HAARDE DE V^RCUW I H/kJVE H UIS HEENK MIJNHEER PIMPELMANS GAAT „EN PENSION" Onze eerste plicht is niet te „hamsteren" De Herfstwaaier RECEPTEN L. CORSTEN Jzn. Een bero Garage BURG El FOTO LIJ VAN VLI ÏNÏ Een 9 OCTOBER 1936 No. 41 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 5 De jubileum-feestelijkheden van H.P.C. Zoals wij reeds eerder meldden, bestond de Heemsteedse Zwem- en Poloclub H.P.C. op 6 October a.s. 20 jaar. Het bestuur is van mening, dat dit jubileum het waardigst gevierd kan worden door speciale propaganda te maken voor de mooie nuttige en gezonde zwemsport. Wij geven hieronder een overzicht van de feestelijkheden. Onderling zwemfeest. Op Zondag 11 October, des namiddags van 14 uur, zal in het Sportfondsenbad een onder ling zwemfeest gehouden worden. Door de leden zal aan het bestuur een medaile- en bekerkast worden aangeboden. Verder is een uigebreid programma samengesteld. Dit luidt als volgt: 1. 25 M. vr. sl. voor meisjes t/m. 10 jaar. 2. 25 M. vr. sl. voor jongens t/m. 10 jaar. 3. 25 M. vr. sl. voor meisjes van 11 t/m. 13 j. 4. 25 M. vr. sl. voor jongens van 11 t/m. 13 j. 5. 66 M. vr. sl. voor meisjes van 14 t/m. 16 j. 6. 66 M. vr. sl. voor jongens van 14 t/m. 16 j. 7. 66 M. vr. sl. voor dames. 8. 66 M. vr. sl. voor heren. 9. 25 M. schoolsl. voor meisjes t/m. 10 jaar. 10. 25 M. schoolsl. voor jongens t/m. 10 jaar. 11. 25 M. schoolsl. v. meisjes van 11 t/m. 13 j. 12. 25 M. schoolsl. v. jongens van 11 t/m. 13 j. 13. 66 M. schoolsl. v. meisjes van 14 t/m. 16 j. 14. 66 M. schoolsl. v. jongens van 14 t/m. 16 j. 15. 66 M. schoolslag voor dames. 16. 66 M. schoolslag voor heren. 17. 25 M. rugslag voor jongens t/m. 13 jaar. 18. 66 M. rhgslag voor dames. 19. 66 M. rugslag voor heren. 20. 66 M. vr. sl. v. herenleden, geen baan- zwemmers. 21. Schoonspringen dames. 22. 20 X 33V3 M. vr. sl. estafette heren, tussen 2 ploegen samen te stellen door de zwem- commissie. Tot slot van de middag wordt een polo wedstrijd gehouden tussen H.P.C. I van 1926 en H.P.C. II, eveneens van 1926. De volgende zeventallen zullen de strijd tegen elkaar aan binden: H.P.C. I (1926) B. J. Moolenaar, H. J. Leijenaar, J. j. Kodde, J. Kooiman, H. Rozemeijer, A. J. Braam, Wim Moolenaar. H.P.C. II (1926) J. Stuifmeel, Van Huissteden, J. Uitendaal, D. We^sseling, H. Eldering, J. Sluiter, J. Schutter. De voorzitter van H.P.C., de heer A. J. J. Verspoor, zal de vele prijzen, die aan dit onder ling zwemfeest verbonden zijn, aan de winnaars uitreiken. De diploma's zullen echter bij een andere gelegenheid worden uitgereikt. Alle eerste-prijzenwinnaars ontvangen een medaille met inscriptie en alle deelnemers een prachtig diploma. De voorzitter van de feest- commissie, de heer Neve, heeft een en ander speciaal ter gelegenheid van het 20-jarig jubileum vervaardigd. Adspiranten feestavond. In de bovenzaal van Café-Rest. „Boekenrode" aan het Roemer Visserplein wordt op Zaterdag 24 October, des avonds van 7.3010.30 uur, voor de adspiranten een feestavond georgani seerd. Het damescomité, dat met de leiding' belast is, heeft een aardig programma samen gesteld. Ook de ouders der adspiranten zijn welkom. Lustrum-zwemfeest. Op Zondag 1 November, des avonds om 8 uur, wordt in het Sportfondsenbad een Lustrum zwemfeest georganiseerd. Medewerking wordt verleend door onze Olympische dameskam pioenen, terwijl waarschijnlijk ook een West- duitse ploeg zwemmers het feest zal opluisteren. Lustrum-ledenfeestavond. De Lustrum-ledenfeestavond zou aanvankelijk in het begin van November gehouden worden. De voorbereidingen voor de andere feestelijk heden nemen echter zóveel tijd in beslag, dat zulks onmogelijk geworden is. Dit feest, dat tevens een reünie beoogt te zijn van oud-leden, zal nu plaats vinden in het begin van Januari. GRONDWETSHERZIENING OF STAATS HERVORMING? Op 21 April 1934 heeft het hoofdbestuur van de Bond van Jonge Liberalen een commissie, be staande uit Mrs. F. Hollander, J. ter Horst en R. P. 's Jacob, belast met het onderzoek van de wijzigingen, die in de werking van het parle mentaire stelsel zouden zijn aan te brengen, opdat dit, beter dan thans het geval is, kan beantwoorden aan de zware eisen, welke de tegenwoordige tijd aan parlement en regering stelt. Het rapport, door deze commissie uitgebracht, is tot dusverre slechts in kleine kring verspreid. Nu echter de daarin behandelde onderwerpen tengevolge van de voorgenomen grondwets herziening in het brandpunt van de politieke be langstelling zijn komen te staan, heeft de Bond van Jonge Liberalen tot openbaarmaking en verspreiding van het rapport besloten. Het geeft een liberale oplossing van de grootste zwarigheden, welke aan de huidige, verouderde uitwerking van ons democratische regeringsstelsel kleven. De verschillende vraag stukken worden in dit rapport zeer overzichte lijk behandeld. Veel van wat door de commissie wordt voorgestaan is inmiddels neergelegd in het in 1936 verschenen rapport der commissie uit de Liberale Staatspartij ,,de Vrijheidsbond'': „De voorgenomen Grondwetsherziening 1937 naar Liberaal inzicht." Hetgeen wij reeds zo lang verwacht hebben, is thans een feit: de waardevermindering van de gulden heeft 'plaats gevonden, d.w.z. ten gevolge hiervan zullen de prijzen geleidelijk stijgen en zal men dus in de toekomst voor een zelfde artikel meer moeten betalen of wat op hetzelfde neerkomt, voor één gulden een mindere hoeveelheid kunnen kopen. Velen onzer hebben den Minister-President kort geleden door de radio horen spreken en tevens, hoe Z.Exc. erop aandrong om toch vooral rustig en kalm te blijven. Lang, wellicht te lang is in verband met de economische toe stand de waarde van onze gulden gehandhaafd geworden. Thans rust op ons, als huisvrouw, een grote verantwoordelijkheid, want immers een groot deel van het inkomen van den man en zodoende van het volksinkomen gaat door onze handen. Wij behoeven ons geenszins opgejaagd te ge voelen en evenmin behoeven wij ons te dekken door extra-inkopen tegen een onvermijdelijke verhoging van allerlei artikelen..Zulks zou niet 'alleen ten koste van anderen, minderbedeelden gaan, doch tevens leiden tot nodeloze prijsop drijving. „Hamsteren" dat reeds in de jaren 1914 1918 door zovele huisvrouwen gedaan werd, kunnen wij beschouwen als iets immoreels. Immers, het gevolg hiervan is niet anders, dan dat de beschikbare voorraden spoedig uit geput geraken en door de grote aanvraag zal een aanmerkelijke stijging ontstaan. Voorname lijk worden hierdoor getroffen al degenen, die door de nood der tijden toch reeds zozeer ge troffen zijn, van de ene dag in de andere leven en niet weten, hoe zij aan het allernodigste moe ten komen. Wanneer wij, huisvrouwen, solidair zijn en onze inkopen blijven doen, zoals wij tot dus verre gewoon waren, dan handelen wij in het algemeen belang. Evenzeer als er wetten ge maakt worden om prijsopdrijving te voorkomen, hebben wij, vrouwen de plicht tegenover ons volk om geen dwaze inkopen te doen, omdat we wellicht in een meer bevoorrechte positie verkeren dan ajideren. Eendracht maakt macht. Wij, Nederlandse vrouwen, kunnen dan ook ongetwijfeld eens- willend samenwerken om een algemene ver warring te voorkomen en zullen zelfbewust en rustig verder gaan, ten einde het allen, die ge roepen zijn orde te scheppen niet nodeloos moeilijk te maken. Paii-tsjich-jii, een Chinese dichteres uit de grijze oudheid. Door Mevr. G. C. MEYERSCHWENCKE. Heldere maneschijn! Door de vertrekken van het tuinhuis schrijdt de hofdame van Keizer Cheng Ti rusteloos op en neer. Het is de wondermooie Pan-Tsjich-jti. Zij wrong de han den ineen, als geslagen door een groot verdriet. „Weer niet naar haar gevraagd?" Waarom had haar Heer haar reeds sedert enige dagen niet ontboden? Wat zou dit beduiden? Had hij dan vergeten, dat zij sedert jaren geluk en leed met hem gedeeld had? Zij, de enige vrouw, die hij oprecht liefhad? Noemde hij haar niet steeds een wijze vrouw. Zijn dichteres? Hoe was alles tot voor weinig dagen nog geweest met hem, die zij beminde, die haar gehele hart behoorde! Voorzichtig tuurden haar donkere ogen in de tuin en langzaam, nadat de wacht zyjn derde ronde beëindigd had, betrad zij de lichte weg, die naar zee voerde. Diep in gedachten verzonken, tuurde Pan r.aar de zee, die rustig en beschenen door het licht der maan voor haar lag Het is alsof het water jade-kleurig is, zo wondermooi is het getint, dacht zij. Maar ook haar prachtig zijden gewaad, een geschenk van haar Heer, werd door dat zelfde helle maanlicht beschenen en was blauwgroen met zilveren glans. Zeldzaam! Deze wondere Oosterse pracht bracht tranen in haar ogen, maakte haar over gevoelig! Was haar invloed aan het verminderen? Was ook zij slechts, gelijk zovelen vóór haar, een speelpop, een tijdverdrijf geweest voor den Heerser? Zij was toch mooi, haar spiegel toonde haar dagelijks haar bijzondere schoonheid! In de stille tuin, eenzaam en verlaten, weende Pan om haar verloren liefde en het smartelijke leed, dat zovelen vóór haar doorvoeld hadden! Met haar fijne zijden waaier verborg zij haar gelaat en de tranen, die langs hdar wangen vloeiden. De nachtelijke koelte deed zich door haar dunne zijden kleren gevoelen en bracht haar langzamerhand tot de werkelijkheid terug. Zij maakte zich gereed de stille weg naar haar tuin huisje te bewandelen en zette zich neder op de witmarmeren treden van de trap, alvorens zij zich naar binnen begaf. Haaj; gedachten Wilden niet tot rust komen en woelden door haaf brein. „Zou zij het wagen haar Heer te zeggen, hoezeer zij leed? Neep, zulks zou immers ongehoord, zijn en had .nog niemand vóór haar gedaan! Een vrouw, die aan het keizerlijk hof verkeerde, had te zwijgen" Een zucht kwam uit haar angstig gemoed naar boven Qroote Houtstraat 99 HAARLEM Het maanlicht wierp de schaduwen van de takken op haar zijden waaier, de klokjes op het dak, die door de nachtelijke wind werden voort bewogen, klingelden zachtkens en heel in de verte deden de reeds ontwakende vogels zich horen in de stilte Pan keek enkele ogenblikken naar het spel der schaduwen. Wonderlijk leek het, alsof iemand tekens op het reine wit maakte, die zij niet begreep. Het was haar alsof zij in een andere wereld leefde en een zachte hand haar vriendelijk over voorhoofd en wangen streek en een stem haar iets toefluisterde. Pan hief zich op en schreed langzaam de trappen op naar haar kamer en als onder hypnose ging zij op een stoel voor haar tafel zitten, greep penseel en inkt, die voor haar stonden. „Mijn Heer zal weten hoe/eer ik hem bemin en wat ik door hem lijd", eide zij zachtkens voor zich heen, terwijl zij romerig voor zich uitkeek. Met krachtige hand schreef zij een lied op de vakken van haar zjjdcn waaier aan hem, haar liefde en naar lljaeft'jgïwijd Lang, heel lang is het geleden, dat Pan haar eerste gedichten schreef en deze dateren reeds van het jaar 18 vóór de Christelijke jaartelling. Vele gedichten zijn haar eerste gevolgd en deze dichteres, die eeuwen en eeuwen geleden leefde, staat nog steeds bij de Chinezen in hoog aanzien. Ter nagedachtenis van het eerste gedicht, dat zij schreef en dat een beeld gaf van haar grote leed, dat zij op haar waaier schreef, noemt men in China een verlaten vrouw steeds nog een „herfstwaaier". IS SUIKER EEN GENOTMIDDEL OF INDERDAAD NOODZAKELIJK? „Dank U, ik gebruik geen suiker," is tegen woordig het stereotype antwoord, dat men bij het presenteren van thee aan dames te horen krijgt. De persoon in kwestie gevoelt zich gelijk een held, omdat ze met zoveel moed weer een offer aan de slanke lijn gebracht heeft. Is suiker dan inderdaad voor degenen, die van snoepen houden, een {orikkeling voor de smaak, een vijand van de slanke lijn, indien met mate gebruikt? Of heeft het dau toch inderdaad wel waarde? De voedingsspecialist Walter Sommer schrijft: „In natuurlijk gegroeide suiker heeft de natuur de mens een bron van gecon centreerde kracht gegeven." Wanneer Sommer de nadruk legt op „natuurlijk gegroeide suiker", dan wil dit zeggen rietsuiker en druivensuiker. Het is dan ook bijzonder aan te bevelen om suikerhoudende vruchten te eten, vooral druiven, terwijl honing niet vergeten mag worden. De waarde van suiker als voedingsmiddel bestaat hierin, dat het vele koolhydraten bevat. Om het menselijke organisme de nodige op bouwende stoffen, kracht en warmte te ver schaffen heeft het nodig 45 gram vet, 30 gram eiwit, 15 gram voedingszouten en onge veer 300 gram koolhydraten. Het spreekt van zelf, dat niemand eraan zal denken 250 gram suiker per dag te gaan gebruiken, doch in alles wat men gebruikt is een kleine hoeveelheid suiker aanwezig, in koffie, thee, nagerechten, compote, koekjes, biscuits, bonbons, enz. Indien men zulks niet op medisch advies doet en geen bijzondere reden aanwezig is, behoeft men suiker niet angstvallig te vermijden. Het is be kend, dat het gebruik van suiker bij inspan nende tochten buitengewoon goed werkt. Aan te bevelen is- dan ook een aantal klontjes, mede te nemen als men grote fiets- of wandel tochten maakt. Wanneer men bang is, dat een normaal ge bruik van suiker in koffie en thee dik maakt, kan men beter dagelijkse gymnastiekoefeningen doen en veel groenten en vruchten eten, dan het geheel na te laten. Zeer interessant is in dit verband het kort geleden ingestelde onderzoek van een Ber- lijnsen professor, die o.a. opgemerkt heeft, dat vliegeniers bij hun ontbijt het suikerschaaltje flink aanspreken en dit misschien onbewust doen, omdat ze gevoelen, dat suiker hun nieuwe krachten geeft. Hij deed ook onderzoekingen in een kamer, waarvan de luchtdruk veranderd kon worden; zodat de-aanwezigen op verschil lende hoogten kwamen en proeven op de werking hunner longen genomen werden. De geleerde kwam tot de ontdekking, dat het organisme het noodzakelijke suikergehalte sneller verbruikt, naarmate men hoger stijgt en het gebrek aan suiker, ziekteverschijnselen kan geven, waarom het juist voor mensen, die zich op een bepaalde hoogte bevinden goed is om meer suiker tot zich te nemen. Reeds de hoge lucht geeft het organisme meer te verwerken, terwijl tevens nog de bediening van het vlieg tuig veel inspanning, dus gebruik van energie, met zich brengt. Zij hebben tengevolge hiervan behoefte aan een groter suikerverbruik. VROUW EN KLEUR. Voor de kleding der vrouw is de keuze der kleuren van het allergrootste belang. De meeste kleuren rood passen niet bij zeer blonde vrou wen, blauw in al zijn schakeringen is hier dè kleur die een blond type volkomen recht doet wedervaren. In vele woningen treft men rode of rose ge kleurde lampenkappen aan, die het interieur iets gezelligs geven. Hetzélfde is het geval met de kleuren, die een vrouw draagt, deze werken een bepaalde stemming in de hand. Een vrouw, CONFISERIE MODERN G. J. A. WFRNER RAADHUISSTRAAT 4 HEEMSTEDE TEL. 28089 CAKE'S 6 CENT die een rode japon aan heeft en zich erg ver moeid gevoelt zal zich veel prettiger gevoelen, wanneer zij deze omwisselt voor een blauwe. Nachtjaponnen en pyama's hebben vrijwel altijd zachte tinten; niemand zal er aan denken scharlaken-rode of hard groene nachtkleding te kiezen, omdat deze kleuren geen rust geven. Schelle kleuren flatteren nagenoeg nimmer, omdat zij de schoonheid der vrouw over heersen. Zeker is, dat een verandering van kleuren vaak wonderen kan verrichten, doch het komt er slechts op aan, dat iedere vrouw die kleuren kiest, die bij haar passen en waarbij zij zich behagelijk gevoelt. Bepaalde kleuren verraden een of andere gemoedsstemming, hetgeen men reeds onmid dellijk aanvoelt bij zwart rouw. Gevoelt men zich in een bijzonder gelukkige stemming dan zal een lichte kleur gekozen worden, wit bruidsjapon. WAT TE DOEN TEGEN EEN ONDERKIN? Een onderkin ontsiert zelfs het mooiste gelaat. Het beste middel om een onderkin te vookomen, is een goede houding van het hoofd. „Hoofd omhoog!" moet niet alleen in figuurlijke, maar ook in letterlijke zin onze houding zijn. Zittend en staand moet het hoofd altijd op de achterste spieren van de nek rusten, niet op de voorste. Ook een kinband, die 's avonds wordt aan gedaan, kan de onderkin doen verdwijnen. BROODPUDDING. 250 gram oud brood, zonder korst, b.v. wit en bruin, f2 L. melk, 150 gram suiker, 3 eieren, kaneel, 2 eetlepels rum, 200 gram rozijnen of een flesje essence. Het brood wordt fijn gekruimeld en over goten met de helft van de melk; de suiker, kaneel en eierdooiers worden geklopt met de rest van de melk en bij de broodmassa gevoegd. Rozijnen, b.v. sultane, worden goed gewassen en gedroogd en bij de overige ingrediënten ge voegd, tenslotte komt de rum erbij of een klein flesje essence van 10 cent en het stijf ge klopte eiwit. Een warme puddingvorm wordt ingevet (ook het deksel) en bestrooid met paneermeel, daarna gevuld met de pudding massa voor niet meer dan gesloten met deksel en daarna ongeveer een uur in een warm-water-bad gekookt. Het water moet onder het deksel blijven en eventueel met warm water bijgevuld worden."Voor het storten wordt de pudding even opgedroogd in de oven of enkele ogenblikken op een asbestplaatje op kleine pit. Warm of koud opdienen, desgewenst met vruchtensaus. Scheepmakersdijk 35 - Haarlem - Tel. 14147 WASCH- EN STRIJKINRICHTING APPELSNEEUW. 4 grote appelen, ongeveer k.G., sap van een citroen, 100 gram suiker, /8 Liter witte- of bessenwijn, 2 eieren, eventueel een lepel rum, enkele schuimpjes. De appels worden geschild, in stukjes ge sneden, van de klokhuizen ontdaan, daarna met zéér weinig water tot een dikke compote ge kookt en de suiker er in opgelost, daarna door een paardeharen zeef wrijven en de appelmoes weer in een pan op het vuur plaatsen, er 2 ge klopte eierdooiers bijvoegen, die vermengd zijn met de gezeefde citroensap en de wijn en daarna- roerende tot op kookpunt brengen en niet de garde kloppen, totdat de massa groten deels afgekoeld is en er het zeer stijfgeklopte wit der eieren en een lepel rum of een klein flesje essence (ongeveer 7'/2 a 10 cent) door roeren. In een kristallen schaal overbrengen en garneren met kleine schuimpjes of met schuimpjes geslagen room. CITROENPUDDING. </2 L. melk, 5 blaadjes witte gelatine, schil en sap van 1 citroen, 2 eieren, 4 opgehoopte lepels suiker. De gelatine wordt 10 minuten in koud water geweekt, daarna in een klein zeefje gedaan om uit te lekken. Melk aan de kook brengen met de dun afgesneden citroenschil, die er later uit genomen wordt, suiker erin strooien en wanneer dezë is' opgelóst, wordf de gelatine door de kokende, doch van het vuur genomen melk geroerd. 2 eierdooiers kloppen met het gezeefde citroensap en hierbij voorzichtig met een dun straaltje de warme melk gieten. Doen we dit te vlug, dan zullen de eieren schiften en het geheel er veel minder smakelijk uitzien. Af en toe roeren om te voorkomen, dat de gelatine zakt. We laten de pudding afkoelen en begint hij drillerig te worden, dan wordt het zéér stijf geklopte eiwit er door geroerd en de massa in een met koud water omgespoelde vorm overgebracht om volkomen stijf te worden. BLOEMKOOL AU GRATIN. 1 bloemkool (niet te klein), 30 gram boter, 35 gram bloem, >/2 L. melk, 3 eetlepels geraspte kaas, peper en zout. De bloemkool wordt schoongemaakt, aan kleine stukjes verdeeld en enige uren weggezet in water met een handvol zout. Water aan de kook brengen, zout toevoegen en de bloemkool gaar koken 20 minuten, uitscheppen, en op een vergiet laten uitlekken. Een vuurvaste schotel wordt ingevet en bestrooid met wat paneermeel, daarna de stukjes bloemkool erin gedaan en bedekt met de saus, die we maken van boter, bloem en melk pn enige minuten door laten koken op kleine pit; peper en zout naar smaak en twee eetlepels geraspte kaas. De rest van de kaas wordt over de saus ge- strooid, waarna de schotel ongeveer 20 minuten in een warme oven geplaatst wordt. DOOR G. TH. ROTMAN S (NADRUK VERBODEN) 21. De volgende trein ging pas 'n uur later. Na op z'n gemak in de wachtkamer een paar broodjes verorberd te hebben, besloot mijnheer Pimpelmans, om de tijd door te komen, zich maar eens te wegen. Hij was echter door de voorafgegane gebeurtenissen zo verstrooid, dat hij met koffer en al op de weegautomaat ging staan. „Sapperloot!" riep hij uit, „ik weeg haast 150 kilo!" 22. „Man, dat kan niet!" zei z'n vrouw. Mijnheer Pimpelmans liep naar den chef. „Die automaat deugt niet!" zei hij, „ik moet m'n dubbeltje terughebben! Dat ding wijst 150 kilo aan, en drie maanden geleden woog ik er 100!" „Die weegschaal is puik in orde, mijnheer; als U er nog een dubbeltje in stopt, zal ik het U bewijzen!" „Daar ben ik benieuwd naar!" zei mijnheer Pimpelmans. 23. Mopperend offerde mijnheer Pimpelmans z"n tweede dubbeltje. „Op hoeveel schat U mij?" vroeg de chef, die wist, dat mijnheer Pimpelmans gewend was, het gewicht van varkens en koeien te schatten. „Nou... 70 kilo!" zei mijnheer Pimpelmans. De chef ging nu op de schaal staan, en't klopte precies! Mijn heer Pimpelmans moest erkennen, dat de schaal goed was. „Kolossaal, wat ben ik dan aan gekomen!" riep hij onthutst uit. 24. Na nog ruim een half uur rondgedrenteld te hebben, begaf mijnheer Pimpelmans zich naar de automaat met flikjes, Haagse hopjes, enz. „Man, doe het toch niet, je wordt van al die zoetigheid nóg dikker!" riep zijn vrouw. Maar mijnheer was eigenwijs; hij stopte een dubbeltje in de automaat en begon aan de knoppen te trekken. Tevreden en i helaas het antwoc September gehouc Tevreden, omd; helpers zo ijverig week weer te col schuld dat de coll Het gehele bedraj Nu lijkt dit een bedenkt, dat wij ieder zich inden raagt waar mo zenden? Dan z moeten blijven en één enkele kan df Waarom mag li Bleekersvaartweg LUXE AUTOl RE Ondertrouwd: S. Schaper en Cl Bevallen: E. J. BokAalders d. Overleden: M Boutiellier 89 j„ \A GEVEST1GI Opgave W. Boers, E: Kleenbroek, Nic Zandvoortschela; heerenlaan 27. - 2. C. J. A. V B. van Blomme B. Bonset, Rhode Billitonstraat 28. 104 L. J. de C F. Kesting, Ma Konijnenburg, L Niekerk, Bronste zichtlaan 56. J. Thumann, (Buiten veractw D1STR1BUT1 Het verstrekki leiding tot klacl wen als mann lokaal met dezt dringen of ande om niet in het j moeilijk of kost brengen? Zou werklozen en laatstgenoemde Elk „Gezin" ka een winkelier zij voor één half pc ergeren aan ge anderen. Illllllllllllltllllllllllllll Eerlijkheid d Door Het was stil met de couram achterover gele aan tafel met op haar blonde bogen hals. „Hoor eens 1 heffend. „Wat is er 1 „Ik weet iets „Wat dan?" „Karei en M ook gedaan. H „Hoe doe je „O, heel een\ deugden en fot tegenwerpinger „Maar waat Henk lachend. „Het is buit Elze, „Karei er mee geamuseei ook bij, die h< wij het ook ee: „Nou, als je maar! Begin j courant weg. „Nee, de tr omdat hij bew jullie dat imme „Nou, goed met mijn deugc men tenminste, zakenman kan het ook werke lijdend. Verdei

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1936 | | pagina 4