IETS NIEUWS! GESCHENK EIGEN HULP KEISTVEISIEIHNGEN Is U reeds abonné op ons blad a F 1.25 p. half jaar of f 0.65 p. 3 mnd. DANSEN „Koopt in Heemstede' HAAR KERSTFEEST ENGELENBERG BAUKE BIJL Voor de Feestdagen JOH. L. VAN DUIN FUNKE's Roggebrood Fabriek Eskens Vleeschhouwerij DANS-ACADEMIE Actie van Winkelierscombinatie Heemstede Zuid SPORT Funk e's gestoomd ROGGEBROOD Kerstvertelling HET VERTROUWDE adres voor APARTE TEEUWEN'S Kolenhandel JARENLANGE ERVARING BIJ PHILIPS ERKEND INSTALLATEUR VISCHHANDEL B. DE WINTER GEEFT U OP BIJ DE ADMINISTRATIE, GED. OUDE GRACHT 88 HAARLEM - Telefoon 10144 MEDISCH ALLERLEI K T «s! p\e- Uit den Boschstraat 13 (bij Wagenweg) DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 3 Was het enige weken geleden de Winkeliers- combinatie Heemstede Centrum, die onze mede werking verzocht voor de algemene actie „Koopt in Heemstede" en dan in „het Centrum" nu, staan wij gaarne weer enige plaastruimte af aan de „Koopt in Heemstede" actie, van de Winke- liersccm «natie Zuid. Deze nieuwe combinatie, die haar leden telt aan Valkenburgerlaan, Camplaan, Wilhelmina- plein, Voorweg, Cloosterweg en Drieheerenlaan en Wipperplein, had aanvankelijk het plan gehad een kerstreclame-campagne te voeren, doch de tijd van voorbereiding was te kort. Toch wilden de winkeliers iets doen, om speciaal de aandacht op dit drukke winkel centrum te vestigen. Besloten werd een extra mooie etalageweek te houden, om zo aan het publiek te tonen, dat ook in dit deel van Heem stede te koop is. En voorzover deze etalages Dinsdag al gereed waren, ziet het er werkelijk goed uit. Kerst stemming is wel de hoofdgedachte, dat valt direct op door de kleuren van rood en wit. En daartussen de artikelen, smaakvol geëta leerd. Kerstartikelen voor kerstversiering in grote verscheidenheid bij Magazijn Heemstede, Camp laan 3, Bazar Bavenstein, Camplaan 33 en firma P. Sleutel, Wilhelminaplein 12. En wil men zijn woning in Kerststemming brengen, dan bloemen of „het met bloemen zeggen" dan is er volop keus bij den heer W. Wallenburg, Wilhelminaplein 9 en H. F. van Ewijk, Camp laan 35, waar ook de kerstroos Poinsettia te bewonderen is. Zeer aanlokkelijk ziet de etalage van Slager J. Kroon er uit, Drieheerenlaan 47, met zijn speciale kerstrollade en die van H. P. v. d. Zijde, Camplaan 16a met zijn opgemaakte schotels, de Geleisehotels der firma Gebr. Kompier, Camplaan 21 en de echte Hunnik's Rookworst en speciaal lamsvlees bij Linde man, Camplaan 39. Liefhebbers van gebak nemen even een kijkje bij de firma J. Hoeboer, Wilhelminaplein 19, Kerstkransjes in allerhande soorten etaleer de firma v. Winsum, Wilhelminaplein 21, en de firma Wed. G\ T. W. Schulz geeft een keus van levensmiddelen voor een extra maaltijd op de komende feestdagen. Hoe men fruit aantrekkelijk maakt om als kerstcadeau dienst te doen, toont de firma W. de Zwart, Camplaan 6, met zijn grote ver scheidenheid kerstmandjes. Maar men wil deze a.s. Kerstdagen en op oud en nieuw ook wel iets te drinken hebben. Nu, de firma J. Oolders, Camplaan 45 en B. G. Langeveld, Wilhelmina plein 14 hebben daarvan een goede voorraad geëtaleerd. En voor artikelen als melk, boter, kaas en eieren is volop keus bij de firma's P. J. v. Staveren, Camplaan 11. Melkinrichting Broristee, Valkenburgerlaan 71 en „Nieuw leven", Cloosterweg 8. Of moet XT een keus doen m sigaren, sigaretten en andere rookartikelen W. Wezeldijk, Camp laan 37, Wed. G. Sporre, Camplaan 10, Wed. JBaltus, Drieheerenlaan 7, geven XJ een ruime verscheidenheid van soorten en verpakkingen, uitstekend voor kerstcadeau's. Kerstmis, wintertijd. Wat een heerlijk zitje moet het zijn bij een haard, als daar staat te gloeien in de etalage der firma N. Wildschut, Voorweg 41. Wintertijd, lange avonden welnu, de huisvlijtartikelen uit de etalage der firma Carpentier, Camplaan 38 zullen U die avonden wel helpen doorbrengen. De etalage's der firma Gz. de Regt, Wilhel minaplein 15 en der firma Oeverhaus en Co., Valkenburgerlaan 24, bieden een ruime keuze en manufacturen en warme winterkleeding. W. Luiten, Camplaan 41, laat weer zien een grote verscheidenheid van lederwaren en sport artikelen. Een vogeltje in huis is deze tijd vooral gezellig. Voelt XJ daar iets voor, neem dan een kijkje bij den heer J. v. Wirdun en Zn„ Wilhelminaplein 10. Magazijn Electra, Camp laan 1, etaleert naast huishoudelijke artikelen fraaie schemerlampen. G. v. Bakel, Camplaan 16, geeft U een ruime keuze van moderne ver lichtingsapparaten en gaskookaparaten. Op rijwielgebied is de firma C. Voorham, Camplaan 4, rijkelijk voorzien van Electrische Lantaarns, de heer V. Drayer, Camplaan 5, etaleert speciaal de Fongers- en Gazelle-rijwielen en ,de firma v. d. Spek, Wipperplein 4, rijwielonderdeelen in de ruimste zin, en dan speciaal „Het roode achterlicht". Bij Lindo, theehandel, Camplaan 7, ziet men eens naar die theekist, terwijl, wie eens extra mooi gekapt wil wezen, een bezoek kan brengen aan de salons van H. Rikkers, Cloosterweg 2, A. Hyna, Valkenburgerlaan 22 en A. H. Prijs, Valkenburgerlaan 91. En tenslotte Mej. A. Swart, Camplaan 3, die XJ een groote keuze van Kerst- en Nieuwjaars kaarten laat zien. Alles bijeen, eens een goede gelegenheid nader kennis te maken met „Heemstede Zuid". KERSTGAVEN AAN WERKLOZEN. Ook ditmaal zal van gemeentewege aan werk loze gehuwden, kostwinners en kostgangers, alsmede aan inwonende werkloze zoons een Kerstgave worden verstrekt van 3.tot 4. Het is het comité tot verstrekking van een Kerstgave ook dit jaar weer gelukt den R.K. georganiseerden werklozen een Kerstgave te kunnen verstrekken. Deze Kerstgave, die weer zal bestaan uit vlees, vet en worst en een kleine versnapering, zal verstrekt worden op Vrijdagmiddag 5 uur in het R.K. Verenigingsgebouw. Moge dit medeleven weer een lichtpuntje wezen in de voor de werklozen weer zo donkere dagen. Zwemmen H.P.C.—NIEUWS. Voetbal Uit het H.B.C.-kamp. Zondag heeft H.B.C. een puntje moeten af staan aan S.J.C. en dat het tenslotte nog een 44 werd, is nog een meevaller geweest. Santpoort, dat Zondag van Spartaan won, staat nu gelijk in punten, doch heeft een wed strijd meer gespeeld. De spanning is dus toe genomen. Zonaag staat de competitie stil. Wij wachten nu op 2 Januari thuis Onze Gezellen. H.B.C. II zette haar overwinningsreeks voort en daar haar concurrenten T.Y.B.B. II en Lisse 11 beide gelijk speelden, is dit een stap in de richting van het kampioenschap. Voor de lagere elftallen is het programma Zondag als volgt: Teijlingen II—H.B.C. III; H.B.C. IV— Con cordia II, 2 uur. Juniores: A. ConcordiaH.B.C.; B. H.B.C. D.E.K., 12.30 uur; C. N.A.S.—H.B.C.; D. D.S.O.—H.B.C. Op het zwemfeest van „De Alkmaarse Water ratten" boekten de zwemmers Mauritz en Sipkema weer enige successen. Zo won M. Mauritz de 200 M. borstcrawl heren juniores in de tijd van 2 min. 37.2 sec. Sipkema werd eerste i op hetzelfde nummer senioren in 2 min 24 sec. j Vrijdag j.l. organiseerde H.P.C. haar eerste I Bridge-drive in het „Hof van Heemstede". De Als koek zoo heerlijk! (ook gesneden) Vraagt het nog heden aan Uw bakker Spaarnwouderstraat 39 - HAARLEM uitslag is nog niet bekend, aangezien er nog een avond wordt gehouden, waarop verder wordt gespeeld. De datum van deze avond wordt over enige weken bekend gemaakt. Met goedkeuring van B. en W. van Heem stede zal H.P.C. een verloting houden. Men kan een halfjaarlijks abonnement voor het Sport- fondsenbad winnen of een seizoenkaart op de zwemvijvers „Groenendaal". De loten zijn ver krijgbaar bij het H.P.C.-bestuur. De trekking is bepaald op 29 j.n. 1938. Door J. v. BOMMEL v. HEUSDEN. m rAUD had zich behaaglijk in de fluwelen ■V kussens van de coupe der exprestrein genesteld, die Holland met Zwitserland verbindt. Huiverig trok zij haar modieuze pelsjas dichter om haar schouders, om zich te beschutten tegen de tocht, die door de ramen en kieren kwam, want het was geweldig koud en niettegen staande de trein tlink verwarmd was waren de ramen gedeeltelijk toch bevroren. Zij staarde onverschillig naar het schone land schap, dat bedekt lag met een donslaag van fijne poedersneeuw dat aan de bomen en strui ken een phantastisch aanzien gaf. Maud was droevig gestemd en hoopte de coupé voor zich alleen te zullen behouden, dan kon ze aan haar gedachten de vrije loop geven. Sombere gedachten waren het, die aan haar grote donkere ogen een treurige uitdrukking gaven, en een scherp trekje getrokken hadden om haar anders zo vrolijke mond. De tijdschriften die naast haar op de bank lagen bleven onaangeroerd evenals de doos met sigaretten, en zenuwachtig speelde ze met haar barnstenen ketting, aldoor denkend aan haar grote verdriet. Zij had gekibbeld met Frans, haar man, en van 't éne woord was 't andere gekomen; hard waren zijn woorden geweest wellicht niet zo bedoeld maar zij hadden haar pijn gedaan en zij nu ja, zij was ook niet aardig ge weest, dat wist ze heel goed. Weken lang hadden ze daarna gezwegen, elkander gemeden, koppig denkend dat ieder voor zich gelijk had. Toen kwam de invitatie van tante Emelie, die voor enige tijd haar intrek had genomen in het Palace Hotel te St. Moritz en hun beiden gaarne veertien dagen bij zich wilde hébben. Beiden? Frans had direct zijn besluit genomen, hij wilde niet en met hese stem had hij gezegd: ,,Jij moet gaan Maud, jij alleen, misschien kom ik ook nog na een paar dagen." Maar Maud wist, dat hij niet zou komen, zij was alleen gegaan en vol bittere gedachten zat zij nu te denken aan haar huis, waarin Frans alleen was achtergebleven. De trein stond stil bij een klein station; een jonge man in sportcostuum met gezond ge bruind gezicht stapte haastig in haar coupé, wierp een grote handta boven zich in 't net, keek op zijn horloge en trok zijn wijde zwijns- lederen handschoenen aan, die hij achteloos over zijn polsen liet hangen. Fit de zak van zijn pels jas nam hij wat tijdschriften en zette zich tot lezen. Maud vond 't jammei d.it zij niet tot 't einde der reis alleen geblevei vas en om zich een houding te geven, tuurde rij naar buiten, waar de schemering reeds vaag daalde. De sneeuw had de wereld omgetoverd en haar een wit smetteloos kleed gegeven, waarop de opkomende maan een zih erschijnsel wierp. Het was een stille prachi die sprak van vrede en rust, maar Maud schonk er niet veel aan dacht aan zó was zij vervuld met zichzelf en met haar verdriet. Haar reisgenoot vouwde, zijn courant dicht en bood haar beleefd wat lettuur aan. „Neen, dank u," antwopjjlde ze afwerend, zij had geen lust om kennis fjtmaken en te babbe len trok haar gexirfitjïr (nep in de kraag en sloot haar ogen. Doch het lot wilde anders Door het schokken an de trein gleed haar handtasje van haai sc ïoot op de grond, vlak voor zijn voeten. Beiden bukten zich tegelijk om het op te rapen en 't gevol was dat hun hoofden elkander onzacht raakt n. Hij lachte spontaan e jongensachtig om deze ongewenste botsing en ok Maud kon een glim lach niet onderdrukkei en - 't ijs was ge broken. Hij vroeg haar of zij uit Holland kwam, waar zij woonde en of zij óól ging naar 't Paradijs der Wintersporten. Maud beantwoordde zin vragen zeer gereser veerd, hoewel ze zijn gezelschap aangenaam begon te vinden en zijn verhalen over ski-wed strijden en bergbeklimmmgen interessant vond. Enthousiast was hij over het korte vacantie- reisje dat hij had ondernomen. Heerlijk, zeide hij!, veertien dagen licht en zon!, veertien dagen sport, dans enflirt, voegde hij er on deugend aan toe. In St. Moritz stapte Maud uit en na een vluchtige handdruk ging zij zonder om te zien haars weegs. Even daarna reed zij naar het schitterende Palace Hotel, waar tante Emelie haar wachtte. De ontvangst was zeer hartelijk maar tante was teleurgesteld dat Frans niet mede was gekomen. ,,'t Ging heus niet, tante!", jokte Maud, „hij had het te druk, misschien komt hij nog, over een paar dagen, maar ziet u, ik kon niet wach ten, ik vond 't een reuze invitatie van u ik ben gewoon dol op de wintersport en hoe gaat het met u?" vroeg ze om 't gesprek een andere wending te geven. „Nu niet al te best, kind ik moet een paar dagen boven blijven wegens gevatte koude je zult het dus zonder mijn gezelschap moeten stellen, maar alléén behoef je hier niet te zijn het wemelt hier van jong goedje zoals jij bent. Er zijn een schaar skilopers er wordt schaatsen gereden, gedanst, gesleed en geflirt pas op hoor ondeugd, dat ik je niet betrap, ik schrijf het dadelijk aan je man!", dreigde tante vrolijk lachend. Die avond kleedde Maud zich in haar nieuw zwart japonnetje, sloeg een kanten sjaal om haar schouders en stak een rode roos in haar ceintuur. Zij zag er bekoorlijk uit met haar kort ge knipte blonde lokken, en toen zij de zaai betrad zag zij vele blikken op zich gericht, wat haar verward en onrustig maakte. De zaal, die verlicht was met gesluierde lampen, bood een feestelijk aanzien en was voor 't merendeel gevuld met vrolijk babbelende en lachende jongelui, waarvan de gezonde gelaats kleur verried dat zij de wintersport beoefenden. Na het diner werd ze spoedig omstuwd door een clubje dat reeds door tante Emelie op de hoogte gebracht was van haar komst, en toen de eerste tonen van een vrolijke jazzband weer klonken maakten ze zich gereed tot de dans. Het was reeds middernacht toen Maud in de lift naar boven suisde; vlug ontkleedde zij zich en legde haar sportcostuumpje klaar, want voor de volgende dag was er afspraak gemaakt om te gaan sleeën en daarna de kunstschaatsen onder te binden om zich te oefenen in 't figuur rijden. Die nacht sliep zij onrustig; telkens was zij wakker en toen de dag aan de hemel kwam stond zij op en opende de luiken. Verrast keek zij naar buiten het uitzicht was schiterend, de toppen der bergen van het Berner Oberland gloeiden in de eerste stralen der morgenzon, fel afstekend tegen het hel blauw van de hemel. Hoewel 't nog zeer vroeg was, trokken er reeds arren voorbij, de paarden opgetuigd met panaches en 't zilvergerinkel der belletjes klonk vrolijk langs de wegen stoere ski-ers gingen in optocht, de lange houten schaatsen op hun rug dragend vergezeld van meisjes in „breeches" met fel gekleurde wollen sjerpen en mutsen. Maud ging zich vlug kleden, met weemoed denkend hoe anders deze vacantie had kunnen zijn met Frans. Zij trok haar sportcostuum aan, de zwarte korte wijde rok, de lichtblauwe sweater en muts stonden haar allerliefst en toen zij, alvorens uit te gaan, tante Emelie goede morgen ging wensen, kon deze de ogen niet van haar af houden. „Van middag dineer ik weer beneden Maud," zeide ze vrolijk, „ga jij nu maar vlug genieten van lucht en zon, zodat als Frans komt, hij een stralend vrouwtje in de armen kan sluiten." Maud stapte zuchtend in de lift en nam zich voor alleen er op uit te gaan en zich aan elk gezelschap te onttrekken; vlug ging ze naar 't tennisveld achter 't hotel, dat 's winters in een ijsbaan herschapen was. Nauwelijks echter had ze 't hotel verlaten of ze hoorde haastige voetstappen achter zich en plotseling stond zij tegenover haar reisgenoot van de vorige dag, die haar lachend en ietwat uitdagend aanzag. „U hier?", zeide ze verbaasd. „Ja, waarom niet ik mag toch wel? U weet ik hóud van sport envan aangename ont moetingen." Hij liet haar geen tijd om van haar verbazing te bekomen, stelde zich voor en vervolgde: „Mag ik met u mee gaan? ik zie u hebt ook plan schaatsen te gaan rijden" en spottend bestaande uit 2 flesschen Fransche Champagne van het huis (JULES FOURNIER) Voor de Feestdagen hebben wij samengesteld een assortiment-kist Ie kas wijnen t.w. 3 fl. St. Estèphe (Charles Bertin Co.) 3 fl. Graves Supérieur idem I fl. Choice Old Port (José Dominguez.) I fl. Sherry No. I. I fl. Prima Advocaat op Brandewijn. I fl. Samos (Muscatel.) Samen 10 flesschen voor fl. 15.- Als FEESTGESCHENK ontvangt U hierbij 2 fesschen prima Fransche Champagne (jULES FOURNIER) Deze aanbieding geldt zoolarg de voorraad strekt. Kwaliteit Ie klas, zooals van E. H. verwacht wordt. Heemstede, Telefoon 28052, Raadhuisstraat 54 Haarlem - -Telefoon 11488 14583 BARTELJORISSTRAAT 23 - Tel. 11583 Het gestadig groeiend succes van berust op een zeer eenvoudig systeem TEEUWEN levert namelijk precies zooals hij zou wenschen zelf bediend te worden. Precies op tijd, volle maat en gewicht, droge gruis-en steen-vrije kolen, cokes en anthraciet. Vooraleer U bestelt adviseert Teeuwen U kosteloos omtrent de soort en kwaliteit der brandstof die voor Uw haard, Uw kachel, Uw centrale verwarming het best ges hikt is, en levert U bij nabestelling precies dezelfde soort die het zoo uitstekend bij U gedaan hee.t. TEEUWEN'S KOLENHANDEL Raadhuisstraat 23 - Heemstede - Telefoon 28037 Electrotechn. Bureau BINNENWEG 140 Tel. 28526 (De Galerij) in binnen- en buitenland Reparatie van alle electrische apparaten DE MAN voor licht- en radio-adviezen BINNENWEG 155B Telefoon 28949 Machinaal gesneden gerookte Zalm47 cent per ons Machinaal gesneden gerookte Paling50 cent per ons M chinaal gesneden g'rookte Makreel.... 13 cent per ons D gelijks versche gepelde Garnalen14 cent per ons Haring- en Vleeschsalade's15 cent per ons Fijne Koelhuis Maatjes Haring5 cent per stuk Probeert U eens ons speciaal merk: Sardines zonder graten 25, 30, 40 en 45 cent per blik Beslist iets fijns voor uw Sandwiches en Toast. voegde hij er bij: „wij zullen beiden goed op passen voor botsingen niet waar"? Onder de tonen van een vrolijke jazzband zwierden reeds vele paren over de baan of oefenden zich in 't figuurrijden. Ook de profes sionals stonden gereed de gasten te onder richten in de hogere rijkunst, doch Maud had hun hulp niet nodig, haar metgezel bleek een meer dan middelmatig rijder te zijn, zodat zij prachtig zwaaiden en zwierden, totdat zij moe van inspanning samen gingen uitrusten in de tent. Maud's wangen gloeiden, haar ogen schitter den en haar blonde krullen keken guitig van onder haar wollen blauwe muts, doch zij werd stil -luisterde maar half naar zijn verhalen en verlangde niets liever dan zo spoedig mogelijk de schaatsen af te binden en naar het hotel terug te gaan. Zij nam dus afscheid van haar partner en beloofde de volgende dag wat langer te blijven. Die avond nam zij het besluit terug te gaan naar Holland. Als zij de volgende morgen weg ging kon ze nog vóór Kerstavond terug zijn, zo overlegde zij met zich zelve doch wat moest tante van dit alles denken? Lang dacht ze na, doch besloot ten slotte haar alles te ver tellen. Zij weende haar verdriet bij haar uit en vroeg om raad. „Lief kind," troostte tante, „alles komt best terecht, volg je plan om naar huis te gaan en na Kerstmis komen jullie samen bij mij terug met een vrolijk gezicht en een vrolijk hart." De terugtocht leek haar eindeloos, zó groot was haar verlangen, doch eindelijk was 't toch zo ver en reed zij van 't station naar huis. Bij de buren zag zij de ontstoken kerstbomen door de beslagen ruiten schemeren, doch in haar huis scheen alles donker en somber, alsof er niemand thuis was. Mina de keukenmeid deed haar verbaasd open, doch Maud vroeg onmiddellijk: „Waar is mijnheer? is hij thuis?" „In zijn studeerkamer, mevrouw de hele dag al mijnheer is bepaald ziek, want hij heeft niets gegeten." Met een bonzend hart klom Maud de wel bekende trap op en opende de deur. Daar vond ze Frans, gedoken in zijn armstoel geheel alleen naast een grote kerstboom, waarin slechts één kaarsje brandde. Met een ruk richtte hij zich op liep op haar toe en sloot haar in zijn armen. „Ik wist dat je zoudt komen, Maud, ik wist 't zeker lieveling." En toen zij wilde spreken, legde hij haar de vinger op de mond, zeggende: „Neen zeg nu niets je bent gekomen dat zegt alles," en op de boom wijzend, zeide hij: „Kijk, één kaarsje brandt er al Tdoch de andere moet jij ontsteken Maud dat is jouw werk, op Kerst avond." Toen zij later innig gelukkig te zamen op zagen naar de stralende boom, zeide Maud zacht: „Frans, hoe jammer dat wij gekibbeld hebben, 't was toch niet nodig geweest, is 't wel?" En hij antwoordde: .„Laat ons er niet meer aan denken, Maud! Op de heilige avond sluiten wij du hoofdstuk van ons leven af." HET UNIVERSELE GENEESMIDDEL WATER. Mensen, die last van spijsverteringsstoornis sen hebben, kan men geen beter middel aan raden dan een glas koud water op de nuchtere maag. Natuurlijk niet tè koud, want dan neemt de maag het niet goed op. Water, tijdens de maaltijd gedronken, is een bekend middel tegen overmatige slankheid; een glas water na de maaltijd daarentegen bevordert de bloedsomloop en voorkomt ongewenste vetaanzetting. OORWORMEN. De oorworm is een volkomen onschadelijk insect. Kruipt er een in het oor, dan is dit louter toeval. Dat de oorworm het trommelvlies zou beschadigen is een bakerpraatje. Men kan het insect door het inblazen van tabaksrook verdoven; het verwijderen ervan is het werk van den dokter. Ook XJ stelt toch zeker prijs op prima kwaliteit. Haalt of bestelt XJw vleeschwaren dan ee.is bij RUND- OF VARKENSROLLADES VANAF 65 ct. PER POND. Braadstukjes 65 ct. Rund- Kalfs- Varkens- e» lamsvleesch. Alles tegen concurreerende pnj». Heemstede, Binnenweg Telefoon 29026 Haailem, Van O. de Bruynstraat Tel. 10287 Vrijdag 24 Dec. voor Reclame 1 ons rookvleesch (muis) 1 ons beste ham Samen 30 ct. Gedipl. Dansleeraar Privéles vanaf f 1.50 per persoon

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1937 | | pagina 7