HEEIVSTAX DEZE 1 G. M. BftÜHL, Ass.-Apoth. - DROGIST AVONTUREN VAN JOOSJE PINDA EN PIETJE ROET En bovent De W I ORIGINEELE KINDERFOTO'S RUUS KNOPPER DRUPSTEE N'S Kolenhandel „HEEMSTEEDSCHE TIP-TOP" PREDIKBEURTEN. BURGERLIJKE STAND DROGERIJEN-SPECERIJEN CHEMICALIËN VERBAND- STOFFEN ZIEKENVERPLEGINGSARTiKELEM BINNENLANDSCH WEEKOVERZICHT VACANTIE BIOSCOOP Menagerie Aansluitkosti Luidspreker f N.V. HE 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT ARTISTIEKE AFWERKING i. v. GOYENSTR. 26 - Telef. 29080 EISCHT WARMTE VOOR ELKEN GULDEN Stookt Langenbrahm Anthraciet De beste van het Continent. 1f Per H.L. franco bergplaats f 2.00. Minimaal asch- gehalte. Groot hittevermogen. Valkenburgerlaan 77, Heemstede - Telef. 28504 5 en 7 PERS. WAGENS VOOR KLEIN TAXI-TARIEF ZANDVOORTSCHELAAN 139 TELEFOON 2 6 3 1 4 Het goedkoopste adres voor Heemstede HUISHOUDZEEP 6 ons 16 cent Opvouwbare KLEERHANGERS 10 cent, 3 voor 25 cent Pakken TALKPOEDER, 250 gram, 18 ct, RT n- ir ZIET ONZE ETALAGES! -*« -wt "W Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Prof. Dr. J. de Zwaan, Hoogleeraar te Leiden. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Barger. In beide diensten zal gecollecteerd worden voor de schulddelging van Nieuw-Vredenhof. Zondag 5 Augustus. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 23 tot en met 28 Juli genomen 412 douchebaden en 24 kuipbaden. Aan 18 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 23 volwassenen gebruik gemaakt. WIELERBAAN HEEMSTEDE. Onze mooie gemeente is nu ook geen on bekende meer in de kringen der sportenthou- siasten. De schitterende aanleg van de sport parken aan de Sportparklaan onder leiding van ons vooruitstrevend gemeentebestuur wordt allerwege geroemd. Ook de wielerbaan, welke dezen zomer aan die laan is verrezen mag zich in een steeds toenemende populariteit ver heugen. Stonden wij in den begirine misschien eenigs- zins sceptisch tegenover het groote optimisme van de oprichters, mede in. verband met het feit, dat men programma's bracht met namen van onbekende renners die geen belangstelling trok ken, langzamerhand schijnt de Directie hierin verandering te brengen en komen er zelfs renners van wereldreputatie onze gemeente bezoeken, teneinde op onze wielerbaan strijd te leveren. Zondag 5 Aug. a.s., te 2 uur, wordt een pro gramma verwerkt, dat iedere wielren-enthousiast moet bevredigen. Wij zullen volstaan met namen te noemen als Pijnenburg, Wals, Van Egmond, Klaas van Nek Jr., v. d. Linden, Leene, Van Vliet, enz., enz. Wij zijn er van overtuigd, dat het Zondag druk zal zijn op de Sportparklaan en wij hopen dat dit aanleiding voor de Directie moge zijn, om op den ingeslagen weg voort te gaan, namelijk steeds eenige renners van reputatie op het programma te brengen. Voor het verdere programma verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 31 Juli 1934. J. J. Lehman, P. C. Hooftkade 4. -H. A. van Bork-van Westering, Vondelkade 5. C. C. Dangremond, Zomerlaan 15a. H. F. Erdtsieck, Paulus Potterlaan 1. J. C. Francken, Koediefs laan 18. S. Moleman, Fred, van Eedenplein 1P. van Rhoon, Hendr. Peeperkoornstraat 2. P. C. Steenwijk, Crayenestersingel 45. Q. A. Timmermans, Mahlerlaan 4. G. Uyten- hooren, Julianalaan 26. P. J. Vermeulen, Tooropkade 2. B. P. van der WeidenVester, Julianalaan 4. J. Th. Wenting, Bosboom Toussaintstraat 9. D. J. de Wit, Landzicht laan 51. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Welters, Res Nova plein 21, fototoestel; Bureau van Politie, Raad huisstraat, ceintuur; Sluis, Rembrandtiaan 17, bloedkoralen halsketting; Raadhuisstraat 54, poesje; Greutemeijer, Julianalaan 11, twee duiven; v. Duin, Overboschlaan 4, kinderjasje; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, boek; G. v. d. Aart, Sumatrastraat 22, ceintuur; C. Esseling, Heerenweg 65, medaille; Lemmhof, Crayenester singel 8, huissleutel; Tesschelaar, Binnenweg 35, kerkboekje; C. v. Unen, Jac. v. Campenstraat 19, dameshandschoen. Ondertrouwd: F. Ch. A. Wiesenhaan en J. J. Reedeker. Getrouwd: P. L. Oolders met S. Wieczorek; P. W. Willemse met J. M. Veldt; A. A. C. Janssen met G. Visser; J. B. Gedge met J. W. T-h. Mouton; M. L. Stoel met C. A. M. Kolkman; J. R. Doodeheefver met M. J. Mulder. Bevallen; S. VedderPortenger d.; E. J. P. BakkerGoossens z. Overleden: Tj. Jonssonius 77 j.; C. Visser 87 j., wed. A. de Jong. BINNENWEG 143 HEEMSTEDE - TELEFOON 28258 De Koninklijke Familie te Ulvik aan gekomen. Hoog Japansch bezoek aan Nederland. De viering van den Koninginnedag op 31 Augustus van dit jaar. Do regeling van de Nedor- landseh-Deensche handelsbetrekkingen. Doodelijk Ongeluk bij het zweef vliegen nabij Ede. Het ongeluk met mosterdgas aan de Hembrug. Lan- denwedstrijd voor zwemmen Neder landFrankrijk door Nederland ge wonnen. Saneering van de vader- iandselie boomkweekerij. Autobus ongeluk nabij Hattemerbroek. Aan boord van de Tanimbar zijn de Koningin en Prinses Juliana Zondagavond in de Noorsche binnenwateren aangekomon, langzaam stoomde het vaartuig met de koninklijke passagiers door ile schitterend mooie Hardangerfjord, waarna Maandagochtend het plaatsje Ulvik werd be reikt, waar de Koninklijke Familie haar intrek zal nemen. Gansch Nederland zal wenschen, dat Moeder en Dochter ginds in de prachtige Noorsche natuur de slagen van het wreede loven, dat beiden zoo heeft getroffen, te boven zullen komen. Prins Kaya, dio behoort tot de leden van het Japansche Keizerlijke Huis en in Japanschen militairen dienst is, heeft, vergezeld van Prinses Kava, die een nicht is van de Keizerin-Weduwe van Japan, een bezoek gebracht aan Nederland, waar beiden in het Palace-hotel te Scheveningen hun int rek hebben genomen. Aan de maaltijden, die de Japansche gezant aanbood, hebben geen Nederlandsche autoriteiten kunnen deelnemen, in verband mat den heerschenden hofrouw. Van de residentie zijn beiden naar Brussel vertrok ken. De handelsbesprekingen tusschen Japan on de regeering van Nederlandsch Oost-Indië zijn aan liet stokken geraakt, in verband met de contingenteering van goedkoop Japansch aarde werk in Indië. De Japansche gezant te 's-Gra- venhage heeft reeds een bezoek gebracht aan den minister van buitenlandsehe zaken en blijkens een door hem verleend persgesprek vertrouwt de gezant, dat alles nog in orde zal komen, zoodat er in ieder geval geen redenen zijn zich al te zeer te verontrusten. Reeds ver scheidene malen heeft de heer Taketomi inge grepen, wanneer de onderhandelingen in Indië dreigden spaak te loopon, wat ten gevolge hoeft gehad, dat de regeeringon wel tot overeen stemming wisten to geraken, waar de com missies faalden. Als tegenhanger van dit alles heeft nu de Nederlandsche gezant te Tokio, de heer Pabst, een bezoek gebracht aan den Japanschen minister van buitenlandsehe zaken, om voor te stellen in do handelsbesprekingen te Batavia ook die van de scheepvaart te betrekkon. Do desbetreffende beslissing is spoedig te ver wachten. In verband met de zware verliezen, die de Koningin heeft geleden, eerst door het ver scheiden van de Koningin-Moeder, later door het heengaan van Prins Hendrik, heeft de minister van binnenlandsche zaken medege deeld, dat er geen bezwaar tegen bestaat den 31en Augustus van dit jaar op gepaste wijze te herdenken in de gebruikelijke vormen, waartoe b.v. behooren het afsteken van vuur werk, het organiseeren van kinderspelen en het geven van zang- en muziek-uitvoeringen. Op den 27en Juli heeft te Kopenhagen de onderteekening plaatsgevonden van de ver dragen, inzake de Nederlandsch-Deensche han delsbetrekkingen. Krachtens deze nieuwe rege ling, die tot 31 December 1934 zal gelden, verplicht de Deensche regeering zich een bepaald bedrag aan deviezen ter beschikking van do Deensche importeurs te stellen, die Nederlandsche producten in Denemarken zullen invoeren. Nederland heeft voor Denemarken bepaalde contingenten vastgesteld, voor den invoer in Nederland van Deensch vleesch, paling, aal, visch, veekoeken en electrische geleidingen. Van 3 tot 6 Augustus zal te Amsterdam het internationale congres voor stenografie bijeen komen, dat het eerste congres zal zijn, waar de leiders van dit vak van geallieerde en centrale landen elkaar na den wereldoorlog weer zullen ontmoeten. De directeur-generaal van het departement van onderwijs, prof. Mr. van Poelje, zal het congres openen. De Cardiff Business-club heeft een bezoek aan ons land gebracht en is o. a. door de go- meente-besturen van Amsterdam en Rotterdam officieel ontvansen. Het gezelschap stdhd ondor leiding van den Lord Mayor van Cardiff, Alderman A. E. Cough, van wien wij vernamen, dat deze club uit ongeveer 600 leden bestaat, gerecruteerd uit alle handelskringen van Cardiff. Des winters houdt de club lezingen over uiteen- loopende onderwerpen van economisch belang, des zomers ondernemen de leden studie-reizen naar havens op het vasteland van Europa. De inpoldering van de Zuiderzee, de Afsluitdijk, de havens van Amsterdam en Rotterdam j hebben de volle belangstelling van de deel- - nemers gehad. Bij de oefeningen in het zweefvliegen door j leden van de Arnhemsche zweefvliegclub in Teriet, nabij Ede, die beschouwd worden als het begin van het zomerkamp, dat van 2 tot 12 Augustus zou worden gehouden, heeft een droevig ongeval plaats gevonden, dat aan dön leerling van de Hoogeburgerschool, C. J. Brandts Buys, het leven heeft gekost. De jongeman brak den halswervel bij het neerstorten van het zweefvliegtuig en moet onmiddellijk dood zijn geweest. In verband met dit erfistige ongeluk heeft men het zomerkamp afgelast. Een door de justitie ingesteld onderzoek maakte uit, dat alles aan een fout van den piloot is te wijten geweest. Terwijl de familie afwezig was, hebben in brekers hun slag weten te slaan in een woning op den Noordsingel te Rotterdam, die zij op een oogenblik, dat het nog licht was, wisten binnen te dringen. De ongowenschte bezoekers maakten voor een waarde van zes en een half duizend gulden buit aan sieraden en zilverwerk. Van de daders natuurlijk geen spoor. .Het groote gevaar van het nieuwe mosterd gas is weer eens gebleken in de artillerie-inrich tingen aan de Hembrug, waar een der ambte naren van het laboratorium efen flesch met mosterdgas van de eene zaal naar een ander vertrek overbracht, bij welk vervoer de flesch door een ongelukkig toeval brak. Hijzelf en een andere employé werden ernstig gewond naar liet ziekenhuis te Zaandam overgebracht. Dank zij de activiteit van de veldwachters te Kessel, Blerik, Neer en Roggel zijn twee bei'uchte inbrekers.op heeterdaad betrapt. Eerst trachtten zij in to breken in het gebouw van de Coöperatie te Roggel, doch werden daar ge stoord, waarna zij hun werk voortzetten in een sigarenfabriek te Neer. Men vermoedt thans de daders te pakken te hebben van de inbraken in de buurt van Venlo gepleegd. Een paar inbrekers kwamen er iets beter af, al bedroeg liun buit nihil, in ieder geval behiel den zij hun gastvrijheid. In de buurt van Oss woont een landbouwer van 80 jaar, van wien bekend was, dat hij zijn geld in een tabaksdoos placht te bewaren. Die tabaksdoos is gestolen, doch was ledig, daar de oude man juist een paar dagen voor den diefstal zijn geld elders in bewa ring had gegeven. ïn het gemeentelijk Zwembad te Sittard h eft de landen wedstrijd NederlandFrankrijk plaats gevonden, die met 3216 punten door ons land is gewonnen, wat de dames aangaat; met 4122, wat do heeren betreft. Daar de tegen stand der Fransche dames te gering bleek, zal dit wel de laatste wedstrijd zijn, die de Konink lijke Nederlandsche Zwembond door Neder landsche dames tegen Fransche dames zal laten houden. Bij de Athletiek-kampioenschappen van Am sterdam en Noord-Holland zijn twee nieuwe Nederlandsche records gemaakt. Het eene record betrof de estafette op een afstand van 10 X 100 meter voor heeren; het andere record was de relay-race voor dames. Onder de Nederlandsche bedrijven, die zwaar te lijden hebben van de onmogelijkheid hun producten uit te voeren, behoort ook de vader - landsche boomkweekerij, die een naam van beteekenis in het buitenland heeft weten te verwerven. Nu echter is het met dat bedrijf, zooals te Aalsmeer en Boskoop treurig gesteld. Thans heeft de minister van economische zaken besloten een bedrag van 250-3300.uit het Landbouwcrisisfonds ter bes^iikking te stellen voor afkoop van de producten van de boom kweekerij. Daarnaast zal dezer dagen de teelt regeling in werking treden. Bedoeling is, dat men langzamerhand komt tot vermindering van het aanwezige surplus, doordat nu de belanghebbenden in de gelegen heid worden gesteld tot verkoop van een deel van hun overtollige producten over te gaan. Maar dan zullen zij ook verplicht worden het verkochte deel niet door nieuwe aanplanting te vervangen. Bij de vraag, wat men met de aangekochte boomen en heesters moest beginnen, stonden twee wegen open. Men kon deze producten ver nietigen. of men kon de afgekochte boom kweekerij-producten beschikbaar stellen voor vermeerdering van het natuurschoon in ver schillende deelen van ons land. Op die manier viel de beslissing natuurlijk uit ten gunste van de tweede mogelijkheid, zoodat men nu ver wacht, dat op deze wijze eenige centra van natuurschoon zullen worden gevormd, waarvan vreemdelingen en de geheele eigen bevolking zal kunnen profiteeren. Een clubje jonge meisjes uit de residentie, dat een tijdlang gekampeerd had op het landgoed Molecaten nabij Hattem, vertrok per autobus van het kampeerterrein naar huis. Vlak bij het kleine station Hattemerbroek geraakte de auto bus in den niet-verharden berm van den weg en sloeg vervolgens opzij van den weg in een sloot, met het gevolg, dat de jonge meisjes met haar bagage door elkaar werden gegooid en terecht kwamen in de scherven der aan die zijde alle versplinterde ruiten van de autobus. Nadat men de meisjes door het openstaande dak naar buiten had gehaald, legde men ze in het weiland op de meegenomen dekens en doeken. Een groot deel der meisjes kon met een voorloopig verband geholpen worden, maar 13 moesten naar het ziekenhuis te Zwolle worden vervoerd. Tenslotte bleek voor 6 dezer 13 meisjes een langere* opname in het ziekenhuis noodzakelijk. Do 35 meisjes, die vervoerd konden worden, zijn met den middagsneltrein, die aan de halte heeft gestopt, naar de residentie teruggebrachtDo verwondingen zijn gelukkig niet levensgevaarlijk. GOEDKOOP REIZEN, LOGEEREN EN UITGAAN IN NEDERLAND. De Nederlandsche Reisweek. Gedurende de Nederlandsche Reisweek van 20 tot en met 27 Augustus 1934 worden overal in Nederland belangrijke reducties gegeven op reizen, logeeren en uitgaan. Onderstaand willen wij de mogelijkheden, welke de reducties bieden nog even nader uiteenzetten. in de eerste plaats de reducties door de Nederlandsche Spoorwegen verleend. Vacantiekaarten. Met een vacantiekaart kan men vanaf het station van vertrek reizen naar een willekeurig ander in Nederland gelegen station. De prijs van zulk een vacantiekaart llle klasse bedraagt 4.Iemand kan dus b.v. van Vlissingen naar Groningen reizen voor 4.Wanneer men nu een legitimatiebewijs aanvraagt, dan kan men héénreizend gedurende de reisweek, voor de terugreis een vacantie kaart koopen tegen gereduceerden prijs en wel voor 2.Deze terugreis moet uiterlijk plaats vinden op 3 September. Heen- en terugreis mogen niet op denzelfden dag worden afgelegd. 8-daagsche abonnementen. Gedurende de reis week zijn verkrijgbaar 8-daagsche abonnementen op alle lijnen der Nederlandsche Spoorwegen tegen den verlaagden prijs van ƒ21.50 Ie klasse, ƒ16.50 He klasse, ƒ11.50 llle klasse. Men kan dus voor ƒ11.50 overal heenreizen zooveel en zoo vaak als men wil. Deze buitengewoon goed- koope abonnementen worden eiken dag van de reisweek afgegeven en zijn 8 dagen geldig. Wie dus den laatsten dag van de reisweek zulk een gereduceerd abonnement koopt, kan er tot en met 3 September op reizen. Hotels. De meeste hotels geven gedurende de reisweek een reductie van 515%. Een lijst van de aangesloten hotels wordt tegelijk m.et het legimitatiebewijs toegezonden. Evenals bij de- Spoorwegen kan een gast, die op den laatsten dag van de reisweek nog in een hotel aankomt nog 7 dagen van de reductie profiteeren. Reederijen. De meeste Stoombootreederijen in Nederland geven gedurende de reisweek op ver toon van het legitimatiebewijs een reductie van 10 tot 40%. Natuurbaden, zwembaden en sportparken. De voornaamste dezer instellingen geven gedurende de reisweek eveneens belangrijke reducties op hun entrées en wel van 2050%. A.T.O, Excursies. Door de autodiensten der Nederlandsche Spoorwegen worden vanuit Maastricht, Nijmegen, Utrecht, Apeldoorn dage lijks tochten georganiseerd. Op deze tochten krijgt de houder van een legitimatiebewijs een reductie van 50%. Ook op de geregelde auto diensten (o.a. AlkmaarLeeuwarden over den afsluitdijk) geeft deze onderneming een reductie van 50%. Kunst- en amusementsbedrijven. Ook vele van deze bedrijven geven houders van legitimatie- kaarten belangrijke reducties. Deze reducties worden gedurende de reisweek aangekondigd op de betrelfende affiches of staan vermeld in een lijst van reducties, welke bij het legitimatie bewijs wordt toegezonden. Reizen per vliegtuig. Ook het reizen per vlieg tuig is in de Reisweek goedkooper. De Konink lijke Luchtvaart Maatschappij geeft een reductie van 15% op de rondvluchten en van 25% op enkele-reisbiljetten voor de Nederlandsche Lucht lijnen. Eén en ander uitsluitend op vertoon van het legitimatiebewijs. Het legitimatiebewijs. Het legitimatiebewijs, dat in de reisweek zulk een belangrijke rol speelt, kan gratis aangevraagd worden bij de: Organisatie Nederlandsche Reisweek, Laan van Meerdervoort 53-D, 's-Gravenhage. (Men sluite alleen een 6 cents postzegel voor toezendings- kosten in.) Dit legitimatiebewijs geeft tevens kans op mooie prijzen zooals: 1. Een week gratis verblijf in een Nederlandsch hotel naar keuze van den prijswinnaar (alle maaltijden en logies). 2. Achtdaagsch abonnement le klasse op het geheele net der Nederlandsche Spoorwegen. 3. Achtdaagsche abonnementen 11e klasse op het geheele net der Nederlandsche Spoor wegen. 4. Achtdaagsche abonnementen llle klasse op het geheele net der Nederlandsche Spoor wegen. 4. Vacantiekaarten. 6. Vliegtocht en rondvluchten. 7. Autorondritten. 8. Bootvaarten. 9. Andere prijzen. Dat èn de belangrijke reducties in de reis week èn de kans op mooie prijzen voor een ieder aanleiding moge zijn het legitimatiebewijs aan te vragen. Zooals boven reeds gezegd, kosten zijn daaraan niet verbonden; men be hoeft alleen een 6 cents postzegel voor toe zending bij te sluiten. LUXOR-THEATER. In Luxor-Theater draait deze week: „Nachtvlucht". De held van dit verhaal is niet een van die dappere vliegtuigbestuurders, die in alle rich tingen over Zuid-Amerika vliegen, over berg ketenen trekken, hoog boven gevaarlijke rotsen, door stormjachten en ijzige koude. Door de een zame duisternis van den nacht vliegen zij onder alle weersomstandigheden en wagen hun leven opdat, zooals een van hen zegt, ergens in Europa iemand een briefkaart een beetje vroeger kan ontvangen dan met de gewone post. De ware held is Rivière, Directeur van de Een week geleden zei mijn vriend: „Zeg, luister eens, amice. Ik krijg vacantie en ik blijf Mijn tijd hier niet verkniezen. Ik ga een dag of wat op reis; Doe jij me een pleziertje En zorg zoolang dan voor mijn hond; Het is een aardig diertje." „In orde," zei ik, „geef het beest Maar dadelijk met mij mede." En weldra liet ik mijn logé Mijn woning binnentreden. Het eerste, wat ik hoorde en zag Doch zeker niet verwacht had: De kater van mijn vrouws vriendin, Die 7 diertje juist gebracht had! Geblaas, geblaf, zoo waren fluks De poppen uan het dansen! Daar werd gebeld. „O", riep mijn [vrouw, „Dufs Mien van buurman Jansen. Ze brengt die mooie papegaai; Ze kwam zooeven vragen, Of ik het beest verzorgen wou; 7 Is maar voor veertien dagen.'" De heele buurt lijkt nu opeens Wel tijd'lijk te verhuizen. Mijn kennel was alras verrijkt Met 'n tweetul witte muizen, Een tamme kraai, een broedsche kip, Een postduif en een goudvisch. Ik weet, geloof ik, zelf niet meer Wat in mijn huis gesjouwd is! Nu is mijn woning vol gekrijsch, Gebluf, gemauw, gekakel! Ik ben al suf en doof en grijs, Want 7 is een helsch spectakel! Eerst kon 'k mij amuseeren, ju, Muur nu heb ik geen lust meer. 7 Wordt tijd, dat 'k zelf logeeren ga, Misschien vind 'k dan mijn rust weer! luchtvaartmaatschappij, die door zijn inzicht en vastberadenheid bewerkte dat met de nacht vluchten kon worden begonnen en dat deze konden blijven voortgaan. Rivière overwint de bezwaren van de Commissarissen der Maat schappij, die nachtvluchten te gevaarlijk vinden. Hij is een man met een ijzeren wil en heeft de strengste discipline ingevoerd. Vliegtuigbestuur ders worden beboet bij. de minste overtreding der voorschriften en zelfs als zij door oponthoud in mistbanken opgehouden worden, worden zij ontslagen. Mechaniciens, die ook maar de minste blijk van onachtzaamheid geven, worden on middellijk ontslagen, omdat een klein verzuim het leven van een bestuurder kan kosten. Rivière is streng, maar hij is niet ongevoelig, hoewel hij het nooit toont, doch het doet hem verdriet iemand te moeten ontslaan en het verlies van een bestuurder treft hem zwaar. Er zijn tijden, dat het gewicht van de verantwoor delijkheid te zwaar op hem schijnt te drukken, maar hij weet alle moeilijkheden te overwinnen. Hij moet streng zijn om de moraal van zijn vliegtuigbestuurders op peil te houden. Zoodra een van hen een moment toegeeft aan zwakte, komt hij in gevaar. Het is een hard leven en zij moeten steeds bereid zijn zich op te offeren. Rivière geeft zijn inspecteur Robineau een uit brander, omdat deze vriendschappelijk gedineerd heeft met een der bestuurders, met wien hij daardoor op een te vriendschappelijken voet komt. Robineau begrijpt dit niet, en ziet eerst later in dat Rivière gelijk heeft. Door den nacht naderen de vliegtuigen met de post. Een is te laat. Het toestel van Patagonië is door den storm afgedreven en de bestuurder Fabian verongelukt. Intusschen wacht zijn vrouw met het eten. Zij wordt ongerust en gaat op het kantoor van de Maatschappij informeeren. Door de radio is het laatste bericht van Fabian opgevangen. Zij weten dat hij geen benzine meer had en ergens moest landen. Rivière brengt de vrouw op de hoogte, doch hij moet streng blijven tegenover de andere bestuurders. Geen angst mag hen beletten hun plicht te doen. De nachtvluchten moeten door gaan. „Oei," zei de Schot. „Ik zou er duizend pond voor over hebben om millionnair te zijn." De dokter stak een thermometer in den mond van het meisje. „Dank u," zei de bakvisch. „Hebt u misschien ook een vlammetje?" „Toen ik een jongen was, loog ik nooit!" „Wanneer bent u er dan mee begonnen, vader?" KINDERVERTELLING 61. Rrrrr! Met daverend geweld snorde de motor voorbij. Hektor maakte een luchtsprong van den schrik en ging er meteen in volle vaart vandoor, en Pietje moest lóópen, of hij wilde of niet. Hij rende, dat de vonken uit zijn schoenen vlogen. Waarheen? Ja, ze zeggen wel eens: „dat mag Joosje weten," maar Joosje wist het ook niet, want die moest netjes aan den tak blijven hangen. 62. „Ah zoo, appelen stelen, hè?" klonk opeens een barsche stem vlak onder Joosje. Het was een veldwachter, die juist voorbijkwam. „Kom maar eens naar beneden, jongmensch!" vervolgde de veldwachter. Maar ach, Joosje durfde zich niet zoo maar te laten vallen. Nu werd de veldwachter woedend. „Er af, zeg ik!" bulderde hij; „je bent d'r opgekomen, dus kan je d'r ook weer af!" 63. Toen Joosje echter ook na deze woorden geen aanstalten maakte om naar beneden te komen, pakte de veldwachter hem bij z'n voet en schudde hem heftig op en neer. Spoedig begon nu ook de tak en zelfs de heele boom mee te schudden, en bij eiken ruk regende het letterlijk appels. Joosje liet echter nog steeds niet los. 64. Op dit oogenblik zat baas Pruimepit, de eigenaar van den appelboom, voor het raam van zijn woonkamer. Daar zag hij opeens, hoe de boom heen en weer geschud werd en de appels er af vielen. Woedend sprong hij op en liep den tuin in. „Wil je maken dat ie wegkomt!" riep hij. Maar op 't zelfde oogenblik viel een nieuwe stortbui van appels omlaag. SCH( Zondag 5 Ai Jansweg zijn Kermisweek. Kees van Da vanaf dien Zo monteerde „Lé in 1 proloog ei finales, van Re componist van en „Rose Mari In deze rev tal van oerkor komen, treden revue-ster Co: bekende, de zt Valesco, Will; Kees van Da tenoren Jean „Revue-Girls", Als bijzonde bonden The c( en the Rhytm optraden in ningen en d succes hadden eri roemde hu De schittere eigen ateliers vaardigd in eij De Jazz-Bar van den com van Kees van Gcvlcu! Wedvlucht In concours Eerst getot Laatste pri 1. L. J. K 2, 11, 13. 3. L. de M 4. P. de J 5, 7, 18, 1 6, 9, 20, 2 8. W. v. I 10, 21. K. 12. N. Leu 13. E. D. 14, 16. J. 15, 24. H. 17. A. Evc Eereprijzer: De vischclu Zondagmorge kaswedstrijd Hillegom. De vangst 185 stuks ge De uitslag 1. C. v. N< 4. J. Blokkei J. de Graaf. 6 10. J. Neeski Heitlager. 1 De medaill Norden, werd In een geze de prijzen, aan de winn Willy den Ou Ja, H. P. C Indertijd, HAVENSTR/ 3 POND MO 3 POND KA ONS 1 ONS HAM 1 ONS D. BI 1 ONS LEVE Ook r 1 POND GEI 1 POND GEI 1 POND SCI 2 POND GE! V, POND VI Bij aanl of een R BINNENW VERKRIJQBA

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 2