,,'T RAEDTHUYS FEIVSEN Gemeentebegroting 1938 V F. H. KLUEN SCHENKT REEMEN GARAGERABO Voor de feestdagen lager Gerlings PREDIKBEURTEN JAEGER ONDERKLEEDING BRANDSTOFFEN ff ~ttaat 46 Telefoon 28 2 64 HET adres voor BETERE kwaliteiten" 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT GASTHUISVEST I I HAARLEM TEL. 17266 BETROUWBARE AUTO'S voor zelfrijders (zonder chauffeur) per dag, week, maand en langer. WINTER TARIEF Onze wagens zijn ALL RISK verzekerd en voorzien van triptiek Zaterdag 25 Dec. (Eerste Kerstdag). Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Briët. Met medewerking van het kerkkoor. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. v. Oldenbarneveltlaan V.m. 10.30 uur: Ds. Barger. In beide diensten extra collecte Fonds Schuld delging. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. Extra collecte voor de arbeid der Diaconie. Camplaan. V.m. 10 uur: Ds. A. F. J. Pieren van R'dam. Extra collecte voor de arbeid der Diaconie. Nederl. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Ds. H. A. Enklaar, Herv. Pred. te Den Helder. (Met medewerking van het Dameskoor.) Schaalcollecte voor Schulddelging. Zondag 26 Dec. (Tweede Kerstdag). Ned. Herv. Kerk. Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Ch. de Beus. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. In beide diensten extra collecte Fonds Schuld delging. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. A. F. J. Pieren van R'dam. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. Camplaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. A. F. J. Pieren van R'dam. Gebouw Samuel, De Glip. N.m. 7 uur: Diakoon G. van Eijk. Met solozang. TELEFOON 10112 Schaal 1 GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE (Des avonds van 78 uur.) Maandag 27 Dec. 11)37: Dansmuziek. Keep a twinkle in your eye, Billy Cotton Life begins at Oxford Circus, Jack Hylton Three little times, Billy Cotton Drink up, Sydney Kyto Little valley in the mountain, Scott Wood One hour with you, Sydney Kyte Mad about the boy, The blue Lyres We just couldn't say goodbye, Billy Cotton Tina, L. P. Acc. Band Sunshine and roses, Billy Cotton I do like to see, Sydney Kyte I'll string along with you, Scott Wood We will always be sweethearts, Sydney Kyte The younger generation, The blue Lyres Listen to the German Band, Billy Cotton There's no more you can say, L. P. Acc. Band Your heart and mine, Billy Cotton. Dinsdag 28 Dec. 1937: Zang, Orgel, Viool cn Piano. The Gondoliers, Reg. Dixon Foxtrot Med ley, Ivor Moreton en Dave Kaye Piano Medley, Charley Kunz Potp. uit Czardas- fiirstin, Georges Boulanger Torna a Sorriento, Alfred Piccaver - Kom' Zigany, Georges Boulanger Di - Ti, Alfred Piccaver Broadway Melody, Reg. FoortPiano Medley, Peter Kreuder - Es war einmal ein Baby, Richard Tauber Sylvia Ballet, Albert Sand ler Ein Lied aus meiner Heimat, Richard Tauber Toreador et Andalouse, Albert Sandler Singing Marine, Reg. Foort. Woensdag 29 Dec. 1937: Operette Programma. Zigeunerbaron, Solisten, koor en orkest - Grafin Maritza, Odeon Künstler orkest Ein Walzertraum, Odeon Künstler orkest Schwartzwaldmadol, Odeon Künstler orkest Fragm. uit der Vogelhandler, Solisten, koor en orkest Der Obersteiger, Koor en orkest Dreimaderlhaus, Humoresk Melodios. Donderdag 3(1 Dec. 1937: Gevarieerd programma. Lohengrin, Quentin MacLean El Monito, Robert Renard Die Welle, Wiener Bohème orkest Tales of Haffman, H. M. Gren. Guards Straeathro, Herbert Walton Going Home, Boswell Sisters Ueber Land und Meer, Wiener Bohème orkest Wedding Marsch, Quentin MacLean Poema, Robert Renard Marine Lieder potpourri. Orkest Auf dem Ozean, Wiener Bohème orkest The lonesome road, Boswell Sistors Crimond, Covenanters, Frenet, Herbert Walton. Vrijdag 31 Dec. 1937: Populair programma. Military Marsch, H.M. Gren. Guards Memo ries of old Vienna, Vienna orkest - Steyer Landler, Tiroler Kapel Nur eine Stunde, Tatjana Birkigt Delilah Waltz, Alex. Accor deon Die kleine Patrouille, Dajos Bela Ne dis pas toujours, Lucienne Boyer Tegern- seeër Landler, Tiroler Kapel Moon over Miami, L. P. Acc. Bond Zwischen heute und morgen, Tatjana Birkigt The song of songs, Sam Costa Quand tu seras dans mes bras, Lucienne Boyer Missouri Waltz, Alex. Accordeon Nachtlichte Heerschau, Dajos Bela The Rosary, Sam Costa Sympathy Waltz, L. P. Acc. Band Naval March, H.M. Gren. Guards. KERK EN VREDE. Propaganda-avond voor Jongeren. Rede van Ds. N. Padt. Maandagavond j.l. hield de afdeling Heem stede van Kerk en Vrede een propaganda- vergadering voor Jongeren in het Gebouw voor Christelijke Belangen, waar, na een korte in leiding van den voorzitter, den heer A. Elffers, een rede werd gehouden door Ds. N. Padt van Zutphen, over het onderwerp: „Kerk en Vrede, juist nu!" Niemand, aldus Ds. Padt. die belang stelt in het lot van den enkeling en de massa, kan onverschillig blijven voor het vraagstuk: Oorlog of vrede. Menigeen vindt, dat Kerk en Vrede het bijltje er maar bij neer moest leggen, aan gezien de massa in deze tijd niet meer voor het vredesideaal warm is te maken. Maar, zegt spr., juist in deze tijd moet er onophoudelijk aan worden herinnerd, dat Christendom en milita risme onverzoenlijke tegenstellingen vormen. Eerst als de kerk het „Vrede op Aarde" ook in het maa.schappelijk leven wenst toegepast te zien, heeft de vereniging Kerk en Vrede geen taak meer. Nu ondervindt het werken voor idealen in deze tijd grote tegenwerking, doordat de men sen tegenwoordig te veel nassa en te weinig individu zijn. De massa is willoos en chaotisch, en de enkelingen, die de massa leiden, kunnen dit doen op een wijze, die grote gevaren met zich meebrengt. In de massa vindt men ener zijds angst voor de oorlog en anderzijds een verlangen er naar als uitvloeisel van zekere natuurdriften, die door he) cultuurleven steeds moeten worden beheerst, b.v. de drift om anderen leed te willen berokkenen en zich vrij en bandeloos te kunnen uitleven. Vandaar, dat het vredesvraagstuk veel gecompliceerder is dan men zich wel eens voorstelt. „Kerk en Vrede" nu stelt zich op het stand punt ,dat de Christelijke kerk in verzuim is, door het niet openlijk uit te spreken, dat Christendom en oorlog onverenigbaar zijn. Aanstonds zullen millioenen weer zingen: „Daar is uit 's werelds duist're wolken een licht der lichten opgegaan", maar met het herdenken van het verleden is men er niet. Het verleden zal in het heden moeten doorwerken, wil het waarde hebben. Doch de massa van tegen woordig houdt geen rekening meer met geeste- een aangename warme draclit Hensen's kwaliteiten en modellen zijn door jarenlange ervaring be proefd in sterkte en model Pantalons 1.95 - 1.60 - I.- en 0.80 Borstrokken 2.30 - 1.90 - 1.20 en 0.80 VAKKLEEDINGMAGAZIJN PAARLAARSTEEG 1, TEL. 12842 HAARLEM lijke factoren. In Groningen is een toneelstuk verboden, omdat de tendenz daarvan was, dat men God meer moet gehoorzamen dan de mensen. Dit is wel tekenend! i - H^t ^.oijjde .Ghtfóendota erkent. «fceaf.4wdrt» ntacht boven de goddelijke en is dus in wezen revolutionnair, want het erkende niet de opperste macht van de Romeinse keizers. Kerk en Vrede erkent ook niet de opperste macht van de Staat, zoals tegenwoordig wordt ge propageerd en is dus in wezen evenals het oude Christendom revolutionnair, doch met dien verstande, dat geen geweld zal worden gebruikt. De moderne oorlog, waarbij het doel alle middelen heiligt, is dodend voor het Christen dom. „Christus de Heer!" was de cry van het oude Christendom, doch de Christelijke kerk van tegenwoordig durft uie niet meer aan te heffen. Maar wie nog in Christiis gelooft, moet wel afwijzend tegenover de oorlog met al zijn verschrikkingen staan. Duitsland heeft de consequenties getrokken en de uitvoering van de Mattheus-passion ver boden. Dit is een bedenkelijk symptoom en wijst waar we heengaan. Kerk en Vrede zal zich tegen het militarisme blijven verzetten, want bewapening leidt slechts tot vernietiging zowel van aanvallers als van aangevallenen. Na deze rede was gelegenheid tot gedachten- wisseling. Zij nog vermeld, dat de avond werd opgeluisterd door muzikale medewerking van de dames F. J. van Maanen en J. J. Waalewijn Misset. NUT EN SPORT. Tentoonstellingen van pluimvee, konijnen, katten en honden in het Krelagehuis. De kleinveeteelt staat tegenwoordig wel in het miudelpunt der belangstelling. Thans wordt onze aandacht gevraagd voor een nationale tentoonstelling in het Krelagehuis te Haarlem, welke georganiseerd wordt door de Pluimvee vereniging Nut en Sport. Meer dan 600 inzendingen pluimvee, duiven en konijnen zullen een prachtig overzicht geven van de tegenwoordige stand der fokkerij, zowel voor nut als sport, want gelukkig gaan beide in het belang van onze Nederlandse Kleinveeteelt samen en het zijn de sportfokkers die onze uit gebreide pluimveestapel lieten ontstaan. Be wijzen van belangstelling van vooraanstaande personen vindt men in door hen uitgeloofde prijzen. Indien wij de voor deze tentoonstelling te behalen tropheeën, welke uitgestald zijn bij de firma F. Wisbrun Liffman te Haarlem, na gaan vinden wij daaronder een medaille van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana, van Haarlem's Bloei en van tal van bekende in gezetenen van Haarlem en Omstreken. Op deze tentoonstelling zal men echter meer vinden dan alleen genoemde diersoorten. De leden van de Vereniging tot Bevordering van Aquarium- en Terrariumkunde „De Natuur" hebben een groot antal bevolkte en verlichte aquariums ingezonden. Deze expositie van exotische en prachtige getekende, grillig ge vormde vissen, roerloos staand of snelweg schietend tussen weelderig groeiende water planten, is een genot en alleen al een bezoek aan het Krelagehuis waard. Verder treft men te midden van een smaak volle groenversiering een grote volière aan, be volkt met vogels van de leden van de Club van Volière en Vogelvrienden Onderling Genoegen. De contrasterende kleuren van de fel getekende uitheemse vogels komen prachtig uit tegen een achtergrond van dennen. Aansluitend bij deze volière is een kunstig gearrangeerde expositie van cactussen en vetplanten samengebracht door de leden van de Nederlandse Vereniging GEEN BELASTINGVERHOGING WIJZIGING VAN'HET ELECTRICITEITSTARIEF aan hen die hei fu&diy. hebben Zoudt ge U een mooier en edeler Kerstgeschenk kunnen indenken? Er zijn helaas nog zoovelen, wien dit hoogs]' noodige ontbreekt. Geeft hun warmte Zij zullen U dankbaar zijn. Geeft ons Uw opdracht Wij zcjgen er voor, dat deze op detimeest correcte-en dis crete wijze wordt uitgevoerd. (Wij hqbben hiervoor speciale dienstin). Julian.(laan 14 - HEEfISicDE Tel. 29280 van liefhebbers van cactussen en vetplanten Kring Haarlem en Omstreken. Gedurende de Tweede Kerstdag wordt in één der bijzalen een match georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Fokkers en Lief hebbers van Katten. Op deze show zullen bijna 50 katten geëxposeerd en beoordeeld worden door een speciaal uit Engeland overgekomen keurmeester. De mooiste vertegenwoordigers van onze huiskar^n de schattige angora poes zal men naast dej.edele Siamees vinden. Tijdens de eveneens op Tweede Kerstdag te houden Clubmatch van de Kynologen Club Kennemerland, Afd. van de Kennelclub Cyno- philia, zal men allerlei hondenrassen horen be spreken door bekende keurmeesters. Wij kunnen dsn ook een bezoek aan het Krelagehuis ten volle aanbevelen. Verschenen zijn de ontwerp-gemeente-begro- ting en de daarbij behorende ontwerp-begro- tingen van de takken van dienst en van de Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon, alle voor het jaar 1938. De ontwerp-gemeentebegroting sluit, wat de gewone dienst betreft, in totaal met ƒ1.755.033.50 en wat de kapitaaldienst betreft met 1.789.955. De gemeente blijft voor de gemeentefonds belasting ingedeeld in de le klasse, terwijl in de opcentenheffing geen verandering komt, waardoor deze gunstig genoemd kan worden. Als batig saldo kon worden geraamd ruim ƒ47.000.of ruim ƒ41.000.minder dan het bedrag, waarmede 1937 kon aanvangen. Voorts kon in 1937 voor het laatst worden geraamd de uitkering van Haarlem wegens winstderving der bedrijven ad 74.400. De garantie-uitkering uit het gemeentefonds ondergaat elk jaar een verlaging van ongeveer ƒ6000.Verder is in 1937 geraamd een ont vangst van 10.000.uit het wegenfonds, welke post in 1938 niet tot dat bedrag kan worden uitgetrokken. De bedrijfsbegrotingen lieten aanvankelijk een mindere winst zien, Maatschappelijk Hulp betoon raamde aanvankelijk ƒ20.000.hogere subsidie van de gemeente, terwijl meerdere andere posten de begroting in ongunstige zin beïnvloedden. Een belangrijk gunstige factor was, dat voor rente van vaste geldleningen ongeveer 41.000.- minder geraamd kon worden dan voor 1937, waartoe de conversie van geldleningen belang rijk heeft bijgedragen. De besparing door conversie bedraagt in 1938 tegenover de be groting 1937 fond ƒ24.500.waarbij dus na gegaan is wat betaald had moeten worden bij handhaving der oude percentages en wat nu verschuldigd is. De totale besparing door conversie sedert eind 1935 kan, over een jaar berekend, gesteld worden op ruim ƒ41.000.Hiertegenover staan onkosten voor boete en provisie, voor 1938 geraamd op ƒ6.085. Een tweede punt, tengevolge waarvan in 1938 een gunstiger raming kan plaats hebben, is de steun aan werklozen en de werkverschaffing. Reeds thans is bekend dat de hiervoor op de begroting voor 1937 uitgetrokken bedragen niet geheel nodig zullen zijn. Voor gewone uitkering uit het gemeentefonds kon 2400.meer geraamd worden. Hoewel meerdere andere posten verandering moesten ondergaan, waren dit wel de meest ingrijpende veranderingen tegenover 1937. Aan vankelijk bestond er dan ook een tekort van ongeveer 100.000.—, waarbij er op was ge rekend, dat, evenals voor 1937, ƒ55.000.uit het Reservefonds geput zou worden. L tl Eenige van onze meest aanbevelenswaardige merken: Roode Bordeauxwijnen. Beauvallon Monopole, vol Bouquetper flesch f 1.20 Chat. Haut St. George Emilion '34'-40 Brane Cantenac '34 Chat. La Tour de Mons. Medoc '34'-50 Witte Bordeaux wijnen. Patois Blanc, M. Schroder Co0.95 Mont du Roy, sec'-30 Cru Laubèpin, Bommes SauternesL60 Bourgogne Beaujolais'-10 Macon, Supérieur'-50 Champagne, Wagter, sec2.60 V. Clicquo Brut '263.35 Louis Roederer. Extra dry4.45 Orig. Roode en Witte Douro Port>t '-59 Cognac Jas. Prunier3-10 Hardy 3*3,50 Sorin 3*3.90 eigen import Scotch Whisky Carnegie4.25 Orig. Ital. Vermouth Napoliper Literflesch 1.10 Bisschop van Bordeaux wijnPer flesch 0.90 Zoete Wijnen Samos van het eiland»t 0.80 Roode zoete Spaansche wijn0*^ Anthonio Spaansche wijn Mantos volle-zoete, donker roode wijn 0.75 Dubbele fijne Likeuren. Alle smaken3.10 Punch van Rum - Citroen - Arak3.00 Advocaat. Gegarandeerd zuiverI»30 Oude Schiedammer JeneverP©r Literflesch 3.10 Citroenbitter Verder de meest gevraagde Likeuren en gedistilleerd van de firma's Wijnand Fockink - Lucas Bols - H. Bootz - Johs. de Kuyper Zoon ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Door acht artsen te Heemstede en Aerdenhout is een Zondagsdienst ingesteld, ingaande op de Eerste Kersuiag. Bij deze Zondagsdienst zijn aangesloten de doktoren W. H. Dippel, J. C. de Groot, J. Laeyendecker, W. van der Linde, J. J. van Luin, H. Roozen, J. L. Tombrock en J. G. M. van Walsem. De regeling voor de a.s. Zondagen is als volgt: Op Eerste Kerstdag wordt de practijk waar genomen door de doktoren W. H. Dippel, Aerdenhoutsduinw. 8, Aerdenhout en J. Laeyen decker, Raadhuisplein 9. Tweede Kerstdag: Dr. W. v. d. Linde, Heem- steedsche Dreef 253 en Dr. J. L. Tombrock, Kerklaan 40. Nieuwjaarsdag: Dr. H. Roozen, Heemsteed- sche Dreef 37 en Dr. J. G. M. van Walsem, Bronsteeweg 32. Zondag 2 Januari: Dr. J. C. de Groot, Heerenweg 197 en Dr. J. J. van Luin, Bronstee weg 76. ROOKWEDSTRIJD BIJ H.B.C. H.B.C. heeft haar eerste serie clubavonden besloten met een gezellige avond, waaraan een bijzonder cachet was gegeven door het uit schrijven van een rookwedstrijd. De prijzen van de 6-daagse werden aan de winnaars uitgereikt. Het koppel Gebr. v. Kem pen (F. v. d. Horst en Schouten) verworven het uitstapje naar de BelgiëHolland wedstrijd, een geschenk der firma L. Kors, en werd ge volgd door het koppel Scherensv. Vliet (Biermanv. Tongeren), de slechts één ronde achter waren. Dan scharen zich de 78 deelnemers van de rookwedstrijd om de tafeltjes, om de strijd aan te binden in „langzaam" roken. Alles geschiedt r glementair en onder leiding van vertegenwoordigers der firma Niemeijer en nadat ieder zijn eigen pijp heeft gestopt, waar voor allen eenzelfde hoeveelheid tabak hebben ontvangen, klinkt om 9.35 het sein „aansteken". Een grappig gezicht, zoo'n massa pijprokers, zonder dat de zaal nu eens extra in de rook gezet wordt. De gemeente- zowel als de bedrijfsbegrotin gen werden aan een nadere beschouwing onderworpen. De gemeentefondsbelasting brengt over 1936- 1937, volgens kort geleden ontvangen gegevens in hoofdsom ongeveer ƒ422.000.— op. In ver band hiermede en rekening houdende met de toename van de bevolking, ramen B. en W. nu de opbrengst voor 1937—1938 op ƒ440.000.— en voor 1938—1939 op ƒ455.000.—, hetwelk tot gevolg heeft dat bij handhaving van de te heffen 35 opcenten een opmerkelijk hogere raming kon plaats hebben. B. en W. overwogen verder of voor 1938 een groter bedrag dan 55.000.uit het Reserve fonds geput kon worden. Dit fonds is aan het eind van 1937 nog groot ongeveer 102.000.—. Waar dit fonds de bestemming heeft om de ge meente over de moeilijke jaren heen te helpen en 1938 er daar toch ook nog een van is, omdat in dit jaar een bate van ruim 74.000.— komt te vervallen, menen B. en W. dat er geen bezwaar tegen bestaat voor 1938 te beschikken over ƒ65.000.—. Er blijft dan nog ongeveer 37.000.voor later beschikbaar. Met alle getroffen maatregelen bleef nog een tekort bestaan van ongeveer ƒ6500.—. Hoewel een post van onvoorziene uitg. groot 25.000. waarop aanvankelijk was gerekend, voor deze gemeente zeker te verdedigen en niet te hoog te achten is, menen B. en W., dat daarvan toch voor dit jaar afgeweken mag worden, omdat een sluitende begroting van grote betekenis moet worden geacht. Bij de samenstelling der begroting voor 1938 zijn de tarieven voor de bedrijven meerdere malen onder ogen gezien. Vergelijking van de tarieven voor gas en water met die van andere gemeenten, maakte verlaging daarvan niet noodzakelijk. Verlaging van de prijs voor water betekent, vooral voor de kleinere verbruikers, een zodanig miniem voordeel per jaar, dat daarvan kan worden afgezien. Ten opzichte van het gas heeft de laatste jaren een betekenende verlaging plaats gehad, waarbij vooral de muntgasverbruikers tegemoet gekomen zijn. De laatste herziening van het electriciteits- tarief is tot stand gekomen in 1930. De prijs van tarief A werd toen op 20 cent gebracht en voor tarief B op 10 cent per kWh., benevens ƒ3.— per maand vastrecht. Het is speciaal dit laatste tarief, dit in de practijk bezwaren oplevert. B. en W. stellen U thans voor om de prijs van de electriciteit volgens tarief B te bepalen op 8 cent per kWh., benevens een vast recht van ƒ3.60 per maand. SUBSIDIES OP DE GEMEENTE BEGROTING 1938. Op de gemeentebegroting voor 1938 zijn de volgende subsidies geraamd: Politiescholen en cursussen 20. Vereniging „Pro Juventute" 5o!— Gewestelijke Landstormcommissie „Kennemerland" 25. Vrijwillige Heemst. Burgerwacht 40o!— Reddingsbrigade v. Drenkelingen 50. O"jC"- 1^'zre -• rrw&wf.'.. S8& Badhuis 4 400 Wijkverpleging ƒ.250'.— Wit-Gele Kruis 1.250. Fonds tot behartiging der belangen van hulpbehoevende kraamvrou wen te Haarlem 1.300. Consultatiebureau voor Zuigelingen en Kleuterzorg 600. Vereniging tot bestrijding der tuber culose te Haarlem 400. Bijzondere bewaarscholen 10.350. Commissie ter voorziening in het onderwijs aan zieke en zwakke kinderen te Haarlem 50.— School- en Werktuinen 250. Harmonie St. Michaël 175. Fanfarecorps Excelsior 175. Harmonie Eensgezindheid 175.— Vereniging „De Hollandse Molen"...,, 10.— Kinderverzorging en opvoeding 75. Kunstkring Heemstede 100. R.K. Jeugdcommissie 150. Veren, van Leraren en Onderwijzers in de lichamelijke opvoeding in Ned., afd. Haarlem 17.50 Comm. inzake huishoudelijke voor lichting 400.— Pluimvee- en Konijnenfokkersveren. „De Eendracht" 10. T uinliedenvereniging „Aerdenhout en Omstreken" 50. Tuinbouwwintercursus 20. Vereniging van gastabrikanten in Nederland 10. Vreemdelingenverkeer 400. Voorzieningsfonds voor kunstenaars 500. Ned. R.K. Centrale Veren, ter be scherming van meisjes 150. Doorgangshuis voor vrouwen en meisjes te Haarlem 75. Streng wordt gecontroleerd. Na 25 minuten reeds valt de c:rste af, dan geleidelijk volgen er meer, tot na een uur roken er nog 35 in actie zijn. Als het groepje tot een 25-tal is geslonken, scharen deze zich om eén lange tafel. Tergend langzaam wordt er aan de pijp getrokken, om 11 uur 35 min. zijn er nog 5 deelnemers. Dan een gejuich als het Haarl. record, dat op 2 uur 9 min. en 25 sec. staat, zelfs door twee deel nemers gebroken wordt. Lang duurt de strijd tussen de laatste twee, doch na 2 uur 21 min. blijft nog alleen de held van deze avond over, doch voor enkele minuten, want na 2 uur 23 min. en 45 sec. is ook al wat rookbaar is uit zijn pijp verdwenen. De winnaar werd M. Imaus in 2 uur 23 min. 45 sec. No. 2 was P. Warmerdam in 2 uur 21 min. De andere 8 prijswinnaars varieerden van 1 uur 58 min. tot 1 uur 28 min. Voor deze wedstrijd had de firma Niemeijer een 10-tal prijzen beschikbaar gesteld, terwijl elke deelnemer nog een pakje tabak ontving. EEN MOOIE ONDERSCHEIDING VOOR Ir. H. T. ZWIERS. Uit de ingezonden ontwerpen voor het Amsterdamse stadhuis heeft een jury een viertal uitverkoren, teneinde deze plannen verder te laten uitwerken. Tot dit viertal inzenders behoort ook Ir. H. T. Zwiers, de welbekende voorzitter van de Heemsteedse Kunstkring.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1937 | | pagina 2