TRUUS HELMICH MIJNHEER PIMPELMANS GAAT „EN PENSION AP/ALON BroDsteawe H. RH PREDIKBEURTEN Onze jarenlange ervaring DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN OVERALLS HEN S~Ë~N MARY RAAMELDT PERMANENT-WAVE MANICURE Garage Van Houten BURGERLIJKE STANÊT VAN VLIET'S Fotohandel Ons AFDRUKWERK staat aan de spits! SPORT De J. ADVERT DOE VERKO Voedt met I Luxe y 2 DK UEllSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Zondag 20 September. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Briët. Jeugdkerkdienst. Aan de uitgang extra collecte tot bestrijding der onkosten. Kapel Nieuw-Vredenhoi, Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Barger. In deze dienst zal bij het uitgaan gecollec teerd worden voor het Zuiderzeefonds. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. H. Avondmaal. N.m. 5 uur: Ds. H. Buurman. Camplaan 8. V.m. 10 uur: Ds. H. Buurman. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. Nederl. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Ds. H. H. Dorgelo, Herv. Pred. te Naarden. (Met medewerking van het dameskoor.) Eglise Réformée Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 20 septembre 10 h. 30: Service et Sermon. 3e Collecte pour la restauration. 11 h. 45: Ecole du Dimanche. 20 h.Service du Soir, Pasteur Krafft. Vendredi 25 septembre a 20 h.: Service en frangais et en hollandais pour préparer de 350e anniversaire de l'Eglise Réformé Wallonne de Haarlem. Mr. les Pasteurs Van Dijk, Miskotte, Krafft. en onze goed geoutilleerde werkplaats garan deren U een vakkundige en daardoor goedkope reparatie aan Uw STOFZU IQ ER,onver schillig weik merk. Ged. Oude Gracht 52 Tel. 12762 Tus8chen Postkantoor en Verwulft GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE. Programma: (Des avonds van 78 uur.) Maandag: Die Bremer Stadtmusikanten Der Graf von Rüdesheim Geschichten aus dem Wienerwald, wals Du und du, wals Une nuit au desert Caresses Venitiennes, valse - When moonbeams softly fall You are my heart's delight Hold me Drifting down the Shalimar Schep vreugde in't leven Good-bye, schat Good-bye Goldelfchens Hochzeitstag, Karakterstuk -Aufzug der Clowns -Night Moi j' n'en suis pas Annemariechen-Annemarei, marslied Mein Schatz ist bei der Infantrie, marslied. Dinsdag: Wir kurbeln an, potpourri Ich sehn' mich nach Dir, langz. wals Ich glaube dem üliick heut begegnet zu sein, langz. foxtrot Lotosblumen, wals Vineta Glocken, Boston Zwemmen Zeilen (in een botter op de zee) Hein spielt abends so schön auf der Schifferklavier' Wenn auf der Alm die Zither klingt Polly, foxtrot Schoner Gigolo, tango Wanderlieder-Potpourri Prisionero, tango My tango dream, tango Non, je n'ose pas Mon p'tit bistrot. Woensdag: Komm in die Gondel, lied uit de operette „Eine Nacht in Venedig" Wiener Bonbons, wals Het Mezennestje Dorps- kinderdans Turandot, bezaubernde Turandot Ich sehn' mich nach dir Jubilee Dance Memories Ten tiny toes, one baby nose Aloha beloved Hotter than ever Baby, ich suche anschluss, tango Mein liebes Madel in der Heimat, tango. Donderdag: Royal-Court-Ball, wals In good old time, wals Schelmerei-Fox Wirbelwind, wals Gems from „No, no, Nanette" Gems from „Rose-Marie" Bei uns Dachauer Steyrer Mad'l Venezuela, lied en tango Gnadige Frau, komm' und spiel mit mir Unter Kameraden, potpourri Isola Bella Mein Herz kent nur die eine Frage Liebe war es nie, tango Die alte Spieluhr, tango. Vrijdag: Antreten zur Polonaise!, potpourri Donauwellen, Walzer Künstlerleben, Walzer My world is gold because you love me All hope is ended Equilibristik Perpetuum Mobile Jungle Fever Casa Loma Stomp Chinatown, my Chinatown, Limehouse blues White Jazz, foxtrot Auf Wiederseh'n in weiten Fernen, slowfoxtrot Bleib' bei mir In meiner Heimat, tango. Zaterdag: Steckenpferd und Puppe Puppen lustig und fidel Serenenzauber, wals O Frühling wie bist du so schön, wals Trau- mende Glocken Die Spieluhr tanzt Ouver ture „Piqué Dame" Christels Lied, uit „Der Kongresz tanzt" Heurigen-Lied, uit „Der Kongresz tanzt" Alexander's Ragtime Band Hotcha Razz-Ma-Tazz Heimlich und leise Geburtstagfeier bei der Nachtigall War's dein Mund, tango Ade mein Kind, tangolied. FEESTVREUGDE IN HEEMSTEDE. Ook Heemstede heeft Zaterdag deelgenomen aan de algemene feestvreugde. Aan het veel grotere vlagvertoon was het te merken, dat de dag van Zaterdag een uitzonder lijke oranjedag was. Daar ook veel zaken gesloten waren en veel arbeiders vrijaf hadden, leek het veel op een buitengewone Zondag. Toch was wel merkbaar, dat de voorbereiding tot een grootse oranjehulde tijd te kort was ge komen. Officieel was er dan ook niets te doen voor des avonds half acht, op welk tijdstip een lichtstoet zou geformeerd worden. Doch de Kanoclub „de Zandvaartkade" zorgde ook voor wat afwisseling in de middaguren, door, hoewel zich beperkend tot de kring van de Zandvaart kade, een optocht te organiseeren van versierde fietsen en autopeds, met voorop een rijk ver sierde kano en een fraai versierde bokken wagen. Hoewel bescheiden van opzet, waren er toch nog 67 nummers. Voorafgegaan door trommelslagers trok de aardige groep door een deel der gemeente en trok veel bekijks. De jury, bestaande uit de heren B. Platte, G. J. Arnold en P. J. v. Dort, kende voor de versiering de volgende prijzen toe: Voor versierde rijwielen. 1. Inge Beekman. 2. Henny Sjouke. 3. B. Ko ning. 4. Tinie Pol. 5. Nelly Gozeling. Voor autopeds. 1. De Zusjes v. Dort. 2. Tinie Vergunst. 3. Gonnie Priem. 4. L. Vollinga, benevens een extra prijs voor de versierde bokkenwagen. Dank zij ook de milde bijdragen van om woners kon aan de andere kinderen als troost- prijsje een reep overhandigd worden. Het geheel viel bijzonder in de smaak en zal misschien bij volgende oranjefeesten navolging vinden. Evenals op Koninginnedag was de Zand vaartkade en de achterzijde van de lacob van Campenstraat weer alleraardigst geïllumineerd, aan de zijde der Zandvaartkade, evenals op en onder de Zandvaartbrug met lampions, aan de overzijde met vetpotjes in de kleuren oranje, wit en blauw, welke lichten zich in het donkere water alleraardigst afspiegelden. Om half 8 des avonds was het Valkenburger plein de verzamelplaats voor de vorming der lichtstoet. Hier heerste al ras een geweldige be drijvigheid. Van alle kanten kwamen de deel nemers, organisaties met hun vaandels en vlag gen, maar vooral met lampions van allerlei kleur en vorm. Fietsen versierd, met tussen groen en bloem de portretten van de prinses en den prins. Wat de organisaties betreft zagen wij in de stoet de gemeente-arbeidersverenigingen Door Eendracht Sterk en de R. K. gemeente-arbei dersbond St. Paulus, een groep van R.K. Kruisvaarders en R.K. Verkenners in uniform en vaandels, de R.K. Volksbond, de R.K. bouw vakarbeiders St. Jozef, de R. K. bloemistei- arbeidersvereniging St. Deus Dedit, de R. K. toneelvereniging Door Eendracht Sterk, de vis club De Morgenstond, allen met hun vaandels Vervolgens het Heemsteeds gemengd koor H.O.V. met een groot transparant, (een zeil boot achter op een rijwiel), de R. K. Verken ners met vlag en meedragend een groote J. en een B. van oranjebloemen, Kruisvaarders in hun uniform, de jeugdige R. K. schoolvoetbalclubs in diverse kleuren, evenals H.B.C. met hun vlaggen. Vooral goed vertegenwoordigd waren de Christelijke verenigingen Jong Heemstede, Drie- hoekmeisjes, Chr. meisjesbond, Zonnestraal, de Gereformeerde meisjesvereniging Thalia, de Chr. Ned. Meisjesbond en de Knapenvereniging Samuel. De Chr. Jongemannenvereniging, gezeten op een boerenwagen, rijkelijk met lampions en oranje versierd, trok de bijzondere aandacht, evenals een groepje Volendammers, die als het een oranjefeest betreft, zeker niet achter willen blijven. Van de versiering der rijwielen was eveneens veel werk gemaakt. Voorop trok een alleraar digste groep van vier rijwielen, met oranje linten aan elkander verbonden en rijkelijk met lampions omgeven, de aandacht, evenals een versierde invalidewagen, waarop de portretten van het prinselijk paar In de stoet waren ingedeeld de 3 plaatselijke muziekgezelschappen, voorop ging „Eensge zindheid", in het midden „St. Michael" en aan het eind „Excelsior", allen medetorsend hun vaandels met de talrijke medailles en kransen. Om even voor 8, zette de stoet zich in bewe ging, voorlopig nog zonder de Christelijke meisjesorganisaties, die zich later op de Heem- steedsche Dreef aansloten. In zijn geheel was de stoet toch wel 1 kilometer lang. Het was, vooral op de Heemsteedse Dreef, een fantas tisch gezicht die vele kleurige lampions deinend op de maat der muziek. Ruim een en een half uur duurt de tocht en om circa half tien naderde de stoet het Raad huisplein. Hier hebben honderden belangstellen den zich voor het Raadhuis verzameld, dat nu wel niet verlicht is, omdat de tijd voor het aan brengen der verlichting te kort was. Maar het Gemeentebestuur had nu een keurige gröen- en bloemenversiering doen aanbrengen. Alle ramen waren omgeven door guirlandes van groen met rosetten van oranjebloemen. Door de firma v. Amerongen van de Radio- Centrale was een speciale geluidsversterker aangebracht, met 2 grote luidsprekers in de galmgaten van de toren. Met oranjeliederen en vrolijke marsen werd het wachten aangenaam verkort. In de raadszaal waren aanwezig de burge meester, Jhr. J. P. W. v. Doorn, wethouder Dr. E. A. M. Droog, verschillende raadsleden, leden van de Vereniging Koninginnedag en ook de oud-voorzitter dezer vereniging, Jhr. P. Quarles v. Ufford, velen hiervan met hun dames. Een geweldig gejuich steeg op, toen bij het binnenkomen der eerste groepen de burge meester met ambtsketting om op het balcon verscheen. Het hoera-geroep en lang zullen zij leven was niet van de lucht. Het was een feeëriek schouwspel vanaf het gevolgd door een daverend Hoerageroep en Lang zullen zij leven. Ja, ook de Heemsteders wilden nu eens uiting geven van hun verknochtheid aan het Oranje huis. Toen eindelijk de burgemeester te kennen gaf iets te willen zeggen, werd het even rustig. Hierna hield de burgemeester ongeveer de volgende rede vanaf het balcon van het Raad huis: „Nu gij allen van deze feestelijke en blijde ommegang zijt teruggekeerd en nu met zeker enige duizenden verenig, zijt voor het ge meentehuis, verheugt hef gemeentebestuur zich in uw midden te mogen zijn, om mede te jubelen, maar ook haar dank te uiten voor het heuglijk bericht dat wij deze week gekregen hebben. Onze Prinses, een jonge vrouw, heeft een levensgezel gevonden, waarmede zij hoopt met veel geluk het nieuwe leven tegemoet te gaan. Het Nederlandse volk komt niet zo gauw in vuur om zich te uiten, maar als op die Dinsdag de tijding komt van haar verloving, dan vindt dit Nederlandse volk daarin de gelegenheid uiting te geven aan de verknochtheid jegens' het huis van Oranje, aan ons Vorstenhuis, dat zoveel offers heeft gebracht voor ons Neder landse volk. Nu zijn ook vooral wij, Heemsteders, verheugd onze gevoelens te kunnen uiten voor ons Vorstenhuis, waarvan de Koningin zo vele jaren al haar liefde aan ons gegeven heeft. Maar nu Haar Dochter eerstdaags het voor recht zal hebben met den man harer keuze dat vorstenhuis voort te zetten, nu stel ik van deze plaats voor allereerst in ons binnenste hen veel geluk en voorspoed te wensen en daar naast spontaan aanheffen: „Lang leve de Prinses, lang leve Prins Bernhard." Toen daverde over het plein het Lang zullen zij leven, en het hoerageroep hield lang aan, tot de muziekcorpsen nog enige vrolijke marsen gaven, terwijl daarna vanuit de luidsprekers nog eens verschillende volksliederen klonken, die door de aanwezigen werden meegezongen. Even een gehos om de muziektent, maar toen de muziek dan met een vrolijke mars verdween, was het Raadhuisplein spoedig leeg en keerden ed mensen huiswaarts. Alleen in de café's, die een uur langer permissie hadden en waar tot 12 uur muziek mocht zijn, bleef het nog enige tijd levendig. Rest ons nog te melden dat de bewoners van de Bosboomlaan langs de huizen een lam pionverlichting en Oranjeslingers hadden aan gebracht, wat des avonds een aardig effect opleverde. GOED EN STERK vanaf f2.- VAKKLEDINGMAGAZIfN PAARLAARSTEEG 1 TEL 12842 L ET OP JUISTE ADRES HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. Filmavond. Uitgaande van de Commissie inzake huis houdelijke voorlichting werd hedenavond in het Gebouw voor Christelijke Belangen aan de Voorweg een film^ vertoond als propaganda vóór de cursussen Tn kóken, naaien, kinderver zorging, huishoudkunde en wasbehandeling, welke ook dit jaar, aanvangende begin October, zullen worden gegeven. De presidente van de commissie, Mevr. DroogDeckers, zette in haar openingswoord de bedoeling van deze cur sussen uiteen. Zo is de cursus in koken voor namelijk gericht op het verkrijgen van goede en goedkope voeding, terwijl op de cursus in naaien grote aandacht' wordt gewijd aan het verstellen en het vervaardigen van kinder kleding uit kledingstukken, die ten dele ver sleten zijn, z.g. „van oud nieuw maken". Hierna werd de film vertoond, die toegelicht werd door de secretaresse der commissie, Mevr. Verlooy. De film gaf een duidelijk beeld van de verschillende werkzaamheden, het bereiden van voedzame en goedkope maaltijden, het onder houd van huishoudelijke artikelen, het ver richten van kleine reparaties, enz. Na afloop van de film was er gelegenheid om zich voor deel name aan een of meer cursussen aan te melden. JULIANALAAN 6 - TELEFOON 29550 TOONKAMER BINNENWEG 79 Laat Uw plaatwerken bij ons inlijsten. Wij encadreeren billijk en artistiek Raadhuis, die deinende massa, met er tussen die veelkleurige lampions. Toen tenslotte de laatste groep op het Raadhuisplein aanwezig was( de laatste waren twee arbeiders van Openbare Werken, gezeten op de stevige paar den van de reinigingsdienst) en de gezamenlijke muziekcorpsen zich in de muziektent hadden be geven, schaarde de gemengde zangvereniging H.O.V. zich voor de ingang van het Raadhuis, om het Wilhelmus te zingen, dat onder een vrij goede stilte werd aangehoord, maar toen de muziek ook het Wilhelmus inzette, werd dit spontaan door de aanwezigen meegezongen, TWEE JUBILEUMS. A.s. Vrijdag zullen de heren B. N. van Bakel en Jac. Sloof de dag herdenken, waarop zij 25 jaar geleden in dienst kwamen bij het gas- en electriciteitsbedrijf in Heemstede. Beiden zijn thans werkzaam als stoker. RIJKSTELEFOON Nieuwe aansluitingen. Telef nr. Gidsvermelding. 28674 Bertholée, J.; Sportparklaan 7, Heem stede. HEEMSTEEDSE SCHAAKCLUB. Herdenking 5-jarig bestaan. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de Heemsteedse Schaakclub hield het bestuur hedenmiddag in Café Rest. „Boekenrode" een receptie, welke zeer druk is bezocht en waarbij vele toespraken werden gehouden. De eerste spreker was de voorzitter, de heer W. A. de Tello, die, na de aanwezigen en in het bijzonder de burgemeester van Heemstede welkom -te hebben geheten, een overzicht gaf van de afgelopen vijf jaren, waarbij hij op geestige wijze de medewerking van de dames roemde. Hierna werd het woord gevoerd door den burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn, die de Heemsteedse Schaakclub geluk wenste met haar eerste lustrum en er in zijn toespraak o.m. op wees, dat het schaakspel zowel de sportiviteit als het denkvermogen ontwikkelt. Spr. eindigde zijn rede met het uiten van de beste wensen voor de groei en de bloei van de club. Vervolgens boden de deputaties uit de ver schillende schaakbonden hun gelukwensen aan. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door de heer Kuiper, voorzitter van de N.-H. Schaakbond, de heer v. d. Auw, bestuurslid van Haarlems Schaakgezelschap en de heer Velt- man, voorzitter van V.V.V. te Alkmaar. Ter receptie waren voorts enige raadsleden gekomen, t.w. de heer H. Disselkoen als lid van de onderwijscommissie, dit in verband met de groeiende belangstelling voor het school- schaken, en de heer C. A. M. Jonckbloedt, die als voorzitter van het comité voor ontwikkeling en ontspanning van werklozen zijn dank uit sprak voor de samenwerking tussen de Heem steedse Schaakclub en de Schaakclub der Werklozen. Na de toespraken werden verversingen aan geboden en begon het va-et-vient der belang stellenden, die het bestuur kwamen feliciteren. Bloemstukken waren gezonden door de Zandvoortsche Schaakclub, de N.-H. Schaak bond, Haarlem's Schaakgezelschap en de Schaakclub „De Rochade" te Haarlem. Tenslotte verdient nog vermelding, dat de wanden van de zaal prijkten met een serie uit muntende portretten en carricaturen van de leden der club, met vaardige hand getekend door den heer Jac. Koper. Deze trokken aller belangstelling, evenals de tentoongestelde her- denkingsschilden en gewonnen prijzen. Des avonds was de wereldkampioen Dr. Max Euwe de gast van de Heemsteedse Schaakclub. De bovenzaal van Café Rest. „Boekenrode" was geheel gevuld met belangstellenden, waar onder als vertegenwoordiger van het gemeente bestuur wethouder Jhr. A. v. d. Poll. De voor zitter heette de aanwezigen welkom en dankte Dr. Euwe voor zijn bereidwilligheid om zijn vacantie te onderbreken om voor de Heem steedse Schaakclub een lezing te houden. Onder applaus beklom Dr. Euwe hierna het podium, om zijn causerie te houden over het tournooi van Nottingham. Spr. deed dit op geestige wijze, zodat meermalen een hartelijk gelach door de zaal klonk. O.m. vertelde Dr. Euwe, dat hij jaren geleden (hij was toen 18 jaar) tegen het toenmaals 9-jarige wonderkind Reschewski had gespeeld, doch de partij had verloren. Toen hij in het tournooi te Nottingham van Reschewski won, klopte deze hem op de schouder en zei: „U bent toch aardig vooruit gegaan in die jaren!" Nottingham, zo merkte Dr. Euwe op, heeft geen beslissing gegeven omtrent de classifi catie van de sterkste acht schaakmeesters. Van allen kan men zeggen, dat zij door een kleinig heid, een remise meer of minder b.v., hoger of lager geplaatst hadden kunnen worden. Op zo'n tournooi worden wel eens aardige denkbeelden gelanceerd. B.v. het idee van Lasker om de remisekans te verkleinen. Men wil wel eens beweren, dat het schaakspel lang zamerhand is doodgelopen, dat men zo goed als geen variaties er meer in krijgt en dat het spel reeds zodanig van A tot Z is bestudeerd, dat meesterpartijen hoe langer hoe meer in remise zullen eindigen. Men heeft verschillende middelen daartegen bedacht, o.a. vergroting van het bord, invoering van nieuwe schaakregels, enz. Nu stelde Lasker voor, hét bord van 64 ruiten en de thans geldende spelregels te be houden, doch voor de aanvang van het spel de stand der stukken op de a-lijn en de h-lijn door loting te bepalen, zodat de volgorde dezer stuk ken steeds wisselde. Een aardig idee, omdat het dan uitgesloten is, dat men van de aanvang af op remise aanstuurt. Blijkbaar heeft Lasker hier een soort combinatie van schaak en bridge willen uitvinden! Aan het demonstratiebord gaf Dr. Euwe een uiteenzetting van verschillende merkwaardige standen, foutieve zetten tengevolge van tijd nood, de daaruit voortvloeiende complicaties, enz., uit de partijen te Nottingham gespeeld. Daar tussendoor werden verschillende vragen beantwoord. Na afloop daarvan dankte de voorzitter Dr. Euwe voor zijn welwillendheid en bood hem een zilveren briefopener met inscriptie aan BADHUIS HEEMSTEDE. In het raadhuis aan de Postlaan werden in de week van 7 tot en met 12 September genomen 290 douchebaden en 13 kuipbaden. Aan 18 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 64 volwassenen gebruik gemaakt. 9. Nu, dat was de beste wraak, die mijnheer Pimpelmans had kunnen bedenken. De lieve jeugd vergat mijnheer Pimpelmans en begon terstond om het bezit van het paardje te pluk haren. Terwijl deze veldslag nog steeds aan de gang was, stond mijnheer Pimpelmans al lang voor het loket van het station en zei: „Twee enkele Zomerdorp alstublieft!" De beambte overhandigde hem de kaartjes. 10. Maar o wee, toen mijnheer Pimpelmans wilde betalen, werd hij rood tot achter zijn oren! Hij bedacht zich namelijk, dat zijn porte- monnaie nog in zijn andere jasje zat, en dit jasje zatstevig opgeborgen in de koffer! „Geeft U de kaartjes dan zolang maar terug!" zei de loketbeambte, en hij borg ze netjes weer op. JUBILEUM AAN DE GASFABRIEK De heer Jac. Sloof, stoker aan de Gas fabriek alhier, her denkt heden de dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst kwam aan het Heemsteedse Gas bedrijf. PLAATSING BRIEVENBUS De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Haarlem brengt ter kennis van be langhebbenden, dat op de 10e September j.l. een brievenbus is geplaatst in de Koediefslaan hoek Bronsteeweg te Heemstede. De tijdstippen van lichting zijn op werk dagen: 8.45, 13.15, 16.30, 20.30 en 23.30. Op Zon- en feestdagen 19.50. l TELEFOON 29523 VJANv.GOUENJTRAAT 29 HEEMSTEDER GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 15 September 1936. C. Bleyenberg, Heemst. Dreef 15. A. Nor- tier, Fred, van Eedenplein 25. P. W. Lam- merse, Jan v. Goyenstraat 10. N. H. Peeters, Bosboom Toussaintlaan 47. J. Breuk, Tessel- schadelaan 3. J. A. van Delden, Amarillis laan 5. O. Dubbelman, Jac. van Campen straat 13. -- W. C. van Holten, Zandvoortsche- laan 155. Wed. T. LaanCrok, Cesar Franckstraat 11. j. H. Martin, Fred, van Eedenplein 13. J. Nederkoorn, H. W. Mes daglaan 6. H. C. Pasman, H. W. Mesdaglaan 23. J. J. Peschar, Jos. Israëlplein 18. Ir. J. F. Th. van der Ree, Beethovenlaan 38. C. G. R. Teunis, J. v. d. Bergstraat 53. A. J. Verhage, Asterkade 23 H. J. W. M. Voogel, Const. Huygenslaan 20. Bleekersvaartweg 53 b'd Koediefslaan Tel. 28062 LUXE AUTOVERHUUR REPARATIE INRICHTING Ondertrouwd: R. W. J. C. v. d. Wall Bake en R. E. Hooft v. Iddekinge. Getrouwd: A. J. J. Philippo met J. Nunnink. Bevallen: A. HuiskampBeijer d.; C. L. de Graaf—Taylor d.; M. Willemsen—Stam d.; G. J. ten BraakeMoolenaar WAGENWEG 86 UIT HET R.C.H.-KAMP. De grote strijd gaat beginnen. De grote dag, waar heel voetbalminnend Haarlem en Heemstede naar uitziet, is weet daar; het grote competitie-rad begint weer te draaien. Alle mogelijke oefenwedstrijden met alle daar aan verbonden experimenten, zijn achter de rug. Nu wordt het ernst. Ook voor de blauw-zwarten, die de competitie openen met een thuiswedstrijd tegen Xerxes. Het is nu niet bepaald een gemakkelijke op gave, deze eerste strijd tegen Lagendaal c.s. Misschien valt het mee, maar op papier hebben de Rotterdammers dit jaar wel een heel sterk team. Zij hebben de beschikking gekregen over enige prominente Hermes-spelers als v. Oort, v. d. Vaart, Scheffers, de Bruin. Deze zullen samen met Lagendaal, v. d. Broek, de Jong e.a. onge twijfeld een geduchte ploeg kunnen vormen. Maar de Rotterdammers kunnen er van over tuigd zijn, dat ook de Racing-ploeg haar mannetje zal weten te staan. Vooral de achter hoede met haar eminente keeper aan het hoofd, is buitengewoon lastig te passeren. Alleen de voorhoede blijft nog een open vraag. Het kan mee en tegenvallen. Het is jammer, dat de rechtsbuiten Paape reeds tijdens de oefencampagne werd uitgeschakeld. Hopen- lijk weet zijn remplacant hem afdoende te ver vangen. Al met al hebben wij wel vertrouwen in de Racing-ploeg en zou het ons niets ver- DOOR G. TH. ROTMAN (NADRUK VERBODEN) 11. „Och, och," zuchtte mijnheer Pimpel mans, „moet die hele vertoning nu opnieuw beginnen?" Maar het moest. De koffer werd op de grond'uitgespreid en mijnheer Pimpelmans begon zenuwachtig naar z'n jasje te zoeken. Hij was echter zo dom, deze operatie vlak voor het loket te ondernemen, zodat de andere reizigers hun kaartje niet konden kopen. 12. Er ontstond een ware paniek onder de mensen, die bang waren, hun trein te zullen missen. Ook de loketbeambte begon op te spelen en mijnheer Pimpelmans werd steeds zenuw achtiger. Toen kwam Teun er bij. Teun was zeeman bij de grote vaart en een potige kerel. „Wat mot dat hier?" riep hij uit; „allé, vort met die rommel! En 'n beetje gauw!" wonderen als zij winning inzette. Nader vernemen zal uitkomen: Kors Kloos v. Musscher Ruis Uit hi A.s. Zondag draaien en zal tegen Graaf Wilier Dat wordt weet oude rivalen. De t voor H.B.C. 3 pun een gelijk spel 4 op 10 Nov. zelfs e nu een nederlaag wedstrijden is H.I weest en wij zijn er dit jaar van Vinken zijn defini Wie er voor in de niet, ook niet ol vorige jaar gehand Een optimistisch De betuiging vai ons Vorstenhuis gevonden in de Koningin de gewi Generaal voor gec Naast een uitinj v/arme erkentelijk! stelling van de zij den, vroeg Hare 1 Staten-Oeneraal v< het voorgenomen wetsontwerp voor Bernhard en een toestemming tot zakelijke ontwerp kort aan de StE voorgelegd. Drie tussen de bekendi Koningin op 17 0 regeling van Ha; Hendrik bij de 1 1901, waarna korl huwelijk voltrokke als grondslag zoi het huwelijk var Bernhard kunnen loft zijn, waarovei Het overige dei dit blijde begin ni< altijd levend in' ee dankbaarheid, dat gelopen jaar zijr behouden en is bl lijkheden, waarom winnen." En ver getuigd, dat de be vrucht gebleven de Troonrede hiei drijven hier te Ia FA Maanclag I-f oom, de heer HeemstedeI A I Weltevreden I (Java): 1 Heemstede, M N V.Amsf Naaimachit V^^.jOewM Kruisstraat 42, Handmachine va Inlaatmeubels va Elec. machine va Kabinet-Meubels 1HIIIIII1IIIIIII1IIIIIIIIIII1 iiiiiiiiiiiiiiiimimiimii De melk VOOR MEERDI S liB

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1936 | | pagina 2