V Groote PRIJSVRAAG! DE WERELDREIS VAN PROFESSOR SPUYT oor «Ie Vrouw .N.V. Dansacademie MARTIN. WIEGEN TWEEDE BLAD Mijn dochter helpt mij niet! 15 October JAC. v. WEERT Waarom draagt men BAT A-kousen/sokken? RECEPTEN 21 September 1938 No. 38 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT GEMEENTERAAD. (Jp Donderdag 22 September, des avonds 8 uur, komt de Raad der gemeente Heemstede in openbare vergadering bijeen. Door den voorzitter van de Commissie Koninginnedag en Vereniging voor Vreemde lingenverkeer is op 6 September j.l. namens de Heemsteedse burgerij ter herinnering aan het 40-jarig regeringsjubileum van H. M. de Koningin een ontwerp aangeboden van een gedenkteken dat bij aanvaarding zal worden uitgevoerd door den beeldhouwer H. A. van den Eijnde. De bedoeling is, dat dit gedenkteken zal worden geplaatst aan het einde van de Vrij- heidsdreef aan de rand van het wandelbos Groenendaal. B. en W. stellen deze uiting van medeleven met het regeringsjubileum van onze Koningin ten zeerste op prijs en zijn dankbaar dat hieraan op deze wijze in onze gemeente een blijvende herinnering kan worden bewaard. B. en W. adviseren de Raad dit gedenkteken onder dank aan de schenkers te aanvaarden. Wijziging bestemming gedeelten geld leningen. B. en W. stellen voor: a. per 1 Januari 1939 het gedeelte groot ƒ52500.der geldlening ƒ277400-, aangegaan krachtens raadsbesluit van 27 Mei 1937, no. 56 bestemd voor uitgaven voor postkantoor met bovenwoning, te bestemmen voor bekostiging uitgaven voor uitbreiding van het Duinwater bedrijf; b. per 1 October 1938 het gedeelte groot ƒ5600.der geldlening 197244.aangegaan krachtens raadsbesluit van 4 Maart 1937, no. 23, en bestemd voor uitgaven voor het postkantoor met bovenwoning, te bestemmen voor bekosti ging van de verbetering der Zuidzijde van de Kerklaan en van aankoop strookjes grond en bijkomende kosten voor verbetering Koediefs- laan. Beheer Gemeentebedrijven. In artikel 14, sub 3, der verordening op het beheer van de bedrijven der gemeente, .is be paald, dat de jaarlijkse afschrijvingen op de waarde der bezittingen minstens evengroot zullen zijn als de verplichte jaarlijkse aflossing van het kapitaal, dat ten behoeve van het bedrijf is ge leend. Op grond van de bijzondere omstandigheden stellen B. en W. voor, artikel 14, sub 3 der hier voor aangehaalde verordening voor 1937 ten beroeve van het duinwaterbedrijf buiten wer king te stellen. Vergoeding art. 100 L.O.-wet 1920 over 1937. B. en W. stellen voor, over het jaar 1937 aan de hierna vermelde besturen van bijzondere scholen uit de gemeentekas te vergoeden de wedden van de volgende onderwijzers, werk zaam geweest aan de daarbij vermelde scholen. I. Scholen in stand gehouden door het R.K. Parochiaal Kerkbestuur van den H. Bavo: a. St. Antoniusschool, Kerklaan 56 (l.o.). W. J. Stokman, 1 Jan.31 Dec. 1646. b. St. Augustinusschool, Molenwerfsl. 9 (l.o.). E. J. M. Akkermans, 1 Jan.31 Dec. 1640.25. c. St. Henricusschool, Heerenweg 99 (u.l.o.). J. H. Jonkers, 2 Sept.31 Dec. ƒ411.67. II. Scholen in stand gehouden door het Kerkbestuur van O.L. Vrouwe Hemelvaart: St. Aloysiusschool, Molenwerfslaan 7 (l.o.). P. J. A. Matthee, 8 Mei 24 Sept. 439.93 J. C. A. van de Vorst, 25 Sept.-31 Dec. ƒ286.93 726.86 III. Scholen in stand gehouden door de Vereniging „Bijzondere Protestantse School te Heemstede'': Nic. Beetsschool, Bosb. Toussaintl. 18 (l.o.). J. G. Dun, 1 Januari31 December 1593. Aanvrage gelden voor leermiddelen St. Augustinusschool. B. en W. stellen voor, de aanvrage, d.d. 9 September 1938, van het R.K. Parochiaal Kerk bestuur van den H. Bavo te Heemstede, om beschikbaarstelling van gelden voor de aan schaffing van leerboeken voor de St. Augusti nusschool (l.o.) aan de Molenwerfslaan, in te willigen. Wijziging verordening retributiegeld. B. en W. bieden de Raad een gewijzigde ver ordening op de heffing van retributiegeld aan. Verlaging rente woningbouw. Bij besluit van 31 Januari 1935, no. 10, werd de rente, waarnaar de annuïteiten worden be rekend voor de drie complexen gemeentewo ningen, teruggebracht op 4 In dezelfde ver gadering werd de rente voor „Heemstede's Be lang" eveneens op 4 bepaald, terwijl datzelfde voor „Het Oude Posthuis" heeft plaats gehad bij besluit van 31 Januari 1935. Inmiddels zijn verschillende geldleningen van de gemeente geconverteerd of is de rente daar van verlaagd, ook van geldleningen waarmede voorschotten voor bedoelde woningbouw zijn bestreden. In verband hiermede stellen B. en W. voor, het in den aanhef genoemde percentage van 4 terug te brengen tot 3 >/2. Voor de drie complexen gemeentewoningen brengt dit een verlaging van de annuïteiten mee van rond 1600.voor „Het Oude Posthuis" van rond 640.en voor „Heemstede's Belang" van rond 1760.waarmede dus de exploi tatiekosten verminderd worden. Samenstelling Raadscommissiën. Ingevolge artikel 5 der Verordening regelen de de samenstelling en de werkkring der vaste Commissiën uit de Raad treden de leden dier Commissiën jaarlijks in de maand September af. De verschillende Commissiën worden opnieuw als volgt samengesteld: 1. Commissie voor de gemeente-financiën: H. M. van Unen, voorzitter; J. W. van der Erf, H. J. W. B. Disselkoen, Mr. C. von Meyen- feldt en H. J. Voors, leden. 2. Commissie voor de Gas-, Duinwater- en Elect riciteitsbedrijven Jhr. J. P. W. van Doorn, Burgemeester, voor zitter; H. A. Meeuwenoord, Mr. C. von Meyen- feldt, S. Rijkes en W. A. de Tello, leden. 3. Commissie voor Openbare Werken en de Reinigingsdienst: Dr. E. A. M. Droog, Wethouder, voorzitter; A. P. Audretsch, C. A. M. Jonckbloedt, S. Rijkes en W. A. de Tello, leden 4. Commissie voor het Grondbedrijf: Jhr. A. van de Poll, Wethouder, voorzitter; A. P. Audretsch, C. A. M. Jonckbloedt, E. J. van Lent en H. M. van Unen, leden. -net#s&t} 5. Commissie voor de Plantsoenen: Dr. E. A. M. Droog, Wethouder, voorzitter; J. W. van der Erf, P. R. Kromhout, N. J. van der Linden en H. J. Voors, leden. 6. Commissie voor het Onderwijs. Jhr. J. P. W. van Doorn, Burgemeester, voor zitter; H. J. W. B. Disselkoen, P. R. Kromhout, E. J. van Lent en N. J. van der Linden, leden. 7. Commissie voor de Werklozenzorg: Jhr. J. P. W. van Doorn, Burgemeester, voor zitter; H. J. W. B. Disselkoen, C. A. M. Jonck bloedt, N. j. van der Linden en S. Rijkes, leden. 8. Comm. voor het Georganiseerd Overleg: W. A. de Tello, N. J. van der Linden en S. Rijkes. Plaatsvervangers: j. W. van der Erf, H. A. Meeuwenoord en H. J. Voors. Overplaatsing onderwijzend personeel. B. en W. stellen voor: le. den heer J. M. Over- meet, onderwijzer aan de Bronsteeschool L.O., thans Crayenesterschool, te rekenen met ingang van 30 Augustus 1938 te hebben overgeplaatst naar de Dreefschool; 2e. den heer C. van Baaren, onderwijzer aan de Dreefschool, te rekenen met ingang van 1 September 1938 te hebben overgeplaatst naar de Bronsteéschool U.L.O. Controlerend gemeente-arts. B. en W. stellen voor, met ingang van 1 Jan. 1939 te bestendigen de aanstelling op arbeids overeenkomst als controlerend gemeente-arts van den heer j. J. van Luin te Heemstede, met de bepaling, dat bij de beëindiging van de dienst wederkerig een opzeggingstermijn van drie maanden in acht genomen behoort te worden. 14e wijziging jaarwedderegeling ambtenaren. B. en W. stellen voor, de jaarwedde van controlerend gemeente-arts te bepalen 1000.—. den op Herziening Uitbreidingsplan. Bij besluit van 28 December 1937, no. 129, werd vastgesteld de rooilijn-verordening voor de westzijde van de Crayenestersingel. Tegen goedkeuring van deze verordening bestaat bij Gedeputeerde Staten bezwaar. B. en W. stellen daarom voor: le. in te trekken het raadsbesluit van 28 De cember 1937, no. 129; 2e. te wijzigen herziening XXXVIII van het Uitbreidingsplan der gemeente, voor zover be treft de terreinen gelegen westelijk van de Crayenestersingel en noordelijk van de Lanck- horstlaan. Moeders, die te veeleisend zijn. Menigmaal hoort men, dat moeders zich be klagen, dat haar volwassen dochters zich zo weinig bezighouden met huishoudelijke dingen. Zij maken zich dan min of meer bezorgd, hoe het in de toekomst zal gaan, indien haar doch ters trouwen. Inderdaad zijn er moeders, die hiervoor alle reden hebben, want lang niet iedere vrouw is huishoudelijk aangelegd, voelt iets voor het „sleur"werk, dat dagelijks terugkeert, totdat zij er op een gegeven ogenblik voor gesteld wordt zelfstandig te handelen. Men moet als moeder reeds vroeg beginnen om de dochters kleine plichten op te dragen en haar verschillende huishoudelijke werkjes laten doen. Maar er is geduld nodig om de meisjes te leren hoe de dingen gedaan moeten worden en menige moeder meent, dat ze het veel vlug ger en beter kan, neemt haar daardoor het werk uit de hand. Zij ziet over het hoofd, dat het feit, dat haar dochters weinig of niets voor de huishouding gevoelen, hieraan te wijten is, dat zij niet „geschoold" zij-n £n haar handen ver keerd staan. Meisjes, die studeren of'zich bekwamen voor een of ander beroep, voelen niet veel voor al het huishoudelijke gedoe, omdat haar geest ver vuld is van andere dingen, die haar belang stelling vragen. De weinige uren, die haar resten, zullen zij gaarne besteden op een wijze, die haar het aangenaamst lijkt. Moeders, die in haar jeugd nie.t zelf op een of andere wijze buitenshuis een werkkring vonden, kunnen de gedachtengang harer volwassen dochters dik wijls niet volgen. „Mijn dochter kan rustig toezien, als ik imj afsloof; zij steekt geen hand uit. Komt zij thuis, dan wacht zij met de handen over elkander, totdat het eten op tafel gebracht wordt. Zij vindt het vanzelfsprekend, dat ik alles voor haar doe: zelfs haar was moet ik nazien, 's Avonds gaat zij rustig zitten lezen of hand werken, maakt afspraken met haar vrienden en ik heb niets aan mijn eigen dochter!" Zijn er niet vele moeders, die dergelijke ver zuchtingen slaken tegenover haar vriendinnen? Aanvang Seizoen 1938 39 Uren voor inschrijving en besprekingen: dagelijks van II 12, 25 en 79 uur 8CHAGCHGL8TRAAT 3® Haarlem - Telefoon 1080(8 Amsterdam - Haarlem - Hilversum - Bussum Herziening van het Uitbreidingsplan. De heer A. J. W. van Sambeek te Heemstede, heeft wijziging verzocht van het Uitbreidings plan betreffende de terreinen gelegen westelijk van de Caspar Fagellaan. Door de N.V. Autogarage Van Lent is mede werking verzocht voor wijziging van het Uit breidingsplan betreffende het gedeelte nabij de Heemst. Dreef, noordelijk van de Lanckhorst- laan. Op dit terrein is een garagebedrijf gevestigd. B. en W. achten het gewenst dit in het Uit breidingsplan vast te leggen, doch daaraan te verbinden de opheffing van de bestemming van een terrein voor garages aan de oostzijde van de Heemst. Dreef. Beide ontwerpen worden aan de Raad ter goedkeuring aangeboden. Inrichting van kamers in het Raadhuis. B. en W. stellen voor, een crediet te verlenen groot ƒ1.900.voor inrichting van enkele kamers in het Raadhuis en voor wijziging van de telefooninstallatie. EEN NIEUW SCHOONHEIDSINSTITUUT. Het zal onze lezeressen zeker wel interesseren te vernemen, dat door Mej. J. E. Diederik, Wagnerkade 51, alhier, een nieuwe schoonheids salon geopend is. Hiertoe in de gelegenheid gesteld, zijn wij in dit instituut eens een kijkje gaan nemen en werden hierbij in onze stoutste verwachtingen overtroffen. In een eerste rangs omgeving is hier een zeer smaakvol ingerichte en aan de meest verwende eisen voldoende schoonheids salon ingericht, waar zowel massage als volle dige schoonheidsbehandeling door een gediplo meerde deskundige worden uitgevoerd. Voorts vermelden wij nog, dat door Mej. Diederik alle schoonheidsproducten van de be kende Parijse firma Lesquendieu voorradig worden gehouden en zij op aanvraag aan alle geïnteresseerden gratis haar volledige tarieven zal toezenden. Tenslotte verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende annonce en wensen Mej. Diederik veel succes toe. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Zandvoortschelaan 180, rijwielbelastingmerk; Glipperweg 83, klein zwart hondje; Bureau van Politie, paar dameshand schoenen; Alb. Hein, Zandvoortschelaan 163, damesrijwiel; J. M. Homberg, Javalaan 65, kinderjasje; H. Buree, Rembrandtlaan 16, pad vindersdas; v. Dijk, Schouwbroekerstraat 17, boodschappentas; Bureau van Politie, gleuf- hoed; P. Aulich, Joz. Israëlsplein 9, dames- portemonnaie; v. Nordeh, Haemstedeplein 18, rijwielbelastingmerk in etui; G. Wilgman, Bosb. Toussaintlaan 35, gouden dames-armband; -v. Dalen, J. v. d. Bergstraat 65, dolkmes; v. Ton geren, Havenstraat 27, vulpotlood; Weijers, Kruisweg 1124 te Haarlemmermeer, paarlen halssnoer; J. Neeskens, Zandvaartkade 9, tas met inhoud; Bureau van Politie, honden hals band; Kramer, J. v. d. Bergstraat 47, schort; Saarberg, Camphuizenlaan2, visnetje. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 12 tot en met 17 September genomen 511 douchebaden en 24 kuipbaden. Aan 27 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 86 volwassenen gebruik gemaakt. Laten wij niet dramatiseren! Laten wij alles toch niet te donker inzien en begrijpen, dat de jeugd behoefte heeft aan ont spanning na een dag van veelal hard werken. Trouwens, zo erg als sommige moeders dit alles kleuren is het volstrekt niet in alle ge zinnen gesteld en er hang"i'*veeT at van de wijze, waarop moeders en dochters met elkander omgaan. In vele gevallen besteden de werkende meisjes één avond in de week om haar dessous na te zien en kousen te stoppen. Huishoudelijk aangelegde meisjes vinden het heerlijk om op een vrije dag eens huisvrouw te spelen en te koken, vooral, indien zij binnen afzienbare tijd denken te trouwen. Vele moeders stellen te hoge Heden geëtaleerd Nieuwste modellen Anegang 46 Telefoon 14651 eisen en verwachten van haar volwassen doch ters, véél huishoudelijke hulp, die zij met de beste wil ter wereld niet kunnen bieden. Vele werkende jonge vrouwen, die een drukke werkkring hebben, staan een goed deel van haar maandloon aan haar moeder af, helpen haar dus in dit opzicht en zijn geestelijk of lichamelijk doodmoe, wanneer zij 's avonds thuis komen. De ingespannen arbeid en de terugweg naar huis door drukke straten of in volle trams, maakt dat velen, thuiskomende, door een grote moeheid overvallen worden. Is het dan niet be grijpelijk, dat deze jonge, werkende vrouwen, zich gaarne even op een divan uitstrekken of zich in haar kamer terugtrekken? Ze vinden het zo heerlijk zelfs al zeggen zij het niet wanneer moeders zorgende hand voor een ge zellig gedekte tafel en een smakelijk maal heeft gezorgd. Vrijwel in de meeste gevallen zullen de jonge vrouwen, die gaan trouwen, geenszins schip breuk lijden, wanneer het er op aankomt haar huishouding te doen, vooral niet als zij in haar meisjesjaren reeds een vóóropleiding van haar moeder ontvingen. Verder is er vrijwel in alle steden gelegenheid cursussen te volgen in koken, wassen en op allerlei huishoudelijk -gebied. F 160.- P R IJ Z EN Doet allen mede. Inlichtingen en invulformulieren aan ons filiaal. Heerensokkenvan 1'J-.j, tot 95 cent Dameskousen van 29 ct. tot f 1.25 Kinderkousen van 19 tot (19 cent BIN N E N WEG 74—76 HEEMSTEDE, TEL. 29141 Met wederzijds begrijpen komt alles terecht. Veel onaangenaams wordt voorkomen, indien moeders de eisen van hulp in de vrije uren harer werkende dochters niet te hoog stellen en niet vergeten, dat het geen onwil is, wanneer haar dochters, thuis komende, geen hulp bieden, doch veel meer omdat de lange werkdag veel van haar krachten vergt. Slechts een tegemoet komende houding van beide kanten kan de band tussen moeder en dochter hecht en sterk hou den, want is deze eenmaal verslapt, dan is liet heel moeilijk, de oude toestand te herwinnen. Zoals steeds in het leven is het de moeder, die begrijpend en met veel geduld haar kinderen in casu haar dochters tegemoet moet treden, vaak met voorbijzien van eigen wensen. Laten de moeders ten opzichte harer werken de dochters deze kwestie niet te tragisch op vatten, doch veeleer trachten een tegemoet komende houding aan te nemen. Zij zullen hier bij niets verliezen, integendeel, véél winnen! DE HUISKAMER, HET „TREFPUNT" VAN HET GEZIN. Wanneer men een huis gaat inrichten, zal men zoveel mogelijk zorg dragen, dat iedere kamer op zichzelf een harmonisch geheel vormt. Zelfs wanneer men aen enkele kamer opnieuw meubileert, zal men een sfeer van gezelligheid dienen aan te brengen, hetgeen niet van een bepaalde stijl .afhankelijk behoeft te zijn. De Jacobean eet- en zitkamer behoeft vol strekt geen aangenamer uitwerking op de be woners fe hebben dan een zeer modern gemeu bileerde kamer. Hoofdzaak is, dat men de ge hele aankleding van een kamer afstemt op de meubels. Het behang is van groot belang; het wordt tegenwoordig meestal in effen lichte kleuren gehouden. Grote, hoge kamers, die men wenst te meubileren met moderne, niet forse meubelen, worden voorzien van een met behang bejrlakt plafond van triplex, dat een eind lager wordt aangebracht dan het bestaande. Een hulpmiddel," dat abnormaal hoge kamers eens klaps een geheel ander aanzien geeft. Iedere tijd stelt bepaalde eisen aan de inrich ting van kamers en de binnenhuisarchitect weet zijn ontwerpen aan te passen aan de moderne smaak. De woon- of huiskamer is het vertrek, waar de meeste mensen een groot deel van hun leven doorbrengen en deze is dan ook in de regel het trefpunt der gezinsleden. Licht en vrolijk moe ten deze kamers zijn, niet alleen het behang, dat wij reeds noemden, doch ook de gordijnen worden veelal in sprekende kleuren gekozen. Kleurecht linnen, dat in vele nuanceringen ge maakt wordt, fleurt menige kamer op, evenals de moderne handgeweven tafelkleden en gor dijnen, die tevens het voordeel hebben niet al te hoge uitgaven met zich te brengen. Zo moge lijk zal de huiskamer flink van afmeting zijn, zodat er een hoekje overblijft, waar de heer des huizes zijn schrijftafel kan plaatsen, indien al thans de ruimte voor een eigen kamer ontbreekt. Een divan is een onmisbaar meubelstuk, dat eigenlijk in geen enkele huiskamer mag ontbre ken, evenmin als gezellige kussens, die inder daad „gebruikt" kunnen worden. „Mooie kus sens", die alleen als sieraad dienst doen, be horen meer in de ontvangkamer thuis en inder daad zijn er in dit genre ware pronkjuweeltjes. Het divankleed zal neutraal van kleur moeten zijn om de oranje, groene, blauwe en gele lin nen kussens tot hun recht te doen komen. Om ten volle profijt te hebben van een divan, zal een leeslamp al even onmisbaar Zijn als een bijzettafeltje of een tijdschriftenstandaard, want de divan is nu eenmaal om te rusten en het zich zo gemakkelijk mogelijk te maken. Over de vorm van de tafel in de eetkamer verschillen de smaken, aangezien sommige mensen een lang werpige, anderen weer een ronde of ovale tafel verkiezen. De lamp moet echter goed licht op tafel, doch ook in de kamer verspreiden, alhoe wel enkele staande of muurschemerlampjes de sfeer van intimiteit verhogen. We 'zouden nog verschillende andere dingen kunnen opnoemen, die in de huiskamer een plaatsje kunnen vinden, doch ook de persoon lijke smaak moet zich niet onbetuigd laten. Eén ding is echter gewenst, n.L, dat men alle over bodige ballast verbant uit de huiskamer en in de plaats hiervan een enkele bowl of vaas met bloemen plaatst, of een mooie schaal voor fruit. Alle stofnesten en prulletjes worden uit de weg geruimd, waarmede men tevens bereikt, dat het kamer doen vergemakkelijkt wordt. Hoe en op welke wijze de huiskamer ook wordt in gericht, steeds moet men zorgen, dat deze een gezellige indruk maakt en met recht als het „trefpunt" van het gezin geldt. RIJSTOMELET. 3 kopjes overgehouden rijst, ruim /2 ons suiker, 5U gram boter, 3 eieren, 60 gram bloem, citroensap en jam. Deze omelet kan gemaakt worden van over gehouden rijst of eventueel apart gekookt worden. In dit laatste geval neemt men 1 kopje rijst en 3 kopjes water. Eierdooiers, suiker en citroen door elkaar mengen in een kom en de bloem en rijst hierbij voegen, het laatst het zeer stijf geklopte, eiwit. De helft van de boter in een koekepan smelten en licht bruin laten worden, waarna men de helft van de rijst aan beide kanten bruin bakt en in de rest van de boter de tweede omelet bakt, die men met jam bestrijkt en daarna beide koeken op elkander legt, de bovenste flink be strooien met fijne suiker. BOUILLIE MET MOSTERDSAUS. 6 ons staartstuk, 10 gram zout, worteltje voor de saus, 75 gram boter, iy2 lepel mosterd, 1 L. water, peterselie, L. bouillon, 55 gram bloem. Vlees wassen en opzetten met ongeveer 1 L. kokend water, zout toevoegen, worteltje en enkele takjes peterselie en in goed gesloten pan 2 a 2>/2 uur zachtjes laten koken. Wanneer het gaar is, vlees uit de pan nemen, doch warm houden en bouillon zeven; de saus maken van de L. vocht, die over is gebleven. Boter smelten, bloem toevoegen en langzaam de bouillon toevoegen en alles gedurende vijf minuten laten koken. Het vlees aan plakken snijden en de saus, waardoor men eerst de mosterd heeft geroerd, er overheen gieten; althans voor een deel. Rest in juskom presenteren. VANILLE-KOFF1EPUDDING. 1 L. melk, 2 eetlepels sterk koffie-extract, 100 gram custardpoeder, 25 gram boter, 200 gram suiker. Melk aan de kook brengen op 1 kopje na, dat dient om custard en suiker aan te mengen, waarna men hier een deel van de kokende melk bijvoegt en alles roerende terug doet in de pan om enkele minuten door te koken. De boter bij de pudding voegen als de pan van het vuur is en daarna met de garde alles flink opkloppen. De helft van de pudding wordt even in een glazen schaal gedaan, daarop ver mengt men de rest met het zéér sterke extract en giet dit op de onderlaag, waarna men de pudding koud en stijf opdient met droge biscuits. PANNEKOEKEN MET CHOCOLADE SAUS. 120 gram bloem, ±2a 2>/2d.L. melk, 2 eieren, zout en boter. Bloem en zout zeven en in een kom doen, een kuiltje in het midden maken, waarin de eieren worden gebroken, een weinig melk toevoegen en van 't midden uit vermengen met de droge bloem, daarna langzaam de rest van de melk toevoegen. Het beslag een uurtje laten staan, daarna op de gewone wijze pannekoekjes bakken, die eerst in de helft, daarna nogmaals opgevouwen worden, zodat men ze gemakkelijk op een verwarmde schotel kai^ leggen en de saus er overheen ge goten kan worden. Voor de saus. 3'/2 d.L. water, 30 gram maizena, 60 gram suiker, 2 repen bittere chocolade. De laatste raspen en met de suiker in kokend water op lossen, aan de kook brengen en binden met de maizena; enige minuten door laten koken. Door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 8385. Een eindje verder huppelde de Pulex, aan het eind van zijn vaart ge komen, over een afgehouwen boomstrook. Hij maakte een sprong in de hoogte en kwam in loodrechte stand, met z'n neus in de lucht, in een diepe kuil terecht, waar hij rustig bleef staan. Binnen in lagen de wereldreizigers be wusteloos op de opeengestapelde inven taris van hun „luchtschip"... Niets wisten zij af van de gevaren, die hen van buiten bedreigden De inboorlingen, woedend over hun ge stoorde rust en het vernielde huis, hadden zich namelijk in krijgsdos gestoken en slopen met gevelde lansen dreigend op de Pulex toe Plotseling schrok Professor Spuyt wak ker door een hevig geraas. Een der in boorlingen had met zijn lans het raam stukgestoten, en keek met zijn woeste, barbaarse gezicht dreigend naar binnen... Sidderend van angst keek Professor naar het dikke kroeshaar van den wilde en naar de zwijnefanden, die diens neus vleugels versierden. En meteen ging hem een licht op! „Flip! - Flop!" brulde hij, „gauw! Wordt wakker! We zitten midden tussen de papoea's! We zijn op Nieuw-Guinea terechtgekomen!"

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 3