DE OPLOSSING VAN ONZE PRIJSVRAAG HET MODEL TWEEDE BLAD DE NIEUWE SPELLING BURGERLIJKE STAND E N O NON OOST U T O RAT S G N L O E B A N R T E L P T E S S O P J UTPHAAS DEMOCRAAT TERRORISME TETERINGEN N G E R R U U T S O R B T G E E E E N E L H D R L T S A C SCHELV I SCH ZWART EZEE - DORDOGNE A R L E M H K P S A E A N R E A D R M L E E E E de VROUW EI\ HAAR HUIS HET KORT VERHAAL Het leven der Australische vrouw w No. 46. 16 NOVEMBER 1934. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 5 Holland, schrijf de Nieuwe Spelling Zet die rompslomp over boord; Enu nu vooral niet langer Aan de peuteraars gestoord. Volg het welbekende voorbeeld Van uw.over-opa's na. En ga, om gewoon te wezen, Vissen zonder een c.h. Spreekkoor: H.O.L.L.A.N.D. Schrijf de Nieuwe Spelling mee! Holland, schrijf die Nieuwe Spelling Dis eenvlotte mannentaal; Al die nodeloze letters Zijnverwijfdheid, allemaal. Holland, trek zonder verdoving Uit uw taal die zieke kies Want is niet de üucle Spelling Veel: te WinkeligdeVries? Spreekkoor: Wat een nodeloze deining Wordt er in ons land gemaakt; En Marchant wordt om zijn spelling Als een:oproerling gekraakt Maar in zijn Ministerkamer Zit hij en hij blijft de baas En hij rookt er met twee ootjes Zijn sigaartje met twee aa's. Spreekkoor: Sommigen der lettersmullers Doen of ze verhongerd zijn. Of die eetjes en die ootjes Vette boterletters zijn. Als men leest hoe of ze schrijven Zonder de vereiste:dens. Denkt Marchant wel bij zichzelve Hoe misspellend is cle mens. Spreekkoor Als nu Vondel nog eens leefde En hij las die nieuwigheid Zou hij Hooft en Breero zeggen: „Net zoals in onze tijd Holland, schriif die Nieuwe Spelling Weggesmeten wat niet deugt Holland laat Marchant u leiden Want het woord is aan de jeugd. Spreekkoor: SPEENHOEE. Vervolg' Picatoclifh nieuws JAARFEEST R.K VOLKSBOND Zondag j.l. herdacht de afd. Heemstede van de R.K. Volksbond haar 42-jarig bestaan. Als gebruikelijk werd deze feestdag aangevangen met H.H. Missen in beide parochiekerken. Des avonds was de grote zaal van het R.K. Verenigingsgebouw geheel gevuld met leden en hun dames. De voorzitter der afdeling, de heer H. A. Meeuwenoord, sprak een kort openingswoord. Hierna werd het woord gevoerd door den geestelijken adviseur Kapelaan Oud. Vervolgens gaf de toneelvereniging „Door Eendracht Sterk" een opvoering van ,,'t Ver leden spreekt". De vertoning had veel succes, waartoe vooral bijdroeg het spel van den heer Swinkels als de bankierszoon. Onafgebroken bleef hij de hulp behoevende blinde, in houding en uitdrukkin gen. Mej. Bos als zijn vrouw gaf uitstekend tegenspel. Ook de overige rollen werden, behoudens enkele kleinigheden, goed vertolkt. Kapwerk en toneelaankleding waren eveneens in orde, zodat het geheel niets te wensen overliet. De Heemsteedse Jazzband zorgde weer tussen de bedrijven en na afloop voor passende muziek. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: v. Beusekom, Bleekers- vaartweg 2, een zilveren rozenkrans; Boutens- kade 5, rozenkrans; C. W. Schimmel, Glipperweg 91a, rijwielbelastingmerk; M. Koopman, Mes daglaan 20, muts; J. v. d. Veldt, Balistraat 9, gouden ring; J. v. d. Kan, Laan v. Bloemen hoven 17, schaar; L. Rijbende, Bleekersvaart 25, zakmes; Post, Tooropkade 6, portemonnaie met inhoud; v. d. Velde, Binnenweg 130, sjaal; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, kinderschoen en muts; N. Pompe, Hortensialaan 9, porte monnaie met inhoud; Oudhof, Oranjestraat 102, Haarlem, hond (D.H); Habermehl, Raadhuis straat 95, schooltas met inhoud; v. Bakel, Bankastraat 60, R.K. kerkboekje; De Bruin, Bronsteeweg 96, gouden broche; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, portemonnaie; M. d. Zwart, Iepenlaan 21, zuiger (loodgieterswerk tuig); Beek, Drieheerenlaan 32, riem; Heijn, Harmenjansweg 12, Haarlem, postduif; Dik, Kastanjelaan 14, handschoen; Bureau v. Politie, Raadhuisstraat, jas; A. v. d. Weiden, Bleekers- vaartweg 1, armband. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 13 November 1934. W. C. Bary, Heemst. Dreef 91. Wed. S. EringaHoltkamp, Heerenweg 176. P. H. de Moor, Joh. Verhulstlaan 28. L. H. N. L. Peereboom Voller, Joh. Bosboomlaan 28. K. Quak, Javalaan 21. E. van Zoest, Maas straat 1 Ondertrouwd: J. G. Welters en C. M. Eskens; H. Sondorp en M. v. d. Putten; A. J. A. Vrene- goor en Th. M. Heemskerk; P. P. van 't Hof en C. M. F. van Houten. Getrouwd: M. J. Manshande met H. M. Schoutens; P. Schuurmans met E. Kramer; J. J. Knijnsberg met M. M. A. Lansdorp. Bevallen: J. C. van Tilburgv. d. Heijde z. Overleden: E. de Boer 65 j., echtgen. J. Boon stra; J. Ravenhorst 85 j., wedn.; A. v. d. Zijpp 68 j., wed. P. v. d. Zijpp. Ook ditmaal zijn wij over de deelname aan onze prijsvraag uiterst tevreden. Het aantal in zendingen was even groot als de vorige maal, maar het aantal juiste oplossingen was wel iets minder, hetgeen zijn verklaring vindt in het feit, dat deze puzzle wellicht iets moeilijker was dan de vorige. Wat ons echter dubbel verheugt, is het feit, dat onze lezers zich voor een goede oplossing zoveel moeite geven; zeer velen hebben boven dien de oplossingen op keurige wijze op schrift gesteld en de in de courant voorkomende figuren bijzonder netjes nagetekend. Zelfs trof fen wij bij de inzendingen van deze week een alleraardigst gedicht, vervaardigd door Mevr. E. M. JesseKnopper, Javalaan 8. Het spijt ons dat haar oplossing niet geheel juist was en haar derhalve geen prijs kon worden toegekend, maar wij vonden èn het idee èn het gedicht zo aardig, dat wij meenden dit hieronder voor onze lezers te moeten afdrukken. Het doet ons veel genoegen te kunnen be kendmaken, dat de prijs ditmaal is toegekend aan Mevrouw A. J. S. VISPOOL Javalaan 38 aan wie wij bereids de bon, die door haar bij de bekende zaak in Kunstnijverheidsartikelen van TRUUS HELMICH Julianalaan 6 b/d Dreefschool kan worden ingeruild, hebben toegezonden. Volgende week komen wij met een ander soort puzzle. Ook dan verwachten wij dezelfde grote deelname. Wij laten thans nog het door Mevr. E. M. JesseKnopper ingezonden gedicht hieronder volgen. Anthraciet is een prima brand en een Brabander een goed zoon van ons land en In Oostburg vindt men Vlaandrens Zeeuwen En Nonsens vertelt men alreeds eeuwen. Terwijl nopens vele grote dingen Men graag een eloge wil zingen. In Eist kan men fruit zien hangen Een rat is niet zoo licht te vangen. Zeg, To, dat is een leuke naam, En u 't begin van Uiverfaam. Met O begint de ooievaar Op 't zien daarvan vlucht menig paar. is 't rad het vijfde aan de wagen Dan zal 't geen öene-dictie vragen. De Donge, één van Brabants stromen, Die zal wel nooit in Veurne komen. Portier dat is een reuzebaantje Naar jutphaas ioopen lang geen kaantje. De democraat is aan 't vervallen En terrorisme dreigt ons allen. Een schelvis is heel fijn te stoven 'k Kan aan geen Zwarte Zee geloven. Dordogne, prachtrivier der Fransen Zaandam goed om beschuit te schransen. Kermis mogen we niet meer vieren Wie '1 Palet voert niet rentenieren. Die mag zich op een snee verblijden En moet een ree-bout steeds vermijden. Ad libitum zal hij steeds leven En geen S(teek) om goede vormen geven. C is de grondtoon waar de muziek om moet [draaien hè of hé zal onze stemming verraaien. Een els gebruikt men om te prikken Voor een cent kan men zoveel niet bikken. i Een orgel brengt de muziek van de stegen In een ulster kan je er lekker goed tegen. Een rustbed, dat is een bed om te rusten 'k Geloof niet dat z' in Aalsmeer nu nog [aardbeien lusten. De notering van suiker, van koffie en ponden Die heeft men op Teteringen's beurs nooit [gevonden. En uit al die onzin, daar komt nu tot stand, Abonneert U op de Eerste Heemsteedsche [Courant. ABA H R A SEN BURG N D E R C I E T O RAD BENE DONGE VEURNE BEWAKER N O A TEER I A L S M E S L C I T Door JOHN Het mistte die avond zwaar, toen Henry Fielding, de jonge talentvolle portretschilder, de kleine Yvonne ontmoette. Juister gezegd: hij was tegen haar opgebotst, toen haar kleine figuur plotseling in de mist opdook. Bijna was zij gevallen, maar Henry had haastig zijn arm om haar heengeslagen en haar zodoende voor een pijnlijke val behoed. Hij had een kleine bestraffende preek gehouden over jonge meis jes, die zich tijdens een zo zware mist op straat waagden en zij had zijn woorden nu en dan met een grappige opmerking, met Franse tongval, onderbroken. Henry wilde 't meisje thuis brengen, maar daar wilde zij niets van weten. Hij mocht haar wel een paar straten vergezellen en eindelijk had zij afscheid willen nemen. Maar hij had haar niet laten gaan. Zijn kunstenaarsoog had hem doen ontdekken, dat het meisje van een bijna klassieke schoonheid was. Of zij enige tijd voor hem wilde poseren? had hij met smekende stem gevraagd. Nadat zij zich aan elkaar voorgesteld hadden, vertelde Yvonne, dat zij door omstandigheden gedwongen, sedert drie maanden hier woonde, dat zij op een atelier werkzaam was en dat zij van dat inkomen in haar onderhoud en dat van haar moeder moest voorzien. Van zijn kant vertelde Henry, dat hij kunst schilder was. Ik verdien met mijn penseel precies genoeg om niet van honger om te komen. Mijn lieve familie, zeer deftige en achtenswaardige mensen, heeft dan ook het hopeloze van mijn geval ingezien en me aan mijn lot overgelaten. Maar ik wil en zal slagen. En u kunt me daarbij helpen door voor mij te willen poseren. U hebt slechts een naaister voor te stellen, wier lief gelaat, fijn gevormde handen en gratievolle houding haar goede afkomst ver raden. U zult in een armoedige omgeving zitten, ijverig bezig met verstelwerk, dat zich naast li heeft opgehooptIk zie me al de laatste hand leggen aan het doek, dat ik „Het Naaistertje" noemen zal en waarmee ik naam hoop te makenMaar zonder uw hulp zal het niets wordenU behoeft niet alleen te komen, laat uw moeder u vergezellen. En in haar grappig taaltje had Yvonne ge antwoord, dat zij tweemaal per week zou komen poseren. En ze had er bijgevoegd: „U lijkt me niet een van die mannen, die in staat zijn het respect tegenover een vrouw te verliezen. Waar woont u?" Na enige maanden van harde arbeid, had Henry Fielding het schilderij voltooid. En met een gerust hart, stuurde hij het doek in naar HALLOWAY. de jaarlijkse expositie van jonge kunstenaars. De jonge schilder had voor zijn model een grote liefde opgevat. Maar bij elke samenkomst had hij zich tot een min of meer conventionele houding gedwongen, terwijl Yvonne van haar kant niet verder ging dan het maken van de wederzijdse afspraak, elkaar bij de voornaam te noemen. De laatste dag van hun samenzijn had Henry haar van zijn liefde gesproken en hij was de gelukkigste man ter wereld toen zij hem zijn kus teruggaf. De dag, volgend op die van de officiële opening der expositie, was Henry's eerste werk naar het ochtendblad te grijpen om te zien, wat Mr. Newton, de gevreesde kunstcriticus, ditmaal aan critische opmerkingen ten beste had gegeven. Niet zodra had hij gevonden, wat hij zocht, of zijn blik werd als door een magneet aangetrokken door de volgende passage, in het midden van het verslag. „Het beste werk van deze expositie," zo las hij, „is ongetwijfeld het doek „Het Naaistertje". Henry Fielding heeft hiermede een in menig opzicht merkwaardig schilderij geleverd, waarvoor de lieftallige doch ter van de gravin De Beaucourt als model ge diend heeft." Het blad ontglipte Henry's handen. De kamer draaide om hem heen. Zij, Yvonnede dochter van een Franse gravin? Onmogelijk! Die Newton had zich vergist. Juist wilde hij het blad weer opnemen om te zien of zijn verbeelding hem geen parten had gespeeld, toen Yvonne aangediend werd. Enige ogenblikken later trad het meisje de kamer binnen. Henry overhandigde haar zwijgend de courant. „Ik heb 't al gelezen, Henry," bekende Yvonne blozend. „Ik had je alles al lang moeten ver tellen. Toen je me die avond ontmoette, speldde ik je op de mouw, dat ik 'n ateliermeisje was. Ik heb er nu werkelijk spijt van. Eergisteren is mama uit Parijs overgekomen en ik heb haar toen alles verteld. Eerst was zij woedend; daarna wilde zij met alle geweld het doek zien. Zij vindt het schitterend en wil het kopen Ik zou er een flinke prijs voor vragen." „Ik zal je advies opvolgen," zei Henry, terwijl hij het meisje vast in de ogen keek. „Je moogt me brutaal vinden, maar je mama kan het schilderij alleen krijgen op voorwaarde, dat zij mij het origineel afstaat. Ik behoor tot een der eerste families, dus dat zal wel geen bezwaar opleveren. Alleen hoop ik vurig dat het hartje van zeker gravinnetje even warm voor mij klopt, als dat van het ateliermeisje." „Hoe zou het anders kunnen," antwoordde Yvonne, en zij hief haar gezichtje naar hem op. Geen dienstboden, doch een sterk huiselijk leven. Een land in een overgangstijd. Door ELINE D'ORIOTTE. Zuid-Australië is een merkwaardig land, in zoverre, uat men er geen inboorlingen aantrett, terwijl oe oiaiiKen niet bezeten zijn uoor de rtineuKaanse geiuKoons, door ae enige begeerte, om zo gauw mogelijk rijk te zijn. in Australië neen men nog tiju; het land ontwikkelt zich voorlopig nog slechts langzaam in ae richting van oe economische vernouuingen, aie tegen- wooraig in bijna aue anaere lanuen heersen. Lie Australische vrouw begint dan ook slechts een mouerne vrouw te woraen. Unaanks haar ont wikkeling maakt eigenlijk alleen haar auto haar moaern. in Australië vindt men n.l. op elke zes blanken een auto; in welgestelde gezinnen ziet men vaak, aat er een tweede wordt gekocht, speciaal voor het gebruik van de vrouw, terwijl ae man de oude auto bhjtt gebruiken. De be lasting is met hoog, een uiterst eenvoudige piankenschuur kan reeds dienst doen als garage. ais de mensen s z.ondags naar de kerk gaan, ziet men een bonte auto-parade. Maar wat uit stapt, is niet zo elegant. De vrouwen dragen rokken, die tot op de voeten reiken, ingesnoerde njtjes met een kort schootje en platte, grote hoeden. Deze oude kleederdracht handhaaft zich even hardnekkig als het gebruik, dat in de kerk de vrouwen aan de ene kant zitten en de man nen aan de andere kant, elke groep met de kinderen vóór zich. De inboorlingen hebben zich in de binnen landen teruggetrokken, zodat men van hun ge woonten weinig bemerkt. Zij behoren, merk waardig genoeg, tot een zuiver Arisch ras, al hebben zij een donkere huidskleur. Ze zijn groot en slank van gestalte, terwijl het haar bijna blond is. Ze wonen in reservaten, evenals de Indianen in sommige streken der Verenigde btaten. Velen werken ook op de farms. In Noord- Australië zijn er echter nog stammen, die evenals hun voorouders in het oerwoud leven. De Europese vrouwen op de farms leiden een leven, zoals men buiten deze bevolkingsgroep wellicht nergens ter wereld aantreft. Er zijn in de binnenlanden van Australië streken, waar het jaren achtereen niet regent. De farmer rekent hierop. Als er enige jaren goede oogsten zijn ge weest, verdient lnj véél geld, doch hij weet, dat dit niet zo kan blijven en dat hij zich spoedig weer temidden van een woestijn zal bevinden, wanneer de regen uitblijft. Het is niet zo'n zeld zaamheid, dat een farmersgezin na langdurige strijd toch de farm verlaat en weer naar het Zuiden trekt. Als de vreemdeling bij zulk een boerderij ot zelfs een verlaten dorp komt, komt hij diep onder de indruk van de ellende, die zij symboliseren. Vooral voor de farmersvrouw is ueze ellende groot. Na eerst al haar toekomst dromen te hebben begraven, moet zij in ae wijngaarden van het Zuiden druiven plukken voor rekening van anderen. Daarmee verdient zij riü shilling per week en zij mag dan nog blij zijn, want ook Australië heeft zéér te lijden van de werkloosheid. De farmersvrouwen in het Zuiden zijn er beter aiTn toe. Deze streken worden kunstmatig be- vloeid; men heeft er bijna regelmatig goede oogsten en deze vrouwen leiden het aangename leven, dat de echtgenote van een rijken groot grondbezitter overal ter wereld ten deel valt. Over het algemeen is de Australische vrouw echter een stadsmens. Zij wordt aangetrokken door de moderne amusementen en de rijke farmers hebben dan ook een huis in de stad, wel niet bijzonder comfortabel, maar voor een weekend toch ruim voldoende. Als regel heeft het één stookplaats in de huiskamer en verder drie slaapkamers, een badkamer, een keuken en een garage. De kinderen slapen het gehele jaar op een waranda, ook in de winter, die wel niet bijzonder streng is, doch vaak koude nachten brengt. Elk huis is aan alle zijden omgeven door een grote tuin, zodat de steden zéér uitgestrekt zijn. De grote moeilijkheid in het leven van de Australische huisvrouw is het feit, dat zij het in het huishouden zonder hulp moet stellen, ten minste in de stad. Op het platteland heeft zij inheems personeel. Een Europese dienstbode kan men alleen krijgen in de grootste steden, waar een menigte van amusementen te vinden is. De Engelse regering geeft aan meisjes en vrouwen, die in Australië haar brood als huishoudster willen verdienen dan ook evengoed een vrije overtocht als meisjes, die zich daarheen begeven om te trouwen. Doordat er practisch geen dienstboden zijn, doen ook de mannen veel in het huishouden. De vrouwen zijn zeer huiselijk en zelfs de on- getrouwden oefenen zelden een zelfstandig beroep uit. Hierin zijn de Australische vrouwen dus volkomen het tegengestelde van de Ameri kaanse. Zij gaan geheel op in haar huishouden en hebben zelfs als zij uitgaan nog een hand werk bij zich. Voor politiek interesseren zij zich niet en intellectualistisch zijn zij evenmin als de Australische mannen. Dat komt, omdat ook de man, al heeft hij zelfs een academische graad, in zijn vrije tijd tamelijk veel in het huis moet doen, wanneer er niet een paar grote dochters in het gezin zijn. Men heeft bij dit alles het gevoel, dat dit primitieve en tegelijk moderne land met zijn hoge lonen en zijn korte werkuren voor een grote verandering staat. Hoe kan het concur reren met het vlijtige, weinig eisende gele ras, waarmee het betrekkelijk in zo nabij contact staat? Op de eilandenwereld ten Noorden van Australië is de handel reeds grotendeels in hun handen. Voeg hierbij, dat het in Australië vol komen ingeburgerde socialisme zich het meest uit in de gelijkheid van alle mensen en zijn belemmerende invloed zelfs in het huishouden doet gevoelen. Een Australische vrouw durft haar bediende eenvoudig niet te zeggen, dat hij de schoenen moet poetsen; hij zou het waar schijnlijk niet doen ook.- Over het algemeen heeft de Australiër het bevelen verleerd; alles wat hij wenst, kleedt hij in de vorm van een verzoek. De schoolopleiding van de Australische meisjes is grondiger en praktischer dan in véle Europese VLOTTE HUISJAPON. Nos. 1375 Dit model van bedrukte stof is gemak kelijk te maken en valt toch goed, mits de naadjes voor en achter bij de taille op de juiste wijze worden aangebracht. De af beelding toont de verschillende deelen (met voeringkraag), wanneer men de japon met korte aange knipte mouwtjes maakt Dit is voor den winter minder geschikt, van daar dat wij thans 't knippatroon verkrijg baar stellen met korte mouwen (volgens het plaatje) of met lange mouwen, al naar men verkiest. Ze zijn te krij gen in alle maten, en kosten f 0.58. SÉ 1575 1575 EEN MODEBLAD KOSTELOOS. De dames, die ons haar ingenomenheid betuigden met de toezending van het uit gebreide herfstnummer van „Het Practisch Modeblad", zeggen wij hierbij dank. Een beperkt aantal nummers van dit voortref felijke blad is nog verkrijgbaar bij onze moderedactrice, Muzenstraat 5b, Den Haag die het U gaarne kosteloos tegen inzen ling van 10 ct. porto toezendt. U kunt het modeblad nog heden aanvragen (ook per giro door storting van 10 ct. op postreke- ing 191919). GOEDF. KNIPPATRONEN, Patronen kunnen pei briel aangevraagd worden iet bijsluiting van 0.58 tn postzegels aan de doderedactrice van dit blad. Roelofsstraat 109 e 's-Gravenhage. De patronen worden U tegelijk met een num mer van ons nieuwe Modeblad, waarin ongeveei 50 modellen zijn a'geheeld. toegezonden. Denkl U er vooral aan, de luiste maat en bet nummer op te geven. landen. Gratis bezoeken zij de instituten, die door eersterangs leerkrachten worden geleid. De sport neemt op het leerplan een grote plaats in. De leerlingen worden in sportafdelingen ver deeld, die weer onder leiding staan van oudere leerlingen. Bij de sportwedstrijden begint verder elke groep met een aantal plus- of minuspunten, die worden toegekend al naar gelang van de cijfers, die de leden der groep voor de weten schappelijke vakken en voor haar gedrag heb ben gekregen. Deze originele regeling heeft natuurlijk een zeer goede invloed op de discipline en de leerijver. 's Zaterdags zijn de scholen gesloten, terwijl de fabrieken of niet, of slechts enkele uren werken. Het weekend speelt dan ook een grote rol. Zaterdag gaat reeds het hele gezin met de auto die ook de arbeiders bezitten naar buiten om daar de tijd door te brengen. Natuur lijk komt deze gewoonte het gezinsleven zeer ten goede. Terwijl aan de ene kant het leven der Australische vrouw dus het nuchterste is, wat wij ons kunnen voorstellen, is zij aan de andere kant werkelijk de moeder van een nieuwe, wellicht gelukkiger generatie, waarvoor zij slechts de bodem helpt voor te bereiden. ONZE KEUKEN. Wat eten wij deze week? Zondag: Groentensoep, Wiener Schnitzel, Snijbonen, Aardappelen, Charlotte Russe. Maandag: Runder-blinde vinken, Andijvie, Aardappelen, Pruimen met custardsaus. Dinsdag: Nasi Gorèng, Vruchtensla. Woensdag: Varkenshaas, Bloemkool, Aard appelpuree, Citroen-crême. Donderdag: Koud vlees, Princessebonen, Aardappelen, Evenveeltjes. Vrijdag: Gestoofde paling, Kropsla, Aard appelen, Beschuit met bessensap. Zaterdag: Roereieren met ham, Spinazie, Aardappelen, Tomaten en vruchten. RUNDER BLINDE VINKEN. 5 runderlapjes van 1 ons, 5 plakken mager spek, 5 augurkjes, peper, zout, boter, delfrite, 1 tomaat. We wassen de lapjes, drogen ze af en be strooien ze met zout en peper, leggen op elk lapje een plak spek en een augurk, rollen ze op en binden- ze stevig vast met een dun touw of stevig garen. We maken de delfrite heet, wente len de rolletjes om en om in het vet en bakken ze rondom mooi bruin, voegen de aan plakken gesneden tomaat en een stukje boter bij en als de tomaat ook goed doorgebakken is, voegen we een paar kopjes heet water bij het vlees, laten de jus flink opbruisen, voegen nog wat water bij en laten de rolletjes nog een uur op een kleine pit met gesloten deksel stoven. Voor het opdoen worden de touwtjes voorzichtig ver wijderd en de jus gezeefd. NOG TOT 30 NOVEMBER A.S. ONTVANGT U TEGEN INLEVERING VAN 60 VOORZIJDEN VAN PRESTO PAKJES AAN ONS ADRES TE AMERSFOORT GRATIS EEN PRACTISCH GESCHENK tJbaJ&cudsU utenA tkxAt V <jp$cfuunA

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 4