CONTROLE AANSLAGBILJETTEN-BEZWAARSCHRIFTEN H N S E N „'T RAEDTHUIJS" *"«$S!!ÏS? 4® VERMOUTH TORINO COSTIRI per llterflesch f0.95 DAMESJ ASSEN PREDIKBEURTEN Accountantskantoor TH. W. BLIKSLAGER ZOON Etaana F1MABPINGA PHILIPS RADIO INGEZONDEN TWE Vervolg H.P.C. BE DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Zondag 27 September. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Barger. Kapel Nieuw-Vredenhof, Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10 uur: Ds. Briët. In beide diensten extra collecte voor de Bijz. Prot. Scholen. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Prof. Dr. J. Ridderbos te Kampen. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. Camplaan 8. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp, H. Avondmaal. N.m. 5 uur: Prof. Dr. J. Ridderbos te Kampen. Eglise Réformée Wallonne. (Begijnhof.) 10 h. 30: Service de Ste. Cène. 15 h. 30: Service commémoratif du 350e anniversaire de la communaute Réformé Néer- landaise de langue Frangoise, l'Eglise Wallone de Haarlem. Pasteur Krafft. Vendredi 20 octobre a 20 h.: Service. ÜRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE. Programma: (Des avonds van 78 uur.) Maandag: Indra Walzer Traume auf den Ozean lei l'on peche C'est fini Sing- sang im Walzertakt, potpourri Een moeder begrijpt alles Het Jodenkind Es wird im Leden, tango Die Liebe siegt, slowfox Wij brengen U..., Schlagerpotpourri Song of happines Streichholz-Wachtparade Pal O'Mine Who made littele boy blue? Was die Donau erzalht, Wiener Walzerpotpourri. Dinsdag: K.L.M.-Mars Hallo Hilversum, mars Chant-Hindou Valse triste Die Perlenfischer Die Afrikanerin Sarie Marais Ou Tante Koba Die Katze auf den Takten Teddybar's picknick Daysy Fascina tion Reine de Musette La Bourrasque. Woensdag: Ale-Wien Amorettentanze, wals Wees gegroet, vol schone lentetijd Des Zomers Schlager-Appell Das Berner- oberland Die iustigen Knaben Mit Laute und Fiedel Du bist die Frau, die mir gehort, tango So wie du hat mich nicht keine Frau gekiisst, tango 1 gotta see an man about a girl, foxtrot jump on the wagon, foxtrot Ali Baba, rumba Flower of the Orient, foxtrot. Donderdag: Estudiantina, Walzer Ninna, Nanna, Walzer Schlager-Appell Under heaven's blue -By the sleepy lagoon Plaisir d'amour Au clair de la lune Niemals, foxtrot Das ist romantisch, foxtrot lrgendwo auf der Welt, slowfox Einmal schaflt's jeder, mars-foxtrot Barbara - Stellen Sie sich vor, ich bin ein wilder Rauber Every day's a lucky day That old faded rose. Vrijdag: Saxophon-Gelachter, foxtrot Spat- zen-Polka Traume auf den Ozean, wals Die Welle Lasz Blumen sprechen lch liebe dich und kenn' dich nicht! O wie schön, uit ..Friederike".Liebe goldener Traum, uit „Friederike" 3 sz. Tanccsardaswk - 4 Tanccsardasok fm Reiche des Indra, ouver ture Der Zarewitsch, grote potpourri Fifi, foxtrot Puszta, fox. Zaterdag: Lincke Perlen, Polka und Marsch- potpourri Ouverture zur Oper. „Die schone Galathea" Tales of Hoffman, selection Mattinata Santa Lucia Horst du mein Lied Die weissen Wolken wandern - Abends, wenn die Lichter glühn, foxtrot Wenn wir beide Hochzeit machen, foxtrot At the end of the day Shut the door Heinz spielt Abends so Schön auf dem Schiffersklavier - Spanische Dorfmusik. EEN JUBILEUM AAN DE AMSTERDAMSE WATERLEIDING. Donderdag, 1 October, zal de heer N. J. Lammers, wonende Molenwerfslaan 136, Heem stede, de dag herden ken dat hij vóór 25 jaar in dienst kwam aan de Amsterdamse Waterleiding, pomp station Leyduin alhier Als jongmaatje in dienst getreden aan het machinebedrijf, heeft hij de verschil lende rangen van por tier, olieman en machinedrijver door lopen. Om gezondheids redenen heeft hij enige jaren geleden over plaatsing verzocht en gekregen naar het filtersbedrijf, waar hij door zijn vroeger opgedane kennis van het machinebedrijf belast is met de machine van dit bedrijf. Het zal den jubilaris op 1 October te Leyduin waarschijnlijk niet aan belangstelling ontbreken. KON. NED BOND VAN OUD-ONDER OFFICIEREN. Vergaderzaal gerestaureerd. De afdeling Haarlem van de Kon. Ned. Bond van Oud-onderofficieren heeft haar vergader lokaal aan de Schouwtjeslaan 63, op de hoek van het Schouwtjes plein. Het gebouw is in 1909 aan de afdeling geschonken door wijlen Mevr. de douairière Mr. Dr. Visser van Hazerswoude, geb. Van Merlen en aangezien de tand des tijds er langzamerhand aan begon te knagen, heeft het gebouw nu in- en uitwendig een goede beurt gehad. Vooral het interieur heeft een grote verande ring ondergaan. De eertijds kale houten vloer is thans met keurig linoleum belegd, een vrolijk behangsel siert de wanden, terwijl de geschil derde plafonds een prettige indruk maken. Aan kleding en meubilering maken van de zaal een bijzonder gezellig geheel, waartoe ook de nieuwe moderne lampen bijdragen. Voorts is centrale verwarming door middel van een automatische oliestookinrichting aangebracht. In de aan grenzende schietzaal staat wederom een biljart, wat voor de leden, die dit vermaak tijdelijk heb ben moeten missen, wel een attractie zal zijn. Kortom, deze restauratie heeft het vergader lokaal in een moderne, gezellige en naar de eisen des tijd ingerichte zaal herschapen, die voor het houden van allerlei bijeenkomsten, vergaderingen, besprekingen, bridge-clubs, enz., kan worden gebruikt, zoals ook in de bedoeling van het bestuur ligt. N. J. LAMMERS. LEDEN VAN HET NEDERLANDSCH INSTITUUT VAN ACCOUNTANTS I 22 LANDZICHTLAAN TELEF. 28046 KANTOOR HEEMSTEDE 10 POSTLAAN 28439 TWEE JUBILEA AAN DE GASFABRIEK. Vrijdag sloot voor dit jaar de rij van jubi larissen aan het gas- en electriciteitsbedrijf met het jubileum van de heren B. N. v. Bakel en J. Sloof, die de dag herdachten, dat zij voor 25 jaar bij het gasbedrijf in dienst kwamen. De 'directiekamer was voor deze gelegenheid rijk versierd met palmen en bloemen, en om 10 uur waren daar verenigd de burgemeester, de directeur der bedrijven en het merendeel der ambtenaren en beambten. Bij het binnenkomen werden bloemen aan de echtgenoten van de jubilarissen aangeboden. Toen zij met hun naaste familieleden hadden plaats genomen, werd allereerst het woord ge voerd door den burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn. Vandaag, aldus spr., is er een dubbel feest. Twee uwer mogen vandaag herdenken de dag, dat zij vóór 25 jaar in dienst van het gasbedrijf te werk werden gesteld. Als jonge mensen in het bedrijf gekomen, zijn zij nu beiden nog in de kracht van hun leven, zodat zij beiden nog vele jaren hun krachten kunnen geven aan het zo belangrijke bedrijf. Naast de gelukwensen bood de burgemeester de jubilarissen namens het gemeentebestuur het gebruikelijke geschenk onder enveloppe. Vervolgens sprak de directeur. Reeds meerdere malen, aldus Ir. Duynstee, heb ik de gelegenheid gehad in deze versierde zaal gelukwensen tot jubilarissen te spreken. En het is mij steeds weer een aangename taak, omdat bij zulk een gelegenheid weer naar voren komen de gevoelens tot elkander. Vandaag vooral is het een feestdag, omdat wij twee jubilarissen hebben. Uw beider loopbaan is steeds gelijkvormig geweest, beiden gekomen als arbeider, beiden geworden stoker. Vroeger voor de hete retor ten. Gij beiden hebt "de gehele reorganisatie meegemaakt, de reorganisatie, die het werk wel vergemakkelijkt, maar een veel grotere verant woordelijkheid schiep, zoals de bediening dei- generators en nog zo vele andere kleine dingen. Daarom, aldus spr., past hier een bijzonder woord van dank voor uw beider plichtsver vulling. Mede namens het huldigingscomité bood de directeur beide jubilarissen een cadeau aan, be staande uit een rookfauteuil. Vervolgens sprak de heer Verdouw, opzichter van de fabriek, die de ijver en werklust schetste van de beide jubilarissen, ook in de tijd toen nog met trekhaak en kolenwagen moest gewerkt worden in veel heviger hitte, stof en rook. Op humoristische wijze schetste spr. het leven van de jubilarissen, ook buiten de fabriek. Dank bracht spr. voor de manier waarop beide jubilarissen de zorgen gedeeld hebben met de leiding om de qualiteit van het gas op een zo hoog peil te brengen en besloot met de wens nog vele jaren met hen samen te mogen werken. Tenslotte dankten beide jubilarissen voor de VERGADERING TUINLIEDEN. Woensdagavond hield de Onderlinge Tuin liedenvereniging „Aerdenhout en O." een druk bezochte ledenvergadering, in het bijzonder om te besluiten of de uitgestelde Dahliatentoon stelling dit jaar nog gehouden zou worden. Na ampele bespreking werd besloten om Zaterdag en Zondag een tentoonstelling te organiseren, de prijsvraag dit jaar niet te doen geschieden en collectief in te zenden. De op stelling zal geschieden in de achterzaal van Café-Rest. „Hof van Heemstede", Valkenburger laan. Op deze tentoonstelling zal dan nog eens geëxposeerd worden een gedeelte der collectie gedroogde en geprepareerde planten, benevens een groep zieke planten en de bestrijdings middelen, waarmee de heer K. Goudzwaard, WITTE GETAILLEERDE f3.25, f2.75 en f 1.95 vakkledingmagazijn paarlaarsteeg 1 tel. 12842 .let op juiste adres bestuurslid der verenging, het vorige jaar op de Lathyristentoonstclling een gouden medaille behaalde in Boekenrode alhier. Deze tentoonstelling is voor belangstellenden gratis te bezichtigen Zaterdag 26 Sept. van 210 uur en Zondag van 1010 uur. Door den heer H. v. Gurp was ingezonden een groepje Dahliaknollen van stekken, met A.S.F.-korrels bemest. Aan deze planten was duidelijk de uitstekende knolvorming te zien als gevolg dezer bemesting. Door den heer K. Goudzwaard waren inge zonden 6 soorten van éénjarige zaadplanten voor de tuin, waarvan bijzonder opvallen de enkelbloemige Tagetus hybr., een import uit Engeland, mooi kastanjebruin, Silvia hybr. met een onbetekenende bloem, maar met aan de top blauwe schut- of lokbladeren en de Penstate- mon, een zaailing, bloem bloedrood met mooie witte keel. Ter keuring was ingezonden door den heer H. v. Iperen, Archimenes en een collectie Colleus, waaraan 8 en 2 X 9 punten werden toegekend. Vervolgens werd het winterprogramma vast gesteld. In de Octobervergadering zal de heer K. Goudzwaard een lezing houden over de ziekte van vruchtbomen en de bestrijding daarvan-. 1 Bij aankoop van een flesch COSTIRI tijdelijk GRATIS een kristallen flacon gevuld met het bekende Dr. SIEGERT'S ANGOSTARA BITTER. F. H. KLUËN hartelijke woorden en de geschenken. Hierna kregen de jubilarissen de gelegenheid in huise lijke kring het feest voort te zetten. Des avonds bracht het fanfarecorps „Excel sior" aan den heer J. Sloof te zijnen huize een serenade. De heer Sloof is jaren lang lid geweest van „Excelsior" en wegens zijn arbeid aan het corps lid van verdienste geworden. Men was dan ook niet karig met het geven van nummers voor zijn woning en bij de ge bruikelijke felicitatie van den voorzitter van „Excelsior" klonken dan ook woorden van dank voor wat hij, naast zijn zware arbeid, nog voor „Excelsior" heeft kunnen doen. Dank zij het mooie weer trok deze serenade een bijzonder grote publieke belangstelling. WELVAART-COMITé. Actie wordt in ieder geval in October met kracht voortgezet. Woensdagavond werd in het gebouw van de Kamer van Koophandel aan het Nassauplein een algemene vergadering (met vertegenwoor digers van organisaties) van het Welvaart- Comité gehouden. De voorzitter, mr. dr. F. A. Bijvoet, zette het doel der vergadering uiteen: bespreking van de vraag, of het Welvaart-Comité zijn werkzaam heden zal voortzetten. Hierna deelde de secretaris-penningmeester van het Comité, jhr. dr. J. C. Moilerus mede, wat het Comité sedert Februari heeft gedaan en hoe het de campagne heeft gevoerd. Spr. zeide verder, dat van de gemeentebe sturen hoofdzakelijk dan van Schoonheids- commissiën en Bureaux van Bouw- en Woning toezicht niet die medewerking was onder vonden, welke men had mogen verwachten. Door de eisen welke die lichamen stelden, is het wel voorgekomen dat een voorgenomen werk te duur zou worden en daarom niet werd uitgevoerd. In de laatste maanden is de campagne door het Comité anders en intenser gevoerd dan in het begin. Affiches, reclameplaten, manifesten zijn overal waar dit maar mogelijk was, aan geplakt en verspreid. En de resultaten hiervan zijn zeer merkbaar geweest. Maar nu doet zich de grote moeilijkheid voor, dat de actie, begonnen met een bedrag van ƒ1600.door verschillende organisaties en particulieren verstrekt, niet zal kunnen wor den voortgezet omdat, wanneer met 1 October de salarissen van het personeel zullen zijn be taald, er nog 10.in kas zal zijn. Zal de campagne dus kunnen worden doorgezet, dan zijn nieuwe geldmiddelen nodig. Slechts écn stem ging op vóór stopzetting der werkzaamheden van het Comité. Door verschillende organisaties werden toe zeggingen gedaan, zodat het Comité in ieder geval gedurende de maand October financieel in staat zal zijn, zijn actie voor „meer werk" met kracht voort te zetten. De vertegenwoordigers der organisaties zullen nitussen met hun besturen overleg plegen en eind October zal daii weer een algemene ver gadering worden gehouden, om te bespreken wat verder kan gedaan worden. KUNSTKRING HEEMSTEDE. De Kunstkring Heemstede heeft een aanvang gemaakt met een intensieve reclame-campagne door op ruime schaal een propagandablad te verspreiden, waarin men alle mogelijke ge gevens betreffende doel en werkwijze van de kring vindt. De voorzitter, Ir. H. T. Zwiers, vertelt in een aantal zeer lezenswaardige artike len, wat de Kunstkring Heemstede is, welk be staansrecht de kring heeft en wat er reeds is gedaan op het gebied van muziek, literatuur, voordrachtskunst, beeldende kunsten, enz. Niet- leden vinden in dit blad, dat met enige foto's is verlucht, een uiteenzetting van de kosten aan het lidmaatschap verbonden, terwijl ook het programma voor het komende seizoen is op genomen. Dit programma luidt als volgt: 1. Een piano-avond te geven door de Franse pianiste Janine Weill. 2. Een uitvoering van het Waleson-kwartet. 3. Een liederenavond van de zangeres Ans Stroïnk. 4. Een voordrachtavond van Jan Musch. 5. Een of meer voordrachten over Bouw kunst van Ir. H. T. Zwiers. Verder wordt aangekondigd een extra avond van Moderne Nederlandse muziek van den componist Henk Badings, waaraan medewer king zal worden verleend door Annie Woud (zang), Olly Folge Ponden (viool), Johan de Nobel (violoncel) en Felix de Nobel (piano). De piano-avond van Janine Weill, de eerste in de reeks, zal worden gehouden op Maandag 26 October, des avonds om 8.15 uur, in het Gebouw van de Ned. Protestantenbond aan de Postlaan. Wij komen hier nog nader op terug. Het ligt in de bedoeling, het propagandablad om te zetten in een werkelijk verenigings orgaan, waarin met de programma's van de komende utvoeringen, de teksten der te zingen liederen, gegevens omtrent de uit te voeren kunstwerken en de uitvoerende kunstenaars óók algemene kunstbeschouwingen zouden worden gehouden. BELANGRIJKE VERKEERSVERBETERING. Leidschevaartweg wordt verbreed. Het gevaarlijke gedeelte Leidschevaartweg bij de oprit naar het viaduct van de Zand- voortse tram op de grens van Heemstede en Haarlem welk weggedeelte reeds lang een bron van ergernis is voor eiken weggebruiker, hetzij automobilist, wielrijder of wandelaar! zal nu toch worden verbeterd. Men heeft reeds een aanvang gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden teneinde de trambaan 1.50 M. bij het smalste weggedeelte 1.80 M. naar het Westen te verleggen, teneinde aan de weg zijde het viaduct gedeeltelijk te kunnen af graven, zodat de weg hier verbreed kan worden. De gemeente Haarlem zal voorts, naar wij ver nemen, langs de vaart een schoeiing laten aan brengen. Door deze maatregelen kan de weg 6 M. breed worden, terwijl aan weerszijden een trottoir zal worden aangelegd. Binnenkort zal dus op dit punt een belangrijke verkeers- verbetering tot stand komen, welke ongetwijfeld door alle weggebruikers zal worden toegejuicht! AANRIJDING. Maandagvoormiddag om 10 uur had op de Heerenweg bij de Zandvoortschelaan een aan rijding plaats tussen een auto, bestuurd door A. G. uit Amsterdam, rijdende richting Haarlem- Bennebroek en een uit tegenovergestelde rich ting komende wielrijder, genaamd S. W. v. d. P. Het ongeval had plaats doordat de wielrijder, die kort achter een vrachtauto reed, plotseling zonder op het tegenliggende verkeer te letten naar links de weg overstak om de Zandvoort schelaan in te rijden, waardoor hij door de uit Haarlem komende auto werd gegrepen. Hij kwam op de motorkap van de auto terecht en bekwam een hoofdwonde, terwijl zijn rijwiel werd vernield. Dr. Trombrok verleende de eerste hulp en heeft den wielrijder per auto naar zijn woning te Heemstede overgebracht. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: G. Lammers, Kruis weg 1114 te Haarlemmermeer, portemonnaie met inhoud; M. v. d. Klashorst, Lombokstraat 8, blauwe regenjas; Dr. Cuijperlaan 14, imitatie zilveren armband; Van Wonderen, Timorstraat 14, kinderbril; Openbare Werken, Wipperplein, zilveren lepeltjes; Lindenlaan 28, portemonnaie met inhoud; J. Steijnman, lepenlaan 1, vulpen; N. Peetoom, Kruisweg 1212 te Haarlemmer meer, rijwielbelastingmerk in etui; Damsteele, Hofmeijerplein 35, Haarlem, autoslinger; A. J. van Zoren, Linschoterstraat 65, fototoestel; Van den Hoonaard, Voorweg 11, ceintuur; Bureau van Politie, twee broches; Willemse, Groenendaal, zilveren rozenkrans; Bureau van Politie, hondenhalsband; J. A. Swinkels, Bali- straat 15, armband van oude stuivertjes; J. Oudakker, Madoerastraat 1, bankbiljet; Koning, Raadhuisstraat 61, R.K. vragenboekje; Romeijn, Drieheerenlaan 24, tas met inhoud; Bureau van Politie, aktetas; Adema, Bankastraat 57, dames tas; S. J. van Deventer, Zandvoortschelaan 117, hondenpenning; P. v. d. Putten, Kerklaan 7, kouw; De la Haijze, v. Merlenlaan 19, zwart poesje, Broekmeier, Zandvoortschelaan 167, kinderportemonnaie; Bogaard, Lanckhorstlaan 5, damesschoen; Elbersen, Kerklaan 41, Alpino muts; A. Meijer, Berkenlaan 23, oorhangertje; Eibersen, Kerklaan 41, tuindersmandje; O. IJtsma, Heerenweg 22, rijwielbelastingmerk. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 22 September 1936. O. J. A. Werner, Raadhuisstraat 4. J. H. G. Zeelenberg, Zomerlaan 34. H. L. Boom gaard, Bronsteeweg 80. -Wed. Dr. D. A. Boon, Heemst. Dreef 243. Th. K. R. Wiist, Zandvoortschelaan 182. OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeids bemiddeling kwamen in de loop dezer week 446 aanbiedingen in van werkzoekenden t.w. 46 grondwerkers, 21 metselaarss, 10 schilders, 34 timmerlieden, 13 opperlieden, 107 bloemist-arbeiders, 110 losse werklieden, 6 metaalbewerkers, 7 kantoorbedienden, 3 bouwk. tekenaars, 3 bakkers, 1 stucadoor, 85 werkzaam in andere beroepen. VISWEDSTRIJD. Zondag 20 September hielden de viscolleges „De Morgenstond" (Haarlem-N.) en „De Dageraad", Heemstede, een onderlinge wed strijd op witvis, waarvoor een fraaie beker was beschikbaar gesteld. Na een zeer spannende strijd won „De Dageraad" met 114 stuks, terwijl „De Morgen stond" het bracht tot 105 stuks. Na afloop reikte de voorzitter van „De Morgenstond" met enige toepasselijke woorden de prijs over. De Voorzitter van „De Dageraad", de heer Jac. Bos, sprak er zijn voldoening over uit, dat uit deze strijd was gebleken de goede verstand houding tussen beide clubs en voegde er de wens aan toe, dat er spoedig een revanche wedstrijd zou georganiseerd worden, maar dan op baars, wat bij de aanwezigen wel bijval vond, zodat ter gelegener tijd stappen zullen gedaan worden tot het organiseren van deze wedstrijd. VERKEERSONGEVAL. Woensdagnamiddag had op de Zandvoort schelaan te Heemstede een aanrijding plaats tussen een auto, bestuurd door J. P. te Heem stede, rijdende in de richting Heerenweg en een uit tegenovergestelde richting komend twee wielig motorrijtuig, bestuurd door M. B., komende uit 's-Gravenhage. De motorrijder viel tegen de grond en werd aan zijn linkerbeen gewond. Op advies van een dokter is hij per taxi naar het Diaconessenhuis te Haarlem over gebracht. ESPERANTO. Evenals vorige jaren stelt het Gemeente bestuur van Heemstede de ingezetenen weder om in de gelegenheid op prettige en goedkope wijze met deze wereldtaal kennis te maken en in een speciale cursus in de avonduren, onder bevoegde leiding, zich in het Esperanto te bekwamen. Wekelijks op Dinsdagavond van 8 tot 10 uur wordt in de school te Heemstede aan de Heem- steedsche Dreef les gegeven, te beginnen met 6 October a.s. De prettige sfeer die altijd in de cursus heerst en de wijze waarop de lessen worden gegeven zijn voldoende bekend. In be trekkelijk korte tijd worden goede resultaten bereikt en de methode is wel zo, dat velen zich zonder grote inspanning op aangename wijze het Esperanto eigen kunnen maken. Men geve zich schriftelijk of mondeling op aan het Gemeentehuis, Afd. Onderwijs, te Heemstede. UITZENDING ZWAKKE KINDEREN. Straatcollecte op 30 September. In aansluiting op het artikel in ons nummer van 18 Sept. j.l., betreffende doel en werkwijze van het "Centraal Genootschap tot uitzending van zwakke kinderen, kunnen wij thans mede delen, dat de afdeling Heemstede van dit Ge nootschap op 30 September a.s. een collecte zal houden. Gezien het mooie doel van deze vereniging bevelen wij deze collecte gaarne in de aandacht van onze lezers aan. Er wordt weer een beroep op hun vrijgevigheid gedaan, maar men be denke, dat het is in het belang van het op groeiend geslacht. Hoe gezonder en sterker, des te beter toegerust voor de levensstrijd! In het vorige artikel vermeldden wij abusieve lijk, dat de penningmeesteresse was Mevr. Lefebvre; dit moest zijn: Mevr. Kaars Sijpestein, geb. Wijsman. T. SAARLOOS. DE HEER T. SAARLOOS JUBILEERT. Vrijdag 2 October zal de heer T. Saarloos de dag herdenken, dat hij voor 25 jaar in dienst kwam bij de gemeente Heemstede. Van die 25 jaar is de a.s. jubilaris ruim 22 jaar doodgraver geweest op de alge- meene begraafplaats. Aanvankelijk werd de heer Saarloos, die in de Haarlemmer meer had gewerkt, in dienst genomen als wegwerker. Hij kwam ook nog al eens op de begraafplaats, waar de oude heer J. v. d. Putten toen nog dood graver was. En zo gebeurde het, aldus de heer Saar loos, dat ik op een goede keer, dat was op het eind van 1913, de delfschop van den ouden doodgraver nam en zonder aanstelling als dood graver, het eerste graf maakte, en toen op 16 Februari 1914 de oude doodgraver het tijdelijke met het eeuwige verwisselde, hielp hij op die dag, in de geklede jas en het petje van den ouden doodgraver op, iemand naar zijn laatste rustplaats brengen. Het oude kerkhof gaf nog niet voldoende werk voor een volle dagtaak, en zo kreeg reeds in 1914 de heer Saarloos zijn aapstelling als werkman bij Openbare werken en doodgraver, waarbij nog de functie van boswachter, dit laatste meer speciaal voor het bewaken van Groenendaal op de Zondag. Tot 1923 bleven de functies van arbeider aan de gemeentewegen en doodgraver gecom bineerd. Doch de groei van Heemstede, eiste steeds meer werk op de begraafplaats, zodat het gemeentebestuur in 1923 besloot den heer Saarloos te ontheffen van zijn betrekking aan Openbare" werken en hem uitsluitend de zorg voor de begraafplaats op te dragen. Er was veel te doen. Het was niet enkel het begraven en het maaien van het gras, maar ook het onderhoud der graven werd nu aan den doodgraver opgedragen. Dat het aantal begrafenissen in de jaren sterk is toegenomen, bewijzen de cijfers. Was dit aantal over 1912 slechts 30, nu in 1936 is dit getal tot op heden al 95. Ook de begraafplaats zelf heeft in die jaren een geweldige verandering ondergaan. In de jaren 19261937 werd het oude „Bullenhofje" opgeruimd en bij de begraafplaats getrokken, evenals een groot stuk ten Westen en op 1 Mei 1927 werd de aula in gebruik genomen en ver huisde de doodgraver van het oude huisje, dat gestaan heeft vóór de nu nog bestaande kapel op de R.K. begraafplaats, naar het fraaie huisje naast de ingang van de aula. Sympathiek is de wijze waarop hij zijn werk doet, en altijd is hij even welwillend om de graven te wijzen, die men wenst te bezoeken, want Saarloos kent elke rustplaats. Even wel willend en vriendelijk is hij voor de bezoekers der R.K. begraafplaats die ook de ingang bij zijn woning moeten passeren. De begraafplaats is voor hem een heiligdom geworden en wee dengene die deze plaats niet met de eerbied, daaraan verplicht, betreedt. Dit is voor de nabestaanden der overledenen ook een rustige gedachte. Dat zijn werk gewaardeerd wordt, zal zeker op de receptie, die hij op 2 October, des mid dags van 35 uur, te zijnen huize zal houden, wel blijken. HOFLEVERANCIER PRODUCTEN PLEIN 35y<>TEMPELIERSTR. TEL.16823 IINRUIL-HUURKOOP-REPARATIE B'J SPECIALISTEN BETER SERVICE (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) OPROEP TOT DE VROUWEN KRUISTOCHT. Diep doordrongen van de verantwoordelijk heid der vrouw in het sombere heden en van haar heilige roeping in dienst van een lichtere toekomst, richten wij ons tot alle weldenkende en goedwillende vrouwen van Nederland om elkaar over alle maatschappelijke, politieke en godsdienstige verschillen heen en boven elk eigen-, partij- of groepsbelang uit de hand te reiken, teneinde samen te trachten om de wereld van verdere ondergang te redden en tot nieuwe opgang te voeren. Wij willen ons samen rekenschap geven van onze schuld in het verleden, toen wij niet zelden in een wedloop om materiële en maatschappe lijke gelijkheid met den man onze geestelijke ongelijkheid aan deze hebben miskend; toen wij, vrouwen en moeders, die tot de dienst aan het leven, de liefde en de vrede zijn uitverkoren, veelal het leven terwiile van de materie ver loochenden, verdienen boven dienen stelden en meer hebben gestreden dan liefgehad. Wij willen elkaar opwekken en helpen om ons in de nood dezer tijden aangaande onze eigene en hoogste roeping in dienst der mensheid te bezinnen en daaraan gehoor zaam te zijn. Wij willen elkaar aanmoedi gen en steunen om ons bewust te worden van onze geheel eigen, goeddeels nog sluimerende gaven, mogelijkheden en inzichten en om deze ten volle in de samenleving uit te dragen. Wij willen elkaar behulpzaam zijn om de dienende en scheppende krachten in de vrouw, die thans slechts moeizaam en afzonderlijk aan de dag kunnen treden, te sterken, te organiseren en samen te voegen tot één machtige en boven alle partijen en belangen uitgaande geestelijke kracht, die mogelijk de geest der mensheid tot waarachtige Menselijkheid om zou schakelen. Daarom roepen wij alle weldenkende en goed willende vrouwen van Nederland op om zich met ons te scharen in de rijen van de „Vrouwen- Kruistocht", teneinde te trachten om samen in volstrekte trouw aan ons hoogste vrouw-zijn en in onvoorwaardelijke dienst aan de mens heid de weg te banen naar een waarachtig samenleven in liefde, vrede en oprechte mense lijkheid. E. J. MIOLéE—RIEM VIS, Haarlem. A. E. TALENS—EBBENS, Apeldoorn. Adhaesiebetuigingen worden gaarne inge wacht aan het Bureau Vrouwen-Kruistocht, Langendijkstraat 13, Haarlem, hetwelk gaarne schriftelijk nadere inlichtingen verstrekt. Gelde lijke bijdragen voor dit doel zijn hartelijk wel kom op postrekening 286200 t.n.v. W. A. v. Sonsbeek, Adm. Vrouwen-Kruistocht, Haarlem. Wilt tevens mede helpen aan de versprei-ding van de brochure: Vrouwen-Kruistocht. Hierin zijn vele bijzonderheden nader omschreven. 25 SEPTEMBE ENIGE BIJZ' GESCHIEDENIS I Geen „Pr We gaan terug 19l6. Onder de I meester Jhr. Mr. L stede een tijd van bos Groenendaal het publiek open omgeving daarvai Heemstede een z\ schien een 20-tal trekkelijk weinig met de stoomtrar de Haarlemmers z Op 31 Aug. we exploitatie van ei ting te Heemstedi enkele wedstrijder mimes uitgevoerd clubs. Aan het sic de enthousiaste I hier plaats was v wachten was nog mers uit de plaats nemen. En dit init N. Vos, toen hoo Heemstede, J. H noemd werd, Tali sten nog gymnasii De nieuwe burg J. P. W. van Doo jonge vereniging, statuten verkreeg raadhuize omtren jarigen. Uu pas kon worden; al spoec stuk naar voren, gemaakt, die in zou worden. Mej veel werk voor g Toen men bego van het eerste Spaanse slag, laai slag was hier toe pulair. De eerste 1 het tweede zevenl ter gelegenheid tram in 1917. Di loren. Tegen 1919 zi leden zeer af; vreemd; alle ledei nen. In 1921 wan deze laatste ging Spaarne .verloren L/L/LICf,- C/clIlfC ZIJ' C den lieer B. M van H.P.C., werd gevormd en door dien met de vere zo lang en uitvot gestaan om duide Prutsers Clubje" vormd werd! In de competiti in 1923 en wel in met liet IJ en HA en promoveerde i met 1930, gespee afdeling bereikenc wedstrijden stram 2 maal verlengei S.V.H. na 2 maal Eindelijk promov bestaan naar de pioen tegen S.V.H zevental bestond Braam en Uitend Wim Moolenaar. werd nog de derc laatste 3 jaar t tweede"; soms maar altijd kwam lijk bereiken van Maar misschien, vervulling zal ga Oorspronkelijk H.P.C. haar naar zeventallen in de in de kringcompe dames-zeventallei ten genoeg! Toch werd oo Braam in zijn gre Steeds won hij d den, kampioen v: uit in de landene de lange afstand en namen als Mc daal, Ten Hackei gen de zwemlief ook als verenigi concurrent op dc R1 Niei Telef.nr. Gids 28689 Dalen, Haarle: 19, He 16479 Keune, van Ri 16167 Mijnssi laan 3 26610 Rijwiel man, 2 28692 Schout 74, He

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1936 | | pagina 2