VOOR FIJNE VLEESCHWAREN ALBERT HEIJN ALBERT HEIJN Iruus knopper OPENBARE VERGADERING G. M. BRUHL, Ass.-Apoth. - DROGIST kinderfoto's sport DROGERIJEN-SPECERIJEN CHEMICALIËN VERBAND- STOFFEN ZIEKENVERPLEGINGSARTIKELEN Ij. v. GOYENSTR. 26 - Telef. 29080 Heemsteedsche TIP TOP RAAD der gemeente heemstede TWE NATUURLIJK NAAR HEERLIJKE HAMper V2 pond 25 Ct. FIJNSTE GELDERSCHE HAM per ons 20 BREEDE LEVERWORST7 BOTERHAMWORST8 BLOEDWORST7 SAKSISCHE LEVERWORST12 BRUNSWIJKER WORST13 TONGENWORST15 LEVERKAAS17 ONTBIJTSPEK9 OPGEROLD SPEK11 ROOKVLEESCH14 OSSEN ROOKVLEESCH22 MAAKT U HET LEVEN GOEDKOOPER! r 276 HEEMSTEDE, Raadhuisstraat 14 Tel. 28338 F Buui Bra No. 22. 1 J DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT BINNENWEG 143 HEEMSTEDE - TELEFOON 28258 ORIGINEELE ARTISTIEKE AFWERKING Wasch Eau de cologne f 1.89 p. halve Liter Rubber sponsen-zakjes. Diverse maten 15 cent. Raadhuisstr. 90 - Het goedkoopste adres PREDIKBEURT^. bondag 3 Juni. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.'rn, 10'uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Donr'->rp. Nederl. Protestantenbond. V m. 30 uur: Ds. J. C. A. Fetter, Rem. Pred. te 's-Graveuhage. (Met medewerking van het dameskoor.) Sehaalcollecte voor Schulddelging. VOETBAL. Uit het H.B.C.-kamp. H.B.C. 1 heeft Zondag in Warmenhuizen aan oiize verwachtingen voldaan. Santpoort is een kwade tegenstander. Watervlugge vleugels en een schotvaardi binnentrio. Maar de verdedi ging van H.B.C. was in orde, de voorhoede, hoewel niet geheel compleet, gevaarlijk en een middenlinie waarvan de „Warmenhuizers" ge noten hebben. Het nieuwe terrein was in orde, het publiek (naar schatting ruim 3000 man) was enthousiast en de spelers hebben een pittigen wedstrijd ge speeld. De uitslag...? Nu, die bleef tot het eind onzeker. Rust 33. Maar in de 2e helft wisten de verdedigers eiken aanval af te slaan. Beide doelen waren onbereik baar. Doch de fraaie beker die beschikbaar was gesteld voor dezen propagandadag moest ge wonnen worden. Verlengen! De eerste 7y2 minuut niets. In de 2e verlenging maakt Tolido een prachtgoaltje, maar dat was Ninaber niet naar den zin en met een kanjer, onhoudbaar voor Driessen, ligt de gelijkmaker in de touwen, 44. Men kon niet blijven voetballen. Dus straf schoppen nemen. En H.B.C. is-de gelukkige dooi er 2 van de 3 te treffen, terwijl Driessen succes heeft door er 2 te stoppen. Zoo- is de fraaie beker toch naar Heemstede gegaan. Al spijt het mij voor de Santpoorters, die ook als paarden hebben gewerkt, zoo zei Pastoor Brinkman in zijn toespraak bij het uitreiken van den beker, toch ben ik blij dat ik H.B.C., de club, die ik „als kindje" heb verzorgd, na zulk een - fairen en kranigen strijd den beker mag overhandigen. Het was een wedstrijd die op een zeer hoog peil stond en een goede hoop geeft voor de ver richtingen in het a.s. seizoen, F. DUIVENSPORT. Gevleugelde Vrienden, Heemstede. Wedvlucht van Compiègne, afstand 354 K.M. In concours 90 duiven. Los 6.40 v.m. Eerst- getoonde duif 11 uur 31 min. 5 sec. Laatste prijswinnaar 11 uur 56 min 15 sec. De uitslag was: I, 4, 6, 8, 12, 14, 21 J. C. Hoen; 2 P. de Jong; 3 L. J. Kramer: 5, 7, 9, 13 A. v. Zadel; 10, 18. 19, '22 P. v. Egmond; 11, 15, 17 H. A. Bouw meester; 16 K. Sijtsma; 20 A. Verdonschot Jr. A.s. Zondag wedvlucht van St. Denis, afstand 420 K.M. F. WIELRENNEN. Op de Wielerbaan» in het Heemsteedsche Sportpark worden op Zondag 3 Juni a.s. wederom interessante wielerwedstrijden gehou den. Zoo zal o.a. een koppelwedstrijd worden gehouden over 80 K.M., waaraan o.m. zal worden deelgenomen door bekende renners (Walsv. Nek; v. EgmondMetz; v. d. Heiden- Wolf e.a.). Voorts zal een achtervolgings wedstrijd worden gehouden door Cor Wals en KI. v. Nek Jr. Verder zie men de advertentie in dit nummer. ZWEMMEN. H.P.C.-NIEUWS. HollandDuitschland in Groenendaal. Op het internationaal zwemfeest in Groenen daal op Zaterdag a.s., 9 Juni, te beginnen om 7 uur 's avonds, zullen verschillende Ne.der- landsche en Duitsche zwemmers elkaar ont moeten. Deze strijd kan beschouwd worden als een voorproef vóór Maagdenburg, waar de Europeesche kampioenschappen gehouden wor den van 12 toi 19 Augustus a.s. Ifet is dus een zeer belangrijke wedstrijd, zoowel voor de Nederlandsche zwemmers als voor de Duitsche. Met het oog daarop zijn alléén de beste Nederlandsche zwemmers uitgenoodigd. Zoo zwemmen in één serie op de 10U M. vrije slag Fischer, kampioenspretendent van Europa op deze baan, zwemt de 100 M. binnen de minuut, Halbeich, no. 3 op de Duitsche kampioenschappen, zwemt de 100 M. in 1 min. 0.4 sec, Mooi onze recordhouder en de op komende ster C. van Aelst (H.Z. en P.C.). In de tweede serie zullen onze leden J. v. Zadel, Ch. Kemper, A. Sipkema en H. Brand elkaar bekampen. De 100 M. schoolslag belooft zeer spannend te worden tusschen Witt, no. 3 op de Duitsche kampioenschappen met een tijd van 1 min. 17 sec., R. Kruithoff (R.Z.C. 1890), de Ned. record houder en A. van Kalken, de kampioen van Ned. en lid van D.J.K. Aan de 50 M. vrije slag jongens doen mee B. Leili, W. v. Groningen, H. Bakker en andere veel belovende sterren van H.P.C. Op de 100 M. rugslag starten E. Küppers, S. Scheffer (D.J.K.), Halbeich en A. v. d. Aleer (Z.C. Haarlem"). Klippers is op twee na 's werelds- en S. Schef- fer op drie na Europa's beste rugslagzwemmer. Hierna een demonstratie schoonspringen door Mette en Denneboom (A.Z. 1870). Voor H.P.C. starten op de 100 M. vrije slag de dames K. Kami, H. Carpentier en j. Vermeer. Hierna komt aan de beurt de „big match" Holland—Duitschland 3 X 100 M. wisselslag estafette. De B.S.V. met Küppers, Witt en Fischer tegen het Kikvorschenteam met S. Scheffer, P. Kruit hoff en Mooi, de drie recordhouders van Neder land. Dan komt een strijd tusschen B.S.V. (Bremen) en Kring Haarlem op de 10 X 50 M. vrije slag- estafette. Vtak hierop, als slot van het internationaal feest, waterpolo tusschen B.S.V., kampioen sinds jaren van Noord-Duitschland en H.P.C. no. 3 in de competitie van het afgeloopen jaar van den K.N.Z.B. Deze wedstrijden worden gehouden als propaganda voor de zwemsport en voor H.P.C. Met het oog daarop zijn de toegangsprijzen zéér laag gehouden. Niet-Leden adspiranten 30 cent. Niet-Leden 60 cent en 90 cent. Leden van H.P.C. hebben, na betaling van gemeentelijke belasting, vrijen toegang. H.P.C.'ers profiteert van dit buitenkansje! Op Woensdag 6 Juni, om 7 uur n.m., speelt de adspirantenploeg van H.P.C., n.l. H.P.C.a tegen Haarlem a. Vooruit H.P.C.'ers, moedigt hen aan. De ploeg ziet er als volgt uit: doel J. Berghuis, achter J. Vis, H. Bakker en W. van Groningen, voor B. Leih, J. Kooyman en Stefels. Vrijdagsavonds van 9.30 tot 11 uur houdt de K.N.Z.B. in het A.M.V.J. zwembad (Amsterdam) oefeningen, den éénen avond voor waterpolo en den anderen avond voor zwemmen. Verleden Vrijdag zijn de waterpolo-oefeningen gehouden waar Bigot, Uitendaal en Mooi voor uitgenoo digd waren. Voor zwemmen waren van H.P.C. uitgenooaigd Minka Steenbergen en B. Mooi. Vrijdag j.l. speelde H.P.C. tegen Dolfijn. Na met 3 1 voor te hebben gestaan, speelde ons eerste gelijk 33. Zondag a.s. speelt ons eerste en tweede mee aan den nationalen polodag in Utrecht. VAN DEN Donderdag j.l. vergaderde de Raad der ge meente Heemstede, onder leiding van den burge meester Jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig de heer v. d. Heuvel De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen Stukken. Ingekomen is o.a een adres van de afd. Heem stede van de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" en van de Commissie Heemsteedsche Winkeliers, waarbij verzocht wordt, in zijn ge heel aan te nemen het voorstel van het lid van den Raad, den heer E. J. van Lent tot wijziging van artikel 67 der algemeene politieverordening, zoodat dit artikel komt te luiden als volgt: „Het is verboden zonder schriftelijke vergun ning van' B. en W. met voorwerpen of waren van welken aard ook langs de huizen of in loka liteiten, voor het publiek toegankelijk, te venten of ze' op of aan den openbaren weg te koop aan te bieden." De voorzitter stelt voor, dit adres te voegen bij punt 6 der agenda. Voorts is ingekomen een brief van den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders te Haarlem, waarbij verzocht wordt mede te deelen, in hoe verre de thans geldende arbeidsduur van de tewerkgestelden afwijkt van hetgeen bedoeld is bij de regeling, vastgesteld bij raadsbesluit van 21 November 1933, en indien in strijd met of tegen de bedoeling van dat besluit is gehandeld, te willen besluiten tot het invoeren van den oor- spronkelijken werktijd. Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat het steeds in hunne bedoeling heeft gelegen het OP DONDERDAG 31 MEI 1934 werken voor steun gedurende dezelfde uren te doen plaats hebben als geldend voor het gewone gemeentepersoneel. Uit het desbetreffende raadsbesluit blijkt ook geenszins het tegendeel. In de wintermaanden is dit iets minder dan in de zomermaanden. Hiertegen is bezwaar ge maakt door de Arbeidsinspectie en is ter tege moetkoming aan dit bezwaar bepaald, dat de tewerkgestelden 's morgens een half uur later beginnen dan het gemeentepersoneel. Aan de te werkgestelden werd voor spoedwerk gedurende enkele dagen overgeld betaald en daarna is het College te weten gekomen dat door Openbare Werken een andere toepassing aan het besluit was gegeven als ,door ons is bedoeld. Burgemeester en Wethouders hebben toen op dracht gegeven dit te veranderen en zijn van meening dat de getroffen regeling thans juist is. De heer Disselkoen vraagt, of het Col lege van B. en W. bereid is, deze kwestie om advies te zenden aan de Commissie voor Werk- loozonzorg. In afwachting van dit advies zou spr. gaarne zien, dat de toegepaste maatregel voorloopig zou worden opgeschort. De heer v. d. Erf is het hiermee eens. Wethouder Dr. Droog verklaart hiertegen geen bezwaar te hebben. Verzekering tegen verschillende risico's. De heer R ij k e s zou gaarne vernemen hoe veel de verlaagde premie bedraagt. De heer Attema wenscht den middenstand niet uit te sluiten. Wethouder Jhr. v. d. Poll antwoordt, dat juist door het uitschakelen van den tusschen- handel de premie kon worden verlaagd. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Prae-advies op een voorstel tot het invoeren van een algemeen ventverbod. hl de vergadering van 26 April j.l. werd aan gehouden een voorstel van den heer Van Lent, om artikel 67 der Algemeene Politieverordening te wijzigen en te doen luiden als volgt: „Het is verboden zonder schriftelijke vergun ning van Burgemeester en Wethouders met voorwerpen van welken aard ook langs de huizen of in lokaliteiten, voor het publiek toe gankelijk, te venten of ze op of aan den open baren weg te koop aan te bieden." B. en W. zijn echter van meening, dat een zoodanig ventverbod een te groote belemmering zou vormen voor den vrijen handel. Een vent verbod moet slechts aangewend worden tot het bestrijden van verkapte bedelarij en tot het be teugelen van oneerlijke concurrentie. Ongetwij feld is het noodzakelijk te kunnen optreden tegen z.g. kooplieden die, werkloos geworden, aan den kost trachten te komen, door hun dikwijls minderwaardige artikelen, zooals potlooden, papier, band of andere kleine koopwaren ten verkoop aan te bieden. Tegen dit euvel is dan ook stelling genomen bij artikel 67 der Alge meene Politieverordening. Mogen eenerzijds de ingezetenen geen last ondervinden van bedelende kooplieden, zoo achten B. en W. het anderzijds rongewenscht, dat de consumenten benadeeld worden door maatregelen van overheidswege. Dit klemt temeer in den tegenwoordigen tijd, waarin het voor velen, aan den rand der bestaansmogelijk heid gekomen, minder gewenscht zou zijn, indien een ventverbod werd uitgevaardigd voor allerlei levensbehoeften, zulks met het oog op de prijsvorming in de gemeente. Hoewel technische bezwaren aan de invoering van een ventverbod zeker wel voor een groot gedeelte kunnen worden ondervangen, blijven B. en W. het principieel onjuist achten, tot de invoering daarvan over te gaan. De heer Van Lent geeft nog een nadere toelichting op het adres van de Commissie Winkeliers. Venten na 8 uur is zware concur rentie voor de winkeliers en als men nagaat, dat er iu Heemstede 23 groente- en fruithandelaren zijn, zoodat er voldoende concurrentie is om de prijzen niet op te drijven. De heer Jonckbloedt wijst er op, dat volgens het voorstel het venten niet absoluut wordt verboden. De heer v. d. E r f wenscht beperking van den venttijd. Mevr. Venhuizen wijst er op, dat door dit voorstel uitsluitend de belangen van een kleinen groep worden behartigd. Men behoort echter de belangen van alle ingezetenen te behartigen. De heer Van U n e n is het hiermee eens. Andere belangen, die minstens even groot zijn, worden door dit voorstel geschaad. Het ver- leenen van ventvergunning 's morgens vroeg zal in de practijk op bezwaren stuiten. Spr. is tegen gemeentelijk protectionisme en is het eens met den heer Attema, die een dergelijken maatregel in andere gemeenten vreest, als het betreffende voorstel wordt aangenomen. De heer Meeuwenoord verklaart zich voor het advies van B. en W.; het voorstel van den heer v. Lent wordt gesteund door den heer De Tello, die er bovendien op wijst dat de in gezetenen in het Noorden van de gemeente een geweldige last van de venters ondervinden. De voorzitter licht het advies van B. en W. nader toe. Men moet geen gemeente lijke tolmuren optrekken. Spr. is van meening dat de ]rr<Jrid van lïJr'voorstel van tferi' heer Van Lent eigenlijk is een verlangen naar een algeheel ventverbod. Doch B. en W. wenschen niet alle vrijheid van handelen te verbieden. Men moet deze kwestie van twee kanten bekijken en zich niet doodstaren op de belangen van één be paalde categorie ingezetenen. Het venten kan prijsregelend werken. Indien het voorstel-v. Lent wordt aangenomen, welke vergunningen moeten dan worden gegeven? Dit is een moeilijke kwestie. Wanneer wij hier venters uit andere gemeenten verbieden, dan zullen b.v. onze bloemenventers in andere gemeenten worden verboden. Het is gemakkelijk om deze zaak op de schouders van B. en W. te leggen, maar de ervaringen met ijsventverbod schrikken wel een beetje af. De heer Van Lent wijst er op, dat aan neming van zijn voorstel een weldaad voor de huisvrouw zal zijn, die honderdmaal onnoodig naar de bel moet loopen. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van den heer Van Lent in stemming gebracht en aangenomen met 8 tegen 6 stemmen. Bijdrage in schoolgeld voor Bijzonder Middelbaar of Voorbereidend Hooger Onderwijs. B. en W. stellen voor met het Kennemer Lyceum te Bloemendaal, het Christelijk Lyceum te Haarlem, de Middelbare School voor Meisjes ,,'t Kopje" te Bloemendaal en het R.K. Gymna sium voor Meisjes „Sancta Maria" te Haarlem, eei: regeling aan te gaan inzake de toelating van leerlingen op genoemde inrichtingen van onderwijs, op den grondslag van de volgende bepalingen: 1. De genoemde inrichtingen van onderwijs zullen leerlingen uit de gemeente Heemstede, die aan de eischen van toelating voldoen, toelaten. Tegenover de schoolgeldplichtigen zal niet de voorwaarde worden gesteld dat zij lid van de Vereeniging moeten zijn. 2. Zij zuilen rechtstreeks aan de belang hebbenden geen hooger schoolgeld in rekening brengen, als verschuldigd zou zijn, indien van toepassing was de „Verordening op de heffing van retributiegeld" dezer gemeente, zooals die op l September 1934 geldt of nader zal worden vastgesteld. 3. Voor ieder der leerlingen, waarvoor het schoolgeld, berekend op de wijze als onder 2 is bepaald, minder bedraagt dan 350.ver goedt de gemeente aan de genoemde inrichtingen van onderwijs het verschil tusschen het aldus berekende schoolgeld en ƒ350. 4. De betaling van de onder 3 genoemde bijdrage zal geschieden in 4 termijnen. 5. Dit besluit wordt voor het eerst toegepast over het cursusjaar 1934/1935, met ingang van welk cursusjaar de bestaande besluiten regelende de bijdragen- in het schoolgeld voor leerlingen van deze scholen buiten toepassing blijven. De heer Rijk es- vraagt hoeveel Haarlem betaalt aan de.bijz. Middelbare scholen voor haar leerlingen. Als Haarlem niets betaalt, dan betaalt Heemstede eigenlijk voor de leerlingen uit Haarlem. De heer Van Unen vraagt, waarorh men het bedrag voor alle scholen niet kan stellen op 300.—. De voorzitter antwoordt, dat het reeds moeilijk ging om het bedrag van 400.te ver lagen op 350, Op de vraag van den heer Rijkes antwoordt spr., dat Haarlem geen bijdrage voor zijn leer- lin"en betaalt. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Ontwerp-rooilijn-verordening Bleekers vaartweg. B. en W hebben ter verkrijging van een regelmatige bebouwing langs den Bieekers- vaartweg, een voorgevel-rooilijn voor dien weg U heeft dan de zekerheid steeds de aller fijnste kwaliteit te ontvangen. Dagelijks versch en frisch voorradig, in moderne IJskast, op de juiste wijze gekoeld en op de goede temperatuur gehouden. ROOMBOTER. per pond 77 Ct. VERSCHE EIEREN10 voor 23 Ct. EXTRA AANBIEDING PINDA'S 2 pond 13 Ct. ontworpen, deze rooilijn is geprojecteerd op ruim 10 M. uit den oever van de Bleekersvaart. Na de normalisatie zal het profiel van dezen weg bestaan uit een trottoir van 2 M., een rijweg van 5 M. en een berm van 3 M. Óp den berm kan nog een looppad van 0.50 M. worden ge maakt, terwijl bovendien voldoende ruimte aan wezig zal zijn, aldaar een boomenrij te plaatsen. De heer Jonckbloedt zegt, dat het prac- tisch onmogelijk zal zijn om een trottoir langs de huizen te maken. De Bleekersvaart is een druk bereden weg en daarom vraagt spr. of het voetpad op den berm tegelijk met de rioleering kan worden aangelegd. Wethouder Dr. Droog zegt zijn mede werking toe. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Ontwerp herziening LlIIa van het Uitbreidingsplan. B. en' W. stellen een -wijziging votor ih de bestemming van de terreinen, gelegen aan de Oostzijde van den Glipperweg, tegenover de buitenplaats „Meer en Berg", teneinde de aldaar ontworpen gesloten bebouwing te wijzigen in gedeeltelijk open bebouwing. Öp de Zuidelijke helft bestaat thans gelegen heid voor de stichting van 16 arbeiderswoningen. Voorts is in de ontwerp-bebouwingsvoor- schriften een artikel opgenomen, waardoor voor komen kan worden, dat buiten de terreinen, welke blijkens het plan van uitbreiding voor de stichting van winkels zijn bestemd, winkels worden gesticht of opgerichte woningen geheel of gedeeltelijk als zoodanig worden ingericht, terwijl daarin tevens bepalingen zijn opgenomen omtrent het bezigen en in ordelijken staat onder houden van vóór-, zij- en achtertuinen. De heer v. d. Erf acht de oplossing van het vraagstuk inzake woningbouw niet gelukkig. Zestien arbeiderswoningen vindt spr. onvoldoen de. Spr. zal tegen het voorstel stemmen. De heer p e Tello wijst er op, dat op den ho.ek van den Glipperweg de woningen te dicht op elkaar, zijn 'geprojecteerd, waardoor het uit zicht beperkt wordt. Op dezen hoek mogen vol gens spr. niet meer dan drie woningen worden gebouwd tot bevordering van de veiligheid van het verkeer. Wethouder Jhr. v. d. Poll zegt, dat er twee blokken, één van 16 en één van 18 woningen zijn geprojecteerd, dus in totaal 34. De combi natie met kleine middenstandswoningen acht spr. zeer gelukkig. Aangezien het hier slechts een aanbieding en geen vaststelling van de her ziening betreft, kan een en ander nog in de Commissie van het Grondbedrijf worden be keken. De heeren Meeuwenoord en v. d. Erf wijzen er op, dat er geen behoefte aan kleine middenstandswoningen bestaat, doch wel aan arbeiderswoningen. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Stamriool Bleekersvaartweg en Kerklaan. B. en W. stellen voor, een stamriool aan te leggen in den Bleekersvaartweg en de Kerklaan vanaf den Bleekersvaartweg tot den Heerenweg. De kosten van uitvoering van dit werk worden geraamd op 44.780.waarin niet minder dan 22.000.aan arbeidsloon is begrepen. De extra kosten, verbonden aan de uitvoering in werkverschaffing, worden geraamd op 6.500.— en zijn in gemeld bedrag van ƒ44.780.be grepen. De heer De Tello vraagt of door aanleg van het stamriool de Bleekersvaart geheel ge zuiverd wordt. Als de Bleekersvaart in ge- reinigden toestand blijft ..bestaan, zal in de toekomst misschien een kostbare bruggenbouw noodig zijn en is het misschien beter de heele vaart te dempen. De heer Disselkoen zegt dat de hooge bedragen door de werkverschaffing gevorderd, hem niet kunnen bekoren. Aan de hand van de cijfers toont spr. aan, dat de werkverschaffing alhier geen greintje welstand meer in de werk lozengezinnen brengt. De uitvoering in aan besteding zou 5000.duurder zijn, maar daar tegenover staat de meerdere welvaart in de gezinnen en daardoor ook bij den middenstand, waaruit ook weer hoogere belastingopbrengst voortvloeit. De heèfivW'-atn U.ne.n vraagt hoe B. en W. staan tegenover het dempen vaji de heele Bleekersvaart. Het kost meer, maar het pomp- huisje kost ook jaarlijks een aafdigj,bedr.ag. Met den heer Disselkoen is spr. hetfeens, dat de werkverschaffing en de betaling daarvan nader bekeken dienen te worden. De heer J o n'c k b 1 o e d t merkt op,' dat de werkloQzeri sléchts eenmaal in de vier weken een daalder exffa verdienen. Overigens is spr. voor aanbesteding,' maar de Raad heeft nu een maal besloten dat voor den steun zou worden gewerkt. Wethouder Dr. Droog beantwoordt de ge maakte opmerkingen. De riolen die nog in de eene helft van de Bleekersvaart loozen, kunnen worden aangesloten op de riooltakken in de Lindenlaan en de Koediefslaan. Wat de bruggen betreft, deze zijn er genoeg. Men behoeft geen groote omwegen te maken. Als we de Bleekersvaart geheel dempen, ver vuilt de Crayenestervaart, zooals de heer Jonckbloedt terecht opmerkte. Werken voor steun neemt in verschillende ge meenten toe. Het systeem voldoet goed, spr. zou daar niet graag verandering in brengen. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Crediet voorbereidende werkzaamheden rioolgemaal en zuiveringsinrichting. B. en W, stellen voor, te beschikken over 3800.voor het doen verrichten van voor bereidende werkzaamheden voor de oprichting van een rioolgemaal met zuiverings-inrichting ten behoeve van de rioleering. De heer Van Unen is bevreesd voor de consequenties van het voorstel, aangezien aan neming zal leiden tot groote uitgaven binnen korten tijd. Wethouder Dr. Droog antwoordt, dat de zuiveringsinstallatie er op den duur zal moeten komen, aangezien Rijnland die eischt. De heer R ij k e s is van meening, dat men er wel toe zal moeten overgaan, aangezien we an ders in de toekomst het rioolwater niet kunnen loozen. De haven begint reeds nu een weinig te vervuilen. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aan genomen. Zonder hoofdelijke stemming werden nog aan genomen de reeds in ons blad gepubliceerde voorstellen betreffende: wijziging besluit steun „Heemsteed's Belang"; verhuur van grond aan de Azalealaan; uitvoering art 15 en 16 v.d. Drankwet. Verkavelingsplan voor de terreinen be grensd door den J. H. Weisenbruchweg, De Crayenestervaart en het Spaarne. B. en W. stellen voor, kosteloos en om niet te aanvaarden een gedeelte van de perceelen grond, kadastraal bekend inr Sectie A no. 5388, no. 4628 en no. 2950, bestemd voor straat- aanleg en verbreeding van de Crayenestervaart. Tevens wordt voorgesteld, van de eigenaren in ontvangst te nemen een bedrag van ƒ7200.-- voor het aanleggen van genoemde straat als mede van een bedrag van 100.— als ver goeding van de kosten verbonden aan de her ziening van het uitbreidingsplan, waarbij de Jan van üoyenstraat met uitzondering van iedere, andere straat als winkelstraat wordt aan gewezen. Z. h. s. aangenomen. -. f - Rondvraag. De heer v. d. Erf wijst op de zedenverwilde ring en vraagt in hoeverre bij politieverordening kan worden opgetreden tegen onwelvoeglijke kleeding. Spr. noemt staaltjes uit Groenendaal, die op genoemde zedenverwildering wijzen en vraagt wijziging van de politieverordening in dien zin. De v o o r z i 11 e r is van meening, dat hier te Heemstede nog geen zedenverwildering heerscht. Staaltjes als spr. aangeeft, behooren tot de uitzonderingen. De heer Van Unen zegt, dat Groenendaal nog best te_ bewandelen is, zonder dat men zich ergert aan de zedenverwildering. De uitingen van den heer v. d. Erf acht spr. overdreven. De lieer v.,d. Linden wijst op het urgente van huiirverlagiirg en vraagt van B en W. maat regelen om die verlaging te bevorderen. Wethouder Jhr. v. d. Poll deelt mede dat daar reeds aan wordt gewerkt. De heer Jonckbloedt vraagt of de ver laging van het salaris der ambtenaren (tijdelijke korting van 6% en 10% pensioenpremie) in het G.O. wordt behandelt. Wethoudei Dr. Droog antwoordt, dat dit zal geschieden bij de begrooting. Eerst dient te worden afgewacht wat de Minister omtrent de politie besluit. De heeren De Tello en Disselkoen achten niettemin overleg in het G.O. noodzake lijk. De heer De Tello dient daaromtrent een motie in. Na een nadere uiteenzetting door B. en W. wordt deze motie in stemming gebracht en ver worpen met 8 tegen 6 stemmen. De openbare vergadering wordt hierna ge sloten. Nu komt de ecl Door oud en /V Nu wil een iede Wel eens een o Of meer dun éi Om bruin te br Zoo ziet men 's Een ware uitloi Picnic in 't bos Dut stemt zoo Wanneer we a Smaakt een sii Maar 's Maand De boel staat I Wees dus vooi Doof vlam en Een smeulend Heeft vaak de Een lucifer, nu Heeft 't bosch Let op! Eén v< Een bosch- of Rook vrij uw Maar... denk st Bram: Goeden Sam: Van 't z B.: Gelukkig t S.: Ja, dat we gelukkig is om aan ieders persoi kom je eigenli boezeming. B.: ben je da drinken? S.Wat zeg j geen oogenblik nergens gelezen voor verdrinken B.: Ik bedoel maar ik meen stuiten stroom v; leiding van de verhoogen van g en vermogens he Millioenen en het woord millié verzwegen te zij S.: ja, nou bi al gehoord, dat schatkist te tii gelden te kunne B.: Welke bel, zal worden afge: S.: Ik zou zoc opbrengst van c het goed heb, opbrengst valt cijfers enorm te; alle mogelijke w B.: Behalve vallen op de oordeel zal de nieuwe belasting om de eenvoui den fiscus tot o wij minder kunn de omzet van Waar ik vroe jaar rondwande jaar mee moetei Rookte ik vrc retten per dag, ik houd mij tt nissen nog groc het rooken verbi S.: Je hebt g logisch en juist belasting worde belasting die no rentenier. B.: Ja, voora verband met de 't Was heelen Neen, je was lucht (ik bedoel je met je vrij 1 verlaging van i natuurlijk de kc S.: Ik heb hi Als solied en i paar overgesp Staatsschuld. E negende van mi B.: En teng komstenbelastin er van verwacl S.: Neen, als wij het er wel enkele van dt achterwege zal B.: Ik voor Haag buitenger die binnen zulk lioenen. Het is zoo zonder dingen kan b genaam gepraa kunnen geven. S.: Je bedoel nadruk zal beli verschil tusschi lastingen en de B.: Dat in d er nog van c liever vergeet. Om er een p de afdeeling heeft kans gezi toezicht van r stratie, een kl donkerenianen. dat geconting knoeierijen pis varkens, bij dt noem maar op van het Rijk. Wanneer er vallers zijn, kur

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 2