boorde brom de zoon van Bobby 'T RAEDTHUIS" Limonade Siroop prima kwaliteit „HEEMSTEEDSCHE TIP-TOP" E EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT PREDIKBEURTEN LOSSE BLAADJES. MEI. 'k Wil ditmaal de Meimaand Mijn liedje gaan wijden, De maand die wij altijd Met vreugde verbeiden! Dun staat er de zon Aan den hemel te stralen, En gaat de Natuur In haar statiekleed pralen. Dan bloeien de bloemen En heesters en struiken En lieflijke geuren Zijn alom te ruiken. Dan durt'len de vlinders En zoemen de bijtjes, En leggen de vogeltjes Allemaal eitjes, Behalve een paar, Die ik glad ben vergeten Maar 't is ook niet noodig Om alles te weten! De bankjes in 't park Zijn met oudjes beladen; Die laten zich lekker In 't zonnetje braden. De jongeren zoeken De pret op het water, Ja zelfs al er in Met een vroolijk geschater! En 's Zondags, dan raast er 't Verkeer langs de wegen; Dan kom je meer auto's Dan wandelaars tegen, En rijdt men heel lustig Elkander aan stukken De krant staat weer vol Met verkeersongelukken! Zoo heeft ook de Meimaand Z'n voor en z'n tegen; (De een roept om droogte En d'ander om regen!) Maar 't voordeel is grootcr Dan 'i nadeel, dat 's waar toch, Want steeds noemt men Meimaand De schoonste van 't jaar nog! Dus eindig ik maar Met de Meimaand te roemen; Het grootste genoegen Moet 'k echter nog noemen. Dit is voor ons allen Wel 't prettigste pretje; 't Invullen van 't nieuwe Belastingbiljetje! KINDERVERTELLING JlM, LU per flesch f 0.60 BIOSCOOP INGEZONDEN 9 VOETBAL ZONNEBRILLEN 25 en 38 cent ZONNEKLEPPEN 5 cent en SCHOENWIT 10 cent p. pakje VAN HUIS JANSEN ARTISTIEKE RRUIRSFOTO's TRUUS KNOPPER Zondag 28 Mei. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Barger. Kapel Nieuw-Vredenhof, Johan van Oldenbarneveldtlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. Extra collecte voor de Wijkgebouwen in het Z. en N. van de gemeente. Gereformeerde Kerk, Koedjefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. ST1CHTINGSVERG. „HEEMSTEEDSCHE BURGERWACHT". Na de pröpagandavergadering, gehouden op 4 Mei, om wederom te komen tot een actieve burgerwacht, werd Dinsdagavond eene vergade ring .gehouden in Hotel Van Ree om van een rustende in een actieve burgerwacht over te gaan. Dë heer H. Dirken, door den burgemeester als commandant benoemd, heette de aanwezigen en in het bijzonder den heer Chr. v. d. Heuvel, lid der Tweede Kamer, welke hedenavond een rede zou houden, welkom. Nadat spr. nog eenige inlichtingen had ver strekt aangaande de oefeningen in den zomer en den komenden winter, kreeg de heer Chr. v. d. Heuvel het woord voor zijn rede. Spr. wil zich allereerst bepalen tot eene uiteen zetting van de beteekenis der burgerwacht. Vrijwillige Landstorm en burgerwacht zijn 2 takken. Spr. schetst beide instituten, waaruit blijkt dat de burgerwacht paraat is, als soms de Landstorm naar andere centra's van revo'iutionnair verzet geroepen zijn. Zoo komt spr. tot de 3 volgende vragen: 1. Is een plaatselijke burgerwacht nood- noodzakelijk. 2. Is het doel belangrijk genoeg. 3. Is zulk een burgerwacht doeltreffend. Spr. herinnert aan de revolutionnaire stroo mingen in 1918, met als gevolg de stichting der burgerwachten. Maar wie meent dat zulk een burgerwacht nu niet meer noodig is, verstaat dezen tijd niet. Het is nu nog meer noodig dan toen. Er heerscht in onzen tijd een geest van anarchie als nooit tevoren. De revolutionnaire geest die thans heerscht over de geheele wereld gaat ons kleine landje niet voorbij. Communisten en fascisten zijn beiden vormen van gezagsondermijning. van ons volk leeft in uitgesproken revolutionnairen geest. Of een burgerwacht belangrijk is. En dan antwoord spr. dat orde en gezag de oorzaak is van het geluk, zoowel voor het maatschappelijk als Godsdienstig leven. Dat een burgerwacht doeltreffend is, beant woord spr. met ja, eerstens om de kracht van het instituut zelf, tweedens om de preventieve werking die van haar uitgaat. De ongure elementen weten dat er niet alleen staan de gewone bewaarders van orde en gezag, maar ook de goede burgers, die, als het er op aan zou komen, zouden weten door te tasten. Dit middel is doeltreffend, en nu is het onze plicht om het gezag en ons oranjehuis te schragen. Spr. besluit met den wensch dat hier moge komen een machtige burgerwacht, die in staat zal wezen elke revolutionnaire poging te helpen onderdrukken. Een hartelijk applaus volgde op deze gloed volle rede, en de voorzitter was zeker den tolk van alle aanwezigen als hij den heer v. d. DOOR G. TH. ROTMAN: Z'n hoofd zoö'ri heel' klein beetje schuin, Stond mijnheer Pieters in zijn tuin En keek vol trots en ijdelheid Naar 't' bouwsel van zijn noeste vlijt, Een pronkjuweel, van. een volière, Van inhoud minstens zeven stère, Welk wonderbaarlijk kunstproduct Met torenspitsen was gesmukt. Opeens daar boort zich wat geméén! De auto door de schutting heen! Heer Pieters staat te knarsetanden! Want ach, het bouwwerk zijner handen Wordt als een uitgestreken schol Zoo plat', en heel zijn tuin ligt vol Met planken, scherven, enzoovoort, Kortom, de vreugd is wreed verstoord. Jim's auto schiet met luid gepaf Nu op eën tweede schutting af, Rijdt heel het ding subiet in puin En arriveert wéér in een tuin. Hier zitten, boven op 't balkon, Zich koest'rend in de zomerzon, Genietend van hun kopje fliëe Drie dames knus in rust en vreê. Daar komt de auto aangesneld! Zij vliegt met hevig veel geweld Bom! tegen d'achtergevel aan En komt daardoor terstond tot staan, Maar nadat eerst één der pilaren Van het balkon is stukgevaren, 't Balkon schiet, hoepla, naar beneê, Al wat er op zit, dat moet mee. JUMPERS EN BLOUSES. jumpers en blouses zijn zeer in de mode en dit is niet te verwonderen, want het is een bui tengewoon practische kleeding. daar men bij één rok talrijke variaties kan kiezen. Vooral blouses zonder mouwen vragen slechts zeer weinig stof (150 M met mouwen 60 c.M meer. Knoopen worden in groote verscheidenheid en vorm zoowel als materiaal als garneering ge kozen. Ruiten worden zoowel in wollen als zijden weefsels gedragen, veelal met effen garneering in het voorjaar en den zomer worden veelal complets gedragen, bestaande uit een zijden japon, gestreept, ^geruit of met bedrukte motieven, waar mede de mantel dan tevens cevoerd wordt De bijgaande afbeelding laat ons een geslaagde combinatie zien. waarbij twee rokken gedragen kunnen worden De oekleede blouse heeft een gedrapeerde kraag. Voor een bo nwijdte van 95 c.M. heeft m- - 1.50 M. stc noodig van 1 M. breed en 50 c.M. effen zijde. Voor het plissé kan men 1.50 M. rekenen. Voor den zesbaanschen rok met knoopgarnee- ring (747) en uitspringende plooien heeft men aan stof noodig 2 maal de hoogte plus zoom (Breedte 1.3C M.). Voor den opgekmpten rok met keursvorm, ïn- geknipte zakker, en knoopg-.rneering (749) heef. men bi, een omtrek middel van 70 c.M 2 50 A stof van 1.10 M breed ->odig. Patronen van de blouse en één der beide rok ken kunnen in alle maten aangevraagd worder onder vermelding der nummers 748 en 749 of 747. De kosten bedragen voor blouse en rok tezamen 0.58. VOOR ONZE LEZERESSEN' Patronen worden toegezonden na storting van he' bedrag op postrekening 62626 van den Mode dienst, den Haag. of na inzending per postwissel of ui postzegels aan de Moderedactrice Roelofs straat 109. den Haag. Gewenschte maat en nmii mer vermelden 747 ff RAADHUISSTRAAT 46 HUIS VAN VERTROUWEN Telefoon 28264 ANANAS - GRENADINE CITROEN - FRAMBOZEN KERSEN MANDARINE SINAASAPPEL Aanbevelend F. H. KLUËN Heuvel dankte voor zijn leerzaam woord. Als voorloopig bestuur werden vervolgens ge kozen de heeren H. C. H. J. Roelofs, voorz., V. V. H. Kapper, sécr.-penningmeester en de heeren H. Klaassen en J. Kooymans, commis sarissen. Vervolgens werden de oefenuren vastgesteld. Deze zullen zijn op Zaterdagmiddag van 35 uur of Zondagmorgen van 1012 uur. De nieuw gekozen voorzitter spoorde de leden aan vooral trouw de oefeningen bij te wonen, waar zoo héérlijk gekweekt wordt de onderlinge vriendenband. De rondvraag leverde nog eenige belangrijke besprekingen, waarna sluiting. I REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELINGEN TE HEEMSTEDE. Nu de tijd voor zwem-, zeil-, roei-, kano- en andere watersporten weer is aangebroken, vragen wij weer een oogenblik uwe aandacht voor het werk der Heemsteedsche Reddings brigade. Al mag genoemde brigade zich in een vrij groote belangstelling verheugen, toch is het noodzakelijk dat meer menschen zich op het reddend zwemmen toeleggen. Ook in de richting van Eerste Hulp bij Ongelukken maakt de H.R.B. goede vorderingen, onder bekwame leiding van Dr. D, Hubert, om in de toekomst Heemstede van een dergelijken dienst te ver zekeren. Geeft U pp als lid der H.R.B. om U te bekwamen in reddend zwemmen onder leiding van onzen instructeur den heer F. J. v. Esch. Voor de tijden der oefenuren verwijzen wij U naar de annonce in dit blad. Steunt ons werk. LUXOR-THEATER. In Luxor-Theater draait deze week: „Mevrouw en haar Huisknecht". („Er und sein Diener".) Een kostelijk blijspel, vervaardigd naar het be kende tooneelstuk „Hyppolit" van Stefan Zagon. Sedert tientallen van jaren is de familie Schneider in de expeditie-branche en heeft 't er ver in gebracht. Meneer Schneider woont zelfs in een mooie, eigen villa toch is dit Mevrouw Schneider niet genoeg. Zij wil hooger op tot de society behooren. Maar hoe de manieren en de omgangsvormen te leeren? De redding is nabij en wel in de gestalte van den huisknecht Hyppolit. Die weet er alles van heeft hij niet 27 jaar bij een grafelijke familie gediend? Met onverbiddelijke gestrengheid keert Hyp polit in de huize Schneider alles ondersteboven. Nieuwe meubels worden aangeschaft. Alles ziet er heel anders, werkelijk voornaam uit. De goede Schneider mag niet anders dan in smoking aan het avondeten verschijnen. Ook een geliefde moet hij er op nahouden, dat hoort tot de „bon ton". En die arme mevrouw Schneider! De on gelukkige moet hongerlijden, vasten, turnen en wat niet alalles voor de slanke lijn. Alleen de jongejuffrouw Schneider wordt iets genadiger behandeld. Maar zij bemint ook in het geheim den chauffeur, in werkelijkheid een ingenieur. Als het eenigszins mogelijk is trachten meneer en mevrouw de lastige society-plichten, hun door Hyppolit opgelegd te ontwijken. Liever b.v. dan naar de opera-gala-voorstelling te gaan, eet mevrouw zich weer eens het buikje vol. Onafwijsbaar nadert echter het noodlot. Meneer leert in een bar een danseres kennen en spreekt met haar af. Hij kan zijn afspraak echter niet houden, daar Hyppolit een nummer op het programma heeft. Maar de danseres is ook niet van gisteren en overvalt het voorname gezelschap, dat verschrikt op de vlucht slaat. Als door den bliksem getroffen, wordt het Schneider plotseling duidelijk onder welke tyrannie de geheele familie door den grafelijken kamerdienaar gekomen is. Hij bonjourt Hyppolit de deur uit en verlooft om de liefde niet tekort te doen, zijn dochter met den ingenieur. Eu vol vreugde wacht hij nu het gelukkige oogenblik af, dat hij weer met zijn oude vrienden in de stamkroeg aan de bittertafel zal zitten. HET NIEUWE CAFE „GROENENDAAL". De heer C. B. v. d. Heuvel schrijft ons: Met genoegen las ik het verslag, dat gij van den bouw en de opening van het nieuw ge restaureerde café hoek Valkenburgerlaan en Camplaan in uw blad van 12 Mei 1.1. hebt gegeven. Echter zag ik tot mijn verwondering de naam vergeten van hem, aan wien wel het meest het welslagen der verbouwing te danken 'is, n.l. den bouwer zelf, de Heemsteedsche aan nemer, de heer H. J. v. d. Braak. Direct toen de plannen en de teekeningen voor de verbouwing gereed waren, stond het voor ons vast, dat het werk door inwoners van Heemstede zou geschieden en ik prijs den dag, dat ik met den heer v. d. Braak in relatie kwam. Want hij was het, die met zijn mannetjes niet alleen de verbouwing met spoed en in de puntjes verzorgde, maar bovendien met zijn ervaring en practische kennis een mooi interieur en een goed geheel van oud- en nieuwbouw wist te verkrijgen. Moge de heer v. d. Braak nog vele groote en kleine bouwwerken uitvoeren, als deze is ge slaagd^ UIT HET R.C.H.-KAMP. R.C.H.BOCSKAI. Moet deze Hongaarsche prof-club eigenlijk nog bij het publiek worden geïntroduceerd? Zoo langzamerhand zijn we met de leerlingen uit de Hongaarsche- en Oostenrijksche school even vertrouwd geraakt als met de eigen land- genooten, echter weten we dit meer, dat wij, van deze profs te leeren hebben. Dat zij door volkomen concentratie en onverpoosde oefening een groote hoogte in de voetbalkunde hebben bereikt, een'kunde, die wij, amateurs, nog niet kunnen benaderen. Daarvoor is ons spel nog te impulsief, niet uitgerekend genoeg, want 't zijn juist de ondergeschikte details tenminste zoo noemen wij ze die de schaal voortdurend in hun voordeel doen overslaan. Bovendien blijft het geperfectioneerde korte spel als een magneet op de voetbal-minnaars werken, vooral daar men in de Centraal Europeesche Staten het geheim verstaat in het spel variatie te leggen. Vooral is de belangstelling voor het Hongaarsche voetbal momenteel zoo groot, nu kortelings het Hongaarsche Elftal de onweerstaanbare Oosten rijkers met 11 een halt heeft toegeroepen. Dat was een kras staaltje van de Hongaren, waartoe niet minder dan drie spelers van Bocskai hun medewerking verleenden, namelijk de beroemde linksbinnen Markos, de middenvoor Teleki en rechtsbinnen Engelhart. En juist de Bocskai-man Markos was 't die den gelijkmaker voor zijn land scoorde. In de Hongaarsche competitie bezet het elftal de vijfde plaats, doch het krachtsverschil tus- schen de leidende teams is zoo gering, dat om een voorbeeld te noemen de wedstrijd tusschen de momenteele leiders, Ferencvaros en Bocskai, slechts met moeite door eerstgenoemde 1 met 10 werd gewonnen. Wij verwachten dan ook een prachtigen strijd in het Heemsteedsche Sportpark, waarbij het R.C.H.-elftal zal pogen deze profs het hoofd te bieden. In dezen wedstrijd, die Dinsdagavond 30 Mei wordt gespeeld, en om 7 uur aanvangt, verschijnt het elftal der gastheeren met: i Kos, Krom, Prevost Sr., Geutskens, Ruis, Prevost Jr., Hanze, Verkerk, Kedde, De Geus, Martin. Slechts het uitkomen van Martin (wegens een blessure) is nog een vraagteeken. Als scheidsrechter is uitgenoodigd de heer C. H. Vrugt, zoodat wij van een goede leiding verzekerd kunnen zijn. Sportparkretours zijn I voor dezen wedstrijd beschikbaar. Het goedkoopste adres voor Heemstede AANNEMERS BEËEDIGDE MAKELAARS. MEE8TERLOTTELAAN 12, TELEFOON 1S468 Nieuwbouw, Verbouwing-en Onderhoudswerken. Y00R Jan van Goyenstr. 26, Tel. 29080 VOETBAL. Nog altijd blijft „Koning Voetbal", heerschen, ook al is de temperatuur de laatste dagen ge stegen tot op een hoogte dat een verblijf op of in het water heel wat prettiger is dan op of om het groene veld. Toch hopen wij van ganscher harte voor ons zoowel als voor het sportminnend publiek, dat wij nu eenige maanden gespaard blijven van uitnoodigingen voetbal te gaan zien. Toch heeft Zondag de voetbal nog veel aan trekkelijks gegeven. Allereerst op het H.B.C.-veld. Daar had H.B.C. het groote voorrecht het R.K. Ned. Elftal als gast te hebben tegen een vertegenwoordigend district Haarlem-elftal. Be grijpelijk is, dat het H.B.C.-bestuur zulke hooge gasten waardig wilde ontvangen. Nu, de terreininrichting is af. Een veld dat aan de allerhoogste eischen voldoet. Een aardige tribune, waarin eenige honderden een goed overzicht over het veld hebben. Maar de kleedkamers waren niet direct up to date. En nu werd deze gelegenheid te baat ge nomen om ook dit in orde te brengen. Zoo verrees in enkele dagen (vele handen maken licht werk) een kleedhuis naast den ingang van het terrein, dat nu werkelijk aan de hoogste eischen voldoet. De oppervlakte is 48 M2., gebouwd op be tonnen fundeering. 2 kleedkamers elk van 4% bij 4/2 M., voorzien van stroomend water. Ruime voetbaden, W.C.'s, een tafel in elk lokaal voor massage, spiegels in elk lokaal, goede ver lichting en ventilatie, roodgeschuurde betonnen vloer, ruime zitgelegenheid en garderobe. Mede is er een aparte kleedgelegenheid voor den scheidsrechter. Ook de toegang was onooglijk. Nu is er een flinke entrée, met aan beide zijden een loket voor kaartenverkoop. Als bij katholieken gebruikelijk, had Zondag middag vóór de ingebruikneming de plechtige inwijding plaats van het gebouwtje, welke werd verricht door den ZeerEerw. Heer Pastoor v. d. Tuijn, waarna Z.Eerw. de club gelukwenschte met deze groote verbetering. Uiterlijk, aldus Z.Eerw., is de zaak nu vol maakt. Laat de innerlijke groei daarmede ge lijken tred houden. Toen kwam de sport. Eerst een ontmoeting tusschen vertegen woordigende Junioren-elftallen HaarlemAm sterdam. Het bleek dat onze Haarlemsche jongens, waarin eenige H.B.C.'ers vertegen woordigd waren, vooral in de le helft meester over het terrein waren. Zelfs wisten zij een 30 te bereiken. Wel waren de Amsterdammers 11a rust meer in den aanval, maar een 42 nederlaag kregen zij toch te slikken. Dan de groote match R.K.F.District Haarlem. De tribune tjokvol en op vele plaatsen langs de lijn een haag van 2 of 2 dik. Naar schatting een 2000 bezoekers. En trots de warmte is er fanatiek gespeeld. Begrijpelijk is, dat het neusje van den zalm der R.-K. sport wel een beter spel gaf. Vooral de voorhoede was snel, ook al was de „groote" Alsemgeest nog wel eens heel laks. Van onze H.B.C.'ers was Vinke in het Haar- lemsch elftal wel de zwakste. Kortekaas als spil kreeg veel te veel te doen, doordat hij vaak de plaats van Vinke moest innemen, en Kamer zich dikwijls te veel in de verdediging terugtrok. Tolido was pas in zijn element toen hij buiten speelde, Ruigrok had te weinig steun aan Put. Jammer dat het zoo warm was. Daardoor kwam het spel lang niet tot zijn recht. Doch de toeschouwers hebben toch volop kun nen genieten. De uitslag werd 53 voor de R.K.F. Voetbal bij H.F.C. „Heemstede". Een tweede groote gebeurtenis op sportgebied was de ingebruikneming van het nieuwe terrein van Heemstede, aan den Glipperweg. Zeer velen hadden aan de uitnoodiging, om des morgens om 10 uur aanwezig te zijn, gevolg gegeven. Onder hen waren vertegenwoordigers der Haarl. V.B., de hoofdeonsul W. C. Donselaar, deputaties van clubs, aangesloten bij den Haarl. V.B. en vele donateurs. De voorzitter, de heer J. A. J. le Nobel, heette de aanwezigen welkom, en gaf een uitvoerig overzicht over de wording van deze fraaie ter reinen. Veel medewerking heeft de club mogen ont vangen van B. en W., van de eigenaars der ter reinen, maar vooral van de leden en dan speciaal van de heeren Band, v. Exel, De Bruin, De Raad, Numan en Kulk, die 4 maanden lang dag aan dag, en dan geheel belangeloos, gewerkt hebben om van dit weiland velden te maken die aan de hoogste eischen voldoen, en het oude kleedhuis te moderniseeren. Als blijk van erken telijkheid werd aan deze heeren een herinne ringsmedaille overhandigd. 21 Mei 1933: Ons nieuwe terrein H.F.C. Heemstede. De heer J. Koper, die geheel gratis vier netten had gebreid, en nog enkele buitenstaanders die zich bijzonder verdienstelijk hadden gemaakt, ontvingen mede een kleine herinnering. Een bijzondere attractie voor het bestuur was het, toen een der donatrices naar voren trad, om in een geestig speechje haar liefde voor de voetbalsport te verkondigen en namens meer dere donatrices 11 groote vlaggen, 8 corner- vlaggen en 8 grensrechtersvlaggen te overhan digen, er den wensch aan toevoegend dat zij spoedig ook een kampioensvlag voor de club moeten vervaardigen. Onder luid applaus gaan dan de vlaggen in top. Vervolgens hield de heer v. d. Aart, voorzitter van den H.V.B., de officieele openingsrede en

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1933 | | pagina 2