V fïéMÉka. o«r de Vrouw DE WERELDREIS VAN PROFESSOR SPUYT WEET U TWEEDE BLAD Vervolg Plaatselijk Nieuws Wanneer jong en oud samenwonen RECEPTEN 15 September 1938 No. 37 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 5 GEMEENTERAADSVERGADERING. üp Donderdag 22 September komt de Ge meenteraad in openbare vergadering bijeen. Verhuur tuingrond bij de Glipperweg. B. en W. stellen voor, met ingang van 1 Jan. 1939, voor de tijd van één jaar, te verhuren aan den heer E. Vrugt, te Heemstede, een perceel tuingrond, groot ongeveer 2.97.85 H.A., gelegen aan de Oostzijde van de Glipperweg, voor de prijs van 2.15 per A. Geldlening 84.500. B. en W. stellen voor, ten laste van de ge meente, een geldlening aan te gaan tot een nominaal bedrag van ƒ84.500.Koers 100%, tegen een rente van 314 (drie en een kwart procent) per jaar. De gelden zijn bestemd voor dekking van de vervroegde aflossing per 1 December 1938 van het restant van de 44 geldlening, oorspron kelijk groot ƒ112.000.aangegaan krachtens raadsbesluit van 21 November 1933, no. 63, welk restant na voldoening der gewone aflos sing op die datum nog 84.500.bedraagt. Geldlening 282.000. B. en W. stellen voor: A. op 1 December 1938, na voldoening der gewone aflossing, vervroegd af te lossen het gehele restant, groot 282.000.der 4l/2 geldlening, oorspronkelijk groot ƒ385.000. aangegaan krachtens raadsbesluit van 20 Mei 1926, no. 50, gewijzigd 16 Maart 1933, goed gekeurd door Gedeputeerde Staten van Noord- Holland bij hun besluiten van 26 Mei 1926, no. 93 en 7 Juni 1933, no. 68, met het Eigen Pen sioenfonds voor Europese- en met dezen gelijk gestelde Militairen beneden de rang van Otficier in Nederlandsch-Indië, gevestigd te 's-Graven- hage; B. ten laste van de gemeente een geldlening aan te gaan met het onder A genoemde Pen sioenfonds, tot een nominaal bedrag van, 282.000.tegen een rente van 3'/2 Per jaar, koers pari en verder op de grondslag van de volgende bepalingen: De gelden zijn bestemd voor conversie van het onder A genoemde bedrag. Wijziging voorwaarden geldlening 223.000.—. B. en W. stellen voor, het besluit van 26 October 1933, no. 56a, te wijzigen en nader te bepalen: le. dat met ingang van 1 December 1938 de rente wordt teruggebracht tot 3/2 per jaar. 2e. de gemeente is, na tenminste drie maan den tevoren gedane waarschuwing, bevoegd te allen tijde a pari meer af te lossen dan in sub 111 van het raadsbesluit is bepaald, behalve ge durende het tijdvak van 1 December 1938 tot en met 30 November 1943, gedurende welk tijdvak versterkte of vervroegde aflossing, als mede conversie, slechts zal kunnen plaats vinden tegen de koers van 101 Wijziging voorwaarden geldlening 265.000.—. B. en W. stellen voor, het besluit van 21 December 1933, no. 80, met ingang van 1 Dec. 1938 ie wijzigen en nader te bepalen: le. dat de rente wordt teruggebracht tot 3J/2 per jaar; 2e. dat extra aflossingen zijn toegestaan alléén op de gewone afiossingsverschijndagen en met inachtneming van een opzegtermijn van drie maanden, met dien verstande uat, wanneer vóór 1 December 1943 van dat recht gebruik wordt gemaakt, de gemeente tevens over en tegelijk met het extra afgeloste bedrag 1 vergoeding verschuldigd is. JEUGDKERKDIENST. De jeugdkerkdiensten, die uitgaan van de Ned. Herv. Kerk te Heemstede, zullen Zondag 18 September a.s. weer aanvangen met een dienst in de Kapel „Nieuw-Vredenhof", waar jongeren van 14 tot 19 jaar hartelijk welkom zijn. DE EERSTE BEURS-TELEX TE HAARLEM. De Telex-machine, de wondere „verre schrijver", die ais een der nieuwste snufjes de laatste tijd haar intrede heeft gedaan in de krantenwereld kan ook voor andere bedrijven van groot belang zijn, zoals we dezer dagen gedemonstreerd hebben gezien op het Effecten en Assurantiekantoor der fa. Kahmann Steger te Haarlem, waar de eerste „Beurs-Telex" is geplaatst. Want niet minder dan voor de kran tenuitgevers, geldt ook voor den beursman het parool: vlugger dan vlug. Als in onrustige tijden de koersen met sprongen stijgen of dalen, is het gewenst a la minute op de hoogte te zijn. De beurs-telex verschaft die mogelijkheid! Houders van aandelen hebben vrije toegang om de stand hunner papieren na te gaan. Blijkens een annonce in dit nummer heeft men van des morgens 10.30 uur tot 's avonds 5 uur tot de Telex toegang; velen zullen ongetwijfeld van deze gelegenheid gebruik willen maken. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Poellaan werden in de week van 5 tot en met 10 September genomen 442 douchebaden en 21 kuipbaden. Aan 24 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 64 volwassenen gebruik gemaakt. .JJBËSHd EEN FEESTMIDDAG OP DE R.K. SPEELTUIN. Als een vervolg wellicht op de feesten hier en elders had het bestuur der R.K. Speeltuin vereniging den heer H. A. Meeuwenoord bereid gevonden de jeugd enige prettige uren te be zorgen met de vertoning van de poppenkast. Meer dan 400 kinderen en verschillende ouders hadden Zaterdagmiddag aan de uit nodiging gevolg gegeven en de heer Meeuwen oord en zijn zoon hebben Jan Klaassen en Katrijn de leukste grappen laten vertonen, zodat de kinderen met grote aandacht het spel volgden. Dank zij vooral ook het fraaie weer was het een succesmiddag. In de pauze vermaakte het jonge volkje zich op de glijbaan, in de zandbakken en met de andere spelattributen en tenslotte werden allen nog getrakteerd. Jlllllllllllll!IIIHIlllll!lll!llllllll!llllllllllllllllllll!llilllHIII'illi!lllilHlii'!;!llll::!iiHllll|lil':: Aanpassing en eerbiediging van elkanders vrijheid. G. C. MEIJER—SCHWENCKE. Een Westt'aals spreekwoord zegt: „Alter Sinne una junges Blut, tut seiten einmai gut en ae waarneta van ait gezegde wordt in ae practijk ai evenzeer bewezen als het gezegde, dat een moeder beter voor zeven kinderen Kan zorgen, dan zeven kinderen voor éen moeder! Natuurlijk zijn er steeds uitzonderingen, die ae regel Oevestigen en gelukkig ook maar. Wij zien auen in onze omgeving meermalen hoe ge trouwde kindereii om nnanciele redenen ge noodzaakt zijn een schoonvader ot schoon moeder, die aueen achtergebleven is, Dij zich in Huis te nemen. In zeer veie gevallen Komt het voor, dat geen van beide partijen zich over deze ingrijpende verandering van toekomstige leer wijze verheugt. Men neemt zich echter voor om te trachten emanders vrijheid te eerbiedigen en om anes zo aangenaam mogelijk te doen ver lopen. Alles goed en wel, doch eigen baas blijlt men nimmer, indien men bij kinueren gaat in wonen en dagelijks ervaart men dit aan vele kleinigheden. Men wil het Moeder in alle op zichten prettig maken, haar een gevoel geven thuis te zijn, doch vooral oude moeders menen dan toch nog wel eens, dat dit of dat nog wei anders kan, dat zij teveel zijn, vooral wanneer de getrouwde kinueren hun eigen vrienden en kennissen ontvangen. Men kan met verwachten, dat de gesprekken der jongeren altijd volkomen gedeeld worden door de oudere generatie, doen aeze moet toch steeds trachten zich aan te passen aan de geest van de tijd. Tijd, die niet stil staat, steeds voortvliet in jachtende haast en waarin zich steeds nieuwe begrippen en opvattingen vormen. Tijd van wonderveel ge beuren op wetenschappelijk en ander gebied, die de mens in zo'n snel tempo doet leven! Moeders, die zich niet enkel en alleen met haar huishouding hebben bezig te houden, die de tijd wisten te vinden om de ontwikkelings gang harer kinderen te volgen, belang stelden m hun ontspanning en hun vrienden, zullen zich nooit zozeer buitengesloten gevoelen door haar kinderen.. Moeders, die steeds de tijd wisten te vinden de courant te lezen om op de hoogte te blijven van het wereldgebeuren, zijn niet achtergebleven. Zij zullen, indien zij dan op oudere leeftijd genoodzaakt zijn bij haar ge trouwde kinderen in te wonen, deel weten te nemen aan de gesprekken en zich niet minder waardig gevoelen tegenover het jongere ge slacht. Maar ook zal de inwonende moeder moeten HfifowteuÜmv GR. MARKT H/GR. HOUTSTR, Engelsche Import Steeds voorhanden begrijpen, dat niet alleen zij, doch ook de kinderen een zeker offer brengen, want beide partijen hebben een deel hunner vrijheid prijs te geven, hoe aangenaam de verhouding ook moge zijn, volmaakt is er niets op de wereld. Vooral komt het meermalen tot kleine menings verschillen, wanneer er kinderen zijn en nimmer mag vergeten worden, dat de opvoeding in handen der ouders berust. Grootmoeder mag noch door een blik noch door een gebaar haar afkeuring laten blijken, indien zij het niet in alle opzichten met de ouders eens is. Naarmate we ouder worden en de taak van opvoeden voor ons afgelopen is, de-vogels het nest zijn ont vlogen om zelf hun plaats in het leven in te nemen, moeten wij er voor waken, dat wij ons gevoel niet te veel laten spreken. Wij weten toch allen hoe grootmoeders en grootvaders maar al te gaarne alles goedpraten wat de kleine kinderen doen en hierdoor ontstaan menigmaal conflicten, indien men inwoont bij getrouwde kinderen. Verreweg het beste is om aan een inwonende moeder een eigen kamer te geven, die gezellig en gerieflijk is ingericht, zodat zij haar eigen bezoek kan ontvangen, haar thee kan zetten en desgewenst ook kan ontbijten, in een woord, waar zij haar eigen domein heeft en zich tevens terug kan trekken, indien zij hiertoe behoefte gevoelt. Verder moet nimmer uit het oog verloren worden, dat de aangetrouwde zoon of dochter iemand is, die tot op een zeker tijdstip een vreemde voor de familie was. We moeten trachten ons in hun gedachtensfeer in te leven, het goede in hen te waarderen en de minder aangename eigenschappen tot de kleinste pro porties terug te brengen. Laten wij toch nimmer vergeten, dat ook wij zelf zovele gebreken heb ben, die anderen opvallen, doch die wij menig maal niet genoeg onder de ogen zien, omdat zelfcritiek zo moeilijk is. Niet het klimmen der jaren brengt ons op een hoger plan of doet ons oordeel over anderen milder worden, doch enkel en alleen het werken aan onze eigen ikheid, het duidelijk willen zien van onze gebreken en het streven naar beter willen De dochter zal later in haar huishouding (wellicht in gemoderniseerde vorm) veel over nemen van hetgeen zij thuis gewend was en een moeder zal anders tegenover haar staan, dan tegenover een schoondochter, die een geheel andere methode volgt. De jonge ménsen zullen echter vrij moeten zijn hun gezin in te richten zoals zij dit wensen en de ervaring zal leren in hoeverre er verbeteringen aangebracht moeten en kunnen worden. De schoonmoeder zal de verstandigste weg bewandelen, indien zij bij haar aangetrouwde dochter inwoont hiermede rekening te houden en vooral geen bitse aanmerkingen te maken, dat dit beter en dat goedkoper kan. Van beide kanten behoort er veel goede wil aanwezig te zijn, indien een moeder bij haar getrouwde kinderen gaat inwonen en des ondanks zijn er naturen, die zich op de duur niet kunnen schikken. Ware het niet om finan ciële redenen, dan zou de gulden vrijheid door de moeder zo gaarne gehandhaafd worden, want in zekere zin geeft samenwonen toch een gebondenheid. Zonder het eerbiedigen van elkanders vrijheid, zonder begrijpende liefde zal het niet gaan en dit moeten beide partijen zich wel héél duidelijk voor ogen stellen, alvorens zij een besluit nemen, dat van beide kanten tot teleurstelling, wellicht tot verwijdering kan leiden. VROUWENBRIEVEN MOETEN VAN TACT GETUIGEN. Brieven moeten inhoud hebben en niet in het wilde weg geschreven worden, terwijl men zich tevens moet bedenken, dat het geschreven woord veelal een andere uitwerking heeft, dan het gesproken woord. Impulsieve vrouwen, die naar de tngeving van het ogenblik handelen, kunnen onnoemlijk veel leed aanrichten voor zichzelf en anderen en menige ondoordachte brief is de oorzaak geweest van verwoest levensgeluk. Een onvriendelijk, zelfs een hard woord wordt veel gemakkelijker vergeten, dan een in toorn geschreven brief, die niet alleen diep kan in- j werken op degeen, die hem ontvangt, doch tevens een grote verwijdering kan brengen. Iedere brief, die men schrijft, moet wél over wogen worden, onverschillig of het een liefdes- dan wel een zakelijke brief is. De beleefdheid eischt, dat men goed post papier en dito pen' en inkt gebruikt, terwijl een goede stemming een brief veel aangenamer zal doen worden. Sollicitatiebrieven moeten eigenhandig ge schreven en niet getikt worden, aangezien men vele eigenschappen uit het schrift kan op maken. Een getikte brief aan vrienden of familieleden maakt menigmaal een koude, zake lijke indruk. Naam van afzendster en adres moeten steeds op de enveloppe geplaatst worden, zodat de brief bij onjuiste adressering teruggezonden kan worden. Zelfs wanneer men brieven heeft te schrijven, die over minder aangename aangelegenheden handelen, moet men de goede toon steeds weten te bewaren. Men kan hierdoor veel beter mis verstanden voorkomen of uit de weg ruimen, terwijl men in een opgewonden bui meermalen dingen schrijft, die reeds lang vergeten zijn, wanneer de brief zijn bestemming bereikt. Uit brieven moet een prettige geest spreken en dit vergetep vooral vele moeders, die aan volwassen kinderen schrijven, die elders wonen. Zeker., het is uit zuivere moederliefde, dat deze brieven menigmaal vol raadgevingen en waar schuwingen zijn, doch men vergete niet, dat de jeugd hier niet van gediend is en niet graag „zeurige" brieven leest. Veel verstandiger is het, indien er over bepaalde punten van ge dachten gewisseld moet worden, dit mondeling te doen en dus te wachten, totdat men bij elkander is. Menigmaal is het dan reeds niet meer nodig en is een kwestie reeds opgelost, doch vele moeders zetten bij het schrijven aan haar kinderen „haar donkerste" bril op. Niet ieder kan goede brieven schrijven, die wat stijl en inhoud betreft, aan hoge eisen vol doen, doch het gaat er slechts om, deze zó samen te stellen, dat zij spreken tot het hart van degeen, die ze ontvangt. GEVAREN DIE VERMEDEN KUNNEN WORDEN. Verantwoordelijkheid van de huisvrouw. -In de eerste plaats huisvrouw zorgen voor de lichamelijke Wïfstand van haar gezin en daarom moet zij verschillende gevaren, die van buitenaf dreigen, trachten te voorkomen. Veelal komt men eerst te laat tot de ont dekking, dat dit laatste mogelijk geweest zou zijn. In het warme jaargetijde b.v. kan het voor komen, dat een hele familie ongesteld wordt, tengevolge van het eten van bedorven spijzen. Dikwijls treft de huisvrouw de schuld hiervan, omdat zij de houdbaarheid van een of ander gerecht overschat heeft. Soms is het onheil, dat veroorzaakt is, zó groot, dat het niet meer goed te maken is. Al te lichtvaardig gaat een huisvrouw met de dingen om, want hoe vaak leest men niet in de couranten, dat een kind in een teil met kokend water is gevallen en tengevolge van de brand wonden overleden is. Een kan met hete koffie staat binnen het bereik van een klein kind, het trekt hem om en bekomt hevige brandwonden. Flessen met giftige inhoud zijn niet steeds weg gesloten, maar staan loor het grijpen en een kind zet b.v. een fles met vitriool, lysol of der gelijke bijtende stoffen aan de mond, met de bekende vreselijke gevolgen. Hoe groot moet het verwijt niet zijn van de moeder, die van het lijden van haar kind de schuld draagt! Op ver schillende andere dingen moet de aandacht der huisvrouw gevestigd blijven, vooral ook op electrische leidingen en gebruiksvoorwerpen. Is een huistrap niet al te soliede, dan zal de een of andere dag de mogelijkheid van een ongeluk niet uitgesloten zijn, wanneer de werk ster of het meisje aan het zemen is of ander werk verricht. De kosten, die hieraan verbonden zijn, als verpleging, doktersrekening en even- tuële noodhulp, zullen de huisvrouw zeer zeker de ogen doen openen voor wat voorkomen had kunnen worden. We zwijgen nog van het letsel, dat de betrokkene wellicht bekomen heeft en waarvan de huisvrouw, die ondeugdelijk werk materiaal laat gebruiken, de schuld is. Is het geen verkeerde gewoonte, om b.v. zoutzuur in een lege bierfles te laten halen, of andere ver giftige chemicaliën zonder duidelijk vermelding van naam, in een werkkast te bewaren? De huisvrouw weet wellicht precies op welke plaats en in welke fles bepaalde vloeistoffen zitten, doch kan dit van de huisgenoten niet ver wachten! Voorzichtigheid en uiterste nauwgezetheid worden in 311e opzichten van de huisvrouw ver eist, die verantwoordelijk is voor alle ongeluk ken, die aan zorgeloosheid te wijten zijn. Slechts indien men alle voorzorgsmaatregelen genomen heeft, die eventuële ongevallen voorkomen kun nen, heeft men zijn plicht als huisvrouw gedaan. hoe het komt, dat de officieele per soonlijkheden altijd fit bij de Jubileum feesten aanwezig waren Zij lieten op tijd hun voeten behandelen en masseeren. Doet U dit ook en U zult versteld staan van de resultaten Voetbad, voetbehandeling, voet massage. Per behandeling 90 cent Bij abonnement 75 cent BIN NENWEG 74—76 HEEMSTEDE, TEL. 29141 TIEN WENKEN VOOR DE BEHANDELING VAN KOUSEN. De levensduur van kousen is groter indien men ze zorgvuldig behandelt. Men moet ze voor al voorzichtig aantrekken, eerst aan de voet schuiven en daarna eerst het been aantrekken om ladderen te voorkomen. Het allerbeste is het been op te rollen en met de voet in de kous te schieten, aangezien zelfs een kleine oneffen heid aan de nagels een steek los kan doen gaan. De bovenkant van kousen moet steeds ver sterkt zijn, terwijl de betere kwaliteiten welis waar duurder in aanschaffing zijn, doch meer rekken. Het verschil in prijs wordt niet alleen veroorzaakt door het betere materiaal, doch tevens door het grootere aantal steken van de kous, dat meer arbeid vraagt. Niet de draad, doch de steken rekken bij het aantrekken. Bij het kopen overtuige men zich steeds, of het weefsel fijn en de kous elastisch is. Twee kousophouders trekken de kousen te veel op, terwijl vier jarretelles de kousen tevens beter doen zitten. Vaak ligt de oorzaak van spoedig stukgaan der kousen aan schoenen, waarvan het binnen werk versleten is of kleine vouwtjes vertoont; daarom verdient het aanbeveling in veel ge dragen, wellicht wat uitgelopen schoenen, zeel- dunne inlegzooltjes te doen. Kousen ladderen ook vaak, indien men de ge woonte heeft met de voeten over elkander ge slagen te zitten, vooral indien de schoenen veters of gespen hebben, waar het weefsel langs schuurt. Hoe vaker men schone kousen aantrekt, hoe minder er op gewassen behoeft te worden. Het_ beste is om de twee dagen, 's zomers iedere dag, andere kousen aan te trekken. Men kan dan meestal volstaan met een weinig zeep over de voeten der kousen te wrijven, waardoor het weefsel veel minder te lijden heeft dan bij een intensieve wasbeurt. Kousen mogen nimmer met scherpe zeepsoor- ten behandeld worden, liefst neemt men goede zeepvlokken, die spoedig oplossen in het water. De temperatuur van het sopje moet lauw warm zijn, terwijl men steeds kleur bij kleur moet wassen. Kousen worden niet gewassen, slechts voorzichtig gedrukt, waardoor men het onnodige uitrekken voorkomt. Zulks geldt vooral voor de ragfijne chiffon kousen. Het spoelen geschiedt steeds in lauw water en wordt zo vaak herhaald tot het volkomen helder is. Kousen worden nooit gewrongen, alleen uitgedrukt of in een doek gerold, die het water gedeeltelijk in zich opneemt. Kousen wor den liefst buiten de zon gedroogd en aan de tenen met een wasklem aan de lijn gehangen. Indien men al deze wenken opvolgt en een kous, waarin een klein gaatje is, buiten gebruik stelt, wast en stopt, dan zal men ervaren, dat men minder geld uit behoeft te geven voor aan schaffing van nieuwe kousen. Succespatroon 3414. Prijs 0.30 pl. 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Een gekleed model van effen zijde of dunne wollen georgette met versiering van handborduursel langs de bescheiden hals uitsnijding en ook langs de mouwen. Lange aansluitende banen en ingehaalde ruimte aan zijkanten. Patronen in de maten 40, 42, 44, 46, 48, 50 en 52. GOEDE KNIPPATRONEN Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van 0.35 in postzegels aan de Moderedactrice, Muzenstraat 5 B, Den Haag. AARDAPPELSCHOTELTJE. 1 K.G. koude aardappelen, 3 eieren, 150 gram ham, 20 gram boter, 3>/2 kopje melk, 2 uitjes, noot en zout, paneermeel. De aardappelen worden fijn gemalen of bij gebrek aan puréemolen over een niet te grove rasp geraspt, daarna mengt men er de melk .door, de noot en de zeer fijn gehakte uitjes, zout naar smaak. Alles roerende met elkander vermengen, daarna geklopte eierdooiers, fijn gehakte ham en zeer stijf geklopt eiwit toe voegen. Een vuurvast schoteltje invetten, vullen met de purée, bestrooien met paneermeel en beleggen met klontjes boter, daarna in een matig warme oven bruin laten worden en warm opdienen. VIS MET KERRY. K.G. gekookte schelvis zonder graat en vellen, 30 gram bloem, 1 appel, citroensap, zout, 100 gram boter, 1 eetlepel kerry, gekookte rijst, I ui, 4 d.L. vis6ouillon (overgehouden van het koken der vis). Boter smelten en de geschilde en fijn gesnip perde appel en schoongemaakte fijn gehakte ui toevoegen. Alles lichtbruin smoren, kerry toe voegen, zout, bloem en visbouillon. Sausje vijf minuten zachtjes laten koken en de aan kleine stukjes verdeelde visstoevoegen, en alles met elkander verwarmen; van het vuur het sap van J/2 citroen toevoegen. Rijst in water koken en in een rand opdienen met de vis in het midden. GEBAKKEN HAM EN EIEREN. 4 eieren, peper en zout, 4 schijven rauwe ham, boter. Boter in de koekepan smelten, doch niet bruin laten worden en hierin de schijven ham, die even groot en dik moeten zijn, gaar bakken, echter zorgen, dat ze geen korstjes krijgen, daarna op verwarmde schotel leggen en in de boter de spiegeleieren bakken, die bestrooid worden met peper en zout. Op elke schijf ham een ei leggen en warm opdienen. DoorG. Th. Rotman (Nadruk verboden) 8082. Nog voordat de kracht van het laatst afgevuurde schot uit de raket- - ten geheel uitgewerkt was, botste de Pulex tegen de top van de heuvel. Daar de voeten nu weg waren, kon hij er ook niet meer op landen en het gevolg was, dat de Pulex als een bal langs de helling terugrolde, hobbeldebobbel over stenen en boomstronken, en hoe langer hoe vlug ger. Binnen enkele seconden was er ook van het hele valscherm niets meer over, maar het ergste was, wat" binnen in het toestel gebeurde. Daar werden de pro fessor en zijn kleinzoons in de rondte ge slingerd of het zo maar niets was. Met de rest van de inventaris ging het al niet beter, kortom, alles werd door elkaar geklutst! Aan de voet van de heuvel botste de Pulex tegen een hoge boom, waarin zich een huis bevond. De hele boom werd pardoes uit de grond gerukt en viel om, zodat de bewoners als peper uit de peper bus uit hun eigen huis gestrooid werden en tenslotte hun hele huis vernield werd. Gelukkig hadden de brave inboorlingen harde koppen, zodat ze er vrij goed afkwamen. Een woedend krijgsgeschreeuw was het gevolgd van dit vernielingswerk

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 3