HEEMTAX AVONTUREN VAN JOOSJE PINDA EN PIETJE ROET KINDERFOTO'S RUUS KNOPPER DRUPSTEEN'S Kolenhandel EAU DE COLOGNE Drogisterij „DE GEDEH" I.I I I \f Alléén „Heemsteedsche TIP TOP" PREDIKBEURTEN. BINNENLANDSCH WEEKOVERZICHT 'T RAEDTHUYS" NIEUWE AALBESSEN JENEVER INGEZONDEN BIOSCOOP NIEUWE UITGAVEN. BURGERLIJKE STAND 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT ORIGINEELE ARTISTIEKE AFWERKING v. GOYENSTR. 26 - Te/ef. 29080 EISCHT WARMTE VOOR EL KEN GULDEN Stookt Langenbrahm Anthraciet De beste van het Continent. 1T Per H.L. franco bergplaats f 2.00. Minimaal asch- gehalte. Groot hittevermogen. Valkenburgerlaan 77, Heemstede - Telef. 28504 HEEFT U EEN FLACON? Wij leveren hiervoor de om deze te vullen. Reeds vanaf 60 cent per Maatje. Het adres is alom bekend Apoth. Ass. Wiihelminaplein 17 - Tel. 28366 PEPSODENT, kleine tube 23 ct. WASCHHANDJES, pracht kwaliteit 6 Zwarekwal B AD1VÏ UTSEN v. 70thans 45 KIWI SCHOENWIT15 RAADHUISSTRAAT 90 Zondag 15 juli. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. Ned. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Ds. N. Padt van Zandvoort. (Met medewerking van het dameskoor). Collecte voor het godsdienstonderwijs. Ned. Herv. Kerk, Wiihelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Barger. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. Collecte ten bate van het Herstelfonds van de kerk op het Wiihelminaplein. en de „feestmarsch" zat er goed in. De jury kende hun dan ook 60 punten toe, waarmede niet alleen een le prijs, maar ook de extra- directeursprijs werd behaald. Maar een marschwedstrijd is nu eenmaal maar wat franje. Hoofdzaak is de concert- wedstrijd. Hiermede werd om half 3 aan gevangen. Het buitengewoon gunstige weer had vele aanhangers de: corpsen doen besluiten om de reis naar ons schoone Heemstede mee te maken. Ja, er waren ook wel Heemsteders, maar dat aantal had zeker grooter kunnen zijn. Toch was de ruime tribune vol belangstellenden, terwijl velen een plekje kozen in het gras om het veld. En het publiek heeft volop genoten. Van de 12 deelnemende corpsen acht le prijzen en vier 2e prijzen. Alle corpsen beschrijven gaat niet, maar met twee willen wij hier een uitzondering maken. En dan noemen wij allereerst Zaandam's Muziekcorps, dat met 55 leden en 12 adspi- ranten ternauwernood in de tent kon. Directeur Kruyt en zijn mannen (en jongens) wist het talrijke publiek zóó te begeesteren, dat zij nood gedwongen een marschje moesten toegeven, omdat men niet ophield met applaudiseeren. De andere die wij hier willen noemen is ons eigen corps Eensgezindheid: Tusschen twee vuren, zouden wij het willen noemen. Eerst komt Winkel's Harmonie, die beide nummers schitterend uitvoerde en na hen kwam het Zaansche corps. De niet gemakkelijke Pastorale Suite van Sam Vlessing werd uit stekend ingezet. En hoe verder het stuk vorderde, hoe beter vooral de stemming was. Ja, dat was goed. Maar dan de Ouverture Fantastique van A. A. üovaerts, waarin vooral aan de baspartijen liooge eischen worden gesteld. Begin goed, later beter en eind best, was ons oordeel. 319 punten, een totaal waar zeker niemand op gerekend had. Maarverdiend!!! Aan directeur en leden onze gelukwenschen. Nu in de Eere-afdeeling, waar al weer hoogere eischen worden gesteld. De uitslag van de concertwedstrijd was: 4e afd. Fanfare: Jeugdfanfare Oosterkwartier, Haarlem, 307 punten, le prijs; Soli Deo Gloria, Warmenhuizen, 277 punten, 2e prijs. ,3e afd. Harmonie: Jong Excelsior, Amsterdam, 308 punten, le prijs. 2e afd. Fanfare: St. Gregorius, Duivendrecht, 347 punten, le prijs. 2e afd. Harmonie: Arb. Muziekvëreen. Voor waarts, Velsen, 292 punten, 2e prijs. le afd. Fanfare: Concordia, Hoogkarspel, 306 punten, le prijs; Crescendo, Assendelft, 332 punten, le prijs. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Eensgezindheid,, Egmond-Binnen, 282 punten, 2e prijs; De Ver wachting, Avenhorn, 270 punten, 2e prijs. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: Winkel's Harmonie, Winkel, 345 punten, le prijs; Eens gezindheid, Heemstede, 319 punten, le prijs. Eere-afd. Harmonie: Zaandamsch Muziek corps, Zaandam, 351 punten, le prijs. Het programma voor a.s. Zondag. Zondag is het de laatste dag. Om 12 uur de officieele ontvangst op het Raadhuis. Om 12.30 marschwedstrijd, nu weer op de Kerklaan. Ook nu weer opening van den marschwedstrijd door het trommencorps „St. Jan" uit Haarlem. Dan als deelnemende corpsen in deze volg orde: Johez Jeugdharmonie, Haarlem; Patronaats fanfarecorps, Castricum; Haarl. Harmonie Voor waarts, Haarlem; St. Caecilia, Haarlem-N. en Kunstkring, Spaarndam. Aan den concertwedstrijd nemen deel: 4e afd. Harmonie: Johez Jeugdharmonie, H.aarlem. 2e afd. Harmonie: Eensgezindheid, Halfweg. le afd. Fanfare: Patronaatsfanfare. Castricum. le afd. Harmonie: Haarl. Harmonie Voorwaarts. Afd. Uitmuntendheid: St. Caecilia, Haarlem-N.; St. Caecilia, Alkmaar. Het défilé voorbij de lijkbaar van Z. K. H. Prins Hendrik. De plech tige uitvaart. Het défilé voorbij de lijkbaar van Prins Hendrik, Maandag 9 uur' op een warmen, stralend en zomerdag begomien, had een nog plechtiger en indrukwekkender verloop dan voorbij het stoffelijk overschot van de Koningin- Moeder in Maart j.l. Want kon toen de menigte slechts langs het Paleis aan het Lange Voorhout defileeren, zonder het binnen te treden, terwijl de kist voor den deuringang was geplaatst, thans werden de belangstellenden, een voor - n, in het paleis aan het Noordeinde zelf toegelaten. Geheel dé regeling was daarbij door de ligging van het paleis aan het Noordeinde zoodanig, dat alles op de deelnemenden aan het défilé wel een grootscher en dieper 'indruk moest maken. Uit de Paleisstraat werd de menigte in een rij van persoon na persoon naar het in het zonlicht glanzende witte paleis toegelaten, waar een schildwacht ter weerszijden van den ingang stond. Langzaam schreed men de treden op naai de witte vestibule, waar in het midden tal van kransen op den marmeren vloer waren neer gelegd tot een ben] van bloonngppalmtakken en linten Hoe eenvoudig aanzien het paleis ook van buiten heeft, het geeft van binnen een wijdsch aspect. Kamerdienaren waren ter weerszijden aan wezig om behulpzaam te zijn bij het neerleggen der kransen. Eerbiedig schuifelt men verder en komt alsdan in de tweede vestibule die door plant enyersiering en witte draperieën tot de doodenkamer is ingericht De gesloten kist is met een wit kleed geheel overdekt, waarbij een wit kussen mét den. vice-admiraalsteek, de .ordelinten en orde- teekenen, alsmede twee gekruiste eeresabels van den overledene. Een tak roodo rozen was mede neergelegd. Aan het hoofdeinde stonden ter weerszijden twee oud-adjudanten, n.l. J. C. M. von Mühlen, oud-adjudant van den Prins en kapitein H. Pfaff, oud-adjudant van de Koningin. Aan het voeteneind hadden twee kamerdienaren de wacht betrokken. Enorm was alreeds onmiddellijk bij den aanvang te negen uur de belangstelling. Tot de eersten, die defileerden en een krans neer legden, behoorde de mét ambtsketen omhangen burgemeester van den Haag. Mr. S. J. R. do Monchy, met leden van het dagelijksch bestuur der gemeente en leden van den gemeenteraad, dan kwam een deputatie van de Ned. R.K. Journalistenvereeniging, bestaande uit de heeren Ley en en Bont, die een krans neerlegden van agaraten met lelies, blauwe irissen en bonte coniferen. Ook een deputatie van een Ned. Journalistenkring en van de Haagsche Jour- nalistenvereeniging legden gezamenlijk een krans. Mede was het Haagsche politiecorps aanwezig, dat eveneens een laatste hulde in bloemen bracht. De beide dagen zijn duizenden en nog eens duizenden langs do kist geschreden. De wit-omfloerst® kroon brandde in de achter vestibule, waar men echter geen zweem van drukkende duisternis of somber zwart kon bekennen. Rondom de kist lagen talrijke kransen en de toevloed in de vestibule groeide nog steeds aan. Tot de eersten, die tot de chapelle ardente werden toegelaten, behoorden vier redders van de Berlin" slachtoffers, die voor jaren, onder aanmoediging van den Prins hun mensch- lievende taak bij die ontzettende ramp hadden verricht, n.l. P. Hoogonraad, J. van Mastrigt, F. Seekles en B. Blokland. Allen zijn van Hoek van Holland naar het paleis gekomen om een laatsten groet te brengen aan hem, die toen, zoo toegewijd en eenvoudig, zooveel heeft bijgedragen tot het redden van menschen- levens aan den Hoek. Onder de vele kransen viel die van het Neder- landsche Roode Kruis op. Tn het gesticht van de broeders van St. Joannes de Deo, in de onmiddellijke nabijheid van het paleis, was een hulppost ingericht voor de Eerste Hulp bij ongelukken, om degenen te helpen, die door warmte bevangen werden. Er waren uitgebreide politiemaatregelen ge troffen en verdei- waren touwen gespannen, f waartusschen de rijen zich voortbewogen om eindelijk tot het Noordeinde te kunnen worden toegelaten. Na een week, waarin op steeds overtuigender wijze bleek van het medeleven met het opnieuw zwaar getroffen Vorstelijke Huis, is afgeloopen Woensdag het stoffelijk overschot van Z.K.H. den Prins der Nederlanden onder een stralenden hemel en onder buitengewone belangstelling ten grave gedragen. Van de verst verwijderde uit hoeken des lands is men gekomen om getuige te zijn van deze droeve plechtigheid. Die belangstelling is natuurlijk in de allereerste plaats toe te schrijven aan de overgroote populariteit van den Prins, maar ook droeg het feit, dat het een witte begrafenis was er niet weinig toe bij om die belangstelling tot een overstelpende te maken. Voorafgegaan door bereden politie, huzaren, militaire muziek, hof dignitarissen volgde de witte lijkwagen, een bloemenwagen, verschil lende vorstelijke personen, matrozen en de Koloniale Reserve. Ongeveer anderhalf uur nadat de stoet het Koninklijk Paleis verlaten had, verlieten H.M. de Koningin en H. K. H. Prins Juliana het paleis, die ontroerd dankten voor de stille deelneming van het onder den indruk zijnde volk. Tegen half twee is de kist in den vorstelijken grafkelder bijgezet. ff Raadhuisstraat 46 - Telefoon 29264 HANDEL IN: Binnen- en Buitenlandsch Gedistilleerd en Likeuren. Wijnen, Limo nades en Bronwateren. - Iso Barometrische Bier Tapinrichting. IT IT IT per Literfleschf 2.75 1.40 Speciale aanbieding; 1931er P1ESPORTER RIESLING per fl. f 1.30 Aanbevelend, F. K. Kl l Eere-afd. Fanfare: O. A. Heinze, Muiderberg; Excelsior, Zaandam. Eere-afd. Harmonie: johez, Haarlem. Superieure-afd. Fanfare: Kunstkring, Spaarn dam; Onder Ons, Dirkshorn. Is het te veel gezegd als wij hier spreken van het neusje van den zalm? Wie dus van hoogstaande muziek wil genieten profiteere daar a.s. Zondag nog van. Evenals Zondag zullen om 8 uur de eere wedstrijden aanvangen voor dié corpsen die een le prijs behaald hebben. Na afloop hiervan uitspraak der jury over de Eerewedstrijden van het geheele concours. REIZEN IN SOVJET-RUSLAND. Naar aanleiding van het artikel „Reizen in Sovjet Rusland" ontvingen wij onderstaand schrijven, dat wij terwille van een zoo veelzijdig mogelijke berichtgeving gaarne een plaatsje verleenen. üeachte Redactie, Het d.d. 22 Juni j.l. in uw blad afgedrukte stukje „Reizen in Sovjet Rusland" had mijn aan dacht. De niet ter zake kundige lezer zou den indruk kunnen krijgen, dat zoowat alles scheef en krom is, men daar vuil en dom is en dat het zelfs mogelijk is (althans volgens den schrijver), dat een trein zoo maar ergens stopt omdat de conducteur.... een bezem zou hebben moeten plukken, ergens heel ver het land in! De heer J. N. beschikt blijkbaar over een groote fantasie en bekijkt de Sovjet Unie met een bekrompen West-Europeesche bril; zijn allereerste kennis making met de S. U., n.l. om een hotelkamer te vinden en er ondanks een z.giu „beVel" van „hooge" regeeringsambtenaren niet in slaagt een hotelkamer te verkrijgen, leert den opmerkzamen lezer, dat, le. de z.g. „hooge" ambtenaren geen uitzonderingsposities kunnen „bevelen"; 2e. dat een toestand waarbij men, ondanks de vele hotels, logeerruimte te kort komt, er op wijst, dat ,het goed gaat in de Sovjet Unie", in tegen stelling tot de hotels in West-Europa, waar de liotels voor Va of nog minder „bevolkt" worden, liet eerste geval wijst er op, dat vaii een z.g. dictatuur van bovenaf geen sprake is. Om dit j goed te begrijpen, dient men het Sovjet-stelsel nader te bestudeeren, zooals dit' eertijds o.a. in het weekblad „De Ingenieur" uitvoerig is be- i schreven en in verschillende andere werken over de Sovjet Unie. Na het lezen van het stukje van J. N. zou men zoo zeggen: „het is toch nog maar een rommel- I tje daar" ert dan is (naar mijn meening) het doel van den schrijver bereikt. De algemeen ont wikkelde lezer zal zich ongetwijfeld de sensatie- berichten uit de pers herinneren, zooals b.v. „de z.g. geloofsvervolgingen", (waarvan geen steek waar was, omdat van de 44000 kerken in de S. U. er slechts 2000 gesloten zijn om verschil lende redenen), of „hongersnood"-berichten, waarbij zelfs gesproken werd van kinderlijkjes in blik! Den laatsten tijd doen berichten de ronde over de z.g. „nieuwe Russische aristocratie of adel". Het is echter zóó, dat eeu belangrijk deel van de naar die beschuldigingen luisterende' massa zich op den stroom van de rhetorische verontwaardiging en afkeer van de communis tische leer laat voortdrijven zonder zich rekenschap te geven van het feit, dat van dit alles dit het eene, alles beheerschende doel is voorbereiding van de publieke opinie op den algemeenen oorlog tegen ,de Sovjet Unie, met al de gevolgen die daaruit onmiddellijk moeten Voortspruiten: verdere ontwrichting van het internationaal bedrijfsleven (om van de gruwe len, die eiken oorlog begeleiden, hier nog te zwijgen) en het verscherpen van den politieken toestand in zoo goed als alle landen tot een situatie van acuut revolütionnair optreden! Ik zou daarom J. N. willen verzoeken ons eens wat te vertellen over den „opbouw" in de Sovjet Unie, over het enthousiasme van de massa vóór dezen opbouw; het succes van het eerste vijf jaren-plan, het zichtbaar succes van het tweede vijf-jaren-plan, waarbij het levenspeil der massa met sprongen omhoog gaat. De groote hoogte waarop de Sovjet-wetenschap staat, de gewel dige technische ontwikkeling, die (om bij de jongste gebeurtenis te blijven), mannen als Fokker versteld doen staan over de prachtige organisatie, de fabrieken, woonhuizen, arbeiders clubs, enz. Waarom vertelt J. N. ons niets uit dit hoog-cultureel land, waarvan onze Prof. Jordan bij zijn bezoek aan Leningrad zegt: „Deze (n.l. de wetenschap) bevindt zich thans op een zoo hoog peil, dat wij ons in hoofdzaak moeten gaan oriënteeren, niet op het Westen, maar op liet Oosten, waar men een geheel nieuw leven schept." Ik vraag alweer, waarom J. N. ons niets vertelt over den geweldigen cultureelen vooruitgang op elk gebied, waardoor de S. U. een der eerste industrie-machten op de wereld is geworden? Hoe de S. U„ ondanks 200 ver schillende nationaliteiten of rassen, op een be volking van 170 millioen, één gesloten eenheid is, waar dus het probleem van de z.g. „minder heden" volkomen is opgelost (de oorzaak van voortdurenden strijd tuschen de volken van de kapitalistische landen) en alles wordt gedragen door het enthousiasme van de massa's. J. N. heeft niets gezien of waargenomen van dit alles en ook niet'het in geweldig tempo afbreken van de oude krotten en het bouwen van nieuwe, ruime woonruimten; hij heeft niet gezien hoe energiek gewerkt wordt aan tal van nieuwe krachtwerken staalfabrieken en hoogovens auto- en tractorfabrieken wegenverbetering spoorweg- en bruggenbouw, de geweldige wer ken voor de ondergrondsche spoor in Moskou, het è'roote aantal hoogescholen, middelbaar technische scholen, arbeiders-faculteiten, enz., enz. Van dit alles vertelt J. N. ons niets. Hij vindt het reizen niet aangenaam, doch stelt U gerust, lezer, het reizen in de S. U. is minstens even aangenaam of onaangenaam als in de Westersche landen. Overal worden cursussen gegeven om de reinheid, de zedelijkheid, etc. te bevorderen. Wist U, J. N., dat de prostitutie, (een erfenis van den Czarentijd), bijna geheel opgeheven is en dat, ondanks de bescherming door den Staat van het Malthusianisme, het hoogste geboortecijfer per 1000 in de Sovjet Unie voorkomt? Ik geef J. N. in overweging het in 1930 door den wereldreiziger Pieck geschreven boek „Zwart tn Wit in het Roode Rusland" eens door te lezen, en daarbij tevens in acht te nemen dat we thans in 1934 leven! Kijken we dan eens b.v. in de nabuurstaat, wat daar het nafionaal-socialisme aan de massa heeft gebracht! Steeds verder gaande verminde ring van het levenspeil, een aangroeiend verzet van de massa (lees de burgerbladen) tegen een regiem, dat het steeds meer in de isolatie heeft gebracht, het beste intellect heeft verjaagd of in concentratiekampen gesloten; naar den rand van het bankroet is gekomen, om binnen niet al te langen tijd in revolütionnair verzet los te breken, welker weerga niet in de geschiedenis zal zijn te vinden. Laat dus J. N. ons een volgenden keer eens wat vertellen over dien cultureelen opgang en liquidatie vau de werkloosheid in de Sovjet Unie, toegelicht met statistische gegevens! En laat hij er verder van overtuigd worden, dat dergelijke artikelen als hij thans heeft gelanceerd, niet meer geloofd worden. Wij zijn beter georiën teerd over die nieuwe maatschappij door man nen van naam en door de vele delegaties uit alle landen der wereld, welke het leven in de Sovjet Unie bestudeerden en daarbij ook welwillend hebben gestaan tegenover het door de Sovjet Unie, den arbeiders- en boerenstaat verwezen lijkte probleem: „brood en arbeid" voor allen die willen werken! PH. I. SCH. LUXOR-TH EATER. In Luxor-Theater draait deze week de veel besproken film De Onzichtbare Man. (Naar het verhaal van den wereldberoemden .sensatieschrijver H. G. WELLS). Regie: JAMES WHALE. De geheimzinnige verdwijning van Jack Griffin. een jeugdig scheikundige en assistent van Dr. Cranley, is het gesprek van den dag. De dokter zelf, zijn dochter Flora, die verliefd is op Griffin en Dr. Kemp, een tweede assistent en tevens mededinger naar Flora's hand, tasten volkomen in het duister. Men wist dat Griffin zich den laatsten tijd had bezig gehouden met geheime experimenten. Van welk soort die onderzoekingen waren wist men niet, doch een snipper papier met hot woord „monoeane" erop deed vermoeden, dat dit vreeselijke gif, getrok ken uit een Indische plant en de eigenschap bezittende mensch en dier te doen bleeken en krankzinnig te maken, er een belangrijke rol in had gespeeld. Ondertusschen arriveert in bet Engelsche dorpje Iping een vreemde reiziger, die zijn intrek neemt in de dorpsherberg. Niemand mag hem storen. De stomverwonderde waard ziet echter, dat het, gelaat van den man omzwachteld is met verbanden en een donkere bril zijn oogen verbergt. Ondanks bet verbod betreedt men toch de kamer van den vreemdeling en deze valt den waard aan. De politie wordt geroepen. De man is nog op zijn kamer. Hij rukt zijn verbanden af en schijnt in de lucht op te lossen. De sprakolooze politie-mannen hooren zijn stem. maar zien hem niet. De mail is onzicht baar geworden. Bij zijn ontsnapping werden verscheidene personen zwaar gewond door den onzichtbare, die niemand anders is als de vermiste Griffin. Als Dr. Kemp, alleen in zijn zitkamer, naar de radio-berichten van den onzichtbare luistert, voelt hij een klop op zijn schouder. Hij ziet 5 en 7 pers ruime wagens. Toeren f2.p. u. Winkelen- of Visite-rijden f 1.25 p. uur Zandvoort f0 80 Noorder- of Zuidérbad f 1. Groote afstanden 5 cent per K.M. Teief. 26314 Zandv.laan 139 niets, maar een stem, de stem van Griffin. vertelt hem hoe hij, Griffin, bezig zijnde een middel te vinden om zich weer zichtbaar te makelij in de herberg gestoord werd en thans de wereld een lesje wil geven. Hij wil Kemp dwingen zijn medeplichtige te worden in talrijke moorden en aanslagen. Deze, doodelijk bevreesd voor het mysterieuze van den onzichtbare, wordt gedwongen om zijn wagen te halen om den onzichtbare naar de herberg te brengen, waar hij door zi jn overhaaste vlucht belangrijke documenten vergeten had. De daar aanwezige politie-inspcctour wordt vermoord. De aandacht van de geheele wereld is thans op den onzicht bare gericht, die in Kemp's huis verblijft. Dan, terwijl Griffin slaapt, belt Kemp Dr. Cranley op en, de waarschuwing van den onzichtbare ten spijt, stelt hij, ook de politie van diens verblijfplaats in kennis. Flora, die van haar vader de waarheid heeft vernomen, wil Griffin spreken. Haar kal- meerende woorden hebben niet de minste uitwerking. Dan, midden in het gesprek ziet Griffin de politie-mannen die het huis omsinge len. Toch ontsnapt hij, na Kemp medegedeeld te liebben, dat hij hom voor zijn verraad den volgenden avond om tien uur zal dooden. Kemp vertrekt op dien avond in zijn auto naar de bergen. De politie heeft alle voorzorgsmaat regelen genomen. Tnktspuiten worden gereed gemaakt om hem zichtbaar te maken, zand wordt gestrooid om zijn voetsporen te ont dekken en niettegenstaande dat, breekt een ware terreur los. Treinen derailleeren, banken worden geplunderd en het geld op straat j gesmeten. Wee den ongelukkige die den onzicht- j bare in den weg treedt, zonder pardon wordt i hij vermoord. Óp den door den onzichtbare I bepaalden tijd wordt Kemp in zijn auto vast gebonden, die daarna een diepen ravijn wordt ingestuurd. Uitgeput zoekt Griffin een' schuilplaats in een schuur. Do eigenaar ontdekt hem en waar schuwt de politie. De schuur wordt in brand gestoken. Men ziet een deur opengaan, voet sporen vertoonen zich in de sneeuw en dan twee revolverschoten en de onzichtbare is onschadelijk gemaakt. In het hospitaal roept de stervende Griffin om Flora. Deze komt. Hij vertelt haar van zijn mislukte pogingen om tot haar terug te keeren. Dat hij inziet dat hij de grenzen van het men- schelijk vermogen overschreden heeft. Het lichaam op hot bed wordt langzaam levenloos. Het vergif verliest zijn kracht en het wonder geschiedt: de onzichtbare wordt weer zichtbaar, totdat eindelijk een knap gelaat tusschen de kussens ligt, donker en uitdrukking loos in den dood, een slachtoffer van een niet te beheersehen wetenschap. Een nieuw Tijdschrift voor Slechthoorenden. „BETER HOOREN". Wij ontvingen het eerste nummer van „Beter Hop.ren", .een tijdschrift da.J als Huisorgaan wordt uitgegeven door de N.V. lnstrumenthandel voorh. F. Geervliet te Amsterdam. Zooals in de inleiding uiteengezet wordt, is de bedoeling van deze uitgave, aan hen die aan een gehoorgebrek lijden practischen en tech- nischen raad te verschaffen en hen voortdurend op de hoogte houden van het nieuwste wat wetenschap en techniek op het gebied van hulp middelen voor slechthoorenden beschikbaar stellen. Een groot gedeelte van dit eerste num mer is gewijd aan de „Sonotone" de nieuwste Amerikaansche vinding, een hoorinstrument waarbij van de beengeleiding gebruik gemaakt wordt. Verder bevat het blad een populaire uiteenzetting van het begrip „beengeleiding", een artikel over het gebruik van kleine accu's voor electrische hoorinstrumenten, enz. Dit blad, dat een uitstekend verzorgden indruk maakt, zal zeker in een behoefte voorzien. Het wordt aan belanghebbenden op aanvrage gratis toegezonden. Ondertrouwd: P. J. Oolders en S. Wieczorek; E. J. C. DouglasSchreiber en E. v. d. Heijden; M. L. Stoel en C. A. M. Kolkman; A. A. C. Janssen en G. Visser. Getrouwd: T. D. Zijlstra met S. C. ,C. Dix. Bevallen: H. v. d. Puttedu Buy z.A. A. Ree-Kok d.; C. M. J. Knijnenburg-v. d. Velde z. Overleden: Dirk de Mos 8 j.; M. M. Broek- huijzen 73 j., wed. F. J. Voorderhake; Jac. Klerk 50 j. EIGENAARDIG. „Dit is een eigenaardig costuum dat ik hier aan heb." „Zoo? Het ziet er anders heel gewoon uit." „Dat wel, maar de wol kwam uit Australië. Engelsche kooplieden kochten die voor een Schotsche fabriek. Het is in Saksen geweven en het is gemaakt in Berlijn „Daar is toch niets eigenaardigs aan?" „Nee maar ik vraag me af, hoe zooveel menschen kunnen leven van iets, dat ik nooit betaald heb." KINDERVERTELLING DOOR G. TH. ROTMAN 49. Vele dagen gingen voorbij, en Joosje en Pietje gingen weer als vroeger zonder hond en zonder wagentje uit. Maar waar was Hektor in dien tusschentijd gebleven? Wel, hij was weer aan 't zwerven geraakt en toen door een hondenkoopman opgevangen. En zoo lag hij op zekeren middag met twee kleinere lotgénooten op het trottoir, vastgebonden aan den stoel van den koopman, die, vanwege den slappen tijd, een lekker dutje deed. 50. Slaperig door het heete zonnetje, keek Hektor lusteloos met half gesloten oogen om zich heen. Alles goed bekeken vond hij het nog zoo erg niet, dat dé hondenkoopman hem ge pakt had; hij had nu tenminste kans, nog een goeien baas te krijgen, en dat was toch plezie riger dan het stikhok. Maar wat was dat? Hij spitste plotseling zijn ooren en sprong over eind. Waren dat, daar in de verte, Pietje en Joosje niet? 51. Roets! Daar nam Hektor een sprong, zoodat hij den stoel onder den hondenkoopman vandaan trok en deze met een smak op het trottoir- terechtkwam. Daarop vloog Hektor regelrecht naar zijn oude vriendjes toe, den heelen stoel meesleepend, waaraan nog steeds de twee andere hondjes hingen. Het was een gekef om bang van te worden! 52. En vóórdat de hondenkoopman besefte, wat er met hem gebeurd was, vloog Hektor al tegen Joosje en Pietje op en likte hun handen en hun gezicht af van pure blijdschap. Maar de hondenkoopman was overeind gekrabbeld en kwam met groote stappen aanhollen om zijn koopwaar te heroveren. Vliegensvlug knoopte Joosje het touw van den stoel los

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 2