r de Vrouw DE WERELDREIS VAN PROFESSOR SPUYT Tussen ja en neen... Heenk TWEEDE BLAD Vervolg Plaatselijk Nieuws INGEZONDEN BURGERLIJKE STAND Recepten mrs&mmm <9 3 MAART 1938 No. 9 VERENIGING DIERENBESCHERMING. Dierenasyl Ridderstraat 11. Gedurende het 2e halfjaar van 1937 werd op de polikliniek geneeskunuige hulp verleend aan: 314 honden (waarvan aan 232 verscheidene keren) 68 katten (waarvan 40 meerdere malen); 3 kippen, 4 konijnen, 1 bok en 2 papagaaien vonden er eveneens medische hulp. In het asyl werden aan zwervers opgenomen: 219 honaen en 431 katten. Voor 122 honden en 90 katten werd een tehuis gevonden. 15 honden bleken geen zwervers te zijn en werden door de eigenaars teruggehaald. Van de opgenomen dieren moesten pijnloos gedood worden: 82 honden en 341 katten, terwijl van de in richting tot pijnloos doden nog gebruik gemaakt werd tegen betaling door eigenaars van 88 honden en 108 katten. Huisdieren van werklozen kunnen op vertoon van sieunkaart kosteloos behandeld worden. Niet-werkiozen, die een jaarlijks inkomen hebben beneden 1300.kunnen gebruik maken van een maandkaart (ƒ1.voor een hond O.oO voor een kat). Voor medicijnen moet in beide gevallen iets betaald worden. Het asyi is gesloten van 1—2 uur 's middags en s avonds na 8 uur. Voor spoedgevallen in die tijden teletonere men no. 17263. t evens wordt er hierbij nog eens aan herinnerd, dat het brengen van zwervende dieren aan het asyl niet gescnieden mag door kinderen beneden 16 jaar. boor den inspecteur van de buitendienst werd o.nt. geregeid toezicht gehouden op ver voer van vee en pluimvee, op bespanning van paarden en trekhonden, terwijl talloze klachten over uierenmishanueung door hem onderzocht werden, boms waren uie klachten ongegrond; dikwijls kwam de onoordeelkundige benaiideiing voort uit onwetendheid en waren de mensen wel bereid om verbetering aan te brengen. VROUWEN-VREDESGANG 1938. Op 18 Mei a.s. zal, behoudens officiële goed keuring van B. en W., in ben Haag weder een vrouwen-vredesgang worden gehouden, die tot doel heett uitdrukking te geven aan de wil tot handhaving van de vrede. Deze demonstratie zal, evenals voorheen, plaats vinoen zonder inmenging of onderscheid van enige godsdienstige ot ponueke organisatie. Het is een verneugend teit, dat ane Kadio- omroepverenigmgen hun medewerking reeds hebben toegezegd. barnes, uie ook aan de voorbereiding haar meuewerifmg winen verlenen, kunnen zich op geven bij net secretariaat van het Plaatselijk Comité, Zandvoorter Allee 10. (Juten bestemd voor de algemene onkosten ot tremkosten voor degenen, die wel mee zouden willen gaan, doch om unanciële redenen daartoe niet in de gelegenheid zijn, gelieve men te storten op Postrekening No. 261579. Namens het Plaatselijk Comité Heemstede: Mevr. J. M. Knotvan Stuyvenberg, voorz.; Mevr. M. F. Koen deVries, secretaresse; Mevr. M. H. BargerGregory; Mej.C. J. Cogen- bach; Mevr. C. H. ColenbranderPigeaud; Mevr. M. E. DrijverTimmer, Mevr. P. M. de la HayzeLosecaat Vermeer; Mevr. A. H. van Heelde Vogel; Mevr. P. J. M. Ledeboer Stevens; Mevr. M. van LuinRiemersma; Mej. E. M. Maars; Mevr. H. P. RijkesAndriessen; Alevr. R. de Voogtde Vogel; Mevr. B. F. van \V,%lsemKaplan; Mevr. J. Kromhout-van Dijk; (Vtevr. J. Bakhuizen van den BrnjkOsinga; de heer R. Ree; de heer S. Rijkes; de heer A. J. J. Verspoor; de heer Biem Visser. JAARVERGADERING R.K. VOLKSBOND. De vorige week hield de afd. Heemstede van de Ned. R.K. Volksbond haar jaarvergadering. Na een kort openingswoord van den voorzit ter, den heer H. A. Aleeuwenoord, volgden ver schillende ingekomen stukken en mededelingen, o.a. dat de heer W. de Bruin door drukke werk zaamheden als bestuurslid bedankte. Hem werd dank gebracht voor het vele werk, in de arbei dersbeweging gedaan. Van 23 Mei tot 1 Juni zal er door het R.K. Werkliedenverbond een reis naar Lourdes wor den georganiseerd. Üp 9 Maart zal de sluitingsvergadering van het winterseizoen gehouden worden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental bedraagt 406. Het verslag van den penningmeester geeft aan een inkomste van 2.205.63 en een uitgave van ƒ2.216.55, alzo een nadelig saldo van ƒ10.92. Hierna volgden de jaarverslagen van de 22 onderafdelingen. Het ledental is over het algemeen stijgende, terwijl de werklozenuitkeringen ook iets ver minderd zijn. Als voorzitter werd herkozen de heer H. A. Meeuwenoord en als bestuursleden de heren N. J. v. d. Linden, L. Roest, S. J. Smit en J. v. d. Meij. Na ampele bespreking werd een bestuurs voorstel, om vanaf 1 April 1938 de contributie met 1 cent per week te verhogen, aangenomen. LEZING MET LICHTBEELDEN VOOR DE WERKLOZEN. Voor een zeer aandachtig en vrij groot ge hoor, waaronder enkele genodigden en leden van het Comité, hield de heer M. Hoedemaker, directeur van de Holland Metallizing, welk be drijf afgekort heet Holmet en gevestigd is aan de Bleekersvaart alhier, een lezing met licht beelden over „de huidige stand van spuiten van metalen in de techniek". De Voorzitter van het comité voor ontwikke ling en ontspanning van werklozen, de heer C. A. M. Jonckbloedt, zeide in zijn openings woord zeer verheugd te zijn, dat de heer Hoedemaker bereid gevonden was eens een tipje op te lichten van de sluier, die daar ligt over dat gebouw, waarvan de meeste ingezetenen niet weten wat daar zo dagelijks verricht wordt. Zijn inleiding aanvangend, zei de heer Hoede maker, dat het spuiten van metalen in Nederland zover is gevorderd, dat het thans wel verant woord is daarover iets mede te delen. Voorop is nodig, aldus spr., dat het te spuiten materiaal eerst in draadvorm wordt gebracht om het daarna door het z.g. kanon weer uit te spuiten in poedervorm. In woord en beeld demonstreerde de heer Hoedemaker met welke materialen er gespoten kan worden en op welke metalen. Ook bewees spr. dat zeer vele onderdelen van allerhande machines, die door slijtage of door scheuren voorheen onbruikbaar waren, nu door spuiten weer bruikbaar kunnen worden gemaakt en dan zo geperfectionneerd, dat afslijpen, zooals dit voorheen meestal nodig was, nu overbodig wordt, daar tot op 1/10 m.M. het op te spuiten materiaal kan worden aangebracht, waarbij nog komt dat het opgespoten materiaal slijtvaster is, En, zoals de heer Hoedemaker aantoonde, de mogelijkheid lijkt onbegrensd. Met vele voorwerpen ter plaatse, zowel als door de projectielamp, werd mede aangetoond wat en waarmede gespoten wordt. Tenslotte werd een film vertoond, waarin het bedrijf in werking werd uitgebeeld. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een druk gebruik gemaakt en de voorzitter was zeker de tolk van alle aanwezigen toen hij den heer Hoedemaker dank zegde voor zijn zeer leerzame causerie. AUTOMATISERING TELEFOON. De aandacht van de telefoonabonné's wordt erop gevestigd, dat door de automatisering van de telefoonnetten te Weesp, MuidenMuider- berg en Nederhorst den BergNigtevecht, de aangeslotenen aldaar eveneens automatisch be- reikoaar zijn geworden voor de abonné's be horende tot het Telefoondistrict Haarlem. De nieuwe telefoonnummers staan vermeld in de Januari-uitgaaf 1938 van de Naamlijst voor de interlocale Telefoondienst. De kennummers van de genoemde telefoon netten zijn: Weesp K 940; MuidenMuiderberg K 942; Nederhorst den BergNigtevecht K 945. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) GROENENDAAL. M. de R. Hoewel maar import Heemstedenaar kan ik niet nalaten U enige plaatsruimte te verzoeken. Nu dé tijd en het weder de natuurliefhebbers weder naar buiten roepen, ligt het voor de hand dat het wandelbos „Groenendaal' de eerste bezoeken trekt. En het is over deze welbekende wandelplaats dat ik enige opmerkingen wens te maken, m.i. in het belang der gemeente. Ik wil het nu maar niet hebben over de jaar lijkse bomenrooikoorts, al bloedt den natuur- bewonderaars het harte bij het gesneuveld zien van die prachtige gave stammen, waarmede een paar mensenlevens gemoeid zijn om ze te ver vangen. Het antwoord op die klachten weet ik al: „geen verstand er van," of „waar bemoeit men zich mee," enz. Het doet er ook langzamerhand niet meer toe of daar het grote aantal open-bos-pleintjes met nog een paar vermeerderd wordt! Maar waar ik mij in de zomer steeds aan ergerde is nu in nog grotere mate op te merken: alom afgetrapte en ingelopen mos- en gras kanten, afgezakte en afgelopen paden met soms decimeter hoge wortelopgroeiingen! Verder alom gemaakte of bijgelopen voetpaadjes en ik ge loof niet dat er éen laag bosschage meer is, dat niet met die woudlopers paadjes is doorzeefd! Vervolgens de rustbanken voor 50% bevuild met opgelopen of opgesmeten zand en met be hoorlijke kledij niet bezitbaar. Waarlijk de naam van wandelbos is beter te veranderen in speelbos en ik begin bijna te geloven dat dit de bedoeling van het Gemeente bestuur is, anders is het mij volstrekt onbe grijpelijk! Hieromtrent zeide mij een volbloed Heem stedenaar dat hij des Zondagsmorgens niet meer met de kinderen naar Groenendaal ging van wege het minder aanlokkelijke van dit „spelen". Zelt heb ik zulks niet bij ondervinding, doch mijn zegsman is heus wél betrouwbaar! Wanneer een vreemdeling hier komt en al dadelijk de aanzegging leest dat het zelfs ver- b.oden is met een tiets aan de hand in het bos te wandelen, zou hij er heel wat van ver wachten, maar heus er is niet veel meer aan verbeurd en voor onderhoud en toezicht mag men hier wel eens elders is de leer gaan! (Haarlem, Den Haag, Zeist, Apeldoorn, Soest, enz.) Kortom, ik vind het natuurschoon vernielen hier erg en ik vrees dat ook hier de zuinigheid de wijsheid zeker zal gaan bedriegen. Nu ik het toch over zuinigheid heb nog iets: Het zal wel zeer zeldzaam voorkomen en steeds zeldzamer worden dat grenzende aan een „wandelbos" (hetgeen toch een attractie voor een gemeente is) een zeer uitgestrekt, prachtvol en schitterend onderhouden bos te koop staat! Zou het nu niet verstandig van de gemeente zijn dit landgoed aan te kopen en bij Groenen daal te doen aansluiten? Ik weet niet welke prijs er voor wordt ge vraagd, maar m.i. zou daar in deze tijd wel over te praten zijn en het is mijn besliste mening dat de Heemstedenaren althans zij die het belang goed begrijpen de 1 of 2 gld. die hun belastingbiljet hoger zou worden, er wel voor over zouden hebben! Mij dunkt het een welbegrepen belang voor de gemeente hiertoe over te gaan vóór dat een of andere combinatie het voor de neus wegpikt en daardoor zulk een zeldzame gelegenheid voor goed voorbij zou zijn! Maar dan natuurlijk er geen bos-ruïne van laten maken en wat beter voor onderhoud en toezicht zorgen! Een „speeT'bos wordt m.i. in korte tijd een „verspeeld" bos!! Ik dank U, M. de R., ten zeerste voor de plaatsing en besluit met de verklaring dat ik enkel en alleen het belang der gemeente op het oog heb en derhalve op eventuele replieken niet zal ingaan. X. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: C. v. Schie, Lombok straat 9, hond; Strengers, Iepenlaan 11, gouden oorbel; Bureau van Politie, handschoenen en een kosteloos rijwieibelastingmerk; Kooren, Kennemerbeekweg 37, gym.schoen en 2 sokken; Kooy, Zandvoortschelaan 173, lipssleutel; Van Es, Bronsteeweg 34, doublé armbandhorloge; J. Schaap, Constantijn Huygenslaan 1, porte- monnaie" met inhoud; Geersts, Binnenweg 191, hond; Sloof, Lindenlaan 18, hond (Ierse setter); J. Bloemendaal, Haemstedelaan 6, motorbril; C. v. d. Klashorst, Meerweg 25, adresboek; J. M. Sikman, Meerweg 20, rijwielbelasting- merk; Bureau van Politie, bruine damesmuts, alpinemuts en kindertasje; A. Leuven, Banka- straat 65, spoorabonnement; Paulus Buyslaan 18, hond (Fox). Ondertrouwd: K. van de Linde en G. Ph. Wildeboer; B. Coeleman en A. Dijkgraaf. Getrouwd: M. Ph. J. Rietveld met A. M. Langeveld; C. F. de Lange met C. G. de Bruin; A. Bildner met E. la Chapelle. Bevallen: B. C. van Meverden—Jansen z.; M. van DijkBalder d. Overleden: J. Luining 71 j., ongeh. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Niet te grillig, doch ook niet te consequent zijn is geboden. Verliefde mannen en dichters vinden alles van de vrouw even bekoorlijk, zelfs haar kleine ge breken komen hen als pikante karaktertrekken voor. Wij willen aan deze buiten de werkelijk heid staande mannelijke opvatting geen be schouwingen wijden, omdat wij verstandig genoeg zijn te begrijpen, dat dit gouden vernisje in het nuwelijk spoedig zijn glans verliest. Heel begrijpelijk trouwens, want het is immers onmogelijk om een gemeenschap als het huwelijk, die maar niet één, twee, drie ont bonden kan worden, op weinig vaste fundamen ten op te bouwen. Het mag in een roman wellicht amusant zijn, wanneer de heldin niet precies weet wat zij wil, wanneer zij twijfelt en eindelijk een besluit neemt, om het dan weer precies in tegenover gestelde vorm uit te voren. „Een onberekenbaar type", heet het dan, „niet zo open als de door snee vrouw, want men weet het ene ogenblik niet, wat zij even later zal doen, kortom, een interessante vrouw." Zeker, zeer interessant, zolang men niet regelmatig met dergelijke vrouwen om moet gaan. Anders wordt het echter, wanneer deze besluiteloze typen dagelijks in onze omgeving zijn, hetzij als vriendin, familielid of in welke hoedanigheid ook. Wij noemen slechts een enkel voorbeeld, dat met een schier oneindelijke reeks aan te vullen is. Een onzer vriendinnen is gewoon „weg" van een oud mooi Biedermeier meubel, dat wij hebben. Zij weet ons ontzettend veel over allerlei bijzonderheden van deze stijl te ver tellen, en meent dat slechts van deze soort meubels een rust uit kan gaan in een kamer. Wij zijn het volkomen met haar eens en ver bazen ons over de grote kennis, die zij in dit opzicht heeft. Op zekere dag vertelt zij ons, dat zij van plan is zich in te gaan richten en wan neer zij ons tot een bezoek uitnodigt, zijn wij vast overtuigd in een kamer te komen, die in Biedermeier-stijl is ingericht. Wie schetst onze verbazing, toen wij een vertrek binnen kwamen geheel hyper-modern gemeubileerd met stalen meubelen en helle kleuren! „Wie wil nu eigenlijk in een soort museum wonen?" vraagt zij min of meer verwonderd. „Nu ja, om oude meubels te zien is heel mooi, doch te midden ervan wonen is mij niet moge lijk. Wonen kan men slechts in een moderne omgeving." Als vervolg hierop begint zij vol enthousiasme de lof te verkondigen over al wat modern is, op dezelfde wijze als zij eens vol was over de Biedermeier stijl. Op zichzelf is zo'n veranderde denkwijze niet zo heel erg en richt ook geen kwaad aan, doch voor de omgeving, zijn mensen die niet weten wat zij willen, buitengêwoon moeilijk om mee om te gaan. In het dagelijkse leven kan zo'n schommelen tussen ja en neen heel veel moèite geven. Ver rassingen kunnen inderdaad bijzonder aange naam zijn, indien zij althans in een zekere lijn gelegen zijn. Wanneer men besloten is om 's avonds uit te gaan, en zich daarop de ganse dag heeft ingesteld, dan, is het een grote teleur stelling wanneer de man of vrouw plotseling ontdekt, dat het toch wel gezelliger is om maar rustig thuis te blijven, om na een half uur toch weer op het eerste besluit terug te komen. „Men moet eigenlijk toch afleiding hebben, niet waar?" klinkt het da,.;" „want ah, men altijd thuis is staat men zo buiten alles!" Het wordt een heen en weer gepraat tussen man en vrouw, waarbij de eerste bij een voorstel de beslissing aan zijn vrouw overlaat. Deze vindt het erg gezellig om eens buitenshuis te gaan eten, tot dat zij een half uur later beslist toch maar liever naar de schouwburg te gaan. De heer des huizes schikt zich, kleedt zich voor de uitgang, en gaat in de huiskamer zitten wachten op vrouwlief. Het duurt hem wat lang en daarom wil hij eens gaan zien of zij nog niet gekleed is. Tot zijn verbazing ziet hij haar verdiept in een boek en half gekleed. „Maar, vrouwtje, hoe heb ik het nu? We komen nooit op tijd als je niet on middellijk voortgaat met kleden!" „Och, ik ben eigenlijk te moe om uit tè gaan, laten wij maar thuis blijven, dan lees ik mijn boek uit! Wellicht lijken deze voorbeelden overdreven en ze zijn toch inderdaad uit de practijk ge grepen evenals het volgende voorval, waarbij een jong getrouwd vrouwtje zich geroepen ge voelde om gasten te vragen voor een diner. De heer des huizes, die het eigenlijk geheel niet nodig vindt, berust. Uitnodigingen worden verzonden, dagen te voren beginnen voorbereidingen en alles wijst er tenslotte op, dat de grote dag op komst is. Tenslotte nog een uur en dan zullen de eerste gasten verschijnen. De jonge vrouw wordt stil en nerveus en bezorgt vraagt haar echtgenoot of er iets niet in orde is. Zij ziet hem aan, valt hem om de hals en zegt: „Och, het is om al die vreemde mensen, het zou veel prettiger ge weest zijn, indien wij rustig samen gegeten hadden." De man kust haar geroerd, doch maakt bij zichzelf de opmerking, dat dit ook veel minder kostbaar geweest zou zijn! Vrouwen moeten niet al te grillig zijn, doch ook weer niet te consequent, ook dat valt niet in de smaak der mannen. Een weinig variatie, en niet al te veel doorzichtigheid in het karakter der vrouw boeit het meest. Het gaat met de inconsequentie als met specerijen, in kleine hoeveelheden verhogen zij de smaak, doch al te rijkelijk aangewend bederven zij een maal. EVENVEELTJES. 2 eieren en het gewicht hiervan aan licht basterdsuiker, zelfrijzend bakmeel, boter, ge raspte citroenschil, flesje vruchtensaus. We kunnen ongeveer rekenen, dat een middel matig éi vijftig gram weegt en nemen f00 gram ongeveer 1 theekopje suiker, 100 gram bak meel en 100 gram boter, waarna we de boter eerst in een verwarmde pan doen en daarna zolang roeren met de suiker totdat een romige massa ontstaat, waarbij de schuimig geklopte eierdooiers worden gevoegd en lepelsgewijze het gezeefde bakmeel en de geraspte citroen. Kleine beboterde vormpjes worden voor gevuld met het deeg en 20 min. in een middel matig warme oven gebakken, daarna gestort, opgediend met jamsaus, die we maken van twee flinke lepels jam, die verdund worden met heet water. Over elk gebakje wordt een weinig saus gegoten. Heel goed kan men ook flesjes saus gebruiken. NASI GORENG. 500 gr. rijst, 300 gr. vleesresten, 50 gr. ham, 2 eieren, 1 flinke ui, zout, delfrite, sambal oelek, kroepoek. We zorgen voor een flinke hoeveelheid rijst, b.v. een pond en koken deze zo droog mogelijk, liefst 's morgens al, omdat de rijst geheel en al koud moet zijn. De rijst wordt herhaaldelijk gewassen, zodat het aanhangende meel geheel verwijderd is en daarna opgezet met tweemaal zoveel water en wat zout. Gedurende een uur op een' heel klein pitje in een goed gesloten pan gaar stomen en koud laten worden. In een platte ijzeren pan wordt delfrite ver warmd en hierin de zeer fijngesnipperde ui licht geel gefruit, een mespunt sambal oelek bijvoegen en het fijngehakte vlees, daarna een gedeelte van de rijst. Is de rijst verwarmd, dan doen we er weer wat bij, totdat al de rijst in de pan is, en wij de massa nog wat laten bakken, steeds om en om scheppen met een ijzeren spatel of pannekoekmes, daarna wordt de rijst in een verwarmde schaal gedaan en be dekt met plakjes ham en de aan reepjes ge sneden omelet, die wij gebakken hebben van de losgeklopte eieren en een paar lepels water. We geven hierbij kroepoek, die we in goed warme delfrite bakken, daarna bestrooien met fijn zout. VOOR GOED Schoonmaak- gereedschap Gr. Houtstr. 99 MACARONISCHOTELTJE MET TUTTI FRUTTI. 200 gram macaroni, 3 eieren, L. melk, 50 gram suiker, zout, 250 gram tutti frutti, 50 gr. suiker, botervlokjes, paneermeel. De macaroni wordt in kokend water met zout gedurende 20 minuten gekookt, daarna in een vergiet gedaan en overgroten met warm water, dat we zoveel mogelijk laten uitlekken; de macaroni wordt in stukjes van 3 a 4 c.M. ge sneden. De tutti frutti, die liefst van te voren geweekt wordt, wordt zo nodig nog even op geweld en bestrooid met de suiker. We vetten een vuurvast schoteltje in en leggen nu laag om laag macaroni en gestoofde vruchten, terwijl de 5 JAPON VAN BEDRUKT FLUWEEL. Succespatroon 1908. Prijs 30 cent en 5 cent voor adm.- en verzendkosten. Eenvoudige middagjapon van bedrukt flu weel, die echter ook zeer goed van een crê peachtig wollen weefsel gemaakt kan wor den. Verschillende stoffen geven ingeweven motieven en relief of van zijde in dezelfde kleuren. Bovendeel met hoogsluitenden hals en op gestikt beleg met knoopsluiting. Lange mouwen met opgeslagen (kleine fi guur links) vierbaans rok. Patronen in de maten 42444648. GOEDE KNIPPATRONEN. Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van ƒ0.35 in postzegels aan de Moderedactrice, Muzenstraat 56, Den Haag. bovenste laag uit macaroni moet bestaan; we kloppen de eieren met de suiker en melk en gie ten dit mengsel over de macaroni, strooien er paneermeel over en leggen er botervlokjes op, plaatsen het schoteltje 20 a 30 minuten in de oven en dienen het warm op. MEDISCHE VARIA. De levertraan bij de behandeling van wonden. De levertraan, die bij het versterken van1- zwakke kinderen zo'n grote rol speelt, werkt niet alleen inwendig! Nieuwe onderzoekingen hebben aangetoond, dat moeilijk te genezen wonden en grote wondplekken door een behandeling met levertraanzalf verrassend snel genezen konden worden. Men beweert, dat deze geneeskrachtige werking veroorzaakt wordt door het grote vita minegehalte van levertraan en op de prikkel, die levertraan geeft bij het groeien van de cellen, waaruit ons lichaam is opgebouwd. Bovendien hebben onderzoekingen aan het licht gebracht, dat levertraan in staat is, bacteriën in korte tijd te doden! Iude, geïnfecteerde wonden kunnen met levertraan veranderd worden in schone, snelgenezende wondplekken, vooral bij zeer grote wondplekken is levertraanzalf uitstekend! Natron bij Asthma. Bij chronische asthma werden kortgeleden door een bekenden professor grote hoeveelheden natron aanbevolen. Zesmaal daags moet de pa tiënt een eetlepel dubbelkoolzure natron in een half glas suikerwater opgelost, vermengd met een beetje wijnsteenzuur, innemen. (Nadruk verboden) DoorG. Th. Rotman 78. Professor stak zijn geleerde hoofd door het luik, dat zich bovenin het toestel bevond, om te kijken, of er geen hulp in de buurt was. Maar niets, hoor! Niets dan water in de rondte en aan de oevers niemand te bespeuren! Wél voelde Professor opeens allebei zijn kuiten nat worden en hoorde hij Flip en Flop angstig „Opa!" schreeuwen. Verschrikt trok hij zijn hoofd weer naar binnen en ontdekte tot zijn ontsteltenis, dat een der beneden- kleppen van de Pulex niet goed gesloten was, zodat liet water met geweld naar binnen stroomde en het toestel steeds verder zonk! Tot aan zijn middel door het water plassend, haastte Professor Spuyt zich naar voren en draaide met het daarvoor bestemde wiel de. poten van het toestel rechtop. De poten raakten gelukkig de grond, waardoor de Pulex wat hoger kwam te liggen en het water gedeeltelijk wegzakte. Hij sloot nu een, twee, drie de klep en vervolgens gingen ze, om zich de tijd wat te korten en tevens voor de middagpot te zorgen, in het water zitten vissen. Want er was 'n flinke voorraad vis binnengekomen. Onderwijl ging er telkens één op de uitkijk staan.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 3