De Dame, die zich Bancroft noemde NIC. GROENLAND alle reparatiën OLYM TWEEDE BLAD Vervolg Plaatselijk Nieuws p tie Vrouw Gezonde slaap gezonde kinderen Het is beter Uw gordijnen niet zelf te wasschen. Ver mijdt de kans op krimpen en verkleuren. Laat Uw over gordijnen en vitrages liever door Peeperkorn reini ger». Het is ^eelemaal niet duur en spaaft U bovendien zeer veel wfcrk. RECEPTEN 1690 Oft VERLOVI 7 APRIL I93S iNo. 14 DE EERSTE IlEEMSTEEDSCHE COURANT 5 STICHTINGEN VOOR TOEVALLIJDERS TE HAARLEM EN HEEMSTEDE. Bloempjescollecte. Het werk der Ver. voor de verpl. van Toeval lijders op en buiten haar Stichtingen groeit maar voort. De kliniek in Heemstede is nog nieuw, terwijl een nieuwe in Haarlem reeds dringend noodzakelijk is. Door het nieuwe Consultatiebureau in Leeuwarden, heeft de vereniging thans drie van deze instellingen in Nederland. Tot ruim 1000 patiënten strekt zich thans haar hulp uit. Zij heeft geen Staatssubsidie. Zij heeft alleen het Nederlandse Volk en zijn weldadigheidszin! Helpt U ook bij de a.s. bloempjescollecte? Deze wordt gehouden op 19 April a.s. Men kan zich opgeven bij Mevr. DingemansHoog, Kerklaan 103, tel. 28207. PIJNLIJKE VOETEN. De behandeling van voetgebreken. Lezing met lichtbeelden. In Hotel Rest. „Boekenrode" is Vrijdagmiddag j.l. een lezing met lichtbeelden gehouden, uit geschreven door den heer Gerritsen, Supinator- speciaust, Binnenweg 155 A, alhier. Laat ons direct vaststellen, dat 't bezoek voor deze lezing groter verdiende te zijn, want wat ons vertoond werd, was leerzaam en interessant. Door een Zuster van Supinator voor deze gelegenheid uit Den Haag gekomen -werd op weten schappelijke en toch op zeer begrijpelijke wijze de behandeling van voetgebreken besproken, o.a. werd werd op 't doek vertoond de anatomie van voet en been, spitsvoet, knikvoet, platvoet, doorgezakte en doorzakkende voet, spreidvoet, likdoorns, enz. Tevens de manier hoe hieraan te ontkomen. Zo duidelijk was een en ander, dat we van sommigen der aanwezigen hoorden: „O ja, dat heb ik ook." Uiteengezet werd ook het principe van de Supinatorsteun van de voet, namelijk, dat de aangebrachte steun, de voet zeer, zeer geleidelijk in zijn oorspronkelijke model terug brengt, omdat deze steun telkens te verstellen is. Ook werd vertoond, het Mayvoet spiegelapparaat. Dit vernuftige apparaat laat toe, dat zeer precies de voetgebreken kunnen worden opgespoord. Iedere onkundige kan zijn eigen gebreken zien. De Supinatorzuster had na afloop een verdiend applaus in ontvangst te nemen. Wie achteraf spijt heeft, de lezing niet te heoben bijgewoond, trooste zich. Over enige tijd wordt een en ander nogmaals vertoond. Men kan dan zijn schade inhalen! VROUWEN VREDESGANG 1938. De Vrouwen Vredesgang 1938 belooft een groot succes te worden. In tal van plaatsen zijn comité's van voorbereiding gevormd, terwijl ook het Centraal Comité van vele kanten, ook uit het buitenland, bewijzen van instemming met de Vrouwen Vredesgang ontvangt. Verwacht kan dus worden, dat het aantal deelneemsters aan deze stille demonstratie, die een uiting is van der vrouwen ernstige vredes wil, groot zal zijn. De spoorwegen verlenen alle medewerking, om het vervoer der vrouwen uit alle delen des lands naar Den Haag zo vlot en gemakkelijk, mogelijk te maken, waarover de plaatselijke comité's alle gewenste inlichtingen kunnen verschaffen, evenals de administratie, het Centraal Vredes Bureau in Den Haag (giro 96900). De deelneming aan de Vrouwen Vredesgang staat voor iedere vrouw open, zonder onderscheid van godsdienstige en politieke gezindheid, waar voor de samenstelling van het Landelijke Comité van Aanbeveling een waarborg is. FEUILLETON Roman van NORBERT GARA1. (Nadruk verboden.) 3) De oude heer keek daarop de zaal rond, alsof hii iemand zocht, baande zich een weg door ie dansende paren en trad toen regelrecht op Berry toe, wien hij meedeelde, dat Lady Astor Hem wenste i,e spreken. Berry brak de dans onmiddellijk af. Hij zocht de oude dame met de ogen en zag aan haar ontsteld gelaat, dat er iets zeer onaangenaams gebeurd moest zijn. Hij geleidde zijn dame naar een fauteuil en verzocht haar hem een ogenblik «e willen verontschuldigen. Nauwelijks had Tiij haar de rug toegekeerd, of de angst sloeg haar om het hart, de kwel lende, onoverwinbare angst, die haar de laatste nachten in verwarde dromen had voortgejaagd door donkere, spookachtige straten, langs ge weldige gebouwen, die plotseling, geruisloos als kaartenhuizen ineenstortten, langs doden, die met lege oogholten naar haar staarden en langs mensen, die slechts lachten, hel, redeloos en waanzinnig en haar als een getekende met de vinger nawezen O, die angst! Die verschrikkelijke angst! Het leek haar nu alles zo onwerkelijk, dat helle licht, die dansende mensenSlechts onduidelijk en vertroebeld zag zij de groep bij de schoorsteen. BerryLady AstorHet koude zweet kwam haar op het voorhoofd. Zij wilde op springen en wegrennen, maar haar benen leken wel verlamd; ze was niet in staat ook maar een lid te verroeren. Het begon haar voor de ogen te schemeren, haar handen omklemden krampachtig.de leuning van de fauteuil, tot zij hun kracht verloren en de vingers verlamden en loslieten Plotseling hoorde zij als vanuit de verte Berry's stem en deze was het, die haar weer tot de werkelijkheid terugriep. Wat zei hij toch? Opvoedingsfouten, die zich wreken Vele moeders weten er van mede te spreken hoeveel moeite het geeft, indien kinderen niet willen slapen. Iedere avond opnieuw doen zich scènes voor, wanneer de bedtijd nadert. Niet alleen bij de kleintjes gebeurt dit, doch even eens bij de schoolgaande kinderen, die steeds weer het liedje van verlangen zingen. Deze laatste zijn de mening toegedaan, dat zij geen kleine kinderen meer zijn en gerust wat langer mogen opblijven. Soms zijn de kinderen dan ook klaar wakker en hebben geen lust I GEDiPL. HORLOGER BINNENWEG 10 t/o Twentsche Bank TELEFOON 28429 OUDSTE ADRES SEDERT 1911 naar bed te gaan. Vermaningen volgen, harde woorden vallen en aan waterlanders is er tenslotte geen gebrek, totdat zij eindelijk in de slaapkamer gearriveerd zijn. Principieel mogen de ouders en meestal geldt dit in het bijzonder voor de moeders niet toegeven met een verontschuldiging: „Zij kunnen toch nog niet slapen." Kinderen kunnen niet slapen omdat ze te laat naar bed gaan en hieraan langzamerhand gewend zijn. Niets weerhoudt een krachtige groei echter zozeer als gebrek aan slaap, leder uur, dat de moeder het oogluikend toestaat later naar bed te gaan, be nadeelt hun gezondheid. Zuigelingen hebben zeer veel slaap nodig en iedere moeder weet bij ervaring, dat baby de eerste levensmaanden nagenoeg uitsluitend slapende doorbrengt. Hij wordt eerst onrustig tegen de tijd, dat hij voedsel of verzorging be hoeft en dan meldt hij zich met luid geschrei. Is zijn honger gestild en is hij weer droog gelegd, dan slaapt hij weer in en gedijt op deze wijze buitengewoon goed. Een gezonde zuigeling moet 's nachts doorslapen en zich eerst tegen de morgen melden. Naarmate de lichamelijke ontwikkeling voortschrijdt, zal de behoefte aan slaap minder worden en heeft hij langzamer hand genoeg aan 10li uren nachtrust, doch zal minstens tot het derde jaar 's middags moeten slapen. Van l3 is de beste tijd, want wordt het later, dan is het inslapen 's avonds moeilijker. Wel een bewijs, dat kinderen veel behoefte hebben aan slaap is, dat zij soms te midden van hun speelgoed inslapen. Natuur lijk zullen de kleintjes ook 's middags wel eens tegenstribbelen, en niet willen slapen, doch ook hier moet de wil der moeder domineren en moet de kleine weten dat hij naar bed moet. Blijkt het, dat de slaap uitblijft, dan toch moeten kinderen naar bed; zij rusten in ieder geval uit. Indien ze dan speelgoed bij zich hebben houden zij zich op rustige wijze bezig. Zij vermocht de zin van zijn woorden niet te vatten en met een hulpeloos glimlachje luisterde ze slechts naar zijn stem, die nog steeds van grote afstand tot haar scheen door te dringen. „Je luistert niet naar me, Evelyn! Waar denk je aan?" Wat was dat? Er klonk geen verontwaardi ging en geen verachting in zijn stem?! Met wijd opengesperde ogen staarde zij hem aan. „Ik voelde me niet wel, Berry," zei ze zacht. „Het is zo warm hier in de zaal. Nee, nee, maak je niet ongerust; het is alweer voorbij." Berry trok een stoel naderbij en ging naast haar zitten. „Wat zeg je van zo'n pijnlijke ge schiedenis, Evelyn? In de zaal hiernaast wordt door enige gasten bac gespeeld. Mijn nicht Elis heeft in een half uur tijds 5000 pond verloren. En zij speelt nog steeds door om te trachten haar verlies terug te winnen. Dat zal haar natuurlijk toch niet gelukken, maar geen mens is in staat haar te bewegen het spel te staken. 5000 Pond verlies in een half uur! Is het niet krankzinnig Verbaasd hield hij op. Evelyn was plotseling in lachen uitgebarsten. Van haar angst bevrijd, lachte ze, dat haar de tranen over de wangen liepen. Ook nu lag op haar gelaat die koele, hoog hartige uitdrukking, welke hij daar reeds eerder op had menen te zien. Hoewel Elis 5000 pond verloren had, scheen ze zich daarover niet in het minst op te winden. Het sensationele bericht van het grove kaart spel had zelfs Catharina de Medici uit de biljart zaal gelokt. Ze stond nu met de queue in haar hand midden tussen de toeschouwers, die zich rond de speeltafel verdrongen. Niemand van hen sprak een woord. Men hoorde slechts de stem van Elis, die bij elke nieuwe partij met schijnbaar volmaakte on verschilligheid de inzet noemde. Daarna klonk dan de basstem van haar partner, die steeds min of meer aarzelend, het genoemde bedrag herhaalde. Daar Elis bij het spel niet het minste geluk had, deden Lady Astor, Berry en enige andere gasten al het mogelijke om haar van de dwaas heid van verder spelen te overtuigen. Te vergeefs! Elis wilde naar geen rede luisteren. De jongedame, die zich Bancroft noemde, Ook in de eerste schooljaren wordt door de moeder in verband met het naar bed gaan te veel toegegeven. Kinderen moeten tot hun achtste jaar om zeven uur in bed liggen en tot hun tiende jaar uiterlijk om acht uur. Mocht het inderdaad blijken, dat kinderen niet in slaap komen, dan moet men trachten de oor zaak hiervan te vinden. Soms kan het zijn dat de avondmaaltijd te laat gebruikt wordt, daar tussen deze en het naar bed gaan l2 uur moet verlopen. Het kind kan niet met een te volle maag gaan slapen, daarom is het zo mogelijk beter de hoofdmaatijd in het middaguur te geven en 's avonds een licht broodmaal met vruchten en karnemelk. Meerdere oorzaken kun nen aan niet slapen ten grondslag liggen o.a. dat het schoolwerk vlak voor het slapen gaan gemaakt is en de geest van het kind nog te zeer bezig is. Het laatste kan ook voorkomen indien het een inspannend boek gelezen heeft. De fantasie van kinderen is spoedig geprikkeld, daarom is het vertellen van sprookjes e.d. voor zij gaan slapen, af te keuren evenals het doen van wilde spelletjes. Weet men uit ervaring, dat een kind niet in een donkere kamer kan in slapen, dan kan er niets tegen zijn, het een ge dempt nachtlichtje te geven Vooral nerveuze kinderen hebben wel eens tijden, dat zij voor alles bang zijn, hetgeen weer voorbij gaat als zij ouder worden. c 2 De gevaarlijke lente De verandering van luchtdruk in het voorjaar stelt bijzondere eisen aan alle organen van het menselijk lichaam. Daaron is het voorjaar tot in Mei toe gevaarlijk voor alle herstellenden en ouden van dagen. Vermijding van overmatige inspanning en het gebruik van vitaminerijk voedsel zijn noodzakelijk, willen zich geen on aangename gevolgen voordoen. Ook een bloed- zuiveringskuur, zoals onze grootouders die ook reeds kenden, verdient in het voorjaar alle aan was plotseling stil geworden. Zij voelde, dat deze vrouw, evenals zij. de kracht miste om aan een verstandige raad gevolg te geven. En heimelijk keek ze naar Berry, die, zoals hij daar stond, in hoge mate vertoornd over het gedrag van zijn nicht, zich op dit ogenblik zeker wel allerminst bewust was van het feit, dat hij het was, die haar gedwongen had tot het kiezen van de helsbrekende weg, die elk ogenblik naar de ondergang kon leiden Naar de ondergang! Bij het afroepen van de naam van elke nieuwe gast beefde zij over al haar leden. Misschien wist hij reeds, wie zij in werkelijkheid was. Misschien rinkelde juist nu, terwijl zij zich argeloos in de speel kamer bevond in de hall de telefoonwenste iemand Lady Astor te spreken om haar te ver tellen, dat Evelyn BancroftKon niet elk ogenblik ook de radio zijn stem verheffen en zeggen: Dames en Heren! Op verzoek van Scotland Yard geven wij het signalement van de oplichtster Nicole Irvine En wederom werd zij gekweld door die ver schrikkelijke angst, die haar keel dichtkneep en haar nochtans scheen te dwingen tot een kreet, welke ze niet zou kunnzn inhouden, wanneer ze hier nog een minuut langer moest blijven. Nog éénmaal wierp zij een schuwe, angst vallige blik op den man, die naast haar stond en drukte heimelijk zijn hand. Dat was haar afscheidsgroet. Op haar tenen sloop zij weg. Het gelukte haar onbemerkt de bibliotheek te bereiken, vanwaar een deur eveneens toegang gaf tot de hall. Snel liep zij de trap af naar de garderobe, waar zij zich door een bediende in haar mantel liet helpen. Op hetzelfde ogenblik echter betrad een heer de vestibule. De bediende begaf zich naar den vreemdeling en vroeg, wat hij verlangde. Nadat beiden slechts enige woorden gewisseld hadden, wendde de bediende zich tot de jongedame, die juist aanstalten maakte het huis te verlaten. „Pardon, Miss Evelyn Bancroft, hier is een heer, die u wenst te spreken. Hij is rechercheur van Scotland Yard en beweert belangrijk nieuws voor u te hebben van een zekere Miss Irvine." Verbijsterd staarde zij den bediende aan, terwijl ze hem op fluisterende toon verzocht zijn boodschap nog eens te herhalen. Terwijl hij beveling. Wat dit betreft kunnen wij vele oude huismiddeltjes gerust in ere herstellen. Voor zo'n bloedzuiveringskuur gaf men vroeger zwavelpreparaten, ricinusolie, enz.; tegenwoor dig beschikken we voor dit doel over vele be proefde preparaten. Doch met spécialité's alleen komt men er niet; de diëetkwestie verdient minstens evenveel aandacht: minder vlees, zo veel mogelijk vers fruit, ondanks het gevoel van loomheid veel beweging in de buitenlucht doch daarbij goed gekleed. Ook veel melk drinken is bevorderlijk om ons door de voor jaarsmoeilijkheden heen te halen. Een bekend Amerikaans voedingsspecialist geeft het vol gende voorjaarsdiëet: epn derde melk, een derde fruit en het laatste derde deel naar believen. Ragnar Berg werkte deze formule voor het West-Europese klimaat als volgt om: eet vijf tot zevenmaal zoveel aardappelen, wortelen, groente, fruit en melk in alle vormen, als alle andere levensmiddelen te zamen. KIP MET TOMATENSAUS. I kip, l busje tomatenpuree, 40 gram bloem, I eetlepel citroensap, boter, ongeveer 40 gram, l L. bouillon, peterselie, l ui, worteltje, 2 kruid nagels, - laurierblad, zout. We snijden de kip aan stukken, wassen deze en zetten het vlees op met l liter water, de peterselie, het uitje, de wortel, kruidnagels, zout en laten het langzaam gaar trekken, ge durende ongeveer een uur, nemen daarna het vlees uit de bouillon en zeven dit laatste, waar na het vlees ontdaan wordt van de beentjes. We smelten de boter en vermengen hiermede de bloem en tomatenpuree en tenslotte onge veer één liter bouillon, als de saus te dik wordt, het laatst voegen we het citroensap erbij, en laten de stukjes vlees nog een minuut of lien zachtjes meekoken. Presenteren met rijst of aardappelpurée. CITROENSOUFFLé. 3 citroenen, 125 gram suiker, 2/2 dL. slag room, 3 eieren, 25 gram gehakte amandelen, 8 bladen witte gelatine. We zetten de gelatine in ruim water te weken en persen de citroenen daarna uit, voegen de suiker bij het sap cn lossen deze in een steel pannetje op een kleine pit op, onder voortdurend roeren, voegen een klein scheutje heet water bij en lossen in deze vloeistof de geweekte en goed uitgeknepen gelatine op. De eierdooiers worden goed schuimig geklopt en met kleine beetjes komt de warme vloeistof hierbij. De room en de eiwitten worden met een tikje zout stijf geklopt, en, indien de citroenmassa drillerig wordt, hierbij gevoegd, waarna alles in een glazen viaschaal wordt overgegoten om stijf te worden en de amandelen over de boven kant worden gestrooid. We presenteren deze soufflé met vanille wafeltjes AARDAPPELKOEKJES. 500 gram koude aardappelen, 35 gram boter, peper, zout, gehakte peterselie, 60 gram ge raspte kaas, l ei, paneermeel. Aardappelen fijn maken of malen. Boter smelten en de aardappelpurée er door roeren evenals de kaas, peterselie, peper, zout en eierdooier. Het wit kloppen met een lepel water en daarna gebruiken om de kleine, rond ge vormde koekjes, die eerst met paneermeel be strooid zijn, in om te wentelen. Frituurvet heet maken en hierin de koekjes goudgeel bakken, warm opdienen. II <Wüi {wee v&JmiA C ZONDER CHAUFFEUR ALLEEN TUBCMABKT ZO TELEF. I5/36 - BETROUWBARE WAGEN5 VANAF. r. Sr P. DAS sprak, wierp zij haastig een blik op de grote, zware deur van de vestibule, welke open stond, doch daarna blijkbaar het hopeloze van haar toestand beseffend, liet zij het hoofd op de borst zinken en trad zij met kleine, onzekere stappen toe op den man, die haar wenste te spreken. „Ik sta juist op het punt naar huis te gaan, meneer. Doet u mij een genoegen en vergezelt u mij, dan kunt u mij onderweg alles vertellen. De man knikte toestemmend. Zonder verder een woord te wisselen, verlieten zij de hall en stapten zij in een taxi, welke voor het huis gewacht had. Een uur later stond Nicole Irvine tegenover commissaris Ferguson. Het verhoor duurde niet lang. Zij bekende wederrechtelijk van de naam Evelyn Bancroft gebruik te hebben gemaakt met het oogmerk een aantal zakenlieden, wier namen zij allen noemde, tot het zonder betaling afgeven van verschillende artikelen te bewegen. Zij had op deze wijze in veertien dagen tijds 4000 pond schulden gemaakt. Op de vraag van den commissaris, of zij in 't geheel geen geld in haar bezit had gehad, vertelde zij van de juweliersfirma Colman Bros, een kostbaar collier, ter waarde van 2000 pond op zicht te hebben gehad en dit voor 1000 pond onmiddellijk weer te hebben verkocht. Van dit bedrag had zij, als voorlopige betaling, 200 pond aan Colman Bros overgemaakt, terwijl zij de andere 800 pond voor verschillende doel einden had uitgegeven. Commissaris Ferguson gaf opdracht haar on middellijk naar het huis van bewaring te laten overbrengen en daar door de bekentenis van de verdachte verdere verhoren overbodig waren, werd nog diezelfde nacht het proces verbaal aan de justitie toegezonden. Lucretia Borgia's particuliere leven. Jules Savages, directeur-generaal van het gelijknamige concern, arriveerde om negen uur in de ochtend met de trein uit Brussel. Onver wachte gebeurtenissen op de Londensche beurs hadden hem genoodzaakt zijn onderhandelingen met een Belgische financiële groep voor enige dagen te onderbreken. KINDERJURK MET BIJPASSEND BROEKJE. Succespatroon 1640. Prijs 0.30 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Allerliefst kinderjurkje van mouseline met stipje of andere fantasie weefsels, ook ir. effen pastei lint heel mooi! Pasje in geschulpte lijn met sluiting mid denvóór. Smal kraagje van piqué, dat in het halsje geregen wordt Klein pofmouw tjes. Inplaats van piqué kan ook een effen stof verwerkt worden voor kraag en rechte manchetjes. Broekje van hetzelfde mate riaal, dat de onderjurk vervangt. Aan bo venkant afgewerkt met elastiek. Ben. mat voor 4 jaar is 2 M. en 25 c.M. garneerstof. Patronen 24 en P -t iaar GOEDE KNIPPATRONEN Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van 0.35 in postzegels aan de Moderedactrice, Muzenstraat 56, Den Haag. WELSH RAREBIT. 120 gram geraspte kaas, 2 eetlepels melk, 1 ei, 35 gram boter, l/2 theelepel mosterdpoeder, peper en zout. Boter smelten in steelpan, mosterpoeder er door roeren, melk en kaas en zachtjes, steeds roerende, verwarmen totdat de kaas gesmolten is, daarna het geklopte ei er bij voegen en blijven roeren, totdat de massa dik is en over stukjes beboterde warme toast uitspreiden. Warm serveren. NOUGAT. 3 ons suiker, l'/2 ons amandelen. Amandelen in heet water broeien tot de bruine velletjes loslaten. Suiker liefst in een ijzer pannetje opzetten op niet te grote vlam en roeren tot ze lichtbruin van kleur is. Langs de kanten begint de suiker dan iets schuimig te worden, de amandelen een ogenblik mede ver warmen en de pan van het vuur nemen. Bakblik of stenen aanrecht met boter insmeren en daar op de inhoud van het pannetje gieten; glad strijken met een in heet water gedompeld mes. Als de massa bekoeld is van het aanrecht of bakblik afnemen en in stukjes breken. In plaats van amandelen kan men ook pinda's nemen, die men pelt en aan stukjes hakt; men neemt dan echter b.v. 2 ons gepelde nootjes en ruim 2 ons suiker; het is eveneens smakelijk en veel goedkoper. Savages begaf zich onmiddellijk na aankomst in de Britsche hoofdstad naar de beurs om daar het verloop van een transactie bij te wonen, welke vijf zijner agenten volgens een nauw keurig uitgewerkt plan, hadden door te voeren. Savages placht zich over het algemeen slechts zelden op de beurs te laten zien. Vast houdend aan een principe, dat hij „Savages' inwendige soliditeit" noemde, vermeed hij zorg vuldig die speculaties, voor welker welslagen handelservaring en gezond verstand niet vol doende zekerheid boden, wanneer het geluk niet een handje meehielp. En Savages had in zijn leven meer dan eens ervaren, dat „geluk" het best te vergelijken is met een onbetrouw- baren employé, die op zekere dag om onver klaarbare redenen de zaak verlaat om even on verwacht bij een concurrent op te duiken. Vandaag echter bleek het nodig zich aan de beurs te vertonen, want Mac Campbell zijn concurrent, wien het gelukt was veertien weverijen onder het steeds machtiger wordende Esna-concern te brengen, bereidde zich ten aan val voor. Nu was het zaak Campbell vóór te zijn en de strijd naar het kamp van de tegen partij te verplaatsen. Het vechten op vijandelijk grondgebied betekende de beste verdediging. Alles was voorbereid voor de grote slag. Savages onderhield zich in de hall van het enorme beursgebouw, schijnbaar volkomen kalm met een zijner kennissen en scheen er zich niet in het minst voor te interesseren, dat Parker, bijgenaamd „the blue boy", omdat hij sinds jaren in hetzelfde blauwe, bijna geheel versleten colbertje rondliep, met luide stem 1500 aan- deelen der Esna-fabrieken tegen een koers van 8J4 aanbood. En daar klonk ook reeds de hese stem van Savages' tweeden agent, die, zwaar leunend op een kruk, door de zaal hinkte. „Esna-fabrieken", riep hij, „8 1/5!" Hij wendde zich nu tot iemand die verbaasd was blijven staan. „Hallo, Teddy! Wat trek jij voor een ongelukkig ge zicht? Esna's, jongeman, voor 8 1/5 aangeboden. |ij staat immers op zo goede voet met Camp bell! Zal ik eens bewijzen, dat ik je vriend ben? Daar gaat-ie dan. Laatste aanbieding wegens algehele opruiming. Esna-fabrieken! 1200 stuks tegen 8 1/6!" (Wordt vervolgd.) INT. Op de bijeei organisaties, aa Vredes-Campagi volgende organi Vereniging v Staatsburgersch gang"; Coöpei Bestuurdersboni Internationale Vrijheid. Behandeld w grote, national gebouw te Ami 12 April a.s hebben te Ams gesloten organi en het Gooi. Op 5 Mei e.k worden gehoud stellende leden van organisatie worden, dat 2 hebben. De heer F. het Ned. Comi I.V.C. uiteenzet de Volkenbond; Inlichtingen zijn te verkrijg Haarl. Comité: weg 8, Bloemer DAME IN DE E Maandagavoi schipper door bouwen van d de Manpadsbr midden in de Ook dreef daar Met stokken zoeken en dit luxe auto éér werd de politii steld, die ook vroeg om de a geschiedde doe Van Son. Toer vlakte was, kvi dekking dat de zat. het bleel vermiste 45-jai houdster van i Vermoedelijk afgeweken, da: auto enige mi voor deze in h Het stoffelijk huisje op de gebracht. VERG, De onderlin hout en O." h gadering in C Na de gebi van huishoudel voor het keure zomer. Deze gekeurd wordi 4 Portabl* verschillei Vertegenwooi Zijlstraat 90 is, belooft di worden. Voor de i prijsvraag he gegeven. Een uitgereikt wor Tenslotte hi Vreeden uit lezing met f aanvangende per auto, ove ravijnen, en door Egypte, Sphinx van G enz., waarbij beeld kregen de verschillen Ter keuring K. Goudzwa Boting primi calceolaria's, 3 punten; v. 7 punten. Voetbal. eerst in de ei te slaan. De ook een geli ronde te ove einde hard aa wel te bereik UW i 14 kar. vanaf paar, M. Th. VJ Binnenweg SO b, H

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 4