'N PUIKE VOEDING DE GEVOLGEN VAN EEN FIETSTOCHT H !:EN K TONEEL INGEIONDËN DE VUCIIW Verzorging van de handen een culturele eis H DIS L, CORSTEN Jzn. Garage Van Houten BURGERLIJKE STAND VAN VLIET's Fotohandel, Wagenweg 86 EN 29 APRIL 1937 No. 17 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 5 DE VALKENBURGSE LEKENSPELERS. De Valkenburgse lekenspelers, personen uit de parochie Valkenburg, besloten vorige week hun eerste toneelseizoen met de opvoering van „2019'naar het Frans van Gregoire Lecios. Als inleiding diene, dat 2019 een sterk be wogen toneelstuk is, staande midden in de gebeurtenissen van het leven. Een stuk vol actie in de ware zin van het woord. Het publiek neemt levendig deel aan de geschiedenis, die op het toneel wordt uitgebeeld. Er zijn twee ge heime zaken, die op merkwaardige wijze door eenlopen en de noodlottige gang der gebeurte nissen bepalen. Een biechtgeheim, waarin een moordenaar zijn misdaad aan een priester belijdt en het tweede geheim: de bekentenis van een dief eveneens aan een priester, een broer van den eersten priester en waarbij de dief verzoekt het geld aan den bestolene terug te geven, terwijl de moordenaar te laf is om zijn misdaad voor den rechter te belijden. Het ge volg is, dat de priester voor den misdadiger wordt gehouden en omdat het biechtgeheim spreken belet, als zodanig wordt veroordeeld. Zeer sterk komt tot uiting de zwaarte van dit biechtgeheim, vooral voor den Deken, die» uit de biecht den moordenaar kent, waarvoor zijn broer, kapelaan David, is veroordeeld, temeer nog daar de moordenaar een vooraan staande in de parochie is, zelfs nog voor zijn vele goede daden door den Bisschop wordt gehuldigd en waarbij zelfs de Deken een huldigingsrede uitspreekt bij de opening van een nieuw sportpark. De ontknoping komt pas 12 jaar later. Onder de beproefde regie van Drs. B. Evers is dit wel wat te hoog gegrepen stuk toch goed tot zijn recht gekomen. Na eèn korte proloog komt in het eerste bedrijf het onderzoek, dat nu niet direct het beste van de avonÖ was, maar toch een buiten gewoon pakkend slot had door het spel van üen Deken (A. Peperkorn). In het tweede bedrijf weet ook nu weer de Deken de aanwezigen te boeien. Men voelt mee zijn leed, te weten dat zijn broer al die jaren onschuldig gevangen zit. Zeer indruk wekkend was ook het moment als hij tegenover den moordenaar staat. Zowel in uitspraak als spel heeft de heer A. Peperkorn de rol als Deken buitengewoon goed vertolkt. Naast hem mogen wij zeker noemen den heer C. v. d. Velden als den Bisschop. De koster (Fr. v. d. Meij) wisselde heel goede momenten met minder goede, kapelaan David was in alles gemoedelijk, ook al werd hij verdacht en ook de anderen hebben, behoudens enkele tekortkomingen veel bij gedragen tot het slagen van dit wel wat te zware stuk, met een gedurfd slot, dat, dank zij -vooral de zeer goede regie, ook een waardig slot van het eerste seizoen was. Een aardige afwisseling was de dansgroep der kruisvaartleden, bij de opening van het sportpark aan het begin van het laatste bedrijf. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) „MOOI HEEMSTEDE". Is bovenstaand opschrift nu wel juist? Als men ons dorp oppervlakkig bekijkt, dan ja. Maar als men nu eens langs de Heerenweg wandelt in de richting van de Hout. Eerst 'ziet men veel natuurschoon en dan, wanneer men de bocht voorbij de Zandvoortschelaan heeft genomen, en men kijkt dan eens naar de vier hoeken Adriaan Pauwlaan, Laan van Rozen burg, dan schrikt men. Drie mooie hoeken met grasgazon en beplanting en dan de linkerhoek van de Laan van Rozenburg een oude, leelijke schuur met een ware vuilnisbelt er omheen. Het moet heten een broeikas en kwekerij, maar de vuilnisbelt aan de Molenwerfslaan is nog fat soenlijker. Zou men hier van deze vuile plaats niet iets fatsoenlijkers kunnen maken? Wij als buurt bewoners zouden het zeer op prijs stellen. U, geachte redactie, beleefd dankend voor de plaatsruimte, teken ik, EEN OMWONENDE. PLUIMVEEVERENIGING „DE EENDRACHT' Verleden week Vrijdagavond hield de Pluim vee-vereniging „De Eendracht" een vergadering voor haar leden en genodigden, waarin de heer J. Michielsen, voorzitter der Volièreclub» uit Haarlem, een causerie hield over: „de volière, haar bouw en bevolking en de grondbeginselen der erfelijkheidsleer." Nadat de voorzitter, de heer Koch, had uiteengezet, dat het doel van deze avond was, spoedig te .komen tot de oprichting van een volièreclub, als onderdeel der pluimveevereniging, kreeg de heer Michielse de gelegenheid zijn causerie aan te vangen. Om werkelijk veel van vogels te houden, aldus spr., moet men die leren kennen, ze observeren, vooral in de vroege morgenuren. Dit kan des te gemakkelijker als men dit stukje natuur thuis haalt, doch dan heeft men de morele plicht de vogels hun natuurlijke om geving te laten behouden en ze dus niet op sluiten in nauwe en kleine kooien. Zeer uitvoerig zet spr. uiteen, hoe men zonder grote kosten een volière kan bouwen en hoe men die gemakkelijk in kan richten ten pleiziere van de vogels en voor ons eigen genot en hoe men er altijd bezigheden in kan vinden, een gelegenheid dus om de vrije tijd prettig en nuttig te besteden. Voorts schetste spr. de grote verscheidenheid van vogels, hoe deze te behandelen en met welke men vooral als beginneling het meeste succes heeft. Vervolgens behandelde spr. de verzorging, o.m. voedselvoorziening, het paren der dieren, het broeden en de zorg voor de jonge dieren. En de dieren zó behandelend, behoeven wij ons niets aan te trekken van het verwijt, dat wij geen dierenbeschermers zijn. Er gaat juist zulk een opvoedende kracht van uit; kinderen van vogelliefhebbers zullen nooit nestjes uit halen, nooit dieren mishandelen. Na ook nog de vruchtbaarheidsbeginselen en de. erfelijkheidsleer behandeld te hebben, be sloot spr. zijn rede met een opwekking om, ook al is het maar heel bescheiden, een volière te bouwen, om zo in de gelegenheid te zijn van zeer nabij het vogelleven gade te slaan en te kunnen genieten van de zang onzer vogeltjes. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een zeer druk gebruik gemaakt, waarna de voorzitter een opwekkend woord sprak om ook hier te komen tot de stichting van een volière club. De hand als spiegel van het karakter. Onderhoud der nagels. Men zegt,» de ogen zijn de spiegel der ziel, maar meer nog is de hand de spiegel van het karakter. De vorm, de bewegingen, vertellen, hoe en wat een mens is. Men zal tevens tot de eigen aardige ontdekking komen, dat flinke, geniale, sympathieke handen, met altijd mooi gevormd zijn. De vorm, die de natuur aan de hand gegeven heeft, laat zich niet veranderen, hetzij deze mooi of lelijk, slank of plomp is; zulks hebben wij niet in onze macht. Wat wij wel kunnen doen, is zorgen, dat de hand en de nagels een verzorgde indruk maken en dit is ieder beschaafd mens aan zichzelf ver plicht. Niets stoot meer af dan een vrouw met onverzorgde handen. Voor die verzorging heeft men niet meer nodig dan een stevige borstel, een toilet puim steentje, goede kwaliteit zeep en een of andere soort crème. De vraag, hoe vaak men de handen zal moeten wassen hangt af van de soort werk zaamheden en de hoedanigheid der huid. In ieder geval moet men de handen steeds in lauw warm water wassen, een vlokkenzeepsopje, b.v. is uitstekend; daarna grondig afdrogen en mas seren met een of andere vette crème. Voor men naar bed gaat masseert men de handen eveneens met vette crème, olijf- of amandelolie, of glyce rine met rozenwater, wrijft dit goed in de huid en veegt het overtollige met een doekje af. Handschoenen b.v. na het invetten bij sprin gende huid moeten steeds ruim zijn en toevoer van lucht mogelijk maken. Men knipt enkele stukjes uit de handpalm en knipt eveneens de vingertoppen af. Indien men veel werk in huis moet verrichten, zijn handschoenen onvermijdelijk en na het werken worden de handen met citroensap in gewreven. Glycerine wordt nimmer in een droge huid gewreven, steeds wanneer de handen nog vochtig zijn; het houdt de handen dan langer blank, soepel en zacht. Heeftmen last van vochtige handen, dan moet men deze vaak in koud water wassen, waaraan een scheut azijn of zout is toegevoegd. Nu en dan een weinig Eau de Cologne over de handen gewreven, geeft een verfrissend gevoel. Veelal zijn klamme handen een gevolg van nervositeit. Met het dragen van ringen moet men voor zichtig te werk gaan, want alleen goed gevorm de handen kunnen sieraden dragen, doch met mate. Handen, die- overladen zijn met ringen verraden gebrek aan schoonheidsgevoel. Som mige mensen, die min of meer opvallend willen doen, dragen een zegel- of andere ring aan de wijsvinger. Dit is echter eer» roclit, Huf o 1 loon bisschoppen toegekend wordt en getuigt bij gewone stervelingen van weinig smaak. De verzorging van de nagels is wellicht het meest tijdrovende van het toilet maken, want zelq^moet men hieraan dagelijks enige minuten wijden, eenmaal per week zelfs langer. Het beste is de nagels in ovale vorm te vijlen, niet te kortj en niet te lang. Er behoort een zekere geoefendheid toe om nagels op de juiste wijze te knijrpen. De meeste dames missen deze echter. Vijlen is de zekerste weg om een- mooie vorm te verkrijgen en te houden. Alle mogelijke instrumenten, die men soms in manicures ziet, zijn voor een groot deel overbodig en derhalve kan men zich bepalen tot een aanmerkelijk ge ringere uitgave.^Behalve een lange vijl heeft men een schaartje nodjg met omgebogen pun ten, een houten staafje en een flesje vloeistof waarmede men de nagelhuid verwijdert. (In par fumerie- en kapperszaken verkrijgbaar). Ge bruikt men lak, dan is een flesje aceton nodig, terwijl waterstofsuperoxyd eveneens van dienst kan zijn. (Beide laatste billijk bij drogisten ver krijgbaar). Voor een grondige beurt worden de nagels 3-5 minuten in een kommetje warm zeepsop ge houden om de huid langs de nagels te weken. Men wikkelt nu een smal reepje watten om het houten staafje, doopt dit vervolgens in het flesje met vloeistof, waarmede men de losse velletjes verwijdert en duwt dan tevens de nagelriemen voorzichtig naar beneden, zodat het rose maantje te zien komt. Het afknippen der nagelhuid en nijnagels is niet aan te bevelen, aangezien ze dan veel sneller groeien, daaren boven knipt men gauw te diep en is de kans op infectie groot. De nagelrand wordt gereinigd met een om het staafje gewikkeld watje, ge doopt in waterstof, nimmer mogen de nagels met metalen voorwerpen worden schoonge maakt. Men kan ten slotte de nagels met crème in wrijven en deze even laten inwerken, daarna afvegen. Of men de nagels wil politoeren of lakken, is een kwestie van persoonlijke smaak. Gelakte nagels vereisen meer verzorging, omdat de lak er onberispelijk uit moet zien, willen de nagels een gesoigneerde indruk maken. Steeds moet de oude lak met een watje met aceton verwijderd worden vóór men er nieuwe op doet. Het bestrijken van afgesprongen deeltjes is niet mogelijk, terwijl men bij het lakken het halve maantje niet bedekken mag, aangezien de nagels dan niet genoeg toevoer van lucht krijgen. Knalrode gelakte nagels' staan niet beschaafd, zoals trouwens niets aan het uiterlijk, dat te veel opvalt. Wil men de nagels alleen politoeren, dan neemt men een polissoir of maakt een rol letje van zeemleer, dat men opvult met watten. Men doet een weinig politoercrême of poeder op de rol en wrijft hiermede over de nagels. Indien men last heeft van nijnagels, mogen deze nooit worden afgetrokken, aangezien dan vaak wondjes ontstaan. Het beste verwijdert men ze met behulp van een stukje fijn schuurpapier en mochten dan toch kleine wondjes ontstaan, dan wast men deze met alcohol en legt er een klein verbandje om, teneinde iniectie te voorkomen. Moderne electrische WASCHMACHINES Gr. Houtstraat 99 ZOALS DE MORGEN BEGINT, VERLOOPT DE DAG. Waarom steeds haasten in nerveuze stemming? Vele mensen en hoofdzakelijk mannen zullen het niet toegeven, dut de vrouw het tempo van de dag aangeeft. Wanneer ieder in eigen gezin of in'de naaste omgeving het verloop van een dag nagaat, dan zal men tot de conclusie komen, dat hetgeen wij hierboven beweren, in derdaad juist is. Het begint reeds 's morgens vroeg, wanneer de huisvrouw het ontbijt gereed maakt. Is alles op het nippertje, dan behoeft er geen noemenswaardig oponthoud te komen of man en kinderen moeten overhaast een en ander naar binnen werken. Boterhammen, die mede genomen moeten worden, zijn nog niet ingepakt en angstig kijken vooral de schoolgaande kin deren telkens op de klok, hoe laat het is. Er ontstaat een nerveuze stemming door het haas ten en jachten, die zeer vaak van invloed is op het verloop van de verdere dag. Indien de huisvrouw zorgt vroeg genoeg met alles te beginnen en de boterhammen, die mede genomen moeten worden,-ingepakt klaar heeft gelegd, dan verloopt, alles zooveel rustiger. Het kwartiertje, dat men wellicht langer in bed blijft, doet moede leden niet meer uitrusten, doch brengt een geagiteerde stemming, die op allen overslaat. Het behoort ook tot de taak van de huisvrouw om bij alle onrust, die de tijdsomstandigheden ■veroorzaken, een rustige sfeer i;i huis te schep pen. Zij is de spil waaromheen alles draait en raakt zij uit haar evenwicht, dan gaat dit even zeer op de andere gezinsleden over, als de kalme Het beroepsleven vkn cSn man, het schoolgaan van de kinderen, is 's morgens zelfs aan minu ten gebonden, alles moet 'daarom stipt op tijd gaan, aangezien te laat komen noch in het be roep noch op school mogelijk is, zonder een on aangename nasleep van gevolgen. Hoe. geheel-anders is.het-tevens voor.de huis vrouw, indien de dag rustig begint en zij haat veelomvattende dagtaak niet nerveus, door het haasten op de vroege morgen, behoeft uit te Scheepmakersdi;k35 - Haarlem - Tel. 14147 WASCH- EN STRijKIN RICHTING voeren. Een goede dagindeling maakt het tevens mogelijk, dat zij een rusttijd neemt na koffie tafel of middagmaaltijd, waardoor zij verloren kracht herwint en 's avonds weer uitgerust kan deelnemen aan het gezinsleven. Zo'n rustuurtje moet dan ook niet als verloren tijd beschouwd worden, doch juist als iets, dat het mogelijk maakt het verdere deel van de dag opgewekt datgene te doen, wat nodig blijkt. Een huisvrouw moet er voor waken geen slaaf van haar werk te worden en niet vergeten, dat alles wat men doet, het gehele leven door, slechts dan zin heeft, wanneer men zich de no dige rust gunt om van de vruchten van die arbeid te genieten. Eerst dan wordt het „thuis" de veilige haven v&or de gezinsleden, waar geen haasten en jachten van de buitenwereld door dringt, doch een sfeer van weldadige rust heerst. HET KWEKEN VAN VERSCHILLENDE KRUIDEN EN HET GEBRUIK ERVAN. Indien men over een stukje tuin beschikt of het mogelijk is op liet balcon een bak met aarde te plaatsen, dan loont het de moeite zéér, om verschillende soorten kruiden voor keuken gebruik te kweken. Menigmaal zit men om peterselie, selderij of een ander toevoegsel voor soep, saus of sla verlegen en heeft men een minatuurkwekerijtje, dan heeft men deze slechts voor het pakken! Men heeft de gewone peter selie en de z.g. krulpeterselie, die zo aardig is voor garnering van schotels. Verder kan men kervel zaaien, die zo'n heerlijke smaak en geur geeft aan soep en sausjes. Bieslook, dat fijn gehakt bij slaatjes gevoegd wordt en aardige zacht paarse bloemen geeft. Verder kan men nog selderij kweken en heeft men een grotere tuin, dan is er nog gelegenheid voor het zaaien van tijm, marjolein, bonenkruid, etil e.a. De zaden hiervoor kan men bij de meeste bekende drogisten en zeker bij zaadhandelaren bestellen. Een vereiste is, dat men goede kwaliteit zaad heeft, dat niet oud is. Waartoe worden verschillende kruiden in de keuken gebruikt? Peterselie hebben wij reeds genoemd, selderij is bekend door de toevoeging aan soepen, ter wijl etil verschillende vissausjes veel pikanter maakt, ook over sla en bij roereieren gebruikt wordt. Borage en natuurlijk ook ieslook zijn zeer smakelijk bij slaatjes. Salie en barzilikum lenen zich voor het mari neren van vis, tijm en marjolein voor vlees vullingen, pasteitjes, enz., tijm tevens voor croquetten, vlees, pudding e.d. Knoflook, alhoewel niet tot de kruiden als boven bedoeld behorende, is voor de zuivering van het organisme van grote betekenis, evenals uien en prei. Niet genoeg kan er op gewezen worden om eventuele veelal denkbeeldige afkeer te overwinnen, omdat het gebruik van de laatst genoemde groep zo buitengewoon goed werkt. Men neemt van knoflook slechts enkele kleine pitjes, hakt deze fijn, voegt ze daarna aan soepen en sausjes toe, in één woord aan alle gerechten, waaraan men uien toevoegt. Ten slotte nemen wij nog dragon, waarvan men b.v. enige stengels gedurende drie of vier weken bij azijn kan doen, die hierdoor zeer geurig wordt, vooral voor gemarineerde haring, mayonnaise en sausjes. HET MIDDAGSLAAPJE. Over het rusten in de middaguren zijn de meningen zeer verdeeld. Over het algemeen kan men zeggen, dat mensen, die behoefte hebben aan een middagslaapje, hier niet tegen in moe ten gaan. De meeste huisvrouwen voelen zich na de middagrust 's avonds weer veel meer fit.. Ver keerd is het echter om de duur te lang te ne men, tenzij deze op medisch advies op ander half a twee uur gesteld is. Meestal kan men volstaan met een half uur, doch men moet minstens een kwartier wachten met rusten na de maaltijd, omdat enige bewe ging daarna gewenst is. Veelal werkt het roken van een sigaar na de maaltijd goed op de spijs verteringsorganen, terwijl de inwerking van de nicotine op het organisme dan tevens het ge ringst is. Uit de allerbeste rogge Wordt FUNKE'S ROGGEBROOD gemaakt. Daardoor komt het dat dit baksel Altijd overheerlijk smaakt Hebt U nog geen proef genomen? Zorg dan dat U 't heden doet. Waar FUNKE'S ROGGEBROOD eens is [gekomen Daar bleef men klant voor goed. (Let op den naam.) WENKEN. Om leren stoelen te reinigen neemt men warm water. Op 1 kopje doet men 1 eetlepel azijn. Men neemt het leer met een schone spons met deze vloeistof af, totdat het schoon is, laat het drogen en wrijft het in met een flanellen lap met een mengsel van 2 eiwitten en 2 eetlepels terpen tijn, later wrijft men het met'een schone doek, waarop men een weing slaolie heeft gedruppeld, na. Vergulde lijsten van schilderijen worden vaak door vliegen donker getint en worden schoon gemaakt met een doekje met wijnazijn en daar na afgenomen met een vochtige zeem. Kleden worden met de stofzuiger goed ge reinigd, daarna, vereisen ze van tijd tot tijd een extra behandeling. Men neemt een teiltje lauw water met ammo niak en borstelt plek voor plek met een stevige borstel, daarna ieder gedeelte, dat behandeld is, met een doek afwrijven, opdat het water niet te veel in het weefsel dringt. Men moet deze schoonmaakbeurt zo uitvoeren, dat het kleed weer geheel op kan drogen, voor er over gelopen wordt. Een gebarsten ei kan gekookt worden, indien men het met een laagje vet of boter insmeert. Verfvlekken op wasgoed worden ingewreven met groene zeep, deze laat men geheel indrogen, daarna worden de stukken in zeepsop uitge wassen. Roestige messen plaatst men met het stalen gedeelte in een jampot, gevuld met lijnolie, ge durende enige uren, daarna wrijft men ze stevig af met een prop couranten-papier en wast ze na in een zeepsepje, ten slotte afwrijven of polijsten. Een in petroleum gedrenkte doek laat men in de buitenlucht drogen en gebruikt haar daar na om verschillende meubelen mee te wrijven. JAPON VAN WOLLEN STOF. WK 1813. Prijs per patroon. 0.25 plus f 0.05 voo: .dm.- en verzendkosten. - Wollen weefsels treft men in groote ver icheidenheid aan. zoowel wat kleur als uil voering betreft. Behalve zwart en donker blauw zijn donkerrood, lerra-colta en een der vele kleuren groen wel het meest ge schikt. Een aansluitend kraagje met een Kleine touffe bloemen staat aardig en ge kleed. De mouw is glad, wordt over de ellc boog aanmerkelijk ruimei en is met een manchet afgewerkt. De voorbaan heeft aan beide zijkanten ingezette deelen, die even klokken. De ach terbaan is één geheel, terwijl de ceintuur op afstanden van c.M. is doorgestikt. Patronen in de maten 42, 44. 40 en 48. GOEDE KNIPPATRONEN. Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van ƒ0.58 in postzegels aan de Moderedactrice, Roelofstraaf 109, Den Haag. Pepermunt wordt, evenals pepermuntthee zeer vaak gebruikt bij maagbezwaren. Men heeft een wetenschappelijk onderzoek ingesteld naar de werking van pepermunt en heeft kunnen vast stellen, dat deze inderdaad niet denkbeeldig is. Zowel bij zieken als gezonden wordt de tijd, welke nodig is, om de spijzen in de maag te verwerken, tot nagenoeg de helft teruggebracht. Onderzoekingen door middel van Röntgen-stra- leri hebben aangetoond, dat het preparaat, dat voor de bestraling gebruikt en met pepermunt olie vermengd was, de maag veel sneller ver licht, dan zonder toevoeging hiervan. Wellicht is hierdoor eveneens een verklaring te vinden voor de uitstekende werking, die de pepermuntthee op de maag uitoefent, indien men dagelijks een kop na de maaltijd drinkt. Zowel apothekers als drogisten verkopen de blaadjes, die als thee gezet en een minuut of .vijf of tien getrokken worden. Nagenoeg alle avondschoenen van satijn of crêpe de chine kan men schoonmaken met een flanellen lapje, bevochtigd met alcohol of wifte wijn. Wanneer de punt van een machinenaald iet wat minder scherp wordt, haalt men het garen eruit en stikt meerdere malen over een stuk schuurpapier, waardoor de naald aanmerkelijk scherper van punt wordt. Kleine lege glazen potjes met schroefdeksel, zijn bijzonder practisch om knopen in te be waren, omdat men onmiddellijk een overzicht van de inhoud verkrijgt. Bleekersvaartweg 53 b/d Koediefsl. - Tel. 28062 AUTOVERHUUR STALLING REPARATIE-INRICHTING Getrouwd: Jac. Stet met W. Schabbing; R. Abrahams met J. M. Drayer; J. F. J. M. Erens met B. Hartogh Heijs van Zouteveen. Bevallen: C. de GastGroen d.; A. Th. Over- meerv. d. Zijden d.; J. J. de BonteDolron z.; M.' GerritsenSpieziens d. 'N CAMERA NOODIG? heeft toestellen in alle prijzen Speciaalzaak H'stede-Aerdenhout 11Een eindje verder torst men samen Een nieuwe bioscoopreclame; Dit moeilijk werk gaat uiteraard Met veel voorzichtigheid gepaard. 12. Maar ach, wat helpt voorzichtigheid Als er een fiets doorhenen rijdt; Het hele kunstwerk wordt verscheurd, 't Is in een ogenblik gebeurd. 13. Nu komen z'onderaan de straat, Waar op het plein vrouw Snebbe staat, Ze heeft veel zin in een meloen, Maar weet nog niet wat ze zal doen. 14. Terwijl grijpt Jan de bedelaar Begerig naar een stuk sigaar, Maar als men stijf is, wil het bukken Niet altijd daad'lijk vlof gelukken. (NADRUK VERBODEN)

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1937 | | pagina 3