r.s2 I I AVRO'5 sleur DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Bontetrein - gezelschap De kerk op het Wilheiminaplein De betoverde laarzen >S HET /OOR rPigge man nnemer gen )ON, at 18 TEDE MEDISCH ALLERLEI JAN RUSTIGE ZOON HET KORTE VERHAAL VcKfdaak chcmwaak „DE SPAARMESTAD" DE ERVEN LOOSJES SPORT No. 9 T E R IJ NWEG 17 Dnduleeren en f 0.50. .AS WERK ïstratie WEG 35* nes en Werktuigen ngen en Siersmeed- letaal Draaien enz. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT De bazar ten bate van de restauratie W tEEMSTEDE is wel een der oudste plaatsen 8 in den lande; echter is de enorme groei der gemeente en de daarmede gepaard gaande uitbreiding oorzaak geworden dat er van „oud-Heemstede" weinig is overgebleven. Nu ja, wij spreken nog van ons „Oude Slot", maar een vreemdeling zal er weinig van kunnen ontdekken. Slechts één monument is ons over gebleven, n.l. net kerkje aan het Wilheimina plein. Reeds eerder hebben wij een historisch overzicht in onze kolommen geplaatst en willen daarom thans nog alleen enkele belangrijke ge beurtenissen memoreren, zo o.a. dat in 1345 op deze plaats een kapel werd gesticht, welke in 1573 tijdens het beleg van Haarlem werd ver woest; dat in 1622 binnen de vervallen muren weer de eerste predikatie werd gehouden, nu door de Hervormden; aat op 21 Oct. 1623 de eeste steen gelegd werd voor een nieuwe kerk, welke in 1625 in gebruik werd genomen. In 1652 werd deze kerk vergroot, terwijl in 1759 de toren werd vernieuwd. De klokken in de toren dateren van 1487 en 1759. Van de gebrandschilderde ramen is maar weinig overgebleven; uitbreiding is aan het ge bouw niet meer gegeven, ook al was er reeds in 1935 een begin gemaakt met de zo nood zakelijke restauratie van de noordelijke vleugel, waarbij de 5 ramen in deze vleugel in oude stijl met handvormsteen zijn gemetseld, eiken deuren en galerij-front zijn aangebracht en het orgel werd herzien en uitgebreid. Dat men nu plannen beraamt om op grootse wijze dit historische gebouw geheel te restau reren, mag dan ook zeker geen overbodige luxe heten. Om deze plannen onder de aandacht der in gezetenen te brengen, had Ds. Q. A. Barger ons voor een persconferentie uitgenodigd in zijn bijna even historische pastorie,, waarbij ook aanwezig waren een deel der comitéleden, die de omvangrijke voorbereidingen hebben ge troffen. Na ons uit oude tekeningen een beeld te hebben gegeven van wat dit historische gebouw is geweest, toonde Ds. Barger ons de ontwerpen zowel van interieur als exterieur, ontworpen door den heer H. Korringa, architect alhier. Het interieur wordt geheel vernieuwd, met eiken lambrisering en eiken banken; het ijzeren raamwerk der overige 11 ramen wordt vervangen door metselwerk en voorts zal glas in lood, centrale ver warming en electrische verlichting worden aangebracht. Wat betreft het exterieur zal de weste lijke vleugel 5 M. verlengd worden, waar door een evenwichtiger grondvlak wordt verkregen. Hierdoor zal het aantal plaat sen uitgebreid worden met 80 en nu de 500 overschrijden, terwijl nu alles ruim is, en bij uitbreiding der gemeente het aantal plaatsen opgevoerd kan worden. Verder zullen twee nieuwe portalen, een aan de West- en een aan de Zuidzijde, worden aangebracht. De kosten!! „Ja, zei ons Ds. Barger, „die zijn hoog. De gehele begroting is ƒ40.000.En hoe deze te dekken? Eerstens door een renteloze lening, aflosbaar over 10 jaar en dan vrijwillige giften. „En," zo merkte Ds. Barger met een verheugd gezicht op, „deze beide zijn geslaagd en de rijksmonumentenzorg l.eeft onze plannen bezien en haar goedkeuring er aan gehecht. Wie weet!!" De Bazar. „Het sluitstuk," aldus Ds. Barger, „moet echter zijn de Bazar, die wij van 35 Maart zullen houden. Naar de financiële opbrengst daarvan mikken wij hoog!" En dan werden wij uitgenodigd mee te gaan naar het Boshuis op Meer en Bosch, ingang hek Qlipperweg eindpunt tram Heemstede. Hierin zal 3 dagen een feestmarkt gehouden worden. Het interieur is voor dit doel onder des kundige leiding van architect Moen ontworpen. Bij het binnenkomen valt ons oog direct op een grote crayontekening van de straks gerestau reerde kerk. De hal doorgaand komt men in een winkelstraat. Rechts stands voor verschil lende spelen, als ringenwerpen, electrisch vissen, schieten, paardenspel, een bergbaantje in de geest van de bekende vliegmachines, waarmede men fraaie prijzen kan winnen en een rijstebrij berg met Luilekkerland. Hier kan oud en jong echt genieten. Links stands voor handwerken, baby-artikelen, bloemen en vruchten, comestibles,kunst- en luxe voorwerpen, sigaren en sigaretten, het is een compleet warenhuis. Verder is er een bijbel tentoonstelling met curiosa, diorama en model len, benevens 15e eeuws handschrift. Aan het eind van dit gedeelte is een thee- schenkerij, waarvoor de ingrediënten worden aangeboden door de firma Van Nelle. Een ge zellig strijkje verhoogt hier de stemming en noodt uit tot een zitje. Een heel bijzondere attractie vindt men in een der bovenzalen, n.l. een doorlopende vertoning van filmflitsen van de Heemsteedse kerk en gemeentelijk leven in 2 delen, duur omstreeks 30 minuten. Heel interessant ook met de muzikale omlijsting. Het gebouw doet prettig aan. Kleuren crème en goudbruin, met kransen en schilden als ver sieringsmotieven, planten en bloemen en veel licht, dat geheel gewijzigd moest worden, wat gratis door de firma Roest uitgevoerd is, enfin, alles is zoveel mogelijk gratis, ook talrijke voor- j werpen, die nog gedurig worden aangevoerd, j Ja, aldus Ds. Barger, van alle kanten werkt i men mee om dit sluitstuk te doen slagen en I daarom durfden wij wat hoog, te ramen. Hedenmiddag om 3 uur is de officiële opening J en dan aan de slag. Men verwacht een groot i bezoek in deze drie dagen, immers het is een 1 goede gelegenheid om belangstelling te tonen voor dit vrijwel enige historische monumentale gebouw in Heemstede. Direct na Pasen wordt begonnen aan de restauratie, opdat in September het gerestau reerde kerkgebouw weer in gebruik kan worden genomen. Met deze wens van Ds. Barger stem men wij van harte in en wij. sporen onze lezers aan, tenminste één avondje vrij te houden voor deze feestmarkt. hoe t)e handelen bij kleine wonden. Snelverband in de huisapotheek. Gerda heeft zich in de vinger gesneden en gaat te keer op een wijze, die móéder het hoofd doet verliezen. Bijna een onmacht nabij, holt ze naar het medicijnkastje, neemt er een verband en een flesje carbol uit, waarmede de wond uitgewassen wordt. Toevallig komt vader thuis, die onthutst zegt, dat het uitwassen van de wond onmiddellijk ge staakt moet worden. „Waarom?" vraagt de moeder verwonderd. „Wanneer een wond niet uitgewassen wordt, kan er toch bloedvergiftiging volgen?" „Wanneer een wond geïnfecteerd is, helpt uit wassen niet meer, daarom moet men dit nimmer doen." Vader, die een cursus voor Eerste Hulp bij Ongelukken volgde, geeft daarop een uiteen zetting van het waarom en wikkelt een ver bandje om de wond, die nog een weinig bloedt. Enige dagen later komt de huisarts voor een der andere kinderen en vraagt de moeder diens mening over hetgeen haar man over wonden gezegd heeft en waarmede de medicus instemt. Hij vertelt haar verder, dat vele mensen bij Begrafenisonderneming Opgericht I860 RAAM VEST 13 Telefoon 10452 EENVOUDIGSTE UITVOERING f 65 Door HANS VERWOERD. In een Oekranis dorp leefde een boer. Hij was dik en rond, wandelde de gehele dag in zijn Zondagse kleren rond en bezat de mooiste en grootste hofstede in de omtrek. Maar hij was gierig. Wanneer hij een paar roebels voor een noodzakelijke aanschaffing moest uitgeven, wrong hij zich in allerlei bochten en maakte een lawaai alsof hij zijn laatste kopeke moest weg geven. Zijn meiden kregen eens in de twee jaren een nieuw schort en zijn knecht Iwan liet hij in lompen rondlopen. Niet eens schoenen bezat deze. Barrevoets verrichte hij zijn werk in de modder, doornen en stenen en wanneer de boer bij hem stond, keek hij onder zijn oogleden door begerig naar diens mooie roodlederen laarzen. Dat was iets voor hem geweest! Zijn laatste waren hem in het voorjaar versleten en open gereten van de voeten gevallen, barrevoets was hij letterlijK de zomer doorgekomen, zijn hielen waren stuk gelopen en vol sneden, nu was het laat in de herfst, de winter stond met sneeuw en ijs voor deur en Iwan had nog steeds geen schoenen aan zijn voeten. Eens sprak hij er weer met zijn baas over. „Het wordt koud baas, ik heb geen schoenen. Geef mij er een paar, of geef me een paar oude laarzen van je!" de behandeling van verse wonden de fout maken, deze uit te wassen. Zijn er splinters ingekomen, of wel andere zichtbare stofjes of vuil, dan moet men deze verwijderen met een uitgekookte pincet. Meer te doen kan slechts schade veroorzaken, zowel het uitwassen met schoonwater als met des infecterende middelen. Het uitzuigen van snij- wonden, wat vele mensen doen, is doelloos en kan gevaar opleveren. Deze „reiniging" reinigt de wond slechts zelden, doch brengt er meestal ziektekiemen in. Om dit te begrijpen, moet men weten, dat de wond, onmiddellijk nadat zij veroorzaakt is, reeds begint te genezen. Door het helingsproces worden eventuele ziektekiemen weerhouden in het bloed te dringen. In geen geval mag carbol of sublimaat voor het desinfecteren gebruikt worden, doch wel kan men jodiumtinctuur over de gezonde huid om de wond uitstrijken met een penseel en daarna legt men een steriel ver band om de wond. Kleine wonden worden met een dun gazen verband omwonden, alleen voor grote wonden heeft men zwaardere soorten verbandgaas nodig. Zeer practisch is het, om in het medicijn kastje enige snelverbanden in voorraad te heb ben, welke men in verschillende breedten bij apothekers en drogisten verkrijgen kan. Com- pres, verband en een genezingbevorderende substantie zijn alle in deze snelverbanden verenigd. Zij zijn verre te verkiezen boven alle mogelijke pleisters, die men vaak op de wond legt en die niet altijd even hygiënisch zijn en bovendien maakt zo'n snelverband toetreding van verse lucht tot de wond mogelijk. Zuivere lucht bevordert het genezingsproces en de samenstelling van het snelverband zorgt, dat zulks mogelijk gemaakt wordt. Maar de boer zette een lelijk gezicht. „Ik kan geen schoenen voor je kopen, Iwan," zei hij, „mijn oude heb ik zelf voor mij nodig. Je moet flink werken en lopen, dan worden je voeten warm. Bind er stro en lappen onder. Dat is goed voor je tenen!" Toen liep hij verder en Iwan ging weer aan het werk en schudde vlas en lijnzaad uit de trommels in de kuipen. Des avonds ging hij treurig naar Nadja in de stal. Naar de boere- meid, die hij graag lijden mocht, die tussen de bruine koeien stond en zei haar, dat hij nu ook wel in de winter geen schoenen zou hebben. Om te dansen moest ze nu maar een andere jongen zoeken, met hem was toch niets te be ginnen. Nadja echter wilde geen anderen jongen dan haar Iwan en zo zaten ze beiden op het stro, lieten de hoofden hangen en Iwan stak zijn beide koude voeten in het warme stro van de stal. Op een dag kwamen Tartaren in het dorp. Ze dansten en zongen op de hofsteden. Brachten beren mee, repareerden de koperen ketels in het dorp, boden vlechtwerk en bont borduurwerk aan en stalen daarbij ook menigen boer het horloge uit zijn zak. Een oude witharige Tar taarse echter trok van deur tot deur en voor spelde de mensen al naar het te verwachten geld de prachtigste toekomst of het zwartste onheil, de mooiste oogst of veeziekten en pest. Zij kwam ook bij onzen boer. Zocht hem op de hofstede, in de schuur, en kwam daarbij eerst bij Nadja en Iwan in de stal terecht. Daar gaf het dadelijk een gefluister tussen de drie. Men klaagde zijn leed en werd getroost. En toename der trombose-gevallen. Een eigenaardig verschijnsel wordt de laatste tijd herhaaldelijk in medische vakbladen be sproken, een verschijnsel, waarvoor men nog geen afdoende verklaring heeft kunnen vinder.! Volgens de door vele en verschillende zieken huisleiders aangelegde statistieken, is sedert ongeveer 1923 een buitengewoon sterke toename van Trombose te bespeuren en is het aantal sterfgevallen hierdoor onrustbarend gestegen! De Trombose is op zichzelf een volmaakt on schuldig bloedpropje, dat na een zware ziekte toestand of een ontsteking zich ergens aan de wand van een ader vastzet en daar öf steeds aangroeit, óf wegspoelt! De oorzaak van de vorming van dit bloedpropje kan ook gelegen zijn in de dikwijls als complicatie van een zware, acute of chronische ontstane ontsteking. Het ligt t QM, Wist U, dat het zoo voordeelig is om Uw gordijnen, glasgor dijnen, kleeden, kussens en dekens bij Peeparkorn che misch te laten reinigen? En ze worden zooveel mooier - werkelijk als nieuw! Vraagt U de prijscourant toch eens aan! DE ALLERBESTE ANTHRACIET Afm. 22/35 per H.L (86 K.G.) f 3.05 <15 20 2.50 Beperkte voorraad Wij bezorgen ook 1 H.L. BRANDSTOFFENHANDEL Fr.Varkenm. 6-10, Tel. 14164 haast voor de hand aan te nemen, dat een door ontsteking geprikkelde aderwand een dergelijke verdikking vanzelf vormt! Natuurlijk zijn er in een ontstoken ader, die het >1 red naar het hart leidt (in tegenstelling tot de aderen die het bloed, dat van het hart af komt, geleiden), meer of minder sterke plaatselijke zwellingen te con stateren, die het bloed enigszins belemmeren en opstuwen, maar deze vormen niet de oorzaak, docli slechts de bodem voor bloedproppen. Zoals reeds gezegd, is de trombose op zichzelf volmaakt onschuldig! Dat wil zeggen.... zolang het bloedpropje aan de aderw and vast zit. Maar komt het door een in- en uitwendige prikkeling tot beweging, dan wordt het levensgevaarlijk1 Het raakt dan in de bloedbaan en als het niet van te voren op een ongevaarlijke plaats wordt opgevangen, wat zelden het geval is, komt het in de hartspier, de hartkleppen kunnen zich niet meer sluiten, er volgt een Deroerte, die altijd de dood tengevolge heeft! Ook gebeurt het wel, dat het bloedpropje in het hart, in de longen of in de hersens raakt en daar een tè sterke druk op een aderwand uit oefent, waardoor de ader spr.ngt en in het hart, de longen of de hersenen uitbloedt. Dan ontstaat de beroerte door embolie. Er zijn weliswaar ge vallen op te noemen, waarin patiënten na een embolie weer herstelden. Maar dan was het slechts een kleine ader, die niet zoveel bloed hoewel die twee de oude niets konden geven, liet ze toch een drankje en een kruid achter, dat goed was voor Iwan's wonden en sneden en voor Nadja's melkwitte huid. En toen Iwan nog zijn arme verkleumde tenen liet zien en Nadja van den gierigen boer vertelde, toen wist ze hem een raad te geven, een raad, dat Iwan zich van'blijdschap de handen wreef en Nadja's ogen straalden. Vanavond zou Iwan nog schoe nen hebben! En wel de mooiste schoenen die er waren! Voor het'huis ontmoette de oude den boer. „Geef me je hand, vadertje. Ik zal je de toe komst voorspellen. Hoe oud je wordt en hoe rijk, wat goed is en wat je schade kan toe brengen." De boer gaf haar zijn hand. „Speld me nu maar wat op de mouw, oude heks!" „Zo moet je niet met me praten, vadertje!" „Ik zie mooie dingen voor je. Je wordt oud, zo oud als de pope van Stawropol, altijd gezond, zult rijk zijn -goede oogsten hebben en in het voorjaar een nieuwe stal nodig hebben voor kalveren, jonge paarden en kleine biggetjes! Maar hier zie ik wat, vadertje, dat is erg dat is de gierigheid! Zie, dat je daarvan loskomt. En pas op, wat een grijze vrouw je zegt: Wan neer je laarzen in de kamer vanzelf beginnen te dansen, dan heb je het te ver laten gaan met je gierigheid. Dan is het de hoogste tijd om iets goeds te doen, anders blijven ze betoverd en dragen je, wanneer je ze aantrekt, zonder erbarmen in de wateren van de Dnjepr. En geef me nu twee kopeken, vadertje!" Opmerkzaam had de boer toegehoord. Dat vindt men ook vaak in de advertentiereclame. Sleur, de vijand van iedere goed geleide zaak. En toch is dit zoo. Een zakenman zal het betoog van den advertentie vertegenwoordiger erkennen en sluit een adver tentiecontract af. Hij overreikt tegelijkertijd den tekst van zijn advertentie. Eenige weken later wordt hem verzocht nieuwen tekst te zenden, doch op dat moment vindt hij geen tijd en geeft order den ouden tekst maar weer te plaatsen en zoo zien wij vaak, dat soms voor de afwikkeling van een contract steeds denzelfden tekst wordt geplaatst. Het gevolg hiervan? De Lezer(es) van het blad schenkt geen aandacht meer aan de advertentie en deze ,,sleur"-annonce verliest totaal haar publiciteitswaarde. Verander regelmatig Uw tekst! N. V. DRUKKER IJ VOORHEEN GED. OUDE GRACHT 88, HAARLEM, TEL. 10144 Nadruk verboden liet uitstromen, zodat als dit niet juist in de hartspier zelve plaats vindt de mogelijkheid bestaat, dat het uitgestroomde bloed door het weefsel geresorbeerd (d.w.z. opgezogen) wordt! In zulke gevallen kan embolie wel eens niet levensgevaarlijk zijn. En deze beide ziekteprocessen, die vroeger slechts zelden voorkwamen, hebben de laatste jaren door onbekende oorzaak een grote toe name ondergaan! Men heeft de constitutie en de gewijzigde levensvoorwaarden reeds in verband ermede gebracht, de hierdoor ontstane omzet ting der bloedgroepering en -samenstelling, maar de ware oorzaak ervan heeft men nog niet kunnen vaststellen! Uit het H.B.C.-kanip, Door slechte terreintoestand is Zondag de wedstrijd Onze GezellenH.B.C. uitgesteld. A.s. Zondag speelt H.B.C. echter thuis tegen Excelsior, dat nog op de 2e plaats kan komen, dit belooft Zondag aan de Heerenweg een spannende strijd te worden. Maar er is nog iets meer. De vele vrienden van H.B.C. hebben op de Zondag dat H.B.C. kampioen werd geen goede gelegenheid gehad hun favorieten te huldigen. Dus gaat a.s. Zondag de kampioens- vlag in top. H.B.C. II liet Zondag een steek vallen door thuis tegen D.O.S. II slechts gelijk te spelen. Doch Lisse II, de concurrent voor de kampioens titel, speelde met slechts 8 man tegen S.J..C. II en toen een Lisser ook nog een ongeval kreeg, staakte de scheidsrechter het spel wegens „on volledigheid van Lisse" wat hen zeker 2 straf- punten kost. Programma voor a.s. Zondag: H.B.C. IExcelsior, 2 uur; T.Y.B.B. II H.B.C. II; D.E.M. III—H.B.C. III; H.B.C. IV— O.G. III, 12 uur. Junioren: A. V.V.F.—H.B.C.; B. O.G.— H.B.C.; C. T.Z.B.—H.B.C. van het rijk worden beviel hem zeer goed en de geschiedenis van de betoverde laarzen had toch wel indruk op hem gemaakt. Toen het nu echter op betalen aankwam, was alles weer vergeten en na lang zeuren haalde hij eindelijk een halve kopeke te voorschijn. De oude Tartaarse was echter ook daarmee tevreden, want de zilveren knoop, die zij ge durende het gesprek van de jas van den boer had afgedraaid, bracht zeker wel drie roebels op. „Denk aan de dansende laarzen, vadertje!" riep ze hem nog toe. Toen was ze weg. Toen de boer de kamer binnentrad, wachtte zijn knecht Iwan reeds op hem. „Boer, ik houd het niet meer uit zonder schoenen! Geef me geld, dat ik ze kan kopen, of geef me een paar van jou!" Nauwelijks was hij uitgesproken, of hij zat ook weer buiten voor de deur en wreef zich pijnlijk. Zijn gezicht was echter ditmaal niet bedroefd, maar hij lachte voor zich uit, alsot hij iets veel beters wist dan andere mensen. Het was voor het naar bed gaan. De boer had de gewoonte, wanneer hij reeds ontkleed was,- slechts in hemd, broek en vilten pantoffels een ronde door zijn hofstede te maken. Alles scheen reeds te slapen. Iwan boven de kamer van den boer onder het dak, de meiden in het andere deel van het huis. Hij con troleerde nog eens de stallen, de schuren, sloot de hofpoort af en begaf zich weer naar huis. Toen hij echter met de lamp in de hand de deur van zijn kamer openmaakte, bleef hij staan als was hij betoverd, het zweet stond hem op zijn voorhoofd en zijn huren rezen te berge. UITHEEMSE KRUIDEN. Gember behoort tot de specerijen en is afkom stig uit Oost-Indië. De wortelstok van deze plant, wordt gedroogd of fijngemalen gebruikt bij de bereiding van gebak en enkele gerechten, soms ook als geneesmiddel. De wortel wordt geconfijt en is een delica tesse, die meermalen een onderdeel van het dessert uitmaakt. Koriander behoort eveneens in het Oosten thuis en de zaden van deze plant, die tot de familie der Schermbloemigen behoort, worden gedroogd en als specerij gebruikt. (Nadruk verboden.) Medewerkenden: Kovacs Lajos, Nina Dolce, Koos Koen, Willy Walden, Piet Muyselaar, Jean du Bela, Tiny Marvon. Vrijdag n Maart a.s. komt het bovengenoemd gezelschap voor de 3e maal een uitvoering geven voor haar leden in de Gem. Concertzaal te Haarlem. Deze avond wordt spe ciaal gegeven voor de luistervinken uit Heem stede, Aerdenhout en Omgeving. De kaartverkoop voor deze avond vindt plaats te Aerdenhout op Maandag 7 Maart van 2-3 u. in Hotel Boekenroode, Roemer Visscherplein 25. Te Heemstede, Maandag 7 Maart van 7.30-8.30 uur n.m. in Restaurant Groenendaal, Camplaan hoek Valkenburgerlaan. Prijs der plaatsen f I. belasting inbegrepen. Plaatsbespreken 10 ct. per plaats. Aanvang der uitvoering 8 uur precies. Plaatsverkoop op vertoon van diploma. Want midden in de kamer bewogen zich zijn roodlederen laarzen geneel vanzelf, door een vreemde kracht gedreven dansten ze in sierlijke galop. Heen en weer, hieven hakken en spitsten zich beurtelings, naar het midden, naar de kant, naar voren en terug. De boer staarde ontzet naar dit verschijnsel, liet de lamp vallen, riep; „Iwan, Iwan!" en stommelde de trap naar zijn knecht op. Deze ontving hem reeds bij de deur. „Wat is er baas! Is er ergens brand?" „Ik heb er nog eens over nagedacht, Iwan. Je zult schoenen hebben. Ga naar beneden in de kamer, daar staan mijn roodleren laarzen. Ik geef ze je, Iwan. En wanneer je honger hebt, in de kamer is spek en worst. Eet zoveel als je lust hebt. Vanaf morgen zul je ook twee roebels loon in de week hebben!" In een oogwenk was Iwan beneden en kwam met de laarzen onder zijn arm weer de trap op. „Heb je ze gevonden?" vroeg de boer. „Ja!" „Heb je niets aan hen gemerkt?" „Neen, wat dan?" „Zo, zo, nu dan is het goed. Goedennacht, Iwan!" Toen ging hij de trap weer af en terwijl Iwan boven wegens het bezit van de mooie laarzen in een gelukkige slaap viel, sliep de boer be neden de weldoende en bevrijdende slaap des rechtvaardigen. Want dat zijn roodlederen laar zen aan twee dunne draadjes hadden gehangen, die door de planken naar Iwan's kamer liepen, dat had hij werkelijk niet kunnen bemerken.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 5