DAMES JASSEN HENSEN AP/ALON MARY RAAWELDT ACCOUNTANCY - BOEKHOUDING - BELASTINGZAKEN 't Raedthuys v, 0.70 PREDIKBEURTEN nen controleeren -Belastingzaken Inrichten, bijhouden van administraties Adviezeninsocialeaangelegenheden Administratiebur. „MERCURIUS" SPORT IN TVERVOLG MIJN BRAND STOFFEN TE BESTELLEN BiA Paarlaarsteeg I - Tel. 12842 HAARVERVEN en BLONDEEREN Raadhuisstraat 46 Telefoon 2 8 2 6 4 F. H. KLUEN 2 DE EERSTE ttEEMSTEEDSCHE COURANT Zondag 21 Februari. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Briët. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Barger. Extra collecte voor de bijzondere Prot. scholen. Gebouw Samuel, De Glip. N.m. 7 uur: Diakoon G. van Eijk. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. D. Sikkel van Amsterdam. Camplaan 18. V.m. 10 uur: Ds. D. Sikkel van Amsterdam. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. Eglise Réformée Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 21 février. a 10 h. 30: Service. 3e Collecte pour la restauration. 9 h. 15: Ecole du Dimanche. Vendredi 26 février. „Choeur Johez", sous la direction de Mons. J. Scheffer. H'stede: Joh. B. Hermann, Meer Boschl. 18 A'dam:T. Vuurman, Haarlemmermeersti-.33 Specialeincasso-afdeelingachterstalligevorderingen GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE (Des avonds van 78 uur.) Maandag 22 Februari 1937. Der Obersteiger, Koor en orkest 1001- Nacht, Joseph Schmidt Grafin Maritza, Kiinstler orkest Ja, das alles auf Ehr, Joseph Schmidt Traume vom Dreimaderlhaus, Humoresk Melodios Graf von Luxembourg, Koor en orkest Vogelhandler, Koor en orkest Walzertraum, Kiinstler orkest Show Boat, Orkest met zang. Dinsdag 23 Februari 1937. Les Préludes van Lizst, Concertgebouw orkest Tanz der Sylpl.iden, Concertgebouw orkest - Hongaarse Mars, Concertgebouw orkest Wals van Chopin, Alexander Brai- lowsky Etudes van Chopin, Alexander Brailowsky. Lichte klassiek: Aufforderung zum Tanz, Siaatskapel van Berlijn Hongaarse Rhapsodie, St^atskapel van Berlijn Hongaarse Dansen, Sta^tskapel van Berlijn Polonaise, Staats- kapel van Berlijn. Woensdag 24 Februari 1937. Bealexstreet blues, Joe Venuti Harlem Hokum blues, Nat Gonella The blues with a feeling, Duke Ellington Chinese Laundry blues, Nat Gonella Strange blues, Nat Gonella. Tussenspel van tango-muziek: Poema, Or- questra Pesenti El Tigre Millan, Canaro Tahiti, Orquestra Pesenti Puerto Nuevo, Canaro Yo no se porque te Quiro, Canaro Milonga, Canaro. Vervolg dansmuziek: After you've gone, Joe Venuti Ride, red, ride, Nat Gonella Misty morning, Duke Ellington Shoe shine boy, Nat Gonella Sensation, Nat Gonella. Donderdag 25 Februari 1937. Joseph Schmidt: Wenn der alte Brunne rauscht Liebe kleine Frau. Pola Negri: Wenn die. Sonne hinter den Dachern versinkt Nur eine Stunde Vergiss deine Sehnsucht Mazurka. Martha Eggerth: Herz, du kennst meine Sehnsucht Ein neues Leben fangt an. Dick Powell: Mr. en Mrs. is the name Flirtation Walk. Jan Kiepura: Mein Herz ist voller Sonnen- schein O Sole Mio. Miss Bartira: Un violon dans lanuit Chante Gitana. Charlotte Dauvia: Mon bel Amigo Dans ses bras. Vrijdag 26 Februari 1937. Bagatelle ouverture, llja Livschakoff Standchen aus alter Zeit, Balalaika orkest Zigeunerwijsjes, Mayari Imre - Der Pfeifer und sein Hund, Elite orkest Ernst en Luim, Strijkorkest Teddy Bars Picknick, Elite orkest -Aufzug der Stadtwache, Pierre Palla Mtihle im Schwarzwald, Paul Mania Neurenberger Speeldoos, Pierre Palla Peters- burger Schlittenfahrt, Paul Mania Mario netten Brautzug, Dajos Bela - Puppe und Hampelmann, Dajos Bela Polospiele, Dajos Bela -Tee bei Maikafer, Dajos Bela. Zaterdag 27 Februari 1937. Radetzky Marsch, Groot orkest Eine lustige Schlagerfahrt, Dansorkest v. Oscar Joost In een klokkenwinkel, Black Diamonds Band Um das blaue Band, Paul Godwin's orkest De fluitist en zijn hond, Black Diamonds Band Parade der tinnen soldaten, Dajos Bela Ballgeflüster, Wiener Bohème-orkest Siame- sische Wachtparade, Dajos Bela Liebestraum nach dem Balie, Wiener Bohème-orkest Bayerische Volksdansen, Boeren Kapel Piano Medley, Charley Kunz Torgauer Marsch, Groot orkest. LEZING Zaterdag 20 Februari, 's avonds 8 uur, zal de heer Jan Strijbos in Hotel Boekenroode, Roemer Visscherplein, een lezing houden voor de Buurt vereniging Aerdenhout. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 16 Februari 1937. R. Th. Hornecker, Vondelkade 1. A. H. Diependaal, Laan van Insulinde 24. P. Vennik, Madoerastraat 12. B. A. Koutstaal, Bronstee- weg 4. POSTDIENST. Plaatsing brievenbussen. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Haarlem brengt ter algemene kennis, dat op 13 Februari aan het Valkenburgerplein hoek Torenlaan en aan de Cesar Francklaan hoek Berliozlaan te Heemstede brievenbussen zijn geplaatst'. De lichtingen zullen plaats hebben op werk dagen om resp. 8 u„ 13 u., 15.45 u., 20.15 u„ 22.45 u. en 8.15 u., 13.15 u., 16 u„ 20.30 u. en 23 uur. Op Zon- en Feestdagen voor beide bussen om 19.50 uur. JAARVERGADERING R.K. VOLKSBOND Deze vergadering stond wel bijzonder in het teken van de verslagen, want behalve de ge wone verslagen van de bond zelf volgden niet minder dan 21 vak-, onderafdelingen en instel lingsverslagen. Na opening met de Chr. groet en voorlezing der notulen volgden enige mededelingen, aller eerst dat de slotvergadering van het winter seizoen zal gehouden worden op 17 Maart a.s. met als spreker den Geestelijken adviseur kap. J. Klijn; dat er op 26 Febr. a.s. een bestuurs vergadering zal gehouden worden, waarbij wordt uitgenodigd het bestuur der „Reiskas", waarin behandeld zal worden de organisatie der Rome-reis in 1841 en de spaarmogelijkheid daarvoor, en dat de commissie tot het organi seren van een open retraite voor katholieke werklozen nu zal trachten zulk een retraite te organiseren voor de vrouwen der werklozen, in de geest als die het vorige jaar gehouden is voor mannen. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven zullen stappen gedaan worden tot oprichting van een afdeling der R.K. transportarbeiders, waartoe zowel het hoofdbestuur als de afd. Heemstede van de R.K. Volksbond haar mede werking toezegde. Ook kwam ter sprake de oprichting van een katholiek ziekenfonds, dat mogelijk kan worden als het bestaande Haagse fonds Diosecaan gaat werken, welke mogelijkheid op een volgende vergadering zal uitgewerkt worden. Hierna volgden dan de verschillende jaar verslagen. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental van .414 tot 406 was teruggelopen. Het verslag van den penningmeester gaf aan een bedrag aan inkomsten van ƒ2331.14 en uit gaven van 2324.77, alzo een batig saldo van 6.37. Uit de cijfers die door de secretarissen der vakverenigingen, o.a. der bouwvakarbeiders en land- en tuinbouwarbeiders, werden genoemd, nodig voor steunuitkeringen, bleek overduidelijk de grote nood der nog heersende werkloosheid. Bij de bestuursverkiezing werden herbenoemd de heren J. B. Deelissen, W. de Bruin en J. v. Honschoten, in één vacature werd benoemd de heer J. L. v. d. Meij, terwijl één vacature open bleef tot de volgende vergadering. Collecte Hulp in Nood bracht op l.SO1/^. UIT HET R.C.H.-KAMP. Zondag a.s. tegen Stormvogels de beslissing? Het is a.s. Zondag voor de blauw-zwarten wel een bijzonder belangrijke dag. Zelf spelen zij tegen Stormvogels in IJmuiden, terwijl in Rotterdam de wedstrijd Excelsior-D.H.C. plaats vindt. Velerlei mogelijkheden liggen hierin opge sloten. Verliest de Racing in IJmuiden, dan staat het spelen van degradatie-wedstrijden onom stotelijk vast. Behalen zij een gelijk spel en verliest Excelsior, dan kunnen zij door de laatste wedstrijd tegen die Rotterdammers te winnen het nog tot een extra-beslissingswedstrijd bren gen. En in het gunstigste geval, zelf winnen in IJmuiden en Exelsior verliezen, wordt de wedstrijd R.C.H.Exelsior in Heemstede de beslissende kamp. Welk een enorme spanning zal er Zondag heersen in het blauw-zwarte kamp. De spelers kunnen er van verzekerd zijn, dat alles wat voor blauw-zwart voelt, in IJmuiden acte de presence zal geven. Want het belooft een geweldig zware strijd te worden. De forse ploeg van Haak c.s. op eigen veld te slaan zal een moeilijke opgave blijken. Maar kansloos is de Racing met zijn vernieuwd elftal zeker niet. Nog Zondag j.l. in de friendly-game tegen Alc. Victrix zijn er aardige successen geboekt. Doordat Prevost Sr. ontbrak, speelde de achterhoede ver beneden haar kracht, maar daar behoeven wij niet voor te vrezen, die heeft op volle sterkte haar capa citeiten wel getoond. Het verheugendste is ech ter, dat de voorhoede vier zeer goede doel punten heeft gescoord. De oud-keeper Kos bleek thans zijn plaats wel waard door er 2 heel mooie voor zijn rekening te nemen, terwijl Lenselink en vooral v. d. Horst zo goed speel den, dat er van de aanvalslinie werkelijk kracht uitging. En wat vooral in IJmuiden van veel belang is, is het feit, dat de voorhoede en daardoor de hele ploeg physiek veel sterker geworden is. Er wordt bovendien zeer intensief getraind, zodat alles gedaan is om nog te redden, wat er te redden valt. Wij voor ons achten dan ook een 1resultaat in IJmuiden geenszins uitgeslo ten. Mocht deze profetie inderdaad bewaarheid worden, dan zal om vier uur de telefoon spoe dig genoeg de uitslag uit Rotterdam bekend doen worden. Moge die dan voor de Racing een Delftse overwinning brengen. Het elftal verschijnt ongewijzigd als volgt: Metten, Kors, Prevost Sr., v. Thiel, v. Dansik, Prevost Jr., Hoogendoorn, v. d. Horst, Kos, Slot, Lenselink. Stormvogels IIR.C.H. II. Om 12 uur spelen de reserves met de volgen de combinatie tegen Stormvogels II: Bergsma, v. Eek, Kaestner, v. Esch, l am, v. d. Gevel, v. Musscher, Molenkamp, Kedde, Hellingman, Meyer. Voor de le klas H.V.B. speelt R.C.H. V een uitwedstrijd tegen \L Vogels, het derde gaat bij E.D.O. V op bezjek, terwijl R.C.H. IV Kin- heim 111 ontvangt. IN FIJN GETAILLEERDE MODELLEN DE SPECIAALZAAK VAKKLEEDINGMAGAZIJN H.P.C.-NIEUWS. De wintercompetitie loopt thans ten einde. Hierin hebben de H.P.C.-zeventallen een ver deeld succes behaald. Het eerste Dames-zevental heeft in deze voor haar zware competitie een kranig figuur ge slagen. Van de 8 wedstrijden die zij gespeeld hebben, wonnen zij er 3, speelden er 2 gelijk en werd er driemaal verloren, waarmede zij in tot. 8 punten veroverden. Zij scoorden in tot. 18 doel punten, terwijl de tegenpartij 12 maal het net wist te vinden. Door deze resultaten eindigden de Dames op de vierde plaats, achter H.Z. en P.Z., A.D.Z. en Nereus. Het eerste zevental der Heren heeft de wintercompetitie benut om enige jonge krachten te proberen. Hierin zijn ze grotendeels geslaagd, doch de successen hadden beter kunnen zijn, indien de spelers intensiever hadden getraind. A.s. Zondag speelt dit zevental zijn laatste wedstrijd in Amsterdam tegen U.Z.C. We kun nen voor Kohier c.s. een overwinning voor spellen, doch dan moet het gehele zevental tot de laatste seconde zijn beste spel geven tegen deze snelle Utrechtenaren. Door een kleine stagnatie in het programma van het tweede zevental, draait thans het com petitierad weer op volle toeren. Na een gelijk spel tegen het eerste zevental van de H.P.C. (22), begrepen de mannen van v. Zadel, dat wel degelijk ook voor hen opgepast dient te worden in de hoogste afdeling. Zondag j.l. trok ken ze zonder Kooiman en Uitendaal naar Amsterdam om aldaar de Dolfijn te bestrijden en met succes. Met 42 hielden ze de mensen van Kuyper er onder, hetgeen een prachtig resultaat is. Met spanning zien we de gedragin gen van dit zevental in het tweede gedeelte van het programma tegemoet. Het derde zevental nadert steeds dichter het afdelingskampioenschap. In Amsterdam werd de Forel met 30 het kind der rekening. Thans wacht ons nog de laatste wedstrijd tegen no. 2 van de ranglijst, de Star 11, die in Haarlem ge speeld moet worden. Indien dit zevental ook deze wedstrijd weet te winnen, kan de kam- pioensvlag gehesen worden, waarop we, gezien de resultaten van voorgaande wedstrijden, zeker kunnen rekenen! DE DUINLOPEN TE ZANDVOORT. De inschrijving voor deze duinlopen is ge sloten en hoewel de inschrijving nu niet bepaald tegenvalt, hadden wij, voor wat betreft de deel name uit Zandvoort, zeer zeker meer verwacht. Geen enkele inwoner van Zandvoort, uit gezonderd de athletiekpropagandist in Zand voort, Ben van Hees, schreef in, hetgeen, gezien de grote belangstelling-voor sport van den Zand- voortsen Burgervader, zeer vreemd te noemen is, In de A klasse schreef een 5-tal cracks in en hier zal de strijd wel gaan tussen Jaap Mey'er en onzen oud-plaatsgenoot A. Paap. Wellicht dat de A.A.C.'er J. Sweres, of de nieuw-bakken A klasser J. Punt van A.V.A.C. een woordje meespreken. Voor de B klasse meldden zich slechts 3 deel nemers, toch zal dit tussen deze drie aan komende cracks een verwoede strijd geven, daar Stender, Gaarenstroom en Bruyn niet veel voor elkaar onder doen. In de C klasse komen 38 man aan de start, hetgeen een aardige aanblik zal geven. Men moet dit gezien hebben, zo'n sliert kleurige shirts tegen een duinhelling op en men komt voortaan meer en meer naar de atletiek wedstrijden kijken. In deze categorie schuilen diverse aan komende krachten en wordt halsrijkend uit gezien naar de verrichtingen van den winnaar van Beverwijk D klasse, den Haarlemmer K. Schulz. Zou hij het in deze athletengroep kun nen bolwerken? Wij geloven het wel, al zal hem het vuur door een Plieger, Poelgeest, Beunder, de Schuitenmakers of een Zaal na aan de schenen gelegd worden. Zeven Juniores zullen starten in hun afdeling. Ook deze inschrijving stelt teleur. Vele malen wordt geroepen om een dergelijke juniores-loop. Nu bood zich de gelegenheid en ziedaar. Burgemeester H. van Alphen zal het start schot om precies 1 uur lossen. Het publiek, hetwelk geen toegang heeft tot het duinencomplex, zal de strijd vanaf de boulevard duidelijk kunnen volgen. Wij raden U dan ook aan te komen kijken. U zult er geen spijt van hebben. Uit het H.B.C.-kamp. H.B.C. kampioen van de le kl. West II der R.K.F. In een felle, doch faire en zeer hoogstaande wedstrijd heeft H.B.C. ook weten te zegevieren over haar laatste concurrent Spartaan uit Rotter dam. Met 31 werd gewonnen en daarmede het afdelingskampioenschap behaald. Dat de strijd niet gemakkelijk was, kon wel vooruit bepaald worden. En vooral in de eerste helft was er nog weinig van de uitslag te zeggen. Martin verhinderde na 20 min. spelen den doelverdediger van Spartaan een schot vin Gieske te stoppen, door hoog in het doel op te springen tussen bal en keeper. Een handig stukje werk, dat den Spartaan-keeper wel even verraste, doch nog voor de rust scoorde T. Mentink de gelijkmaker. Na rust wijzigde H.B.C. haar aanval. De spil Kortekaas en de linksbinnen Ruigrok trokken zich iets in de verdediging, waardoor de Rotterdamse spil Koot voor een groot deel buiten gevecht werd gesteld. Hierdoor kreeg de H.B.C.- aanval meer kans en reeds enkele minuten na het begin der tweede helff met succes, als Gieske een pas geeft aan v. d. Linden, die on houdbaar inkogelt, 21. H.B.C. kan dan voorlopig rustig de Spartaan- aanvallen afwachten en deze vrij rustig afslaan. Maar na enige tijd raakt Spartaan uitgespeeld. Daarop heeft H.B.C. gewacht. Fel vallen zij weer aan. Wij denken v. d. Linden de score te zien verhogen als hij vlak voor doel ongeoor loofd wordt aangevallen, wat den scheidsrechter niet ontgaat, maar de kans voor H.B.C. te mooi vindt om te fluiten. Enfin, het slot is toch een falen. Maar het is maar uitstel, want als even Des avonds werd aan de spelers en hun dames een feestavond aangeboden, waar het tot laat in de nacht gezellig toeging. H.B.C. rest thans nog 2 uitwedstrijden voor de competitie te spelen, n.l. tegen Excelsior op a.s. Zondag en dan nog Leonidas. Deze be hoeven nu niet meer zo in „hoogspanning" ge speeld te worden, hoewel het toch de bedoeling is het ongeslagen record te Handhaven. En dan nog de 8 wedstrijden om het kampioenschap van R.K. Nederland. En dan kampioen van Nederland! Dit zou een mooi cadeau zijn aan het bestuur bij gelegenheid van het 35-jarig bestaan van H.B.C. in het a.s. najaar. TELEFOON 29523 JAMv.GOUEIiJTRAAT 2Q MEEMJTEDE^ Onzerzijds, .H.B.C. onze hartelijke geluk wensen met dit succes; moge het Nederlandse kampioenschap ook behaald worden. De uitslagen van Zondag luiden: V.V.Z.V.V.A. 01VolendamE.M.M. 61 WilskrachtDe Meer 3-1; S.D.O.V.V.IJ. 3-1; H.B.C.Spartaan 31; SantpoortG.D.A. 5-0; Onze GezellenLeonidas 24; D.H.L.Gr. Willem 21; TeijlingenA.D.O. 20; V.V.E.- Lisse 1—2; D.E.M.—D.S.S. 1—3. De stand is nu: H.B.C16 13 3 0 29 72— 22 Spartaan 15 9 2 4 20 49— 25 Santpoort 14 9 0 5 18 46— 30 99 99 PRIMA COGNAC per Liter3.30 COGNAC 3 per fleschf 2.50 per '/2 flesch..1.30 PRIMA OUDE KINAWIJN rood merk per Liter flesch1.35 paars merk ptr Liter flesch1.75 V,0.90 D.H.L Excelsior O.G Gr. Willem S.J.C Leonidas G.D.A 15 15 14 15 14 14 18 15 13 11 16 1 5 10 37— 36 47— 51 34— 40 33— 50 26— 48 30— 42 20— 50 Met H.B.C. naar Schiedam. Hoewel H.B.C. al kampioen is en de nog resterende wedstrijden daardoor wel iets in waarde zijn gedaald, zullen vele supporters hun ploeg toch nog willen begeleiden in de 2 nog resterende wedstrijden. Zondag gaat de reis naar Excelsior in Schie dam. Ook nu zal de supportersvereniging een gezamelijke reis organiseren per touringcar. De prijs is zeer laag gesteld. Men kan zich alsnog aanmelden bij den heer Oolders, Camplaan 45 of Billitonstraat 5. Vertrek 12.15 van de IJzeren brug. Om zeker van een plaatsje te zijn, is plaats bespreken noodzakelijk. Accountantskantoor TH. W. BLIKSLAGER ZOON LEDEN VAN HET NEDERLANDSCH INSTITUUT VAN ACCOUNTANTS I 22 LANDZICHTLAAN TELEF. 28046 KANTOOR HEEMSTEDE j |0 POSTLAAN 28439 voor het einde Toledo hoog voorzet, plaatst v. d. Linden zijn hoofd onder de bal en maakt aan alle onzekerheid een einde door er 31 van te maken. Dan breekt reeds het enthousiasme los. „Er is geen club in Nederland, die H.B.C. kan slaan," juicht de jeugd en als het eindsignaal klinkt, breekt een stormachtig gejuich los uit de 2500 toeschouwers. H.B.C. ongeslagen en kampioen. En hoe? 16 gespeeld, 13 gewonnen, 3 gelijk en niet één wedstrijd verloren. Een voorhoede die 72 goals scoorde en een verdediging die er slechts 22 doorliet. Vóór de tribune had de eerste huldiging plaats, toespraken van den voorzitter, den heer J. v. d. Horst, vertegenwoordigers der R.K.F., der D.H.V.B., van de supportersvereniging, een en ander gepaard gaande met een bloemenhulde, benevens een hartelijke felicitatie van den aan voerder van Spartaan. Bij monde van Mevr. Pronk werd een fraaie kampioensvlag door de dames-supportsters overhandigd, in de H.B.C.-kleuren uitgevoerd en met de namen H.B.C. en het wapen van Heemstede, die daarna onder daverend gejuich aan de mast van de tribune werd gehesen. Nadat de voetballers zich verkleed hadden, werd verzameld in het R.K. Verenigingsgebouw, waar nog talrijke toespraken werden gehouden en de erewijn werd geschonken. VARIA. DE VERZORGING DER KAMERLINDE. Wie kent haar niet, de kamerlinde met haar mooie decoratieve bladeren en witte bloemen? Inderdaad het is een sieraad in de kamer of erker. Veelal hoort men er over klagen, dat de bladeren af gaan vallen en men niettegen staande alle zorgen, mesten, gieten, besproeien nog slechts een schim over heeft van de mooie plant van weleer. In dergelijke gevallen moet men dan ook aan het insnoeien gaan, zonder dat men behoeft te vrezen, dat dit de boom nadeel berokkent. Een linde van 1.50 M. kan men 40 c.M. afsnijden en wel zo, dat men dit doet op een plaats, waar men verwachten kan, dat het boompje weer zal uitlopen en nieuwe scheuten zal maken. Zijn er onder het afgesneden ge deelte nog snijtakken, dan worden deze ook ingekort, waardoor zij nieuwe levenskracht krijgen. Men snijdt ongeveer 5 c.M. boven de plaatsen uit, die nieuwe scheuten zullen vormen, met een scherp mes, terwijl het snijvlak recht en glad moet zijn en daarna met een weinig aarde af gedekt wordt, opdat geen sappen verloren gaan. In het begin mag de linde slechts weinig water hebben, later des te rijkelijker. Behalve in het voorjaar kan men deze planten het best in snijden in Augustus en September. Tenslotte geven wij nog deze raad om een kamerlinde steeds op een vaste plaats te houden, niet nu eens in de ene én dan weer eens in de andere kamer, want hierdoor worden zij zeer zeker in hun groei belemmerd.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1937 | | pagina 2