HENSEN VACANTIE- COSTUMES 14.50 Peek Cloppenburg de wereldreis van professor spuyt t V/ Sport- overhemden GARAGERABO ESKE De Dame, die zich Bancroft noemde HEEREN COSTUMES H.STEVK COÖP. B PREDIKBEURTEN Nida Senff, Stans Scheffer e.v.a. komen op het INTERNATIONAAL ZWEMFEEST VAN H.P.C. VCCE DE VROUW met vaste boord, prettig en gemakkelijk in 't dragen In prijzen van: 2.40 - 2.15 - 2.00 - 1.85 vaKkleeding magazijn RAARLAARStÈE^^U264FHAMEM SI INGEZONDEN in N.V. HEEr TE KOOP OF Tf Inl, Rembrandtl. 5, lel. 1 EFFECTEN VLEES VOOI 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT GASTHUI S V EST II HAARLEM TEL. 17266 BETROUWBARE AUTO'S voor zelfrijders (zonder chauffeur) per Q dag, week, maand en langer. Onze wagens zijn ALL RISK verzekerd en voorzien van triptiek Uitsluitend modellen 1937 en 1938 Zondag 10 Juli. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. Geen dienst. Kapel Irene, Meer en Bosch. V.m. 11 uur: Ds. Briët. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur. Ds. A. W. Voors, oud-pred. dir. der Martha-Stichting. In beide diensten extra collecte voor de Zondagsscholen. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. E. T. van den Born. N.m. 5 uur: Cand. A. M. Spiering v. Groningen. Collecte voor de Rudolph-Stichting. Camplaan. V.m. 10 uur: Cand. A. M. Spiering v. Groningen. N.m. 5 uur: Ds. E. T. van den Bom. Collecte voor de Rudolph-Stichting. Eglise Réformé Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 10 juillet. a 10 h. 30: Service et Lecture par un Ancien. 3e Collecte pour l'Eglise. zijn blaasorkest The bullfighters march, H. M. Grenadier Guards. Woensdag 13 Juli 1938. King Cotton, Arthur Pryor's Band Broad way Melody of 1938, Reginald Foort op orgel Ich trinke auf dein Wohl, Adalbert Lutter met zijn orkest The Singing Marine, Regi nald Foort op orgel Ein Glas auf das, was wir lieben, Adalbert Lutter met zijn orkest Du schone Müllerin, Adalbert Lutter en zijn orkest You needn't have kept it a secret, Victor Silvester en zijn orkest Rheinaufwarts, Adalbert Lutter en zijn orkest V.V.V.-mars, Carl Woitschach en zijn blaasorkest Alles Raak (pot. 2 delen), Jetty Cantor en Bob Scholte Goodnight to you all, Victor Sil vester en zijn orkest Joddlarjazzen, Duo Ja met orkest Drum laszt uns alle schunkeln, Adalbert Lutter en zijn orkest Min tyroler- skatt, Duo Ja met orkest Ja der Mund ist rund, Adalbert Lutter en zijn orkest Cowboy, Guitar Orkest o.l.v. Bob Maliin Officer of the day, Arthur Pryor's Band. Donderdag 14 Juli 1938. The Groridon Club March, Sousa's Band Cityland (potp. 2 delen), Cor Steyn op orgel Lustige Briider (Vollstedt), Kurt Engel's Solistenorkest Ich tanze niit dir in den Himmel hinein, Peter Kreuder met solisten Gold und Silber (Lehar), Kurt Engel's Solisten orkest Ich traum beim ersten Kusz schon von dem zweiten Kusz, Adalbert Lutter en zijn dansorkest Populaire feestmars, Kees Pruis met orkest Stadionmars, Carl Woitschach en zijn blaasorkest Die oudjes doen 't nog best, Kees Pruis met crkest Schattenspiele, Otto Dobrindt Fabodjantans Vals, Duo Ja met orkest Wasserspiele, Otto Dobrindt Tyrolerstrallen, Duo Ja met orkest In der Schenke zum Sforchr.esi., Adalbert Lutter en zijn dansorkest Cowboy's Wedding day, Guitar Orkest o.l.v. Bob Mallin Wenn der Frosch sein Liebesliedchen quakt, Adalbert Lutter en zijn dansorkest Wolverine March, Sousa's Band. Vrijdag 15 Juli 1938. March of the herald, Massed Brass Bands Cityland (potp. 2 delen), Cor Steyn op orgel Ich tanze mit dir in den Himmel hinein, Peter Kreuder en zijn orkest Vous que je veux, in ,,Groenendaal", des avonds om 7 uur, Zaterdag 9 Juli a.s ter gelegenheid van het bezoek van de SOUTHERN COUNTIES LADIES WATERPOLO ASSOCIATION. Toegangsprijs: Zitplaatsen 60 ct., Staanplaatsen 30 ct., Kind. ben. 14 jaar 20 ct. (a.i.) Leden en dona teurs 30 ct. en 15 ct. Na afloop: FEESTELIJKE PRIJSUITREIKING in „Groenendaal". Medew. van „HOT PLAYING CRACKS". Vele attracties. Introd. 50 ct. (a.d. zaal verkrijgb.) Leden en don. 25 ct. GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE. (Des avonds van 78 uur.) Maandag 11 Juli 1938. Blaze Away, St. Hilda's Professional Band Dixon Hits Medley, Reginald Dixon op orgel Wiener blut, Wiener Bohème-orkest Poesie (tango), Heinz Huppertz en zijn dansorkest An der schonen blauen Donau, Wiener Bohème- orkest Viva Maria (paso doble), Heinz Huppertz en zijn dansorkest In de stamkroeg „De blazende kater", Bob Scholte en Jetty Cantor Koning Voetbal, Blaasorkest o.l.v. Carl Woitschach Juffr. Specht uit Nigtevecht, Bob Scholte en Jetty Cantor 1 saw a ship a-saiiing, Victor Silvester en zijn orkest Oud Indisch Lied, Gez. door 2 Indische meisjes - In an old cathedral town, Victor Silvester en zijn orkest Stamboel Melati, Strijkorkest Belioni Drum seid heut'lustig, Harmonica- dansorkest met koor The Cowboy Yodelling song, Carson Robinson en zijn dansorkest Trink, mein Madel, trink, Harmonica-dansorkest met koor William Tell, St. Hilda's Professio nal Band. Dinsdag 12 Juli 1938. Post Horn Galop, H. M. Grenadier Guards Tiger Rag, Reginald Dixon op orgel Sei lieb 7u mir, Erwin Hartung met koor en orkest Canadian Capers, Reginald Dixon op orgel Laszt doch die Sorgen sein, Erwin Hartung met koor en orkest In meinem Marchenbuch, da steht ein alter Spruch, Adalbert Lutter en zijn dansorkest Op een avond in Mei, Bob Scholte en Jetty Cantor Ein alte Weise (tango), Adalbert Lutter en zijn dansorkest K.L.M.-mars, Blaasorkest o.l.v. Carl Woitschach Rode Rozen, Bob Scholte en Jetty Cantor Sweet is the word for you, Eddie Carroll en the Casani Club Orchestra Den Joddlande Sjömannen, Duo Ja met orkest Blue Hawaii (foxtrot), Eddie Carroll en the Casani Club Orchestra Tva Glada Flickor Söka Be- kantskap, Duo ja met orkest Fischerin, du kleine, Carl Woitschach met zijn blaasorkest I am an old cow hand, Carson Robison en zijn dansorkest So wie du, Carl Woitschach met Roman van NORBERT GARAI. (Nadruk verboden.) 16) „U houdt mij ten goede, dat ik kort zal zijn, Lord Davis. Miss Nicole Irvine verwacht u om 12 uur, dus over een uur op het station Kings- cross. Hier hebt u de beide plaatskaarten. Mr. Savages verzoekt u miss Nicole Irvine naar het landgoed van uw vader, Lord Douglas Davis, te willen vergezellen. Ik zelf ben gisteren in Dundee geweest en heb daar alles voor de adoptie in orde gemaakt. De burgemeester, zo wel als de geestelijkezijn van alles op de hoogte. Mr. Savages wenst, dat u bij de adoptie als getuige fungeert. Voor uw moeite ontvangt u een chèque van 1500 pond, welke miss Nicole Irvine u zal overhandigen, zodra de plechtigheid voltrokken is. Hier hebt u de be treffende overeenkomst in drievoud, door Mr. Savages persoonlijk ondertekend. U excuseert mij, Lord Davis; mijn tijd is beperkt. Ik zal over enige minuten iemand zenden om de door U ondertekende overeenkomst in ontvangst te nemen," Haynes boog en verliet het vertrek. Berry was alleen. Tevergeefs trachtte hij zijn positie rustig onder de ogen te zien. Hij wierp een verdwaasde blik op de keurig getypte vellen folio, welke voor hem op tafel lagen en deed een wanhopige poging om de inhoud van de overeenkomst in zich op te nemen, maar de letters dansten hem voor de ogen. Slechts één ding was hem duidelijk, n.l. het ongehoorde feit, dat Nicole Irvine, de oplichtster, van morgen af zijn zuster zou zijn. TOEZICHT OP HUISWERK. Het kan niet anders dan een kind ten goede komen, indien de ouders toezien, dat het huis werk goed gemaakt wordt. Kinderen zijn zo gauw af te leiden en hier onder lijdt hun werk in hoge mate. Een voor deel van niet te onderschatten belang ver bonden aan dit toezicht is, dat de ouders voor zich min of meer kunnen vaststellen, of hun kind de stof beheerst of niet. Zelfs wanneer de kinderen groter zijn en wis kunde, talen en wellicht technische vakken leren, die ouders niet altijd volgen kunnen, is Dansorkest van George Sellers Auf der Rue Madeleine, Peter Kreuder en zijn orkest -Les belles petites, Dansorkest van George Sellers Heidewitzka, Willy Derby met orkest Feestmars, Politiekorps Ik zoek een meisje, Willy Derby met orkest I can't dance, Nat Gonella and his Georgians Heimwee, Cello solo met Belloni's strijkork. Bessie couldn't help it, Nat Gonella and his Georgians Oud Indisch lied no. 2, Cello-solo met Belloni's strijkorkest Heut' wird geschunkelt, Adalbert Lutter en zijn dansorkest Bij het pierement, Harmonica-duo Capelle en Miller Mond- scheinserenade, Adalbert Lutter en zijn dans orkest With sword and lance, Massed Brass Bands. Zaterdag 16 Juli 1938. Utrechtse Raadskelder mars, Groot Odeon- orkest The Merry go round broke down, Orgel-solo door Sidney Torch Wiener Burger Walzer, Wiener Bohème-orkest Where are you?, Orgel-solo door Sidney Torch Sparen- klange-Walzer, Wiener Bohème-orkest Komrn mit nach Madeira, Orkest o.l.v. Barnabas v. Geczy -Kleine Harmonicaspeler, Jean du Bela met orkest In der Taverne, Orkest o.l.v. Barnabas v. Geczy -Adolf van Nassau, Politiekorps Al die zilveren sterretjes, Jean du Bela met orkest Paris, du bist die schönste Stadt der Welt, Adalbert Lutter en zijn dans orkest Tre sjöman ga i land, John Wilh. Hagberg met Duo Ja Weine nicht, bricht eine schone Frau, Adalbert Lutter en zijn dans orkest Ett hjarta i lagor, Hagberg Gib acht auf den Jahrgang, Adalbert Lutter en zijn dansorkest Hotel „Het Zwarte Paard", Harmonica-duo Capelle en Miller Husch, Husch ins Körbchen, Adalbert Lutter en zijn dansorkest Spiranzza Marsch, Groot Odeon- orkest. Engelsche ImportSteeds voorhanden fïHfêfrmeuJ&Tv 1VGR. HOUTSTR. Zijn zuster de oplichtster! Wat zouden zijn vrienden daar wel van zeggen! Onbegrijpelijk scheen het, dat zijn vader zich voor een dergelijke comedie wilde lenen maar ja, de hypotheek. De oude heer wist ook geen andere uitweg meer. Hij zelf zou zijn vader nooit kunnen helpen en daarom had deze waar schijnlijk de eerste de beste gelegenheid aian- gegrepen om zich uit de handen van zijn schuld eisers te redden.... Een correcte bediende trad het vertrek bin nen: „Mrs. Savages laat om de overeenkomst verzoeken." Berry plaatste er zijn handtekening onder. En terwijl hij den bediende het papier overhandig de, ging het hem plotseling door het hoofd, dat tijdens het onderhoud met Savages geen woord gewisseld was over het doel, waarvoor hij eigen lijk hier was gekomen: Elis! Waarlijk! Elis had hij geheel vergeten! Toen Berry thuis kwam, vond hij daar reeds een brief van zijn vader. Deze deelde hem mede, dat Jules Savages zich bereid had verklaard de hypotheek, waarmee zijn landgoed belast was, af te lossen. Het epistel sloot met een dringende vermaning aan Berry, om de aanwijzingen, welke Savages hem zou geven, getrouw op te volgen. Met geen enkel woord gewaagde zijn vader van het voornemen Nicole Irvine als zijn dochter te adopteren. Deze kwestie achtte de oude heer ongetwijfeld zeer pijnlijk. Enfin, Savages zou zijn zin hebben. De op lichtster zou dan de naam Davis mogen dragen, zodra de adoptie voltrokken was, zouden echter noch hij, noch zijn vader zich verder om haar bekommeren. Haastig maakte hij zich nu gereed voor de reis. Zijn horloge wees reeds tien minuten voor half twaalf. Nog een half uur en hij zou op nieuw tegenover Nicole staan. Nu, zij zou aan zijn houding wel spoedig bemerken hoe hij over haar dacht. De gevangenis scheen haar ver- het van grote waarde, dat men ziet of hetgeen het huiswerkboekje aangeeft, ook uitgevoerd is. Het spoort de kinderen aan om goed te leren, wanneer de ouders nu en dan de lessen over horen. Het verwaarlozen van huiswerk kan niet anders dan slechte gevolgen hebben, die niet alleen tot uitdrukking komen bij het maken van repetities, doch tevens op de rapportcijfers. Het is echter geenszins onze bedoeling, dat ouders, zover zij hiertoe in staat zijn, helpen bij het uitwerken van vraagstukken, die op school reeds voorbereid zijn. Men kweekt hierdoor onzelfstandige kinderen, die nooit wennen alleen te werken. Even verkeerd is het, wanneer de ouders naast hun kinderen gaan zitten om nauw lettend toe te zien èf zij wel werken! Eerst wan neer de schooltaak afgemaakt is, vergewissen vader of moeder zich of alles inderdaad in orde is en, is dit niet het geval, dan zal de onver biddelijke eis zijn, dat het werk overgemaakt of de les nogmaals geleerd wordt. De hulp der ouders mag echter geenszins verlichting van het huiswerk betekenen. Men bewijst het kind geen dienst door reken- of taal werk te verbeteren of voor te zeggen; integen deel, men schaadt zijn belangen. Kinderen moe ten leren denken en wil men hem vooruit hel pen met de vreemde talen, dan kan men dit doen door eenvoudige conversatie. De taak, die serieuze ouders op zich moeten nemen, is voortdurend controle houden op het maken van het huiswerk, het voorkomen van uitstellen hiervan en hen zoo nodig aan te moe digen tot grotere ijver. vanaf HAARLEM: GROOTE HOUTSTRAAT 38-40 VOOR DE THUISBLIJVERS. Wanneer men niet in de gelegenheid is om in de vacantie de stad uit te gaan, kan men toch nog veel genieten door uitstapjes in de omgeving der woonplaats. Het is dan ook de taak van de huisvrouw, om te zorgen voor goed eten en drinken; de anderen nemen het wel op zich om het in een rugzak te vervoeren naar de plaats van de picnic. Allereerst moet men zich losmaken van de gedachte, dat klaargemaakte boterhammen het gemakkelijkst lijn. Ze komen meestal niet zeer smakelijk op de plaats van bestemming aan, waardoor de stemming ongemerkt heeft te lijden. Men kan veel beter de boter en wat men verder op het brood eet, meenemen in potjes en daarbuiten de boterhammen klaar maken. Het is óók aan te bevelen om vers fruit mee te nemen tegen de dorst en er niet op te rekenen, dat men onderweg wel ergens wat kopen kan. Men kan, als men het wat royaal doet, ook dunne éénspersoons biefstukjes mee nemen, die zo nodig uit de hand worden ge geten, terwijl sla, in jampotjes meegenomen, fris en geurig op de snelgedekte „tafel" in het bos aankomt. STRIJD TEGEN HET BEDERF. Het snijvlak van vers vlees moet men tot aan het ogenblik, dat men het gaat braden met enkele druppels citroensap bevochtigen. Gerookte vis zal men niet langer dan één dag moeten bewaren en liefst in een koele kast in vetvrij papier gewikkeld. Het snijvlak van worst moet men met een stukje spek afsluiten. Verwelkte groenten, sla, soepgroenten, enz., legt men een kwartier in lauw water en ver volgens in koud water. Ramenas, radijs, legt men, indien zij niet al te vast meer zijn, gedurende een kwartier in koud water. Het overkoken van melk voorkomt men, indien men de rand van de koker met boter besmeert. Aanzetten wordt voorkomen door de pan eerst met koud water om te spoelen. WENKEN VOOR DE HUISVROUW. Heften van messen worden mooi glanzend, wanneer men deze met een rauwe aardappel inwrijft en met een schone doek nawrijft. Stromatten reinigt men met wat zout water. Met een niet te zachte borstel schuurt men naar een kant, daarna in de buitenlucht laten drogen. Emmers, vooral werkemmers, die een vettige rand hebben, reinigt men het beste met terpen tijn en spoelt het met water om. Eigeel blijft dagenlang vers, door er iedere dag meermalen koud water over te gieten. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) DE POLITIE EN DIERENMISHANDELING. Met ongekende haast ziet men de politie speuren naar mensen die b.v. op het trottoir rijden of andere kleine overtredingen, alsof er een nieuw misdadigersras in opkomst is. Doch gaarne zou ik willen wijzen op de dieren mishandeling; naar de Haarlemmermeer gaat dagelijks een melkboer uit Heemstede, die op een gruwelijke manier zijn paard mishandelt. Dezer dagen zag ik een bokkenwagen bespan nen, in de wagen waren drie jongens gezeten, één liep er naast met een stok, speciaal om te slaan. Vanaf het „Oude Slot" tot aan het eind van de Javalaan heeft het beest zeker 350 stok slagen gehad, hoeveel zullen het er zijn eer het beest de stal aan de Cloosterweg bereikt heeft? Hoogachtend, P. J. LUITEN, Borneostraat 40. CORRESPONDENTIE. „Inwoner", alhier. Wij kunnen uw klacht alleen opnemen, indien U uw naam en adres bij de redactie bekend maakt. Door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) ts 4950. Nadat de Hindoe's, die de luchtreis meegemaakt hadden, duizelig en waggelend er uit waren geklommen, werd de Pulex naar een open plek langs de rivier gedragen. Gelukkig was er in de stad een springstoffenfabriek waar Pro fessor zich van nieuwe „springmiddelen" kon voorzien. Al spoedig weerklonk langen om zich een plaats in de society te ver overen, niet te hebben kunnen doden. Zij had nu in Savages een machtige protector en naar het scheen wilde deze van de gelegenheid ge bruik maken om Elis.... Ach ja, Elis! Hij moest haar toch het resul taat van zijn onderhoud met Savages meedelen. Hij haastte zich naar de telefoon, nam de hoorn van de haak en liet zich met haar woning ver binden. Het duurde geruime tijd eer hij gehoor kreeg, maar eindelijk hoorde hij toch haar stem. „Elis? Hier is Berryja, kind ik wou je al leen even zeggen...." Hij zweeg plotseling. Wat ter wereld moest hij haar nu eigenlijk meedelen? Kon hij haar vertellen, dat hij genoodzaakt was óver een half uur naar Schotland te vertrekken om de door haar zoo gehate Nicole Irvine het huis van zijn vader binnen te leiden? „Ja, hallo.... ben je er nog? Nou, ik was van morgen precies om 11 uur bij je man op het kantoor, hè....", begon hij op onzekere toon, „enne.... we hebben alles besproken...." „Nu-en?" „Ja, wij zijn het roerend eens geworden „Zo?! Mijn man stemt dus in een scheiding toe?" „Ja... dat wil zeggen... we hebben eigenlijk geen gelegenheid gehad om alles tot in de details te bespreken, wanteHij zocht een uitvlucht, Maar weet je dan niet, dat er een staking onder de havenarbeiders in Bremen is uitgebroken „Wat is dat nu voor dwaasheid, Berry," hoorde hij haar ongeduldig zeggen, „wat gaan ons de havenarbeiders in Bremen aan?" Hij trachtte haar duidelijk te maken, dat die staking juist van zeer grote betekenis was en dat men daarom onmogelijk over particuliere aangelegenheden had kunnen spreken. Na een korte aarzeling antwoordde Elis hem kort en bondig, dat hier iets niet in orde was. Over enkele minuten zou zij bij hem zijn; hij moest maar zolang op haar wachten. toen de bekende knal en enkele uren later alweer daalde de Pulex vlak bij de Grote Chinese Muur in de woestijn. Nauwelijks echter waren alle drie uitgestapt, toen Professor, door z'n verrekijker speurend, een troep Chinese rovers zag naderen! „Vlug, naar binnen!" commandeerde Professor. In drie tellen zaten ze weer in „Luister dan toch eens, Elis," riep hij wan hopig, „het gaat hier om aangelegenheden, die ik je zo maar niet verklaren kan, Elishoor je wat ik zeg Maar Elis had reeds afgebeld. Een kwartier later stopte haar auto voor zijn woning. Zij was niet weinig verbaasd Berry in reistoilet te zien. „Ik moet onmiddellijk naar Schotland ver trekken," expliceerde hij verlegen op haar vraag, waar hij zo onverwacht heen ging. „Het betreft n.l. de hypotheek op het landgoed van mijn vader. Je weet toch, dat die is opgezegd?" Juist kwam Tommy voorbij, die een omvang rijke koffer in Berry's cabriolet plaatste, welke reeds voor het huis gereed stond. Plotseling scheen haar een licht op te gaan. „Berry," riep zij uit, „ik geloof dat ik nu alles begrijp. Mijn man heeft zich bereid verklaard de hypotheek over te nemen. Is dat zo?" En daar zijn zwijgen de juistheid van haar veronderstelling bevestigde, wenkte zij Tommy naderbij te tomen. „Breng die koffer weer in huis terug, Lord Davis heeft besloten te blijven." Daarna nam ze in haar eigen wagen achter het stuur plaats. „Ik ga nu mijn man opzoeken. Wij zullen toch eens zien, of die havenarbeiders staking niet een uitvlucht is. Ik kom na het onderhoud met m'n man onmiddellijk hier terug. Wacht op mij, Berry." De wagen raasde met zo'n snelheid door ge straten, dat verscheidene politie-agenten zich genoodzaakt zagen het nummer te noteren. Maar toen zij, op de plaats van bestemming aangekomen, haar echtgenoot liet zeggen, dat zij in zijn privékantoor op hem wachtte en hem dringend wenste te spreken, verscheen na korte tijd zijn secretaris, die haar meedeelde, dat Mr. Savages op het ogenblik niet te spreken was. „Het spijt Mr. Savages ontzettend, mevrouw, maarer is een staking uitgebroken onder de havenarbeiders in Bremen,en „Stelt u mijn man onmiddellijk van mijn aan wezigheid in kennis; de zaak is zeer urgent," de Pulex. Maar in z'n zenuwachtigheid vergat Professor de Pulex eerst in de goede richting op te stellen, met het ge volg, dat ze niet óver, maar tégen de Chinese Muur sprongen! Wat een toe stand! interrumpeerde zij op een toon, die geen tegen spraak dulde. Mrs. Haynes trok zich terug. Enige minuten bleef zij alleen, toen kwam de secretaris weer binnen met de boodschap, dat Mr. Savages zich liet verontschuldigen. Hij had op het ogenblik een belangrijke conferentie, die hij onmogelijk kon onderbreken. Mr. Savages liet mevrouw mededelen, dat de kwestie, geheel overeen komstig de wensen van mevrouw, was opgelost. De rechtskundige adviseur van Mr. Savages zou zich met mevrouw in verbinding stellen. Overi gens verzocht Mr. Savages nogmaals dringend hem te willen excuseren, maar zoals reeds ge zegd, de havenarbeidersstaking in Bremen Zo bleef haar niets anders over dan het ge bouw te verlaten zonder haar man te hebben gesproken. Eigenlijk had zij alle reden om tevreden te zijn, want haar man stemde immers in een scheiding toe, zoals zijn secretaris haar had verzekerd. Nochtans voelde zij zich gekrenkt. Hij had haar door zijn secretaris laten afpoeieren als de eerste de beste commis voyageur. Maar kon ze hem dat eigenlijk wel kwalijk nemen na al het geen er gebeurd was? Om over haar ontstemming heen te komen, dwong zij zichzelf aan Berry te denken. Zij trachtte zich voor te stellen met hoeveel vol doening Berry de tijding zou vernemen, dat haar man besloten had in een scheiding toe te stemmen. Maar zoals eens Koningin Elisabeth verstomd stond, toen een hoveling haar de tijding bracht, dat haar gunsteling, de graaf van Leicester, per schip naar Frankrijk was overgestoken, zo ver baasd en verontwaardigd was thans ook Elis, toen het stotterend over Tommy's lippen kwam: „MyMylord, 1Iaat zich ex excuseren, hij is nnaar SchSchot land vvertrokken!" (Wordt vervolgd.) Zwemmen. H.P.C Het internationaal Z' Dank zij de hulp v kunnen wij op een pi nummers rekenen. 5 Feggelen, wereldrec Senff, Olymp. kan 100 M. rugslag; I kampioen en recot Scheffer, Nederlands rugsl. Verder starte En dan natuurlijk d Counties Ladies Wa Twee Engelse dar het nummer schoons H.P.C. springt mede De waterpolowed dames en de Zuidf interessant te worde de volgende ploeg Achter: D. Nerush V. Rose; Voor: L. G. Ward. KLEERMAKERIJ WAGENWEG 22 - H TELEFOC Dames Tailor naar maat fl PRIMA KLEERMAKE COi OFF. BU Heerenhuis met 7 keuken, Badk. m. Centrale Verw. t f 10.500 Huurpr. f Direct te aanvaarden BINNENWEG 67 Verleent voorschc Incasseert Binnei Neemt spaargeld' (ook voor niet Dagel. geop Bovendien Vark reen HAARLEM, t HEEMSTEDE

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 2