LAMSVLEESCH Is 0 reeds abonné op ons blad? Lamsslagerij Boesmans Zn. MATRAS laat OPMAKEN I. C. HAAN HEENK J.J. A. v. d. LINDEN DE Vecuv/ EHI KAAK, KUIS THEEHUIS „CRUQUIUS HET KORTE VERHAAL VAN EEN JONGSTE BEDIENDE, DIE HET GRAS HOORDE GROEIEN BONTALLERLEI Kinderen en Bioscopen. RECEPTEN L. CORSTEN Jzn. Voor Lamsvleesch één adres: ff VEREENIGDE HEEMSTEEDSCHE SLAGERS speciale bewerkingen PEDICURE VOETKUNDIGE FRED. C. KUIJKEN DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 3 Door ARNO ZOMERVELD. E'J DE FIRMA SMIT MULLER WAS een jongste bediende, die zoveel deugden bezat, gewoonweg te veel om op te noemen! Hij was vlijtig, eerlijk, precies en beleefd En daarmede waren zijn deugden nog niet uit geput: want hij zou b.v. ook nooit op de ge dachte zijn gekomen, zijn overgrootmoeder te gaan begraven of andere verre bloedverwanten te fantaseren, om naar een voetbalwedstrijd te kunnen gaan. Men zegt tenminste, dat zoiets wel eens voor komt. Meneer Bloempjes, de boekhouder, zag in dit feit echter geen bijzondere deugdelijkheid, maar was van mening, dat de jongen veel te dom was, om op zo'n denkbeeld te komen! Helaas kon men niet loochenen, dat de jongste bediende het buskruit niet had uitge vonden, zodat de heer Bloempjes' hatelijke op merking tenslotte wel enigszins gegrond was. Tengevolge van de boven-aangegeven goede eigenschappen was de jongen ondanks alles bij de, drie heren erg populair. Daarom waren zij ook allen erg opgewonden, toen hij op zekere dag urenlang wegbleef. Bloempjes had hem weggezonden om een klos touw en een doos zegellak te halen. De heren Smit en Muller zaten er mee in! Wat zou het lot van den jongen zijn? „Wat kan er toch met dien jongen gebeurd zijn?" met deze woorden gaf de heer Muller, als eerste, lucht aan hetgeen hem kwelde. „Ja, ik weet ook niet, waar hij blijft ik sta hier waarlijk voor een raadsel, temeer, daar hij anders toch altijd zo op de minuut precies is!", liet ook Smit zich nu horen. „Ik heb gezegd: haal voor een gulden touw en voor een gulden zegellak", merkte Bloempjes nu bescheiden op. „Hmm. Waarschijnlijk heeft'ie 't geld ver snoept en durft nu niet meer terug te komen", besloot hij dan met nadruk. Maar hij had zijn gedachten beter voor zich kunnen houden, want een der beide heren stoof vreselijk op en ver klaarde, dat het onmogelijk was, ondenkbaar zelfs en dat het Bloempjes niet paste zo haat dragend tegenover een onschuldigen jongen te zijn, enzovoorts... Het gesprek was waarschijnlijk nog tot in het oneindige gerekt, als niet telefoontjes, ver tegenwoordigers en klanten de heren Smit Muller en Bloempjes afgeleid hadden van het thema: „Waar is onze jongste bediende?" Zo verliep uur na uur. Geen jongste bediende kwam „Ik denk, dat het 't beste is, dat ik de winkel eens even opbel... of misschien is het nog beter direct de. politie". Met deze woorden trachtte Bloempjes de zaak tot oplossing te brengen en voelde zich ais wijlen Colombus, ten tijde van het beroemde en beruchte ei. Waarschijnlijk hadden de heren Smit Muller zijn raad ook opgevolgd, als op dat ogenblik de verloren zoon het kantoor niet was binnen gekomen Hij huilde overigens, als een schoothondje en gaf op alle vragen, die als een waterval op hem neerregenden, niet het minste antwoord, daar hij tengevolge van zijn heftig snikken daartoe in het geheel niet in staat was Allen begrepen, dat deze jongen iets ont zettends moest doorgemaakt hebben!! Meneer Bloempjes was de eerste, die ondanks alle op winding bemerkte, dat de jongen touw noch zegellak bij zich had! Daarom was zijn eerste vraag, of hij het geld misschien verloren had, „Nee... nee... hihi... het geld heb ik nog, maar Nu werd de goedmoedige heer Smit eindelijk ook ongeduldig en hij brulde tegen dan huilen den jongen: „Zul je ons nu e i n d e 1 ij k eens zeggen, waar je al die urenlang hebt rondgezworven?"" „Ik dunde niet terug te komen," antwoordde door zijn tranen heen de jongen, verlegen op kijkend. „En waarrrrom niet!" brulde nu ook de heer Muller, wiens zenuwen zich begonnen te ont laden Toen kwam het snikkend eruit: „Meneer Bloempjes had me gezegd, dat ik. voor de ene gulden touw en voor de andere gulden zegellak moest gaan halen..en...eh... nu heb ik vergeten, voor welke gulden ik lak en voor welke ik touw moest kopen" DE OOIEVAAR ALS GROSSIER. Drieling, Vierling, Vijfling, Zesling en Zevenling. Éénmaal op de 87 geboorten komt een twee ling ter wereld. En aangezien de ooievaar een ijverig beest is, komt dit vaak genoeg voor. Tweelingen behoeven dus niet als wonderen der schepping te worden aangegaapt. Drielingen zijn véél zeldzamer. Zulk een trio komt slechts eens op de 7.500 geboorten voor. En de vier lingen.... wef, dat is direct een grote zeldzaam heid. Vierlingen komen pas één maal op de 660.000. Bovendien zijn vierlingen tragisch. Vanwege hun grote mortaliteit. Het is een zeld zaamheid, wanneer men er in 'slaagt, het gehele viertal in leven te houden. Bij vijflingen (éénmaal op de 57.000.000 ge boorten) is dit geheel en al onmogelijk. Zij sterven, nadat zij slechts enkele uren in deze wereld hebben vertoefd. Het is bekend van een vijfling in Portugal anno 1866, dat men er in geslaagd is, ze gedurende een en vijftig dagen in het leven te houden. Dit was een record. Maar het is triomfantelijk gebroken door den eenvoudigen dorpsdokter, Dr. Allen Roy Dafoe, die in een heroïsche strijd heeft weten te win nen en die de Canadese vijfling, de vijf ge zusters Dionne heeft weten op te kweken tot sterke, gezonde kinders, die op 28 Mei 1934 ter wereld kwamen in een klein houten huisje te Callander, een dorpje aan de rand der grote wouden in de Staat Ontario (Canada). De moeder, een vijf-en-twintig-jarig vrouwje, dat al vijf kinderen ter wereld gebracht had en die nu plots haar kindertal verdubbeld zag, had op slechts één nieuwen wereldburger gerekend. En wijl deze vijfling slechts zeven maanden had gedaan over de reis naar het ondermaanse, inplaats van de gebruikelijke negen, was haast nog niets in gereedheid gebracht. Toen Dr. Dafoe zich naar de kraamkamer spoedde, waren drie van de vijf reeds ter wereld gekomen. Gevijven waren de doodzwakke nietige wezentjes slechts ruim tien pond en zij waren zó krachteloos en hulpbehoevend, dat hun longen de Canadese lucht niet konden in ademen. Er moest een speciaal gas komen om de atmosfeer voor hen te verzachten. Ook kon den zij geen moedermelk (die toch het kinder- voedsel bij uitnemendheid is!) verdragen, terwijl de huidjes zó teer waren, dat zeep noch water mocht worden gebruikt. Bovendien kregen alle vijf terstond na hun geboorte hevige geelzucht en een ernstige darmvergiftiging, terwijl één hunner een bedenkelijke tumor in het been had. De lezer kan zich dus indenken, welk een eindeloze moeite het aan Dr. Dafoe heeft gekost en welk een grandioze overwinning hij heeft be haald, door deze vijf stumpers in het leven te houden en hen te maken tot kerngezonde kinderen, die volkomen buiten gevaar zijn ge bracht! Men bedenke, dat deze eenvoudige dorpsdokter terwijl hij voor deze ter dood veroordeelde schepseltjes kampte gelijktijdig nog de toeristen moest weren, die door deuren en vensters drongen om het wonder te aan schouwen en hun „Hoe-is-het-mogelijk!" uit te stoten. De vijf gezusters Yvonne, Annette, Cécile, Marie en Emely zijn nu ruim twee jaar oud. In die tussentijd heeft haar mama alweer twee maal de ooievaar op bezoek gehad, zodat het gezin Dionne nu uit twaalf kinderen zou be staan, indien de vijf meisjes niet hun villa apart en hun opvoeding van staatswege hadden ge kregen. Dit is noodzakelijk gebleken, wilde men het quintet in leven houden. En wilde men hen afdoende blijven beschermen tegen de duizenden bezoekers, die van overal en nergens komen om de vijfling te zien. Over dit alles, in het kader van een filmroman, aan den plattelandsgeneesheer gewijd, licht de Foxfilm „De Dorpsdokter" ons in. Daarin treedt het beroemde vijftal op. De vijf Canadeesjes lijken volmaakt op el kander. Is de gelijkenis bij een tweeling dikwijls al heel groot, bij drie- en vierlingen wordt zij angstwekkend en bij de Canadeese vijfling is het onmogelijk, hen te onderscheiden. Dr. Allan Roy Dafoe, die hen van de geboorte af verzorgt, herkent drie dezer kinderen en de twee andere onderscheidt hij aan bepaalde medische ken merken, maar niet aan het uiterlijk. Alleen de moeder met haar wonderbaar in stinct, weet steeds met onfeilbare zekerheid aan te wijzen, wie elk harer vijf dochtertjes is. Dat is een zekerheid, waarop men altijd kan ver trouwen, de zekerheid van het hart! De ooievaar als grossier heeft ook het cijfer 5 wel eens overschreden. De wetenschap staat nog sprakeloos tegenover liet geval van de Frangaise Mme. Maldemeure, die in het eerste jaar van haar huwelijk een kind ter wereld bracht, in het tweede een tweeling, in het derde een drieling en die zo regelmatig voortgaande in het zesde jaar een zesling baarde! Echter stierven al deze kinderen op het oudste na, kort na hun geboorte. In Hameln (de stad van den Rattenvanger) werd in het jaar 1600 een zevenling geboren. En oude Italiaanse kronieken gewagen van een negen- en een elfling. Doch dit is stellig legende. De film een bron van waren voor de ont vankelijke kinderziel. Vrije tijd moet buiten worden doorgebracht. Door Mevr. G. C. MEYER.—SCHWENCKE. Wanneer wij kinderen, die een bioscoop bezo, ken, eens gadeslaan, zal het een ieder op vallen, hoe buitengewoon zij geboeid worden, door hetgeen op het doek gebracht wordt. Kinderen zijn voor dingt 11, die hun fantasie piikkelen, zeer gevoelig, d x-h vergeten wij niet, dat deze geestelijke inspanning zeer nadelig voor hen kan zijn, vooral ds het langzamerhand een gewoon verschijnsel v ordt, dat zij mee genomen worden door oluUi's of kennissen. De ondervinding leeions hoe lang wij kinderen kunnen bezig ijoiïden m0t bet ver tellen van verhaaltjes n het bekijken van plaatjes. Toverlantaarnp uitjes vinden ze nóg fijner, omdat deze voor 3 en leven, dus met de bioscóop is dit nóg meei het geval. Alleen moeten wij dit verschil maken, dat wij zelf de lantaarnplaatjes uitzoeken, zo dat ze binnen het be\ u tings vermogen der kinderen liggen, hetgeen geenszins altijd het geval is met bioscoopvoorstellingen. Behalve dit belangrijke puitt zijn er nog andere dingen, die op de kinderen inwerken en waardoor zij zich erg groot gaan gevi elen en wel in de eerste plaats de grote zaal, die straks, als de voorstelling begint, in een geheimzinnig donker gehuld wordt en verder nog de muziek. De aandacht der kinderen wordt voortdurend geconcentreerd op het v. itte doek, dat de beelden weergeeft. Zie speciale étalage! Grcote Houtstraat 99 HAARLEM Al deze factoren tezam n werken sterk op kinderen in, brengen hen 1 een geheel andere wereld, dan die, waarin ze 11 verband met hun leeftijd behoren. Juist omdat kinderen zo uiterst -gevoelig zijn voor indrukken, vind■■n deze een uitste kende voedingsbodem en hetgeen voor vol wassenen fantasie is, besc louwen zij als wer kelijkheid. Wij weten allen hoe zelfs jonge kinderen over oudere spreken wij niet op overdreven, we zouden bijna zeggen ziekelijke, wijze dwepen met filmhelden. Meisjes van acht, tien jaar hebben een grote verering voor Shirley Temple, hangen foto's aan de wand, maken legplaten met het beeld van het wonderkind en dit alles wordt in de hand gewerkt door moeders en tantes, die deze dingen cadeau geven. Kinderen kennen het onderscheid tussen waarheid en verdichting niet en gaan in een afzonderlijk droomwereldje leven, idealiseren hun helden en vinden het alledaagse leven eentonig, omdat het hun even prikkels biedt; teleurstellingen zijn onvermijdelijk. Is het dan wel zo héél erg te verwonderen, wanneer kinderen dingen doen, waar de ouders versteld van staan, „omdat zij hen altijd het goede voorgehouden hebben?" In de meeste bioscopen worden kindervoor stellingen gegeven, doch wij vragen ons af, waarvoor het noodig is, dat kinderen op der gelijke manier op vrije middagen worden bezig gehouden. Is het omdat het zo gemakkelijk is voor sommige moeders om haar kinderen met enkele dubbeltjes af te schepen, omdat ze dan veer een middag bezorgd zijn? Kost het inder daad zoveel opoffering de kinderen zelf bezig te houden of met hen uit te gaan? Wij hebben niet alléén kinderen van 810 jaar op het oog, doch in het bijzonder ook oudere van omstreeks 14 jaar, die op een leeftijd zijn, dat een nieuwe wereld zich voor hen opent. Ouders hebben als opvoeders een zware taak, doch ook een grote verantwoordelijkheid tegenover het jonge leven, dat aan hun zorgen is toevertrouwd en zij zullen zich hiervan zeer zeker bewust moeten zijn. De invloed, die van de film uit gaat kan ook een zeer verkeerd werken op het zenuwstelsel der kinderen, hetgeen door bekende zenuwartsen geconstateerd is. Kinderen, die veel naar bioscopen gaan worden onrustig', prikkelbaar, concentreren hun aandacht niet bij hun lessen, en zijn dik wijls ontevreden, wanneer het werkelijke leven niet aan hun droomwereld beantwoordt. Het zijn geen kinderen meer in de ware betekenis van het woord, doch vroegwijze vrouwtjes en mannetjes. Moeders bewijzen haar kinderen in alle op zichten veel groter dienst, wanneer zij hun een eenvoudige opvoeding geven, overeenkomstig hun leeftijd. Hoe veel gezonder is het wanneer zij naar buiten trekken op vrije middagen en de kinderen naar hartelust laten stoeien. Wan neer wij dan tevens de liefde voor de natuur aankweken, hen leren verschillende soorten van bloemen en vogels- te onderscheiden, dan geven wij hun iets, dat hun latere leven ook rijker maakt. Ze hebben gelegenheid liïm spieren te ont- wikkelen en hun teveel aan energie te gebruiken en ademen veel zuiverder lucht in dan wanneer zij in de onzuivere atmosfeer van volle zalen zijn. Een eenvoudige opvoeding, met weglating van datgene, waarvan zij eventueel late r JONGEDAMES JAPON. Succespatroon VKK 1933. Prijs per patroon f 0.25 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Cretonne of een der vele andere soorten gebloemde weefsels komt in aanmerking voor dit aardige, gekleede jonge dames ja ponnetje. Het is heel eenvoudig te maken, heeft aangeknipte mouwen, die ruim over den bovenarm vallen met een opening in het midden, die desgewenscht met enkele stofreepjes bijeen worden gehouden. In het midden voorpand is een opgestikt midden stuk, dat. tevens de sluiting vormt en aar dige, scherpgepunte revers. Tweebaans rok, achter met enkele figuur- naadjes, vóór met een ingezette nlooien- groep. Patronen voor 1618 jaar. 'X? ■ON GOEDE KNIPPATRONEN. Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van ƒ0.58 in postzegels aan de Moderedactrice, Roelofstraat 109, Den Haag. kunnen genieten, wanneer zij bevoegd zijn tot oordelen, hebben kinderen nodig. Zij zullen dan ook in later jaren het klatergoud van het echte edele metaal weten te onderscheiden. CONFISERIE MODERN J. C. KOK RAADHUISSTRAAT 4 HEEMSTEDE TEL. 28089 KAASKOEKJES VISGEHAKT. 600 gram gekookte schelvis, 360 gram aard appelen (koude), 100 gram boter, 1 ui, 1 eet lepel gehakte peterselie, peper, zout en citroen sap, kerry en maggi-arorna. De aardappelen worden gemalen en de vis wordt zorgvuldig nagezien of er geen graatjes meer in zijn, daarna fijn gehakt. We fruiten het uitje fijn met wat boter, voegen er een half theelepeltje kerry bij en mengen alle ingrediënten goed door elkander, waarna wij er een aantal kleine ballen van vormen. Mocht het mengsel tè droog zijn, dan voegen wij er nog een scheutje melk bij, daarna wentelen wij de ballen visgehakt door paneermeel en bakken ze in de boter lichtbruin, terwijl wij ze af en toe met boter bedruipen. De peterseliesaus, die wij bij de worteltjes en aardappelen zullen geven, maken wij van liter visbouillon (het water, waarin _de schelvis gekookt heeft), 35 gram bloem en 50 gram boter en maken de saus op de gewone wijze door boter te smelten en bloem toe te voegen en is dit alles vermengd, dan langzaam, steeds roerende, de visbouillon bijvoegen. We laten alles nóg een minuut of vijf zachtjes doorkoken, nemen de saus van het vuur en roeren er één eetlepel fijngehakte peterselie door en een half theelepeltje maggi- aroma. KABELJAUWSTAART MET KRUIDEN. 1 middelmatig grote kabeljauwstaart, V2 L. water, 150 gram boter, 40 gram bloem, 2 lepels zeer fijn gehakte kruiden, peterselie, kervel, selderij, dragon, maggi aroma. „Voor (je bereiding snijden wij de graat uit de vis, wassen hem, geven daarna op afstanden kerven en zouten hem. I11 een vuurvaste schotel, liefst langwerpig, komt de vis met de helft van de boter en het water, die wij (met een deksel afgesloten) in de oven plaatsen en gaar laten worden, hetgeen ongeveer twintig of 25 minuten duurt; af en toe met het vocht bedruipen. De boter en bloem worden tezamen verwarmd en vermengd, terwijl het vocht van de vis voor zichtig wordt afgegoten en bij de bloem en boter komt en de saus door moet koken, totdat ze mooi gebonden is. De pan komt van het vuur en de gehakte kruiden worden door de saus geroerd evenals een paar druppels maggi aroma. De vis komt op een verwarmde schotel en de saus wordt er overheen gegoten, zó dat de vis er geheel mee bedekt is. Vers gekookte of gesmoorde aardappelen en gekookte bietjes of worteltjes worden erbij op gediend. SCHUIMOMELET MET BESSEN. 4 eieren, 2 eetlepels bloem, 2 eetlepels suiker, 4 eetlepels melk, boter. De eierdooiers worden schuimig geklopt en vermengd met de melk, suiker en bloem tot een glad beslag. Eiwitten stijf kloppen en luchtig door de eiermassa mengen, daarna wordt boter verwarmd in de koekenpan en de helft van het beslag aan één zijde gebakken en als de ome let goudbruin is op een verwarmde schotel ge schoven, bedekt met afgeriste aalbessen, die flink bestrooid zijn met suiker, vervolgens wordt de andere helft gebakken en met de niet gebakken kant op de bessenlaag gelegd. Boven kant flink bestrooien met suiker. TOMATENSOEP MET GROENTEN. 1 K.G. soeptomaten, 1 uitje, soepgroenten als bloemkool, een paar flinke worteltjes, peterselie en kervel, zout en maggiblokjes naar smaak, 50 gram boter, 50 gram bloem. We wassen de tomaten, snijden ze door midden en zetten ze op met zóveel water totdat ze bedekt zijn en het uitje, brengen ze aan de kook en laten ze dan op een lage pit ongeveer drie kwartier op het vuur staan, daarna zeven en aanvullen met zoveel water, totdat we aan puree en water ruim 1% liter vloeistof hebben. We smelten de boter, voegen de bloem erbij en het zeer fijn gesneden of gehakte preitje, daarna langzaam de vloeistof, onder voort durend roeren; de soep moet nu 10 of 15 min. zachtjes doorkoken. In die tijd wassen wij de bloemkool, de geschrapte worteltjes en de kruiden, de laatste worden heel fijn gehakt en bloemkool en worteltjes op een fijne rasp ge raspt en deze rauwe groenten en kruiden roeren we op het laatste ogenblik door de soep heen (dus niet meer meekoken). VRUCHTENGELEI. (46 personen). 500 gram kersen, 250 gram frambozen, 250 gram bessen, 100 gram suiker, 6 a 8 bladen witte gelatine, 1 d.L. slagroom. De vruchten worden nagezien, schoon gemaakt en gewassen, daarna worden de ont pitte kersen en frambozen door elkander ge mengd. De bessen worden uitgeperst en de hoeveelheid verkregen sap aangevuld met water tot f2 liter, daarna strooit men er de suiker door, liefst fijne suiker, z.g. parelmelis of lichte basterd en de in koud water uit geknepen gelatine, die in zo weinig mogelijk kokend water is opgelost, niet meer dan /2 kopje. Af en toe roeren om te voorkomen, dat de gelatine zakt en zodra de vloeistof iets dik ker begint te worden over de vruchten gieten, die in een stenen vorm zijn overgebracht. Koud en volkomen stijf laten worden en na het storten garneren met geslagen room. NIERTJES MET TOMATEN. 4 schapen-niertjes, 1 uitje, 1 blokje delfrite, zout, peper, peterselie, 1 K.G. tomaten, 1 lepel bloem, 50 gram boter. De niertjes worden opgezet met koud water en moeten even doorkoken, daarna water af gieten en de huidjes er vanaf halen, vervolgens door midden snijden en met peper en zout in wrijven. De delfrite in een braadpan heet laten worden en hierin de gehalveerde niertjes bruin en gaar braden. In een andere pan de boter warm laten worden en het gesnipperde uitje gaar smoren, daarna de gehalveerde tomaten zachtjes gaar stoven en zorgen, dat ze niet stuk gaan. niertjes worden op een verwarmde schotel ge daan en de tomaten erom geschikt. Van de over gebleven boter en delfrite wordt met de bloem een dik sausje gemaakt, dat over de nieren wordt gegoten. Hierbij wordt een heerlijke luchtige geklopte aardappelpuree geserveerd. Scheepmakersdijk 35 - Haarlem - Tel. 14147 WASCH- EN STRIJKINRICHTING CRêME RATAFIA 6 d.L. melk, 2 eierdooiers, 80 gram suiker, 100 gram bitterkoekjes, 1 pakje vanille-suiker, 40 gram custard poeder, 54 L. slagroom. De melk op 1 d.L. na aan de kook brengen en er de suiker in oplossen. Custardpoeder aan maken met resterende d.L. melk en de geklopte eierdooiers, waarbij een weinig hete melk wordt gegoten en de massa goed dooreen roeren, daarna nog wat melk bij voegen en alles terug doen in de pan, roerende, enkele ogenblikken door laten koken, de vla laten bekoelen, onder wijl flink opkloppen met de garde en daarna vermengen met de geklopte room. Bitterkoekjes fijn stampen en laag om laag met de vla in een glazen schaal doen, garneren met wat geslagen room. Lamsslagerij Boesmans Zn. levert U het geheele jaar door uitsluitend jong Lamsvleesch, tegen scherp concurreerende prijzen. Betrekt Uw Lamsvleesch van de speciaal zaak Boesmans Zn., sedert jaren de meest bekende zaak op dit gebied. Alléén gevestigd GED. OUDE GRACHT 44, hoek Zuiderstraat, Haarlem. Telefoon 12171 Bezorging door den geheelen omtrek zonder prijsverhooging. Lamsvleesch van BOESMANS, beter is er niet!!! OPENING I AUGUSTUS CRUQUIUSDIJK 32 Bezoekers hebben toegang tot het Stoomgemaal D. KORZAAN Kleine Houtstraat 8 - Telefoon 14563 Speciaal adres voor „WELFSCHOENEN", de beste steunschoen ROBINSONS" schoenen voor Vader en Zoon „CRES" schoenen met 6 maanden garantie Maat- en Reparatiewerk De maken bekend dat de prijzen van alle soorten VLEESCH en VET zijn VERHOOGD. Wanneer U ons Uw ondergaat deze, behalve de gewone, enkele iiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimieiimii' Toch berekenen wij hiervoor slechts normale prijzen BARTELJORISSTRAAT 39-41 TEL. 10250 en Dip. Nederlandsch Genootschap v. Voetkundigen. Heerenweg 164 t/o. Zandvoortschelaan Tel. 28557 Behandeling van alle voorkomende voeteuvels ALLEEN VOLGENS AFSPRAAK

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1936 | | pagina 3