V DE WERELDREIS VAN PROFESSOR SPUYT r <le Vrouw TWEEDE BLAD Vervolg Plaatselijk Nieuws De opvoeding van het kind begint met de dag der geboorte PEEPERKORN HEEMSTEDE Bel op 28890 - 5°/o korting! H EEN K Waarom heeft men geen goed gevormde voeten Lever in de keuken als geneesmiddel 17 MAAKT 1938 No. 11 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 5 VERHOGING ABONNEMENTSGELD TELEFOON HAARLEM De heer P. J. M. van Tetering heeft in een vergadering van de Kamer van Koophandel de aandacht gevestigd op de verhoging van het abonnementsgeld voor de telefoon-aansluiting te Haarlem met 50 cent per maand. In verband met deze opmerking werd door den Voorzitter der Kamer toegezegd, dat hier over nader rapport zou worden toegezegd. Van de zijde van het telefoonbedrijf werd ons met betrekking tot deze verhoging het navolgen de medegedeeld: Het is begrijpelijk, dat een dergelijke verho ging in deze tijd van verschillende zijden critiek uitlokt. De gronden, waarop zij door sommige be langhebbenden dan ook wordt veroordeeld, komen er in hoofdzaak op neer, dat men een tegenstelling meent te zien met wat in particu liere bedrijven regel pleegt te zijn, n.l. lagere prijs bij stijgende omzet. Velen zullen er daarom wellicht belang in stellen hieromtrent wat naders te vernemen, want het staat er in het telefoonbedrijf in dit opzicht nu eenmaal anders voor. Wat toch is het geval? Bij uitbreiding van een telefooncen trale gaat het er niet om telkenmale stapsge wijze een min of meer beperkt aantal aanslui tingsmogelijkheden te doen scheppen, overeen stemmend met de momentele toename van het aantal abonné's, doch er moet rekening worden gehouden met een verder gelegen toekomst. De inrichting van de centrale apparatuur gebiedt zulks, zowel om technische als economische redenen. Een belangrijke uitbreiding van deze ingewikkelde en verfijnde automateninstallatio, zoals ook te Haarlem tot stand moest worden gebracht en waarmede tevens verband houdt een vergroting van de localiteit aan de zijde van de Raaks wordt een nieuwe vleugel aan het gebouw opgetrokken is zeer kostbaar. Zij vergt uitgaven, die niet in de duizenden, maar in de tonnen gouds lopen. Een en ander gaat gepaard met een uitbrei ding van de service, die door de telefoondienst aan het publiek moet worden geboden, doordat het aantal mogelijkheden om gesprekken te kun nen voeren met de toeneming van het aantal aangeslotenen groter wordt. Dit sluit echter niet in, dat ook het gebruik per abonné groter wordt, want statistisch is vastgesteld, dat het gemiddeld aantal gesprekken per abonné in zeer grote netten niet toeneemt. Er zijn natuurlijk nog andere factoren, die in deze een rol spelen, doch het zou vooral voor de niet-insider te ver voe ren om die hier te behandelen. Overwegend is, dat de exploitatiekosten per abonné stijgen naarmate een telefoonnet zich uitbreidt. Het is derhalve redelijk, op grond van het vorenstaan de, dat de abonnementskosten verhoogd worden naarmate het aantal abonné's stijgt. Deze kos ten bedragen per maand in netten met niet meer dan 100 aangeslotenen 2.van 101500 2.50, van 5012000 ƒ3.—; van 2001—4000 ƒ3.50; van 4001—10000 ƒ4.— en meer dan 10000 4.50. Het Rijkstelefoonreglement bepaalt dan ook, dat, indien op 31 December het aantal aange slotenen de gestelde grenzen van de in dat jaar toegepaste klasse met een bepaalde marge over schrijd*. van een nader te benalen datum af het 'tarief der hogere klasse, waarin het net is ge komen, wordt toegepast. Deze bepaling is thans voor het net Haarlem in werking getreden, om dat daarvóór gold het tarief van 400010000 aangeslotenen en de grens van 10000 aange slotenen op 31 December j.l. ruimschoots was overschreden. Van deskundige zijde werd nog het volgende vermeld: Naar aanleiding van de verhoging van het grondabonnement voor de telefoon voor Haar lem en enkele aan het telefoonnet Haarlem aan gesloten gemeenten van ƒ4.:tot ƒ4.50 per maand kan het volgende worden opgemerkt. De telefoon-administratie heeft niet het recht deze verhoging in te voeren. Immers mag niet uit het oog verloren worden, dat van de zijde van de telefoon-administratie zelf officieel is mede gedeeld, daartoe niet te zullen overgaan, voor dat een nadere regeling zou zijn getroffen. In het door de Pers- en Propagandadienst van het Staatsbedrijf de P.T.T. uitgegeven P.T.T.- Nieuws, pag. 31, Jaargang 1936, wordt, na de invoering van tal van verlagingen te hebben vermeld," ten aanzien van verhoging van het grondabonnement bij uitbreiding van het aantal aansluitingen het navolgende gezegd: „Zoals bekend, is het grondabonnement voor een telefoonaansluiting hoger naarmate het net meer aansluitingen heeft. Bij overschrijding van de grens tussen twee abonnementsklassen wor den de kosten voor de abonné's dus hoger. In afwachting van een nadere regeling zal deze verhoging voor de daarvoor in 1936 in aanmer king komende netten niet worden geheven." In 1937 is deze verhoging in Haarlem niet toegepast, hoewel het aantal aansluitingen zo wel in 1936 als in 1937 het 10.000-tal reeds vrij belangrijk had overschreden. Deze deskuntige meent, dat de telefoon-ad ministratie eraan herinnerd moet worden, dat het feitelijk geen pas geeft de opgeschorte prijs regeling weder in te voeren, zolang de toege zegde nadere regeling niet is verschenen. Gewezen wordt op de wanverhouding tussen een abonnementsgeld van 54.voor Haarlem met 13.317 toestellen per 1 Januari 1937 (het aantal aansluitingen is natuurlijk belangrijk min der, doch ver boven de 10.000) en van ƒ60. voor Amsterdam met 59.209 toestellen. Zonder in extenso op deze deskundige be schouwing in te gaan, kan worden opgemerkt: In het aangehaalde P.T.T.-Nieuws staat, dat deze verhoging in 1936 niet zal worden toege past, doch niets over 1937. Dat de financiële resultaten van P.T.T. zeer goed zijn, is bekend, doch men is er evenzeer van overtuigd-, dat de Staatsfinanciën alles behalve rooskleurig zijn. Een vergelijking tussen de tarieven van Haar lem en Amsterdam is zonder meer niet moge lijk en zeker niet uitsluitend aan de hand van de abonné-toestellen. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 14 Maart 1938. J. G. Allebé, Adriaan Pauwlaan 18. J. M. de Bruin, Binnenweg 115. P. Cornelisse, Soendastraat 20. K. Dik, Zandvoortschelaan 95. M. W. van Glinsteren, Zandvoortsche laan 55. O. Helberg, Heemst. Dreef 122. J. J. G. Hoogensteijn, Asterkade 18. G. L. Jeremiah, P. C. Hooftkade 8. C. van Mannekus, Lindenlaan 67. W. J. F. Rosen- hart, Javalaan 49. ONTSPANNING EN ONTWIKKELING WERKLOZEN. Zaterdagmorgen zal het de laatste dag zijn, waarop de werklozen gebruik kunnen maken van de gelegenheid tot ontspanning in het R.K. Verenigingsgebouw. DE LASCURSUS. Nadat vorige week Vrijdag door een drietal ingenieurs het practisch examen was afgenomen, zal morgen (Vrijdag) om half acht het theore tisch examen volgen. In totaal hebben 15 werk lozen de gehele cursus gevolgd. Zij, die zowel het theoretisch als het practisch examen met gunstig gevolg hebben afgelegd, zullen een diploma ontvangen, dat zal worden uitgereikt bij de opening der tentoonstelling van werk stukken, welke in het begin van April zal wor den gehouden. FILM-MIDDAG VOOR DE WERKLOZEN. Daartoe in de gelegenheid gesteld door het Genootschap „De Kindervrienden te Amster dam" kon het Algemeen Comité tot Ontwikke ling en Ontspanning voor Werklozen Maandag middag een film-middag organiseren, waarvan weer een dankbaar gebruik is gemaakt. Het was een zeer afwisselend programma, dat op het witte doek werd vertoond. Allereerst een kijkje in Arabië, waarna „Het Wonderleven in een waterdruppelwaarbij een leerzaam beeld werd gegeven van de vele micro ben, die daarin huizen. Dan een kijkje op Bali, waarbij een beeld van de gebruiken bij huwelijk en begrafenis, en tenslotte de ontwikkeling van bloemen, zowel van de eenvoudigste plant als van de Nacht-cactus en de Lelie. Met talrijke toelichtingen werden de films bovendien nog verduidelijkt. De heer Smoorenburg, lid van het comité, was dan ook zeker de tolk van alle aanwezigen, toen hij de vertegenwoordigster van „Kindervrien den" een „tot weerziens" toeriep. EEN PRACTISCH BOEKJE. In vele bladen treft men geregeld vragen aan, betreffende het huishouden, de verzorging van dieren, planten, tuin, huis, onderhoud van kleren en meubelen, enz. Bij vele huisvrouwen zal de wens wel eens zijn opgekomen, om al die nuttige raadgevingen in een overzichtelijke verzameling bijeen te hebben. De firma Ziekenoppasser Co., Amstellaan 19, Amsterdam, is er in geslaagd een dergelijke verzameling samen te stellen, die niet minder dan 984 wenken en raadgevingen bevat. Een practisch boekje, dat tegen zeer geringe prijs is te verkrijgen. Ditmaal is goede raad nu eens niet duur! BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 7 tot en met 12 Maart genomen 568 douchebaden en 20 kuipbaden. Aan 61 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 116 volwassenen gebruik gemaakt. SUPPORTERSVERENIGING H.B.C. In de laatst gehouden vergadering van de supportersvereniging H.B.C. is een regeling ge troffen voor de reizen voor de uitwedstrijden. Deelnemers worden van te voren van plaats- kaarten voorzien en moeten betaald hebben bij ae opgave, weixe piaats neeit rot /.aiei dagavond 10 uur bij J. W. Volders, Cainplaan 45; J. Boot, Sumatrastr. 6 en B. Juffermans, Binnenweg 79. Tevens wordt .de gelegenheid opengesteld om reisgelden te sparen voor de kampioenswed strijden, ƒ0.25, ƒ0.50, ƒ1.per week, hetwelk op een aparte kaart wordt genoteerd. Bij de mededelingen maakt de voorzitter be kend, dat de secretaris zijn functie door huise lijke omstandigheden niet langer kan waar nemen. Tevens deelt de voorzitter mede, dat bij het 35-jarig bestaan een beker aan de vereniging H.B.C. is aangeboden en bij het behalen van het kampioenschap bloemen namens de sup portersvereniging zijn overhandigd. Hierna volgt uitbreiding bestuur, hetwelk wordt aangevuld met de heren H. Wullems en B. Juffermans. De samenstelling is nu als volgt: J. Schu macher, voorzitter; J. Boot, secretaris, tevens toegevoegd bestuurslid van H.B.C.; J. N. Vol ders, penningmeester en H. Wullems en B. Juffermans, commissarissen. Bij de rondvraag werd de wens geuit, om bij de uitreizen der kampioenswedstrijden vlaggen mee te voeren. Aan het slot der vergadering sprak de scheidende secretaris nog enkele woorden en wenste de vereniging veel succes, opdat straks velen H.B.C. zouden volgen in de moeilijke strijd. HEROPENING OUDE ZAAK Het bekende Reijngoud's Modemagazijn, tot dusver gevestigd in het perceel Binnenweg 183, zal met ingang van hedenmiddag worden ver plaatst naar Binnenweg 121. Deze drukbeklante zaak zag zich reeds ge ruime tijd voor de noodzakelijkheid geplaatst naar een ruimere en lichtere winkelruimte uit te zien en is hierin o.i. thans volkomen geslaagd. Wij kunnen onzen lezers een kijkje in deze moderne zaak sterk aanbevelen en wensen den heer en mevrouw Reijngoud veel succes toe. BRANDALARM. Dinsdagavond om half 6 werd brand gemeld in perceel Burgemeester v. Lennepweg 10, alhiêr. De bewoonster, die alleen thuis was, ontdekte de een of andere brand in de schoorsteen van de achterkamer, die spoedig geheel gevuld was met rook. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, haalde het vuur uit de fel brandende haard en kon deze daarna verwijderen. Bij nader onderzoek bleek, dat bij het bouwen der huizen een tengel, die vermoedelijk gebezigd was bij het plaatsen der schoorsteen mantel blijkbaar niet verwijderd was. Deze tengel was door de hitte in brand ge raakt en achter de haard op de vloer gevallen, waardoor ook een mat, die onder de haard lag, in brand was geraakt, terwijl ook de vloer was begonnen te branden. De brandweer behoefde geen water te geven. TENTOONSTELLING VAN PORTRETTEN DOOR JAN WIEGMAN. Jan Wiegman exposeert in de Boek- en Kunsthandel Pistorius aan de Binnenweg te Heemstede enkele getekende portretten, waar mee hij het bewijs levert in deze richting over grote vaardigheid te beschikken. De uitbeelding is levendig en voornaam en voor zover wij de geportretteerden kennen, is de gelijkenis uit stekend. Op het spreekuur van een bekenden kinderarts vervoegde zich een moeder, die om raad kwam vragen bij de opvoeding van haar éénjarig kind. Zij vertelde hem, dat het nu reeds een kleine tyran was, die steeds in de handen wilde zijn en op de meest inspannende wijze tot kalmte gebracht moest worden. Hij had een eigen wil, hij wilde niet eten als het zijn tijd was en sloeg met handen en voeten als iets niet naar zijn zin was. „Ja, het is het oude liedje," zai de medicus, ernstig het hoofd schuddende, „het was beter geweest, indien U mij een jaar geleden advies gevraagd had!" Hij vertelde de jonge njaéfier op rustige wijze, hoe de opvoeding van een\ind reeds op de dag van zijn geboorte moet beginnen, wil men al thans voorkomen, dat hij het hele gezin tyranni- seert. De kleine, verwende wereldburgers ver staan het maar al te goed hun moeders de gan se dag in beslag te nemeri en zelfs geen nacht rust te gunnen. Wordt de zuigeling van de eerste dag af met vaste hand opgevoed, dan zal hij zich aanpassen aan dit plan. De indeling hiervan moet uiterst precies uit gevoerd worden met voeding op gezette tijden en minstens acht uren nachtrust. Voedingsstoor nissen komen bij regelmatige voeding veel min der voor, dan wanneer het kind gevoed wordt zoodra hij zich maar even meldt. Ongetwijfeld zijn er vele jonge, onervaren moeders, die de sterk uitgesproken wil van haar eerste baby niet de baas zijn, voornamelijk door gevoelsover wegingen. Wat te doen indien de kleine de ganse nacht schreit? Niet alleen, dat de ouders hierdoor onvoldoende nachtrust krijgen, doch het kind zelf heeft evenzeer slaap als voeding nodig om te gedijen. Een gezonde zuigeling, die van zijn geboorte af zijn vijf maaltijden kr gt, zal 's nachts niet door honger wakker word' n. Moeders overschat ten vaak de wil van haar kleine en geven te gauw toe. Hoe zou het in kinderziekenhuizen e.d. moeten gaan, indien de verpleegsters zich Het wordt dus tijd, Uw gar derobe eens na te zien. Ccstuurrlsj^Kjpsjnnen, mantels en jassen, kunnen van oud weer als nieuw worden door de speciale behandeling van Peeperkorn. enkel door hun gevoel lieten leiden; dit zou niet alleen weinig in het belajig der kinderen zijn, doch zou bergen werk met zich voeren. Wanneer moeders doorzetten en haar overigens gezonde baby eens enige nachten jaten huilen, desnoods in een andere kamer zetten met zijn bedje, dan zal hij al spoedig begrijpen, dat het hem niet helpt. Krijgt een kind onvoldoende of eenzijdige voe ding, dan zal hij door huilen zijn misnoegen te kennen .geven, doch tevens wijst het wekelijks gewicht dit aan door weinig of geen vooruit gang. In dergelijke gevallen is medisch advies gewenst, evenals bij voedingsstoornissen. Wordt het kind 's nachts wakker, dan zal iedere moeder zich eerst overtuigen, of het niet nat is, doch dank zij de moderne, practische zuigelingenkleding is dit euvel in minder dan geen tijd verholpen. Men moet echter niet be ginnen te spreken tegen de kleine of het uit zijn bedje halen, doch hem hjeel rustig helpen, op zijn andere zijde leggen en weer goed toedek ken, daarna slaapt hij meestal weer spoedig in. Het beste middel om onrust te voorkomen is te zorgen, dat baby dagelijks in de buitenlucht komt, ook in het koude jaargetijde, natuurlijk goed warm, maar niet te zwaar toegedeki. Vrees voor kouvatten behoeft men niet te koesteren, ten overvloede worden een paar kruikjes in de wagen gelegd. Waar het op aan komt is voornamelijk orde en regel bij de op voeding van jonge kinderen. Gevoel moet zich door verstand laten leiden. Handig, goed TUIN GEREEDSCHAP Groote Houtstraat 99 Ojpvallend weinig vrouwen hebben werkelijk mooie, goedgevormde voeten en het is een op vallend verschijnsel, dat het overgrote deel der vrouwen haar voeten niet grondig verzorgt, voor en aleer zij er op minder aangename wijze aan herinnerd wordt. Zowel voor de gezondheid als voor de harmonische ontwikkeling van het lichaam is het een eerste vereiste zorg aan de voeten te besteden. Zelfs de filmsterren in Holly wood hebben bij al haar lichaamscultuur naar verhouding veel te weinig aandacht aan de ver zorging en cosmetische behandeling van de voeten geschonken. Wellicht heeft de kousen en schoenloze mode, welke 's zomers op het strand hoogtij viert, vele vrouwen wel eens te denken gegeven. Waarom verwaarlozen de meeste vrouwen haar voeten? In de eerste plaats moet men de voeten niet verwekelijken door ze veel en lang in warm water te houden. Men moet ze eerst inzepen, daarna flink borstelen en ze enkele ogenblikken in het lauwe water houden, tenslotte masseren met een lofah handschoen of een grove bad- handschoen, die in kamferspiritusolie gedrenkt is. Zeer goed is het de voeten met amandel- of olijfolie te masseren, terwijl iedere teen nog eens flink heen en weer bewogen wordt, des noods trekt men eraan om ze goed los te hou- houden. Met de voet worden draaiende bewe gingen uitgevoerd met de tenen naar beneden. Heel goed is het, om 's morgens en 's avonds een minuut of vijf op de blote voeten te loopen, terwijl men zich aan- of uitkleedt. Hoge of platte hakken? Beide, als 't U be lieft, doch geen overdreven hoge hakken, die veel van dunne paaltjes weg hebben. Hakken mogen 5 c.M. zijn en niet smal, doch moeten een behoorlijke breedte hebben. Indien men uit gaat 's avonds en niet ver behoeft te lopen, en niet te zwaar is, mogen enkele uren gerust iets hoger hakken worden gedragen, doch bij wan delingen neemt men een gemakkelijke schoen met stevige hak. Het altijd dragen van schoenen zonder of met zeer platte hakken is even verkeerd als overdreven hoge hakken. Heeft men pijnlijke plekken door eelt en eksterogen, getroost U dan van tijd tot tijd de uitgave deze vakkundig door een pedicure te laten verwijderen. Zelfs het knippen der nagels van de tenen moet op de juiste wijze geschieden Zijn de voeten door een pedicure in orde ge bracht, dan kan men ze de eerste maanden zelf onderhouden met puimsteen, of een speciale rasp, waarmede men het eelt verwijdert en vet de nagels en voeten regelmatig in. Niets werkt zo enerverend als pijnlijke voeten en de geringe kosten over een maand gerekend voor een pedicure, worden dikwijls in aanmerke lijke hogere bedragen aan andere, vaak nutteloze dingen besteed. De huisvrouw als dieet-zuster. Een van de grootste successen van de behan deling van ziekten door middel van een diëet is het, in de laatste jaren verkregen, inzicht, dat voeding met lever op bepaalde bloedziekten zeer gunstig werkt, vooral op zekere vormen van bloedarmoede. Maar ook op minder ernstige Succespatronen MK 4318-9 e» KK 43190 Prijs per patroon 0.30 -f- 0.05 voor adm.- en verzendkosten, MK 43189 Practische plooirok met ge ruite blouse van flanel ot vigella Patronen van 4—6 en 6—8 jaar. Een. stof 1.45 M. voor ae blouse en 1 M. voor de rok van 1 30 M. MK 4316? KK 43190 KK 43190. Broertje heeft een donkere broek vsr. dezelfde stof, evenais de blouse. Nooa'g J.4U M. voor deze laatste en 45 c.M. voor de broek. Patronen 4 6 en 6 -8 jaar. GOEDE KNIPPATRONEN. Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van 0.35 in postzegels aan de Moderedactrice, Muzenstraat 56, Den Haag. vormen heeft de voeding met lever een heilzame invloed. De huisvrouw kan daardoor vaker dan vroeger in de gelegenheid komen, de voorschrif ten van den arts op dit gebied door haar kook kunst te steunen. Nu is de arts inderdaad op deze hulp aange wezen. Het is op den duur niet gemakkelijk, de zieken de nodige grote hoeveelheid lever te doen opnemen. In zulke gevallen toch moeten de patiënten dagelijks 125250 gram lever op eten en dit maanden en maanden lang. De aan vankelijke tegenzin van de patiënten wordt in den regel overwonnen, zodra ze namelijk ver betering in hun toestand waarnemen, wat ge lukkig al spoedig het geval is. Lever kan worden gekookt. Maar bijzonder goed werkt rauwe lever (gebakken lever is heel weinig werkzaam,. Men kan de rauwe lever als fijngewreven purée eten, verdund {net wat water of met wat sinaasappelsap. Naast lever geve men veel groente of fruit, ook wel vlees, maar de hoeveelheid vet in het voedsel moet worden verminderd. In het begin geeft men den patiënten ongeveer een half pond lever; later, als er reeds verbete ring in de toestand is ingetreden, een kwart pond per dag. Bij de verdeling van die hoeveel heid over de verschillende maaltijden, kan men rekening houden met de wensen van de patiënt. Maar aan tweemaal per dag een grote portie - bij de lunch en bij het middagmaal zal men niet kunnen ontsnappen. De vindingrijkheid in de keuken nu is veelal beslissend voor het al of niet lange tijd volhou den van de kuur. Leversoep, leverpurée en lever- rijstroep (altijd bereid uit kalfs- of runderlever) kan men afwisselen met gelardeerde lever, lever met citroensap, roomlever, geroosterde lever, op verschillende manieren toebereid, zure kalfs lever, lever a l'Anglaise, a la Frangaise, a l'lta- lienne of a la Tirolienne, lever-filet, levertaart, leverworst, lever in aspic, enz. Hier is een nieu we diaetetische kookkunst in wording! Men doet goed, door toevoeging van smaak- gevende bestanddelen, de eigen smaak van de lever onmerkbaar te maken; men kan daarvoor citroensap, tomatensap, vanille of scherpe spece rijen gebruiken. Er zijn reeds speciale kook boeken over de toebereiding van lever en men vindt daarin nog een groot aantal andere recep ten, zodat een rijke afwisseling mogelijk is. Huisvrouwen, die met de ieverbereiding te doen krijgen, zijn meestal vindingrijk genoeg, om, door zelf nieuwe recepten te verzinnen, voor de zo nodige afwisseling te zorgen. Door G. Th. Rotman 1213. Gelukkig bemerkten de boe ren gauw, wat er gebeurde. Ze vierden het touw, tot de Pulex weer op z'n poten stond en Flip maakte het touw nu meer naar voren vast. Ziezo, nu ging het prachtig; binnen een half uur stond de Pulex veilig en wel aan de wal. Als dank voor de' hulp gaf Professor den boeren alle vis cadeau, die in de Pulex gevangen was en die er nog uitkwam, toen ze het water lieten weglopen. Vervolgens ging het in optocht naar den burgemeester van het dorp; voorop de boeren met emmers vol vis, daarachter de Professor en zijn kleinzoons. (Nadruk verboden) De burgemeester wilde het wonderlijke toestel dadelijk zien en liet het naar zijn tuin vervoeren. Hij zeide daarop, dat het hem een eer zou zijn, wanneer de uit vinder en zijn reisgezellen die nacht bij hem wilden logeren; dan kon de Pulex intussen goed drogen, en ze konden dan de volgende dag de reis vervolgen. Aldus geschiedde. De volgende morgen reeds vroeg stond alles in gereedheid. De burgemeester en de hele gemeenteraad stonden netjes in 't gelid. Ach, had de burgemeester er maar erg in gehad, dat de Pulex zo 'dicht bij zijn knolletjes stond Cv^v-' 37^? 'CAg? cV.yO I 3

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 4