Verstraten's Leesbibliotheek I Bijzonderheden over Z.H. Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld Garage Van Houten METAALDRAAI- EN SLIJPWERK BURGERLIJKE STANP~ VAN VLSET'S Fotohandel FOTO-ALBUMS Schitterende collectie DE DOKTER AAN HET WOORD Het waterverband KAREL VAN MANDERSTRAAT 61 - Telefoon 15979 VARBA Het vorstendom Lippe, de bakermat van Prins Bernhard De levensloop van Prins Bernhard Twee in één boot DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 3 GEVONDEN VOORWERPEN Terug te hekomen bij: G. Neeskens, Iepen laan 14, zeemlederen lap; Bureau van Politie, rijwielbelastingmerk; E. Kieft, Glipperweg 64, paar handschoenen; Bureau van Politie, bloc- nota en strandbal; P. Verhoef, Raadhuisstraat 62, riem met schakels; P. Kuvener, Sumatra- straat 13, mes; Ruijsenaars, Rijnstraat 33, vul potlood; Klein, J. v. Goyenstraat 31, dames rijwiel; J. Elbersen, Kerklaan 41, dop van een radiateur. Bleekersvaartweg 53 b/d Koediefslaan Tel. 28062 Ondertrouwd: F. C. Rehbock en A. Lam- brechtsen; G. Arink en M. A. Marselje. Getrouwd: H. Th. Koppen met M. J. E. Werleman. Bevallen: A. ten PasGroothuis d.; R. A. de ZwartWilken z.; J. H. LangeveldWeijers d. Overleden: A. Boorsma 72 j., wedn. E. C. v. WickevoortCrommelin; Wed. C. R. H. Spoor 60 j. WAGENWEG 86 Koude, warme en hete omslagen Door Dr. A. VAN RIJN. Onder een waterverband verstaat men in het algemeen het omwikkelen van een bepaald lichaamsdeel, eventueel ook het omwikkelen van ons gehele lichaam met een vochtige doek, waarvan de buitenkant met een droge doek is afgesloten. Dergelijke waterverbanden worden ook omslagen of compressen genoemd. Ze wor den koud, warm of heet aangelegd. Aangezien ondeskundige toepassing meer schade dan nut doet, wil ik mij voorlopig tot het koudwater- verband om de keel bepalen een genees methode, die ongetwijfeld in menig gezin veel vaker zou worden toegepast, als men slechts wist, welk een prachtige resultaten ermee be reikt kunnen worden. Waar het op aankomt. Op twee dingen moet vooral gelet worden. De eerste doek, die vochtig, maar nooit nat mag zijn, moet van een goed opnemende stof zijn, die men twee of meermalen opvouwt, in vol komen koud water onderdompelt, vervolgens stevig uitknijpt, waarna hij ik herhaal dit niet nat, doch slechts vochtig om de hals wordt gelegd. Het meest geschikt hiervoor is een linnen of halflinnen handdoek, die ongeveer tot een handbreed wordt opgevouwen. Voor men echter de vochtige doek om de hals legt, legt men de tweede, droge doek, die het best van wol of flanel kan zijn, in gereedheid. Deze tweede doek moet aanmerkelijk breeder zijn dan de vochtige, want hij moet deze van boven en van onderen ruimschoots bedekken, teneinde een goede afsluiting van de lucht te verkrijgen. Met twee' veiligheidsspelden steekt men de wollen doek vast, wacht nog een ogenblik, of de patiënt het niet te nauw of te onaangenaam vindt en het koudwaterverband is gereed. De vochtige doek moet sluitend om de hals gelegd worden, er mag tussen hals en verband geen lucht zijn, doch aan de andere kant mag het verband vooral ook niet knellend zijn. Bij weerspannige kinderen zal men soms wel eens- geweld moeten gebruiken en dan kan het voor komen, dat het verband toch te strak wordt aangelegd. In dit geval wordt het wat losser getrokken, echter zonder het gehele verband af te nemen en dan is de zaak gezond. Kinderen zullen over het algemeen wat huiverig zijn voor de aanraking met het koude water; bovendien geeft het hun dikwijls aanvankelijk het gevoel, dat ze stikken. Zodra ze het verband echter een paar minuten om hebben, worden ze rustig en slapen meestal spoedig in. Waarom koud water? Het koudwaterverband kan, om zo te zeggen, op elk uur van de dag of de nacht worden aan gelegd; ook kan het enige keren per etmaal ver nieuwd worden. Dikwijls wordt den dokter gevraagd, of men er nu beslist koud water voor moet gebruiken. Ja, luidt het antwoord, vooropgesteld, dat het verband op de juiste wijze wordt aangelegd en de patiënt het niet koud heeft, doch zich be haaglijk warm gevoelt of koortsig is, want door het aanleggen van de vochtig-koude omslag ontstaat een koude-prikkel, een samentrekken van de bloedvaten, waarop ons lichaam prompt antwoordt met een verwijding van de weefsel- vaten en juist deze verwijding is het, die be oogd wordt met de vochtig-koude omslag, want zij bevordert de bloedsomloop en de lymph- jptroom. Doch niet alleen de huid, die met de vochtige koude in directe aanraking komt, ook de dieper gelegen organen reageren automatisch met circulatieverbetering. Daardoor verkrijgen we een verhoogde toevoer van zuurstofhoudend, dus goed bloed, terwijl door de eveneens ver hoogde afvoer van verbruikte stoffen, ook de stofwisseling wordt aangezet, evenals de werk zaamheid van de huid, de afscheiding der talk- klieren en zweetklieren, zodat het gevaar voor oververhitting en bloedaandrang wordt op geheven. De vochtig-warme damplaag, die zich onder het verband vormt, verwijdt de poriën en de openingen der klieren en bevordert zodoende hun uitscheidingen. Dat het koud-waterverband een uitstekend middel tegen koorts is, is bekend, al vindt het nog veel te weinig toepassing. Daarbij komt, dat wie het zelf met succes toe past, dikwijls nog niet in staat is, anderen precies uit te leggen, hoe het verband moet worden aangebracht, opdat het niet schaadt. Het deskundig aanlegde koudwaterverband ont- thaler staat op ongeveer vijf Lire, doch daar het zilveren geld zeer schaars is, kan niemand een thaler bemachtigen onder de tien Lire. Daar vreemd geld niet mag worden verhandeld, lijdt Abessynië bovendien nog aan een geld gebrek, zoals nooit te voren. Daarbij komt nog, dat de directie van de Franse spoorweg-maat schappij, die de enigste spoorlijn in Abessynië onderhoudt, hardnekkig weigert Italiaanse banknoten en munten in betaling aan te nemne, zodat de gehele handel van Abessynië in de war is gestuurd. VOORBEREIDINGEN VOOR KONING EDWARDS KRONING. Maharadja's, die pensions zoeken. Reeds thans leest men in grote en kleine provinciebladen alhier advertenties, waarin Indische vorsten landhuisjes te huur vragen, waarin zij willen verblijven gedurende de kroningsfeesten van Koning Edward, welke feesten eerst in Mei van het volgend jaar zullen plaats vinden. In Engeland rekent men op het bezoek van niet minder dan 200 Maharadja's. Nog nimmer zal Engeland zoveel vorsten onder dak hebben verleend. Onder deze Oosterse vorsten zal zich ook de Maharadja van Haidera- bad, meer bekend onder de naam Nizan van Haiderabad, bevinden. Deze vorst wilde reeds meermalen naar Europa komen, doch herhaalde lijk moest hij zijn reis uitstellen, om een of andere reden. Verder zullen naar Engeland komen de Maharadja's van Kasjmir, Bikaner en Patiala. De meeste vorsten zullen met een eigen vliegtuig en met een speciaal gecharterd toestel naar Londen komen. Voor zover zij de reis niet per vliegtuig maken, heeft men overeenkomsten gesloten met de grote scheepvaartlijnen. Som mige Maharadja's hebben zelfs een geheel schip voor zich gecharterd. Natuurlijk zullen zij een Laat U thans inschrijven voor het a.s. leesseizoen - Geen inleggeld. Sup plementen gratis verkrijgbaar - Geregelde aanvulling met nieuwe werken trekt warmte aan het lichaam en voorkomt over verhitting. Als de eerste onaangename gewaar wording van koude voorbij is, doet het verband reeds na enkele seconden weldadig a5n. Hoe lang en hoe vaak? Hoe lang moet het koudwaterverband als regel blijven zitten? Daar het, zoals wij gezien hebben, ontstekingen en oververhitting beoogt tegen te gaan, is het duidelijk, dat het ver wijderd moet worden, zodra het door en door warm is geworden en dit kan reeds na een half uur het geval zijn. Als ik een patiënt een koel- verband van 2 uur voorschrijf, betekent dat, dat het misschien driemaal vernieuwd moet worden. Met een koud verband gaan slapen en het eerst 's morgens afnemen, is geheel in tegen spraak met hetgeen men beoogt. Koude om slagen zijn het aangewezen middel tegen alle stoornissen van de keelorganen, van het strot tenhoofd, amandelen en ook bij gewone ver koudheden en catarrh is het koudwaterverband het gebruikelijkste en doeltreffendste middel. ADDIS ABEBA NA DE OORLOG. Abessynië lijdt aan geldgebrek. De bevolking van de Abessijnse hoofdstad Addis Abeba is, volgens berichten uit Dji- boeti, tijdens de oorlog en na de bezetting der Italianen, sterk afgenomen. Zij bedraagt thans nog slechts een tiende van het vroegere aantal. Een groot deel der inboorlingen zou zich hebben aangesloten bij de stammen van het Zuiden en het Westen van Abessynië, die de strijd tegen de Italianen willen doorzetten. Ook de handel van Abessynië heeft onder de oorlog zwaar geleden. De inheemse handel stond reeds tijdens de oorlog bijna stil en daar de zilveren thaler bijzonder duur is, hebben de meeste kooplieden hun biezen gepakt en zijn naar een ander deel van het land getrokken, waar zij enkele weken vertoeven, om dan weer verder te trekken. De officiële koers van de zilveren staf van bedienden en een massa bagage bij zich hebben. Sommige stomers dienen zelfs geheel of ge deeltelijk van inrichting te veranderen, daar de Maharadja's zich ook op reis aan hun religieuze voorschriften dienen te houden. Doch voor de scheepvaart-maatschappijen zal dit toch geen bezwaar zijn: de Maharadja's van Brits-lndië staan immers bekend voor de rijkste vorsten ter wereld. VREEMDE KRONINGSMEDAILLES IN ENGELAND. De metaalindustrie van Birmingham protes teerde kort geleden opnieuw tegen de invoer van buitenlandse herinneringsmedailles voor het a.s. kroningsfeest in Mei 1937. De Britse regering bestelde nl. haar medailles in Japan en in Tsjecho-SIowakije. Deze medailles kan zij bekomen tegen prijzen, waartegen de Engelsen onmogelijk kunnen concurreren. Japan b.v. levert zijn medailles, kant en klaar, tegen prijzen, waarvoor Engeland niet eens het mate riaal alléén kan betalen. Het is begrijpelijk, dat de Britse metaal industriëlen alle mogelijke moeite doen, om de regerings-bestellingen in eigen land te houden, hetgeen trouwens niet meer dan billijk zou zijn. Engeland moet echter zorg dragen, dat het noch met Japan, noch met Tsjecho-SIowakije in conflict komt en een dergelijke, vrijwel onbe duidende kwestie mag daartoe zeker geen aan leiding geven. BIJGELOVIG PARIJS! Meer dan 10.000 waarzegsters in de hoofdstad. In de Franse hoofdstad zijn het de waar zegsters en de sterrekijkers, die momenteel de beste zaken maken. In deze stad alleen reeds vindt men meer dan 10.000 van zulke lieden, die op dergelijke manier een ruim bestaan vinden. Ondanks de hoge belastingen, welke de' stad deze mensen laat betalen, wordt het aantal hunner steeds groter. Hoe deze mensen aan de kost komen, bewijst wel het proces tegen Madame de Tanis, hetwelk nog niet lang geleden voor de Parijse Recht- Het oude vorstendom Lippe, het land waar de voorvaderen van prins Bernhard de scepter zwaaiden, ligt in het Westen van Duitsland, niet ver van de NederlandsDuitse grens. Voor het grootste gedeelte wordt het omvat door de bossen van het Teutoburgerwoud, dat zich over een lengte van honderd kilometer uitstrekt van de Huckberg tot Korn. Niet altijd is de naam Teutoburgerwoud voor het gebergte, dat zich in dit prachtig vorsten dom verheft, gebruikt. In de Middeleeuwen droeg het de naam Osning en ook wel Osnegge. Eerst in de I7de eeuw, maar vooral in de 19de eeuw onder in vloed van bevrijdingsoorlogen, die hier gevoerd werden, geraakte de oude naam van Tacitus, die in zijn gedenkschriften het gebied van de strijd tussen de Germaanse legioenen van Hermann enerzijds en van den Romeinsen veld heer Varus anderzijds, als het Teutoburgerwoud omschreef, weer in zwang. Deze naam is sinds de 19de eeuw behouden gebleven. Op dit stuk historisch gebied verheft zich het gedenkteken van den groten Germaansen vrijheidsheld Hermann. Dit gedenkteken, dat een hoogte bezit van bijna 54 meter, beheerst voor een groot gedeelte het schitterende land schap, dat ieder jaar opnieuw duizenden be zoekers trekt en ook vele onzer landgenoten niet onbekend is. In het midden van dit wonderschone land, met zijn oeroude geschiedenis, waarin de voor vaderen van prins Bernhard zo'n belangrijke rol hebben gespeeld, ligt de oude hoofdstad van het vorstendom, Detmold. Duizenden en nog eens duizenden hebben de roem van deze echte Duitse stad, met zijn heerlijke prome nades en gebouwen, reeds bezongen. Het schit terende oude gedeelte van de stad, waaraan de middeleeuwse gevels zo'n buitengewone be koring geven, sluit aan bij de meer moderne woonwijken, met hun vrolijke tuinen, die bijna ongemerkt overgaan in het Teutoburgerwoud. Detmold is het middelpunt van het schoonste punt van het Teutoburgerwoud. Hier is de plaats, waar de oeroude eiken en beuken ver tellen van het roemrijke verleden der Germanen, van de kracht en eerlijkheid van het volk, dat hier woont en waaraan Prins Bernhard zich zo verknocht gevoed. Dit is het land van Wittekind en Teoet, waar Hermann de Bevrijder den op- dringenden Romeinen de weg versperde. Midden in Detmold ligt het voorvaderlijk slot van Prins Bernhard, dat reeds van het jaar 1541 dateert. Op dezelfde plaats moet een nog ouder slot gestaan hebben, maar hiervan is nog slechts de ronde toren overgebleven. Oorspron kelijk was het slot omgeven door brede grach ten en sterke wallen. Een uit het jaar 1647 stammende kopergravure laat ons dit slot zien als „Haus en Veste Detmold", als een werke lijke vesting, die menige bestorming doorstaan kon en doorstaan heeft. Dit slot, waar 's prinsen oom nog als laatste regerende vorst resideerde, bergt vele kunstschatten. Dat is geen toeval de vorstelijke familie heeft zich steeds veel met kunst beziggehouden en trad steeds als be schermer van haar beoefenaars op. Veel in Detmold getuigt daar nog van, b.v. het mooie Lippische Landestheater, dat nog in de oorlogs tijd tussen 1914 en 1918 gebouwd werd, nadat het oude Vorstelijke Hoftheater geheel door brand vernield werd. Aan de familie van Prinses Juliana's verloofde is het voor een groot deel te danken, dat aan de kunst in Detmold steeds een bijzondere plaats is ingeruimd. Namen als Freilligrath en Grabbe, Lortzing en Brahms alsmede van den landschap- en dieren- schilder Kroner, die in het Teutoburgerwoud enige van zijn beste motieven vond, getuigen daarvan. Prins Bernhard zur LippeBiesterfeld is op 29 Juni 1911 te Jena geboren. Geheel in af wijking van de traditie, werd Prins Bernhard zeer eenvoudig opgevoed, hetgeen in niet ge ringe mate tot zijn latere karaktervorming heeft bijgedragen en wat de verklaring is voor het feit, dat de Prins de eenvoud zelve is. Ook al weer in afwijking van de vorstelijke traditie, ging de Prins, na lager en middelbaar onderwijs genoten te hebben, niet naar de militaire academie, maar naar de universiteit, waar hij met veel succes rechten studeerde. De Prins is sportief. Naast de motorsport is hij een bijzonder liefhebber van reizen, hetgeen wel zeer duidelijk blijkt uit een langdurige reis naar Engeland en Marokko, welke hij kort geleden maakte. Zijn cosmopolitisme blijkt ook nog uit het feit, dat hij, vóór dat hij zich metterwoon te Berlijn vestigde, een tijd lang in Parijs verblijf hield. Alhoewel het geslacht zur LippeBiesterfeld reeds in November 1915 afstand van de troon van het vorstendom Lippe deed, mag de Prins in zijn geboortestreek zich nog steeds in een grote populariteit verheugen. Voor een niet ge ring deel is dat aan zijn eenvoudigheid en buitengewone hartelijkheid toe te schrijven. Hij heeft tal van vrienden, zowel in het buitenland als in Duitsland zelf. bank werd gebracht. De waarzegster Madame de Tanis werd aangeklaagd door een rijke Zweedse, Baby Knudsen genaamd. Anderhalf jaar geleden was de jongedame bij Madame gekomen om iets omtrent haar toekomst te weten te komen. Voor iedere séance verlangde de waarzegster een som van 18.000 francs en de even goedgelovige en bijgelovige Zweedse be taalde het graag. Anderhalf jaar heeft het ge duurd, vóór dat Madame de Tanis het verhaal omtrent haar toekomst beëindigde en in die anderhalf jaar tijds heeft de Zweedse jonge dame... een millioen francs op de tafel der som- nabule gelegd! De Zweedse vrouw klaagde Madame de Tanis aan voor bedrog en op lichterij. Het proces is nog niet ten einde. De uitspraak, waarnaar een ieder nieuwsgierig is, zal eerst over enkele weken plaats hebben. ««aassaasMiSt' BOLIVIA BEVEELT HOGER ARBEIDSLONEN! De nieuwe Boliviaanse regering onderneemt momenteel een „hogerlonen-experiment", zo om vangrijk en gewaagd, als nog nimmer een land durfde doorvoeren. Volgens de nieuwe bepalin gen zijn alle ondernemers, die arbeiders in dienst hebben, verplicht de lonen aanmerkelijk te ver hogen. Oorzaak van deze loonsverhoging is niet de rentabiliteit der industrie, doch de honger lonen, die de lage arbeiders in Bolivia ontvangen. Een arbeider, die tot nog toe 10.in de week verdiende, moet, volgens de nieuwe bepalingen, in den vervolge 16.gaan verdienen. Boven dien moet iedere grote werkgever zijn arbeiders een jaarlijkse premie schenken van 50.en hoger, dit in verhouding tot de verdiensten van den arbeider. In totaal en globaal berekend worden de lonen met 65% verhoogd! Werkgevers, die zich niet aan de regerings voorschriften houden, worden boeten opgelegd. De straffen bestaan slechts uit geldboeten en kunnen door geen arrest worden afgekocht. Deze zonderlinge maatregelen zal ongetwijfeld een grotere werkloosheid ten gevolge hebben, daar vele werkgevers niet van zins of wellicht niet in staat zullen zijn de lonen zo aanmerkelijk te verhogen. Dies zullen zij het personeel, dat enigszins kan worden gemist, ontslaan. Lefons de Conversation et de Littérature Préparation aux examens de francais. Mademoiselle W. J. L. BERKHOUT, Professeur de langue et de littérature fran^aises. 9 Bronsteeweg HEEMSTEDE. iiiiiimiiHimimimiNiiMigmiHiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiimimiimiiiniiiimiiiimimiiiiiiiiiiii Ursula forceert een verloving. Door JO H. PAARDENKOOPER. Vries Andergast haastte zich, tegen zijn gewoonte en ook tegen de gewoonte van kleine» maar goede berghotels met zijn ontbijt. Een warm, onschuldig regentje plaste op het terras neer. Het water van het meer schemerde lichtgroen prachtweer voor een hartstochte lijken visser!! Reeds wilde Vries Andergast opstaan om met een lichte buiging aan de hem bekende hotelgasten voorbij te flaneren, toen een jonge dame plotseling opstond. „Zoudt U mij niet willen meenemen, meneer Andergast „Waarheen „Op het meer. Ik heb mijn hengel en aas al klaar liggen." „Maar natuurlijk. Met genoegen zelfs." De trekken van Andergast weerspiegelden echter helemaal niet het genoegen, dat uit zijn woorden klonk. Hij wist zich vaag te herinneren, dat zij Ursula heette (alreeds een onsympathieke naam Ursula, de vrouw van Prikltebeen uit het kinderboek uit zijn jeugd verder herinnerde hij zich, dat hij enkele malen met haar had gedanst, meer uit toeval, omdat haar tafeltje vlak bij liet zijne stond. En boven dien. Andergast had niet veel op met vrouwen als sportkameraden. Desondanks verklaarde hij wanhopig en met een gedwongen lachje: „Maar natuurlijk! Met genoegen zelfs!" Twee uur zaten zij nu reeds in de smalle boot. De hengelroeden hingen treurig in de wind stilte en de stilte van het water had zich aan de beide mensen meegedeeld. Eindelijk zei Andergast: „Houdt U van de hengelsport „Neen. Helemaal niet!" „Neen „Ik vind hengelen afschuwelijk!" „Maar „Waarom kijkt U mij zo doodverwonderd aan?", zij leunde lachend achterover, „denkt U heus, dat ik met U meegegaan ben, om te vissen?" „Ja, natuurlijk dacht ik Ursula streek een dikke streng haar van haar voorhoofd. „U bent een pracht-mens, meneer Andergast," zei ze, „werkelijk, U bent heel aardig - U bevalt meMaar van vrouwen hebt U niet het minste begrip'" Vries Andergast haalde liet hengelsnoer uit het water en wierp het in een grote boog ergens anders weer in „Tja en waarom bent U nu eigenlijk met mij „Om mama." „Mama?" „Ja, mama zou graag hebben, dat ik trouwde. Daarom zijn we hierheen gereisd. Niet om te hengelen onder de vissen, maar om te hengelen onder de mannenBegrijpt U me Welnu U" viel in de smaak van mama; U bent rijk en wij zijn betrekkelijk arm! Is het dan niet te begrijpen, dat mama dadelijk een hengel kocht en mij beval met te gaan vissen?" Andergast keek verbaasd naar het meisje. „Ik moet eerlijk zeggen ik bewonder Uw oprechtheid „Die behoeft U niet te bewonderen! Als ik het eens was geweest met mama, had ik beslist gezwegen." „Ik dank U voor Uw eerlijke antwoord. Ik beval U dus in het geheel niet!" Het meisje trok een ernstig gezicht. „U bevalt me zelfs buitengewoon goed," zei ze, „reeds vanaf de eerste dag, dat ilc U zag. Maar daarom moet U niet denken, dat een jong meisje maar dadelijk met iemand trouwt, omdat hij eens met haar ging vissen!" „De methode van mama is verouderd. Desondanks had zij voor dit plan velerlei voorbereidingen getroffen. Ziet U daar die bergtop Daar zit mama nu en slaat ons gade. En ziet U daar tussen de bomen die kleine schuur Daar zit papa. En als niets helpt, moet ik precies om 12 uur, als de klokken van het kleine kerkje daar beginnen te luiden, in het water vallen U redt mij natuurlijk ik moet mijn armen om U heen slaan papa en mama komen in de boot voorbijvaren de situatie enfin, U begrijpt me nu zeker wel!" „En waarom dóet U het niet Waarom ver raadt IJ mij dat alles?" Zij aarzelde. „Omdat ik mijn geluk niet ik heb het mij altijd anders voorgesteld," ze hakkelde verlegen, „ik ben een erg dom meisje - ik geloof nog steeds aan liefde." Ze boog het hoofd en bloosde. „Jammer," zei Andergast„misschien was het plan geslaagd!" „Met een leugen? Nooit!" Andergast legde zijn arm om haar middel en trok haar naar zich toe. „Wat doet Uü Als mama ons ziet U weet toch Andergast kuste haar op haar halfgeopende mond. „Mama mag gerust denken, dat haar plan geslaagd is," zei hij, „ik ben zó blij, dat ik eindelijk een eerlijk, goed mens gevonden heb, en dan nog wel in de gestalte van zo'n lief meisje. En als U het niet al te dwaas vindt, zou ik U in alle ernst willen vragen, of U mijn vrouw zoudt willen worden!" In het hotel wachtte de familie met ongeduld op de terugkeer van Ursula. Eindelijk zag men het witte japonnetje van Ursula aan de oever, tussen de struiken. Mama liep haar tegemoet. „We waren zó ongerust over je, kind! Waar ben je toch geweest?" „Op het meer. Ik heb gevist met den heer Andergast." „Zo We hadden al angst, dat er iets met je gebeurd was." „Dat is er ook!" „Wat dan?" Ursula lachte: „Ik ben sedert enkele ogenblikken verloofd!" Moeder schrok op: „Verloofd Met wien, in 's hemelsnaam „Met Andergast. Hij is juist naar een bloe menwinkel gaan zoeken, om in alle vorm om mijn hand te kunnen vragen!" De moeder schudde ongelovig het hoofd. „Maar je kent dien heer pas sinds gisteren? Hoe is dat alles zo snel gebeurd?" Ursula straalde: „Och ik heb hem een leuk, klein verhaaltje verteld, dat hem bijzonder goed beviel!"

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1936 | | pagina 5