DINERS IN DEPÓT WINKELIERS „DE SALAMANDER" De Woning-Courant Gids voor Kennemerland is de meest overzichtelijke gids voor ALLE Woningzoekenden VOETBAL INGEZONDEN FILMNIEUWS RECTIFICATIE HEEMSTEDE VOOR UW A.S. ÈAN VAM SCISE HUISAPOTHEEK f 2.95 ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. ADVERTEERT EERSTE HEEMSTEEDSCHE CRT. HEENK's Haardkachels po/Z£ outsfrgg aarCem ci/c/. Vcra arm/nQ 3 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT arts en dan nog de zoon van de pensionhoudster, Henri Zonderland. In het centrum van dit groepje mensen staat Mevr. Zonderland de pensionhoudster en raad geefster van haar locataires en niet in het minst van haar zoon Henri. Bovendien heeft zij nog een zoon die lichamelijk ziek is en aan het einde van het tweede bedrijf sterft. Henri daarentegen is geestelijk ziek, een fantast en een kleptomaan, kortom een psychopaath. Rein Schaafsma, de film-exploitant, een bon-vivant, zien wij in het derde bedrijf aan de rand van de afgrond staan. Ook de anderen hebben allen hun moeilijkheden, en Mevr. Zonderland horen wij dan ook in het derde bedrijf zeggen: Het verdriet schijnt Pension Zonneschijn wel genegen te zijn. Mevrouw Zonderland werd door Mevr. Esther de Boer-van Rijk cp voorbeeldige wijze ver tolkt; hoe schitterend was zij steeds als de bedrijvige huisvrouw en moeder die gebukt gaat onder de physieke ondergang van haar zoon Henri en nochtans alles met opgericht hoofd weet te dragen. Daarom was de naam van Zonneschijn'' wel gerechtvaardigd. Jaap van der Poll was de film-exploitant, die ons rustig spel te zien gaf. Lize v. d. Poll-Hamakers vertolkte de actrice en was vooral in het derde bedrijf waar zij afscheid neemt van Pension Zonneschijn, voor treffelijk. Aafje Wessels, de onderwijzeres, werd op bijzondere wijze weergegeven door Fie de Vries-de Boer, terwijl Marietje Woerdeman op sympathieke wijze getypeerd werd door Mieke Flink-Verstraete. Adolphe Hamburger maakte van Dr. Dessauer een zeer aanvaardbaar tyjDe. Tenslotte noemen wij Willem van der Veer, die Henri Zonderland op zó'n schitterende wijze vertolkte, dat hij de zaal in verrukking bracht. Aan het slot van het derde bedrijf, waarin wij het samenspel van hem en Mevr. de Boer aanschouwden, kon menigeen zijn tranen niet weerhouden. Hulde aan dit kleine troepje acteurs en actrices, die ons een waarlijk brokje mensen leven lieten aanschouwen. Aan Mevr. de Boer en haar ensemble een hartelijk tot weerziens! N. Fr. R.C.H. THUISWEDSTRIJD TEGEN V.U.C. A.s. Zondag wordt gespeeld tegen het Haagsche V.U.C., de club die er Zondag j.l. in geslaagd is Ajax het scoren te beletten en hoe wel ze ook zelf niet doelpuntte, op onverwachte wijze aldus een gelijk spel tegen de geduchte landskampioenen wist te behalen. Dat belooft wat te worden in het Sportpark te Heemstede. Wilt U een voorspelling, welnu, R.C.H. wint. Zoo juist bericht ons de elftalcommissie, dat men, na het kranige spel van vorige Zondag het elftal ongewijzigd heeft gelaten en R.C.H. dus in de volgende opstelling uitkomt: G. Kos, G. Krom, C. Prevost Sr., Joh Berg, A. Ruis, D. Prevost Jr., J. Houkes, J. v. d. Horst, A. Martin, J. v. d. Meulen, C. Hartendorp. ZEEBURGIA II—R.C.H. II. De blauw-zwarte-reserves, die in de reserve eerste'klasse zulk een fraai figuur slaan, trekken naar Amsterdam om Zeeburgia te bekampen. Hopelijk valt er deze week niet veel regen meer, anders kon het modderige terrein de op een droog veld gewend zijnde R.C.H.'ers wel eens parten spelen. Ook dit elftal bleef ongewijzigd en komt als volgt uit: P. v. Gendt, F. v. Thiel, P. Kaestner, P. Kok, C. v. Eek, C. Waalewijn, W. Kedde Jr., B. Ruygrok, A. Slot, J. Paape, C. Meyer. Uit het H.B.C.-kamp. Zondag had H.B.C. een vrije dag als gevolg der kerkelijke feesten in de parochie Valkenburg. Zondag staat een volledig programma voor de boeg. Allereerst gaat het eerste naar Rotterdam om Leonidas in eigen home te bekampen. De Rotter dammers wonnen Zondag van T.Y.B.B. met 43. En al lijken de Haarlemmers dit jaar zwakke zusjes te zijn, toch zal H.B.C. in Rotter dam de handen vol hebben. Meer dan een gelijk spel durf ik ze dan ook niet te geven. H.B.C. 11 ontvangt hier de reserves van De Meer. Dat kan een overwinning worden. De oude garde start Zondag ook, n.l. tegen Geel-Wit II op het Sportpark. Of het lukken zal? H.B.C. IV zal het thuis tegen Foreholte wel tot een overwinning kunnen brengen. H.B.C. heeft thans volgens de Sport-IUustratie 24 elftallen, waarvan het le uitkomt in de I.V.C.B., 3 elftallen in de D.H.V.B., 3 elftallen in de juniorencompetitie en 17 elftallen in eigen competitieverband spelen. De meeste bestaan uit nog heel jeugdige spelers, maar voor H.B.C. voorspelt dit alles een goede toekomst. T.O.P.-Nieuws. T.O.P. neemt momenteel in bloei toe. Dezer dagen noteerden zij weer 5 nieuwe leden. Ook het spelpeil gaat snel opwaarts. Dat ondervond Zaterdagmiddag M.T.S. dat bij hen op bezoek was. Kon vorig jaar het sterke M.T.S. met haar vlugge spelers de nodige klappen" uitdelen, nu was het M.T.S. dat de klappen kreeg. Het goede en vlugge combinatiespel van het binnentrio, goed gesteund door de vleugels en opgestuwd door een uitstekende halflinie, schoot 13 treffers, waartegenover de tegenpartij niet eenmaal kon scoren, daar ze steeds stuitte op de hechte T.O.P.-verdediging. Zondagmorgen aan de Vergierdeweg waren het de slagers die het moesten ontgelden. Dit was de eerste wedstrijd in de genoeglijkheids competitie. In de le helft vlotte het niet zo best, maar toen na rust enige wijzigingen in de op stelling werden aangebracht wist de lange „grijze" middenvoor de stand van 21 tot 61 op te voeren en zo V.V.A. de eerste nederlaag toe te brengen. Zaterdagmiddag T.O.P.H.P.C., aanvang 3 uur en Zondagmorgen 10 uur T.O.P.Victoria, beide op het Heemsteedsche Sportpark. POLITIE EN DIERENBESCHERMING. Zeer geachte Redactie. Beleefd verzoeken wij U, door middel van uw blad, nog eens de aandacht te willen vestigen op de wenselijkheid, dat de politie zich daad werkelijk met dierenbescherming bezig houdt. Velen zijn nog niet op de hoogte met het streven onzer vereniging, die volgens haar statuten tot doel heeft: het beschermen van dieren tegen mishandeling en kwelling, op de grondslag van daadwerkelijke, dat wil zeggen onmiddellijke en persoonlijke hulpverlening en het meer ingang doen vinden onder de politie ambtenaren in Nederland van de beginselen, waarop dierenbescherming behoort te berusten. Tussen het optreden van politie-ambtenaren- dierenbeschermers en dat van particuliere per sonen is merkbaar een gróót verschil, dat aan gegeven wordt door de politie-functie zelve, die nu eenmaal niet alleen de bevoegdheid en de gelegenheid geeft tot dat „onmiddellijk" en „persoonlijk" hulpverlenen, waarvan onze sta tuten spreken, maar méér nog, den overtreder van wet of verordening, het gewenst overwicht en ontzag afdwingt, niet alleen door verbaliserend optreden, maar ook vaak door een waardig waarschuwend woord, waardoor dikwijls her haling van het delict uitblijft of wel in bedui dende mate wordt beperkt of beteugeld. Welk een gezegende, beschavende en op voedende kracht gaat er uit van dierenbescher ming, niet slechts voor ons, grote mensen, die ruw en hardvochtig, in de bestaansstrijd, dik wijls vertrappen wat ons in de weg komt, zodat de zwakke medebroeder geen schijn van kans heeft op een bescheiden plaatsje, maar méér nog voor de jeugd, die door „dierenbescherming" ontegenzeggelijk wordt opgeheven naar een humane levensopvatting. En het is de invloed geweest van al die jaren lange vertogen dat onder de politie het besef werd geboren, dat dierenbescherming ons zede tijk is opgelegd en dat dierenbescherming óók is: politiezorg. Zo verenigden in 1919 meerdere politie mannen -- chefs en ondergeschikten zich in de huidige Bond van Politieambtenaren in Nederland tot bescherming van dieren, teneinde dierenbescherming onder de gehele Neder landse bevolking te propageren. Dit was toch minder mogelijk in de bestaande organisaties van particulieren, die bovendien dikwijls een zéér speciaal doel nastreefden, zoals b.v. de Nederlandse Bond tot bestrijding van de vivi sectie, de Anti-trekhondenbond, het Nederlandse Jack-London-Verbond (bestrijding van circus- dressuur). Neen, politieambtenaren zouden moeten spre ken tót politieambtenaren, zij toch zouden beter in staat zijn de collega's aan te sporen om lid te worden van de dierenbescherming en daar door de goede zaak te steunen met woord en daad. Het is de verdienste van onze Bond geweest, dat hij de politie heeft weten te „pakken", zo dat tegenwoordig, véle, zéér vele dienaren van de Hermandad Rijks-Veldwacht, Koninklijke Marechaussee, Gemeente- en Militaire Politie zich als goede, ijverige dierenbeschermers heb ben ontpopt. De Bond nu heeft er voor te waken, een ander standpunt in te nemen dan dit éne; de be ginselen der dierenbescherming méér ingang te doen vinden onder de diverse politieambtenaren, die we in ons vaderland kennen. Hier heeft de Bond al een zeer móói, groot en vruchtbaar arbeidsterrein voor zich, een terrein, dat op zichzelf reeds alle concentratie vraagt. concentratie van werkkracht over lange jaren de politie is immers zó uitgebreid en telkens gaan ouderen weg, om te worden opgevolgd door jonge krachten, die op hun beurt weei moeten worden bewerkt en voorgelicht. Onze Bond neemt een strikt neutraal stand punt in, hoewel natuurlijk gaarne de gelegen heid wordt geboden, dat men zijn denkbeelden, ook al zijn zij afwijkend van de onze, door middel van het bondsorgaan, openbaar maakt. Evenwel maakt het Hoofdbestuur steeds de be perking, dat men zich op beschaafde, wellevende toon uit en dat men de godsdienstige gevoelens van anderen volkomen ontziet. Dat onze Bond alle politiek buitensluit, behoeft uiteraard geen nader betoog. Zo staat dan dit ene, gróte hoofddoel ons stééds helder voor ogen: de politie bewerken door woord en geschrift, haar telkenmale opnieuw als het ware „bezielen", opdat het heiiig vuur der dierenbescherming niet uitdove! Wanneer eens alle politieambtenaren tevens dierenbeschermer waren, welk een machtige invloed ten goede zou dit uitoefenen op de be handeling van het dier! Wanneer wij vernemen, hoe de laatste jaren vele misstanden bij het veevervoer (te vol ge laden veewagens, mishandeling van het slacht vee in kratten en manden) ontzaglijk zijn ver beterd of uit de weg geruimd, alleen reeds door het toegenomen intensief optreden der politie op het platteland, dan pleit dit ongetwijfeld ook voor ons bondswerk, waar toch onze Bond in de laatste jaren meer in het bizonder opwekte tot toezicht langs de weg op het vervoer van vee. Dit wordt erkend èn door de ons bevriende verenigingen èn door vele justitiële en politionele autoriteiten, die het optreden van onze Bond met sympathie begroeten of beschouwen. Het Hoofdbestuur van de Bond van Politie ambtenaren in Nederland tot bescherming van dieren: J. FREMERY KALFF, Voorzitter. J. F. BERKEL, Secretaris. „KERSTFEEST OP ZEE". De „Kerstfeest op Zee"-campagne is in de grote bladen alreeds weer aangekondigd en wij menen dat ook wij deze nuttige instelling nog eens onder de aandacht van onze lezers mogen brengen. „Zijn er nu onder de lezers, die behoefte ge voelen om een tastbaar bewijs te schenken van hun meeleven met de noden en gevaren van den zeeman, denk aan het pas vergane s.s. „Charles Jose", laten zij dit dan zo spoedig moge lijk doen in de toezending van wollen dassen, sok ken, bivakmutsen, stuurwanten of halve wanten met open vingers, k ooigordijntjes, pijpen, tabak, sigaren, sigaretten, boeken, tijdschriften, scheur kalenders, blocnotes, kortom alles wat ge in de Kerstweek gaarne aan uw eigen huisgenoten of vrienden zoudt willen geven, maar nogmaals doe het dan zo spoedig mogelijk, want 15 Oct. begint de distributie reeds op de uitvarende schepen die voor Kerstmis niet meer binnen komen en zo gaat het door tot aan het Kerst feest toe. Alles wordt met grote dankbaarheid aangenomen en dat te meer wanneer de vriende lijke gever of geefster er naam en adres bij opgeeft. Het is wel niet allereerst en allermeest om de gave te doen, maar om de warme handdruk, die in die gave tot uiting komt. 't Is waar, veel wordt er gevraagd in deze grote crisisnood, maar groter dan deze nood moet, naar het tekenend woord van H. K. H. Prinses Juliana, de hardnekkigheid zijn om deze nood te lenigen. En die nood is in 't bijzonder groot bij onze zeevarenden. Denk maar eens aan die velen, die ontslag kregen uit, gebrek aan vaart, aan de vele terugzettingen in rartg als bezuini gingsmaatregelen eii aan de weinig of geen vooruitzichten op promotie. De onderstaande dames zijn bereid om boven genoemde goederen of ook mogelijk geld in ontvangst te nemen: Voor Haarlem-Noord: Mevr. Harder-Hakvoort, Schotersingel 137. Voor Haarlem-Zuid: Mevr. v. d. Burgt Wiesel, l.eidschevaart 474 en Mevr. Boeke Mansfeldt, Westerhoutpark. Voor Heemstede-Noord: Mevr. U. Vossers Kampstra, Asterkade 28. Voor Heemstede-Zuid: Mevr. Colenbrander, Raadhuisplein, terwijl de heer G. Vossers, Aster kade 28, zich gaarne wil belasten met de door zending naar het Waterschoutskantoor, Nieuwe Vaart 2, Amsterdam (C.), van waaruit de distributie op de schepen geschiedt voor Noord- Nederland. HET EERSTE BEGIN. „Ja," zei de groot-industrieel, die geweldig veel succes gehad had met zijn onderneming, „toen ik voor het eerst in Londen kwam, had ik maar 'n enkele shilling in mijn zak." „En wat deed je daar mee?" vroeg een der belangstellende toehoorders. „Die gebruikte ik om naar huis een telegram te zenden, waarin ik om meer vroeg." Weenen, filmstad en stad der filmen. Weenen Grinzing de Man in het Ijzer de Stephansdom en de „Blauwe Dónau", dat zijn, statistisch gezien, de meest gebruikte en tegelijk de meest geliefde requisieten voor de speelfilm in de geheelè wereld. Het feit, dat onlangs in een Japansch filmatelier een speeltuin naar het Grinzinger voorbeeld werd gebouwd voor de opname van een Weensche film in het Japansch, bevestigt de onontbeerlijkheid van het Weensche milieu in de film. Maar Weenen heeft voor de film grooter be- teekenis dan alleen van een romantische en heel dikwijls maar al te smakelooze coulisse. Een groot percentage van de voornaamste filmspelers zijn Oostenrijkers en evenzoo heeft een groot aantal regisseurs ditzelfde moederland. Rond 30% van alle prominenten van het witte doek stammen uit Oostenrijk. En onder de regisseurs zijn Ucicky, Erick von Stroheim, Fritz Lang, Kertesz,, Bolvary en Hartl, Corda en Frenker, Neufeld, Erno, Fank en Freisler rasechte Oosten rijkers. Filmauteurs en componisten, architecten en andere vaklieden, een ongewoon groot aantal, noemen dit Europeesche staatje hun moederland. Men zal zich nog herinneren, dat vóór den oorlog de eerste films met een zekere kunst waarde uit Weensche ateliers kwamen. Op het oogenblik doet Oostenrijk haar best dezen goeden roep weer waar te maken. Dit was ook de diepere zin van het eerste internationale filmfeest, dat vorige maand in Weenen heeft plaats gehad. Men gaf daar een reusachtig en romantisch feest in Grinzing, er werd een bruisend, elegant bal in de Sascha-ateliers de grootste van Europa gehouden; men be oordeelde de nieuwe films, teekende contracten en liet voor de gasten uit alle deelen van de wereld de beste films van de verschillende landen draaien. De beste films, die binnenkort te zien zullen zijn, werden bekroond. „Little Women", een Amerikaansche toonfilm, kreeg den eersten prijs, daarop volgden de Zweedsche film „Eine stille Liebelei" en de Fransche film „Grand Jeu". Op de vierde plaats komt de Oostenrijksche film „Der zerbrochene Krug". In zijn geheel was dit feest een niet genoeg te prijzen poging van Oostenrijk om door inter nationale verbindingen het gevaar van smake loosheid af te weren. Het begin van den roem. Een episode uit de carrière van Marie Dressier, de populairste Amerikaansche filmster, die dezer dagen aan een hartkwaal overleed. Hollywood's premières zijn beroemd. Wereld reizigers blijven wekenlang in Los Angeles om er eens een bij te wonen. De lichtgloed voor het theater doet de sterren van nijd verbleeken. Uit glanzende, wonder mooie auto's stappen even wonderschoons vrouwen en elegante heeren. In de hall kondigt een conférencier de aankomst van de prominen ten door een microfoon aan en de door politie in bedwang gehouden menigte hoort geduldig toe en wacht, om zoo mogelijk een autogram van de heel- en bijna grooten te krijgen. Zoo is het sinds jaren. En zoo kwam ook op een dag het groote oogenblik voor Marie Dressier. Gewoonlijk gaan de „stars" bij een première zoo vlug als mogelijk is van hun auto's naar hun plaats in het theater. Bij de première van de eerste Marie Dressier Wallace Beery-film was Beery een der middel punten. En bij deze gelegenheid toonde zich de goedmoedige, wat gemakzuchtig uitgevallen „Wally", zooals hij genoemd wordt, als een gentleman van den eersten rang. Deze film was zijn werk zoo goed als van Marie Dressier. Maar Beery had zijn groote successen reeds achter den rug. Hij kende de roes en de opwinding, die de roem verschaft, al van A tot Z. Hij was daar onverschillig voor ge worden. Hij had zich eenige jaren geleden, in dien tijd reeds beroemd, geheel van de film teruggetrokken en zich nu, nadat hij op zijn besluit was teruggekomen, een phantastische tweede carrière zooals wel zelden aan een film speler vergund is, gemaakt. Voor Marie Dressier echter was deze film de eerste groote kans om een werkelijke populari teit te verwerven en het was Beery te doen, deze kans voor haar te benutten. Daarvoor had zij reeds vele jaren lang gewerkt en het beetje geluk, dat men noodig heeft, om den moed niet te verliezen, was uitgebleven. Steeds weer had men gezegd: „Die Dressier kunnen we niet ge bruiken. Zij is te oud. Het publiek wil jonge speelsters zien". Toen kwam haar groote moment. Daarom plaatste Beery, wiens auto voor die van Marie Dressier aankwam, zich terzijde bij het publiek en wachtte. Hij wachtte tien, vijftien, twintig minuten, een half uur. De menschen ver wonderden zich waarom hij zijn plaats niet opzocht. EEN MENS IS NOOIT TE OUD OM TE LEREN! DE NIEUWE SPELLING. le. Op het eind van een lettergreep wordt een enkele e geschreven, b.v.: lezen, leren, lenen, stenen, benen, verdelen, teken, wenen, enz. De uitgangen elen, eren, ese en ezen worden dus ook met een enkele e geschreven b.v.: krakelen, opereren, Canadese, Chinezen, enz. ee 2e. Op het eind van een woord wordt een dubbele e (ee) geschreven, b.v.: zee, vee, slee, thee, enz. Ook in woorden, waarvan boven staande een deel zijn, b.v.: zeewaardig, veeteelt, prikslee, theepot, enz. (Het woordje „hé" blijft onveranderd.) 3e. Op het eind van een woord of een letter greep wordt één o geschreven, b.v.: kopen, lopen, bomen, koren, schoten, horen, knopen, beloven, zo enz. oo 4e. Voor tje, ch, en in de uitgang ooi wordt dubbel o (oo) geschreven, b.v.: strootje, Catootje, goochelaar, loochenen, mooie, gooien, enz. sch 5e. De sch wordt alleen geschreven als de ch wordt gehoord, b.v.: schoven, schuiven, schrij ven, enz.; ook het achtervoegsel isch, zoals: logisch, praktisch, enz. Zonder ch dus, b.v.: mens, tussen, wens, bos, trots, enz. n 6e. De naamvals n wordt alleen gebruikt bij namen van mannelijke personen en bij de namen van mannelijke dieren in de gevallen dat voor de aanduiding van het mannelijk dier een af zonderlijk woord wordt gebruikt, in 3e en 4e naamval van lidwoorden, bijvoegelijke naam woorden, voornaamwoorden en telwoorden, b.v.: de bank staat onder de boom; de zon scheen reeds in de morgen; maar: de man gaf de brief aan den burgemeester; de vader wandelde met den zoon, enz., enz. Enige uitdrukkingen veranderen niet, zoals: Uit dien hoofde. Van den lande. Met voorbedachten rade. Van goeden huize. In koelen bloede. Met dien verstande. Te mijnen huize. Te allen tijde. Te dien einde. Ten tijde van. In den beginne. Ten overvloede. In den vreemde. Dienaangaande. Trouw tot in den dood. Den vrome uithangen. Den hemel zij dank. Aan den lijve straffen. Uit den boze. Over den hekel halen. Verre van dien. In goeden doen zijn. En toen kwam de auto van Marie Dressier. Een bijna doodsche stilte trad in. Uit den wagen steeg een groote viouw. Zij wendde den toe schouwers een gelaat toe, dat schoon was door goedheid en waarin de jaren duidelijke sporen gegrift hadden. Sporen van moeilijkheden, die haar toch niet verbitterd hadden. Een donderend gejuich brak los. Nog nooit in de geheele geschiedenis van Hollywood werd een filmster een dergelijke ovatie gebracht. De tranen stroomden, zakdoeken werden te voor schijn gehaald. Hollywood weende, Hollywood slikte. En Hollywood bekommerde er zich niet om, of iemand het zag. Want het was ontroerend, de late triomf mede aan te zien van een vrouw, die op dit moment meer dan zestig jaar had gewacht. Rustig liep Wallace Beery tusschen de dei nende bijvalsgolven op Marie Dressier toe en bood haar met een hoffelijke buiging den arm, om haar naar den microfoon te begeleiden. Daarna bracht hij haar naar het rijkversierde, perkamenten gastenboek, waarin alle „stars" hun naam schrijven. Hijzelf stelde zich geheel op den achtergrond. Marie Dressier begreep, wat hij deed. Impul sief trok zij hem in het licht en kuste hem. De jeugd lachte van vergenoegen, maar de oudere menschen wischten zich geroerd de tranen van de oogen. Zij wisten, dit was geen tooneelkus, een kus, waarmede reclame moest worden gemaakt, maar een impulsieve, hartelijke dankbetuiging van een lieve, goede vrouw, wier hart overvol was van een grooten, sterken, modernen ridder. In ons vorig nummer d.d. 5 Oct. j.l. hebben wij abusievelijk op genomen een dankbetuiging van H. SCHIP en kinderen Drieheerenlaan 15 Dit behoort te luiden: H. SCHILP en kinderen Drieheerenlaan 13 Winteraardappelen Kleiaardappel en per H.L. f 3.65 Gratis monsters A. G. Schuurman SPIERINGWEG HOOFDDORP in het centrum der gemeen ten, waar ondergeteekende Firma geen filialen heeft, en die hare artikelen wenschen te ontvangen, ge lieven zich uitsluitend schrif telijk te richten tot de Firma OFFICIAL FORD SERVICE DEALER BLEEKERSVAARTWEG IJ KERKLAAN GEEFT, MET MODERNE WERKTUIGEN en MODERNE WERKMETHODES DE BEST Ej DENKBARE f S E R V I C E Postbus 584 Rotterdam Lende Rollp.p. f 0.65 Kalfs Fricandeaup.p. f I. Ossen Tongenp.st. f 1.75 Kalfs Nierstukp.p. f 0.75 Oesters met Wiener Schnitzel p.p. f 1.10 enz. enz. Waarom zou U het ook niet eens proberen? Horen en be zorgen zonder prijsverhoging Alleen het beste is goedkoop beleefd aanbevelend EDISONSTRAAT, HAARLEM, TELEFOON 13002 geheel metaal wit gelakt Drogisterij Tempeliersstraat 44 - Telefoon 14978 - DAAROM IN DE vanaf f44 m. vloerpl. Groot warmtevermogen Laag brandstoffenverbr. Haast geen onderhoud zijn de voornaamste eigenschappen van Voorhanden in diverse fraaie kleuren. Bijzon der geschikt voor de moderne woningbouw. ADVERTEERT ONDER PIJLTJES VERKRIJGBAAR AAN DE KIOSKEN TE HAARLEM, AMSTERDAM, HEEMSTEDE-AERDENHOUT EN BIJ DE ADM. QED. OUDE QRACKT 88, HAARLEM (TELEF. 10144) f 0.10 PER EXEMPLAAR OPGAVEN VAN CA. 20 MAKELAARS EN WONINGBUREAUX

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 5