Stofjassen T RAEDTHUYS KERSTCAD E A U X BIJWERKEN Verstraten's Leesbibliotheek TRUUSHELMICH 1 Intern. Boekh H N. tóUL, c. v. ff Raadhuisstraat 46 ff Telef. 28264 Aanbevelend, F. H. KLUËN 'n BOEK of KALENDER als geschenk Kruisstraat25, Haarlem-Tel. 10004 STEEDS HET NIEUWSTE KERSTGESCHENKEN Toezicht op huiswerk Instituut Mercator PREDIKBEURTEN SPECIAALZAAK BELANGRIJKE MEDEDELING' KAREL VAN MANDERSTRAAT 61 - Telefoon 15979 SPECIALE AANBIEDING VOOR DE FEESTDAGEN Medoc 1.— INGEZONDEN DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Groote sorteering in de Hee msteedsche „TIP-TOP' Kerstboomkaarsen 30 st. 10 ct, Kande laars met kaars 74- 10 en 15 cent Het goedkoopste adres, Raadhuisstr.90, Tel. 29378 Prima referenties Wij garandeeren succes Koninginneweg 20 Zondag 22 December. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. Verenigde dienst. V.m. 10 uur: Ds. Barger. Collecte kerkkoor. voor het Muziekfonds van het Kapel Nieuw-Vredenhof, Joh. v. Oldenbarneveltlaan. Kerstwijding voor de Zondagsscholen. V.m. 10 uur: Voor de oudere leerlingen. V.m. 11 uur: Voor de jongere leerlingen. N.m. 5 uur: Kerstwijdingsdienst. Ds. Barger. Met medewerking van het kerkkoor. Collecte voor de Kerkvoogdij en het Muziek fonds te zamen. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. Woensdag 25 December (Eerste Kerstdag>. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Briët. Met medewerking van het kerkkoor. Kapel Nieuw-Vredenhof, Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Barger. Collecte voor het Schulddelgingsfonds van Nieuw-Vredenhof. Gebouw Samuël, „De Glip". N.m. 7.30 uur: Diakoon G. van Eijk.j,,Evangeli satie-samenkomst. Nederl. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Ds. H. A. Enklaar, Herv. Pred. Derby-Galopp Auf zum Tanz -Non, Je n'ose pas Alexander' Ragtime Band Hotcha Razz-Ma-Tazz „The Blue Mazurka"- Vocal The Desert Song, Vocal Gems Wer hat Angst vor dem Bösen Wolf? Marie, Mara, Maruschka! polka Sei mein Kamerad, marslied uit de film „Zwei Herzen und ein Schlag" Ja, so ein Liebespaar. Zaterdag: Es blast der Trompeter trara trara, uit de Operette „Die Bolnische Wirtschaft" Die Dorfmusik (wenn am Sonntag die Dorf- musik spielt) Lagünenwalzer Zigeuner- liebe Song of the trees, foxtrot Home again, foxtrot —/Puerto Nuevo-tango Mi- longa, tango By a waterfall, foxtrot uit „Footlight Parade" Shanghai Lil, uit „Foot- light Parade" Uber Land und Meer, walzer- potp. Heut tanzen wir, heut tanzen wlr, foxtrot Komm in meine Gondel, foxtrot Liebe war es nicht, tango Valse Espagnole Save the last dance tor me, wals Auf Wieder- sehen my dear, foxtrot. LEI DSL TRAM BOTST OP AUTO. Zaterdagavond trachtten een paar Amster damse kooplieden in de Jacob v. Campenstraat oen coupon stof te verkopen, doch troffen de persoon die zij daarvoor haddon uitgekozen, niet thuis. Vermoedelijk teleurgesteld over deze tegen valler roden zij weg door do Havenstraat in de richting Raadhuisstraat zonder te letten op het bekende verkeersbord dat aanduidt, dat do Havenstraat van die kant niet ingereden mag worden. Op het moment dat zij de Raadhuisstraat wilden iiu ijdon Jcwam er een Leidse tram van de richting Haarlem, die het voorgedeelte van fit auto greep, waardoor de auto aan de andere zijde van de Havenstraat terecht kwam. Behalve dat de kooplieden geen zaken deden, kregen zij een zwaar beschadigde auto, in een proces-verbaal voor verkeerd rijden on het toebrengen van schade aan de tram, daar deze ook licht beschadigd was. Zelf kwamen zij er goed af. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: A. G. Spoor, Sumatra- straat 11, gouden zegelring; Elberse, Kerklaan 41, sportkous; v. d. Blom, Bankastraat 108, bruine das; J. de Boer, Rhododendronplein 18, zilveren armband; M. Opstal, Madoerastraat 22, handschoen; J. Vogel, Havenstr. 21, parapluie; H. Santen, Heemsteedsche Dreef 40, wandel stok met zilveren knop; Leidschevaart 468 te Haarlem, schooltas met inhoud; Roosen, Kerk laan 52, wollen das; R. Veeninga, Talmastr. 3, bruine motorhandschoen; Dijkstra, Narcissen- laan 7, zakmes; Hamelink, J. v. d. Bergstraat 11, paar dameskousen; A. Leuven, Bankastraat 65, zakje met geld; Van Bakel, Balistraat 14, naafdop van autowiel; J. Kroese, Bureau van Politie, eiectrische lantaarn. PUZZLE-AVOND. 21 DEC. VOOR HET KIND. De „Van het Kind voor het Kind"- puzzle vindt men elders in dit blad. Het gesprek van de dag was de prijs, uitgeloofd door H. K. H. Prinses Juliana, het gesprek van de volgende week zal zijn hoeveel puzzelaars kans maken voor deze prijs en het gesprek van 21 Januari zal zijn wie de gelukkige winnaar is geweest! VE RKEERSONGEVAL. Woensdag voormiddag te omstreeks 9 uur, had op de Heerenweg te Heemstede een aan rijding plaats tussen een auto, rijdende richting BennebroekHaarlem en een ter hoogte van de Ritsema Boskado stilstaande auto. Het geval had plaats doordat de bestuurder van het uit Bennebroek komende motorrijtuig genaamd J. v. Raalte, door de gladheid van de weg het beheer over zijn auto verloor en tegen de stilstaande auto opreed, waardoor beide auto's werden beschadigd, "r Beide auto's werden beschadigd, doch per soonlijke Ongelukkig.kwamen .jjjgt,Voor. welke uitmunten in pasvorm en kwaliteit koopt men in de VAK KL E DIN6MAGA7VM PAAKLAARSTEEC 1.TEL: 11842 VERGADERING A. R. KIESVERENIGING. Vorige week Donderdagavond hield de A. R kiesvereniging „Nederland en Oranje" een openbare vergadering in de Gereformeerde kerk, waar als spreker optrad Prof. Dr. K. "Schilder uit Kampen mét als onderwerp „be schouwingen over N. S. B. en C. D. U." Na het zingen van het le vers van Psl. 121, en het voorlezen van enige verzen van Psl. 119 ging de voorz., de heer Muller voor in gebed, waarna Prof. Schilder zijn rede aanving, aller eerst over de N. S. B. Over het beginsel -der N. S. B., als men tenminste van beginsel spreken mag, moet men het antwoord niet zoeken in haar organen, als b.v. Volk en Vaderland, om dat de artikelen, die daarin voorkomen, soms wat haastig geschreven kunnen z;ijn, maar wat zij geeft in de officiële papieren die vanuit de leiding, dus uit Utrecht worden verzonden, In velo dezer brochures wordt gezegd wat de beweging wil, en door welke leidende gedachte zij zich laat voortstuwen. Men moot goed ge schoold zijn om te kunnen zien wat deze zijn, heel iets anders als eens een Dr. Kuyper in zijn beginsel gaf. Maar jonge mensen i vermoeden niet zoo ge makkelijk do achtergrond, men roept, men helpt, mee aap dé grote daden, en laat U inlijven 6ij de grote massa die daden wil, die oen Colijn niet stellen kan. Wat is altijd onze volks- kracht geweest, vraagt spr. De erkenning van .het Christelijk geloof, en de nauwe samengang der H. Schrift en het Staatkundig loven. Kuyper zei „hier staat ons beginsel en dat kan getoetst worden aan de H. Schrift". Uitvoerig schetstspr.de manier van werken in de N.S.B. Van bovenaf georganiseerd en gecommandeerd. Ons bindt een band van volksleven en be lijdenis, en een schakel er uitgezaagd, doet die band verbreken, ook die band van geloofs leven. Dat is niet Nederlands, 't Is ook import, zegt spr. Wie de Staatsleer leest van de N. S. B. plus program 4 plus toevoegsel bij brochure 3 vindt de idee filosofie, de structuur welke de Duitsche filosoof Hackel er aan gaf. Sprekende over de toekomststaat van de N. S. B. zegt spr. dat men den leider wil plaatsen op de pyramide, want in hem centra liseert zich de algemeene wil, dan moet de Mythe het volk opvoeden. HI I yin de gang van zaken vond Spreker geen Verschil tussen de leer van Marx en de N. S. B., YA No. 51. 20 DECEMBER 1935 AAN ONZE LEZERS EN A RVERTEERDERS Teneinde onze lezers ,op geinak kelijke wijze in staat 'Té stellen, hun vrienden/kennissen en rela ties bij dë komende jaarwisseling hun gelukwensen kenbaar te maken, hebben wij wederom de gelegenheid geopend, nieuwjaars wensen in DE EERSTE HEEM STEEDSCHE COURANT op te nemen. Opgave van Nieuwjaarswensen uiterlijk Dinsdag 24 Decem ber vóór 12 uur aan het bureau van dit blad. KERSTCONCERT. Op Woensdag 25 December (Eerste Kerst dag), te 3 uur, zal door Mevrouw Bep v. Beusekom (sopraan) en de heren Henk van Kempen (fluit) en Egbert Vos (orgel), in de Kapel Nieuw-Vredenhof, een Kerstconcert wor den gegeven. Uitgevoerd zullen worden werken van Buxtehude, Pachelbel, Bach, Handel. Smeell, Reger, Wolf, Fauré, Widor, Franck, Bones en Van Oort. De toegang tot dit concert is vrij, terwijl aan de ingang een collecte zal worden gehouden ten bate van de Diaconie en de Kerkvoogdij. ook al zullen deze partijen elkander bestrijden. In Rusland zien wij de strijd tegen de religie, en in Duitschland het boek van Rosenberg dat de scheppingsleer van Genesis verwerpt. De afgoding heeft haar eigen altaar gebduwd, en als die staat, gezin en kerk moet uitscha kelen, dan is voor ons alles weg. Zulk een stftat zal gezin, kerk en jeugd beheersen. Maar dan JAARVERGADERING TUINLIEDEN- VERENIGING. Woensdagavond hield de tuinliedenvereni- gmg „Aerdenhout en Omstreken haar 16e jaarvergadering in Café Restaurant Hof van Heemstede. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer H. v. Gurp dé wons uit dat het volgende verenigingsjaar voor wat betreft de weersgesteldheid, beter moge zijn dan het afgelopene, daar vrijwel alle tentoon stellingen wegens het ongunstige" weer mislukt zijn, behalve dan dé Lathyrustontoonstolling, dip voor de vereniging eöri succes werd. Medegedeeld werd dat Voor de in de vol gende zomer te houden Lathyruskeuring in Januari a.s. zaad zal verstrekt worden, in tegen stelling van andere jaren, toen de deelnemers planten kregen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het verenigingsleven goed was. Er werd een grote en drie kleine excursies gehouden, waaraan door vele leden was deelgenomen. Voor inzendingen tér keuring had de heer B. Laat U thans inschrijven voor het a.s. leesseizoen - Geen inleggeld. Sup plementen gratis verkrijgbaar - Geregelde aanvulling met nieuwe werken 1 jvlk'n Held er. (Met mede"we7k\fig'"Vaïi''-iVti* - Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 10 uur: Ds. Dondorp. Donderdag 26 December (Tweede Kerstdag). Kapel Nieuw-Vredenhof, Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. J. C. van Dijk van Bloe- mendaal. Collecte voor het Schulddelgingsfonds van Nieuw-Vredenhof. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. N.m. 3.30 uur: Kerstfeestviering voor de kinderen Van de Zondagsscholen en hun ouders. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. v. d. Meulen van IJmuiden. GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE. Programma: (Des avonds van 78 uur.) Maandag: Antoinette, foxtrot Was die Donau erzahlt, walspotp. (2 dln.) Une nuit audésert Wiener Zugvögel -Les premières hirondelles Mars uit „The Jester at the Wed ding" Un type en casquete J'm'en fous pourvu que j'rigolle Sonne, Mond und Sterne sind veriiebt in dich, wals uit de film „Was bin ich ohne dich" Was bin ich ohne dich, fox trot uit de gelijkn. film Da wo die sieben Berge, Marslied. Einmai am Rein. Dinsdag: Ein junges Madchen, ein junger Mann Ich mocht' ein kleines Mauschen sein Zigeunerweisen (Cor Steyn, harmonicavir tuoos) Dort wo die Wéilder griin A hot time in town Wiener Burger, wals Mariën- klange, wals Ouverture „le domino, noir" Een moeder begrijpt alles (Louis Davids Het Jodenkind Gems from „No, no, Nanette" Gems from „Rose Marie" 12th. street Rag Kitten on the keys. Woensdag: Over the top, mars Mit Stan- darten, mars Gitarren spielt auf, tango O schone Zeit, tango Kehraus beim Schwoof! potp. March winds and April showers, fox trot Rhythm of the rain, foxtrot Piscatore Pusilleco (Joseph Smidt) Nun se sceta, Nea- politanisches Lied El Tigre Millan, tango You no se porque te Quiero Couco Adios Caballeros! Who's afraid of he big bad wolf? foxtrot Did my heart beat, did I fall in love? foxtrot. Donderdag: Beduïnen-Mars lm Zigeuner- lager, mars - Radio-Coctail-Potpourri, Joop de Leur's Accordeon Quartet (2 din.) Du du, du schliesz deine Augen zu, wals uit de operette „Wenn die Kleinen Veilchen blühen" Wen die kleinen Veilchen blühen, fox uit de gein. film Twee ogen zo blauw (Willy Derby) Het plekje bij de molen und abends wird getanzt! Tanz und Tonfilmpotp. Engelchor aus dem Oratorium „Elias", Hebe deine Augen auf Wiener Sangerkn. - Ave verum Little man you've had a busy day Radio- Requests Du musst in meine Augen sehn, Walzerserenade uit de film „Alles hort auf mein Kommando" Ein Lied aus Wien, Walzerlied uit de film „Der Herr ohne Wohnung". Vrijdag: Schone Argentina, Pasodoble Nachte am la Plata, tango Ahoi, tönt es weithin über das blaue Meer, uit de film „La Paloma" Du bist wie ein Traum für mich JULIANALAAN 6 TOONKAMER - TELEFOON 29550 BINNENWEG 79 VERGADERING R.K. STAATSPARTIJ. Vorige week Donderdagavond vergaderde de afd. Heemstede der R.K. Staatspartij, onder voorzitterschap van den heer J. v. d. Weijden. De. voorzitter opende de vergadering en deed meetedelirtg,™u3c voor de samenstelling van een nieqw reglement een voorbereidende commissie zal worden benoemd, bestaande uit één lid van de Hanze, 1 lid uit de R.K. burgerij, niet be horende tot de Hanze, 2 leden van de R.K. Volksbond, 1 intellectueel en 1 groot-werkgever. Hierna verkreeg het woord de heer B. Th. Santen voor het houden van zijn causerie over de gemeentebegroting voor 1936. De bedoeling, zo vangt de heer Santen aan, is, om de burgerij die in de regel geen gelegen heid heeft zich met een begroting bezig te houden en er dus over het algemeen maar een vaag begrip van zal hebben, wat meer op de hoogte te brengen van dit apparaat dat ieder jaar weer de gemoederen min of meer in beroering brengt. In gewone zaken ziet men naar het eindresultaat van ieder jaar en valt het tegen dan gaat men de oorzaak opzoeken. Maar met het Rijk en de gemeenten is dit anders. Men spreekt van gemeente-huishouding, doch dat is het niet. In het huishouden moet /de tering naar de nering gezet worden, hier worden de uitgaven als regel eerst vastgesteld, waarna dan de ontvangsten worden bepaald. Uitvoerig schetst spr. de begroting uit de oude tijd zonder werklozen, crisisbureaux, subsidies en zoveel andere thans noodzakelijke uitgaven, waaronder veel lagere lonen. Maar de uitgaven stegen dermate, dat men aan bezuinigingen moest gaan denken. Zeer uitvoerig geeft spr. cijfers van de be groting voor het komende jaar, van de gewone diensten en van de kapitaaldiensten. Spr. geeft een beeld van de bemoeiingen van het Rijk inzake de gemeentehuishouding, zo o.a. 1 over het heffen der belastingen en het uit betalen van lonen. En dan leest men steeds maar weer belastingverhoging, hoewel wij hier in Heemstede nog leven in het land van be loften. Spr. geeft allereerst een uitvoerig beeld van de belastingen die komen ten bate der ge meente, als opcenten e.d., en welke bedragen zo verkregen worden. Voor wat betreft de te maken winsten van de levering van electriciteit, is spr. van oordeel dat de tarieven daarvan te hoog zijn. Dat noemt spr. een gebrek aan goede koopmanschap, minder behoorlijk noemt spr. het, als een koop man exhorbitante winst maakt, vooral wanneer die koopman monopoliehouder is van een artikel dat voor arm en rijk onontbéerlijk is. Spr. meent dat water en gas veel te duur zijn. Alleen is voor gas het benodigde aantal van 600 M3. per jaar veel te hoog om enig voordeel van vastrecht te genieten en alleen de groot verbruikers profiteren daarvan. Uit het getal van 25 muntgasverbruikers die vastrecht heb ben, wordt bovenstaande wei heel zuiver ge demonstreerd. Ook voor de electriciteitsverbruikers vindt spr. de regeling van vastrecht verkeerd. Hier is de winstmarge te groot, belanghebbenden zijn zuinig, terwijl het zeer verkeerd is volgens spr., dat voor ieder gezin eenzelfde vastrecht ge vraagd wordt. Het vastrecht dient geregeld te worden naar de behoefte en dan is 20 cent en 10 cent veel te hoog. De mogelijkheid bestaai dat door een gedurfde vermindering van het vastrecht en van de prijs de winst van dit bedrijf achteruitgaat, maar van een uitkering van dit bedrijf aan de gemeente van 117.000.—, waarop dit jaar gerekend wordt, kan we! wat af. Volgens spr. moet het daarheen geleid worden dat voor eik perceel afzonderlijk (of voor perceelstypen afzonderlijk) vastrecht wordt vastgesteld. Nadat van de gelegenheid tot het stellen van vragen een ruim gebruik was gemaakt sloot de voorzitter met een woord van dank aan den inleider deze bijeenkomst. NIEUWE ZAKEN. De heer C. J. Bogerd, Lange Begijnestraat, Haarlem, opent begin volgende week een nieuwe zaak aan de Zandvoortschelaan 107. De heer Bogerd is specialiteit in verschillende soorten brood ais vol,"..oren brood, o.a. Hettema brood, dat niet gebakken, doch gestoomd wordt. Verder levert de heer Bogerd alle soor- zal er een klove komen, wat zeker anti nationaal is. Zich kerende tegen de C. I). U., zegt Spr. dat haar beginselprogram anders luidt. Zeer uitvoerig geeft Spr. dit beginselprogramma weer Hier ook beginsel, maar dat wij niet kunnen aeeepteeron. Uitvoerig zet Spr. uiteen het ont staan der C. D. U., de meesten voortgekomen uit de Christen-Democraten en andere af wijkende groepen, waarbij zelfs de vrijzinnige aan kan sluiten. Volgens Spr. is deze groep bijzonder beïn vloed door het boek van Baart, wat uit hot beginselprogram blijkt. Fout is hier, zegt Spr., dat zij haar arbeid niet geheel grondt op de belijdenis, doch veelal belijders zijn dje ieder, op hi:,n wijze belijden en verklaren kunnen. Wij aanvaarden niet, zegt Spr. het dualisme, Mantos Roode Tafelwijnper flesch f 0.75 Claret 0,90 St. Ju lien 1.20-* St. Emilion 1926 1.50 Mont du Roy Witte Fransche Wijn1.30 Bergerac 1.25 Champagne „Wachter" demi sec2.25 e sec 2.50 Bisschop van Bordeaux Wijn 0.90 Roode en Witte Douro Port 1.25 Pale Sherry1.60 Vermouth Tesavella1. Prima Fransche Cognac per flesch f 3.-— f 3.50 f 3.90 Fijne dubbele likeuren 3. Voorburg2.— f 2.50 Fladderak 2.40 Schilletje2. Punch van Arak - Citroen - Rum per flesch f 3. Advocaat per flesch f 1.30 f 1.60 f 1.85 Vruchten bowlper Liter pot f 0.75 Boererifoti^ens op Brandewijn1.80 Kersen op'sap„0.75 wijn 1.25 Nieuwenhuis niet enkel bet hoogste aantal punten maar ook het grootste aantal tienen behaald. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de inkomsten bedragen 410.14 en de uit gaven 373.71. Als leden dor kascommissie werden "benoemd de heeren P. v. d. Velden en F. Bottngi' Den heer C. v. Iperen, die vanaf de oprichting der vereniging lid is geweest, en daarvan het meerendeel der jaren een bestuursfunctie lieeft vervuld werd een fraaie ets door de leden aangeboden. Met overgrote^ meerderheid werden als be stuursleden herkozen de heeren W. A. v. Zadel en G. Boting. Vervolgons hield de hoef K. Goudzwaard een zeer interessante lezing met lichtbeelden over de Botanische kenmerken der Coniferen. Spreker toonde het duidelijk verschil tussen dennen, sparren en pijnbomen, on verder de vezelvormige bladeren der andere coniferen. Heel interessant was, behalve een grote hoe veelheid -(takken van coniferen een grote ver scheidenheid tijp en kegels van dennen, sparren en pijnbomen: de laatste in gedroogden toe stand, welke door inleider werden getoond. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) ten banket, speciaal vervaardigd uit plant aardige grondstoffen, zodat hij het aangewezen adres is voor vegetariërs en mensen met moderne leefwijze. De bekende firma Gebr. Kompier, in comes tibles en fijne vleeswaren, Camplaan 2, alhier, zal begin volgende week een tweede zaak openen aan de Zandvoortschelaan 93. Het pand wordt geheel naar de laatste eisen des tijds in gericht. Het inwendige van de zaak is geheel uitgevoerd in eikenhout en is volkomen hy giënisch ingericht, waardoor zoveel mogelijk alles achter glas wordt geborgen. Natuurlijk zijn de nieuwste machines op het gebied der vleeswaren aanwezig. De gehele inrichting van deze nieuwe zaak wordt verzorgd door den heer J. Koning, fabrikant van winkelinstallaties. het dualisme met haar diepliggende achter grond, wij willen geven wat God toekomt. Wij zeggen geen neen tegen de staat en het leven, maar een neen tegen de zonde. Wij plaatsen tegenover C. D. U. en N. S. B., en tegen do revolutie, bet Evangelie. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door enkele aanwezigen gebruik gemaakt die door Spreker beantwoord werden. KUNSTKRING HEEMSTEDE. V olkslieder^navond. Op Maandag *--23 ©ec., 's avonds 8.15 uur, geven Harry van Oss^ibaszanger en Felix de Nobel, piano, voor de Khnstkring Heemstede een volksliederenavond in het gebouw van de Protestantenbond aftfé de Postlaan. Ook niet- ledén vaix.de Kunstkriffg hebben op deze avond toegang, xfiumr „KERSTFEEST OP ZEE Tweede en laatste verantwoording van voor dit doei ingekomen pakketjes en giften, waar voor verzamelaarsters, geefsters en gevers bij deze hartelijk bedankt en door ondergetekende verzonden naar Amsterdam, Waterschouts kantoor, Nw. Vaart 2. Ingekomen bij: Mevr. Dr. Colenbrander Pigeaud, Raadhuisplein, Heemstede (Z.)van Mevr. v. D.—v. R. ƒ2.50; Mevr. W. ƒ2.50; Mej. D. 10 pakjes tabak en pijp en 1 scheurkalender; Freule W. v. d. G. 2 Scheurkalenders, 2 paar sokken, 1 paar wanten, scheer- en toiletzeep; Mevr. v. d. L. 1 weekkalender, 2 kussens en 1 jaarg. „De Prins" in afl.Mevr. de H. 1 pull over, das, tabak, pijp-, 1-rol platen; Mevr. V.D. 4 boeken, 1 damspel, 1 pakje tabak en 2. van Zuster S. 1 Mevr. v. d. BurgtWiesel, Leidschevaart 474, Haarlem (Z.): van Dames Th. D. G.J. H. H. 1 schilderij, 1 paar sokken met stopgaren, 1 jaarg. Licht en Liefde. Mevr. BtjekeMansvelt, Westerhoutpark, Haarlem (Z.)Mevr. H. 3 paar sokken, 2 das sen; Fam. B. wollen das, schrijfmappen, 1 boek, Evangelie Marcus; Mevr. N.N. tabak en sokken; Mevr. HarderHakvoort, Schotersingel 137, Haarlem (N.): van Dames V. 6 paar sokken, 3 bivakmutsen, 1 paar stuurwanten, 1 paar pols moffen van Mevr. B.N. gebreide das; Zuster B. D. 1 das, 1 pijp, 2 pakjes en een doos tabak; Mevr. Kr. tabak; Mej. L. 1 das; Naaikrans Leidschestraat 7 pijpen en 14 diverse pakjes tabak, 1 paar sokken Mevr. Kr. 5 pakjes tabak; N. v. D. een das. Mevr. U. VossersKampstra, Asterkade 28, Heemstede (N.): van N.N. ƒ2.50; Mevr. K. 1 das; M. C. Sp. 1 das; Sp. 1.van Dames H. 2' jaarg. Licht en Liefde, 1 jaarg. „Stuwing", 2 jaarg. Medische Nood; Mevr. N.N. 1 doos speculaas; Mevr. de H. 1 schilderij, 1 das, 1 domineespel, 1 map schrijfpapier, lucifersstan daard; van Mevr. Gz. 1 kussenovertrek, 2 boeken en 1 vulpen; Mevr. K.S. notitieboekje, 1 zijden das, 1 boekomslag; M. M. v. d. Br. 2.50 per giro; Dames L. 2 dassen en 2 bivak mutsen; Mevr. C. C. v. W. 1 paar sokken en een bivakmuts; Mevr. Sw. v. V. blocnotes met enveloppen, 1 jaarg. Timotheus; Mevr. B. 2 dassen; van P. K. te Alphen a. d. R. 2 boeze roens met pakje BI. Boodschappen en van de Dames L. en P. aldaar 3 shawls en 3 boeken; Mevr. Br. 2.50 en Fam. B., beiden uit Haarlem, 2 dassen. Allen, die op bovenstaande wijze den zee lieden een Kerstfeest op zee wilden bereiden, nogmaals hartelijk dank. Ds. G. VOSERS, Em. PretL, Asterkade 28. Zoals all gen worde als daar potje" kok en aan 't navwd gez va roman toe ontdel magazine's Kerstmis e alle blade inoetten e den arme jongelingei mistletoe, niets van c niet eens i< Het wa Doodmoe kantoor! Z koop flat§ artisten er leefden. He ze besloot alle venste haar blik was de dei op de ged te openen, wat op toe over en of. geheel onv En hoe! Daar wa er altijd bij jongelingen de grote vi was als die belaagde t; Daar was i van ieder r Want w< Niet de li Neen... zij boom met Terwijl de En onder krankzinnig tengevolge of trouwelo stard wanl hitte! v zijn gedacl de deur h deur weer bonzend hé Die arme, op de traf Hij had ha hemel wee broeide. Kc Hij mocht Zij dachl moed bijee rijk der rot De jonge hem ook verschijning ■-inntrekkfJii f vermoeid o: De Cent weldadighe ons opnem de dag". H:et ges;: gevormd i Juliana eei schikbaar van de 34, is voor het Wij zijn eigenlijk ie 28, 77, 58, gebruiken, algemeen dat bij on: Ten einc 76, 43, 30, gesteld, w w, 68, 5 kinderen h vaardigd; 82, 51, 5 niet van d 52, 79 geb kind 79, 51 Als iede 91, 59, 44 bereikt, f maar ook vindt 91, heus 17, 1 24, 26, doet! Verr U geeft anderen; f Iedereen De oplc op briefk; tenminste Voor H schuldigde briefkaart heidspostz door de j gehouden verzonden Bovendi zegels ge\ bate van Eén pos maal vooi De opl worden VOOR HE hage. Behoudi f

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1935 | | pagina 2