De brief voor Sinterklaas JANTJE WELGEMOED EN ZIJN VADER oop de Vrouw ^1= LEWENSTEIN TWEEDE BLAD Vervolg Plaatselijk Nieuws INGEZONDEN ReÈenclm aJUnq, Willem Stuvé's geschenken H E E N K 2 DECEMBER 1937 No. 48 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 5 PAST TOCH OP UW RIJWIEL! Iemand, die Zaterdagavond even in de R.K. kerk aan het Valkenburgerplein was, ontdekte toen hij buiten kwam, dat zijn rijwiel, dat on beheerd had gestaan voor het kerkgebouw, verdwenen was. Zondagavond verdween eveneens een rijwiel uit een voortuintje van een perceel aan de Landzichtlaan. BADHUIS HEEMSTEDE. in het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 22 tot en met 27 November genomen 656 douchebaden en 29 kuipbaden. Aan 49 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 74 volwassenen gebruik gemaakt. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) Geachte Redactie, U vriendelijk dankend voor uw gastvrijheid, willen wij nog eenmaal terugkomen op ons ver weer betreffende het stukje „Lijkverbranding". Velen uwer lezers zullen het op prijs stellen, als wij in het kort reflecteren op de twee ingezon den stukken, die in het vorige nummer van uw blad aan ons adres waren gericht1 De brief van het bestuur der afd. Heemstede van de Vereniging voor Facultatieve Lijkver branding was een enkele uitval daargelaten een zakelijk antwoord op ons verweer. Het heeft weinig zin dit verweer nogmaals op alle punten toe te spitsen, daar dit een eindeloze voortzettng van het debat zou betekenen. Het katholieke standpunt in deze is voldoende be kend en de bezwaren, welke men tegen dit standpunt inbrengt raken dan ook meer de on verzettelijkheid, waarmee de katholieken dit standpunt verdedigen dan het standpunt zelf. De briefschrijvers hebben in zover gelijk, dat noch zuiver godsdienstige gronden, uit de Schrift geput, noch de verwijzing naar de christelijke traditie voor de katholieken als absoluut geldende argumenten tegen de lijk verbranding kunnen gelden. Hoewel Schrift en traditie inderdaad tegen de crematie pleiten, berust de gedragslijn, welke de katholieken volgen, wezenlijk op een zuiver positief verbod, dat door iedereen in het Kerkelijk Wetboek ge makkelijk kan worden nageslagen. (Canon 1203). Wie zich moeite geeft om de gronden na te gaan, welke in de vorige eeuw tot deze postieve verbodsbepaling hebben geleid, zal tot de ontdekking komen, dat deze alleen berusten op de sterk anti-godsdienstige tendenz, waar mee de grote voorvechters voor de crematie steeds weer hun twijfel omtrent het voort bestaan na de dood bij hun propaganda hebben betrokken. Het was allerminst onze bedoeling deze bedoeling aan het bestuur van de Heem- steedse vereniging in de schoenen te schuiven. Omdat de kerkelijke wet, welke de lijk verbranding verbiedt, louter positief is, blijft het zeer goed mogelijk, dat in een speciaal geval, in tijden van besmettelijke ziekte b.v., van kerke lijke zijde verlof tot crematie wordt gegeven. Buiten deze zeer bijzondere gevallen, waarvoor altijd een bijzondere reden aanwezig moet zijn luut moeV'zij'iï Qrrgescfialcéraj'köm'f het nimmer voor, dat een katholieke priester bij een crematie kerkelijke plechtigheden zou verrichten. Ook in het buitenland weet iedere overtuigde katholiek zeer goed, dat hij op zeer ernstige wijze de kerkelijke wet overtreedt, als hij zou verlangen, dat zijn stoffelijk overschot gecremeerd zou worden. Dat „ook in landen buiten Nederland het aantal crematies van katholieken zeer groot zou zijn", is ons dan ook niet bekend. Het bestuur der Heemsteedse Vereniging zou ons zeer verplichten, als het ons enkele bewijzen zou willen leveren, dat overtuigde katholieken waar dan ook - op eigen verlangen ge cremeerd zouden zijn. (De gevraagde inlich tingen a.u.b. per particuliere correspondentie Red. E.H.C.) Mevr. B. B. van B. geeft in haar schrijven blijk beter van het katholieke standpunt op de hoogte te zijn, dan de briefschrijfster wil doen voorkomen. Het meest zakelijke in haar verweer is het verwijt, dat de Actie „Voor God" partij zou trekken voor de „onmenselijke Italiaanse terreur". Daar ons ook dit verwijt niet duidelijk is, moeten wij het schrijven van Mevr. B. B. v. B. onbeantwoord laten. U vriendelijk dankend voor de verleende plaatsruimte, Katholiek Comité van Actie „Voor God", Postbus 2, Heemstede. U Wij kunnen ons dit inderdaad voorstellen, en dit is dan ook de reden, waarom wij hoe wel de discussie reeds was gesloten aan de Kath. Actie „Voor God" nog eenmaal de ge legenheid geven op de ingezonden stukken te reageren. Wij hopen echter, dat zowel vóór- als tegenstanders van lijkverbranding het nutteloze van verdere polemiek in ons blad zullen willen inzien. RED. E.H.C. „Mams, mag ik alstublieft een velletje papier en een.... een enflop?" Karen legt de vulpenhouder, die, door haar rappe hand bestuurd, over het papier vliegt, even neer. Haar linkerhand strijkt over Eric's blonde krullebol. „Waarvoor moet je dat hebben, jongske?" „Je zei toch, dat ik een verlanglijstje voor Sinterklaas mocht maken en dat moet toch in een enflop gestuurd worden? Dat doe jij toch ook met je brieven, mams? En weet jij ook, waar Sint woont, als hij in Holland is?" „Ik zal straks voor je in het adresboek kijken, vent", belooft Karen, terwijl ze in de chaos op haar bureautje naar een velletje papier zoekt, „alsjeblieft Eric, netjes schrijven hoor en hier heb je een grote enveloppe van mams." Tevreden gaat Eric terug naar zijn plaatsje aan de tafel bij het raam. Karen neemt haar pen weer op. De brief is haast klaar. Als zij met een forse haal haar handtekening zet, zucht ze even. Ziezo, dat is de derde al. Nu nog even die grote advertentie opzoeken, die haar zo ge schikt leek. Soms gaan er dagen voorbij, dat je niets in de krant vindt en dan zie je opeens ver schillende advertenties om op te schrijven. Als ze nu maar eens antwoord kreeg, dan was ze tenminste een klein stapje in de goede richting. Haar ogen gaan naar Eric, die ijverig zit te schrijven, het puntje van zijn tong tussen zijn tanden geklemd, een kleur van inspanning op zijn gezichtje. Arme EriJ Met kracht duwt Karen de op komende tranen terug. Neen, ze wil flink zijn, ze mag zich niet overgeven aan haar gedachten, ze moet hier immers doorheen, het móet om Eric. Karen's ogen staren weg, de tuin in, waai de wind onmeedogend de kale takken van de bomen heen en weer schudt. Hier heeft ze nu zo naar verlangd, toen ze in Indië was, naar zo'n echt Hollands najaar om lange wandelin gen te kunnen maken met Rein. Maar Rein is er niet meer. Die ligt begraven op een klein kerkhof, ergens op Java Het is zo wreed, zo onnoemelijk wreed en zo zwaar om alleen achter te blijven met het kind. En als dit alles niet erg genoeg is, komen de financiële, zorgen er nog bij. Ze woont hier in huis bij een oude tante, die haar een paar kamers heeft afgestaan; ze kan het nog een poosje uitzingen, maar dan... daarna? Haar ouders zullen haar helpen, zeker, maar ze heb ben zelf net genoeg voor een rustige oude dag, van hen wil ze niet profiteren. Neen, als Rein's vader... Een cynisch glimlachje krult Karen's lippen. Rein's vader! Als die wilde helpen... niet eens haar, maar het kind, het kind van zijn zoon toch! Haar ouders vinden, dat zij hem om hulp vragen móet, terwille van Eric, maar neen, dat nooit, dat kan ze niet. Haar gedachten gaan terug naar de tijd, ja ren geleden, toen zij werkte op het grote kan toor van Rein's vader, waar ook Rein een plaats innam. Zij kregen elkaar lief en dit had een storm van protest ontketend bij den ouden heer. Wat! Wilde Reindert trouwen met een een voudig, onbemiddeld meisje? Nooit! De vader had een andere vrouw voor zijn zoon bestemd, /tap,fflSDi&,mgtuW' ffitJé vcfer "Se-oudè zaak, Rein's zaak toch ook! Doch Rein was zijn liefde trouw gebleven. De oude heer was buiten zichzelf van woede geweest. „Als je bij je voornemen blijft en die Karen Amulsen trouwt, dan ga je eruit, begrijp je! Dan wil ik niets meer met je te maken hebben. Dan zoek je je eigen weg maar!" En Rein had zijn eigen weg gezocht. Hij was er spoedig in geslaagd een betrekking te vin den en zij gingen naar Indië. Zij hadden er goede en mooie jaren gekend. En Eric was er om hun geluk volkomen te maken. Eens had Rein vanuit het verre land een po- ging gedaan, zich met zijn vader te verzoenen. De brief was echter ongeopend teruggekomen, de oude heer scheen voet bij stuk te houden. Hoe was het mogelijk? had Karen zich ontel bare malen afgevraagd. Het was toch zijn zoon, die alleen een gelukkig huwelijk boven mate riële belangen had gekozen. Toen was Rein plotseling gestorven. Een ernstige malaria-aanval maakte binnen drie dagen een einde aan zijn leven. En Karen bleef alleen met Eric. De maatschappij, bij wie Rein in dienst ge weest was, toonde zich coulant. Zij betaalde de terugreis voor vrouw en kind en zette boven dien een bedrag, toereikend voor een jaar, op Karen's naam vast. Zo kwam ze terug in Holland. Ze is heel zuinig, maar binnen afzienbare tijd zal het geld verbruikt zijn. Daarom moet zij een betrekking vinden. Het zal niet meevallen weer op kantoor te zitten, maar daar komt ze wel overheen. En ze kan immers werken, ze heeft er de capaciteiten voor, ze was corres pondente in de moderne talen, ze kan dat nog en ze is al bezig haar steno op te halen. Haar blik gaat weer naar Eric, die nog steeds schrijft en een lachje komt op het jonge, moede gezicht. Eric weet van haar solliciteren. „Wat schrijf je veel, mams, waarom toch?" heeft hij gisteren gevraagd. „Mams moet een baan hebben, jongen," heeft ze wat afwezig geantwoord. „Wat is dat, mams, een baan?" „Ja, joggie, als je dat eens wist", heeft ze er zich toen afgemaakt, „daar hoef jij je de eerste jaren nog geen zorgen over te maken, hoor!" Eric, heb je zo'n lange verlanglijst voor Sint? Laat mams eens zien!" Verschrikt kijkt de jongen op en legt zijn beide handjes op het papier. „Neen, mams, dat mag je niet." Glimlachend buigt Karen zich over de ad vertentie, waarop ze nog wil schrijven: Particu lier secretaresse gevraagd, volkomen bekend met de moderne talen, kennis van Spaans strekt tot aanbeveling.... Haar pen glijdt alweer over het papier. Als ze klaar is en de brief in een enveloppe doet, komt Eric naast haar staan. „Alsjeblieft, mams." Hij heeft het couvert al dicht gemaakt. „Wil jij er heel netjes het adres van Sint op schrijven?" Er is een grote ernst in zijn diepblauwe ogen. „Kerel, Eric....", zegt Karen en ze trekt den jongen naar zich toe. Groot wordt hij al en zo flink en stevig.... zeven jaai; ook reeds! „Kom boy, trek je jas aan, we moeten de Zondag niet in huis doorbrengen, we gaan nog een fijne wandeling maken voor de koffie en dan vanmidag naar Oma hè?" Eric knikt wat afwezig. Zijn gedachten zijn nog bij de brief. „Dat is alles voor vanmorgen, juffrouw, als ik U nodig heb, bel ik U wel." Als de deur onhoorbaar achter het jonge meisje gesloten is, blijft de oude heer Remkens alleen in zijn privé-kantoor. Alleen met de acht en vijftig sollicitatiebrieven, die hij aan een per soonlijk onderzoek wil "onderwerpen. Acht en vijftig van de hondeidzevenenveertig epistels, die hij maar liefst heeft ontvangen op zijn ad vertentie voor een particulier secretaresse! Hoe veel uren van zijn kostbare tijd zullen hiermee gemoeid zijn? Zoiets dien je toch zelf te. be handelen. Een diepe frons, die zijn gezicht nog norser doet lijken, komt in zijn voorhoofd. wereldberoemde chocolade letters, gevuld met zeer fijiïe zachte nougat, in zeer sierlijke-Js&igakking a f I iuKshoeven en hartmodëllen Groote Houtstraat 50 - Haarlem Telefoon 10992 Hofleverancier Waarom gaat die juffrouw Reus ook in vredes naam trouwen? Hij neemt een der reeds geopende enveloppen op. Het nummer en adres, van de krant zijn er met een duidelijke, forse hand op geschreven. De oude heer Remkens heeft zich nooit toe gelegd op graphologie, maar hij vindt, dat dit schrift getuigt van een flink, evenwichtig en energiek karakter. Hij haalt de brief uit het couvert.... een trek van uiterste verbazing komt op zijn gezicht. In zijn hand houdt hij een velletje papier, waarop met een grote, onregelmatige kinderhand een brief is geschreven. Het opschrift luidt: „Lie-ve Sin-ter-klaas". De uitdrukking op het stroeve gezicht wordt iets milder. Een verkeerde brief in de enveloppe gedaan natuurlijk. Hij wil het papier al in elkaar frommelen, als zijn oog plotseling op de ondertekening valt: Eric ;Remkens. Het bloed stijgt hem naar ^jet hoofd en een vreemde blik komt in zijn ogen. Eric Remkens! Maar dat is.... dat moet.:., dat is.... het kind van Reindert! Zijn kleinzoon dus! Of zou er nóg een.... zijn ogen vliegen over de brief. Hij leest: „onze paps is dood" en „toen we nog in Indië woonden".... geen twijfel mogelijk, dit is zijn kleinzoon! Ontelbare gedachten verdringen zich plotse- Goede verlichting van het grootste belang Goed licht maakt het werken gemakkelijker en spaart de ogen. Zuinigheid brengt vele huis vrouwen ertoe, om bij onvoldoende licht te werken. De ervaring leert, dat de arbeids prestatie veel minder is en dat de inspanning der ogen vaak leidt tot nerveuze hoofdpijn. Nodig is om door goede en doelmatig aange brachte lampen te voorkomen, dat zijzelf en haar huisgenoten de dupe van deze zuinigheid wor den, die ook hier de wijsheid weer bedriegt. Wellicht zullen verschillende huisvrouwen bij zichzelf denken, dat wij gemakkelijk dergelijke raadgevingen kunnen schrijven en dat zij gaarne bereid zulen zijn keuken, woon- en andere ka mers in een zee van licht te doen baden, doch dat zulks meer verbruik van electrisch licht met zich brengt. Deze opvatting is echter verkeerd, want als zij door een deskundige haar verlich tingsapparaten Iaat onderzoeken, dan zullen zij tot de conclusie komen, dat zij met geringer stroomverbruik beter licht zullen verkrijgen. In vele woonkamers ziet men zeer verouderde Huishoudelijke- en luxe artikelen geschikt als zie etalages GR. HOUTSTRAAT] 99 lampen, soms nog wel omgebouwde gaslampen, die niet aan de nieuwste eisen voldoen. Meer malen hangt een lamp veel te hoog boven de tafel, zodat allen, die 's avonds zitten te werken, zich moeten inspannen om te zien. Laat men zo'n lamp zakken en boven het gloeilampje een blik ken reflector plaatsen, dan zal het licht, dat naar beneden valt, aanmerkelijk sterker zijn. Vele vrouwen, die vooral in de avonduren nog op de machine moeten naaien, ontvangen onvol doende licht -van de lamp boven de tafel. Prac- tische kleine lampjes, die speciaal op de machine worden aangebracht en zo goed als geen stroom verbruiken, heffen dit euvel niet alleen op, doch maken, dat dubbel zoveel afgedaan kan worden. Hetzelfde geldt voor hen, die geestelijk werk moeten verrichten, zowel voor volwassenen als voor kinderen. De ogen zijn fijn bewerkte instru menten en moeten zoveel mogelijk ontzien wor den, hetgeen mogelijk is door de steeds voort schrijdende moderne belichtingstechniek. Tenslotte willen wij niet eindigen zonder even de bijzondere aandacht gevestigd te hebben op de werkruimte der huisvrouw, waar zij een groot gedeelte van de dag doorbrengt, n.l. de keuken. Meestal vindt men" hier zeer onvoldoende ver lichting, die schaduwen om zich heen werpt. Wanneer men dan een moderne lamp laat hangen, b.v. een ronde bol tegen het plafond, dan ondervangt men dit euvel zonder dat men een grotere gloeilamp nodig heeft en het werk zal veel vlotter en aangenamer verlopen. INDISCHE TOESPIJS. Kwee-talam. Voor de onderlaag, die donker gekleurd is: 500 gram Javaanse suiker (goela Djawa), een klein kopje heet water, 1 Liter melk, 150 gram maizena. Voor de witte bovenlaag: 3 d.L. melk, 2 d.L. room, 75 gram maizena, tikje zout. We beginnen de goela djawa op te lossen in het hete water en daarna zeven we het door een Als U soms een Vulpen wilt geven, Een goede die duurt voor het leven, Dan zeg ik UHeusch, Er blijft (J geen keus, Bij DANTUMA, daar moet U wezen! Zijlstraat 90 HAARLEM Tel. II 161 fijn zeefje of een neteldoeks lapje, voegen er het grootste gedeelte van de melk bij en bren gen die aan de kook. Met de resterende melk maken we de 150 gram maizena aan en voegen deze bij de kokende melk, laten alles doorkoken totdat we een dikke vla hebben, die we over gieten in een vrij ondiepe schaal, liefst rond. Voor de witte bovenlaag koken we de melk en room met het tikje zout (geen suiker), houden er echter iets af om de 75 gram maizena aan te maken, die wij bijvoegen, zodra de melk kookt, daarna blijven roeren tot de maizenavla dik is, die daarna over de bruine onderlaag wordt gegoten en geheel en al koud wordt op gediend. Een blijvend geschenk is altijd fijn, Geef daarom een naaimachine van N.V. AMSTERDAMSCHE NAAIMACHINE-HANDEL v.h. A. Lewenstein. Kruisstraat 42 - Haarlem - Telefoon 12472. WAT VROUWEN INTERESSEERT. Een Amerikaanse professor heeft uitgerekend, dat een vrouw voor het verrichten van haar dagelijkse bezigheden ongeveer 5 K.M. per dag in huis aflegt. Zulks beteekent reeds een grote vooruitgang in vergelijking met vroeger, schrijft hij, toen de technische hulpmiddelen nog weinig of niet in gebruik waren en de af te leggen af stand minstens het dubbele bedroeg. ling in zijn hoofd. Reindert is dood. Gestorven in Indië. Maar Rein was voor hem al vele jaren dood. Het bericht van zijn overlijden heeft hem niet erg getroffen. Aan zijn vrouw en kind hij wist, dat er een zoon was, die Eric heette heeft hij ternauwernood gedacht. En nu houdt hij een brief van den jongen in zijn bevende hand.... een brief, geadresseerd aan Sinter klaas.... Een vreemd, kort. lachje schiet omhoog uit zijn keel. Hoeveel jaren is het geleden, dat de naam Sint Nicolaas voor hem een betekenis in hield? Hoe lang leeft hij al eenzaam in het grote huis? Zijn vrouw tien jaar dood.... zijn twee dochters getrouwd, de ene in Amerika, de andere in Australië.... en zijn jongste zoon, dien hij sinds diens huwelijk uit zijn leven en uit zijn gedachten verbannen heeft. Het is hem gemakkelijk afgegaan! Hij leeft immers alleen nog voor zijn zaken! Voor iets anders is bij hem geen plaats. Neen, hij koester de de laatste jaren geen wrok meer tegen Rein dert, maar hij heeft er evenmin ooit behoefte toe gevoeld, hem dit te schrijven en het weer goed te maken. Maar dat hij bij Reindert's dood niet aan zijn vrouw en kind heeft gedacht, die misschien on verzorgd zijn achtergebleven! Zijn kleinkind! Wat betekende voor hem tot nu toe een klein kind? Niets dan een enkel kiekje af en toe van zijn dochter uit Australië, die twee kinderen heeft. Meer niet. Het zegt zo weinig.... Maar hier is een ander kleinkind, van wiens bestaan hij nauwelijks wist en dat kind schrijft een brief, die door een speling van het lot in zijn I) (Nadruk verboden) 81. Klap! daar gaat de deur weer dicht. Pa begint te koken! Zulk een aanslag op zijn eer Dient terstond gewroken! Hij trapt zonder ba of boe Heel 't paneel naar binnen toe, Zo maar met zijn benen Door de voordeur henen! 82. Na dit dapper heldenfeit Nemen zij de kuiten, Want je snapt het wel, de boer Komt terstond naar buiten; Snel als hazen rennen zij Naar de sloot aan 't eind der wei, Wonder boven wonder Ligt daar juist een vlonder! 83. Maar de boer, dat zien ze wel, Kan véél harder lopen! Vader zal zijn vege lijf Echter duur verkopen! Woedend blijft hij staan; hij bukt, Pakt de loopplank beet, en rukt Met zijn beide handen, Bijtend op zijn tanden 84. Doch de boer heeft, als hij 't ziet, Gauw een sprong genomen; „Dan kan ik er," denkt hij vast, „Net nog over komen!" Bom! daar staat hij midden-op; Ach, de stakker heeft een strop! Plons, o wee, daar gaat-ie, In de modder staat-ie! handen komt, een brief met grote kinderlijke letters en taalfouten, geadresseerd aan Sinter klaas.... En wat schrijft de jongen eigenlijk allemaal? Een klop op de deur doet hem opschrikken. „Binnen!" Hij snauwt tegen den jongsten be diende.... Vijf minuten later zit hij in een taxi, die hem naar huis brengt. En in de eenzaamheid van zijn grote, rustige kamer thuis, waar niemand hem zal storen, leest hij de brief: „lieve Sin-ter-klaas, Mams zeg dat ik u mag zeg-gen wat ik graag wil heb-be. Sint mag ik dan een me-ka-no-doos heb-be? een fluit vin ik ook fijn of een pi-stool maar dat vin mams niet goet. en Sint mams wil zo graag een baan heb-be. Mams schrijf al-Ie-maal brie-ve om daar-om te vra-gen. ik weet niet wat het is maar wil u het aan mams ge-ven. Sint? On-ze paps is dood ziet-u an-ders gaf die liet wel aan mams, het is toch niet te duur hè? Me-ka-no is ook 'duur zeg mams. ik heb van paps toen nog in in-die-en woonde een groo-te doos gehad. Als die baan erg duur is Sint, hoef ik mijn me-ka-no niet te heb-be. dag Sin-ter-klaas, veel groe-te van Eric Remkens." Een eigenaardig geluid klinkt door de stille kamer. De oude heer Remkens steunt zijn hoofd in zijn handen. Hoe heeft hij dit kind kunnen vergeten? Zo'n jongen.... Herinneringen komen aangerend, een niet te stuiten aantal.... herinne ringen uit de tijd, toen Rein nog een kleine jongen was. Hoe lang is dat geleden en waarom heeft hij nooit eerder aan dit alles teruggedacht. Zaken, succes.... dat was immers alles in zijn leven! Voor het goede en mooie, dat waarde geeft aan iemands bestaan, was bij hem geen plaats. Daarom had hij ook Reindert in een huwelijk uit berekening willen jagen.... daarom is hij zijn zoon kwijtgeraakt. Hij ziet nu ook zijn schoondochter voor zich, Karen Amulsen, een aardig meisje, een goede kracht voor zijn zaak, maar een meisje zonder ka-pitaal. Kapitaal! Geld! Wat een macht heeft het over hem gehad! Het is onbegrijpelijk, onge lofelijk, mensonwaardig, dat hij zo gehandeld heeft, dat hij zelfs indertijd Reindert's brief on geopend terug heeft gestuurd naar Indië.... Het velletje papier glijdt uit zijn hand op de grond.... de brief van zijn kleinzoon, zijn stam houder! Dan opeens schiet de gedachte door hem heen: Het is nog niet te laat.... ik kan nog veel goedmaken! Karen hoeft niet langer te sollici teren, zij zal niet behoeven te werken, zij moet thuis blijven bij den jongen. Die gedachte is als balsum op de knagende pijn. Op de avond van de vijfde December wordt er een groot pak aan het adres van Eric Rem kens bezorgd. Een pak met een prachtige doos Meccano-onderdelen en zijn naam voluit in chocoladeletters. Er is een briefje bij voor Karen. Een heel kort briefje, waarin de oude heer Remkens zijn bezoek de volgende mid dag om drie uur aankondigt.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1937 | | pagina 3