TEEUWEN'S KOLENHANDEL Voorjaarsprijzen PRIMA DROGEBRECHCOKES WONINGEN Gewijzigde Dienstregeling -r MAARSE KROON De kuur van Professor Petterson Uw lachspierenLos BELASTING HEEREN COSTUMES H. F. SGHRAMEIJER Zwemvijver Heemstede. Melkinrichting Bronstee Melkinrichting Bronstee Voor Tuinartikelen J. KORT, Ijzerhandel SPORT «wl lives 'WAkujuh INGEZONDEN ":,S TONEEL ADVERTEERT EERSTE HEEMSTEEDSCHE CRT. F 16.50 per lOOO K.G. Telefoon 28037 VRAAGT EN DRAAGT v. Turnhout's Schoenenmagazijn WONINGCOURANT VOOR KENNEMERLAND DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT SCHOORSTEENBRANDJE. Dinsdagmorgen tegen half 6 werd de brand weer gealarmeerd voor een schoorsteenbrandje in perceel Molenwerfslaan 96. De bewoner had hei fornuis met hout aangemaakt, waardoor de totaal vervuilde schoorsteen in brand raakte. De brandweer doofde het vuur met zakken zand en zout. De brandspuit behoefde niet in werking gesteld te worden. Voetbal. Uit het H.B.C.-kamp, Waar wij wel even voor gevreesd hadden is Zondag bewaarheid geworden. H.B.C. is door Vosta geklopt en dan nog wel met 41. Hiervoor zijn verschillende oorzaken. Eerstens het veld, dat ongeschikt is voor zulk een wed strijd. Dan de verre reis, die weer per touringcar is geschied, wat o.i. het spel moet beïnvloeden en tenslotte de gedachte ,,'t is Vosta maar". Enfin, napraten geeft niet meer en de strijd is er des te spannender om geworden. De stand is thans, daar Volendam in eigen huis met 10 verloor, als volgt: H.B.C4 2 115 12—10 Brabantia 4 2 1 1 5 95 V.V.H5 2 1 2 5 10—14 Volendam 4 1 1 2 3 915 Vosta 3 10 2 2 6—7 A.s. Zondag wordt alleen VostaVolendam gespeela, daar in het Zuiden Missie wedstrijden gespeeld worden tussen Brabant en Limburg. H.B.C. II kampioen. Daar Lisse II van S.J.C. II verloren heeft is H.B.C. II nu Kampioen van de reserve le kl. van de D.H.V.B. en zal promotiewedstrijden moeten spelen voor een plaats in de 2e kl. R.K.F. Keeper Neve heeft Zondag een ongeluk ge had in Enschede. De eerste berichten waren: 4 ribben gebroken! Het valt echter nog mee. Wel moet hij enige dagen in Enschede blijven, maar komt toch deze week nog thuis. I j i ZONDER CHAUPFEUR ALLEEN TUCEMAEKT ZO TELEP. 1513e BETROUWBARE WASENS VANAP. r 5r P. DAG Zwemmen. H.P.C.-NIEUWS. Engelse zwemsters op bezoek. Behoudens goedkeuring van de Technische Commissie van de K.N.Z.B. zal H.P.C. op Zaterdag 9 Juli a.s., des middags of in de voor avond, een internationaal zwemfeest organiseren in de zwemvijvers aan de Glipperweg. Op dit zwemfeest zal starten een 10-tal damesleden van de „Southern Counties Ladies Waterpolo- Association', die o.a. een polowedstrijd zullen spelen tegen het eerste dameszevental van H.P.C. Ook op verschillende banen zullen de dames starten, terwijl tevens een schoonspring- ster bij het gezelschap is. De dames zullen bij diverse H.P.C.-families kunnen ondervinden, wat Hollandse, in casu Heemsteedse gastvrijheid be tekent. Aangezien H.P.C. geruime tijd geen gasten in zijn midden gehad heeft en vooral nu ons de eer te beurt valt zulke charmante visite te mogen ontvangen, rekent het bestuur op een geweldige belangstelling voor deze wedstrijden. Nadere bijzonderheden zullen zo spoedig moge lijk bekend gemaakt worden. Maandag zijn de zwemvijvers weer voor het bezoek opengesteld. Weinig H.P.C.'ers maak ten van deze eerste gelegenheid nog gebruik, wat begrijpelijk is, daar de IJsheiligen ons dit jaar wat al te goed bedacht hebben. Maar spoedig zal de warmte van de lentezon wel aan hun rijk een einde maken en zullen de oefenin gen in de openlucht weer kunnen beginnen. Vooral onze polospelers zullen hun koude-vrees spoedig moeten overwinnen, om goed getraind deel te kunnen nemen aan het jaarlijkse water- polotournooi, dat U.Z.C. op Tweede Pinkster dag te Utrecht organiseert. Zoals bekend begint in de week daarop onmiddellijk de zomer competitie. DUIVENSPORT. „Gevleugelde Vrienden", Heemstede. Wedvlucht vanaf Osnabrück op Zondag 8 Mei 1938. Afstand 235 K.M. In concours waren 242 duiven. Los 6 uur v.m. met Westen wind. Eerstgetoonde duif arriveerde om 10 uur 11 min. 7 sec., of per minuut 937.5 M.; laatste prijswinnaar 10 uur 43 min. 17 sec., of 822.6 M. per minuut. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1, 14, 18 C. Boonakker; 2, 20 H. Brouwer; 3, 5, 11, 15 A. v. Zadel; 4, 12 N. Leuven; 6, 9, 13, 16, 19 E. Vrugt; 7, 22 M. C. Fehres; 8 A. Verdonschot; 10 P. de Jong; 17 P. v. Egmond; 21 G. v. Santen. TAFELTENNIS. De wedstrijden om de N.T.T.B.-cup te Haarlem. De wereldkampioen Vana op bezoek. Door een oud-tafeltennisser is aan de N.T.T.B. een prachtige zilveren cup geschonken. Deze N.T.T.B.-cup, zo genoemd door den schenker, zal als jaarlijkse wisselprijs verspeeld worden tussen de tien beste Nederlandse spelers. De organisatie van deze wedstrijden is dit jaar aan de Haarlemse Tafeltennis Vereniging „Tot Ons Genoegen" opgedragen. De wedstrijden zullen op één dag verspeeld worden en wel op 15 Mei a.s. in het voormalig „Zander-Instituut", Bad huisstraat hoek Kleine Houtweg, des middag van 2 uur tot 6 uur en 's avonds van 7.30 uur tot 10 uur. De door de K.T.C. aangewezen spelers, waaronder Du Buy, Clausen, Thunnis- sen en anderen, zullen een halve competitie spelen. Wie zich voor tafeltennis interesseert zal dan de gelegenheid krijgen van een grote serie hoogstaande partijen te genieten. Als extra attractie heeft de organiserende vereniging voor deze dag de wereldkampioen Vana uitgenodigd, die 's middags en 's avonds tegen onze sterkste Nederlandse spelers zal spelen en een prachtige gelegenheid krijgt om het super-tafeltennis te demonstreren. FEESTAVOND BIJ H.B.C. Ter gelegenheid van het behaalde kampioen schap in West II der R.K.F. was Maandagavond een feestavond georganiseerd voor leden en ge nodigden. De grote zaal van het R.K. Vereni gingsgebouw was geheel gevuld. Onder de aan wezigen waren o.m. de Geestelijke Adviseur van H.B.C., kap. Kooymans, de adviseur van het district, rector Bots", het districtsbestuur en afgevaardigden van Onze Gezellen en T.Y.B.B. Na een kort welkomstwoord feliciteerde de voorzitter van H.B.C., de heer J. v. d. Horst, het le elftal met het behaalde succes, waarna hij aan de spelers namens de supportersvereniging en de feestcommissie een verg. zilveren her inneringsspeldje met schildje uitreikte. De feestcommissie verwelkomde hierna het revue-gezelschap Muriloff uit Amsterdam, een groep van 25 amateur-artisten, die bereid waren gevonden deze avond te vullen. Voor Heemstede iets geheel nieuws, dat wel bij het talrijke publiek in de smaak viel. Vanaf hun eerste op treden tot de laatste minuut daverde de lach door de zaal. Fijn was de humor, uitstekend hun spel, terwijl de dansen der girls getuigden van een grote studie. En dan die schitterende kleding, die met de verschillende kleurenbelichting prachtig uit kwam. Stormachtig was dan ook het applaus -aan het eind. Zoiets hebben wij in Heemstede nog nooit gezien, zo sprak de voorzitter toen hij aan het slot van de avond het gezelschap dankte voor zijn medewerking. Mej. Ria Schmitz ontving onder oorverdovend applaus een bloemenhulde, die zeker was verdiend. Ook Cor Perez aan de vleugel deelde in de algemene dank. De heer Muriloff dankte tenslotte voor het prettige contact uit de zaal met het toneel. Ook zij, die toch maar amateurs zijn, hadden het een genoegen gevonden hier op te treden. Het was reeds 12 uur toen kon worden be gonnen aan het gezellig samenzijn, dat geleid werd door den heer J. Oolders, met muzikale medewerking van de bekende en populaire Uvenhovenband. Deze avond heeft ongetwijfeld weer veel bij gedragen tot hechtere vriendschap tussen H.B.C. en de talrijke supporters. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) VROUWEN VREDESGANG 1938. Evenals vorige jaren werkt het Heemsteeds plaatselijk comité hard om de vrouwen uit deze plaats te bewerken en bereid te maken mee op te trekken naar Den Haag op Woensdagmiddag 18 Mei 1938. Hoewel door velen de tegenwerping gemaakt wordt: „Het geeft toch niets, zie hoe de be wapeningswedloop doorgaat, we kunnen onze tijd toch zeker wel beter gebruiken," gaat het comité onvermoeid voort propaganda te maken en deze argumenten te weerleggen, in de vaste overtuiging, dat de vrouwen vredesgang wel degelijk zin heeft en nu meer dan ooit nodig is. Vrouwen, moeders, werpt toch alle laksheid af. Bedenkt, dat voor andere, vaak zeer on belangrijke dingen wel tijd gemaakt of ge vonden wordt en trekt mede op om te getuigen van uw vredeswil, geeft door uw medelopen blijk van uw verantwoordelijkheidsgevoel. Beseft, wat een kracht er uitgaat van deze zwijgende, waardige demonstratie, uit wier naam aan de regering en de Volkenbond een adres gericht wordt, met het verzoek alles in het werk te stellen om te trachten geschillen, die mochten rijzen, door bemiddeling en onder ling overleg te beslechten. Geeft uw kinderen het voorbeeld en offert voor hun toekomst en voor de kinderen van de moeders over de grenzen deze éne middag in het jaar. Overwint uw tegenzin voor een openbare demonstratie, als gij er eenmaal toe komen kunt mee te gaan, zult gij de band voelen, die deze vrouwen samenbindt en iets ervaren van wat een vaste overtuiging en een goede wil ver mogen, gij zult vrouwen zien meelopen uit alle rangen der maatschappij, oud en jong, som migen fier meestappend, anderen moeizaam meekomend, steunend op een ander, maar allen bezield door één geest, één gedachte: „Vrede" nu en altijd! Voor haar, die niet mee kunnen lopen, staan aan het station in Den Haag auto's klaar met „Heemstede" er op, waarin zij kunnen plaats nemen en zo de stoet volgen, niet zoals in 1936 in Amsterdam, waar de auto's vooruitgingen, maar achter de stoet rijdend en zo de demon stratie groter en indrukwekkender makend. In de trein wordt in een gereserveerd gedeelte naar Den Haag gereden, vertrek vanuit Haarlem 1.07 precies. Voor de goede orde is het echter gewenst vroegtijdig aanwezig te zijn. Gratis spoorkaartjes worden gaarne beschik baar gesteld voor haar, die zelf de reis niet kunnen betalen. Geeft u zo spoedig mogelijk op bij een der onderstaande adressen: Zandvoorter Allee 10; J. M. Molenaerplein 12; Landzichtlaan 82; Lombokstraat 11; Nicolaas Beetslaan 1; Achterweg 11; Achterweg 9; Van Merlenlaan 4; Bronsteeweg 32; Bronsteeweg 76; J. v. d. Bergstraat 75; Heerenweg 175; Van Merlenlaan 19; Heemst. Dreef 268; Heemst. Dreef 245; Voorweg 7; Asterkade 17; Joh. de Wittlaan 2. Giften te storten op postrekening 261579 of ten huize van de penningmeesteresse Mej. E. M. Maars, Landzichtlaan 82. Het Korte Verhaal. Engelsche Import Steeds voorhanden TONEELVEREN. „NUT EN GENOEGEN". besloot Zaterdagavond het seizoen met de op voering van het blijspel in drie bedrijven van I. H. Darnley „In de Mist". In dit aardige en zeer vlot gespeelde stuk komen twee John Smith's voor, beiden getrouwd en heel toevallig wonende in één huis, de eerste John is een boemelaar, de andere een dominé. Beide echtgenoten zullen voor het eerst hun intree in hun nieuwe woning doen, daar de heren Smith, bij afwezigheid van hun echt genoten, die tijdelijk buiten logeerden, deze compartimenten hebben gehuurd en ingericht, de eerste zelfs voor een uitstekende huis houdster heeft gezorgd. Maar nu wil het toeval, dat de echtgenote van Ds. Smith nog laat in de avond naar haar nieuwe woning komt, maar door de Londense mist, verdwaalt, zodat de thuiskomst laat in de nacht plaats heeft. Echter zoekt zij haar home één verdieping te laag, de huishoudster van Smith I, die niet weet wie haar toekomstige meesteres is, is nog op om op haar meester te wachten, die echter niet thuis komt, wegens een avontuurtje in de mist met een artiste en zo installeert de echtgenote var den hulpprediker zich in de woning van den naamgenoot, terwijl Ds. Smith tevergeefs op zijtii vrouwtje wacht. In de zaal is de verwisse al spoedig ont dekt, doch op de planken is* dit anders. Smith I raakt steeds meer verward ,n de gevolgen van het avontuur en als er dan nog een detective bij te pas komt, omdat boemelaar Smith bij zijn avontuurtje ook nog zijn portefeuille is kwijt geraakt, wat hij aan de pc itie heeft kenbaar gemaakt, worden John Sn ith en zijn vrouw voor beruchte boeven aangezien. Pas op het eind van het derde bedrijf komt dan de oplos sing, als Ds. Smith en zijn vrouw elkander eindelijk vinden. Ds. Smith en John Smith werden vertolkt door de heren Havemanen Adr. Goossens. Haveman gaf een zeer goede creatie van een dominé, terwijl Goossens in de rol van den anderen Smith zeer goed was. Van de damesroken mag zekei extra genoemd worden Mej. Lenie Prins als Vlabei de echt genote van den predikant. Mej. Harren als Nora, de vrouw van den anderen John Smith, had hier al een heel gemakkelijke taak. Haar spel boeit nu eenmaal altijd. Mevr. Beck was een ideaal huishoudster, die niet weinig bijdroeg tot ver maak van de talrijke bezoekers. Ook de overige rollen werden goed vertolkt, zodat het geheel een waar succes was, mede door de goede regie van Mevr. Joh. Opdam. Aan het slot van de avond werd haar dan ook een bloemenhulde gebracht door de leden, waarbij de voorzitter, de heer Haveman, haar dank bracht voor haar prettige leiding, ook al was zij geen gemakkelijke lerares. Spr. besloot met de wens, dat zij het volgend jaar zich weer met de regie zou willen belasten. De avond werd besloten met een gezellig bal, met muzikale medewerking van een band, onder leiding van den heer Geluk. Mr. Hower had in Sydney zijn rijkdom ver gaard en het tot aanzien gebracht. Hij kon zoveel kudden schapen zijn eigendom noemen, dat hij de handen rustig in de schoot had kun nen leggen en een zorgeloos leventje leiden. Maar... Mr. Hower was door zijn werk bezeten; vacantie was een woord, dat in zijn woorden schat niet voorkwam en rust haatte hij. Welis waar was zijn geweldige gierigheid daar groten deels schuld aan; maar in ieder geval, leefde hij op bescheidener voet, dan menige van zijn bedienden en employé's. Zelfs als de heer Hower naar de rennen ging 's Zondags, betekende dat voor hem geen ontspanning, want daarop liepen zijn eigen paarden mee en de zorg daarvoor en de opwinding gedurende de rennen lieten hem niet tot rust komen; hij zag dan ook in zijn werkzaamheid als renstal-eigenaar geen ver maak, doch alleen een handelszaak, die hem grijze haren bezorgde, daar ook de beste paarden, gereden door de beroemdste jockeys niet altijd kunnen winnen! Sinds enige tijd voelde Mr. Hower zich lichamelijk niet bijzonder „fit". Hij wilde echter niet naar den dokter gaan, daar hij vreesde, dat de behandeling hem te veel geld zou kunnen kosten als rijke patiënt zou men hem wel duchtig plunderen, meende hij. Toen hij eens voor zaken te Melbourne was, kwam hij op het denkbeeld daar een dokter te gaan opzoeken, maar dan niet zijn naam te noemen. Men had hem Professor Petterson aan bevolen dat moest de beste diagnosticus van de stad zijn! Mr. Hower zocht hem op en noemde de naam van... zijn boekhouder; hij gedroeg zich als een boekhouder en wist op alle vragen handig te antwoorden. Toen het onderzoek een grondig onder zoek ten einde was, trok professor Petterson een ernstig gezichtnoemde een Latijnse naam en deelde den heer Hower voorzichtig mede, dat hij nog hoogstens vijf maanden te leven had. Mr. Hower verbleekte tot onder zijn haren en vroeg bibberend of de professor dan niets tegen zijn kwaal kon uitrichten. „Zo weinig, dat ik geen honorarium voor dit onderzoek wij vragen," zei de professor. „En toch zal ik U betalen!" riep Mr. Hower," en ik zal U iedere maand, die ik langer leef dan vijf maanden, de helft van mijn inkomsten be talen als U mij maar geneest!" „U vleit zich met hoopgeloof mij: het is tevergeefs!" antwoordde de professor. „Maar goed: ik zal U een geneesmiddel voorschrijven; dat recept neemt U dagelijks in en overigens leeft U er maar eens flink op los. Alleen de hemel kan U redding brengen!" Mr. Hower was een ander mens, toen hij weer in Sydney teruggekomen was. Tot nu toe had hij alle vreugden des levens gemeden en verachtnii trachtte hij het verzuimde dub bel in te halen! Als de medicijnen hem niet hielpen en hij over vijf maanden werkelijk moest sterven, zou hij tenminste in die tijd nog plezitr van zijn geld gehad hebben. Hij gaf de leiding van zijn zaken aan een zijner afdelings chefs over en stortte zich in de maalstroom van het amusementsleven. Maar zijn maandelijkse I inkomsten waren hem te weinig om van het leven te genieten: hij verkocht zijn zaken! Van de opbrengst kon hij vijf maanden vorstelijk leven. Toen de vijfde maand bijna om was, ging hij naar Melbourne en bezocht Professor Petterson. Hoewel hij zich de laatste tijd steeds beter had gevoeld inplaats van slechter, wilde hij toch zekerheid omtrent zijn toestand hebben. „Ditmaal moet U mij eerst eens mededelen, hoe U zich voelt, voordat ik U onderzoek!" zei de professor. „Ik voel me opperbest," antwoordde Mr. Hower, „opperbest... dat is juist het vreemde... Mijn geld is haast op, maar ik geloof, dat ik niets meer mankeer!" „Dan heeft m'n kuur dus uitstekend ge holpen!" lachte professor Petterson... „U bent gezond! Ik feliciteer U van harte!" „Zou uw geneesmiddel...?" vroeg Mr. Hower, „dat kunt U toch zelf niet geloven „Neen. Aan dat geneesmiddel geloof ik ook waarlijk niet! Dat was een volmaakt onschuldig mengseltje! Maar mijn kuur heeft uitstekend gewerkt!" „Wélke kuur dan om 's hemelswil?" „Dat ik U in de waan bracht, dat U nog maar 5 maanden te leven had!" „Waaaat? Was dat dan niet waar???" „Geenszins! U was namelijk helemaal niet ziek. D was slechts hypernerveus en prikkelbaar omdat U van het leven een verkeerd gebruik maakte! Op uw leeftijd wreekt zich dat! En de wil, net verlangen naar het leven met alles wat daarbij behoortdie heb ik U ingeënt! Daar door is uw ingebeelde ziekte vanzelf ver dwenen!" „Waarlijk U bént de béste diagnosticus van MelbourneWat? Van Melbourne? Neen: van heel Australië!! Ik heb me inder daad nog nooit zo uitstekend gevoeld als thans. Maar hoe moet ik U danken? En hoe U te be talen? De helft van mijn inkomen staat U, zo als afgesproken, van nu af aan ter beschikking; maar ik ben sterk verarmd, bezit nog maar heel weinig!" „Dat meent U niet. Een flinke man als U heeft spoedig weer een vermogen verdiend! En vooralnu U het leven op de juiste waarde hebt leren schatten! En dan betaalt U mij maar eens een bedrag, dat U goed dunkt voor de dienst, die ik U bewezen hebMr. Hower!" „Mr. HowerIk ben toch nietja! Ik bén Mr. Hower!! Waarom zou ik nu de waarheid niet zeggen!? Maar hóé weet U dat? Wist U het reeds bij mijn eerste bezoek? Zoiets kan men toch niet vaststellen door een een voudig onderzoek?" „Tóch welbij het onderzoek viel mij op, dat op uw ondergoed overal een monogram WH voorkwam, William Hower. Toen ik later eens in uw hoed keek, die U op mijn schrijf tafel had neergelegd, las ik daar uw ware naam en was alles mij duidelijk geworden... Mr. Hower uit Sidney, de rijke man, over wiens gierigheid men ook hier in Melbourne reeds grappen maakte Dat kan gebeuren. „Waarom koopt juffrouw Snurkmans niet meer bij je?" „O, een van de winkeljuffrouwen heeft haar verschrikkelijk beledigd." „Zo?" „Ja! Ze hoorde, dat tegen iemand anders ge zegd werd, dat zij de oudste klant van de firma was." Hij: „Ze zeggen, dat de mosterdfabrieken géén geld verdienen met de mosterd, die op gegeten wordt, maar uitsluitend met de mosterd, welke op de borden achterblijft." Zij: „Dat heb ik ook wel eens gehoord, maar ik zou toch wel eens graag willen weten, hoe zij die weer verzamelen." Het grootste plezier. De vijfjarige Jantje is naar een feestje ge weest en bij zijn terugkeer vraagt zijn moeder hem, wat hij al zo gekregen had. „O, chocolade en kersengebak en..." „En was dat kersengebak lekker?" „Ja, dat wel. Maar de pitten uit de kersen had een ander al uitgespuwd." Vinnig. Klant: „Zeg eens, kellner, dit haantje is zo taai, dat ik er bijna mijn tanden op breek." Kellner: „Toch is het vers, meneer. Toen we het wilden slachten, vloog het namelijk naar het dak, en hebben het daar af moeten schieten." Klant: „Dan ben ik er van overtuigd, dat jullie misgeschoten hebben, en dat het haantje van de toren naar beneden is gekomen." Secuur. „En zoals gezegd moet ik dat toilet over veertien dagen hebben. En uiterlijk des avonds tien minuten over zes." „Gaat u dan op reis, mevrouw?" „Nee maar dan is mijn rouwtijd voorbij." Militaire explosie. Sergeant: „Man, je bent zo stom en on handig, dat ik er aan ga twijfelen of jij wel van de apen afstamt." Het nieuwe huis. „En dit hier is mijn rookkamer." „Maar ik dacht toch dat je niet rookte?" „Dat doe ik ook niet maar die kachel die hier staat doet het." Dat was de reden! Verdachte (spottend)„Ik vind het heel eigenaardig, dat die agent zich alle bijzonder heden van mijn zaak tot in de finesses herinnert. Maar waarom wordt dan ook niet zijn collega, die er bij was, als getuige gehoord?" Inspecteur: „Toevallig hebben we in deze streek maar één agent." Verdachte: „Wat? Ik heb er toch duidelijk twee gezien." Inspecteur: „Dat is dan ook juist de reden waarom je hier staat." Aangiftebiljetten worden deskundig en nauwkeurig voor U ingevuld door het Bur. v. Successiezaken, enz. (oud-ambt. Successie en oud-chef de bureau v. h. notariaat.) Leidschevaart 324 Telefoon 10605. Uiterst billijke tarieven! Advies f I. IN DE NOTEERT O.A. De aanvrage voor kosteloos zwemmen en voor de Seizoenkaarten voor min-vermogenden is opengesteld tot eind Mei. AANVRAGE ALLEEN BIJ DEN BADCHEF AAN'[DE ZWEMINRICHTING, GLIPPERWEG TE HEEMSTEDE. INGAANDE 15 MEI 1938 der AUTOBUSLIJNEN Verkrijgbaar bij de chauffeurs of aan onze kantoren. Prijs 2 cent N.V. Autobusonderneming Aalsmeer, Tel. 345 (2 lijnen) Leimuiden, Tel. 16 (2 lijnen) b.g.g. Tel. 6 onze speciale gemakschoen als maatwerk. Wij heb ben de alleen-verkoop van 'tmerk„JATOR"steunschoen WAGENWEG 114 TELEFOON I II4 0 Voedingswaarde en smaak kenmerken de melk- en zuivelproducten van NIET DUURDER. MAAR BETER Ijs verkrijgbaar in heele-, halve- en kwartliters. Bezorging aan huis. Bronsteeweg 36a, Telef. 28055, Valkenburgerlaan 71 BINNENWEG 79c Telefoon 29559 BEGRAFENISSEN VA/65.~ Tei. 28090 Spade0.85 I Bamboe Bladhark.0.45 Hark met steel0.40 I Grasmachine „Mars" 10.55 Schoffel met steel 0.70 Tuinslang compleet 5 M. 10 15 M. 20 KL Z50 3.55 4.55 5.55 Tuinnetten ter bescherming van Uw Vruchtbomen, alle maten, 6 cent per M.2 Rietmatten, Tuin- en Bloemzaden, enz. Zoo juist ontvangen prachtsorteering TUIN- EN LIGSTOELEN Komt U eens kijken Te huur en te koop staande in Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Aerd'hout en O'veen, Santpoort, Driehuis en Velsen vindt U tegen alle mogelijke huurwaarden en prijzen in de UITGEBREIDE TARIEVEN VAN GAS, WATER, ELECTRICITEIT EN BELASTINGEN BENEVENS ADRESSEN OP ALLERLEI GEBIED. Verkrijgbaar a f 0.10 aan de Kiosken en b/d administratie Ged. Oude Gracht 88, Hrl.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 5