■v Peek Cloppenburg w oor Vrouw SPORT-COSTUMES in alle kleuren HEENK Koelkasten Ijskasten De Dame, die zich Bancroft noemde TWEEDE BLAD Vervolg Plaatselijk Nieuws Nerveuze Mensen. Nieuwe behandeling van brandwonden. van eenvoudig tot brutaal RECEPTEN 12 MEI 1938 Ho. 19 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT WIJZIGING OVEREENKOMST GASLEVERING AAN BENNEBROEK. De in 1908 tussen onze gemeente en de ge meente Bennebroek voor 30 jaar gesloten over eenkomst inzake de levering van gas aan laatst genoemde gemeente, loopt at op 11 Jan. 1939. Het gemeentebestuur van Bennebroek heeft tijdig te kennen gegeven, dat op continuering der overeenkomst prijs wordt gesteld, mits ten opzichte van enkele wijzigingen overeenstem ming kon worden bereikt. Aanvankelijk werd gemeend, dat de gemeente Bennebroek voor straatverlichting en voor ver lichting van gemeentegebouwen slechts gas mocht gebruiken. Duidelijk blijkt dat uit de overeenkomst niet. Sedert in Bennebroek een electrisch net is aangelegd, is de verlichting der gemeentegebouwen met gas niet steeds vol te houden. Daartegenover staat, dat Bennebroek zich bereid verklaard heeft definitief vast te leggen, dat de straatverlichting met gas zal ge schieden. Dat men zich de mogelijkheid van een andere verlichting b.v. met natrium van de Rijksstraatweg en andere belangrijke verkeers punten wenst voor te behouden, is een billijk en logisch verlangen. Een gevolg van de aanleg van een electrisch net in Bennebroek, behoort naar de mening van die gemeente ook te zijn, dat het verbod om aan andere dan Heemstede concessie te verlenen voor de levering van licht, warmte en kracht, komt te vervallen. Verder heeft mondeling overleg met Benne broek er toe geleid, dat het le lid van artikel 5, waarin de prijs wordt geregeld die door Benne broek moet worden betaald voor de straatver lichting, wijziging behoort te ondergaan. Momenteel is verschuldigd voor iedere lantaarn, voorzien van 3 pits-branders, 2 cent per brand- uur, bij een gegarandeerd aantal branduren van minstens 1000 per jaar van alle lantaarns, welke in de loop van een jaar voorkwamen op de ver- lichtingsstaten. Thans wordt voorgesteld de verschuldigde vergoeding te bepalen op ƒ30. per jaar per lantaarn voor z.g. avondlantaarns en op 40.— per jaar per lantaarn voor z.g. nachtlantaarns. Hierin zijn dan alle kosten be grepen als gaslevering, onderhoud, bediening, aanlegkosten e.d. De aldus gewijzigde overeenkomst kan voor 10 jaar verlengd worden. B. en W. stellen de Raad voor daartoe over te gaan. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: T. v. d. Klashorst, Meerweg 25b, schort; J. v. Goyenstraat 31, alpinomuts; v. d. Aar, Kastanjelaan 35, dames horloge; N. S. v. d. Erf, lepenlaan 8, nikkelen polsbandhoi-logeLoonian, Julianapiein kope- ren penning en etui met rozenkrans; Lammerse, J. v. Goyenstraat 28, bus met vet; Luiken, Koedietslaan 12, sierduif; Bureau van Politie, padvindersmes; H. de Winter, M. Hobbema- straat 34, gouden ring; Firma R.E.W.O., Binnen weg, rijwielbelastingmerk; Bureau van Politie, bontmuts; Wipperplein 16, hondenhalsband; Westerveld, Lombokstraat 34, rijzweep; J. A. v. d. Meij, Camplaan 1, portemonnaie met inh. De Goede, Laan v. Rozenburg 29, jongensjas; Bureau van Politie, rozenkrans. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 2 tot en met 7 Mei genomen 585 douchebaden en 33 kuipbaden. Aan 49 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 81 volwassenen gebruik gemaakt. Roman van NORBERT GARAI. (Nadruk verboden.) 8) Dr. Stanhope knikte. „Inderdaad, u had niet beter kunnen handelen, Mr. Savages". „Ongelukkigerwijze", zo vervolgde deze, „was ik echter zo zwak m'n vrouw te vertellen, dat ik het geweest was, die haar tot deze beursspecu latie had aangezet. Ik zou haar het geld graag teruggeven, als ik maar de zekerheid had, dat ze nu eindelijk van haar speelwoede genezen is". Hij wond zich op en voor de bank met grote passen heen en weer lopend vervolgde hij: „Mijn vrouw is zo verblind, niet eens in te zien, dat het mij zelf zwaar valt zo streng tegenover haar te moeten optreden. Wat moet ik doen, dokter? Mijn vrouw heeft sinds die dag een hartgron dige haat tegen mij opgevat. Ze verafschuwt me en laat dat bij elke voorkomende gelegenheid blijken. In haar ogen ben ik slechts een bedrie ger. Moet ik haar het geld teruggeven? Kan ik het haar teruggeven? 50.000 Pond zijn toch geen 50.000 pence!" Hij zweeg. Twee grote Barsoishonden waren, vrolijk blaffend, tegen hem opgesprongen. Toen hij opkeek zag hij zijn vrouw naderen in gezel schap van enige gasten. Onmiddellijk had hij zich hersteld; geen spoor van opwinding was op zijn gelaat te lezen. Mrs. Savages bleef voor den geleerde staan. „Ik wide u nog zeggen, dat uw rapport in het proces-Nicole Irvine bijzonder interessant was". „Het viel me uiterst moeilijk dit rapport uit te brengen, mevrouw", antwoordde Stanhope, „want het heeft tenslotte over het lot van een mens beslist". „Ik vond juist uw oordeel nog veel te mild. Eerlijk gezegd, geloof ik niet, dat levenshonger de oorzaak was. Dit meisje had eenvoudig een misdadige aanleg...." „Mevrouw, ik spreek u niet graag tegen, maar eerst gisteren kwam mij weer een geval van zelf In de tegenwoordige tijd worden aan de lichamelijke en geestelijke werkkracht grote eisen gesteld en het is geenszins te verwonderen, dat zenuwzwakte en overspanning de gevolgen zijn van dit algemene verschijnsel. Het leven eist gezonde, krachtige mensen, die er tegen op kunnen en daarom is het nodig de eerste ver schijnselen van nervositeit te bestrijden. De oorzaken zijn meestal op overwerken terug te brengen, op te grote geestelijke in spanning, doordat de overbelaste zenuwen niet voldoende rust gegeven wordt. Vermagerings kuren, sterk bloedverlies, onregelmatige leef wijze, uitputting na ernstige ziekten kunnen zenuwzwakte tengevolge hebben. Ontspanning voor lichaam en geest, meermalen zelfs veel rust, hebben de zenuwen weer evenwichtig moeten maken. Om dit laatste te bereiken, zal het nodig zijn om licht verteerbare spijzen te gebruiken, waaraan geen specerijen zijn toe gevoegd. Melk, eieren en vis met mate, doch bij voorkeur zo min mogelijk vlees, liefst kalfsvlees. Groenten, ook rauwe, zijn zeer aan te bevelen, terwijl de meestal sterk verminderde eetlust op gewekt moet worden door afwisseling in het menu te brengen. Het laatste is trouwens voor iedereen aan te bevelen. Dranken mogen even min prikkels bevatten, die het bloed verhitten en daarom zijn sterke koffie, thee en alcoho lische dranken verboden. Een glas lichte wijn zal een enkele maal een betere hartwerking geven in gevallen van hartzwakte. Goede, zuivere lucht is een eerste voorwaarde, zowel overdag als 's nachts, terwijl men dagelijks een wandeling moet maken in de frisse lucht, niet in de met stof bezwangerde stadsstraten. Gevoelt men zich na de geringste inspanning moe, dan is een flinke wandeling de eerste tijd niet aan te bevelen, doch zoekt men een rustig, zonnig plaatsje op, waar men volop genieten kan van de zuivere lucht. Diepe adem halingen en langzaam ademen zijn gewenst, aangezien de bloedsomloop hierdoor bevorderd wordt. Vroeg naar bed gaan is noodzakelijk, aangezien overspannen mensen van de nacht geen dag moeten maken, geen bioscopen moeten bezoeken noch op andere wijze uitgaan, die hun zenuwen onnodig prikkelt. Een tijd lang zal het nodig zijn zich genoegens te ontzeggen, waar aan men in normale gevallen gaarne deelneemt, zelfs het lezen van opwindende of inspannende boeken is verkeerd. Negen uur slaap is nood zakelijk voor nerveuze mensen evenals het nemen van middagrust. Gemoedsrust is van het grootste belang en opwinden moet voorkomen worden. Strijdlustige familieleden gaat men liefst zoveel mogelijk uit de weg, want innerlijke vrede en rust sterken de zenuwen. De omgeving, in welke nerveuze en overspannen mensen dagelijks omgaan, moet inderdaad rekening met hen houden en moet voor ogen houden, dat een vaak niet zeer ernstig genomen nervosi teit zeer dikwijls ernstige lichamelijke en geeste lijke storingen tengevolge kan hebben. Een volkomen zenuwuitputting is later niet meer zo gemakkelijk te genezen, dan helpt de goede wil alléén niet meer. Nerveuze mensen, die gezond willen worden, moeten hun zenuwen met energie in bedwang weten te houden, en zich niet zonder meer laten gaan. De tijd, waarin wij leven, eist krachtige mensen, die de hun toegewezen plaats met toewijding kunnen vervullen en hun familie en omgeving niet tot last zijn. moord ter ore van een jongen student. En ook hier betrof het een geval van levenshonger, mevrouw, levenshonger, die, wanneer hij niet verzadigd wordt, zielsdepressies, melancholie en zwaarmoedigheid tengevolge heeft, gevoelens, die een jong leven in de dood kunnen drijven. PubertiteitsverschijnselenZeer zeker, die kunnen van voorbijgaande aard zijn, maar vaak ook, zoals bijvoorbeeld bij dezen student, wor den we getroffen door de erkenning, dat levens honger even tragisch in zijn gevolgen kan zijn als physieke honger. En dit jonge meisje, Nicole Irvine, heeft..." „Voor het brutale optreden van dat persoontje bestaat geen enkele verontschuldiging", onder brak Mrs. Savages den geleerde op bitere toon. „Ik zie wel, dat wij met betrekking tot deze kwestie van mening verschillen, dokter. Het spijt me, dat we dit interessante gesprek, in verband met mijn gasten, niet kunnen voort zetten. Ik zou tt graag verzocht hebben mij een dezer dagen nog eens te willen bezoeken, maar ik vertrek morgen naar het Zuiden". Savages wierp haar een verbaasde blik toe. „Ga je morgen weg?", maar zich snel herstel lend, voegde hij er, zonder haar antwoord af te wachten, aan toe: „Ach ja, natuurlijk! Het seizoen is immers ten einde". Toen Mrs. Savages van den geleerde afscheid had genomen, zaten beide heren nog lang zwij gend op de marmeren bank. Het donkere rood van de ondergaande zon schemerde door het groene loof. Langzaam verbleekte het en de koelte van de avond maakte zich reeds merk baar. „U wilt, dat ik u een raad geef, Mr. Sava ges?", zei Dr. Stanhope, plotseling de stilte ver brekend. Savages keek op, maar zonder diens antwoord af te wachten, vervolgde de geleerde: „Welnu, ik zal trachten u een uitweg te wijzen uit deze impasse. Ik ben het volkomen met u eens, dat u uw vrouw die 50.000 pond niet terug mag ge ven zonder de zekerheid te hebben, dat dit kapi taal niet opnieuw door de hartstocht voor het spel van uw vrouw in gevaar wordt gebracht. Wat zou u er van zeggen om dit geld eens bij een bank te deponeren... namelijk" de oude heer schraapte omstandig zijn keel -...„het zou toch kunnen gebeuren, dat de familiekring Met een ijzeren wil moet men zijn zenuwen weten te overwinnen, want jammeren en klagen over nervositeit heeft geen nut. Energie en zelf opvoeding hebben tot dusverre slechts mede gewerkt om zwakke zenuwen te overwinnen. „Waar een wil is, is een weg!" 3? j Brandwonden! Welk een pijn en smart zijn hiermede vaak ten nauwste verbonden. Hoe radeloos zijn velen bij het zien van oplaaiende vlammen en handelen hierdoor ten enenmale verkeerd. Dikwijls leest men van vrouwen, wier kleding in aanraking kwam met vuur en die de straat opholden, inplaats van zich onmiddellijk op de grond te werpen, waardoor de vlammen uitdoven. Is iemand in de omgeving, dan haalt men vlug enige dekens, die men op de betrok kene werpt en rolt hem (haar) over de grond heen en weer. dan zelf allerlei middeltjes toe te gaan passen. In Amerika, Montreal, heeft Dr. Kessler een nieuwe therapie toegepast bij brandwonden en wel door een gecombineerde bestraling met Quarzlicht en warmte. De behandeling van brandwonden met zalf, omslagen, baden, e.d. gaven de patiënten veel pijn, terwijl rust juist zo nodig is, evenals ver zachting der veelal ondragelijke pijnen. Wat toch doet het dier in dergelijke gevallen? Het zoekt de zon op, laat warmte en ultra vio lette stralen op de wonden inwerken, waardoor zij snel genezen. Hoe eenvoudig lijkt dan een behandeling van brandwonden door lichttherapie, niet waar? De patiënt wordt ontkleed en onder de warme stra len van een Salluxlamp gelegd, waardoor de pijn vermindert en om de aangrenzende, niet gebrande huid steriel te houden, gebruikt men het ultraviolette licht der Quarzlamp. Deze be handeling wordt dagelijks herhaald, waardoor nieuwe huid gevormd wordt, en men de ziekte kiemen doodt. Men heeft niet steeds verband te wisselen, daar de wond langzaam opdroogt en zich een dunne korst vormt, die de gevoelige delen afdekt. Op deze wijze trekt de huid onder de gene zing niet samen, zodat geen littekens ontstaan. De huid wordt na de Quarzlichtbestraling na genoeg glad en is weer geheel en al soepel. In dien er toch reeds infectie heeft plaats gehad, HAARLEM: GROOTE HOUTSTRAAT 38-40 Wanneer men iemand, die ernstige brand wonden heeft, ontkleedt, moet dit met de uiter ste zorg geschieden, opdat de huid niet meegaat. Men heeft bij brandwonden verschillende gra den; in de eerste graad is de huid slechts rood, in de tweede graad heeft men reeds pijn en vormen zich blaren, terwijl in de derde graad het lichaam verkoolt. Verbrandingen in de eerste graad geneest men met omslagen var)'lijnolie en kalkwater, vaseline of zalf. Heeft men blaren, dan moeten deze niet door de leek doorgeknipt worden, daar dan meestal infecties ontstaan met etterachtige afscheiding, waardoor meestal lelijke rode plekken, soms zelfs littekens ontstaan. Men denke er steeds aan, dat bij brandwon den van enige betekenis niet alleen de huid wordt aangetast, doch dat ook het organisme er mede in betrokken wordt. De huid is niet alleen dekorgaan, doch heeft vele kleine kliertjes, die bepaalde stoffen aan het lichaam toedienen. Zijn grote gedeelten van het lichaam ver brand, dan is hiermede meermalen het lever, der betrokkenen gemoeid. Zelfs, indien de patiënt geneest, kan de be handelende geneesheer menigmaal niet voor komen, dat zich littekens vormen, zó zelfs, dat gelaat, handen of welk lichaamsdeel ook meer malen misvormd worden. Bij lichte brandwon den is het beter om een dokter te raadplegen, zich mettertijd uitbreidde. De natuur heeft het, wonderbaarlijker wijze, zo ingericht, dat zo'n klein wezentje in staat is een ingrijpende ver andering te brengen in het gevoelsleven van de vrouw. Mrs. Savages zal dan inzien, dat het niet in uw bedoeling lag om het geld afhandig te maken..." „Een voortreffelijk idéé!" „Nietwaar?!", zei dr. Stanhope voldaan en opstaande, vervolgde hij, „de avondwind, die van de rivier komt, is wat fris. Ik behoor nieto meer tot de jongsten, Mr. Savages, en mijn rheu- matische aandoeningen herinneren mij daaraan maar al te vaak". Daar dr. Stanhope beleefd, maar beslist wei gerde te blijven souperen, bracht Savages hem naar de garage, waarin de auto van den geleerde was ondergebracht. „Als ik het kapitaal nog met 20.000 pond van mijn eigen geld vermeerder, zal dat op mijn vrouw" zeker een uitstekende indruk maken". „In de eerste plaats zal het zeker wel op de baby een uitstekende indruk maken, wanneer u hem een bankrekening met op de debetzijde een bedrag van 70.000 pond in zijn wieg legt", antwoordde de oude Stanhope, vergenoegd glim lachend. Zeer tevreden over zich zelf klom hij in zijn auto. Hij was er vast van overtuigd met een eenvoudige raad een zeer gecompli ceerde kwestie uit de weg te hebben geruimd. Was hij zijn eigen uitspraak vergeten? Wist hij niet meer, dat hij nog slechts enige uren ge leden de ziel van een vrouw had vergeleken met de kleur geel, die in de spectraalanalyse 350 ver schillende tinten vertoont...? De avond viel en maakte door zijn vochtige mist een langer verblijf in de tuin onmogelijk. De gasten maakten zich gereed om te vertrek ken. Jules Savages liet hun wagens voorrijden en verhinderde op deze wijze een partij poker, die zich anders zeker tot de vroege morgen zou hebben voortgezet. Toen de laatste auto eindelijk in de mist ver dwenen was, trad hij in de hall terug en ging met trage, aarzelende schreden de trap op, die naar de eerste verdieping voerde, waar o.m. het boudoir van zijn vrouw gelegen was. Hij klopte aan de deur en luisterde. Niemand antwoordde. Voorzichtig drukte hij de knop om dan wordt deze lichttherapie eveneens met goed gevolg toegepast en de etterachtige wonden krijgen al spoedig een zuiver aanzien. Van groot belang is tevens bij deze behandeling, dat de patiënten zich veel beter gevoelen door de aan merkelijk mindere pijnen, waardoor het mogelijk is, dat zij slapen, hetgeen hun zenuwen veel minder gevoelig maakt. CITROENPUDDING. 4 eieren, 160 gram suiker, sap van 23 ci troenen, 1 d.L. water, 6 bladen witte gelatine. De gelatine wordt een minuut of tien in koud water geweekt. Intussen kloppen wij de dooiers met de suiker totdat ze schuimig zijn, voegen er het gezeefde citroensap en de suiker bij en brengen de massa roerende aan de kook, met een asbestplaatje onder de pan, om te voor komen, dat de grote warmtetoevoer de eieren doet schiften. Zodra de eieren dik gebonden zijn, nemen we de pan van het vuur, lossen er de goed uitgeknepen gelatine in op en laten alles afkoelen en zien we, dat het geheel drillerig wordt, dan wordt het wit der eieren goed stijf geklopt met een tikje zout en daarna bij de crème gevoegd. Is alles voorzichtig dooreen ge mengd, dan wordt de pudding in een omge spoelde stenen vorm gedaan om volkomen koud en stijf te worden. Presenteren met een wafeltje. laag en trad het, geheel in het duister liggende vertrek binnen. Door een kier van de deur, die toegang gaf tot de kleedkamer zag hij licht sche meren. „Wie is daar?" hoorde hij zijn vrouw vragen. „Ik! Jules!" „Jules? wat wil je?" „Ik wou eens met je praten, Elis". „De zaak, die je met me te bespreken hebt, zal toch wel niet zó belangrijk zijn, dat ze niet tot morgen kan wachten". Hij draaide het licht aan. „Morgen vertrek je immers! Hoe zou je dan nog tijd kunnen vin den om dingen te bespreken, die ons beiden na aan het hart liggen?" „Dingen, die ons beiden aan het hart liggen?" hoorde hij haar vragen. „Zeg je, dingen, die ons beiden aan het hart liggen?" De hoon, welke in haar stem lag opgesloten, maakte hem zo woedend, dat hij een grijnzende Pierrot, die in de hoek van een met blauw fluweel beklede fauteuil zat en zichzelf verge noegd in een hoge toiletspiegel scheen te be wonderen, opnam en door de kamer slingerde. Een witte Angorakat, die tot dusver nog niet van haar aanwezigheid had blijk gegeven, waande zich nu in haar rust gestoord, trok een kromme rug en blies vervaarlijk in zijn richting. „Waarom antwoord je niet?", vroeg Elis vanuit de kleedkamer. Savages draaide, als om elk verder debat te vermijden, het licht uit, doch op hetzelfde moment klonk ook reeds haar stem: „Ben je er nog, Jules?" Toen ook nu het antwoord uitbleef, werd de deur van de kleedkamer plotseling geopend. Op de drempel bleef Elis staan, een verbaasde blik werpend op haar echtgenoot, die in het nu naar binnen vallende licht duidelijk zichtbaar was. Ze wist zich echter spoedig te beheersen, ging met een hautain gebaar aan hem voorbij en draaide het licht weer aan. Vervolgens begaf zë zich naar haar toilettafel, waaraan ze, met de rug naar hem toegekeerd, plaats nam. „Wat had je me te zeggen, Jules?" Ook Savages scheen zich nu weer te hebben hersteld. Hij trachtte in de toiletspiegel haar blik te ontmoeten, maar waar zij het juist scheen te vermijden hem aan te zien, gaf hij deze poging spoedig op. JAPON VOOR GEZETTE DAMES. Succespatroon 1968. Prijs 0.30 en 0.05 voor adm. en ver zendkosten. Kleine, weinig opvallende patronen op een donkere fond zijn evenals alle effen dunne wollen en zijden weefsels geschikt voor dames, die meer aandacht aan haar figuur moeten besteden, dan hare slanke sexegenooten. 1968 Afkleedend is ue V-vormige halslijn, evenals het voorpand, dat in schuine lijn overslaat. De taillelij n is pl.m. 5 c.m. la ge,r dan de normale, hetgeen voor gezet te figuren gewenscht is. Tweebaansrok, waarvan de achterzijde een paar figuurnaadjes heeft en de voor kant een paar diepe plooien te zien geeft, die voor een groot doel zijn opgestikt. Bij een effen zwarte of donker blauwe ja pon kan men b.v. een kanten of georget- techabot koopen, die altijd weer flatteus is. Patronen beschikbaar in de maten 46 —48—50 en 52. GOEDE KNIPPATRONEN. Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van ƒ0.35 in postzegels aan de Moderedactrice, Muzenstraat 56, Den Haag. O Electrische voor vulling met gebroken ijs. IN VELE MODELLEN Groote Houtstraat 99 „Ons huwelijk begint vormen aan te nemen," zei hij eindelijk, elk woord nauwkeurig over wegend, „die ik niet kan goedkeuren. Je ver trekt morgen naar Nice en je hebt het schijn baar nog niet eens de.moeite waard gevonden mij dat mede te delen." „Ook ik ben het er met mezelf over eens ge worden," antwoordde zij rustig, „dat men ons huwelijk niet bepaald gelukkig kan noemen. Maar tenslotte heeft men er zich bij neer te leggen, dat de werkelijkheid slechts bij hoge uitzondering overeenstemt met het ideaal, dat men zich gedroomd heeft." „Het lijkt mij daarom dienstig althans te trachten....", begon hij op onzekere toon, „of niet „Het lijkt mij dienstig te trachten nutteloze debatten te vermijden," onderbrak ze hem scherp. Zij keerde zich thans met een ruk om en in de blik, die ze hem toewierp lag die aan matigende eigendunk en kwetsende hoogmoed, die hem haar voorouders reeds hadden doen haten. De leden van haar familie, die hem van tijd tot tijd bezochten, met lege zakken, maar doordrongen van het gevoel afstammelingen van een eeuwenoude Schotse adel te zijn, toon den hetzelfde gelaat als hun voorouders, voor wier geschilderde portretten zij zich in stille aanbidding plachten te verzamelen. Het was het hoogmoedige van den geportretteerden, eersten Davis geweest, dat Savages eens in een woedende bui „het familiegezicht" genoemd had. En de hoogmoed van vele generaties lag thans ook opgesloten in de blik, die zijn vrouw hem toewierp. „Je moet toch begrijpen, Elis," riep hij wan hopig, „dat Ik niet anders kan en mag handelen. Als ik nu niet sterk genoeg ben om je harts tocht voor het spel energiek te bestrijden, dan zal mij later eerst recht de kracht daartoe ont breken. Je zult toch moeten toegeven, dat ik niet kleinzielig ben. Het bedrag, dat jij voor jezelf gebruikt hebt, vertegenwoordigt een kapitaal." Heftig vroeg ze hem, of dat misschien een verwijt betekende? (Wordt vervolgd.)

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 3