og eenige mooie plaatsen de Veccw em kaar Huis in de reparatie. TWEEDE BLAD Vervolg Plaatselijk Nieuws DE ERVEN LOOSJES „n Catalogus met puUicitMt*wam INGEZONDEN De vrouw temidden van het zakenleven. 5 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT No. 37. 14 SEPTEMBER 1934. WIE OOK VERLIEST DE WAPENFABRIKANT VERDIENT! In Amerika onthult men Al zoowat een week of drie Allerhande fraaie dingen Vun de- wapenindustrie De twee grootste concurrenten Werken samen met elkaar, En zij spelen op die wijze Al hun duist're zaakjes klaar. Kijk, dit is hun werkmethode: Kalmpjes kijken z' eerst eens aan, Of twee landen met elkander Aan het bakkeleien gaan. Als ze een vermoeden hebben, Dat men er op los wil slaan, Wel, dan blazen zij eendrachtig t Vuurtje flink en krachtig aan. En dun levert A aan 't eene, Firma B aan 't and're land! 't Kan ze heusch geen ziertje schelen, Al ontstaat een wereldbrand! Ja, zoo wordt met menschenlevens Wel een prachtig spel gespeeld! 't Mooiste is: de groote winsten Worden broederlijk gedeeld! Nu komt van die schoone zaken 't Een en ander aan het licht. Worden nu de menschen wijs, of Zitten nog hun oogen dicht Onder niet te dragen lusten Gaat de wereld thans gebukt, En d'ontwaap'ningsconferenties Zijn bij voorbaat al mislukt. En zij zullen steeds mislukken Zoolang 't wapenkapitaal Ook een woordje mee mag spreken En gewicht legt in de schaal! Wapenfabrikanten voelen Voor den vrede allerminst; Welke natie ook verliest de Wapenfabrikant maakt winst!!! NACHTVERBINDINGEN PER AUTOBUS OP HET TRAJECT AMSTERDAM—ROTTERDAM. Uit het zoo juist verschenen Provinciaal Blad van Noord-Holland Blijkt, dat er een belangrijk nieuwtje op verkeersgebied in voorbereiding is. Er is namelijk aan de heeren Matser Mars, autobusondernemers te De Rijp, vergunning ver leend voor een dienst van Amsterdam over Haarlem, de Bloembollenstreek, Den Haag naar Rotterdam en terug, waarvan het bijzondere is, dat de wagens tweemaal per nacht uit de eerst en laatstgenoemde plaatsen zullen vertrekken. Naar ons bij informeering te bevoegder plaatse blijkt, bestaat er groote belangstelling voor dit project, waarvoor reeds een aantal zeer comfortabele wagens als begin-materiaal in aanbouw zijn. De bedoeling is om voor late en vroege reizi gers de gelegenheid te scheppen zich te ver plaatsen gedurende den tijd, dat er geen treinen loopen. Niet alleen zullen nu de laat-komers voor de laatste treinen „nog een kans" hebben, maar van veel grootere draagwijdte zal deze nacht dienst blijken te zijn voor zakenlieden e.a,, wonende in de streek tusschen Amsterdam en Rotterdam om op deze stations en in Den Haag de vroegste treinen naar omliggende plaatsen te halen, waarmede het bedrijfsleven zeer gebaat zal zijn. Wij zullen t.z.t. op de details van dezen auto busdienst en op mogelijkheden die hij biedt nog nader terugkomen. De dienst zal omstreeks 22 September ingaan. LANDELIJKE RUITERSPORT. De „Federatie-Rijschool". De „Nederlandsche Federatie van Landelijke Rijvereeriigingen", die, niettegenstaande de moeilijke tijden en de haar ter beschikking staande beperkte middelen, toch maar doorgaat steeds weer nieuwe wegen te vinden om de ruitersport te plattelande te populariseeren en zoodoende tevens te werken in het belang der paardengebruikers en paardenfokkers, heeft als laatste bewijs van haar activiteit het plan ge publiceerd te Hoofddorp een „Federatie-Rij school" te stichten. Die rijschool komt er ook. De gemeenteraad van Haarlemmermeer heeft in dit plan zeer terecht een groot algemeen belang gezien en vrijwel voor niets een flink stuk ge meentegrond in erfpacht gegeven. De leiding is toevertrouwd aan den bekenden nestor op paardengebied, den heer Aug. Diemont, onder mede-leiding van W. Slob, secretaris der ge noemde federatie. Een unicum voor ons land. Een inrichting, waar men intern kan zijn en dan cursussen volgt op vrijwel elk gebied, theore tisch en practisch, het paard betreffende. Vooral trekt de aandacht de mogelijkheid van den bok te rijden met enkel span, met twee- en later met vierspan. Die cursussen van meerdere weken met internaat -zullen zich kenmerken door een strenge tuchthandhaving, hard werken, kame- raadschappelijken omgang tusschen de leer lingen onderling en tusschen hen en hun instructeurs. Vooral die cursussen zullen in een behoefte voorzien. Welke gezonde jongen en welk meisje voelt er niet voor om eenige weken in de zuivere buitenlucht van een Nederlandschen polder van 's morgens tot 's avonds tusschen paarden te werken? Het mooie is, dat deze rijschool door belange- Iooze medewerking tot stand komt. Arme rij- vereenigingen dragen zelfs het hare bij om de inventaris te completeeren. Weer andere staan tuigen, rijtuigen, zadels e.d. in bruikleen af. Zoo zal de „Federatie-Rijschool", die hoog noodig was en waarvoor ook buiten de kringen der landelijke ruiters groote belangstelling bestaat, een typisch nationaal instituut worden, mogelijk door samenwerking en opofferings gezindheid. voor de adverteerders zijn er beschikbaar in den Officieelen Catalogus van de Interna tionale Bloemententoonstelling „Flor a"- Heemstede-1935. Indien men hierop aanspraak wenscht te maken, dan is men verplicht zich spoedig tot de Uitgeefster te wenden om inlichtingen, wil men niet de risico loopen, dat zij binnen kort alle verkocht zijn. I)e belangstelling voor de publiciteitswaarde van dezen Cata logus, waarvan de oplage op minstens 50.000 ex. geschat wordt, groeit met den dag. Wacht niet tot het uiterste maar reserveert nu reeds Uw plaats. U zult er geen spijt van hebben. Zoo'n gelegenheid krijgt U slechts eenmaal in de tien jaren. N.V. DRUKKERIJ VOORHEEN GED. OUDE GRACHT 88 - HAARLEM TELEFOON 10144-14079 - OPGERICHT 1783 MEN VERWACHT 1.000.000 BEZOEKERS HET KORT VERHAAL Door A. VAN SANTÉ. De thee-visite bij mevrouw Quack was dien middag buitengewoon geanimeerd. De corpu lente gastvrouw behoefde zich niet uit te sloven om het gesprek gaande te houden. En toch liep het maar over één enkel onderwerp: juffrouw Hille. „Waar ze heen is, weet niemand in de buurt," lichtte mevrouw Zaagmans toe. Haar oordeel in deze zaak was van groot gewicht, daar zij als buurvrouw van juffrouw Hille als deskundige mocht gelden. „Niet, dat ik er bijzonder nieuwsgierig naar ben," vulde zij aan, „maar voor een mensch, dat anders nooit uit de stad gaat, vind ik toch, dat ze wel wat lang wegblijft." „Hoelang is ze al op reis?", werd van ver schillende kanten geïnformeerd. Maar een direct antwoord was daar niet op te geven, want Mevrouw Zaagmans verschilde met de andere buurvrouw van juffrouw Hille een paar dagen in haar schatting en daar werd lang en breed over gediscussieerd. „Zou die geschiedenis met dien jongen leeraar.... hoe heet hij ook weer...." Mevrouw Blik, die niet aandachtig geluisterd had naar de debatten over den duur van juf frouw Hille's afwezigheid, opperde deze ver onderstelling, gevolgd door een vraag, in het geheel niet met de bedoeling om een eind te maken aan het twistpunt. En niet een der debat- teerende dames nam haar de interruptie kwalijk, want zoowel de veronderstelling als de onbeant woorde vraag openden pracht-perspectieven voor verdere besprekingen. Mevrouw Blik keek hulpeloos rond; ze kon maar niet op dien naam komen. Verschillende namen werden door het gezelschap ter sprake gebracht, maar geen van alle paste op het geval. „Enfin, hoe hij heet komt er niet zooveel op aan," hernam mevrouw Blik eindelijk. ,,'t Is 'n jonge, zwarte snuiter, U weet wel; hij geeft privé-lessen, aan een school is hij niet verbonden.... En wat ik zeggen wou, en onder ons gebleven, ze loopt 'm gewoon allang na." Schampere opmerkingen over juffrouw Hille's gedrag kruisten elkaar over de theetafel heen. Een fatsoenlijke vrouw moet zich vóór alles voor een dergelijke houding wachten. Toen waagde juffrouw Stok een opmerking. „Er zijn meisjes, die zich mogelijk de weelde van een eclit vrouwelijke houding niet kunnen veroorloven," bracht ze zuurzoet in het midden. „Juffrouw Hille is nu eenmaal niet knap, om het zacht uit te drukken. Die wonderlijke neus en dat vlekje van de grootte van een rijksdaalder boven haar linker mondhoek.... Ik kan me voor stellen, dat de heeren daar niet van terug hebben!" Deze openhartige kritiek op een afwezige lokte een onbedaarlijke lachbui uit. Nee, mooi was ze niet, juffrouw Hille, daarover was men het eens. Ze kleedde zich wel chique, opzichtig, volgens de meerderheid. Maar de grens is op dat gebied ook zoo moeilijk te trekken, niet waar? En als je jong bent en niet veel aantrek kelijks aan je hebt, ga je allicht tot overdrij ving over. Het gesprek over de verdachte afwezigheid van juffrouw Hille was nog druk aan den gang, toen mevrouw Punt binnenkwam. Ze was laat en maakte haar excuus tegenover de gastvrouw. Ze had gehoord, dat het gesprek over juffrouw j Hille liep. toen ze binnenkwam en juist die juf frouw Hille stond in zeker verband met haar laatkomen op het thee-uurtje. Deze mededeeling bracht een eerbiedige stilte om de theetafel teweeg. Mevrouw Punt genoot een oogenblik van het HEEMSTEEDSCH KLEEDINGFONDS. Het bestuur van het Heemsteedsch Kleeding- fonds heeft in „De Eerste Heemsteedsche Courant" van 31 Augustus 1.1. gelezen, dat het Leger des Heils van plan is een Bond van .Barm hartigheid te stichten. Op zich zelf een zeer loffelijk initiatief, voor plaatsen, waar de zorg voor onzen misdeelden evenmensch niet of niet- voldoende geregeld is. De bedoeling is ook „huis aan huis, in alle plaatsen van beteekenis, dus ook in Heemstede, kleeren, dekens, schoeisel, enz. in ontvangst te nemen, die dan, na behoor lijk onderzoek, gedistribueerd zullen worden aan gezinnen, waar de nood het hoogst is." En ziet, geachte Heemstedenaren, dit is een werk, dat ons „Heemsteedsch Kleedingfonds" reeds langer dan 2 jaar uitvoert. Wij zijn met alle behoeftige gezinnen bekend en velen hunner mochten reeds de bovenbedoelde kledingstuk ken en dekens ontvangen. Wij werken samen met het crisis-comité, dat ons geregeld bijspringt. Onze verwachting van uw milddadigheid in het afstaan van nog bruikbare kleeren en schoei sel en het teekenen op onze lijst, is hoog ge spannen. Laat ons toch uw „klandizie" behou den, welke wij op hoogen prijs stellen en die wij zeker niet kunnen missen! Kijk LI dus uw garderobe nog eens na? Allicht valt er wat voor ons af. Gaarne verwachten wij een telefoontje aan Mevr. G. ChabotVan Gasteren No. 29335, Achterweg 22, of aan Mej. L. tlillen, no. 28016, Raadhuisplein 8 en we komen uw gave in ontvangst nemen. HET BESTUUR. gescoorde succes en schonk haar aandacht op merkelijk lang aan den inhoud van haar kopje thee. Toen opeens: „Weten jullie waar ze is?" Monden gingen open, maar geen geluid kwam over de lippen. En triomfantelijk vulde Punt aan: „In Amsterdam, in 'n inrichting." Toen brak de storm los. ,,'n Inrichting? Wat voor soort?.... toch niet...." Mevrouw Punt kreeg eindelijk het woord. Ze wist alleen, dat juffrouw Hille naar Amsterdam was gegaan en daar in een inrichting was. Dat had mevrouw Punt zoo juist vernomen van mevrouw Klaassen, je weet wel, 'dat vreemde schepsel, dat altijd zoo haar best deed om in kringen te komen, waar ze eigenlijk niet thuis hoorde.... maar wat dat betreft, de inlichtingen over juffrouw Hille waren uit de eerste hand. Volkomen betrouwbaar. £e had toevallig, natuurlijk een gesprek gehoord tusschen dokter Van Wieringen en een collega uit Am sterdam. Eerst hadden de heeren o ja, dat gesprek had in den trein plaats gehad ge woon hardop gesproken. Maar opeens had dok ter Van Wieringen even schuw naar mevrouw Klaassen gekeken en een paar woorden in het Latijn gezegd. Daarna had zij nog maar af en toe een woordje kunnen opvangen. Het ging over juffrouw Hille. De Amsterdamsche dokter had glimlachend gesproken en als mevrouw Klaassen goed verstaan had, had hij een. beetje minachtend gezegd, dat ze „in de reparatie" was! Ook had mevrouw Klaassen duidelijk op gevangen, dat de patiënt binnenkort geheel „genezen" (dat werd ook op een spottenden toon gezegd), naar huis terug zou keeren. En het mooiste was nog wel, dat dokter Van Wie ringen blijkbaar het instituut van den Amster- damschen collega bij juffrouw Hille had aan bevolen. Tenminste, de collega hield zich ge recommandeerd! Een eindelooze discussie barstte na deze mededeelingen los. Alleen al het punt: wat voor instituut in het spel was, bleek een onuitputte lijke bron voor gissingen te zijn. Juffrouw Hille's reputatie ging jammerlijk verloren. Nog waren de dames in 't heetst van het debat, toen een dame onaangediend binnen kwam. 'n Onbekende, nog jong, niet bepaald knap van uiterlijk, maar met een aardig ge zichtje en een paar onweerstaanbaar guitige oogen. ,,'k Hoop, dat 'k niet stoor, mevrouw," aldus wendde zij zich tot de gastvrouw, 'k Wist werke lijk niet, dat 't vandaag Uw jour was. Het meisje liet me ongevraagd binnen. Maar.... kent U me niet meer? Ik had U toch beloofd eens gauw de kennismaking te komen hernieuwen?" Even een stilte. De dames keken de nieuw aangekomene onderzoekend aan. Niemand kende haar. Vrijmoedig keek zij rond. „Aardig, dat 'k juist al die dames op visite tref," hernam ze glimlachend. „Nu is 't nieuwtje zoo over de heele stad en heb ik door den zuren appel heen gebeten, zonder langdurige marte ling." „Uw stem lijkt me toch bekend...." zei de gastvrouw, aarzelend. „Mogelijk, mevrouw. En m'n naam kent U ook.... juffrouw Hille!" „Juffrouw Hille!" Alle aanwezigen riepen het, in uiterste ver bazing. Dat meisje, met het coquette, bijna regelmatige neusje.... zonder een spoor van een vlek boven den linkermondhoek! 't Is toch heel eenvoudig," merkte juffrouw Hille droog op. „Hebben de dames nog nooit gehoord van Prof. Opzomer's schoonheids instituut in Amsterdam. Vindt U me geen leven de recommandatie?" Menige vrouw heeft in het zakenleven succes gehad, hoewel over het algemeen het zwakke geslacht niet al te veel handelsgeest bezit. In zeer veel gevallen heeft de noodzakelijkheid, voor hun kinderen te zorgen, de vrouw aan het zakendoen gezet. Zoo was het ook bij een jonge weduwe, wier man in den oorlog gesneuveld was, en die met een één-jarig zoontje onver zorgd achterbleef. Zij besloot in zaken te gaan: Hoe legde zij dat aan? Zij verkocht eerst een piano en een mooien bontmantel, om zich het noodige begin-kapitaal te verschaffen, en toen opende zij haar zaak, die daarin bestond, dat zij bij welgestelde lieden gedragen kleeding- stukken opkocht en deze in wijken waar de minder met aardsche goederen gezegenden woonden, weer verkocht. Met dit doel bezocht zij eens een veiling, en kwam toen op het idee, dat zij ook zelve dergelijke veilingen zou kunnen houden. Zoo gezegd, zoo gedaan! Sinds dien tijd is zij snel vooruit gegaan. Zij opende een grooten meubelhandel en bezit op het oogenblik een zaak met 16 étages. De toekomst van haar kind is verzekerd en deze vrouw mag met recht trotsch zijn op het door haar gepresteerde. In de rij van de in handelszaken zeer succes volle vrouwen, moet ook de Engelsche mevrouw Chapman genoemd worden, die een van de grootste tooneelagenturen gevestigd heeft. Ook hier is de vóór-geschiedenis interessant. Ge durende den oorlog had het toen nog jonge meisje een goed betaalde betrekking. Toen de oorlog voorbij was, gaf zij vrijwillig haar be trekking op, omdat zij zich het een plicht achtte, voor de terugkeerende soldaten plaats te maken. Zij moest nu op een andere wijze aan den kost komen en werd dame van ontvangst bij een filmmaatschappij. Na verloop van 5 jaren be sloot zij een eigen tooneel- en filmagentuur op te richten. Daar zij slechts bij eersterangs kunstenaars en kunstenaressen haar bemiddeling verleent,- zijn haar verdiensten prachtig. In bijna alle beroepen vindt men vrouwen, die zich uit een moeilijke situatie door eigen arbeid hebben opgewerkt, zoodat zij heden ten dage aan massa's menschen arbeid en brood kunnen ver schaffen. BESTRIJDT UW SLECHTE LUIM Vele menschen beweren, dat een humeurig karakter het teeken van een slechte opvoeding is, en iieelemaal ongelijk hebben ze daarin niet. in ieder geval kan ook de volwassen mensch er zijn best voor doen, anderen met z'n gehumeurd heid niet lastig te vallen. Er bestaat een recept, dat zich uitstekend leent om van deze kwaal af te komen. Men moet 's morgens bij het ont waken niet dadelijk aan zorgen en verdrietelijk heden gaan denken, maar zich geheel op den nieuwen dag inleven. Wanneer men opstaat moet men eerst een koude douche nemen of het lichaam met koud water afwasschen. lederen dag moet men een flink stuk wandelen, Onaf hankelijk van weer en wind, maar wel moet de kleeding daarmede in overeenstemming zijn. Hebt gij een betrekking, dan is het aan te be velen, daar zooveel mogelijk te voet heen te gaan. Wie niet al te vatbaar is, moet bij een open- venster slapen. Wie sterk rookt, moet zijn dagelijksche portie eerst met een vierde ver minderen en daarna het restant nog eens met een derde. Schoenen en kleeren moeten licht en gemakkelijk zitten, maar to.ch voldoende ver warmen. Men moet steeds voldoende eten, maar toch zorgen dat men van het goede niet te veel krijgt. Fruit en groenten moeten een aanzienlijk deel van het voedsel uitmaken. Men moet er op letten, dat men de gedachten zoo mogelijk met aangename dingen bezig houdt. Ook wanneer men zorgen heeft, mogen die U niet voort durend kwellen. Voelt men zich geprikkeld, dan moet men zich beheersChen. Het gezicht, waarop het humeur zijn stempel drukt, kan benut worden om de stemming te beinvloeden. Dwingt men zich tot lachen, dan zal men zien, dat de inner lijke stemming zich verbetert. Een onaange name bezigheid moet men niet op de lange baan schuiven, maar haar tegelijk afdoen, dat maakt de questie veel eenvoudiger en gemakkelijker. In elk geval kan men door zich zelve te beheer- schen het harmonische evenwicht verkrijgen, dat wij zoozeer in het leven noodig hebben. WIE LEERT, BLIJFT JONG. Vrouwen, die niet getrouwd zijn, en die door een betrekking in hun levensonderhoud moeten voorzien, loopen het groote gevaar, dat, wanneer zij niet in rijks- of gemeentedienst zijn, bij het ouder worden hun positie kwijt te raken, en géén nieuwen werkgever meer kunnen vinden. Wie een typiste of secretaresse te werk stelt, trekt bijna altijd het flinke jonge meisje voor; de ouderen blijven in den wedstrijd om een be trekking achter, wanneer zij niet eerst begrijpen, dat zij zich jong en voor den arbeid geschikt moeten houden, en er niet in de tweede plaats voor zorgen dat zij zich op een of ander gebied in het bijzonder moeten bekwamen, zoodat de jonge onervarenen hen niet zonder meer terzijde kunnen streven. Buitendien behoeft niemand zich af te laten schrikken, om nog iets te lééren, wantwie leert, blijft jong. Het gebied, waarop de vrouw zich wil specialiseeren, moet zij naar eigen aanleg, gaven en mogelijkheden, kiezen. In elk geval is het over het algemeen wel raadzaam, dat zij, wanneer zij als jong meisje het beroep van typiste kiest, zooals heden het zoo velen gedwongen zijn te doen, van het begin af aan, zich voor oogen houdt dat zij deze betrekking bezwaarlijk tot haar levenseinde zal kunnen blijven vervullen. Want dat is een bitter lot. Zij moet er van den aan vang af aan denken, hoe zij zich, wanneer zij ongeveer dertig jaar zal zijn vooropgezet, dat zij niet in het huwelijk kan treden op de een ot andere wijze zelfstandig zal kunnen maken. De meesten zullen daartoe wei een weg vinden, wanneer zij maar vroeg genoeg in die richting gaan werken! VOOR DE PRACTISCHE HUISVROUW. Vuile zeemlappen moeten een nacht in koud water met een weinig ammoniak staan, daarna in warm zeepsop flink met de handen geknééd worden, in koud water naspoelen en tenslotte nogmaals in water en aluin, zachtjes uitslaan en in een bandhanddoek opgerold laten drogen. Vuile vensterglazen worden met een doekje, waarop petroleum is gedruppeld, gereinigd. Ook kan men bij het water een weinig ammoniak doen. Afnemen van beslagen vensters met courantenpapier, neemt veel van het vuil weg. Men voorkomt krassen in emaille gootsteenen door er een stukje gummi in te leggen. MIDDAGJAPON. 73137 Een duur zomer- stofje is aan te raden voor deze middagjapon, ter wijl de zeer apar te garneering in bijpassende tint crêpe-georgette wordt uitgevoerd. Kleine puntige halsuitsnijding en knoopgarneering. Aansluitende mouw. Het model leent zich bijzonder goed voor meer gezette figuren, doch past zich ook aan de kleine maten aan, waar om wij het van maat 44 tot en met 52 beschik baar stellen. *- JONGENSPYAMA. 73102 Een slaappyama voor jongens van 2 tot 15 jaar kan het best van gestreepte stof ge maakt worden Men kan flanel nemen of een ka toenen weefsel, al naar gelang van •het jaargetijde en de gevoeligheid van het betrok ken kind. De prijs van een kniDpatroon be 1 raagt f 0.40. Eventueel is de ie pvama te ma ken uit een oude van vader. Hei resultaat zal zeei zeker de moeite waard zijn! Op pagina 4 be vindt zich het be stelformulier van het knippatroon. CiOKDF. KNIPPA fkO,...„ Patronen Kunnen per briet aangevraagd worde:, .net bijsluiting van f 0.58 in postzegels aan de Moderedactrice van dit blad. Roelofsstraat 109 >e 's-Gravenhage. De patronen worden U tegelijk met een num mer van ons nieuwe Modeblad, waarin ongeveer 5C modellen zijD a.'gebeeld, toegezonden. Denkt U er vooral aan, de luiste maat en het nummer ar te aeven IW HOE HAKEN WIJ AANTREKKELIJK VLECHTWERK? Een practisch handwerk. De mode eischtgevlochten garneering. Ceintuurs en dassen vlechten levert in het geheel geen moeilijkheden op, zelfs niet als men vlecht met tien of twaalf strengen, niet waar? En daar de aanstaande mode zeer veel ge vlochten garneering en sieraden in den handel brengt, kunnen wij onze handigheid in het vlechten dus weer goed gebruiken. Gevlochten kragen en manchetten zijn buiten gewoon apart en aantrekkelijk. Men gebruikt hiervoor niets anders dan 4 centimeter breede zijden linten in verschillende kleuren, bijvoor beeld: zwart-wit, rood-wit, blauw-wit, of des noods verschillende, mooie pastelkleuren tegelijk, De kleurencombinatie moet natuurlijk in harmonie zijn met de kleuren van de japon, waarop deze kraag en manchetten gedragen worden. Als wij beginnen met het vlechten, hetzij met drie of vijf strengen, dan hechten wij bij het begin de verschillende linten of strengen aan elkaar vast. Bij de kraag maken wij dan midden voor als afwerking een rozet met lange einden lint eraan. DE PRACTISCHE HUISVROUW MOET WETEN DAT de bovenplaat van een kachel die na het •bakken of braden vet geworden is, het best met proppen krantenpapier schoongemaakt kan worden en indien melk of meelspijzen zijn over gekookt, men zout op de bemorste plekken strooit. kurken badmatten schoongemaakt kunnen worden met zeepsop, daarna flink naspoelen met schoon water en op een koele plaats, vlak laten drogen. Is de mat droog, dan inwrijven met lijnolie om het kraken te voorkomen. de beste manier om tegels achter liet for nuis of gasstel schoon te maken, indien zij althans erg aangeslagen zijn is: afnemen met hééte azijn en zeeppoeder, daarna met héét water afnemen en met een zachte doek na- wrijven. SCHOONHEIDSVERZORGING Ontsierende haren. Ragfijne kousen en dan hardnekkig daar door heenstekende haren, een elegante, diep uit gesneden avondjapon en donkere haren op de armen; dat gaat niet. Men mag veel tegen hebben op het steeds weer wegscheren of het gebruiken van scherpe, kwalijk riekende crèmes, er bestaat toch wel een middel om die ont sierende haren sterk te verminderen, ze te bleeken, bros te maken en door systematisch afwrijven met puimsteen, ze ten slotte te ver wijderen. Zulk een middel bestaat uit Perhydrol 10 gram, Eucerin 10 gram en verblekingszalf 30 grain. Men breflgt dit mengsel op de haren aan, laat het iinverken en wrijft er dan met puim steen overheen. Deze behandeling moet eenige malen worden herhaald, daar de haren niet geheel verdwijnen en weer aangroeien. Toch zal op den duur het systematisch bleeken met liet hierboven aangegeven middel de ontsierende haren meer en meer onzichtbaar maken, waar door zij vanzelf minder in het oog vallen.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 3