DE OPLOSSING VAN ONZE PRIJSVRAAG. DE VROUW EN HAAR HUIS STOUTENBEEK'S nhandel RUL Jr. 4 TWEEDE BLAD ALS MINISTERS WAKEN Vervolg Plaatselijk Nieuws J u s BONT-ALLERLEI. Bestudeert uw type! PRACTISCH DUURZAAM ELEGANT MODEHUIS -4 5 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT No. 42. 19 OCTOBER 1934. itten Dienbriketten a 25 cent uis bezorgd "ing op Uw ikkelt 2 bruin- vochtige krant in uw haard of indt men nog vuur. 3VERVEEN en 14106 aren weer eens Het komt ons ubliek heeft af- i weinigen aan- rdat de hoofdrol er v. Rijk werd geven en willen leux de hoofdrol 'ertolkte en het nateren van de Koog moest uit- matigjes, zodat len horen. Hock, was veel te danken dat felij ks is terecht- n Wielandt, kon Neen de Rotter- geen voordeel ke publiek heeft i. N. Fr. isker". re van 'n Gefor- or Montgomery, ee dochters, de Violet, nog niet. voorbijgaan. Zij ;e levenskans is, mist te trouwen, voorgenomen ingham. Hoewel haar te trouwen ls zij zich in het bevindt, laat zij die hen tot een t drie jaar later plichtsgetrouwe :m gaan houden iüfPöé^earricade, gend bedrijf, als steeds schulden J vraagt, wendt ussenkomst van wreekt zij zich te schreeuwen, velijk heeft ge- :e beschuldiging t bij de vrouw, ir het buitenland hem op en ver- :atste drie jaren drog stelt ze de en vriendschap, -ijgt. Het laatste avond aan huis nige invloedrijke :e te ontvangen, aning of hij ooit hef allerlaatste egrijpen dat ze ebben. id van dit stuk, et Masker" een ;egeven. Livingstone zien >at wij ons niet ;n, doch het was an een huiselijk alle eer toe dit rol van Valerie, enstelijk vertolkt iral haar hoogte- eel, waar zij het er haar man uit- Rockingham liet ohn Gobeau als een kleine rol, bewonderen in :er op de kamer rast. Georgette ERTELLI NG TH. ROTMAN e politie-agenten, hadden, gewaar- hij, voorafgegaan sn der gerechtig- ;t grote stappen jelrecht naar de )e twee jongens Theoretische Ministers Hadden we al bij de 'vleet. Practische zo wonder zeldzaam Staan niet dagelijks gereed. Allen zijn ze knappe mannen, Hoofd en hart voor 7 vaderland Maar Minister Oudjandorie Is wel reuze bij-de-hand. In Zeeuwsch Vlaanderen, al toerend, Trof hij smokkel-auto's aan En hij liet ze met hun voorraad Rechtsom-keert naar Holland gaan. Een gesmokkeld troepje koeien Stond voor België gereed. Waar men graag voor luttel frankjes Onze goede biefstuk eet. Wie kon dat veronderstellen Zoiets had men nooit verwacht, Dat cr door een Excellentie Ossen werden opgebracht! Heel de streek zit nu te gnuiven En het Binnenhof zegt: hé? Heel ons knappe Ministerie En de Witte gnuiven mee. Als voortaan de Excellenties Even op inspectie gaan, Wordt er onderweg door allen Heet wat nuttigs afgedaan. Excellentie voor de Arbeid Zoekt dan alle strijkjes op En de sluwe vreemdelingen Hebben een gedegen strop. Aan de gang dan, Reis-Ministers: Boeven muur gearresteerd, Wat revolvers in de broekzak En Ju-Jitsu aangeleerd! SPEENHOEE. CHRISTELIJKE VERENIGING VOOR JONGE MANNEN. Herdenking van het 40-jarig bestaan. Op 14 October 1894 werd te Heemstede de Christelijke Vereniging voor Jonge Mannen op gericht, aanvankelijk onder de naam van: Christelijke Jongelingsvereniging „God met Ons". Onder leiding van den eersten voorzitter, den heer E. Kuylman, ging de jonge vereniging reeds dadelijk een tijdperk van bloei tegemoet, wat wel bleek uit het gestadig groeiend leden aantal. Nadat de heer Kuylman in 1898 wegens ver trek naar het buitenland voor bet voorzitterschap had rnöéten bedanken, beleefde de vereniging afwisselend verschillende perioden van terug gang en wederopbloei. Gedurende de laatste twaalf jaar berustte de leiding bij den heer Van Dijk, die thans, nu de vereniging 40 jaar bestaat, de tijd gekomen acht, om deze taak op jeugdiger schouders over te dragen. Ter herdenking van het 40-jarig bestaan werd Zondagavond j.l. een wijdingsure gehouden in de Ned. Herv. Kerk op het Wilhelminaplein. Nadat de aanwezigen Gez. 3 2 en 6 gezongen hadden, ging Ds. G. A. Barger in gebed voor, en sprak vervolgens een openingswoord, waarin hij er de nadruk op legde, dat de gemeente achter elk Christelijk werk, dus ook achter het werk van het Christelijk Jongelings Verbond behoort te staan. Dan alleen kan dit werk vruchten dragen. Hierna werd een toesprak gehouden door den heer C. Tabak, algemeen secretaris van het Nederlands Jongelings Verbond. Spr. hield een rede naar aanleiding van Psalm 48 vers 10: „O God, wij gedenken uwer weldadigheid in het midden uws tempels". Het bedehuis vergelijkt spr. met een vluchtheuvel, waar men zich veilig' voelt in de branding en de stormen van de tijd. Thans, aldus spr., zijn wij in het bedehuis om het 40-jarig bestaan van de Chr. Veren, voor Jonge Mannen in Heemstede te herdenken. Dit is een reden tot dankzegging. In het leven van jonge mensen is soms veel verdriet en moeite door verveling en doelloos heid. Tal van gevaren bedreigen den jongen mens. Daarom is bezieling en toewijding nood zakelijk, om die jonge mensen te helpen hun moeilijkheden te overwinnen en hun het rechte pad te wijzen. Het N.J.V. tracht steeds dit werk zoo veelomvattend mogelijk te doen en de jonge lieden tot het Evangelie van Christus te brengen. Na het zingen van Psalm 77 7 en 8 werd het woord gevoerd door den oud-erevoorzitter der vereniging, Prof. Dr. F. W. A. Korff, hoogleraar te Leiden, die de jubilerende vereniging geluk wenste met haar 40-jarig bestaan er tevens een vermanend woord tot de leden aan toevoegend. Er is in die jaren wel iets in de vereniging ver anderd. Spr. herinnert aan de naamsverandering. Het „God met Ons" is uit de naam geschrapt, wat geen beginselverzaking beduidt, het was een daad van hoognodige versobering, die spr. van harte heeft toegejuicht. De periode, die aan de onze voorafging, kenmerkte zich in het algemeen door een zekere mate van naïeveteit, wat tot uitdrukking kwam in de naam van menige vereniging. Wij hebben, aldus spr., teveel onze kracht gezocht in woorden, maar dikwijls waren het woorden zonder kracht. Het geloof behoort niet te spreken door middel van een grote leuze, die bovendien nog tot misverstand aanleiding zou kunnen geven. Is de tegenwoordige naam dan sober genoeg? Ja, indien het woord Christelijk betekent: Niet wij, maar Christus. Neen, indien dit woord de nadruk wil leggen op ónze Christelijkheid, ónze vroomheid. Spr. besloot zijn rede met het uitspreken van de hoop, dat de vereniging nog lang in be scheidenheid op de ware Christelijke wijze werkzaam mag zijn. De verschillende toespraken werden afgewis seld door zang van het kerkkoor. De bijeenkomst werd besloten met gebed en het zingen van Gezang 220 4. Na de dienst was er gelegenheid de jubilerende vereniging te complimenteren in het gebouw voor Chr. Belangen aan de Voorweg. In het lokaal prijkte een schat van bloemen. Zo waren o.a. bloemstukken ontvangen van Prof. Dr. F. W. A. Korff, den heer Tabak, secr. N.J.V.Ds. Barger, de vereniging C.J.V. van Meer en Bosch, de Kerkeraad van Heemstede, den heer Jac. Kijne (de nieuwe voorzitter) en Met grote vreugde hebben wij mogen consta teren dat onze Prijsvraag is „ingeslagen". En wanneer wij nu eens heel eerlijk mogen zijn, dan moeten wij volmondig erkennen, dat onze stoutste verwachtingen verre zijn over troffen; het succes wasrinderdaad overweldigend. Het aantal inzendingen was legio en alle inzenders(sters) hebben hun uiterste best gedaan om de oplossing te vinden, zodat verscheidene juiste oplossingen ons hebben bereikt. Het doet ons veel genoegen te kunnen mede delen dat de prijs is toegekend aan den heer M. DE GRAAF, Clivialaan 5, Heemstede aan wien wij bereids de bon, die door hem bij de bekende zaak in galanterieën en toilet artikelen de „Heemsteedsche Tip-Top", N. Ver- kaaik, Raadhuisstraat 90 kan worden ingeruild, hebben toegezonden. Het grote succes van deze prijsvraag is voor ons een aansporing om op de ingeslagen weg voort te gaan; in ons volgend nummer komen wij met een nieuwe puzzle, waaraan wij dezelfde grote deelname verwachten. DOET DUS ALLEN MEE! Wij vertrouwen, dat deze nieuwe attractie van „De Eerste Heemsteedsche Courant" velen zal doen besluiten tot het nemen van een abonne ment op ons blad a 1.25 per halfjaar. voorts van vele oud-leerlingen en belangstellende ingezetenen. Van de receptie werd een zeer druk gebruik gemaakt, zo o.a. door de zusterverenigingen te Haarlem, Haarlem-N. en Halfweg, benevens door vele oud-leden, ouders van leden, leden van de kerkeraad. Ook waren talrijke schriftelijke felicitaties ingekomen. NATIONAAL SOCIALISTISCHE BEWEGING. „Een corporatieve staat op christe lijke grondslag, met Oranje als de van God gegeven souverein." „Wat bedoelt men eigenlijk met een Nationaal- Socialistische Volksgemeenschap, zoals de N.S.B. zich voorstelt in Nederland te bouwen?" Deze vraag stelde de heer H. C. Nye als spreker op de openbare vergadering, die Woensdagavond door de groep Heemstede-Noord van de N.S.B. werd gehouden onder voorzitter schap van den groepsleider, den heer J. Zelverder. „Bestaat er thans een volksgemeenschap?" Neen, oordeelde spr., het volk is te veel verdeeld, en daardoor ontstaan de schandelijkste dingen. Enerzijds worden grote hoeveelheden levens middelen vernietigd, anderzijds lijden de kinderen der werklozen aan t.b.c. door ondervoeding. Dit is een misstand. Kan men dan spreken van een volksgemeenschap? Het algemene belang j 'behoort vóór te gaan bij het persoonlijke belang, j maar het enige, .waar naar gestreefd wordt, is: A D A S N E E K K A L E B A s D O E D E L Z A K R 1 D D E R S P O O Z E 1 L S C H 1 P P 1 S T O O L F 1 E T S T H E L E K Z W E E D Z w E M V 1 N K O K O S N O O T P L A N E T A R 1 U A N T W E R P E N G E V E C H T Z A D E L O S S 1 C K O H A N D O P E R W T P A R A C H U T E R O N D B O R S T 1 M E R C R 1 U S T O E R 1 S T B A A R A N S T winst te maken. In de politiek gaat het al even fraai en spr. vreest,, dat wij tenslotte naar een Rooms-rode coalitie gaan, wat niet in het belang van het volk zou zijn. De politiek is op het ogenblik een spel, om het evenwicht in de partijen te bewaren. Maar ernstige mensen behoren niet te spelen met de belangen van het volk. Spr. laakt de klassenstrijd, waardoor ons land te gronde gaat. Ook hier geen samenwerking maar ver deeldheid. De N.S.B. predikt solidariteit tussen beide groepen, de tijd is er rijp voor. Op economisch gebied moet het winstmotief ver dwijnen; de productie behoort zich te regelen naar behoefte. Op politiek gebied propageren de fascisten de corporatieve staat. Colijn heeft gezegd: Wij kunnen niets doen, wij moeten wachten tot in het buitenland het gezonde ver stand terugkeert. Daartegenover stelt de N.S.B. het vertrouwen in het volk. Waarom wordt steun gegeven aan het ene bedrijf, terwijl het andere te gronde gaat? Omdat de regering het gehele bedrijfsleven niet overziet. In deze chaos zou de corporatieve staat uitkomst brengen. Doch zoiets kan niet ineens tor srand komen; de corporatieve staat moet groeien. De regering moet kunnen steunen op mensen, die werkelijk deskundig zijn, de deskundigen uit de corpora ties. Alleen op deze wijze is het voor de regering mogelijk de toestand te overzien. Voorts be hoort het kapitaal een dienende rol te spelen. In Duitschland wordt thans de werkloosheid be streden met geld, dat wij vroeger aan Duitschland hebben geleend. Wij hadden er in Nederland nu beter zelf de werkloosheid mee kunnen be strijden. Spr. wijst op de unfaire bestrijding van^ de N.S.B. van de zijde der S.D.A.P. met name in het blad Vrijheid, Arbeid, Brood. Deze be strijding is gebleken een geweldige propaganda voor de N.S.B. te zijn. Ook de S.D.A.P. is een materialistische partij geworden, daarom zal de N.S.B. deze partij blijven bestrijden. Spr. belichtte vervolgens verschillende pro grammapunten. De N.S.B. erkent Oranje als de van God gegeven souverein, en eist een krachtig gezag in een staat op Christelijke grondslag. De kerk behoort op haar eigen terrein te blijven, los van de Staat. Voorts behoort Indië onverbrekelijk vast te blijven gekoppeld aan Nederland. Men heeft elkaar wederkerig nodig. Ook in West-Indië hebben wij een taak te vervullen. In de fascis tische staat zal het woord „verdienen" vervangen dienen te worden door het woord „dienen". Het gevaar is niet denkbeeldig, dat wij Indië zullen verliezen. De N.S.B. doet een beroep op het gehele Nederlandse volk om tegen de verschil lende misstanden te vechten en te zorgen, dat Indië niet van Nederland wordt losgescheurd. Met een opwekkend woord tot de N.S.B.-leden besloot spr. zijn luid toegejuichte rede. Na de pauze was er gelegenheid tot vragen stellen, waarvan door enkelen gebruik werd ge maakt. De vergadering werd besloten met het zingen van het Wilhelmus. SOLISTEN CONCERT. Op het Solistenconcert, uitgeschreven door de Harmoniekapel te Hillegom, behaalde een kwar tet, bestaande uit H. J. Bentlage, tenor- saxophoon, G. ten Brake, bariton-saxophoon, Mej. J. Krabbendam, alt-saxophoon en Mej. G. Vermeer, sopraan-saxophoon, een le prijs met 130 punten. Verder behaalde de heer G. Visser, sopraan- saxophoon, een 2e prijs met 128 punten, de heer E. M. v. Pel, trombone, een 2e prijs met 128 punten en Mej. M. Davelaar, bugel, een 3e prijs met 100 punten. IN DE DROGE EN NATTE STRATOSFEER Sportiviteit in de wetenschap! Het duel CosijnsBeebe. Wij leven in een merkwaardigen tijd. Men kan dat onder meer daaraan herkennen, dat de wetenschap gedwongen is, phantastische, spor tieve records te breken, om een zeker doel te bereiken. De wetenschap wil in het geheel niet sportief zijn; een groote menigte geleerden zou heel wat liever, overeenkomstig de goede oude voorstelling, over stoffige folianten en dampende retorten gebogen de wetenschap dienen, dan door hun eigen ongetraind lichaam voor uiterst gecompliceerde en gedeeltelijk zelfs heldhaftige verrichtingen te leenen. Men zal zich nog levendig Prof. Picard her inneren, die het stratosfeer-vliegen „modern" heeft gemaakt. Hij zag er niet uit, zooals wei- getrainde sportlieden er plegen uit te zien en toch overvloog hij tot tweemaal toe met een beduidenden afstand de tienduizend-meter- grens. Nu heeft zijn wetenschappelijke medewerker Cosijns hetzelfde kunststukje uitgevoerd, zij het dan ook niet zoo vlot als zijn groote mentor. Hij is ook 16.000 nieter hoog gekomen, dat be- teekent aan de grens, vanwaar men tamelijk eenvoudig het heelal kan invliegen, dat daar boven als een .zwarte hel gaapt. Wie daar vandaan terugkomt, dien gaat het als den duiker in de ballade: „daar boven is het ver schrikkelijk Maar de verrichting van een duiker uit de ballade was maar een kleinigheid; men duikt heden met de nieuwste apparaten gemakkelijk 80 Meter diep. Men duikt zelfs nog véél dieper. De drang naar boven, waarmede de stratosfeer- onderzoekers zijn bezeten, komt geheel overeen met den drang naar beneden, een drang naar „de stratosfeer der diepte", waaraan de Ameri- kaansche natuuronderzoeker toegaf, en die op dit gebied nog ongebroken records gevestigd heeft. Beebe dook reeds meer dan 900 Meter diep met behulp van een bijzondere stalen kogel en het is nu nog slechts de kwestie- van een korten tijd dat ook de duizend-meter-grens wordt overschreden. Iedere meter naar onderen in het water is moeilijker dan 100 meter omhóóg. Welk een phantastische wonderwereld er daaronder echter te zien valt, daarover vertelt Beebe uitvoerig. Millioenen lichtvisschen zorgen daar voor zoo veel licht, dat de schijnwerper niéts te doen had. Reeds de eerste diepzeefilm van Beebe gaf ons reeds een kijkje in dit wondervolle on bekende, en de nieuwe film, die nu op 300 Meter diepte is opgenomen, zal nog wel meer schoons bieden. Het heeft langen tijd geduurd tot het vliegtuig de duizend- en vervolgens de drie-duizend- meter-grens kon overschrijden. Nog véél langer duurde het voor men dieper dan 100 Meter kon duiken. Als men bedenkt, dat de Oceaan op vele plaatsen meer dan 8000 Meter diep is, welk een bijna utopische wereld wacht den diep-zee- onderzoeker nog. Welk een onontdekte en nooit gedachte natuurwonderen wachten ons daar benéden! De stratosfeerhelden der diepte hebben dit op hun collega's in de lucht vóór, dat zij aan een vrij zekeren kabel hangen en voortdurend telefonisch met de bovenwereld in verbinding staan. Maar voor wie het gevaar gróóter is, zouden wij niet durven beslissen, want gevaar lijk is al het doen en laten buiten de grenzen, die den menschen volgens geloovige beschou wing zijn gesteld. STAVISKY'S KINDEREN WETEN VAN NIETS. In een kleine boerenwoning, ver van Le Havre, woont een oude, grijze vrouw, die zich met haar weinige spaarduitjes door het leven moet slaan. Daarbij verzorgt zij nog twee kinde ren, die niet eens van haar zijn. De omgeving van Stavisky mag geweest zijn wat zij wil deze kinderjuffrouw is de eenige, die achting verdient in den kring rondom dezen zwendelaar in het groot. Camille le Frangois heet zij. Claude en Michelin zijn de kinderen van Stavisky, die na de later gevolgde arrestatie van hun moeder in een weeshuis hadden moeten worden opgenomen, omdat er geen middelen waren, om in hun onderhoud te voorzien. Maar daar wilde de kinderjuffrouw niet van hooren. Zij liep alle mogelijke autoriteiten af en bereikte, dat zij de kinderen, die zij tot op dat oogenblik had opgevoed, ook verder mocht grootbrengen. Zonder kosten voor den Staat en zonder eenig vooruitzicht voor de kinderjuf frouw, ooit dat terug te krijgen, wat zij nu van haar spaarduitjes opoffert. Daarbij heeft zij het klaargespeeld, de kinderen tot nu toe met de gebeurtenissen onbekend te laten. Zij zijn ervan overtuigd, dat hun vader in Amerika is en hun moeder met een gebroken been in het ziekenhuis ligt. „Zij zullen de waarheid vroeg genoeg hooren! Zoolang ik het verhinderen kan, zullen zij het niet weten!" Zij weten van niets Claude en Michelin. IJdelheid in den goeden zin De natuur moet geholpen worden Hoe dikwijls hebben wij niet hooren zeggen: „Wat de een staat, staat de andere juist niet!" en hoe weinig houden wij in de praktijk nog rekening met die oude waarheid. Elke vrouw zal wel reeds opgemerkt hebben, dat de eene klem- haar veel beter staat dan de andere; het schijnt echter veel moeilijker te zijn om tot het besef te komen, dat ook een kleur of een japonmodel, die een andere vrouw uitstekend staan, voor onszelf volkomen misplaatst kunnen zijn. Om te kunnen beoordeelen, wat ons staat, moeten wij ons uiterlijk nauwkeurig waarnemen en bestudeeren om te weten te komen, waarin onze schoonheid of bekoorlijkheid ligt. Het is een gezonde en wenschelijke vorm van ijdelheid om ernaar te streven, onze natuurlijke gaven ten volle tot hun recht te laten komen, doordat wij er met behulp van een geschikte omlijsting en behandeling de aandacht op vestigen. Het verschil tusschen wat ons wel en wat ons niet staat is wellicht het opvallendst bij het kapsel. Het kapsel, dat niet gekozen is in overeen stemming met de eischen van het gelaat, kan het uiterlijk werkelijk geheel bederven, al staat hetzelfde kapsel een ander ook nóg zoo goed. Aan den anderen kant is het mogelijk, dat een vrouw met een onknap gezicht, die ook overi gens van de natuur weinig heeft meegekregen, door de juiste keuze van kleeding en kapsel toch een aantrekkelijken indruk maakt. Hiervan zien wij dagelijks tal van voorbeelden, al is het helaas waar, dat wij zeker evenveel voorbeelden zien van knappe gezichten, die geen effect maken, tengevolge van de ongeschikte omlijsting. Wij kunnen ons type slechts bestudeeren en nauwkeurig leeren kennen, wanneer wij den spiegel te hulp nemen en dan liefst één, waarin wij onszelf ten voeten uit kunnen zien. Van groote beteekenis zijn ook de spiegels, waarin men zichzelf van alle kanten kan bekijken; zeer vele vrouwen verraden door haar uiterlijk, dat zij er niet op letten, hoe zij er van achter uitzien. Men moet zich ook veel voor den spiegel be wegen en zal dan bemerken, dat een beweging in werkelijkheid vaak een geheel anderen indruk maakt, dan wij zouden meenen. Ook de lengte van een japon kunnén wij in den spiegel het beste beoordeelen de schoenen evenzoo. Wanneer wij goed letten op alle détails, zullen wij spoedig ontdekken, wat ons flatteert, en wat wij om de een of andere reden liever moeten vermijden. Heeft men eenmaal de gebreken en zwakke punten van het uiterlijk ontdekt, dan komt het er op aan, ze zooveel mogelijk te ver doezelen. Dat gaat het beste, door de aandacht te vestigen op de goede punten. Bijzonder veel kan een vrouw bereiken dooi de verzorging van het haar, want ook van nature leelijk haar wordt bij goede verzorging mooi glanzend en juist dit maakt zooveel verschil voor den aigemeenen indruk, die de verschijning maakt. En dan komt het er verder alleen op aan om een kapsel te kiezen, dat werkelijk flatteert. Men moet wel een zeer regelmatig gezicht heb ben, om een glad kapsel te dragen, dat liet voorhoofd geheel vrij Iaat. Anders is het beter om een deel van het voorhoofd, zoowel als de ooren te bedekken. Vrijgelaten ooren staan een enkele vrouw uit stekend, doch verreweg de meesten in het geheel niet. Verder is het in het algemeen ook aan te bevelen om het haar te golven. Vaak hoort men de meening uiten, dat ons haar ons het beste staat, zooals het van nature is. Voor de kleur geldt dit inderdaad in bijna alle gevallen, doch het is slechts een betrekkelijk deel der glad- harige vrouwen, dat er beter mee uitziet, dan met gegolfde Haren. Bovendien is het moeilijker om glad haar tot een mooi kapsel te arrangeeren en er precies de lijn aan te geven, die het béste staat. Ook de verzorging der oogen komt er ten zeerste op aan. Wanneer dit slechts eenigszins mogelijk is, trachten wij overmatige inspanning der oogen te vermijden. In elk geval is het echter noodig om ze dagelijks uit te wasschen met een weinig lauw water, waaraan wat boor water gevoegd is. Een heldere blik is het mooiste, wat de vrouw kan bezitten. Overigens is het voor den toestand der oogen van groot belang, dat men voldoende, slaapt. Ook een mooie huid is een van de dingen, die zelfs een onknappe vrouw zich kan veroveren. Voor elke huidsoort is wel een middel te vinden, dat haar zacht en glad maakt. Die natuurlijke schoonheid der huid is het waarnaar wij moeten streven, want zonder dat kan ook door het op maken van het gezicht geen bevredigend resul taat worden verkregen. Een gezond lichaam is in staat om de huid te veranderen, als het daarbij slechts een weinig geholpen wordt. Wanneer verder nog het figuur door gym nastiek, voldoende beweging en geschikte voeding (veel groenten en versch fruit), slank en lenig wordt gehouden, zal men met succes de vergelijking met anderen kunnen doorstaan, zelfs wanneer zij van nature meer hebben mee gekregen. AARDAPPEL-SOUFFLé. 1 K.G. gekookte aardappelen, 2 eieren, jé Liter melk, noot, 50 gram boter. De aardappelen worden fijngemalen en ver mengd met de warme melk, waarin de boter gesmolten is, zoodat een mooie gladde massa ontstaat, waarbij nootmuskaat en zout naar smaak worden gevoegd en de geklopte eier dooiers. Met de garde wordt de purée goed luchtig geklopt, terwijl tot slot het stijf geklopte eiwit er luchtig door wordt gewerkt en de massa in een beboterden vuurvasten schotel wordt ge daan, bestrooid met paneermeel om daarna een half uur in den oven geplaatst te worden, waa:- door het schoteltje zal rijzen en een mooi licht bruin kostje zal krijgen. We presenteeren de bloemkool met kaassaus, die we maken van 4 d.L. melk, 30 gram bloem, 40 gram boter en 50 gram geraspte kaas. „BLEYLE" japonnen zijn modern en elegant, practisch en prettig in het dragen. Zij behouden de fraaie pas vorm tot het laatst, ook wanneer zij veel worden gedragen. 1T Laat U zich de nieuwste „Bleyle" modellen bij ons eens voorleggen. PLEIN 10 HAARLEM Betere confectie tegen voordelige prijzen HANSOPJE. Patronen voor kinderen van 15 voor 48 ct. jaa: 73112 Voor kleine woel waters, die zich ondanks alle voor zorgen toch steeds de dekens weg werken, is een hansopje, als bij gaand model aan gfeeit, zeor pran. tiseh. Het kan van dun katoen flanel, effen ol gebloemd ge maakt worden m omsluit hei geheele li chaampje. De dipjes worden met niet te rauw sluitend elastiek inge haald; band is niet zoo prac tisch, omdat '1 veelal los gaat HEBT U NIEUWE KLEEDING NOODIG2 Uit den aard der zaak kunnen wij in deze rubriek slechts weinig modellen geven van de nieuwe mode. Plaatsruimte maakt ons dat niet mogelijk. Oi nu te voorzien in de talrijke aan vragen om modellen te plaatsen van goede aajaarsjaponnen, en manteL, stelt onze mode redactrice tegen inzending van 10 ct. porto aar haar adres: Muzenstraat 5 b te 's-Gravenhage een uitgebreid modeblad Ier beschikking vai □nze lezeressen. Hierin zi,'n behalve .alrijke raadgevingen, oo' zeer vele modellen opgenomen, die eenvoudi; te maken zijn. Dames, die gaarne een nummer van .et uit gebreide modeblad wenschen te jntvangen, woi den verzocht dit oog vandaag per brief ran t« vragen, aangezien anders de mogelijkheid bestaar dat het niet meer verkrijgbaar is. GOEDE KNIPPATRONEN. Patronen Kunnen per Driet aangevraagd worde, met bijsluiting van f 0.58 in postzegels aan de Moderedactrice van dit blad. Roelofsstraat 109 te 's-Gravenhage. De patronen worden U tegelijk met een num mer van ons nieuwe Modeblad, waarin ongeveei 50 modelier zijn afgebeeld, toegezonden. Denkt U er voora! aan. de luiste maat en het nummer te geven 115 CHINEESCHE VROUWEN TE PAARD. China is bezig zich op elk gebied meer en meer te moderniseeren en de Europeesche ge woonten over te nemen. Tegenwoordig beginnen de Chineesche vrouwen ook paard te rijden. In Shanghai is reeds een jachtclub opgericht, waar van vele aanzienlijke Chineesche dames lid zijn. i&yg TOT 30 NOVEMBER 1914 ONTVANGT U. TEGEN INLEVERING VAN 60 VOORZIJDEN VAN PRESTO-PAKJES AAX -ONS ADRES TE AMERSFOORT, GRATIS EEN PRACTISCH GSSCHINK Si

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 3