26314 DE WERELDREIS VAN PIETJE PLUIS EN JANTJE JOPPE PREDIKBEURTEN TRUUS HELMICH SIERADEN BURGERLIJKE STAND Hulde DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT BEL s.v.p. voor een HEEMTAX ZANDVOORTSCHELAAN 139 Zondag 3 Februari. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Prof. Dr. W. A. Korff. Jeugd- kerkdienst. Kapel Nieuw-Vredenhof, Johan van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. Collecte voor de Prot. Bewaarschool. Gebouw Samuel, De Glip. N m. 5 uur: Diakoon G. v. Eijk, Evangelisatie- samenkomst. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. voor 193 millioen. De ingevoerde heffingen en besparingen hauden echter met het gewenste resultaat; er bleet een tekort. Men wenste echter de belastingen met te verhogen en inilatie van het geut werd ook verwerpelijk geacht. Toch moest ae begroting sluiten. Er bleek dus maar een miUuel over: n.l. ingrijpende bezuinigingen invoeren. De voorstellen daartoe zijn voor lyjo gereed, maar spr. vreest, nat het resultaat met zal zijn, wat ae regering er zich van voor stelt. Speciaal wijüt spr. aandacht aan de vermindering van ae werklozensteun. Deze heen veel critiek uitgelokt, maar men dient toch te beuenken, dat men gezonde tinanciën moet heoben, want anuers zou er spoedig in 't geheel geen werklozensteun meer gegeven kunnen worden. In vergelijking met anuere landen zorgt Neueriand nog het beste voor zijn werklozen. Particuliere en kerkenjke hetdauigheid mogen nu bijspringen, nauat de regering zich aan vankelijk daartegen sterk had verzet. Spr. hoopt en vertrouwt, uat in Christelijke kringen van deze gelegenheid ruimschoots gebruik zal wor den gemaakt. Over de economische toestand sprekende, merkte de heer v. d. Heuvel op, dat niemand tevreden is over de maatregelen door de regering genomen om vei betering te brengen. Daaruit zou mogen woruen aigeleid, dat de regering het juiste midden houdt. Toch mag men zich afvragen, of de middenstand niet te veel in het geurang komt, vooral de handel drijvende middenstand. Het aantal handel- dnj veilden neemt onrustbarend toe. De con currentie wordt dus groter en de lasten worden steeds zwaarder. De steun aan de landbouw was nodig, anders zou hetzettde bedrag aan werklozensteun moeten worden uitgekeerd. En die gelden had men toch ook moeten vinden door een hetting op de eerste levensbehoeften, want nieuwe belastingbronnen zijn niet aan te boren. Men moet ook rekening houden met de dreigende kapitaalvlucht. Nu is critiek op de crisismaatregelen wel heel gemakkelijk, want een maatregel, die de ene groep bevoordeelt, moet noodwendig anderen benadelen. Men moet rfe-r.-rr -rrSr-ware midden houden, Spr. besloot zijn rede met een vooruitblik op de komende verkiezingen en een opwekkend woord tot de vergadering. Van de gelegenlieid tot vragen stellen werd een druk gebruik gemaakt. In verband met het a.s. vertrek van den heer v. d. Heuvel uit de provincie N.-Holland, waar hij zoveel spreekbeurten heeft vervuld, werd hij op hartelijke wijze door den voorzitter toe gesproken. Spr. dankte den heer v. d. Heuvel voor alles, wat hij voor de A.R. Kiesverenging en voor de partij heeft gedaan. Vervolgens werd de vergadering met dankgebed gesloten. TENTOONSTELLING VAN GOEDE EN GOEDKOPE VOEDING. In samenwerking met de Vereniging „Kinder verzorging en Opvoeding", de drie Haarlemse huishoudscholen en de Ned. Christelijke Vrou wenbond, k.K. Vrouwenbond, de S.U. vrouwen club en oe Ned. Vereniging voor Huisvrouwen, had hier Dinsdagmiddag een tentoonstelling plaats van goeae en goeukope voeding, waarbij een demonstratie werd gehouden van het be reiden van goede en voedzame maadtijden in het Uezondheiushuis aan de Lieven de ivey.aan. Deze demonstratie ging uit van een hier in Heemstede gesticht Comité. Mej. Bonneke, voorzitster van dit comité, heette de zeer talrijk opgekomen belang stellenden welkom en richtte daarbij dank woorden aan B. en W. voor het beschikbaar stel.en van het lokaal, en tot den directeur van het Gasbednjt voor ae geheel belangeloze aan leg van een gasleiding en het leveren van gas. Mevr. De voogdde Vogel gaf vervolgens een uiteenzetting van het deel dat het comité beoogt, /.ij herinnert aan de wens van den Minister van Sociale Zaken tot het propageren van het bereiden van goed en goedkoop voedsel, waarvoor hij de leiders der verschillende huis houdscholen en verschillende andere vereni gingen had bijeengeroepen, met als gevolg dat de tv. en O. uit Rotterdam een reizend museum had georganiseerd, waarmede nu ook het platte land kon worden afgereisd. Zij herinnerde hierbij, dat dit alles van particuliere zijde moet komen, en er dus geen „baantjes" aan ver bonden zijn. Wethouder Dr. E. A. M. Droog, sprekende namens B. en W., herinnerde aan de zeer slechte tijd, waarin alles dient gedaan te worden om de saamhorigheid te bevorderen en daarom aan dit werk haar volle sympathie te willen geven. Vervolgens was er gelegenheid de tentoon stelling te bezichtigen. Bijzondere aandacht vraagt een fraaie stand van het reformhuis W. Koppen uit Haarlem. De leuze is hier: Al onze voedingsmiddelen zijn geneesmiddelen en de geneesmiddelen voedings middelen, maaltijden met wetenschappelijk be rekende gehalten van 40 cent per persoon voor een hele dag. Wij zien hier ook een stand der Ned. Vegeta- riërsbond, van de Ned. Vereniging voor Natuur geneeswijze, Ziekenvoeding, en alles om ge zellige, goede en vooral goedkope maaltijden te bereiden. Heel interessant is ook de stand van Kinder voeding, het voedsel der moeder, vóór de ge boorte van de baby, de natuurlijke voeding van de baby, regels voor de voedende moeder, voedingstoringen, tijd van voeden, porties, leren kauwen en voedsel voor grotere baby's, alles duidelijk voorgesteld. Een bijzondere aandacht had de kookdemon stratie, die gehouden werd door een der dames van het Heemsteedse comité. Allereerst werd gebakken de bekende 3 in de pan, maar dan van een beslag van meel en ge raspte kaas, een stevig voedsel, heel geschikt voor een hoofdmaaltijd. In die tijd stond op het gascomfoor de stamppot van zuurkool, gemengd met witte bonen, ter vervanging van vlees. Zo bereid, bleek onder de talrijke aanwezigen de smaak wel te voldoen, terwijl deze stevige kost voor 46 personen slechts een bedrag van even 40 cents kost. Talrijk vele vragen werden gesteld, en zeker tot genoegen der vragenstelsters beantwoord. De bedoeling is, bij genoegzame deelname een cursus te houden van slechts 5 lessen, ter bereiding van goed en goedkoop voedsel. Het comité verwacht dat velen, vooral ook uit de arbeidersklasse aan deze cursus zullen deel nemen. Men kan zich aanmelden bij Mevr. De Wilde, Groenendaal. Voor onvermogenden geheel gratis, voor anderen tegen een kleine, door henzelf te bepalen vergoeding. AANLEG SPEELPLAATS BIJ DE MEERWEG DOOR JEUGDIGE WERKLOZEN. Door de steeds voortschrijdende bebouwing en de verdwijning, tengevolge daarvan, van braak liggende terreinen, doet zich meer en meer de behoefte gevoelen aan gelegenheden waar de jeugd zich met spelen kan vermaken zonder aan de gevaren van het verkeer te zijn blootgesteld. Het is daarom zeer gewenst in de omgeving van de z.g.n. Indische buurt een kinderrijke buurt tot aanleg van een speelveld over te gaan. Een daarvoor zeer geschikt veld kan worden ingericht op het aan de gemeente toebehoorende terrein gelegen aan de zuidzijde van de Meerweg naast de wielerbaan. Aan dit terrein zullen, om als speelplaats gebruikt te kunnen worden, verschillende werkzaamheden van eenvoudige aard moeten worden verricht, waarmede de werklozen kunnen worden belast. Teneinde tegemoet te komen aan de vele malen naar voren gekomen wensen zouden B. en W., in afwijking van de tot heden ge volgde regel, in dit geval de arbeid Willen doen verrichten door jeugdige werklozen, derhalve door personen, die thans niet of slechts bij zeer hoge uitzondering te werk worden gesteld. Het in orde maken van het terrein zal, wanneer het loon wordt bepaald op 9. - per week, aan arbeidsloon vorderen een bedrag van 1800.-—, terwijl voor overige kosten nog nodig zal zijn een som van pl.m. 900.- (zie verder het Raadsverslag). STEUN WONINGBOUWVEREENIGING „HET OUDE POSTHUIS". In de Raadsvergadering van 15 December 1932 werden de financiéele moeilijkheden be sproken, die zich voordeden bij de exploitatie van de 22 woningen van de R.K. Middenstands- woningbouwvereeniging „Het Oude Posthuis", alhier. Het plan van aflossing voor de tweede hypo thecaire leening werd toen gewijzigd, tengevolge waarvan in 1933 een nagenoeg sluitende rekening werd verkregen. In 1934 werd de "toestand echter steeds ongunstiger omdat de huren van middenstands- woningen zich in verder dalende lijn bewogen, tengevolge waarvan reeds geruimen tijd 5 huizen leegstaan. De moeilijkheid van het weder ver huren der leegstaande huizen wordt nog ver hoogd door het gemis van geldmiddelen voor het in orde brengen der woningen, waarvoor de vereeniging een bedrag van plm. 4000. noodig acht. De voortdurende verliezen op de exploitatie zouden tengevolge hebben, dat de bouwvereeni - ging iSinnen^afzienba re tijd bidt meer "instaat* zou zijn aan haar verplichtingen te voldoen, tengevolge waarvan onze gemeente als borg voor de eerste en tweede hypotheek zou worden aangesproken. Dit gaf B. en W. aanleiding te overwegen welke maatregelen hiertegen zouden kunnen worden genomen. Slechts twee middelen staan aan de gemeente ten dienste, óf tot likwidatie over te gaan óf te trachten de exploitatie voort te zetten op de voordeeligste wijze. Na berekening van de vermoedelijke verliezen bij executorialen verkoop, bleek dat het niet wenselijk was hiertoe over te gaan. B. en W. hebben daarom in de gisteren ge houden raadszitting vérstrekkende voorstellen gedaan tot steun aan de woningbouwvereniging „Het Oude Posthuis". (Zie verder het Raads verslag. HUUR VERLAGING GEMEENTEWONINGEN. De Regering heeft onlangs besloten om de rente van de verstrekte voorschotten voor Woningwetwoningen, welke hoger was dan 4 pCt., tot dit percentage terug te brengen. De huurverlagingen, welke als een gevolg daarvan voor „de Haemstede I" en „St. Joseph" waren voorgesteld, zijn intusschen ingevoerd. Krachtens Raadsbesluit van 27 Sept. 1934 zal van de drie complexen gemeentewoningen, gezamenlijk één balans met één winst- en ver liesrekening worden opgemaakt. Ook voor deze complexen is een huurverlaging toegepast ongeveer overeenkomende met die voor „de Haemstede I". Intussen heeft de Minister van Sociale Zaken medegedeeld, dat de aflossingstermijn van Woningwetvoorschotten, welke aanvan kelijk op minder dan 75 jaren was gesteld, zodanig wordt verlaagd, dat de totale looptijd der voorschotten 75 jaren wordt. Bij die mede deling zijn B. en W. uitgenodigd verder gaande voorstellen tot huurverlaging te doen, verband houdende met de besparing welke door de Regeeringsmaatregelên wordt ver kregen. Een en ander heeft tot gevolg, dat de huren der Woningwetwoningen zeer aanzienlijk ver laagd kunnen worden en dat de huren der gemeentewoningen, ook na de reeds plaats gehad hebbende verlagingen, belangrijk hoger zouden zijn dan die der woningwetwoningen. B. en W. hebben daarom in de gisteren gehouden raadsvergadering een voorstel inge diend om de rente voor alle bouwcomplexen te bepalen op 4% en de aflossingstermijn te bepalen op 75 jaren. UITVOERING WINKELSLUITINGSWET. Afwijking van (lo bepalingen tijdens de bloemen tentoonstelling „Flora 1935". De winkels tot 10 uur 's avonds geopend. Aangezien tijdens de bloemententoonstelling „Flora 1935", die van 15 Maart tot 19 Mei alhier zal worden gehouden, zeer vele bezoekers uit binnen- en buitenland in de gemeente worden verwacht, hebben de plaatselijke middenstands organisaties aan B. en W. ontheffing verzocht van de bepalingen der Winkelsluitingswet ti jdens de duur der tentoonstelling. Toestemming werd gevraagd, om alle winkels tot 24 uur geopend te mogen houden. Aangezien de gevraagde ontheffing aan de goedkeuring van de Kroon is onderworpen, hebben B. en W. zich daarover in verbinding gesteld met het betrokken departement. Uit de ingewonnen informatiën bleek, dat de Konink lijke goedkeuring slechts was te verkrijgen op een verordening, waarbij word bepaald, dat de winkels tot 10 uur 's avonds geopend mochten zijn. Verdere verruiming van de wet werd niet nodig geacht on zal de goedkeuring ook niet verkrijgen. Naast deze ontheffing laat de wet nog de mogelijkheid voor de gemeenteraad open, om 21 dagen aan te wijzen, waarop de bepalingen der verordening niet zullen gelden. Een daartoe strekkend raadsbesluit behoeft geen hogere goedkeuring. De middenstandsorganisaties zijn in de gelegenheid gesteld zich'uit te spreken over de wenselijkheid om gedurende genoemd aantal dagen tot verdere verruiming te geraken. Desgewenst zullen B. en ,-W. aan de Raad hiertoe nog een voorstel doen. Julianaiaan 6 Telefoon 29550 Toonkamer Binnenweg 79 VERGADERING KERK EN VREDE. De Internationale iler particuliere wapenindustrie Rede van den lieer A. Elffers. De afdeling Heemstede en Omstreken van de vereniging Kerk en Vrede hield Woensdag avond een vergadering in het Wijkgebouw van de Gereformeerde Kerk aan de t'amplaan. De vergadering stond onder leiding van Br. C'. J. Oostenrijk, die de bijeenkomst opende en vervolgens het woord gaf aan den heer A. Elffers, hoofdbestuurslid van Kerk en Vrede, die een rede hield over het onderwerp: de Inter nationale der particuliere wapenindustrie. Het vraagstuk van de particuliere wapen industrie aldus spr. is een van de belang rijkste kwesties van deze tijd. Wie achter de schermen zou knijpen kijken, zou schrikken bij het "ZlrA vatVwSR^'.icll dabv iïfsp.! li Il'tercrpris reeds lang van sociaal-democratische zijde de aandacht gevestigd en het dient te worden erkend, dat de Christenheid in deze achteraan komt. De wapenindustrie is een van de be langrijkste factoren van iedere oorlog. Hoe meer men produceren kan, hoe meer winst liet bedrijf oplevert, en nu is een oorlog wel een uitstekend middel, om te voeren. De wapen fabrikanten deinzen voor geen middel terug, om hun doel te bereiken. In 1921 kwam een Volkenbondscommissie na een onderzoek tot het resultaat, dat omkoperij, verspreiding van valse berichten aangaande bewapening van verschillende landen en dergelijke afkeurens waardige middelen tot de praktijken van de wapenfabrikanten behoren. De wapenindustrie weet door speciale afgevaardigden de ont wapeningsconferenties te doen mislukken, wat door het onderzoek van de Senaatscommissie in Amerika aan het licht is gekomen. In dit verband memoreert spr. het geval Shearer en om dichter bij huis te blijven - het geval Paul Koster. Ook van de verspreiding van valse berichten in de pers omtrent de bewape ning geeft spr. enkele goed gedocumenteerde voorbeelden. Het gevolg van deze taktiek is, dat onnodig de bewapeningen van verschillende landen worden opgedreven. Merkwaardig is ook, dat belangrijke figuren in de wapenindustrie heel vaak vooraanstaande personen zijn in de politiek. Sprekende over het internationale karakter van de wapenindustrie, wees de heer Elffers er op, dat deze industrie geen vaderland kent. Men levert aan vriend en vijand. Ook staat vast, dat de wapenindustrie bij enkele belang, rijke banken is geïnteresseerd. Ook de Neder landse wapenindustrie werkt voor een deel met buitenlands kapitaal. De wapenfabrikanten hebben gezamenlijk mijnen in Lotharingen, die merkwaardig genoeg tijdens de wereldoorlog gespaard zijn gebleven; en bewezen is, dat deze afschuwelijke oorlog opzettelijk is verlengd om de wapenfabrikanten aan nóg groote winsten te helpen. Tijdens de oorlog is door de Franse wapenindustrie met toestemming van de Franse regering aan de Duitse wapenfabri kanten materiaal geleverd. En ook staat vast, dat een groot aantal aandelen van de wapen industrie in handen is van politici en gees telijken! Gelukkig gaat men dit langzamerhand als een blaam voelen Wat wordt er nu gedaan om de verderfelijke invloed van de wapenindustrie tegen te gaan? Het instellen van een controle-commissie is niet voldoende. Het bestaande controle-stelsel moet worden uitgebreid, en het beste zou zijn, als het aan een particulier verboden werd, wapenen te fabriceren. In elk geval dient een wapenfabrikant geen deel uit te maken van een Kamer, die de bevoegdheid heeft, vóór oorlogscredieten te stemmen! Na de rede van den heer Elffers was er gelegenheid tot vragen stellen. De voorzitter betreurde in zijn dank- en slotwoord, dat de Christenheid zich zo laat met de door den heer Elffers genoemde mis standen bezighoudt en erkende, dat de Christe lijke Kerken in dit opzicht een verzuim hadden te herstellen. Hij hoopte dat langzamerhand in wijdere kring de overtuiging veld winnen zal, dat aan de funeste invloed van de parti culiere wapenindustrie een einde dient te worden gemaakt. Hierna werd de bijeenkomst gesloten. GEVONDEN VOORWERPEN. W. Hazevoet, Lieven de Keijlaan 12, fluit; Bureau van politie, Raadhuisstraat, kous, das, portemonnaie met inhoud, kindertasje met inhoud, dameshandschoen, rol tekeningen, handschoen en bos sleutels; Th. Jansen, J. v. d. Bergstraat 31, handschoen; Wed. Wiersma, Raadhuisstraat 15, bankbiljet; J. Sloof, Linden- laan 18, hond D. H.; J. S. Horn, Kerklaan 62, damesarmbandhorloge; V. Bakel, Timorstraat 59, vulpotlood; H. Rot, Postlaan 15, parapluie. WAT IS ER AAN I)E BINNENWEG GEBEURD Het antwoord op deze in onze advertentie kolommen voorkomende vraag is, dat de firma H. P. de Rijk, Binnenweg 95 alhier, haar oude winkel tot een moderne zaak heeft laten verbouwen. Daar de Binnenweg zo langzamerhand bijna geheel winkelstraat is gaan worden, meende de heer De Rijk, dat de verbouwing een eis des tijds was. We hebben het nieuwe, fraai verbouwde pand voor de officiële heropening, welke hedenavond om 6 uur plaats heeft, nog even kunnen bewonderen. Van buiten zowel als van binnen is alles keurig in stijl gehouden en goed verzorgd. In het bijzonder viel het plastiekwerk aan de zoldering op, een plafondversiering, die de firma hier al meermalen heeft uitgevoerd. Voorts noemen wij nog de expositie afwasbaar behangsel, maar verwijzen voor het overige naar de betreffende advertentie. ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VOOR WERKLOZEN. Dinsdagmiddag 5 Februari, te 2 uur, zal de heer N. Vos voor de werklozen aan de hand van lichtbeelden een rondgang maken door oud en nieuw Heemstede. Voor velen, die Heemstede wel kennen in de toestand van thans, maar zich geen voorbeeld kunnen vormen hoe Heemstede er uitzag vóór haar ontwikkeling, dus toen het nog een echte plattelandsgemeente was, zal deze attractie wel in de smaak vallen. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan.de Postlaan^ werden^ in de week van 21 tot en met 26 Januari genomen 627 douchebaden en 25 kuipbaden. Aan 44 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 64 volwassenen gebruik gemaakt. OPBRENGST SPELDJESVERKOOP. De straatcollecte, die alhier gehouden werd, ten bate van het algemeen comité tot ontwikke ling en ontspanning voor de werklozen bracht ƒ328.27 op. OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemidde ling kwamen in de loop dezer week 461 aan biedingen in van werkzoekenden, t.w.: 43 grondwerkers, 22 metselaars, 15 schilders, 30 timmerlieden, 22 opperlieden, 116 bloemistarbeiders, 113 losse werklieden, 11 metaalbewerkers, 7 kantoorbedienden, 2 bouwkundig tekenaars, 4 bakkers, 2 stucadoors, 74 werkzaam in andere beroepen. RIJKSTELEFOON. Nieuwe telefoonaansluitingen van 25 tot en met 30 Januari 1935. Gidsvermelding. Schutter, J.; Arts, Valkenburgerlaan 2, Heemstede. Vreemdelingenverkeer Heemstede Bennebroek: Inlichtingenbur. kiosk Roemer Visscherplein, Heemstede. Wall, E. v. d.; Rijks-Ontvanger, Bosch en Hovenstraat 11. Telef.nr. 29256 26700 14180 COMMISSIE TOT ONTWIKKELING EN ONT SPANNING VAN WERKLOZEN. In de plaats van het overleden lid, den heer C. Wierda, is als lid tot bovengenoemde com missie toegetreden de heer J. Eldering. VERGADERING TUINLIEDEN. Woensdagavond hield de Onderlinge Tuin- liedenvereeniging „Aerdenhout" en O. een goedbezochte vergadering. Bij zijn opening sprak de voorzitter de wens uit, dat 1935 een voorspoedig jaar moge worden voor leden en vereniging. Na voorlezing der notulen volgden enige mededelingen, zo o.a. een van de Staatsmijnen, waaruit wordt aangetoond, dat wij geen buiten landse kunstmeststoffen hoeven te betrekken. Naar aanleiding van de vraag van een subsidie voor een te houden liuisbroeitentoon- steliing van St. Deus Dedit, werd het bestuur opgedragen naar bevinding te handelen. Dankbaar herinnert de voorz. aan de weer toegezegde subsidie van de gemeente. Tevens deelde de voorzitter mede, dat er plannen bestaan bij de Nederlandse Lathyrus vereniging om dit jaar deze tentoonstelling te houden in samenwerking met deze afdeling en in Heemstede. Het bestuur was van oordeel, dat dit een aardige attractie zou zijn voor de viering van het 25-jarig bestaan dezer vereni ging- De vergadering kon zich met dit idee ver enigen, en het bestuur kreeg de opdracht verdere besprekingen met de Ned. Lathyrus- vereniging te voeren. Ook dit jaar zullen weer verschillende prijs vragen georganiseerd worden, zo o.a. van Lathyrus, Zinnia's, Dahlia's en Chrysanten. Vervolgens gaf de heer H. v. Iperen een serie plaatjes op het doek van tuinaanleg, waterpartijen, rosariums, kassen met bloemen en planten, villa's en parken'uit de omgeving, en aardige herinneringen aan gehouden ex cursies. Vervolgens had eene verloting plaats van aardige planten-, bloem-, bol- en knolgewassen. Na een geanimeerde en leerzame rondvraag volgde sluiting. TERAARDEBESTELLING C. WIERDA. Onder buitengewoon grote belangstelling had vorige week Donderdagmiddag de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer C. Wierda, in leven o.a. voor zitter van de afd. Heemstede van de Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond, bestuurslid, der Chr. Besturenbond, bestuurslid der A.R. Kiesvereni ging, Correspondent der N.C.R.V., lid van het Comité tot ontwikkeling en ontspanning voor werklozen en leider der Nijverheidscursus. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij o.m. op deputaties van bovengenoemde organi saties. Nadat het stoffelijk overschot onder een schat van bloemen, waaronder kransen van de af delingen Heemstede der Christelijke bouwvak- arbeidersbond en Chr. Landarbeidersbond, in de aula was geplaatst, voerde allereerst de heer v. d. Steen, voorzitter der Christelijke Besturen bond, het woord namens de vrienden van Heemstede en Bennebroek. Ook de voorzitter van het ontspannings- en ontwikkelingscomité, de heer C. A. M. Jonck- bloedt, heeft vertolkt wat de overledene heeft gedaan om het leed te verzachten van de werk lozen. Namens de A.R. Kiesvereniging Ned. en Oranje voerde het woord de heer Muller. Wij hebben hem gekend, aldus spr., als de eenvoudige man, met een zwak lichaam, maar met een sterke wil tot arbeiden. De propaganda voor de Christelijke politiek was zijn liefste bezigheid en v)at kon hij toornen alsTen andere Christelijke partij soms onchristelijke politiek voerde. Ned. en Oranje treurt om U, aldus spr. Ds. Dondorp sloot de rij van sprekers met er op te wijzen, dat het leven vergankelijk is. Hij streefde een ideaal na, dat wortelde in zijn geloof. De dood, zo plotseling ingetreden, wijst naar het sterven, het leven van Wierda wijst ons er naar dat ons leven moet gaan naar Christus. Als dat van Wierda moet ons ideaal gaan boven dit leven. Nadat gezongen was Paulus 68 vers werd het stoffelijk overschot ten grave gedragen en nadat de kist in de groeve was neergelaten, werd door Ds. Dondorp de geloofsbelijdenis gelezen, waarna eerst de zoon van den overledene namens zijn moeder en de overige kinderen en daarna een zwager namens de familie dank woorden sprak voor de grote belangstelling tijdens de ziekte en thans bij de teraarde bestelling, den dode bewezen. Ondertrouwd: M. J. van Rooij en G. A. Deen. Getrouwd: A. W. van Waard met M. A. Leuven. Bevallen: H. GompertsSchill d.M. A. W. DrontmannVoss d.; M. V. Verdonkschot Bremmers z.; F. M. A. M. David-Heidenhain z.; H. Pietvan Buuringen d.; J. A. Montanus Gaikhorst d.A. A. ScheeperBaas d.; M. E. van GaaienTopman d.; J. Bouwmeester Tol d. Overleden: H. Ch. F. Ummels 77 j.; J. M. P. Mertens 63 j. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 29 Januari 1935. R. C. Schenk, P. Aertszlaan 8. J. H. Spoor, Koediefslaan 8. P. A. Wagemans, Prinsenlaan 26. P. J. van Zijl, Heerenweg 178. KINDERVERTELLING DOOR TH. G. ROTMAN V -A 93. Hij had dan ook nog nooit behangen. Zo'n baan behangselpapier raakte telkens van onderen vast, eer hij het bovenste deel bij de muur had; dan weer sloeg het papier dubbel, of het viel uit z'n handen. Het resultaat was dan ook verre van schitterend. Ja, zelfs plakte hij, in de haast om maar gauw klaar te zijn, en wég te komen, het papier zo maar over een deur heen. Kortom, het leek wel „ruzie"! 94. „Geef dat emmertje stijfsel even aan, dan zal ik het van boven nog wat bijplakken!" zei Jantje. Pietje hield de emmer zo hoog mogelijk, waarbij hij er niet op lette, dat hij ter wijl de pas aangestreken baan behangsel, die op de grond lag, stuktrapte. Jantje boog zich ge vaarlijk ver op zijja hoor, eindelijk, daar had hij de emmer te pakken! Maar wat was dat??? Help! Help! 95. Klaarblijkelijk door het te ver overbuigen van Jantje, wankelde de ladder en sloeg oml Jantje greep zich onderweg vast aan de licht kroon, waardoor ook de twee overgebleven ballons sneuvelden, terwijl de emmer omgekeerd op Pietjes hoofd terechtkwam. Pietje spartelde als een vis: zoveel pap tegelijk lustte hij niet! 96. Inmiddels had de ladder de vloer bereikt met een slag, die het hele huis deed daveren. „Wat voeren ze nou weer uit!" jammerde mevrouw, en ze holde naar boven. „Kom er af! Kom er at!" riep ze, toen ze Jantje aan haar kostelijke kroontje zag hangen. En ze begon hem aan z'n benen te trekken, zodat Jantje duizend angsten uitstond en het plafond be denkelijke scheuren begon te vertonen

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1935 | | pagina 2