OPENBARE VERGADERING SPORT. 9 VOETBAL Vervolg Plaatselijk Nieuws 3 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT R.C.H. UIT HET R.C.H.-KAMP. Thuiswedstrijd tegen Xerxes. Het moet voor de talrijke Racingvrienden ongetwijfeld een bittere ontgoocheling zijn ge weest, toen de nederlaag bekend werd, die het eveneens in degradatie-gevaar verkerende V.U.C. onze Racing enige weken geleden toe bracht. Daarmede brak één der laatste stro halmen, waaraan blauw-zwart zich vastklampte om nog bijtijds het vege lijf te bergen; en met een harde klap belandde de Sportparkbewoner steevast op de laatste sport der competitie- ladder. Ondanks het prachtige werk van het blauw-zwarte legioen rondom het V.U.C.-veld, aanmoedigingen en juichkreten waren niet van de lucht, mochten de R.C.H.'ers er niet in slagen hun zwartwitte tegenstanders onder zich te houden. Het hardere spel der tegen partij heeft wederom gezegevierd over het betere voetbal der blauwzwarten. Schrijver dezes, die getuige was van de kamp in het V.U.C.-stadion, is er van overtuigd, dat de meeste R.C.H.'ers nog teveel „real football" trachten te spelen, een op zich zelf lofwaardig streven, doch in deze kampen, met behoud van het eersteklasserschap als inzet, komt men er vandaag de dag met voetbal alleen, zeker niet.. Daarmee wil ik echter geenszins beweren, dat er niet enthousiast gewerkt is, verre van dat. Maar het echte onverzettelijke voetbal, dat en thousiaste spel, gespeeld door een elftal, dat met de heilige overtuiging in het veld is gekomen, te zullen winnen, wie ook de tegenpartij moge zijn, dat zien wij van de R.C.H.'ers, een enkele uitzondering daargelaten, vrijwel niet. Blauw-zwart, Zondag a.s. komen Lagendaal c.s., die eveneens met een enorme dosis geest drift Feyenoord deden sneven, een bezoek brengen aan het Sportpark. Denk er aan. nog een nederlaag en het spelen van degradatie wedstrijden met alle gevolgen van dien, is vrijwel onvermijdelijk. Geestdrift, enorme geestdrift van tie eerste tot de laatste 'minuut, moet thans het parool zijn. Het legioen zal jullie steunen in de moeilijke taak. Vernagel het kanon van de Wilgenpias voor het te laat is. Zoo juist vernemen wij, dat het elftal naar alle waarschijnlijkheid als volgt zal uitkomen: Kos, Krom, Prevost Sr., Waalewijn, Ruis, Kok, Houkes, Horst, Ruygrok, N.N., Meyer. Scheidsrechter is de heer Broeksmit. Daar deze wedstrijd zonder concurrentie wordt gespeeld, zal de belangstelling ongetwij feld zeer groot zijn. UIT HET H.B.C.-KAMP. Door de ingetreden vorst was het program Zondag al heel klein. In de afdeling waar H.B.C. in uitkomt werd alleen Santpoort Onze Gezellen gespeeld, welke door Santpoort met 7—1 gewonnen werd. In de de vorige week geplaatste tabel is een fout geslopen. Daar moet, behalve de Zondag gespeelde wedstrijd Santpoort Onze Gezellen 1- 1 ook nog ingevuld worden G.D.A.- T.Y.B.B. 1 4. A.s.'Zondag gaat H.B.C. I naar Onze Ge zellen in Haarlem. Zullen onze jongens zich niet blind staren op de grote nederlaag van O.G. Zondag tegen Santpoort? Jului weten toch, dat de meeste schepen stranden in het gezicht van de haven Opgepast dus. De enige concurrent, n.l. Graaf Willem is Zondag vrij. De H.B.C. supporters zijn natuur lijk Zondag in Schoten aanwezig om onze jongens aan te moedigen H.B.C. II speelt Zondag thuis tegen O.G. II. Om de onderste plaats te ontkomen moet hier gewonnen worden. H.B.C. IV gaat haar geluk beproeven bij T.Y.B.B. VII. T.O.P.-NIEUWS. In de genoeglijkheidscompetitie heeft T.O.P. slechts 1 concurrent, n.m. V.V.A.. wat blijkt uit onderstaande stand; V.V.A8 6 I 1 13 T.O.P7 li (I 1 12 Haarl. Dagblad6 2 2 2 6 Victoria6 1 1 4 2 V.D.S. 17 2 0 5 4 V.D.S. II3 1 0 2 2 Op een gehouden vergadering, welke zeer goed bezocht was, zijn zeer belangrijke beslui ten genomen betreffende het te vieren le lustrum, dat als datum heeft 22 September. Er werd een pers- en propagandacommissie samengesteld. Zaterdag kreeg T.O.P. bezoek van „Floralia" uit Hillegom voor een vriendschappelijke wedstrijd. Na een zeer spannende strijd kreeg T.O.P. door beter technisch spel de overhand, was veel productiever, zodat de rust inging met 3—0. Na rust wijzigde Floralia haar opstelling, wat een goede verbetering was, doch de verdediging, en meer speciaal de keeper van T.O.P., was in (T.O.P.) vorm. Zelfs wist T.O.P. de leiding te vergroten, tot kort voor het einde Floralia de „eer" redde. Met 41 eindigde deze prettige strijd. Zondag speelde T.O.P. op het „Heemstede"- terrein tegen de jubilerende vereniging „Vrien denkring". Er was veel publiek aanwezig. Vriendenkring was voor rust verre de meer dere, doch T.O.P. liet zich pok niet onbetuigd, zodat rust inging met 21. Als gewoonlijk kwam T.O.P. na rust geweldig opzetten en liet den Vriendenkringkeeper 2 maal vissen. Toen raakte de spil van T.O.P. gewond en zij moesten met 10 man verder spelen, met als gevolg dat „Vriendenkring" meester over het terrein werd en de stand op 43 bracht, waarmede deze geanimeerde strijd eindigde in het voordeel der jubilerende vereniging. D. H.P.C.-NIEUWS. Op 9 Febr. houdt H.P.C. haar jaarlijkse feestavond, welke wederom in de H.K.B. zal plaats hebben. Leden hebben toegang op vertoon van hun diploma en behoeven alleen de plaatselijke belasting te betalen. Introducties zijn toege staan k f 1. Deze kaarten moeten van te voren worden aangevraagd bij A. J. B. v. Huissteden. Or- chideeënlaan 1. Telef. 26172. De oefenuren van H.P.C. zijn thans als volgt; Woensdagavond van 89 in Sportfondsenbad. Zaterdagavond van 89 in Stoop's Bad. Op de feestavond gaat het oefenen natuurlijk niet door. DUIVENSPORT. Zondag j.l. hield de Postduivenvereniging ,.De Gevleugelde Vrienden" een hoktentoonstelling in Café-Rest. „Het Wapen van Heemstede". Er waren niet minder dan zeventig inzendingen te bewonderen, waaronder zeer fraaie exemplaren. Voor deze tentoonstelling was aanmerkelijk meer belangstelling dan twee jaar geleden, toen door De Gevleugelde Vrienden een dergelijke tentoonstelling was georganiseerd. De firma J. van Wirdum had in de zaal een stand ingericht van duivensportartikelen. De keurmeester, de heer Kuchlein uit Amster dam, kende de prijzen toe als volgt: le prijs Gebrs. Nieuwenhuizen; 2e pr. K. G. Sijtsma; 3e pr. 1.. Kramer; 4e pr. W. v. Huis steden; 5e pr. A. Verdonschot jr.; 6e pr. E. D. des Bouvrie; 7e pr. A. van Zadel; 8e pr. N. Leuven; 9e pr. G. van Zanten; 10e pr. P. de Jong; lie pr. H. A. Bouwmeester. Prijs voor de schoonste oude duif A. Verdon schot. Prijs voor de schoonste jonge duif E. D. des Bouvrie. Prijs voor de schoonste oude doffer Gebr. Nieuwenhuis. Prijs voor de schoonste jonge doffer E. D. des Bouvrie. PrijS voor de schoonste vogel Gebr. Nieuwen huis. VAN DE RAAD DER GEMEENTE HEEMSTEDE OP DONDERDAG 31 JANUARI 1935 „HUISHOUDING VAN NU". Op 16 November j.l. werd de Commissie inzake Huishoudelijke Voorlichting geïnstalleerd in aanwezigheid van den Minister van Sociale Zaken. Deze commissie heeft zich tot taak gesteld, nu in brede kringen der bevolking het inkomen daalt, de huisvrouwen te doen inzien dat het vaak mogelijk is haar geld meer economisch te besteden. Dit doel kan bereikt worden door de huis vrouw het voordelige huishouden te leren: haar te wijzen op die dingen, waarop in het huis houden bezuinigd kan worden, haar aan te tonen hoe met weinig geld een smakelijke en tevens voedzame maaltijd bereid kan worden, opdat niet door onkunde op dit gebied de warme maaltijd steeds meer plaats gaat maken voor uitsluitend broodvoeding, waaraan ernstige be zwaren zijn verbonden. Een mogelijkheid tot bezuiniging ligt vooral in meerdere kennis op alle huishoudelijk gebied, zoals koken, naaien, verstellen, haken, breien, wdssen, strijken, enz. Bij het beogen van dit doei moet in de eerste plaats gezocht worden naar een middel om zoveel mogelijk huisvrouwen te bereiken. Dit middel meent de commissie te hebben gevonden in de uitgave van een eigen maandblad „Huis houding van Nu", omdat 't door de goedkope prijs mogelijk is aan werkgevers, verenigingen, huishoudscholen, enz., dit blad op grote schaal te verspreiden onder hun arbeiders, leden of cursisten. In dit maandblad zullen o.m. behandeld wor den: duidelijk omschreven recepten; waren kennis; wasbehandeling en strijken; naaien en verstellen; breien en haken; woninginrichting; kinderverzorging; algemeene hygiëne, zieken verpleging in eigen huis en eerste hulp bij on gelukken; huwelijk; huiselijke feestjes en bloemen en planten. Het zo juist verschenen proefnummer ziet er goed verzorgd uit. De abonnementsprijs, is wel zeer laag gesteld, n.l. 0.75, terwijl bij getallen in één zending reductie gegeven wordt. Huisvrouwen, die in deze uitgave belang stellen, kunnen een proefnummer aanvragen bij de N.V. H. v. d. Marck's Uitgevers-Mij., Rokin 88, Amsterdam. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM J. Th. NEESKES. Betreffende bovengenoemd jubileum kunnen wij nog mededelen dat, nadat de jubilaris Donderdagsmorgens op het bureau van Open bare Werken gehuldigd wasr des middags ten zijne huize een zeer druk bezochte receptie plaats had. Onder hen, die kwamen feliciteren, noemen wij o.m. burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn, den wethouder van Openbare-Werken Dr. E. A. M. Droog, den gemeente-secretaris N. Vos, een deputatie van de R.K. Ambtenaren- organisatie Arka, de personeelsorganisatie Door Eendracht Sterk, Commissie Heemsteedse Sport parken, R.C.H., verschillende raadsleden, vrijwel het gehele personeel van Openbare Werken, ambtenaren van het Raadhuis en Gas- en Elec- triciteitsbedrijven, politie en vele particulieren. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder Droog woorden van gelukwensen en overhan digde den jubilaris namens het gemeente bestuur een enveloppe met inhoud. Behalve enkele cadeaux, ontving de jubilaris talrijk vele bloemstukken, o.m. van de Arka, Door Eendracht Sterk, R.C.H.Flora, Commissie Heemsteedse Sportparken, Geruisloze Weg e.a. I)E 1)001. Vol verlangen is deze winter uitgezien naar vorst, vooral door hen die niet naar „Davos" kunnen gaan, of desnoods op kunstbanen hun lusten op de schaats kunnen botvieren. Maar Zondag zou „Koning Winter" zijn intrede doen. Het vroor, en flink ook. Maandag nog iets. Dinsdag „veranderlijk" en Woensdag Dooi! Weg ijs, weg mooie ijsbaan!En de baan van „de Volharding" was zo mooi en al bijna berijdbaar, want toen wij er Woensdag met het bestuur een kijkje namen, was er 3 cm. dik ijs, en al sterk genoeg om een niet al te zwaar mens te dragen. 't Ging om één flinke nachtvorstHet mocht niet zijn. Als wij dit schrijven (Donder dagmorgen) is het weer dicht bij regen met voorj aarsteniperatuur. Maar bewezen is toch, dat de baan van „de Volharding" aan haar verwachtingen kan voldoen. Maar weer afwachten 1 VERKEERSONGEVALLEN. Maandagvoormiddag te omstreeks 11.45 uur, had op de Heerenweg een aanrijding plaats tussen een tweewielig motorrijtuig bestuurd door den heer L. M. uit Rotterdam met zijn vrouw op de duo en rijdende richting Benne- broekHaarlem en een vierwielig motorrijtuig, bestuurd door J. J. B. P., komende uit de Koediefslaan en die richting Bennebroek de Heerenweg opreed. De motorrijder dacht achter het vierwielig motorrijtuig langs te rijden wat hem echter niet gelukte, doch kwam met het voorwiel van zijn motor met de achterbumper van het vierwielig motorrijtuig in aanraking, waardoor beide motor rijtuigen werden beschadigd. De motorrijder bekwam slechts een onbedui dend wondje aan het oog. Donderdag j.l. vergaderde de Raad der ge meente Heemstede onder leiding van den burge meester, Jhr. J. P. W. v. Doorn. Afwezig: Vthouder Jhr. v. d. Poll, Mevr. Venhuizen t ,i heer v. cl Heuvel. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Vaststelling rente kapitaal gemeente bedrijven. De heer Van L' n e n acht een percentage van 4 voor een kasgeldlening te hoog Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Verkoop grond van terrein „Heemsteedse Dreef" en „Meer en Berg". B. en W. stellen voor, te verkopen aan: F. A. Dekker, te Haarlem, een perceel bouwterein, groot plm. 764 M2., gelegen aan de noordzijde van het Richard Holplein, tegen de prijs van 6500. C. v. d. Wilden te Hillegom, een perceel bouwterrein, groot plm. 770 M2., gelegen aan de zuidzijde van de Dr. Schaepmanstraat, tegen de prijs van 6000. De heer R ij k e s informeert welk type wo ningen op die plaats komen. De voorzitter antwoordt, dat dit kleine middenstandswoningen zuilen worden. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Even eens wordt z. h. s. aangenomen een voorstel tot verkoop van grond, behorende tot terrein Meer en Berg". Aanvaarding strookje grond langs de Jan van Goyenstraat. B. en W. stellen voor, om niet te aanvaarden van Mejuffrouw A. W. Vromans te Haarlem een strookje grond aan de zuidzijde van de Jan van Goyenstraat. Z. h. s, aangenomen. Aanvaarding strookje grond aan de zuid zijde van de Johannes Verhulstlaan. B. en W. stellen voor, kosteloos te aanvaarden van de Naamloze Vennootschap „Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen Heem stede", gevestigd aldaar, een strookje grond, groot ongeveer 35 M2., aan de zuidzijde van de Johannes Verhulstlaan. Z. h. s. aangenomen. Uitvoering Motor- en Rijwielreglement. B. en W. stellen voor, hen te machtigen: a. om in het belang van de vrijheid en veilig heid van het verkeer, één of meer wegen geheel of gedeeltelijk gesloten te verklaren voor het verkeer in een of beide richtingen; b- om de sub a bedoelde gesloten verklaring op te heffen of te wijzigen;' c. tot het vaststellen, wijzigen of opheffen van een stopverbod, stationneerverbod, parkeerver bod, verbod tot het te lang parkeren en van een inhaalverbod; d. tot het vaststellen, wijzigen of opheffen van een besluit betreffende het verlenen van voorrang' aan het verkeer uit een richting boven het verkeer uit de tegengestelde richting; om te bepalen, dat'Miiaclïfneming van het voorschrift betreffende de verlichting van stil staande motorrijtuigen op door hen aan te wijzen plaatsen binnen de bebouwde kom dezer gemeente niet nodig is. De heer Jonckbloedt wenst B. en W. niet zo'n grote macht toe te kennen, en de Raad in deze geheel uit te schakelen. De heer D e T e 11 o maant aan tot voor zichtigheid bij de toepassing van de genoemde maatregelen. Wat betreft de verlichting van stilstaande auto's vraagt spr., op welke plaatsen ontheffing van deze bepaling zal worden ver leend. Gewenst is voorts, dat op de Heemsteedse Dreef de wielrijders uitsluitend een duidelijk aangegeven deel mogen berijden, om het snel verkeer te belemmeren. De voorzitter antwoordt, dat men dik wijls niet tot een raadsvergadering kan wachten om verkeersbepalingen te maken. Tijdens de bloemententoonstelling zullen waarschijnlijk naar behoefte snel maatregelen moeten worden getroffen. Vandaar, dat B. en W. een machtiging daartoe vragen. Voor onvoorzichtig toepassen behoeft, men niet bevreesd te zijn. Van het parkeerverbod een zaakje te maken, is niet de bedoeling van B. en W. Overwogen zal worden hoe het wielrijders- verkeer op de Heemsteedse Dreef geregeld kan worden. Vermindering Personele Belasting voor Koffiehuizen, Restaurants en andere in richtingen. B. en W. stellen een verordening voor, waar bij koffiehuizen, restaurants of andere inrich tingen tot het gebruiken van spijzen en dranken voor 2/3 zullen worden belast. De heer R ij k e s zou de koffiehuizen, enz., evenals de winkels, voor 1/3 willen belasten. Als ze gesloten worden, is het een groot nadeel voor de gemeente. Dit voorstel wordt verworpen met 10 tegen 2 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt z. h s. aan genomen. Aanleg speelplaats bij de Meerweg door jeugdige werklozen. B. en W. stellen voor, een bedrag van 2700.ter beschikking te stellen voor het doen inrichten van een speelveld op het terrein van het Grondbedrijf, celegen ten zuiden van de Meerweg, en de uitvoering der werkzaam heden te doen geschieden door tewerkstelling van jeugdige werklozen. De heer v. d. E rf vindt de lonen wel wat laag. De heer v. Unen daarentegen vindt het loon voor jongens te hoog. De heer Disselkoen vraagt nadere inlich tingen omtrent de loonregeling. De heer v. d. Linde acht progressie in de loonregeling gewenst. De heer A 11 e m a wenst de loonregeling aan B. en W. over te laten. De heer Jonckbloedt stelt voor, lonen van 6, 9 en 12 gulden per week te bepalen in verband met de leeftijd. De heer De T e 11 o merkt op, dat de speel plaats is geprojecteerd op bouwterrein. Spr. vraagt of de speelplaats daar in de toekomst zal blijven. De heer R ij k e s acht de plaats van het speel terrein heel juist gekozen, aangezien deze grond niet zo spoedig als bouwterrein in exploitatie zal worden genomen. Wethouder Dr. Droog deelt mede, dat werklieden van 15 tot 21 jaar hierbij tewerk zullen worden gesteld. Er zal progressie in de lonen zijn en er zal ook een rouleringsstelsel worden ingevoerd. Op een deel van het terrein kunnen nog woningen worden gesticht. De heer Disselkoen wil deze zaak als nog in de commissie voor de arbeidsbemidde ling ter sprake brengen. Aldus wordt besloten. Verbod tot het uitoefenen van winkel- en andere bedrijven. B. en W. stellen een verordening voor, waar bij het is verboden, het winkelbedrijf of enig ander bedrijf uit te oefenen in andere percelen, dan die welke zijn gesticht op plaatsen, bij een goedgekeurd uitbreidingsplan voor het oprichten daarvan aangegeven. Dit verbod geldt niet ten aanzien van winkel- of andere bedrijven, die op het tijdstip van inwerkingtreding dezer verordening .werden uit geoefend in een gedeelte der gemeente, waar voor geen goedgekeurd uitbreidingsplan van kracht is. De heer A 11 e m a wenst' in deze zaak B. en W. iets meer vrijheid toe te kennen. De heer Van Unen acht de tijdsomstandig heden niet geschikt om deze beperking aan te leggen. Voor mensen met een eigen huisje is het drijven van een nerinkje vaak het laatste middel waarmee zij het hoofd boven water kunnen houden. De heer R ij k e s vraagt of het voorgestelde verbod ook het kappersbedrijf 'in de Paulus Potterlaan kan- treffen. De heren v. d. Erf, Van Lent en Audretsch juichen het voorstel van B. en W. toe. De heer De T e 11 o is van mening, dat de gelegenheid tot beroep moet worden open gesteld. De voorzitter wijst er op, dat een bedrijf, gesticht in een woonhuis, een mooie straat of villabuurt kan ontsieren. Het adres van de bewoners van de Paulus Potterlaan wordt in handen van B. en W. ge steld ter afdoening. B. en W. zullen trachten de bedoelde kapperszaak te verwijderen. Een voorstel van den heer De Tello om aan omwonenden de gelegenheid te geven in beroep te komen, wordt z. h. s. aangenomen. De lieer Van Unen handhaaft zijn me ning, dat de tijdsomstandigheden deze beperking niet gedogen. Het voorstel van B. en W, wordt aangenomen met de stern van den heer Van Unen tegen. Uitvoering Winkelsluitingswet. in afwijking met de bepalingen der Winkel sluitingswet stellen B. en W. een verordening voor, geldende van 15 Maart tot 20 Mei 1935, waarbij het volgende wordt bepaald: Winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak ten verkoop in voorraad zijn tabaksartikelen en kleine consumptie-artikelen zoals belegde brood jes, croquetten, slaatjes, wafels, poffertjes e.d., vis, fruit, alcoholvrije dranken, melk, zuivel producten, brood, koek, banket, nougat, suiker werk of chocolade, al dan niet tezamen met consumptie-ijs mogen uitsluitend voor de ver koop van deze waren voor het publiek geopend zijn: a. op Zondag van 10 uur des voormiddags tot 10 uur des namiddags; b. op de eerste vijf werkdagen der week van 8 uur des namiddags tot 10 uur des namiddags. De heer De Tello wenst waarborgen, dat de belangen van het personeel niet in het ge drang komen. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Wijziging voorwaarden beheer en ex ploitatie van woningen en verlaging rente voorschotten. B. en W. stellen een wijziging voor van de voorwaarden betreffende beheer en exploitatie van gemeentewoningen, teneinde de huren van deze woningen te kunnen verlagen. Bij de voor gestelde wijziging wordt de rente der annuï teiten bepaald op 4 procent en de atlossings- termijn op 75 jaren. De heer Disselkoen uit zijn grote waar dering voor de snelle indiening en de inhoud van het voorstel. Spr. hoopt, dat ook de huren der particuliere arbeiderswoningen zullen dalen en dat B. en W. hun medewerking willen verlenen, om ook deze huurdaling te beïnvloeden. De heer A11 e m a vraagt, of de huurtoe- slagen aan deze bewoners niet verhoogd kunnen worden. De voorzitter antwoordt, dat dit moei lijk zal gaan, maar de zaak heeft de aandacht van B. en W. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Steun Woningbouwvereniging „Het Oude Posthuis". B. en W. stellen voor: le. aan de vereniging een voorschot te ver strekken van ten hoogste 159.000. -; 2e. te beginnen met het dienstjaar 1936 het nadelig saldo op elke exploitatierekening ten laste van de gemeente te nemen; 3e: te beginnen met het jaar 1936 aan de vereniging uit te keren 1/10 gedeelte van de tot op 31 Dec. 1935 geleden verliezen. De heer Audretsch acht het wenselijk als het voorstel aangenomen wordt de letters R. K. voor de naam van de woningbouwvereni ging weg te laten. De,.heer v. d. Erf kan zich hiermee verenigen. De heer Disselkoen wenst scherpe con trole op het onderhoud van woningen. De heer R ij k e s acht het bedrag van 37.50 per perceel voor onderhoud te laag. De heer At te ma becijfert, dat de exploi tatierekening een tekort toont van ƒ1200.per jaar, dus dat huurverlaging niet goed moge lijk is. De voorzitter zegt, dat de hypotheken op de gunstigste wijze zullen worden opgelost. In verband met de oude schuld acht spr. de voor gestelde exploitatie de beste. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Rondvraag. De heer Disselkoen vraagt of het juist is, de gedwongen ziekteverzekering zonder overgangsmaatregel toe te passen. De voorzitter antwoordt, dat de premie voor de betrokken personen gereduceerd is tot één derde deel, zodat deze niet te hoog geacht kan worden. De heer Disselkoen wijst er op, dat de practische toepassing voor sommige personen een verhoging van lasten betekent. Voor deze personen vraagt spr. een overgangsmaatregel van een jaar. De voorzitter verwacht, dat Maat schappelijk Hulpbetoon deze zaak wel soepel zal behandelen. De heer Audretsch vestigt de aandacht van B. en W. op de desolate toestand van enkele wachthuisjes van de N.Z.H. De heer Van Unen informeert hoe het staat met de plannen tot conversie van de leningen. De voorzitter deelt mede, dat de aan dacht van B. en W. hier op gevestigd blijft. Bij de bedrijven zal om de drie maanden een proefbalans worden gemaakt. De heer R ij k e s wijst op de verwaarloosde toestand van particuliere bouwterreinen. Wethouder Dr. Droog antwoordt, dal daar weinig aan te doen is. De heer Meeuwenoord informeert naar het verstrekken van goedkope groente. De voorzitter antwoordt, dat mogelijk ook te Heemstede hiermee een proef zal worden genomen. Subsidie kookcursus. Na de rondvraag vraagt de voorzitter een crediet van 200.voor subsidie aan de onlangs opgerichte zuinigheidskookcursus. Dit wordt z. h. s. goedgekeurd. Uitbreiding verlichting Heerenweg. Voorts wordt een tweede crediet gevraagd voor uitbreiding van de natriumverlichting aan de Heerenweg. De bedoeling is deze verlichting ook aan te leggen op het gedeelte Kerklaan Van Merlenlaan en op het andere gedeelte een drietal masten bij te plaatsen. De aanleg der drie masten bedraagt 390. de exploitatie ƒ150.per jaar; de aanleg van de doortrekking bedraagt 2.850.en de ex ploitatie 550. De heren Van Unen, R ij k e s en A u- d r e t s c h kunnen zich hiermee niet verenigen. De heer De Tello pleit voor aanneming van het voorstel. Het crediet wordt verleend met 4 stemmen tegen. De openbare vergadering wordt hierna gesloten. Maandagnamiddag te omstreeks 2 uur, had op de Heerenweg te Heemstede een aanrijding plaats tussen twee achter elkaar rijdende vier wielige motorrijtuigen. Het ongeval had plaats doordat het voorste motorrijtuig plotseling moest stoppen voor een ander uit de Van Merlenlaan komend motorrijtuig, terwijl de be stuurder van het achter rijdende motorrijtuig het stopteken niet tijdig heeft gezien en daar door tegen het voor hem rijdende motorrijtuig aanbotste. Beide motorrijtuigen werden licht beschadigd en persoonlijke ongelukken kwamen daarbij niet voor. Dinsdagnamiddag omstreeks 2.30 uur, had op de Herenweg te Heemstede een aanrijding plaats tussen een wielrijder en een motorrijtuig trailer met aanhangwagen beladen met stenen, welke aanrijding zich als volgt heeft toege dragen: Een wielrijder, genaamd H. T. uit Haarlem, reed richting BennebroekHaarlem en wilde bij de Zandvoortselaan naar links den weg oversteken om de Zandvoortselaan in te rijden. Achter hem in gelijke richting reed j de trailer met aanhangwagen, bestuurd door S. A. S., wonende te Heiloo. Toen de wielrijder ongeveer op het midden van den weg was kwam gelijkertijd een ander vierwielig motor rijtuig uit de richting Haarlem aanrijden. De wielrijder durfde toen niet door te rijden en keerde weer terug, waardoor hij in aanraking kwam met het linker voorspatbord van de trailer en tegen de grond werd geworpen en zijn linkerbeen daarbij werd gekneusd. Op advies van een ter plaatse verschenen genees heer is de wielrijder per motor met zijspan naar zijn woning te Haarlem overgebracht. Bij gehouden controle door de politie bleek, dat een der remmen van de trailet friet geheel in orde was. Proces-verbaal wordt opgemaakt. Woensdagnamiddag te omstreeks 2.30 uur, had op de Herenweg te Heemstede een aanrij. ding plaats tussen een tweewielig motorrijtuig, bestuurd door J. L. T. uit Amsterdam en een vierwielig motorrijtuig, bestuurd door L. K. uit Rotterdam. Het geval had plaats doordat het tweewielig motorrijwiel vanaf de v. Merlenlaan de Heren weg in de richting Bennebroek wilde oprijden, terwijl het vierwielig motorrijtuig met grote snelheid uit de richting van Bennebroek kwam. De bestuurder van het vierwielig motorrijtuig' heeft den van rechts komenden motorrijder te laat opgemerkt en reed daardoor tegen het voorwiel van de motor aan, met het gevolg, dat het motorrijwiel werd beschadigd, terwijl de motorrijder, die op de grond werd geworpen, een schaafwonde aan het rechter been bekwam. Donderdag namiddag te Omstreeks 6.45 uur, had op de Herenweg te Heemstede een aan rijding plaats tussen twee vierwielige motor rijtuigen, welke zich als volgt heeft toegedragen Mevr. C. H. B. M. v. D. reed als bestuurster van eqn auto öp de Herenweg en wilde ter hoogte van de garage. Slikker draaien, en kwam daardoor dwars op de Weg te staan. Op hetzelfde ogenblik kwam uit de richting Bennebroek een vierwielig motorrijtuig, be stuurd door H. J. H. uit Delft, die het eerst bedoelde motorrijtuig te laat heeft gezien en dit tegen de linkerflank aanreed, met gevolg, dat beide auto's ernstig werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen daarbij niet ONGEWENSTE UITBREIDING VAN DE WINKELSTAND. Verbod tot liet uitoefenen van winkel- en andere bedrijven. Bij verschillende partiële herzieningen van het uitbreidingsplan, die in de laatste jaren werden vastgesteld, is getracht, om het aantal winkels binnen het gebied dezer herzieningen te beperken. Dit geschiedde enerzijds door op de betreffende terreinen aan te geven, waai' winkels mogen worden gesticht en anderzijds door te verbieden, om buiten die terreinen winkels te stichten of bestaande percelen als zodanig in te richten. De grote willekeur, waarmede op verschil lende punten winkel- en andere bedrijven worden uitgeoefend, dreigt het karakter van sommige woonstraten echter dermate te ver storen, dat het ook wenselijk werd geacht om maatregelen te kunnen treffen tegen het uit oefenen van een winkel- of ander bedrijf in percelen waar zulks geschiedt, zonder dat verbouwing behoeft plaats te hebben. In verband daarmede hebben B. en W. een verordening ontworpen, waarbij het uitoefenen van een winkel- of ander bedrijf in een daarvoor niet aangewezen perceel wordt verboden, met strafbedreiging tegen overtreding van dit verbod.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1935 | | pagina 5