938 V O <t» I r «Ie Vroim 63h4)>anïuiitja JANTJE WELGEMOED EN ZIJN VADER 1 Ri Voor de Feestdagen TWEEDE BLAP Vervolg Plaatselijk Nieuws Goede slaap van groot belang voor de gezondheid BAK- en I ovens HEENTK WEI H N AC HTS O R ATO Rl U M ,r edrijfsbegrotin- beschouwing ;ngt over 1936- ingen gegevens op. In ver- idende met de :n B. en W. nu op ƒ440.000.— 300.hetwelk ving van de te erkelijk hogere f voor 1938 een it het Reserve- )nds is aan het :er 102.000.—. reeft om de ge- heen te helpen n van is, omdat 74.000.komt V. dat er geen 8 te beschikken i nog ongeveer ar. ri bleef nog een >500.Hoewel root 25.000.—, end, voor deze i niet te hoog te it daarvan toch worden, omdat grote betekenis oting voor 1938 rijven meerdere n voor gas en leenten, maakte elijk. water betekent, ers, een zodanig at daarvan kan heeft de laatste g plaats gehad, uikers tegemoet et electriciteits- 30. De prijs van ebracht en voor benevens ƒ3. ;ciaal dit laatste ren oplevert. >or om de prijs ef B te bepalen een vast recht 1EENTE- 8. or 1938 zijn de 20.— }f 50.— ïissie 25.— t 400.— n 50.— 53C»>— 4.400.— 1.250. 1.250.— 1.300.— 600.— ngen vrou- igen- uber- 400.— 10.350.— het akke 50.— 250.— 175.— 175.— 175.— :n"...„ 10.— 75.— 100.— 150.— ijzers ig in ïhout n in naars r be- 17.50 400.— 10.— 50.— 20.— 10.— 400.— 500.— 150.— 75.— Na 25 minuten lidelijk volgen er nog 35 in actie tal is geslonken, e tafel. Tergend 5 getrokken, om deelnemers. Dan rd, dat op 2 uur door twee deel- duurt de strijd a 2 uur 21 min. leze avond over, nt na 2 uur 23 rookbaar is uit in 2 uur 23 min. lam in 2 uur 21 3 varieerden van firma Niemeijer r gesteld, terwijl tabak ontving. [DING VOOR IS. :rpen voor het n jury een viertal Iannen verder te 3ort ook Ir. H. T. orzitter van de 23 DECEMBER 1937 No. 51 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT NEDERLANDSE BLINDENBOND. Kunst- en filmavond. in het gebouw van de Ned. Protestantenbond had Maandagavond een kunst- en filmavond plaats uitgaande van de Nederlandse Blinden- bond. Het ruime gebouw was vrijwel geheel bezet. De voorzitter van het Heemsteedse Comité, Dr. J. J. v. l.uin, zeide in zijn openingswoord zeer dankbaar te zijn voor aeze belangstelling, ook voor de belangeloze medewerking van Mevr. RoelofsenTak en den heer Piet Zwaans- wijk, die deze avond voor muzikale kunst zouden zorgen. Vervolgens declameerde de blinde Frits Tinger enigei eigen werken, o.a. „de Zaaier", een lied der vrijheid en „Wie roept mij in de nacht", welke voordracht een warm applaus uitlokte. Hierna voerden Mevr. Suze RoelofsenTak (viool) en Piet Zwaanswijk (orgel), zeer ver dienstelijk uit Sarabande van J. Mouret en Adagio van J. C. Bach. Hierna hield de blinde bondspropagandist, de heer Joh. v. d. Berg, een propaganda-rede. Al staan wij blinden, aldus spr., in het volle leven, economisch staan wij ten achter. Wij missen al het mooie wat de aarde te zien geeft, wij zijn ook afhankelijk en voelen zo al bij zonder de klemmende banden der blindheid. Spr. erkent gaarne, dat er de laatste jaren veel voor de blinden wordt gedaan, vooral in de grote steden, doch op het platteland is dit nog bedroevend. Daarbij komt nog de strijd tegen de industrie. Maar, aldus spr., al aanvaarden wij ons lot, wij blijven eisen ons deel in het arbeidsproces en blijven ijveren voor het invoeren van sociale wetgeving, in de plaats van blindenzorg. Als voorfilm ging daarna „Wakende ogen", n.l. de hond als geleider. Hierin wordt afgebeeld Bets, een blind kantoormeisje in Amsterdam. De hond maakt haar geheel onafhankelijk. Nu kan zij zich be wegen in het drukke Amsterdam. De film geeft mooie stadsbeelden, maar ook en vooral is interessant de dressuur der honden. Deze film zien betekent een bedragje over schrijven op gironummer 275400, Amsterdam. Na de pauze trad eerst weer op de heer Frits Tingen, die weer eigen werken declameerde, waarna Mevr. RoelofsenTak en Piet Zwaans wijk uitvoerden „Prière" van F. Luzzatto. Ver volgens werd de hoofdfilm „Lichtende Verten" vertoond. Op het witte doek ziet men eerst de toestand der blinden tot het laatst der 18e eeuw, dus bedelend aan de kerkdeur. In 1895 werd de eerste blindenbond opgericht. In 1919 had de actie der jonge blinden tot gevolg beter onder wijs en betere werkgelegenheid. De film geeft een uitvoerig beeld van het onderwijs op de blinden-instituten. Men ziet de blinden aan de arbeid, ongelofelijk vaak. Ook onze bekende Heuff, bezig met zijn boetseerarbeid, ontbreekt niet op de film. De zon breekt door, maar, zo besloot de heer v. d. Berg, die beide films expliceerde, deze zal niet schijnen voor blindenzorg geheel staats zorg is, in plaats van nu getneenschapszorg. De heer v. d. Berg dankte op het eind dei- bijeenkomst namens de blindenbond allen en in het bijzonder den heer Heuff voor de mede werking, er de wens aan toev.-s— avond er toe moge hebben bijgedragen de blinden en hun werk meer te waarderen. DE N.C.R.V.-FILMS, „Hoe het reilt en zeilt" en „In stormgetij". Voor een vrij groot publiek had Maandag avond in de kerk aan de Koediefslaan de ver toning plaats van bovengenoemde N.C.R.V.- films. „Hoe het reilt en zeilt" geeft een beeld van het werk der N.C.R.V., speciaal in de studio. De toeschouwers maken als het ware een excursie door het hele bedrijf en raken zo op de hoogte van het grote werk dat voorafgaat aan wat wij zo gemoedelijk thuis kunnen be luisteren. „In stormgetij" is de geschiedenis van een jongen, van de fam. Coster, uit een echt christelijk gezin, waarvan de ouders willen dat hij onderwijzer zal worden, doch zelf voelt hij meer voor de zee. Weggestuurd van de kweekschool weet hij zijn zin door te drijven en komt op de zee vaartschool. Hier maakt hij wel vorderingen, maar komt ook in aanraking met verkeerde vrienden, die hem brengen naar kroegen; de kerk wordt hem steeds meer vreemd. Tot hij eindelijk in een ver land een ongeval krijgt. Daar in zijn eenzaamheid hoort hij weer van Holland door de Radio. En dat brengt hem tot inkeer. De film is een goed technisch werk, vol van afwisseling, ook van natuurtaferelen, als beelden uit Noorwegen en de zeereis naar Marseille, Monte Carlo en Algiers. Des middags had een voorstelling voor kinderen plaats, die door Ds. van Bruggen, Em. predikant, met een kort woord werd in geleid. „In stormgetij" en enige aardige teken films werden vertoond. Ds. Dondorp sloot de drukbezochte 'voorstelling. WEIHNACHTS-ORATORIUM. Heemsteeds Chr. Gem. Koor. Op Maandag 27 December, des avonds om 8.15 uur, zal het Heemsteeds Chr. Gemengd Koor met medewerking van leden der Haar lemse Orkest-Vereniging in de Gereformeerde kerk aan de Koediefslaan een uitvoering geven van het Weihnachts-Oratorium van Johan Sebastiaan Bach. Als solisten zullen optreden Mevr. Julia Röntgen, sopraan, Ans Stroïnk, alt, Jac. van Kempen, tenor en Herman Hülsmann, bas, terwijl de klavierbegeleiding wordt ver zorgd door de pianiste Bets Nederkoorn. BEGIN VAN BRAND. Maandagavond wilde Mevr. K., wonende v. d. Spiegellaan 25, een brandende petroleumkachel uit de suite naar de keuken brengen. Daarbij struikelde zij over een vloerkleedje en kwam te vallen, de kachel in de val meesleurend'. Direct was het een vlammenzee om de kachel, doch zelf bleef zij ongedeerd. Mevr. K., die alleen thuis was, vluchtte naar buiten en riep de hulp in van de naast haar wonende Dr. H. Mevr. K., Dr. H. en een zich in de buurt bevindende kruideniersbediende begaven zich naar het brandende perceel, waarin de gordijnen der suite, het houtwerk en het karpet reeds in brand stonden en wisten het vuur te blussen. Mevr. H. had intussen de brandweer opgebeld, die spoedig ter plaatse was. Deze behoefde echter niet handelend op te treden. KERSTBOODSCHAP VAN DE VROUWEN KRUISTOCHT. Aan de Vrouwen van Nederland. Ondanks al het licht, dat door het intellect werd ontstoken, zijn de tijden donker. Hoewel de mens in taaie wilskracht en uiterste ver standsontwikkeling het schijnbaar onbereikbare heeft bereikt, werd het meest nabije: een mens waardig leven, buiten veler bereik gesteld. Zo is de mens, al zijn meesterschap over de stof ten spijt, door het resultaat van zijn eigen ken nen en kunnen overmand en daaraan tot slaaf geworden. Waarom dit alles? Omdat de mens in zijn zelfverzekerdheid het contact met den Schepper heeft verbroken en in zijn alwetendheid geen rekening heeft gehouden met de bedoeling Gods; omdat hij in zijn wedloop om uiterlijke waarden aan de innerlijke waarden des levens voorbij is gelopen en in zijn strijd om eigen belangen het belang der mensheid heeft ge schaad. Waarom dit alles vooral? Omdat de vrouw haar zuivere intuïtie, haar warme hart en haar dienende hand neeft verloochend om deel te nemen aan de jacht naar uiterlijke kennis, materie en macht; omdat zij, die van nature tot de dienst aan het leven en de opvoeding van de geest geroepen is, het leven en de geest terwille van de stof heeft miskend, verdienen boven dienen heeft gesteld en in gebreke is gebleven om door haar opvoedend voorbeeld de Geest van Christus levend te houden in de harten van haar kinderen en van haar volk. Daarom wacht de verdoolde en van God vervreemde mensheid thans in smarten daarop, dat wij, vrouwen en moeders, in de nood des tijds onze hoogste roeping zullen verstaan en deze stervende wereld vóór zullen gaan naar een nieuw Leven en naar een nieuwe Geest. Daarom heeft de Vrouwen Kruistocht een Kerstboodschap voor alle goede en dappere vrouwen van Nederland. Hij roept haar op om samen door het Licht van de Geest geleid en door Zijn Kracht gedragen de Kruisweg te gaan, d.i. de weg van de bezinning, de liefde, de dienst en het offer, de weg, die Christus allereerst aan ons, vrouwen, wijst om Zijn Geest in deze ont wrichte wereld tot nieuw leven te wekken en de geestelijke wedergeboorte der mensheid in te luiden. Doel en streven van de Vrouwen Kruistocht worden nader omschreven in de Kruistocht brochures Nos. 17, die aan het Bureau Zijl- weg 45rd, Haarlem, verkrijgbaar zijn. Namens de Vrouwen Kruistocht: A. E. TALENS-EBBENS, Apeldoorn. E. J. MIOLéE—RIEM VIS, Haarlem. STILLE ARMEN TE HEEMSTEDE. Hoewel het Heemsteeds Comité tot leniging van de nood der Stille Armen niet ontevreden is over het totaal der ingekomen giften, is toch het resultaat minder dan het vorige jaar. Wellicht dat dit een aansporing kan zijn voor hen, die nog niets voor dit doel offerden, om alsnog een bijdrage te storten op postrekening No. 153308 van den heer A. van Wingerde, hoofdcommies ter Secretarie, penningmeester van het Heemsteedse Comité. R.K. HARMONIE „ST. MICHAëL". Feest-Concert. Woensdag 29 December a.s., des avonds 8 uur, zal de R.K. Harmonie „St. Michaël" een feest-concert geven in het R.K. Verenigings- getrotrw aan ae necrcnwcg, tcrgcicgcuhcW-v-ttn- het 12V2-jarig dirigentschap van den heer H. W. Hofmeester. Het programma dat uitgevoerd zal worden luidt als volgt: 1. With Sword and Lance, mars, H. Starke. 2. Die beiden Blinden, ouverture, E. H. Mehul. 3. Les Feuilles du Matin, wals, J. Strauss. 4. Les Cloches de Corneville, fantasie, R. Planquette. Pauze. 5. Heinzelmannchens Wachtparade, K. Noack. 6. Cavalerie Légère, ouverture, F. v. Suppé. 7. Les Patineurs, grande valse, E. Waldteufel. 8. Le Baron Tzigane, fantasie, J. Strauss. 9. Mars-Finale. NEDERLANDS-AMERIKAANSE KAMER VAN KOOPHANDEL. In verband met een reis, welke Mr. E. H. von Baumhauer, gedelegeerd bestuurslid, en Jhr. P. J. Six, secretaris der Nederlands-Amerikaanse Kamer van Koophandel, aanvaarden naar New-York, wordt op Woensdag 22 dezer ten kantore der Kamer, Keizersgracht 292, Amster dam, een zitdag gehouden van des morgens 10 uur tot des namiddags 4 uur. Belanghebbenden kunnen zich daar met bovengenoemde heren verstaan en opdrachten verstrekken. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 13 tot en met 18 December genomen 537 douchebaden en 29 kuipbaden. Aan 63 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 95 volwassenen gebruik gemaakt. Een zeer belangrijke factor voor een goede gezondheid is de slaap. Een vrouw, die regel matig niet minder dan acht uren slaapt, zal er dan ook heel wat beter uitzien, dan anderen, die de noodzakelijkheid hiervan niet inzien. Het is echter volstrekt niet hetzelfde hoe laat men naar bed gaat en wellicht een gat in de dag slaapt, aangezien men hierdoor niet ver kwikt ontwaakt. „De slaap voor middernacht is de beste", zegt de volksmond en er is inderdaad een grond van waarheid in en het beste is dan ook om niet later dan tien, hoogstens elf uur, naar bed te gaan. Heeft men zich hieraan ge wend, dan zal de ondervinding leren, hoeveel meer uitgerust men opstaat. Nerveuze, overspannen mensen moeten op windende gesprexken in de avond vermijden, 's avonds koffie noch thee drinken en niet roken, aangezien al deze dingen prikkelend werken. Heeft men zich eenmaal te bed gelegu, dan moet men zich met energie dwingen om alle zorgen en ervaringen van de afgelopen dag uit te scnaxeien, geen plannen uit te denken en niet nogmaais de gehele dag met al zijn up en downs te eleven. Doet men dit, dan kan men zeker zijn, dat de eerste uren geen sprake kan zijn van inslapen. Soms helpen warme voetbaden tegen slape loosheid, terwijl in andere gevallen koude om slagen om de voeten of op de borst het ge wenste doel doen bereiken Het is n.l. nodig om het bloed aan de hersens te onttrekken. Slaapmiddelen zijn over het algemeen niet aan te bevelen, omdat men er in de eerste plaats te veel aan went en in de tweede plaats steeds Sterker middelen zal gaan innemen, wanneer de tot dusver gebruikte hun doel missen. Iets anders is het, indien men de zenuwen tot rust tracht te brengen door een kop kruidenthee, in pannen BRAAD i vormen Grooiste sorteering Huishoud afdeeling Groote Houtstraat 99 dit geval valeriaan, die men bij apothekers en drogisten kan verkrngen en welke volkomen onschadelijk is. Met broom moet men voorzich tig zijn en het niet anaersjdan op medisch advies nemen. Niet alleen, darmen ook hiervan het percentage steeds hógir neemt, doch vele mensen kunnen het niet; verdragen en krijgen er een vlekkerige iid of kleine puistjes door. Indien men een rustig gdegen slaapkamer heeft is het gewenst een larmopen te houden, vooral in huizen met een ale Jerwarming is dit ook 's winters mogelijk. SiA de wind fel op het Aan laai mp„ vSe.,*-»een. aruierenzende kamer open. Vele rit?,,ren menen, dat hef zeer gezond is 's winters -in oir erwarmde kamers te slapen, doch slechts zeer st-rke naturen kunnen hiertegen. Het meest aan te bevelen is een matig verwarmde slaapkamer ine goede toevoer van frisse lucht. Men gevoelt zich hierdoor onge twijfeld veel behaaglijker en het werkt tevens beter op het zenuw-telsel van meer gevoelige mensen in. Het beste is om niet hoog te liggen bij het slapen en niet meer dan één, niet te slap, kussen te gebruiken, geen peluw dus. Zeer verkeerd is hei om met de armen boven het hoofd te gaan slapen, of zoals sommigen zich aanwennen, op é*.n der armen te liggen met het hoofd. Men bevordert hierdoor tevens het vormen van rimpels op jeugdige leeftijd. Véél dek is evenmin gewenst en degenen, die het kille der katoenen; of linnen lakens onaan genaam aandoet, gebrpiken deze van flanel. Koude voeten weethouden het inslapen en daarom moet men dezè door een warm voetbad of door gymnastiek éérst trachten te verwar men, nimmer een kruild nemen, beter zijn nacht sokken. Voor het slapen gaan moet men niet eten, vooral geen moeilijk verteerbare dingen, waar door de maag teveel yverk te verrichten krijgt, hetgeen een ongunstige slaap geeft. Tenslotte nog deze ijaad, onttrekt U zo moge lijk niet aan een middajgslaapje. Het is geenszins verloren tijd, doch gééft weer nieuwe krachten om datgene, wat nog gedaan moet worden, fris en opgewekt uit te' voeren gedurende het verdere deel van Je dag. Indien enigszins mogelijk kiest men de slaapkamers op het Zuiden, althans zó, ruimschoots kunnen dat licht, toetreden in effen en lichte of donkerder tint beige kiest. Gordijnen van cretonne geven iets gezelligs en zijn te verkiezen boven weefsels, welke niet gewassen kunnen worden. Geeft men de voor keur aan een slaapkamer, die donker gemaakt kan worden, dan neemt men b.v. nog een groen of blauw lancaster rolgordijn. De lamp moet een gedempt licht verspreiden en voor slaapkamers is indirect licht aan te bevelen. Een vloerbe dekking van twisted mat voldoet zeer, men kan het met de stofzuiger onderhouden onderhouden en van tijd tot tijd met een zeepsopje opnemen. Mijn liefste wenschen, Beste Jan En nog veel jaartjes, als het kan. Je vroeg iets voor je werk, Hierbij DANTUMA's beste merk, Een echte „Waterman" Zijlstraat 90 HAARLEM Tel. I I 16 I KERSTBROOD. 500 gr. bloem, 35 gr. gist, 100 gr. boter, 50 gr. suiker, 2 eieren, theelepeltje zout, ongeveer Vi L. melk. Het beste is de gezeefde bloem in een ver warmde kom of pan te doen en eveneens ver dient het aanbeveling om het deeg in een ver warmd vertrek te kneden. De gist wordt in klein stukjes gebrokkeld en met een paar lepels van lauwwarme melk en een gedeelte van de suiker vermengd. In de bloem, die wij reeds in een diepe kom of pan deden, maken wij een kuiltje, waarin wij de opgeloste gist doen en hiermede zóveel van de omliggende bloem ver mengen, totdat wij een breiachtige massa hebben, die wij mei een weinig bloem be strooien. Wij dekken de pan met een theedoek af en zetten deze op een warme, doch niet hete plaats, b.v. bij de haard of op een hoekje van het fornuis op een treefje. Na 20 of 25 minuten heeft het aangemaakte deeg het dubbele van zijn oorspronkelijke grootte bereikt. Nu gaan wij met de bewerking verder en voegen de hele eieren, de week gemaakte boter, de suiker en het zout bij de andere ingrediënten en kneden het deeg minstens tien minuten met onze han den goed dooreen, het zal dan van de pan en onze handen loslaten, terwijl er door de inge werkte lucht blaasjes ontstaan. We laten het deeg nu voor de tweede maal rijzen, weer met de theedoek bedekt en eveneens op een warme plaats, maar nu minstens één of anderhalf uur, waarna het dubbele van de oorspronkelijke grootte is verkregen. Een broodvorm wordt met slaolie ingevet en met paneermeel bestrooid en hierin wordt het elastische brooddeeg overgebracht, waarna wij het voor de derde maal laten rijzen, nu pl.m. 20 minuten, en het met het oog op eventueel neerslaan weer met de theedoek bedekken, na eerst op de broodvorm een paar houten lepels gelegd te hebben, om te voorkomen, 'dat het De oven moet goed heet zijn, waarna liet brood erin geplaatst wordt om gedurende 40 tot 60 minuten te bakken; dit hangt af van de warmte en de soort oven, die wij hebben; in ieder geval kunnen wij ons overtuigen of het brood gaar is, door er met een breinaald in te steken, die er geheel droog uit moet komen. Zijn wij bang, dat het brood te donker wordt, dan temperen wij na 25 minuten de oven en leggen bij het inzetten, dus vóór wij gaan bakken een paar vetvrije beboterde papieren op he- deeg. Is ons brood gaar, dan storten wij het op een cakerooster en laten het bekoelen. Dit brood leent zich uitstekend voor de a.s. Kerstdagen, alleen kneedt men er dan 350 gr. mélange van krenten, rozijnen en gesnipperde sucaden door en bestrooit het als het afgekoeld is met poedersuiker. GEBRADEN APPELEN. 8 goudreinetten, 100 gr. lichte basterdsuiker, 2 theelepels fijne kaneel, 2 lepels gemberstroop, een paar stukjes fijn gehakte gember, 75 gr. boter, IJ kopje water, 1 eetlepel jam. De appelen worden goed gewassen, gedroogd en met de appelboor steken we het klokhuis uit, JAPON VOOR A.S. MOEDERS. Succespatroon VKK 2110. Prijs 30 cent en 5 cent voor adm. en verzendkosten Het is vaak een soort probleem welk soort japon het best door de a.s. moeders gedragen kan worden. Het prettigst is als men zoo'n japon later op gemakkelijke wijze weer kan veranderen. Het model dat wij hier afbeelden kan men b.v. van wollen mouseline met een weinig opval lend motiefje maken, terwijl voor gekleed o.a. wollen georgette en crêpe weefsels in aanmerking komen. De shawlkraag, die langs de linkerzijde van den hals loopt, gaat van de rechter schouder af over in een ruime volant-re vers, die tot de taille doorloopt. Door een zeer diepe onderslag is het mogelijk de japon naar gelang dit noodig is meer ruimte te geven. Om het midden, waar de loshangende rok met een groote druk knoop sluit, wordt een smale ceintuur gedragen. Patronen in de maten 40-42-44-46 GOEDE KNIPPATRONEN. Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van ƒ0.35 in postzegels aan de Moderedactrice, Roelofstraat 109, Den Haag. maken een niet te kleine opening, dus boren liefst tweemaal. We schillen de appels niet, omdat we dan licht kans hebben, dat de appels als ze gaar zijn, uit elkander vallen, waardoor het aanzien veel minder smakelijk is. We verdelen de boter in 8 stukjes, doen deze zover mogelijk in de opening, mengen de sui- -r- - - -nj kaneel en gohakv» f aoOreon en vul U-li nicrmecle <1'~ opening^. We schikken de appelen in een ronde, vuurvaste schotel of in een braadslee, doen hierin een h anderhalf kopje water en plaatsen de schotel gedurende 15 a 20 minuten in de oven. NOORSE VLA. 1 pakje vanille custardpoeder, 5 d.L. melk, 50 gram suiker, 100 gram sunmaid rozijnen, 2 d.L. bessensap, 2 kopjes water, 1 stukje kaneel, 20 gram sago of maizena, 50 gram suiker. We brengen de 50 gram suiker en water aan de kook, strooien er de rozijnen in en laten alles 10 minuten zachtjes doorkoken met het stukje pijpkaneel, dat verwijderd wordt, voor dat we de bessensap gaan binden met de sago of maizena. Nadat we dit enige minuten hebben laten doorkoken, laten we de vla afkoelen er. gieten deze over in een glazen vla-schotel. De custardpoeder maken we aan met een weinig melk, brengen de rest aan de kook en roeren de suiker er door en het papje custard, waarna wij alles enige minuten door laten koken, daarna van het vuur nemen en met de garde de vla tlink opkloppen en daarna over de rozijnenvla gieten. We kunnen de bovenkant garneren met kleine roze schuimpjes of met geconfijte kersjes. lucht en zon, en de beste kamers voor slapen 1 estemd worden. Wat de inrichting betreft, moeten slaapkamers een rustige sfeer scheppen, zodat alles wat druk is vermeden moet worden. Hier hebben wij voorat het belang op het odg, dat men bij voorkeur -TOH. SEB. BACH. Solisten: Mevr. Julia Röntgen Sopraan Ans Stoink Alt. Bets. Nederkoorn Klavier. .Tac. van Kempen Tenor. Herman Hülsmann Bas. fPÜWI' 9è ■s'za 93. En hij voegt de daad bij 't woord, Door zijn armen beide Met uitnodigend gebaar Zijwaarts uit te spreiden Maar ons drietal past er voor, Duikt er netjes onderdoor, W.aarop snel als hazen Zij de aftocht blazen. 94. Aangezien Papa het been Van den boer laat glippen, Moet de man, dat snap je wel, Pal voorover wippen; En de diender, ja 't is heus, Krijgt de bezem op z'n neus, Akkeba! Ajakkes! Midden in z'n bakkes! 95. Foei, wat is de diender kwaad! 't Is ook geen tractatie, Heel die vieze takkebos Midden in je facie! Wacht, dat komt hun duur te staan! De vervolging vangt al aan! Kijk hem maar eens maaien, Met zijn sabel zwaaien! 96. Vlak om 't hoekje, aan de weg, Smult, voor 't klein café'tje, De familie Van der Hout Van een fijn dineetje. Alle drie hun fietsen staan Buiten tegen 't hegje aan, Zeker ten gerieve Van de fietsendieven! 3e Oratorium uitvoering van Heemsteedsch-Christelijk-Gem.-Koor. Dirigent JAC. ZWAAN. te geven op D.V. MAANDAG 27 DEC. 1937, des avonds 8.15 uur, in de Geref. Kerk aan de Koediefslaan 76, met medewerking van leden der Haarlemsche Orkestvereeniging. Programma's tevens bewijs van toegang 60 ct. incl. bel. bij de navolgende adressen Sigarenm. „Selecta", Binnenweg 97, H'stede Siezenga, Zandvoortschew. 151, Aerdenhout Coneertbur. Alphenaar, Kruisw. 49, H'lem Pianomag. G. A. Goldschmeding, Groote Markt 8, Haarlem. (Nadruk verboden) .f

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1937 | | pagina 3