DE WERELDREIS VAN PROFESSOR SPUYT D II TWEEDE BLAD Vervolg Plaatselijk Nieuws I Voor «Ip Vro«iiT^s I iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiw Een goede gang moet in de jeugd aangeleerd worden HEEHfK Schoonheid door diëet! RECEPTEN WENKEN ERRES NAAI MACHINES lEWENSTEIH. Kiuissli. 4Z.Hiarlem. Tel.l24T2 10 MAART 1938 No. 10 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT LEERLINGEN-UITVOERING FRED LUYKEN. Zaterdag 12 Maart a.s. des avonds 8 uur geven de piano-leerlingen van Fred Luyken hun öde voordachtsoefening in het gebouw van de Protestantenbond aan de Postlaan. Als openingsnummer wordt gegeven een deel uit een klavier-concert van Dittersdorf met be geleiding van strijkorkest. Vervolgens treden ue andere leerlingen op met werkjes en werken van Beethoven, Schubert, Mendelssohn, Dvo rak en Chopin e.a. Als buitengewone attractie wordt als besluit van deze avond door het „Haarlem's Kaïnermuziekensemble" uitgevoerd het 1ste piano-kwartet van Uabr. Fauré, een prachtig werk, oat zeker instaat is om alle prachtig werk, dat zeker in staat is om alle kamermuziek aan de aanwezigen te doen blijken. De uitvoerenden zijn mej. Jetty Kruse- man cello, de heren Chris v. d. Glas viool, Jan Tegel altviool en Fred Luyken piano. Na het debuut van dit ensemble in Bergen, waar men een prachtige pers kreeg volgde Haarlem in Februari j.l. Ook hier verkreeg men uitstekende critieken. Waar ook Fred Luyken als stichter en leider van dit ensemble bij deze uitvoeringen geroemd wordt als pianist, spreekt het welhaast vanzelf, dat nu bij een optreden in zijn woon plaats men zal komen om hem te beluisteren in zijn belangrijke klavierpartij. JEUGDIGE INBREKERS. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. is :n een bloemenmagazijn aan de Binnenweg te Heemstede, dat s nachts onbewoond is, inge broken. Door het openrukken van een serredeur is men binnengekomen, waarna alles doorzocht is. Er werd echter niets vermist. Als verdacht hiervan zijn door de politie te Heemstede aangehouden twee jeugdige inwoners dezer gemeente, respectievelijk 17 en 19 jaar oud, van wie de oudste al eens 1 maand ge vangenisstraf terzake diefstal van rijwielplaatjes heeft ondergaan. De jongens hebben een volledige bekentenis afgelegd. Het doel waarmede zij binnengedrongen waren, was te trachten geld te bemachtigen. Toen zij dit niet hebben kunnen vinden, zijn zij weder onverrichterzake vertrokken. De jeugdige inbrekers worden ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VOOR WERKLOZEN. Maandagmiddag gaf de heer j. P. Strijbos een interessante lezing met lichtbeelden over een door hem gemaakte reis door Noord-Afrika. Op zeer onderhoudende wijze nam spreker zijn gehoor in gedachten mee naar Algiers, de Oase van Bishere, Constantirie, Timgad en Tunis, gaf in woord en beeld weer de verschil lende volksgebruiken en levenswijze, de wijze van woningbouw, het zakenleven en het gezins leven. Op het doek verschenen fraaie stadsbeel den, oude bouwwerken en schitterende natuur opnamen. Na afloop werden verschillende vragen ge steld, zo o.a. over het levensonderhoud, over de winkelstand en waarom de woningen zulke grote uitbouwen hebben, welke vragen door inleider werueri ireanuvuuru. Vervolgens vertoonde de heer Strijbos nog verschillende gekleurde lantaarnplaatjes, door hemzelf vervaardigd door middel van kleuren fotografie. De voorzitter, de heer C. A. M. Jonckbloedt, dankte namens de werklozen voor de zeer inte ressante middag. '-t .J - - '*|€J FONDS VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING. Maandagavond hield het Fonds voor Zieken- huisverpleging haar 12e jaarvergadering. Na een kort openingswoord van den voorz. volgden enkele mededelingen, o.a. dat het ge meentebestuur wederom subsidie heeft toege zegd voor 1938. Uit het daarna volgend jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental dit jaar ook weer een stijgende lijn vertoonde. Bedroeg dit op 1 Januari 1937 6386, op 31 December 1937 was dit gestegen tot 6531. In totaal werden 265 leden in de diverse zie kenhuizen opgenomen, met een verpleegduur van 5169 dagen, tegen in 1936 253 opnamen met een verpleegduur van 5140 dagen. Verdeeld over de diverse ziekenhuizen von den de navolgende opnamen plaats 186 Maria- stichting, 64 in het Diaconessenhuis, 6 in het St. Elisabethsgasthuis, 1 in St. Johannes de Deo en 1 in Bethesda-Serepta, alle te Haarlem, 3 in het Academisch Ziekenhuis te Leiden, 1 in het R.K. ziekenhuis te Hilversum en 1 in het Juliana- Ziekenhuis, 1 in het Maria-Paviljoen, 1 in het Antoni van Leeuwenhoekhuis, Amsterdam. Uit het financieel verslag van den penning meester bleek, dat de totale inkomsten over 1937 bedroegen 19.469.15J4, waarvan het totale contributiebedrag was 13.961.87J4, terwijl aan gemeentelijke subsidie was ontvangen 4.391. De totale uitgaven bedroegen 19.177.75, aan verpleeggelden werd betaald 1.291.25. Het financieel verslag sluit met een batig saldo van 291.40 J/2 Met algemene stemmen werd de heer T. B. P. Goossens als penningmeester herkozen, ter wijl als leden der controlecommissie werden be noemd de heren J. C. v. d. Erf en Step. Na een minder belangrijke rondvraag volgde sluiting. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: E. A. Schreuder, Karei van Manderstraat 35, Haarlem, een voltmeter; B. de Klerk, Achterweg 12, Heemstede, een blauwe dameshoed; M. J. Beek Molénwerfsiaan 16, een bos sleutels; Dierenbescherming, Ridder straat, Haarlem, een hond (Groenendaler) Kortekaas, Lombokstraat 35, een paar bruine dameshandschoenen; Burgemeester van Lennep- weg 36, een witte leghornkip; Gezeling, Lijster beslaan 5, een bruin nappa handschoen; M. Schreurs, Jhr. v. d. Polstraat 4, een beursje met inhoud; Blauwhof, Raadhuisstraat 86, twee vel len schuurpapier; A. van Ommeren, Laan van Bloemenhove 6, een portemonnaie met inhoud; Mertens, Kadijk 5, een zilveren rozenkrans; A. Smit, Borneostraat 43, een bruine kip; Wester- veld, Lombokstraat 34, een kinderschoentje; C. van Bakel, Iepenlaan 10, een portemonnaie met inhoud; H. J. te Marvelde, Cloosterweg 20, een wollen das; Heemsteedsche Dreef No. 170, een hondenpenning No. 850; Bureau van politie, Raadhuisstraat 27, een bruine handschoen, een paar grijs wollen handschoenen, een bruin lede ren handschoen, een actetas en een strijkstok voor een viool. ledereen weet, dat de gang der mensen een grote rol speelt en dat zelfs de knapste ver schijning in het niet verzinkt als zij een on verschillige, lelijke gang heeft. Een weinig knappe vrouw of man kan daarentegen door een gracieuse of elastische gang aanmerkelijk winnen. Wanneer men volwassen is, kan men in de regel weinig meer aan zijn gang ten goede veranderen. Men kan wel moeite doen 0111 de voeten goed neer te zetten en zich meer elastisch te bewegen, doch meestal worden dergelijke pogingen met weinig succes be kroond, omdat men zo gauw iets gedwongens krijgt. Het onnatuurlijke, dat zo duidelijk opvalt, geert de niet-ingewijden ook wellicht een ver keerde kijk op het karakter der betrokkenen. Reeds vroeg moet de moeder of verzorgster de gang van het kind gadeslaan en de aandacht vestigen op verkeerd lopen. Zij moeten geen verkeerde houding toestaan, omdat nu eenmaal „alles zo aardig" is van een klein kind. Vergeten wordt maar al te vaak, dat de grondfout van allerlei verkeerde dingen in de jeugd terug te vinden is en steeds erger' wordt, enkel en alleen, omdat men er geen aandacht aan heeft ge schonken. Zelfs al is de gelukkige moeder nog zo trots, wanneer Baby de eerste pogingen aanwendt om te lopen, moet zij dit nimmer animeren. Over gelukkig vertelt zij haar vriendinnen, dat Baby pas acht maanden is en nu al langs de box tracht te lopen! Worden deze pogingen aan gemoedigd, dan zullen de gevolgen zich al spoedig doen kennen in de vorm van kromme beentjes of later zullen zelfs platvoeten ge constateerd worden. Zij handelt veel meer in het belang van haar kleine, wanneer zij de eerste pogingen tot lopen zo veel mogelijk tegengaat, vooral indien zij weet, dat het kleintje een zwak beenderstelsel heeft en wanneer het boven het normale gewicht is. Een normaal, gezond kind zal instinctief goed lopen, doch bij aanleg tot platvoeten, of bij kinderen met rachitis (Engelse ziekte) moet steeds op de gang gelet worden. Spelender wijze moet het kind leren op welke wijze de voetjes neergezet moeten worden en in meer ernstige gevallen zal advies van een orthopae- disch arts gewenst zijn. Het behoeft geen betoog, dat eventuele oefeningen der spieren niet nu en dan, doch regelmatig moeten worden uitgevoerd, op een wijze, die de kinderen niet vermoeit, noch verveelt. Het lopen van sommige kinderen op de tenen moet met energie worden tegengegaan, aangezien het de gang sterk be- invloedt en heel weinig mooi is. Van niet te onderschatten belang is de voet en beenbekleding. Ronde elastieken banden zijn schadelijk voor de gezondheid, aangezien zij de hloedsomloon heiemmeren en de kiem leggen voor spataderen. Jarretelles die aan een kieltje met knoopjes bevestigd worden, zijn het beste. Niet genoeg aandacht kan men aan het schoeisel besteden, dat vooral in de kinderjaren van soepel leer moet zijn en een goede pasvorm moeten hebben, die noch te nauw, noch te ruim is. Men moet zich niet door verkeerd toe gepaste zuinigheid laten verleiden schoenen te laten dragen, die wat krap zijn. Zo'n zuinigheid wreekt zich later. Te nauwe schoenen doen de benen krom groeien, veroorzaken eksterogen en allerlei andere misères, terwijl schoenen, „die op de groei" gekocht worden even verkeerd zijn. Moeders, het opgroeien van uw kinderen gaat U vóór alles ter harte, neemt daarom onze raad ter harte en voorkomt in de jeugdjaren reeds datgene, wat op latere leeftijd zo veel verdriet kan geven en meestal niet meer verholpen kan worden. Grasmachines Houthak gereedschap Pulverisateurs Groote Houtstraat 99 Telefoon 13 9 2 6 Vraagt prijsert. 1938 A Wassen, invetten en stoombaden helpen niet De kunst om er goed geconserveerd uit te zien is voor iedere vrouw mogelijk en zowel voor de vrouw die haar eigen brood verdient als voor huisvrouwen en moeders een uitstekend wapen in de strijd des levens. Juist in zomer en najaar, wanneer men veel in een japon of in coquette costumes of ensembles uitgaat, valt het meer dan ooit op indien de huid er weinig verzorgd uitziet. Hoe is het nu mogelijk om een verwaarloosde, aan de lucht ontwende huid spoedig te ver beteren en een gezond aanzien te geven! Herhaaldelijk wassen en invetten, noch stoom baden helpen afdoende, daar de reiniging niet van buiten, doch van binnen moet geschieden. Voor zo'n kuur moet men minstens drie weken rekenen om althans in ernstige gevallen resul taten te zien. Vrouwen of jonge meisjes, die een overgevoelig gestel hebben, of reeds door een dokter op een dieet zijn gesteld voor ziekelijke afwijkingen moet haar medicus raad plegen, alvorens er toe over te gaan. Een ge zonde vrouw kan zonder nadeel voor haar gezondheid het dieet volgen, dat overtollig vet uitscheidt, terwijl de rust, die aan lever en nieren gegeven wordt, de huid tevens minder werk geeit. Men begint een melkdieet te volgen ge durende twee dagen en wel als volgt: Ontbijt M L. melk. Middaguur (4 L. melk met een kopje vol in water gekookte rijst, die vermengd mag worden met een weinig suiker. Om vier uur Vi L. melk en 's avonds L. melk en 100 gram in water gekookte rijst of tapioca. Zoete melk kan men vervangen door karnemelksepap. Indien men J4 L. melk wil vermengen met een weinig chocolade of koffie, dan is dit toegestaan. Na dit melkdieet, dat absoluut twee dagen aaneen gevolgd moet worden, volgt een ge mengd dieet en wel als volgt: Ontbijt, rauwe vruchten, 's middags vlees (mager), veel groene groenten in water gekookt met een stukje boter ter grootte van een hazelnoot; een sneetje toast met kaas (geen boter), vruchten. Om 4 uur vruchtensap en een beschuit, 's Avonds (67 uur) groentensoep met wat griesmeel gebonden, een kleine portie rijst of macaroni, groene groenten, vruchten. Niet drinken gedurende de maaltijden, doch daarna een kop warme kruiden thee gebruiken, b.v. pepermunt, kamillen of lindebloesem, terwijl men minstens vier kopjes vloeistof per dag moet gebruiken, vruchtensap niet inbegrepen. Dit dieet wordt vier dagen gevolgd, terwijl men op de vijfde dag geen vlees eet, doch veel groenten, tomaten en sinaasappelsap, compote van verse vruchten, rauwe vruchten en warme kruiden thee, daarna weer vier dagen gemengd dieet BINNENWEG 74-76 HEEMSTEDE - TELEF. 29141 en vleesloze dag, vier dagen gemengd en een dag vleesloos. In totaal heeft men dit dieet 22 dagen gevolgd, hetgeen niet zulke grote op offeringen met zich zal brengen en niet alleen het uiterlijk aanzien van de huid ten goede komt, doch het gehele organisme en tevens de slanke lijn bevordert. Herhalen of langer voort zetten van deze kuur te beginnen met de melk- dag is gewenst. Men moet echter geen dingen eten, die van het menu afwijken en zeker geen koek, gebak, bonbons e.d. Een ieder, die gaarne iets doet in het belang van gezondheid en uiter lijk zal dit dieet ongetwijfeld gaarne volgen. Trouwens het kan niet als een straf beschouwd worden om veel groenten en vruchten te moeten eten en het is inderdaad opmerkelijk hoe gauw men aan dit dieet went en absoluut geen be hoefte meer heeft aan snu^penjen en dergelijke dingen. BANANEN CRêME. Bananen, geraspte chocolade, frambozenjam, 2J/2 d.L. melk, 1 eetlepel vanille-custardpoeder, 2 eetlepels suiker, 1 ei, vingerbiscuits, 1 d.L. room, suiker. We gebruiken voor deze toespijs éénpersoons glazen vlaschaaltjes of wijde glazen en doen in elk een theelepel jam, daarna worden de glazen half gevuld met custardvla, waarover een laagje aan plakjes gesneden bananen komt en tenslotte ongeveer J4 c.M. hoog geraspte chocolade, waarna de bovenkant gegarneerd wordt met geslagen room. Voor de custard doen wij 2J/2 d.L. melk in een steelpannetje en bren gen deze aan de kook, de eierdooier, de custard- poeder, de suiker en de achtergehouden melk wordt tot een papje gemengd, waarbij de kokende melk wordt gevoegd (met een dun straaltje) daarna gaat de massa terug in de pan, moet even doorkoken, terwijl tenslotte het stijf geklopte eiwit erdoor wordt gemengd. Presen teren met vingerbiscuits. JAGERS-KOOL MET AARDAPPELEN EN BLOEDWORST. 1 K.G. kool (groene of savoye), 250 gram mager spek, 1 lepel bloem, 1 bouillonblokje, 1 K.G. kleine geschilde aardappelen, zout. De kool wordt fijn gesneden en met kokend water gaar gekookt, en afgegoten op een ver giet. Het spek wordt in kleine stukjes gesneden en ;ebraden, daarna worden de laatste uitge schept en met de kool in een niet te kleine pan gedaan. Bij het hete spekvet voegen we een volle lepel bloem, laten die bruinen en gieten er 3 kopjes water bij, koken alles even door en voegen het in weinig kokend water opgeloste bouillonblokje bij en gieten de saus over de kool. De aardappeltjes, die inmiddels gaar gekookt zijn, worden afgegoten en bij de kool gevoegd en daarna laten we alles nog even doorstoven. Deze stoofpot mag vooral niet te vochtig zijn en de aardappelen worden, indien het een krui melige soort is, die gauw stuk kookt, liefst in de schil gekookt, die er gemakkelijk afgenomen wordt. Vóór het opdienen alles om en om roeren, doch niet stampen. We geven bij deze stoofpot plakjes bloedworst, niet te dun gesneden. AARDAPPELOMELET. 2 koude aardappelen, 3 a 4 eieren, 30 gram boter, J4 eetlepel citroensap, nootmuskaat, zout, peper, peterselie. De voedzame omelet is een stevig voorgerecht bij een minder voedzame groente. We raspen de koude aardappelen en vermengen dit met de geklopte eierdooiers, citroensap, zout en peper. De eiwitten worden zeer stijf geklopt en bij het aardappelmengsel gedaan, waarna wij de boter in de koekepan goed warm laten worden en het beslag erin doen, de omelet met een deksel op de pan, zachtjes aan één zijde lichtbruin laten bakken. De bovenkant, die droog geworden is, wordt niet gebakken. De omelet bestrooien met peterselie, in drieën vouwen en op een ver warmde schotel opdienen. SELDERIJSOEP. 1 flinke knolselderij, pl.m. 1J4 L. water, 50 gr. boter, 50 gr. bloem, gehakte peterselie (1 bosje), oud brood, boter, zout, 1 d.L. melk. De selderijknol schillen, daarna in plakken verdelen, die in kleine blokjes verdeeld en in J4 L. water gaar gekookt worden (minstens een uur). Met de etensstamper fijn stampen en daarna zeven en bij het kookwater voegen, dat aangevuld wordt met zoveel water, aotdat men in het geheel 1J4 L. vloeistof heeft. Boter smel ten en bloem toevoegen, met elkander ver mengen en daarna telkens enige lepels vocht bij voegen, roerende met bloem en boter ver mengen, daarna kan er steeds meer vocht bij gegoten worden. Soep afmaken met zout en nog een minuut of tien zachtjes later koken. Even vóór het opdienen de melk en peterselie er bij boegen, doch niet meer laten koken. Opdienen met in dobbelsteentjes gesneden, in boter gebakken brood. Wanneer het marmeren blad van een antieke tafel of commode gebroken is, en niet meer repareerd kan worden, behoeft men deze meu belen nog niet als onbruikbaar te beschouwen, doch men kan ze op weinig kostbare wijze her stellen door de houten plaat, die onder het marmer lag, te verwijderen en in plaats daar van een glazen plaat te nemen, met een aardig kanten kleed. Is de bovenste la een schuiflade, dan worden er onder het glas electrische lampjes aange bracht, die een heel aardig effect kunnen gever- Indien tandenborstels niet langer geschikt zijn om de tanden te poetsen, worden ze in een soda- oplossing of in waterstof-superoxyde gedes infecteerd, gespoeld en gedroogd; daarna voor speciale doeleinden benut. In de eerste plaats zijn ze dan nog uitstekend om de naden tusschen zool en bovenleer uit te borstelen, als zich hier slijk of stof heeft ver zameld; om bewerkt zilver of koper na het in wrijven uit te poetsen en nog voor verschillende nnrierr dinpen. Een weinig borax, toegevoegd aan stijfsel, zal het wasgoed een mooie glans geven. 1 theelepel op J4 liter stijfsel. Bij onze grote sortering Machines hebben wij beslag gelegd op de ALLEEN-VERKOOP van de (Ned. Fabrikaat) in elke gewenste uitvoering. Dus naar Koffie- en theepotten moeten van aardewerk of porselein zijn bij voorkeur niet van een of ander metaal. Zowel thee als koffie nemen heel gauw een smaakje aan, indien de pot van binnen niet bijzonder schoon gehouden wordt. Stenen potten worden van tijd tot tijd uitge kookt met zeepwater en wat soda, daarna met de kopjeskwast langs de binnenwanden gaan, de tuit met het speciaal voor dit doel bestemde borsteltje schoon maken en de gaatjes open houden. Eerst met kokend en daarna grondig met koud water naspoelen. Aluminium theepotten worden met zeepwater, doch niet met soda schoongemaakt en de bin nenkant uitgewreven met een fijn metalen sponsje, dat men ook voor pannen bezigt (niet de koperen pannenlappen!) Thee- en koffiepotten, die tijdelijk niet ge bruikt worden, zet men weg met een bodemje thee of koffie. JAPON MET BOLERO. Succes patroon VKK 2143. De groote mode, die wij in komende sei- zoens kunnen verwachten zijn ongetwijfeld de bolero's. Deze zullen zelfs zeer veel in afstekend materiaal gedragen worden b.v. in rood of donkerblauw. Aardig is steeds VKK 2143. de combinatie als hiernemens is weergege ven n.l. een opgeknipte rok en bolero van effen wollen stof en bovendeel van bedruk te zijde. Patronen in de maten 40424446. Prijs 0.30 plus 0.05 voor adm.- en ver zendkosten. GOEDE KNIPPATRONEN. Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van 0.35 in postzegels aan de Moderedactrice, Muzenstraat 56, Den Haag. Wanneer het marmeren blad van een antieke tafel of commode gebroken is, en niet meer gerepareerd kan worden, behoeft men deze meubelen nog niet als onbruikbaar te beschou wen, doch men kan ze op weinig kostbare wijze herstellen door de houten plaat, die onder het marmer lag te verwijderen en in plaats daar van een glazen plaat te nemen, met een aardig kanten kleed. Is de bovenste Iade een schuiflade, dan wor den onder het glas electrische lampjes aan gebracht, die een heel aardig effect kunnen geven. Koorden van schuiframen moeten regelmatig gecontroleerd worden en zodra er enig teken van slijtage is, vernieuwd worden. Men voor komt hierdoor ongelukken en gebroken ruiten. EEN GOEDKOOP SCHUURMIDDEL kan men maken om wit houten tafels, aanrech ten, stenen vloeren, e.d. mee te schrobben, dat buitengewoon goede resultaten geeft. Men moet het echter niet voor verfwerk, baden, vaste wastafels e.d. gebruiken, aangezien hiervoor andere soorten in de handel zijn. Men koopt bij een drogist: een half pond fijn krijt, een half pond zilverzand en een half pond zachte zeep (gele of groene), doet dit alles in een oude pan en laat het zachtjes aan op een lage pit zoo warm worden, totdat men een dikke brij heeft, die met een houten lepel door geroerd wordt. Bewaren in jam- of Keulse potjes. DoorG. Th. Rotman (Nadruk verboden) 911. Opeens slaakte Flip, die juist op de uitkijk stond, een vreugdekreet! Er waren een paar boeren langs de kant voorbijgekomen en toen die het zonder linge ding in het water zagen liggen, had den ze gauw enige anderen er bij ge roepen. Flip gaf hun door armgebaren te verstaan, dat ze hen uit hun benarde positie moesten helpen. Na enig heen en weer gepraat ging een der boeren weg, om na tien minuten met een lang touw terug te komen, dat hij Flip toewierp. Flip wist het na enige vergeefse pogingen te grijpen en bevestigde het stevig aan de Pulex. Ondertussen hadden de boeren twee paarden gehaald, die nu aan het Trekken gezet werden. Jammer genoeg vlotte de redding niet zo goed, als men gedacht had. Daar het touw te ver naar achteren vastgemaakt was en de voor poten van de Pulex in de modder bleven steken, kwam de Pulex loodrecht op zijn neus te staan. Flip klampte zich doods bleek van angst aan het toestel vast. terwijl Profesor en Flop daarbinnen kwade terwijl Professor en Flop daarbinnen kwade ogenblikken beleefden! In het maandblad een artikel voor doch in 't bijzonde zeer bekenden kwakzalver Martu; volgende ontlenen Een ieder, die de verschillende heeft dezen man werk gezien. Wan ons land of Holls opgeslagen gehad zijn sterk-suggestn imponerend uiter stem trokken het zijn stalletje, dat (handkar, tafel, sluitend bestond spanen doosjes met een rij aller schap om tanden zodanig gebruiken markt, deze tangen als indrukwekkende in de sterk gestii werker, óf om en kiezen te woi of dit-zich-verbeel voetend naar de werker-tandarts Een goede ind geeft u het vc krantenartikel: Aan het 1 iemand uit het Ja hij had kie onderkaak zat ei die deed 'm de „Kan U er hete dan de tandendokte „Nee," schudde „Kan U er ijski „Asjeblieft niet „Wilt U eens viteerde hem de „Als ik gek wa „Laat maar es lucht-tandarts. daar heb je ve vriend! Je moes Maximiliaan Holl Hollander, zal je De zwarte, fonl de fletse ogen va: „Hier heb ik doet. Er zitte bal aan de zenuw. Die zal ze wegjagen Hollander lege spanen doosje h; „Hier hou en je zal es wat Die twee minu allerlei tandheelkun de patiënt op zijn de doordringende hoofddeksel aan „U ziet niks!", Maar ik zal U wél Uit het keurige gehaald. En door publiek tientallen de pet krieuwden „Ik feliciteer je zijn eigen prestatie en hij liet zijn sug; op het gelaat ""oent-van-j e-kiesp op die tang te bij niet stuk. Heb je bent er van af!" En dan vonden zegenrijke poeder hun weg naar de Met een tevredei Hollander zijn gul Duizenden zulle in de lange loop markten bezocht, En velen zullen dit indrukwekkend geraakt zijn dat het rechte eind dokter, toch een Och, armen, ge Dit „alles" wo interview, dat Hol leende. Leest wat van zijn 70ste ver biecht heeft. Hij za lijk in die spanen „Doodgewoc Hollander met zij alle weken voor M'n grossier is no gekomen." „En die wurmpj „Dat zal ik U vi had gekookt dan sneed dat in he wormpjes! Dat wa op de kies en dan „En dan was de „Dat is te zegge die is alles, meneei van God! di meneer de men ze aankijken weg!" Zo ziet men ho werker-kwakzalvei intens-juist hij w de suggestie op Hollander was wist, niet de et gemeente beet kracht der overt onder de invloec brengen en deze grof geld wist te Jarenlang verse markt een koopm voor allerhande b eenvoudige verko t.b.c. toe. Het „m< waarde Paters v Paulo", in Limbur zelf gekweekte kr echter geen kloost Maar het portret dat op 't flesje waarmee die bew suggestief, dat „r het „gewijde" ge Ook kwam regc ter markte met kr èn voor gal- en zwakte en bloed- wat al meer. Het dracht gekleed 1 allerhande gedroo had staan werkl verbeeldingskrach publiek, dat hij ze

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 4