IEEMTAX -TELEFOON 26314 AVONTUREN VAN JOOSJE PINDA EN PIETJE ROET VACANTI E!! KINDERFOTO'S RUUS KNOPPER DRUPSTEEN'S Kolenhandel PREDIKBEURTEN. BINNENLANDSCH WEEKOVERZICHT BURGERLIJKE STAND SPORT BONT-ALLERLEI. 2 DE EERSTE HEEMSTI^EDSCHE COURANT ORIGINEELE ARTISTIEKE AFWERKING GOYENSTR. 26 - Telef. 29080 EISCHT WARMTE VOOR ELKEN GULDEN Stookt Langenbrahm Anthraciet De beste van het Continent. Per H.L. franco bergplaats f 2.00. Minimaal asch- gehalte. Groot hittevermogen. Valkenburgeriaan 77, Heemstede - Telef. 28504 Zondag 24 Juni. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. 'v'.m. Ill uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Briët. Collecte voor het Zuiderzeefonds. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Barger. Jeugdkerkdienst. NATIONAAL CONCOURS VOOR HARMONIE EN FANFARE. Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan heeft de R.-K. Harmonie „St. Michael" op Zon dagen 1, 8 en 15 Juli een groot Nationaal con cours georganiseerd. Zij heeft de voetbalvereeniging H.B.C. bereid gevonden, daarvoor haar terrein aan den Heeren- weg achter het R.-K. Vereenigingsgebouw be schikbaar te stellen, waardoor een geheel afge sloten terrein is verkregen, met het aan dit terrein gelegen gebouw, dat die dagen geheel ter hun ner beschikking is. Van het gemeentebestuur verkregen zij de toestemming om de gemeentelijke muziektent in gebruik te nemen. Met het oog op de avondconcerten bestaat het plan het terrein electrisch te verlichten. Jhr. J. P. W. v. Doorn is bereid gevonden het voorzitterschap van het Eerecomité te aanvaar den. Vele vooraanstaande personen uit Heem stede hebben plaats genomen in dat eere-comité. Als jury zullen fungeeren de heeren H. W. Hof meester, directeur van „St. Michael", Jos. de Klerk, toonkunstenaar, Haarlem en in de plaats van wijlen den heer Sam Vlessing, de heer M. C. v. d. Rovaart, toonkunstenaar, Amsterdam. Bahalve zeer vele andere eereprijzen ontving het comité een groote bronzen medaille van II. M. de Koningin en een groote zilveren medaille van Z.Exc. den Commissaris der Koningin in Noord-Holland. Zaterdag 30 Juni zal de jubileerende vereeni- ging „St. Michaël", directeur de heer H. W. Hofmeester, aan eerecomité, den Raad der ge meente, donateurs en kunstlievende leden en genoodigden, des avonds 8 uur op het feest terrein een concert aanbieden. Htff volgende JTfogfaTuma"' zal urfgeVöT?rd worden: 1. Per Aspera ad Astra, marche célèbre, E. Urbach. 2. Palmes et Lauriers, ouverture, L. Langlois. 3. Les Patineurs, valse, E. Waldteufel. 4. Le Postillon de Longjumeau, fantaisie, A. Adam. Pauze. 5. The Stars and Stripes for ever, rnarsch, Sousa. 6. 2e Grande Ouverture, L. Langlois. 7. L'Estudiantina, grande valse, E. Waldteufel. 8. Le Parade des Soldats de Bois, L. Jessel. 9. Finale. Op de Zondagen I, 8 en 15 Juli zullen de voorzitters en secretarissen der op die dagen deelnemende corpsen officieel op het Raadhuis ontvangen worden, waarna om 12.30 uur de marschwedstrijden zullen aanvangen. Deze marsch-wedstrijden zullen plaats hebben op de Kerklaan, te beginnen bij de Eschdoorn- brug. Een aardige attractie is hierbij, dat het bekende Trommelcorps „St. Jan" uit Haarlem buiten mededinging deze wedstrijden zal openen. In totaal nemen 33 corpsen aan het concours deel, n.l. Op 1 Juli: 4e afdeeling Harmonie: ,,De Spaarnebazuin", Haarlem. Directeur: A. J. P. Hakkenberg van (iaasbeek. 3e afdeeling Fanfare: „St. Caecilia", Hoog land. Directeur: J. Wakelkamp. 3e afdeeling Harmonie: „St. Adrianus", Naald wijk. Directeur: W. Orebei; „Crescendo", Hille- gom. Directeur: H. A. Maas. 2e afdeeling Fanfare: „T.A.V.E.N.U.", Am sterdam. Directeur: S. Hellingman. 2e afdeeling Harmonie: „Voorwaarts", Haar lem. Directeur: Jan Post. le afdeeling Fanfare: „Wilheimina", Santpoort. Directeur: Peter Wit. le afdeeling Harmonie: „Utile Dulci", Haarlem. Directeur: A. C. Jutjens. Eere-afdeeling Fanfare: „Kunst na Arbeid", Zujd-Scharwoude. Directeur. P. Pranger; „Har monie", Assendelft. Directeur: J. K. Jongejans. Op 8 Juli: 4e afdeeling Fanfare: „Jeugdfanfare Ooster kwartier", Haarlem. Directeur: Peter Wit Jr.; „Soli Deo", Warmenhuizen. Dir.: Th. v. Baar. 3e afdeeling Harmonie: „Jong Excelsior", afd. Westerspeeltuin, Amsterdam. Directeur: P. Swager. 2e afdeeling Fanfare: „St. Gregorius", Duiven- drecht. Directeud: J. F. Kok. 2e afdeeling Harmonie: Arb. Muziekvereeni- ging „Voorwaarts", Velsen. Directeur: D. Horst. le afdeeling Fanfare: „Concordia", Hoog- karspel. Directeur: B. Roemer; „Crescendo", Assendelft. Directeur: O. J. C. Landsma. Afdeeling Uitmuntendheid Fanfare: „Eens gezindheid", Egmond-Binnen. Directeur: P. Kuys; „De Verwachting", Avenhorn. Directeur: Z. v. Mossel. Afdeeling Uitmuntendheid Harmonie: „Win- kel's Harmonie", Winkel. Directeur: P. Pranger; Van een Zomerschen dag en on gelukken. Mr. M. P. L. Steenberghe minister van Economische Zaken. Saneering van bloembollen. f De eerste echt zomersche Zondag hebben we gehad en daarvan hebben duizenden en nog eens duizenden geprofiteerd, elk naar eigen aard en naar eigen mogelijkheden. Het is een warme dag geweest. Toch wees de thermometer niet zulk een hooge temperatuur aan, als het klagen en zuchten van het publiek wel zouden doen ver moeden. De hoogste temperatuur was ongeveer 27° C. Het vorige jaar is het wel vaker een temperatuur geweest van 35°36° C. Alleen deed zich afgeloopen Zondag het merkwaardige verschijnsel voor, dat het in den namiddag steeds warmer werd, terwijl anders tegen dien tijd eenige afkoeling optreedt. De oorzaak hiervan was, dat een lichte bewolking ingetreden was, die de uitstraling belemmerde. De ongelukken zijn helaas niet uitgebleven. Het drukke autoverkeer heeft verscheidene ver keersongevallen veroorzaakt. Het lokkende water heeft voorts er velen toe gebracht zich verder in het water te begeven dan hun zwemcapaciteiten toelieten, met het gevolg, dat overal in den lande verdrinkings- gevalien zijn voorgekomen. De warmte heeft enkelen bevangen. De droogte, die aan de warmte inhaerent is, ver groot het gevaar voor bosch- en heidebranden. Mr. Maximilien Paul Leon Steenberghe is be noemd tot minister van Economische Zaken. Hij werd op 2 Mei 1899 te Leiden geboren. Reeds op 21-jarigen leeftijd promoveerde de heer Steenberghe aan de universiteit te Utrecht, op stellingen, tot doctor in de rechtswetenschappen en onmiddellijk daarna trad hij in dienst als juridisch adviseur bij de N.V. Textielfabrieken H. van Puijenbroek te Tilburg en Goirle, in welker directie hij reeds het volgend jaar werd opgenomen. Mr. Steenberghe heeft steeds groote belang stelling getoond voor economische en sociale vraagstuRken. Zijn levendige sympathie voor sociaal werk houdt misschien verband met het feit, dat ook zijn moeder, Mevrouw P. A. F. SteenbergheEngeringh, in het Katholieke maatschappelijke leven een belangrijke rol heeft vervuld als presidente van den Katholieken Vrouwenbond in Nederland en als presidente van de Union Internationale des Ligues Catho- liques Féminines. In den militairen dienst is hij als reserve- eerste-luitenant ingedeeld bij de intendance. Het sociaal economisch leven trad hij eerst binnen, toen men hem koos als bestuurslid der Bossche Diocesane R.K. Werkgeversvereeniging, waarin hij sedert 20 Dec. 1930 den heer J. P. J. Assel- bergs als voorzitter vervangt. Als practisch Tëxtiel-inuusirieel werd hij eerst onder-voor zitter en vervolgens in 1931 voorzitter van de Ned. Vereéniging van R.K. Werkgevers in de Textielnijverheid. De standorganisatie der R.K. werkgevers vaardigde hem al spoedig af in den Nijverheids- raad, maar zijn zeer omvangrijke bezigheden in binnen- en buitenland noopten hem enkele maanden geleden deze functie neer te leggen. Om dezelfde redenen trad hij onlangs ook uit den Werkloozenraad en de Centrale Commissie voor de Statistiek. Als afgevaardigde naar buitenlandsche confe renties, zoowel in opdracht der regeering, als van de eigen sociale organisatie, is Mr. Steen berghe reeds van 1923 af verscheidene malen opgetreden. In 1923 namens den Werkloosheids- raad op het Internationaal congres in Luxem burg; in 1925 als vertegenwoordiger van de Ned. Werkgevers op het Intern. Werkgevers congres te Stresa; in 1927 deel uitmakend van de deputatie der Nederlandsche regeering ter Eco nomische Conferentie te Genève; in 1928 als gedelegeerde van de Unie van Volkenbonds- vereenigingen op liet Economisch Congres te Praag. In Januari 1932 stelden de belanghebbende werkgevers een z.g. katoencommissie in, die haar arbeidsveld zou uitstrekken zoowel over Nederland als over de koloniën en wezen Mr. Steenberghe als voorzitter aan. Het jaar daarop volgde zijn benoeming tot onder-voorzitter van het Centraal Instituut ter bevordering van het normale handelsverkeer tusschen Nederland en andere landen, waarvan oud-minister Posthuma het presidium bekleedt. Als lid van de regeeringscommissie inzake het treffen van een handelsovereenkomst met Duitschland wist hij mede uitkomsten te be reiken, die, in nijverheidskringen vooral, met tevredenheid en instemming zijn ontvangen. Eindelijk had Mr. Steenberghe nog een werk zaam aandeel in de regeerings-commissie Bruins, ingesteld ter bevordering van de economische samenwerking tusschen Ned.-lndië en het Moederland, welke na de verschijning van haar rapport is ontbonden, en in de regeerings commissie ter bevordering van het Nederland sche fabrikaat. Toen de arbeid van deze com missie ten einde was, kende de regeering aan Mr. Steenberghe het officierskruis in de orde van Oranje Nassau toe. De minister van economische zaken heeft de volgende lijnen inzake het saneeringsplan van bloembollen 1934 vastgesteld. le. De verkoop van bloembollen van narcis sen, vroege en late tulpen en hyacinthen, ten be hoeve van den export, door aangeslotenen bij de Nederlandsche Bloembollenkweekerscentrale zal ten aanzien van de hoeveelheid geheel zonder beperking kunnen geschieden. 2e. Het surplus leverbare bloembollen van bovengenoemde soorten, dat aan het einde van het handelsseizoen niet door den handel is op genomen, zal worden opgekocht tegen 85 pCt. van de binnenlandsche minimumprijzen, zooals deze zijn vastgesteld bij ministerieele beschik king van 11 April 1934, onder voorwaarde dat deze bollen geheel voldoen aan de eischen, aan exportbollen te stellen. 3e. De kosten, die verbonden zijn aan dezen opkoop, zullen door het vak zelve worden ge dragen cn wordt «•'feestreden,- voor iedere boven genoemde soort afzonderlijk, uit den omslag per R.R. betaald oppervlak, kweekjaar 19331934. 4e. Voorts wordt uitvaardiging van een in voerverbod van bloembollen en narcissen, vroege en late tulpen en hyacinthen overwogen. Hl Wij brengen U per luxen wagen naar Uw vacantie-oord (in binnen- of buitenland voor slechts 5 cent per Kilometer. TT Gelegenheid om AL Uw bagage mede te nemen. TT Tijdig bespreken s.v.p. ZANDVOORTSCHELAAN 139 - Ritten in Heemstede of Aerdenhout 30 CENT „Eensgezindheid", Heemstede. Directeur: Joh. Th. Betz. Eere-afdeeling Harmonie: „Zaandam's Muziek corps", Zaandam. Directeur: S. C. Kruijt. üp 15 juli: 4e afdeeling Harmonie: „Johez Jeugdhar- monie", Haarlem. Directeur: J. A. Menz. 2e afdeeling Harmonie: „Eensgezindheid", Halfweg. Directeur: B. D. Peters. le afdeeling Fanfare: „Patronaatsfanfare", Castricum. Directeur: P. Kuys Jr. le afdeeling Harmonie: Haarl. Harmonie „Voorwaarts". Directeur: H. Schulpzand. Afdeeling Uitmuntendheid Harmonie: „St. Caecilia", Haarlem-N. Directeur: S. A. Noom; „St. Caecilia", Alkmaar. Directeur: P. N. Joosen. Eere-afdeeling Fanfare: „G. A. Heinze", Muiderberg. Directeur: B. C. Hooijberg; „Excel sior", Zaandam. Directeur: G. Brouwer. Eere-afdeeling Harmonie: „Johez", Haarlem. Directeur: J. A. Menz. Superieure afdeeling Fanfare: „Kunstkring", Spaarndam. Directeur: Peter Wit; „Onder Ons", Dirkshorn. Directeur: A. P. Blauw. Als verplichte werken zullen uitgevoerd worden: 4e afd. Fanfare: La Visiona, fantaisie, G. Gadenne. 4e afd. Harmonie: Noël, ouverture, F. Andrieu. 3e afd. Fanfare.: Atalanta, ouverture, Delbecq. 3e afd. Harmonie: La Charmante, ouverture, S. Vlessing. 2e afd. Fanfare: Salomon, ouverture, O. Felsfels. 2e afd. Harmonie: Ouverture Capricieuse, H. A. Maas. gevolge waarvan hij vrij ernstig werd gewond. Hij is ter plaatse behandeld door Dr. K. en ver volgens overgebracht naar de Maria Stichting te Haarlem, alwaar bleek dat hij niet levens gevaarlijk was gewond, doch een beenbreuk en een hoofdwonde had bekomen. Het motorrijwiel is ernstig beschadigd en ver voerd naar een garage. De bestuurster van de auto bekwam geen letsel. Door de politie wordt proces-verbaai opgemaakt. BADHUIS HEEMSTEDE. in het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van II tot en met 16 Juni genomen 539 douchebaden en 32 kuipbaden. Aan 24 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 24 volwassenen gebruik gemaakt. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 19 Juni 1934. W. A. de Jameer, Joh. Bosboomlaan 3. M. Jongejan, Camplaan 7. F. W. Kotte, Toorop- kade 9. S. J. Nolles, Celebesstraat 20. J. H. W. Sikman, Meer en Boschlaan 11. Ondertrouwd: H. v. d, Schrier en M. Affourtit; G. A. Kersten en J. van Driessen; Jhr. B. Th. Elias en H. A. Buurman. Getrouwd: N. A. Spruijt met J. H. v. d. Geest; j G. Zandstra met A. M. v. d. Berg. Bevallen: J. ZwagermanGort d.J. de GraafKaptein z.; S. Kuipersv. Donkelaar d.; B. J. LangeveldBarnhom z.G. M. Heusen Taminiau z. Overleden: Jan Verkruissen 73 j„ ongeil.; A. G. Nijssen 64. j„ geh. met G. Leuven; G. v. d. Wees 81 j„ Wed. Burksen. I le afd. Fanfare: Le Secret du Pierrot, ouvert., F. Popy. le afd. Harmonie: Sperenza, ouverture, Delchevalerie. Eere-afd. Fanfare: Ouverture Solennella, S. Vlessing. Eere-afd. Harmonie: Riënzie, ouverture, R. Wagner. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Carmen Festi- vum, ouverture, P. Gibson. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: Pastorale Suite, F. Vlessing. Superieure afd. Fanfare: Onvolt. Symphonie, le ged„ van Schubert. VERKEERSONGEVALLEN. Op den Heerenweg had een aanrijding plaats tusschen een auto, rijdende richting Haarlem Bennebroek, bestuurd door J. E. H. B„ wonende te Amsterdam en een wielrijder J. H., wonende te Heemstede. Het ongeval had plaats doordat de wielrijder, eveneens komende uit de richting Haarlem, plotseling naar links den weg overstak, om de Van Merlenlaan in te rijden, zonder dat door hem daartoe een teeken was gegeven. De wielrijder bekwam door deze aanrijding verwondingen aan hoofd en handen, terwijl zijn rijwiel ernstig werd beschadigd. Door Dr. Leyen- dekker alhier werd hij verbonden, waarna hij naar zijn woning kon worden vervoerd. Maandagavond reed de bestuurder S. van een motorrijwiel in snelle vaart op den Heeren weg te Heemstede. Doordat hij niet lette op het verkeer, reed hij tegen een auto, komende uit een buitenplaats gelegen aan dien weg, ten- DUIVENSPORT. Gevleugelde Vrienden, Heemstede. Wedvlucht van Orleans, afstand 532 K.M. Los 6 uur v.m. Eerstgetoonde duif 3 uur 13 min. 24 sec. n.m. Laatste prijswinnaar 4 uur 34 min. 55 sec. n.m.. De uitslag was: 1, 3, 4, 7 A. v. Zadel; 2 A. Eveleens; 5, 8, 11, 15, 16, 17, 19 J. C. Hoen; 6 N. Leuven; 9, 12, 13, 18, 20 E. D. des 'Bouvries; 10 L. J. Kramer; 14 H. A. Bouwmeester. Wedvlucht van Chateauroux, afstand 653 K.M. Los 5.30 v.m. Eerstgetoonde duif 6 uur 45 min. 20 sec. Laatste prijswinnaar 9 uur 14 min. 27 sec. De uitslag was: 1, 10 A. v. Zadel; 2, 3, 4, 8, 10 J. C. Hoen; 5 L. de Winter; 6 L. J. Kramer; 7, 9 P.-v. Egmond. A.s. Zondag wedvlucht van Fontainebleau, afstand 461 K.M. en van St. Sebastiaan (Spanje), afstand 1200 K.M. VISCHWEDSTRIJD „DE DAGERAAD". Zondagmorgen hield bovengenoemde visch- club haar eerste onderlinge wedstrijd op witvisch in de Ringvaart onder Hillegom. De vangst was zeer bevredigend. De uitslag was als volgt: 1. N. Steinman; 2. C. v. Norde; 3. J. tiroen- land; 4. J. v. d. Pols; 5. J. de Graaf; 6. J. Bos; 7. J. Neeskens; 8. H. Schoo. Door den heer Plantinga werden een 3-tal extra prijzen geschonken, die gewonnen werden door J. Neeskens voor de grootste visch, door H. Schoo voor de eerste visch en door C. v. Norde voor de laatste visch. ZWEMMEN. H.P.C.-NIEUWS. De Schoolwedstrijden op Zaterdag 23 Juni a.s. Evenals vorig jaar zullen er dit jaar school wedstrijden gehouden worden in de zwemvijvers te Groenendaal, welke georgai*seerd worden door H.P.C. De datum is thans vastgesteld op Zaterdag 23 Juni a.s., 's avonds te 6 uur. Deze wedstrijden gelden alleen voor de Heemsteed- sche scholen. Er staan verschillende aardige banen voor de jongens en meisjes van de L.O.- en U.L.O.-scholen op het programma, terwijl de clou van dit jeugdfeest wel gevormd zal worden door de estafettes tusschen de scholen onderling. Welk een enthousiasme was er het vorig jaar! Het water is heerlijk op temperatuur, inderdaad een groot voordeel voor de jeugd, terwijl voor de ouderen, die naar wij vertrouwen in grooten getale zullen komen kijken naar de verrichtingen van de jeugd, goede zitplaatsen beschikbaar zijn op het tegelpad langs den rand van het bassin. Het programma is samengesteld als volgt: 1. 25 Meter schoolslag voor meisjes L.ü. 2a. 25 Meter schoolslag voor jongens L.O. b. 25 Meter vrije slag voor jongens L.O. 3. 50 Meter vrije slag voor meisjes U.L.O. 4. 50 Meter vrije slag voor jongens U.L.O. 5. 4 v 25 Meter vrije slag estafette voor meisjes L.O. 6. 4 X 25 Meter vrije slag estafette voor jongens L.O. 7. 4 X 25 Meter vrije slag estafette voor meisjes U.L.O. 8. 4 X 25 Meter vrije slag estafette voor jongens U.L.O. 9. Afvalrace voor meisjes van U.L.O. scholen. 19. Afvalrace voor jongens van U.L.O. scholen. Na afloop zal door eenige H.P.C.-leden een kleine demonstratie gegeven worden van de diverse zwemslagen. De toegangsprijs is zeer laag gesteld, n.l. 15 cent voor H.P.C.-leden, alsmede voor jongelui onder de 16 jaar. Ouderen, niet-leden, betalen waarschijnlijk 10 cent meer. DE VEILIGSTE SAFE TER WERELD. Voor de juweelen der Engeische Koningin. In alle stilte is in Londen een pantsergewelf gereed gekomen, zóó geraffineerd van construc tie en voorzien van zooveel vernuftige bescher mingen als wellicht geen tweede ter wereld. Alles, wat men tot dusver in de Vereenigde Staten kende op het gebied van zulke gewelven, is in de schaduw gesteld. De toegang tot het gewelf bevindt zich midden in de Londensche zakenwijk op 12 M. diepte onder den grond. Het is een pantserdeur met een gewicht van 20 ton. Bovendien zijn de verschillende vakken in het gewelf nog afzonderlijk verzekerd. Er bevinden zich in totaal niet minder dan 1500 kleine safe loketten in het groote gewelf, dat door een uiterst ingewikkeld stelsel van beveilingings- maatregelen tegen dieven en inbrekers word; beschermd. De 20 ton zware deur kan b.v. alleen geopend worden door personen, die nauwkeurig van het systeem op de hoogte zijn. De deur kan b.v. alleen op bepaalde uren geopend worden. Twee beambten hebben, onafhankelijk van elkaar, den sleutel van dit systeem. En één per soon alleen heeft aan de combinatie-niets. Voor het geval er iemand in het gewelf mocht worden ingesloten, bevinden zich daarin een telefoon, een sleutel en een verzegelde brief. Door van de telefoon gebruik te maken, moet de opge slotene eerst nog te weten komen, waar de brief ligt en eerst in den brief leest hij, waar de sleutel is en hoe zij gebruikt moet worden. Behalve de verschillende beveiligingsmaat regelen, heeft men voor het gewelf nog meer dan honderd alarm- en signaalinstallaties aan gelegd, waardoor ten allen tijde politie en militairen kunnen worden opgeroepen. Het ge welf is van zoodanige constructie, dat men met een steekvlam of springstoffen niets ertegen kan uitrichten. Bovendien patrouilleert er dag en nacht een waker rondom het gewelf, dan wel, hij neemt het waar met behulp van een spiegel- systeem, waardoor hij het tegelijkertijd van alle kanten kan overzien. Dit gewelf nu is bestemd voor de juweelen der Engeische Koningin, die tot dusverre door de Bank of England werden bewaard. De juweelen zijn inderdaad zeer kostbaar; de meeste zijn afkomstig uit Voor-Indië. Hun groote waarde rechtvaardigt ten volle de onkosten, die het koningshuis zich voor deze kluis heeft moeten getroosten. REKENEN. „Een knappe vrouw, die mevrouw Mulder." „Nou en of, maar je had haar vijftien jaar ge leden eens moeten zien, toen ze nog vijf en twintig jaar jonger was." NORMAAL. „Maar dokter, u heeft voortdurend gezegd, dat de ziekte van mijn man een normaal verloop nam en nu is hij dood." „Ja, mevrouw, dat is nu eenmaal het normale verloop van die ziekte." KINDERVERTELLING DOOR G. TH. ROTMAN 37. Op zekeren dag, toen Joosje en Pietje met hun hondenwagen door een stille buurt trokken, stond, voor een winkelraam, professor Weetikveel. Hij moest even zijn neus snuiten, en daar hij een tasch met boeken onder den arm en dus maar één hand vrij had, zette hij eerst even zijn paraplu neer. 38. Maar, zooals je weet, professoren zijn nog al eens verstrooid. Toen prof. Weetikveel dus zijn dakdoek weer opgeborgen had, wan delde hij weg zonder zijn paraplu mee te nemen, joosje en Pietje holden er heen, maar, o jongens, nu kregen ze er ruzie over, wie van hen de paraplu bij den professor zou brengen! „o. Ze trokken allebei om het hardst; ja, op 't laatst begonnen ze elkaar zelfs te stompen, wrikkend en rukkend, om het regenscherm in hun macht te krijgen. Krak! daar ging de stok al in tweeën, en eenige oogenblikken later staken de baleinen naar alle kanten uit en hing de stof er aan flarden bij. 40. Van schrik hielden de jongens ineens met vechten op. Wat nu te doen? Pietje, altijd de dapperste, nam een kloek besluit. „We moeten 'n nieuwe voor 'm koopen!" zei hij. Ze holden nu den professor achterna. De man staarde stijf van schrik naar zijn vernielde paraplu, maar Pietje zei: „Als U meegaat, zullen we een nieuwe voor U koopen, meneer!"

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 2