5000 III HEE DE EERSTE M ISTEEDSCHE COURANT LAAT UW BONTWERKEN r DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT c Pin c-cgmis" in de zomermaanden MODERNISEEREN en REPAREEREN VAN HUIS JANSEN GROOT BADHUIS ZANDVOORT PREDIKBEURTEN VOETBAL BINNENLANOSCH WEEKOVERZICHT RADIO-RUBRIEK VOOR ARTISTIEKE BRUIDSFOTO'S TRUUS KNOPPER BONT ALLERLEI. HET EENIGST ALGEMEEN NIEUWS-en ADVERTENTIE-BLAD Hl lil in Hl 11! MS 0,1 ^ontw«rKjr Schouwy«staan )06 éFCacirlero %,_3sbj. f9s 13059 »C7 10 korting BEWAREN VAN BONT ONDER GARANTIE AANNEMERS BEËEDIQDE MAKELAARS. MEESTERLOTTELAAN 12, TELEFOON 16468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. HONDEN TENTOONSTELLING a.s. ZATERDAG EN ZONDAG Entreeprijzen: Zaterdagochtend f 1.65 Zaterdagmidd. f 1.10, Zondagoch. f 1.10 Zondagmiddag f 0.45 (Incl. belasting) iifj Zondag 25 Juni. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Barger. Kapel Nieuw-Vredenhof. Johan van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10:30 uur: Ds. Briët. Collecte voor het Evangelisatiewerk in eigen Gemeente. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. CONSUMPTIEIJS-BEREIDERS. Het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond van Consumptieijs-bereiders had tegen Maandagavond j.l. een vergadering uitgeschre ven, om te komen tot het vormen van een af- deeling van den Bond. De bijeenkomst, die zeer goed bezocht was, werd gehouden in het lokaal „Sportlust" in de Kleine Houtstraat te Haarlem. De Bondsvoorzitter, de heer A. Th. Waalberg, zette in een uitvoerig betoog uiteen waarom de consumptieijs-bereiders zich plaatselijk zoowel als landelijk dienen te organiseeren, en wees vooral op de ongelijkwaardige concurrentie die den laatsten tijd van buitenlanders wordt onder vonden. De onderlinge concurrentie der Holl. ljsbereiders heeft eveneens de aandacht van het Bondsbestuur, terwijl de Bond zich mede tot taak heeft gesteld ijverig mede te werken aan verhoogen van het peil van bereiding en ver koop van consumptie-ijs. Door goede vak voorlichting zal de Bond nuttig werk kunnen doen te dien aanzien, door middel van het Bondsorgaan. Het reclame-affiche „Schep-ijs, versch-ijs", dat door den Bond wordt verstrekt, zal de leden steunen bij hun reclame voor het product van Hollandschen arbeid. Leden van den Bond zijn te herkennen aan een emaille naam plaat en aan het affiche. Enkele aanwezigen vroegen eenige nadere inlichtingen, waarna de Bondssecretaris, de heer P. Scherpenisse, in het kort de rechten en de plichten die aan het lid maatschap verbonden zijn uiteenzette. Staande de vergadering traden 18 leden toe en werd de afdeeling gesticht. Hierna ging men over in huishoudelijke vergadering en werd een voor- loopig bestuur voor de nieuw gevormde afdee ling gekozen, dat als het volgt werd samen gesteld: H. M. Drost Sr., Pijnboomstraat 60, voorzitter; M. G. v. d. Drift, Amsterdamstr. 72; T. Horst, Lange Annastraat 35rood; M. Booiman, Kamperstraat 7 en D. Regeer, Accaciastraat 17, allen te Haarlem. DE HEER DISSELKOEN WEER IN DE S.D.A.P. De heer Disselkoen, die bij de oprichting der O.S.P. het vorige jaar uit de S.D.A.P. ging, en tot de O.S.P. was overgegaan, heeft nu voor de O.S.P. bedankt en zich weer als lid aan gemeld bij de S.D.A.P. Aanvankelijk had de heer Disselkoen ook zijn raadszetel beschikbaar gesteld aan de S.D.A.P. De vorige week Vrijdag hield de afd. Heem stede der S.D.A.P. een spoedvergadering ter bespreking van de aanmelding van dit lidmaat schap en de beslissing over de bedoelde raads zetel. Het bestuur gaf van het verloop dezer ver gadering het volgende communique: Vrijdagavond heeft de afdeeling Heemstede van de S.D.A.P. vergaderd naar aanleiding van de onder 11 Juni gevolgde aanmelding van den O.S.P.'er Disselkoen voor het lidmaatschap der S.D.A.P., waarbij het raadsmandaat ter beschik king van de afdeeling Heemstede werd gesteld. De vergadering heeft besloten den heer Dissel koen wederom als lid toe te laten, behoudens de goedkeuring van het partijbestuur. De afdeeling stelde zich op het standpunt, dat in de bezetting van den raadszetel geen wijzi ging moest worden gebracht. In de komende raadsvergadering zal dienovereenkomstig een verklaring volgen door den woordvoerder der S.D.A.P. OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemidde ling kwamen in den loop dezer week 269 aan biedingen in van werkzoekenden, t.w.: 18 grondwerkers, 10 metselaars, 7 schilders, 3,1 timmerlieden, 10 opperlieden, v 50 bloemistarbeidera, 70 losse werklieden, 9 metaalbewerkers, 7 kantoorbedienden, 2 bouwkundig teekenaars, 3 bakkers, 1 stucadoor, 51 werkzaam in andere beroepen. DUIVENSPORT. „Gevleugelde Vrienden", Heemstede. Wedvlucht van Montargis 506 K.M. Los 5.20 v.m. Eerstgetoonde duif om 11 uur 56 min. Laatste prijswinnaar 12 uur 7 min. 3 sec. De uitslag was: 1, 2 J. C. Hoen; 3, 4 N. Leuven; 5 A. Compier; 6 L. Kramer. A.s. Zondag wedvlucht van Orleans, 534 K.M. Tevens zal deelgenomen worden aan de extra vlucht van St. Sebastiaan, 1200 K.M., op Vrijdag 30 Juni, waarvoor het inkorven zal plaats hebben op Zondag 25 Juni. KONING VOETBAL GAAT MET ZOMERVACANTIE. De repetities beginnen om hem den aanstaanden winter weer met succes z'n entrée te laten maken! K. Het seizoen is afgeloopen, en wij kunnen niet ontevreden zijn met de resultaten door onze nog jonge dorpsgenoote R.C.H. behaald. Maar hoe kon het ook feitelijk anders! Materiaal in overvloed. Een Bestuur voorbeeldig; werkende met een niet te stuiten kracht, een dosis durf (want hoe hebben we niet genoten van Ripensia en Bocskai) en daarbij terzijde gestaan door, laten we gerust zeggen geheel R.C.H. Want dat is één van de mooie dingen, die we zoo vaak gezien hebben; in R.C.H. heerscht een prachtige geest. Het principe: „Sport verbroedert!", is hier maar al te goed te vinden. Dat is één van de hoofdzaken bij de Racing, en dat men er veel voor over heeft, om dat de jongeren al vroeg bij te brengen, kan men iedere maand in het cluborgaan der Racing vinden. Een groot deel van dit clubblad wordt speciaal aan de jongeren afgestaan, waar in een Raadselrubriek op handige wijze diverse sporti- viteitsaangelegenheden den jongens worden voorgelegd. Spelenderwijs dus (temeer, daar zijn steeds de kans hebben een aardig prijsje te winnen) weten zij, hoe zij zich in en om het veld te ge dragen hebben, en jong geleerd is oud gedaan! Op die manier gaan zij voort in de voetstappen der ouderen, wat zij rustig kunnen doen; de naam van R.C.H. toch staat overal in den lande, en ook zelfs daarbuiten, hoog aangeschreven. Dit is natuurlijk meer speciaal het le elftal en daarom wil 'k even een klein stukje uit de „A.F.C.-Schakel", het orgaan van de bekende Amsterdamsche vereeniging, citeeren. Hierin wordt dan geschreven over het faire, eerlijke spel van het 2e elftal in de promotie-competitie, iets wat men temeer apprecieert, omdat het meestentijds zenuwen sloopende vechtwed- strijden zijn! We kunnen dus volstaan met te zeggen „Goed voorbeeld doet goed volgen!" En dat het evengoed geen salonvoetbal be hoeft te zijn, bewijst wel, dat het 2e elftal als no. 1 ongeslagen eindigde in de promotie competitie. Het 3e, 5e en 8e elftal werden eveneens kam pioen van hun afdeeling, evenals naar 'k meen 3 of 4 adspiranten-elftallen. 'k Heb dus in de aanhef van dit geschriftje niet teveel gezegd, met niet ontevreden te zijn. We zijn dus tevreden, maar niet voldaan! De R.C.H.'ers schijnen die gevoelens ook te deelen, want op 't oogenblik kan men ze iederen avond in het sportpark zien trainen. Het lichaam in conditie brengen om het a.s. seizoen met verdubbelde ijver een poging te doen om als eerste te eindigen. Niet alleen het le, doch alle elftallen (het zijn er op 't oogenblik maar 321). Het is daar 's avonds een gezellige drukte, vooral 's Woensdags zijn er nogal wat kijklustigen voor het le en 2e elftal. Het is ook werkelijk interessant te zien hoe Herr Riff (een Hongaar) met de jongens op gemakkelijke, gemoedelijke wijze omspringt. Zooals ik 't bekijk kan R.C.H. van dezen trainer nog veel, heel veel pleizier hebben. Mocht U de lust bekruipen ook eens naar het trainen te gaan zien, 'k geloof niet, dat iemand het U zou beletten. ZWEMMEN. H.P.C.-NIEUWS. H.P.C. 1 heeft 14 Juni zijn zwaarste tegen stander, Het IJ (A'dam), op eigen terrein ont moet. En evenals in den eersten wedstrijd tegen D.J.K. moet gezegd worden, hoewel in de meerderheid kon H.P.C. het niet tot een over winning brengen. Velen hadden hierop gehoopt, vooral toen voor de rust H.P.C. zelfs met 20 leidde. Het is Het IJ gelukt om gelijk te maken, al was het dan met medewerking der H.P.C.- spelers zelf. Het tweede zevental bekampte Het IJ III en wist met 10 te winnen. Goed zoo reserves, dit jaar moeten jullie naar de reserve lste klasse. Het derde zevental deed het niet minder en won van Dolfijn IV met 31. De dames stelden teleur door met 32 te verliezen van H.D.Z. 11. Het polo-programma voor de komende week luidt voor de N.Z.B.: Heeren: 29 Juni, U.Z.C. 1—H.P.C. 1 te Utrecht. Heeren: 29 Juni, Nereus IIH.P.C. II te Zaandam. Heeren: 28 Juni, H.P.C. 111—Dolfijn IV te Groenendaal. Dames: 29 Juni, WaterlelieH.P.C. te Zaandam. Voor H.Z.B.: 28 Juni: H.P.C.aHaarlem a te Groenendaal. 30 Juni: Haarlem bH.P.C.b, Houtvaart. 30 Juni: H.V.G.B. IV—H.P.C. VI, Houtvaart. Zondag 18 Juni heeft B. Mooi te Rotterdam een selectie-wedstrijd gezwommen over 200 M. Hij zwom een prachtrace en eindigde als 2de achter H. v. Essen (IJ) in den tijd van 2 min. 304/s sec. Het is thans zeker dat hij in de landenploeg 4 X 200 M. te Spa start. Zondag 25 Juni start H.P.C. op eenige num mers op het zwemfeest in het Noorderbad te Zandvoort. 5 X 50 M. dames, kampioenschap van Haar lem, met de volgende dames: C. Kan, T. Wildeboer, M. Marsman, H. Car- pentier, M. Steenhuizen. 5 X 50 M. heeren met J. Zadel, B. Mooi Ch. Kemper, K. Bigot en R. de Bruin. 200 M. vrije slag kampioenschap Haarlem met de heeren B. Mooi, D. Philippo, Ch. Kemper en J. Zadel. Op dit zwemfeest starten ook onze tegen standers uit België, o.a. J. Guilini, Mitchel en Iselée. De Zomer is in 't land, groenten, die onverkoopbaar zijn. De Staat krijgt steeds minder. Werkloosheid neemt af. Een „roulette" in Scheveningen. De zomer is nu ook officieel in het land. Het is 21 Juni geweest, en in de steden manifesteert zich het zomerzijn door een toevloed van groenten en bloemen, die tegen belachelijk lage prijzen aan den man worden gebracht. De huis moeders lachen, maar de boeren en de kweekers, die met moeizamen, langdurigen arbeid deze producten teelden, zien zich maar een schamele vergoeding toegewezen, een vergoeding, die in zeer veel gevallen beneden de onkosten blijft, die zij er aan hebben besteed. De grenzen zijn voor een zeer groot gedeelte voor onze tuin- en landbouwproducten gesloten en het gevolg hiervan is, dat geweldige partijen groenten onverkoopbaar blijken op de veilingen. Er zit dan schijnbaar niets anders op, dan dat deze groenten aan de vernietiging worden prijsgegeven. En zoo werd de afgeloopen week op verschillende plaatsen in ons land het voedsel bij uitnemendheid verbrand of op de mesthoop gegooid. We behoeven niet eens te zeggen, dat een wereld, waarin zich dergelijke voorvallen kunnen afspelen, niet gezond is, dat daarin iets moet haperen, noem het een structuur- of een con- junctuurfout, in alle gevallen is het waanzin, dat eten vernietigd wordt, terwijl er elders op deze wereld tienduizenden, misschien wel honderd duizenden niets te eten hebben. Het behoeft onder deze omstandigheden, dan ook weinig verwondering te baren, dat de staat der Rijksmiddelen over de maand Mei opnieuw heeft doen blijken, dat in Nederland het diepte punt der financieele inzinking blijkbaar nog niet bereikt is. De staatsinkomsten hebben in de afgeloopen maand Mei weer 2 millioen minder bedragen dan in dezelfde maand in 1932. En als men deze cijfers vergelijkt met die van 1930 en 1931 dan is het verschil nog veel en veel grooter. In 1930 bedroegen de staatsinkomsten nog ruim 50 millioen, in 1931 nog ruim ƒ43 millioen, terwijl in de Meimaand van dit jaar slechts 35 millioen is binnengekomen. Nu moet men zich natuurlijk niet al te kramp achtig aan deze cijfert vasthouden. Want deze cijfers zijn voor een groot gedeelte de uitkomst van het economische leven van eenigen tijd KLEIN WOORDENBOEK VOOR RADIO- LAMPENTECHNIEK. Nu Telefunken eenigen tijd geleden haar nieuwe radiolampen heeft aangekondigd, zal het menig luisteraar eenigszins beginnen te duizelen en is het gewenscht in een klein woordenboek de beteekenis van al die namen even samen te vatten. Een triode is een heel gewone „huis-, tuin- of keukenlamp" met 3 electroden, die sedert het begin van de radiotoestellenbouw algemeen toegepast wordt. In de toestellen van de laatste jaren komen zij minder voor, ze werden toen gedeeltelijk vervangen door de schermrooster- lamp. De schermroosterlamp, die speciaal gecon strueerd is voor ontvangst op langen afstand, heet tegenwoordig tetrode, een benaming, die wijst op de 4 electroden van deze lamp. Behalve lampen voor ontvangst heeft men ook lampen noodig, die de luidsprekers van energie voorzien. Dit zijn schermroosterlampen met een extra electrode, die evenwel geen aansluiting naar buiten heeft. Deze 5 electroden lamp draagt den naam van pentode. Tegenwoordig wordt deze lamp ook met goed gevolg gebruikt voor ontvangst en heet dan „hoogfrequent- pentode". Als nieuwste vinding van Telefunken op het gebied van electrodenlampen is thans een lamp geconstrueerd met 6 electroden, die hexode terug. Belasting wordt immers betaald over een afgeloopen periode. Want tegenover de pessimistische cijfers van den Staat staan de tot eenig gerechtvaardigd optimisme stemmende cijfers over de werkloos heid, die zich in dalende lijn beweegt. Ook hoort men hier en daar van een nieuwe opleving in sommige bedrijven, terwijl in economischen zin op het oogenblik van Amerika een stimuleerende invloed uitgaat. Zeker, één zwaluw maakt nog wel geen zomer, maar toch zijn we geneigd te gelooven, dat het ergste eindelijk geleden is. Dit wil natuurlijk geenszins zeggen, dat we nu met een slag uit de narigheid zullen zijn. O, neen, verre van dat zelfs. Want nog vele jaren zullen wij gebukt gaan onder de lasten van de crisis, die overal zulke diepe wonden heeft geslagen. Iedere onderneming, elke persoon doet al het mogelijke om de crisis te bestrijden. Prijzen worden verlaagd, bezuinigingen worden in gevoerd, men tracht op een basis te komen, waarop niets meer kan gebeuren. Vooral de z.g. luxe bedrijven, waaronder men natuurlijk ook het badbedrijf moet rekenen, weten van de crisis een somber woordje mee te praten. Toch laten zij den moed niet zakken en doen al het mogelijke om gasten te trekken. In Scheve ningen is zelfs een roulette opgericht. Neen lezeres of lezer, schrik maar niet, het is niet zulk een roulette, zooals er een in Monte Carlo staat. Zulk een hasardspel is in Nederland bij de wet verboden en zal in Nederland ook in de toe komst gelukkig wel verboden blijven. Het roulettespel in Scheveningen, dat een attractie voor de badgasten moet vormen, is eigenlijk maar een behendigheidsspel, dat alleen uiterlijk iets van de roulette weg heeft. Maar de elementen, die het tot hasard moeten stem pelen, ontbreken. De nos. staan in volgorde, het balletje legt een vaste baan af (en er mag pas worden ingezet, wanneer het balletje rolt). Tenslotte heeft de schijf een bepaalde, constante snelheid, zoodat gemakkelijk te berekenen valt, waar het balletje moet uitkomen; men moet de behendigheid hebben een zeker moment te bepalen. De inzet bij dit behendigheidsspel bedraagt op zijn minst 50 cent en hoogstens een rijks daalder. Een gedeelte van de ontvangsten is voor het crisiscomité bestemd. Het weer heeft de eerste dagen, dat het spel mocht beoefend worden niet meegewerkt. De toeloop was dan ook nog niet overweldigend groot. Laten we, al was het alleen maar voor het crisiscomité, hopen, dat velen van hun behendigheid blijk willen geven. heet. Deze lampen worden gemaakt in twee verschillende uitvoeringen uitsluitend voor ge bruik in ontvangtoestellen, welke aan hooge eischen moeten voldoen en die hierdoor een voudiger en goedkooper kunnen worden ge construeerd. De door den zender geleverde energie kan alleen door speciale schakelingen in geluid worden omgezet. Terwijl men daarvoor vroeger de detectorlamp of zelfs de krachtdetectorlamp gebruikte, bouwt men tegenwoordig in de trioden en tetroden een klein gelij krichter- gedeelte, hetwelk de naam diode heeft, in. De combinatie van een diode met een dezer beiden lampen heet binode. De nieuwe lampen zijn niet zoo zeer ter ver betering der kwaliteit van de ontvangtoestellen als wel ter vereenvoudiging van den bouw dier toestellen geconstrueerd. Lange branden Te Angora heeft in een loodmijn een brand gewoed, die 17 jaar heeft geduurd en in dien tijd een schade heeft veroorzaakt van 6 millioen gulden. In 1884 werd door mijnwerkers brand gemaakt in een kolenmijn te Ohio en nóg is deze onder- grondsche brand niet gebluscht. Thans zijn er door deze brand, die af en toe vuurgeijsers doet ontstaan, ruim 729.000.000 ton steenkool ver loren gegaan. Jan van Goyenstr. 26, Tel. 29080 EEN RECHTER MET DE HANDEN IN 'T HAAR Ook een strafrechter kan wel eens „au bout de son latin" zijn. En wel eens met de handen in het haar zittenhoe onwaarschijnlijk het ook moge klinken. Dat bewijze onderstaande geschiedenis. Toen de beide vrienden het stadsstof van hun laarzen schudden, en in den heerlijken zonneschijn voortwandelden, de vrije natuur tegemoet, om enkele heerlijke dagen als natuur- mensch door te brengen, toen konden zij niet droomen, dat hun uitstapje een dwaaltocht zou worden door het oerwoud van strafrechterlijke paragraphen. Dat zat zoo....: Toen zij langs een meertje kwamen, gelegen temidden van fraaie heuvels, brandde de zon zoo hevig op hun huid, dat zij de verzoeking niet konden weerstaan zich langs den waterkant uit te strekken. Zij hadden daar precies alles, wat zij als natuurmensch noodig hadden, te weten: zon- en schaduwplaatsjes in overvloed, badwater dichtbij, een heerlijk uitzicht over het meer en de heuvels. En bovendien zooals later, bij nader onderzoek bleek, iets, dat zij als speel goed konden gebruiken....! Dit „iets", dat op een boschpaadje, tegen de helling van een der omringende heuvels stond, was een ijzeren wals, die gebruikt was om het paadje glad te maken, een wals, zooals men ook wel op tennisbanen gebruikt. Het duurde dan ook niet lang, of de beide wandelaars probeerden hun krachten op het stuk ijzer. Het duurde vanzelfsprekend niet lang, of het ijzeren gevaarte, dat moeilijk te regeeren was, vooral op een helling, ging er vandoor en rolde en tolde met geratel en gepiep omlaag, om met een doffen plomp in het water van het meertje te verdwijnen, dat blijkbaar op die plaats nogal vrij diep was! En achter het rollende speelgoed kwam een boschwachter van de heuvel huppelen die het opschrijfboekje reeds in de hand had en van louter ijver om dit geval te verbaliseeren blaakte!.... Vervolg van het drama in de rechtzaal! De beide wandelaars stonden onder aanklacht van „beschadiging van een's anders eigendom". „Beschadiging", vraagt de verdediger, „maar, Edelachtbare, dat moet ik toch beslist afwijzen! De wals is heelemaal niet van groote hoogte ge vallen, is een stabiel stuk werk en ligt zonder twijfel volkomen onbeschadigd op den bodem van het meer, waarvan de rechtbank zich ten allen tijde kan overtuigen; in ieder géval zou de openbare aanklager dan het tegendeel moeten bewijzen." De laatstgenoemde werd daardoor in verlegenheid gebracht, want om bewijzen te verkrijgen, zou de wals natuurlijk door een dui ker moeten worden gelicht, hetgeen natuurlijk niet de moeite waard zou zijn geweest, daar er slechts een geringe straf op het vergrijp stond.... Daarom tracht hij langs andere wegen meer ge luk te hebben: „U hebt het water verontrei nigd!", zegt hij met rustige waardigheid en eischt opnieuw een straf, die op het veront reinigen van water staat. Maar ook dat kan met den besten wil niet bewezen worden. In het verdere verloop van het debat, dat aanleiding geeft tot buitengewoon amusante woordenduels, tracht de advocaat nog met „aanranding van eigendommen" en tenslotte nog met de toevoe ging „met noodlottig gevolg" iets te bereiken. Maar geen enkele der mazen van het netwerk van wetten is klein genoeg om de beide vrien den erin te vangen.... Geluk moet een mensch hebben zij worden vrijgesproken! EEN „UITVINDER" ONTMASKERD! De man, die reuzenvloten vernielen wilde Ziirich. De „uitvinder" Probst verstond de kunst voor zijn „uitvindingen" reclame te maken.... In den zomer van 1929 kondigde de jonge Zwitser aan, dat hij een kanonneerboot had uitgevonden, waardoor de oorlogstechniek grondig gewijzigd zou moeten worden. Hij verzekerde, dat zijn schip 450 Kilometer per uur kon varen en dat alle vloten ter wereld binnen korten tijd ver nietigd zouden zijn. De „uitvinder" liet daarbij doorschemeren, dat hij met verschillende der allergrootste oorlogsmachten in verbinding stond. Deze aankondigingen van den schijnbaren „uitvinder" vonden helaas gehoor. Hoewel Probst in dien tijd sterk in de schulden zat, wist hij zijn schuldeischers tot „wachten" te bewegen. Ja het gelukte hem zelfs, van zijn schuld eischers nieuwe geldmiddelen los te krijgen, om zijn uitvinding te kunnen exploiteeren. De hoofd- schuldeischer stelde Probst bovendien als zijn particulieren secretaris aan. Een bankier, die in opdracht van de schuldeischers geld van Probst moest trachten los te krijgen, stelde Probst op een hoog salaris aan, teneinde zijn eigen schuld aflossingen te controleeren! Door zijn verschil lende bankrelaties tot op het uiterste uit te nutten, wist hij geldsommen binnen te krijgen, die tenslotte een half millioen Zwitsersche francs hadden overschreden. De schuldeischers ver trouwden den „genialen uitvinder" des te meer, naarmate deze hen bedroog. Hij verschafte hun lil i=i 111 Ui mi VOOR HEEMSTEDE IS: =ii MET EEN OPLAAG VAN EXEMPLAREN ADMIN.: GED. OUDE GRACHT 88 HAARLEM - TELEFOON 10144

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1933 | | pagina 2