PERMANENT IDEAL f 2.75 'on&eierie ierk DIE ECHTE FIJNE HAM Sensatie op Broadway WOL HANDWERKEN KOUSEN yi WINKELGALERIJ Dansinstituut W. Fortgens Veertig jaren vorstin van Nederland HEEREN COSTUMES v. TURNHOUI's SCHOENENMAGAZIJN, LOOSIES UW DRUKKERIJ!! O.'Ri.dosiUinta Vitaminen-rij ke levertraan Zelfs smaakloorce Drogisterij I. NAN AFBRAAK TE KOOP Dames- en Heerenkapper H. PRINS RAADHUISSTRAAT 89 Telefoon 28047 TELEFOON 11140 WAGENWEG 114 Tel. 29730, Binnenweg 116; Halte Julianalaan Groote Houtstraat 176 Tel. 15150 Inschr. van leerlingen eiken avond v. 8-10 u. bij J. C. SPIERENBURG's SCHOENHANDEL tevens REPARATIE-INRICHTING, Radio Techn. School „Haarlem" OpleidingRadio-Telegraf. en -Technicus De nieuwe cursus begint 4 October a.s. Inschrijving tot 30 Sept., aan de school ZIJLWEG 23 - HAARLEM DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT H.P.C.-NIEUWS. Oefenuur in het Sportfondsenbad. Het zomerseizoen is weer ten einde en de oefengelegenheid voor H.P.C. in Heemstede dus eveneens. Komende winter wordt er ook nu weer geoefend in ,,'t Sportfondsenbad" en wel des Maandags van 7.30 uur tot 9 uur. Zwem en polo-commissie hebben reeds vergaderd en een uitgebreid trainingsprogram opgesteld. De wintercompetitie van de Kring is ook al in kan nen en kruiken; of de Bond die Zaterdag j.l. zijn 50-jarig bestaan herdacht met een receptie en een diner, waarop ook onze poloclub ver tegenwoordigd was dit jaar nog een winter competitie zal laten verspelen, is momenteel nog niet bekend. Nationaal zwemfeest op 6 November. Zondagavond 6 November zal H.P.C. een nationaal zwemfeest organiseren in het Sport fondsenbad te Haarlem. De zwemcommissie werkt op het ogenblik aan de samenstelling van het programma, dat binnenkort gepubliceerd zal worden. In elk geval zal het nummer 100 M. borstcrawl voor heren verzwommen worden, om de wisselbeker, die op het ogenblik in bezit is van Sipkema. Indeling Wintercompetitie. De Wintercompetitie, die dit jaar wederom georganiseerd wordt door-kring Haarlem, in combinatie met Kring boven het IJ, is als volgt samengesteld; Dames: D.W.R. I en II, Haarlem, H.P.C. Heren, Afd. I; Haarlem, H.V.Q.B., H.P.C. II, Nereus, V.Z.V. Afd. II; D.A.W., De Ham, H.P.C. III, D.W.R. II, H.V.G.B. II, Haarlem II. Afd. III: Nereus III, H.V.G.B. III, V.Z.V. II, D.WR. III. Afd. IV: K.Z., H.V.G.B. IV, Haarlem III, V.Z.V. Ill, H.P.V. IV. Afd. V: Haarlem IV, D.W.R. IV, Velserend, Herenduinen. De samenstelling van de H.P.C.-zeventallen is voor de komende wintercompetitie als volgt: H.P.C. I (Dames): I. Kubatz, Fr. Kann, E. Kloots, C. Amels, M. Bakker, C. Kann, G. Grilk. H.P.C. I (Heren): A. C. de Bruyn, H. Stefels, A. J. Braam, J. Stammes, J. W. Derx, H. Eldering, H. J. Leloux. H.P.C. II: E. Vrugt, J. van Zadel. A. M. Heerkens Thijssen, J. C. Stuifmeel. F. de Geest, A. Kolderie, C. Kemper. H.P.C. III: K. de Ridder, F. W. Moolenaar, E. Eldering, H. Bakker, M. Mauritz, J. Kooyman, Uitendaal. H.P.C. IV: H. van der Toorn, A. C. Schotel, L. Vermeer, J. Jansen, J. Hogeweg, B. van Rijn, L. ten Kley. TAFELTENNIS. H.T.T.V. „Heemstede". Vrijdag 16 September werd begonnen met de onderlinge competitie. Er werd gespeeld in twee afdelingen, n.l. Afdeling A en Afd. B. De uitslagen van deze competitie laten wij hier volgen: Afdeling A: T. WoltersW. Engelenberg: 2118; 2523. G. RoosjenF. v. d. Heuvel: 2116; 2118. D. Wolters—M. Kruyff: 21—13; 21—14. G. WoltersMej. W. v. Rijswijk: 218, 218. D. Wolters—T. Wolters: 21—6; 21—12. W. F. Kruyff—W. Engelenberg: 23-21; 21-12. G. Wolters-T. v. d. Heuvel: 21-27; 21-23, 21-16. G. RoosjenMej. W. v. Rijswijk: 219; 213. Afdeling B: Mej. Br. GlendenningMej. N. Glendenning: 17—21; 11—21. Mej. L. GlendenningMej. N. v. d. Pol: 14—21; 6—21. Mej. L. GlendenningMej. B. Roosjen: 5—21; 9—21. Mej. Br. GlendenningMej. N. v. d. Pol: 22—20; 21—10. Mej. L. GlendenningMej. N. Glendenning: 2—21; 6—21. Vrijdag 26 September wordt deze onderlinge competitie voortgezet. Bij voldoende belangstel ling zal er om 9 uur een demonstratie gegeven worden. De H.T.T.V. Heemstede houdt haar clubavonden in de grote zaal van Hotel „Het Wapen van Heemstede", secretariaat: Voorweg 63, Heemstede. DAMMEN EN SCHAKEN. Bekerwedstrijden dammen. Dinsdagavond vingen de wedstrijden aan om de fraaie St. Bavobeker. De uitslagen waren als volgt: Dammen: D.C.H.St. Bavo 515. Gezellig SamenzijnH.R.K.D. 1010. Gezellig Samenzijn wint na loting. Schaken: Gezellig SamenzijnSt. Bavo Heemstede 5-5. Gezellig Samenzijn wint na loting. Het Witte PaardSt. Bavo Haarlem 64. Voor de 2e klas speelt St. Josef uit Haarlem tegen Adolf Kolping uit Bennebroek en Dinsdag 27 September voor de le klas dammen T.E.P. (Haarlem)Ontwikkeling (Lisse), voor de 2e klas St. Bavo II uit Heemstede tegen O.D.I. uit Hillegom en de finale schaken tussen „Het Witte Paard (Haarlem) en Gezellig Samenzijn (IJm.). Alle wedstrijden worden gespeeld in het R.K. Verenigingsgebouw te Heemstede. D.C.H.Sta Bavo 515. Geweldige evolutie van de mentalitiet Oranje door het Nederlandse volk op handen gedragen ■m y T IJ LEVEN TE SNEL TEGENWOOR- mAy Dat wil zeggen, wat achter ons ligt, verliest te spoedig zijn betekenis en zijn kleur. Het verleden, ook het jongste ge deelte daarvan, vaagt weg, want er zijn zoveel dingen, die om onze aandacht vragen, dat voor een enigszins historisch overzicht de tijd ont breekt. Zo kan het, dat wij uitstekend zijn inge licht over de naaste toekomst, ongeacht het feit, dat deze talloze raadsels verborgen houdt, maar wij beseffen niet, wat in de afgelopen vijf, tien, laat staan veertig jaren geschied is. En nu wij het veertigjarig jubileum van onze Vorstin mogen gedenken, is het ogenblik zeer wel gekozen, halt te houden en om te zien naar datgene, wat geschiedde onder haar thans veer tigjarig bewind. Uit een dergelijk résumé blijkt tevens, waarom wij zo snel vergeten, wanneer wij constateren, dat de mentaliteit van de mo derne mens na afloop van een geslacht sneller is veranderd dan dit een eeuw geleden het ge val zou zijn geweest. Toen waren voor een der gelijke sprong, wil men het een evolutie noe men enige geslachten nodig geweest. Heden modern morgen verouderd. Nooit zijn wij er zozeer van overtuigd ge weest dat, al wat wij doen, slechts tijdelijk is. Aangezien de tijd tegenwoordig sneller gaat, althans sneller schijnt te gaan dan vroeger, is de periode, gedurende welke iets in staat is ons belang in te boezemen, ook naar verhouding korter. Wat heden modern is, wordt morgen als verouderd beschouwd, of als ouderwets, om dat ouderwetse woord eens te gebruiken. Toen de jeugdige koningin de regering aan vaardde, stonden de techniek, het fenomeen electriciteit e.d. nog in de kinderschoenen. Van radio, televisie en andere wonderen der electro- techniek, was nog geen sprake. Dit alles is ge groeid onder het bewind van Koningin Wilhel- mina. Daardoor is deze periode juist zo merk waardig en dankbaar om te gedenken, aange zien zich in dit tijd inderdaad een wezenlijke ontwikkeling voltrok, die steeds sneller in haar werk ging. Bevolking. De bevolking nam in de afgelopen jaren nog sterk toe en bedraagt thans 8.8. millioen zielen. Het bevolkingsaccres, te weten het verschil tussen geboorte en sterfte, bedraagt jaarlijks nog altijd een goede 100.000 en toont de nei ging slechts langzaam terug te lopen. Merk waardig is wel op te merken, hoe in kleinere steden en dorpen het geboortecijfer beduidend hoger is dan in de grote stad. De statistici ver wachten, dat onze bevolking maximaal zal kun nen aanwassen tot tien a elf millioen. Eenmaal op die hoogte gekomen, zal de bevolking van Nederland naar redelijke verwachting station- nair blijven. Kunst en wetenschap. Kunsten en Wetenschap staan in zekere zin buiten het kader van onze beschouwing, aan gezien de invloed hierop van overheidswege nooit zo verstrekkend is geweest als op aan gelegenheden van meer zakelijke en economisch- politieke aard. Kunst zowel als wetenschap gaan hun eigen wég, vooral de eerste is grillig en moeilijk van overheidswege te besturen of te beïnvloeden. Wel is van belang, dat de overheid verscheidene kunstzinnige instellingen steunde met subsidies. In dat verband dient b.v. het op treden van de Wagnervereniging, wier eerste optreden ongeveer samenvalt met de troonsbe- Engelsche Import Steeds voorhanden K/GR. HOUTSTR. stijging onzer Koningin, gesignaleerd te worden. Het optreden van fijnzinnige kunste naars als Alphons Diepenbrock, beteekende het inluiden van een nieuwe periode op muzikaal gebied. Zo—ergens, dan toont het muziekleven, hoezeer de mentaliteit veranderde. Thans heerst op dit gebied een ware chaos en vooralsnog is het moeilijk te onderkennen, wat wèl, wat niet levenskrachtig is. De letterkunde, hoewel spie gel van het leven, als iedere andere kunst, heeft zo weinig uitstaande met de overheid, dat wij haar gevoeglijk kunnen laten rusten. Volksontwikkeling. Voor de volksontwikkeling werd onder het be wind van Koningin Wilhelmina zeer veel ge daan. Reeds bestond de heilzame instelling „Tot Nut van het Algemeen", maar later is dat werk door vele andere instellingen van soortgelijke aard mede verzorgd geworden. Zo werden vele openbare leeszalen opgericht, een Volksuniversi teit ontstond, die de middenstand op populaire wijze wilde voorlichten op wetenschappelijk en cultureel gebied. De overheid begreep het be lang van dergelijke instellingen en zover zij niet direct van haarzelf uitgingen, steunde zij meer malen door subsidies te verstrekken. Een volk bouwt aan zijn toekomst. Dat kan men niet alleen zeggen van de Zuiderzee-werken, die onder het bewind van Koningin Wilhelmina begonnen en reeds ge deeltelijk met succes bekroond werden, maar dat kan men eveneens zeggen van het grote wegen- en bruggenplan, dat het Nederlandse verkeer in de naaste toekomst zal maken tot een der best geoutilleerde van Europa. Brede autowegen, zoals het buitenland die reeds lang kende, worden aangelegd door het vlakke land van Noord naar Zuid en van Oost naar West. Grote rivieren worden overspannen door brug gen van staal en beton en maken zodoende de band tussen Noord en Zuid nog hechter, want in de eerste plaats gaan de gedachten uit naar die prachtige ingenieursstaaltjes als de nieuwe Moerdijkbrug en Waalbrug. Streng en uniform De grootste sorteering VULPENNEN en VUL- POTLOODEN van Haarlem vindt U bij den Vulpenspecialist: Zijlstraat 90 - Haarlem - Tel. II161 worden van overheidswege groots opgezette kostbare plannen ten uitvoer gelegd; de beteke nis van de provinciale overheid 'begint op het punt van verkeer langzaam maar zeker in te boeten. Niettemin- blijft wel het grootste werk, het terugwinnen van het Zuiderzeegebied. Op 28 Mei 1932 kwam de afsluitdijk gereed en op de uitkijktoren, die op die plaats werd opgericht, kan men lezen de symbolische woorden: een volk bouwt aan zijn toekomst. Kinderen van hun tijd. De krant, de journalistiek in het algemeen, is een van die kinderen van hun tijd en gaat als zodanig gemakkelijk met zijn tijd mede. De grote vlucht, die het dag- en nieuwsbladwezen genomen heeft in de laatste veertig jaren, is enorm. Eerst van de laatste decenniën dateren de geweldige rotatiemonsters, die in een mini mum van tijd een maximum aan afleveringen, van een tot vele bladen dik, afdrukken. Ook in dit bedrijf is de mentaliteit veranderd, van huiselijk is zij het toppunt van zakelijkheid ge worden. De krantenman van vroeger was al heel tevreden, wanneer hij rustig af en toe een bericht per telefoon kon opnemen en de omtrek per fiets kon doen. De moderne journalist heeft, dank zij de veranderde omstandigheden een heel andere kijk op de zaken. Hij stelt heel andere eisen, maar heeft ook ndere verplich tingen dan zijn ambtgenoot, eer generatie voor hem. Haast, up to date zijn, zakelijkheid, dat zijn de kenmerken van het moderne kranten wezen. Ook deze belangwekkende ontwikkeling ligt bijna geheel besloten in de veertigjarige periode, dat H. M. Koningin Wilhelmina de scepter zwaaide. Een ander kind van deze tijd is de luchtvaart. Van 1919 dateren zowel ons luchtvaartverkeer als onze eigen luchtvaartindustrie, het eerste onder leiding van den heer A. Plesman, de tweede gesticht door en onder leiding van den heer Fokker. Daar de K.L.M. nog altijd bestaat onder de naam, die zij bij haar oprichting ont ving, is zij de oudste luchtvaartmaatschappij ter wereld, want vele maatschappijen, die voor haar werden opgericht, zijn reeds lang weer ter ziele. Hoe het bedrijf in nog geen twintig jaren groeide, kan men leren uit enkele vergelijkingen. Bij de instelling van de dienst op Londen vloog •men tweemaal per week naar Engelands hoofd stad, thans telt men niet minder dan zes diensten per dag naaf dezelfde stad. En met het aantal diensten nam ook de snelheid even redig toe. Thans onderhoudt de K.L.M. reeds een dergelijk dicht luchtnet over Europa en naar Indië, dat de gezamenlijke toestellen per dag ongeveer de halve omtrek van de aarde af leggen. Het schijnt reeds tientallen jaren geleden, dat het drietal Van der Hoop, Van Weerden Poel man en Van der Broeke hun pionlersvlucht naar Indië maakten. Nadien moesten vele moeilijk heden, merendeels van politieke aard, uit de weg geruimd worden, eer een regelmatige dienst eenmaal in de twee weken geopend kon worden; daarna werd deze dienst wekelijks, vervolgens tweemaal per week en sedert bijna een jaar opgevoerd tot driemaal per week. Het 14500 K.M. lange traject wordt afgelegd in slechts 51/2 dag. Een kranige vlucht, als die van de „Uiver" in de Melbournerace versterkte de uitstekende reputatie nog, die de Nederlandse K.L.M. in het buitenland geniet. Oranje is geliefd. In de afgelopen jaren heeft men bij onder scheidene gelegenheden kunnen constateren, dat de vaderlandsliefde en daarmede de toewijding van het Nederlandse volk voor het Huis van Het Korte Verhaal. Door J. P. FLOSSING. „Binnen tien minuten, dus om 13 uur 11, ver wacht ik den reclamemanager bij mij. Geef alsjeblieft het bericht onmiddellijk door", zegt Mr. Jeffers, president van de zo juist gestichte „Film Corporation" aan zijn secretaresse, de platinablonde Mrs. Marvin. In zeven kamers rinkelen de telefoonapparaten en op de seconde om 13 uur 11 minuten melden zich zeven heren bij Mr. Jeffers aan. Jeffers jongleert juist met vier telefoon toestellen, kijkt door het grote venster over de zee van wolkenkrabbers en richt zich op Mrs. Marvin's „dertien uur elf, de heren zijn er", tot de binnentredenden, nodigt hen met een hand beweging uit aan de conferentietafel plaats te nemen, zegt nog snel een paar maal „O.K." en „all right", legt de hoorn op het toestel, loopt met drie grote stappen op de enige lederen fauteuil aan het hoofdeinde van de conferentie tafel, zet zich neer en begint: „Gentlemen, onze eerste grote film „Sometimes ago", waarvan de première morgen gaat, zal om zo te zeggen het visitekaartje zijn, dat wij aan pers en publiek afgeven. De film is goed. Voor de kritieken ben ik niet bang en de pers zal nooit iets kapot maken, wat goed is. Maar, anderen maken ook goede films, hebben ook de hand op het Regent Palace voor hun premières gelegd! Wij moeten nog reclame voor de film maken, opdat iedereen in de States er over zal spreker!" Jeffers zwijgt een ogenblik om uit een syphon water in zijn glas te laten sprenkelen. Dan gaat hij verder: „Kortom, gentlemen, wij hebben alle denkbare reclame gemaakt, zeker. Maar het ontbreekt nog aan papier, papricahet superidee behoeven wij!" Zeven paar ogen richten zich op Mr. Jeffers, als hij verklaart, voor een goede idee duizend dollars ter beschikking te stellen De première is voorbij. De film heeft goede kritieken gekregen en in enige is zelfs de naam van den auteur genoemd. Ook de kasrecettes kunnen zich laten zien. Maar desondanks ont breekt aan deze film, waarin het publiek denken moet om de spannende handeling te kunnen meebeleven, voor de toekomst die grote reclame, die steeds een boven het gemiddelde liggend succes verzekert. Bill Jones, een van de zeven reclamemanagers van de „Flim Corp.", een lange, slanke man van 21 jaar, met door zon en zeelucht gebruinde huid, Iaat zich bij Jeffers aanmelden; de chef laat geen bezoeker, dien hij ontvangen wil, langer dan tien minuten wachten, en leden van zijn personeel laat hij het liefst onmiddellijk binnen. Bill wordt uitgenodigd onmiddellijk bij zijn chef te verschijnen. Mr. Jeffers zit in hemds mouwen achter zijn groot schrijfbureau en telefoneert aan vier toestellen tegelijk. Hij nodigt Bill met een handbeweging uit plaats te nemen. Bill krijgt voor de eerste maal Mrs. Marvin, de secretaresse, te zien. Zij is lang en slank, heeft kastanjebruin haar, draagt een gele hoornbril, draagt bruine rok en rose blouse. Het korte haar omlijst niet bepaald voordelig het niet mooie, maar interessante gezicht, een gelaat, dat men, eenmaal gezien, niet spoedig vergeet. „De vrouwen bij Jeffers zien er allen zo uit, dat het zeker de moeite loont om hen nog eens aan te zien. Damn it! Die Jeffers is een sluwe vent!" denkt Bill en een ogenblik later treedt de chef binnen. „Wel, wat is er, Mr. Jones!" Bill heeft nauwelijks een minuut nodig, om Mr. Jeffers zijn idee uiteen te zetten. Hij ver telt van een dolle reclame voor zijn nieuwe film. Jeffers drinkt gedurende Mr. Jones uiteen zetting, een soda en zegt niet meer dan „O.K.". Des avonds Duizenden lichtjes twinkelen op het natte asfalt. Neonverlichting, pastelkleurige reclames schrijvend, alles roept „Kijk hier naar!" Het reusachtige front van „Regent Palace" straalt in vollen glans. De filmtitel „Sometimes ago" schijnt zich in het geheugen te willen op dringen van een ieder, die langs de grote cinema loopt of rijdt. Het is tien minuten voor het begin van de avondvoorstelling. Aan de 12 cassa's verdringt zich de menigte! Men staart naar het bordje boven de cassa's Uitverkocht!". Fluisterend vertelt men elkaar, dat één man alle 4000 plaatskaartjes voor zichzelf heeft gekocht en het „Regent Palace" heeft „uitverkocht". Zo iets is raadselachtigéén man koopt 4000 plaatsen. Wie kan die zonderling zijn? Een milliardair, een Vanderbilt? Een Indische nabob, een maharadja? Reporters, die in de States overal opduiken en overal bij zijn, snappen de situatie. Mèt hen wachten echter meer dan duizend mensen, geduldig, tot de cinema om 23 uur 30 uitgaat en de geheimzinnige Mr. X. moet verschijnen Fotografen staan klaarbiltzlicht wordt gereed gehoudeneen goudgegalonneerde portier opent de deurBlitzlichten flitsen Bill Jones komt met een onschuldig zegevierend lachje uit de foyer, Iaat zich graag in tienvoud fotograferen, spreekt een paar woorden over „sprookjesachtige rolprent... „Sometimes ago",.. moest ik in alle rust alleen gaan zien De volgende morgen verkondigden alle kranten Bill's moritaat. „Sensation op Broad way"... „Een enkele man koopt 4000 plaatsen, om de film „Sometimes ago" in alle rust te gaan zien„Sometimes ago", „het duurste cinemabezoek", enz., enz. Alle kranten in de „States" schrijven er over, brengen foto's van de nieuwe film en zorgen, dat een ieder over „Sometimes ago" spreekt. Mr. Jeffers wrijft zich vergenoegd in de han den. De film is een „knalzaakje". Bill Jones' idee heeft dollars in het laadje gebracht. Het „visitekaartje" van de „Film Corporation" is schitterend ontvangen. Zo komt het, dat Bill gisteren met zijn vrien din 'Mabel, die hij voor enkele weken in een roeiclubje heeft leren kennen en van wie hij al gauw ging houden, is getrouwd. Mr. Jeffers was getuige. Een grote bouquet chrysanthen was zijn „visitekaartje". Vanaf de le van de vol gende maand is Bill Jones reclamechef van de „F.C."„O.K.". Oranje krachtiger is dan ooit. En gaan wij de geschiedenis na, dan blijkt een dergelijke sterke Oranjegezindheid altijd aanwezig geweest te zijn gedurende het veertigjarige regernngs- tijdperk van Koningin Wilhelmina. Een treffend voorbeeld, hoe sterk ons volk zich met Oranje verbonden weet, bracht de mislukte staatsgreep van Mr. P. J. Troelstra duidelijk tot uitdrukking. Verkrijgbaar bij Apoth. ass. Willielminaplein 17 - Tolef. 28S«6 Deze mislukte revolutie heeft de positie van de Oranje's nog versterkt. Juist doordat de poging zich te veel bepaalde tot grote woorden alleen en geen daden „geënsceneerd" waren, bleef het resultaat, dat de aanstoker ervan verwacht had, achterwege. Op indrukwekkende wijze betuigde het volk'onmiddellijk daarna zijn aanhankelijk heid aan de Koningin en daarmede aan het Huis van Oranje. Het behoeft geen betoog, dat de overheid deze poging een revolutiete ver wekken, als een haar niet onwelgevallig inter mezzo beschouwd heeft; haar positie althans was danig versterkt door het overtuigende volksmanifest. En dergelijke uitbundige blijken van vader landsliefde zijn ook de laatste jaren niet achter wege gebleven. Bij het overlijden van de zozeer geziene en beminde Koningin-Moeder Emma, toonde het Nederlandse volk zijn grote deel neming, welke rouw opnieuw getoond werd, toen Prins Hendrik na een korte ongesteldheid overleed. Maar na deze dagen van droefheid kwamen dagen van blijdschap. Prinses Juliana ging zich verloven, ook met het huwelijk betuigde het Nederlandse volk enige maanden later opnieuw zijn verknochtheid aan Oranje, maar de vreugde bereikte een toppunt toen 31 Januari van dit jaar het prinsesje Beatrix geboren werd. Het moet ongetwijfeld voor H. M. de Koningin een verheugend feit zijn, dat bij haar veertigjarig regerings-jubileum, reeds twee generaties achter haar staan. CORRESPONDENTIE Den heer B. alhier. De beschikbare ruimte belet ons, van het gesprokene op een vergade ring een min of meer stenografisch verslag te geven. Onze verslaggever heeft o.i. de bedoe ling van uw woorden niet onjuist weergegeven. Wij kunnen dan ook niet voldoen aan uw ver zoek om uw uitvoerig verslag te plaatsen. Het dreigement. Grootma zag enige vreemde jongens in haar tuin spelen. „Willy," zei ze tegen haar klein zoon, „stuur die jongens even weg!" Willy schoof ogenblikkelijk het raam open en schreeuwde: „Hé, daar! Ga d'r uit! Anders jaag ik mijn grootmoeder op je af!" van Villa „Meerzicht" Voorweg 9 Vloerhout, plaat- en battinghout, ramen en deuren, marmeren schoorsteenen en dakpannen Goedkoopste adres voor Parfumerieën en Toiletartikelen Vraagt onze prima HEEREN SCHOENEN vanaf f 5.95 in diverse modellen. Onze Dames schoenen zijn bekend om hun heerlijke pasvorm voor de moeilijkste voeten. Ook speciale Dames schoenen voor losse bruggen, voorkomt het uitglijden in den hiel. le KLAS MAAT- en REPARATIE INRICHTING fS patronen en onderricht gratis Bijzonder genre - Eigen ontwerp ELBEO en ARWA met die fijne geur en sappigheid die is moeilijk te bereiden, daarom kan het ook geen massaproduct zijn, doch is het een specialiteitsartikel. Als erkend hamzouter en door groote ondervinding gesteund presentecren wij U een hamsoort welke U bewijst dat die cehtc fijne Ham wel degelijk te verkrijgen is en toen niet duur. Gerolde Beenham. 25 ct. Achter Ham 20 Schouder Ham (zeer mager) 16 Rauwe Ham 25 Klaasham Casseler Rib Laclischinken Hamsalade 25 ct. 25 20 20 Als reclame notecren wij deze week 2 ons Sachsisclic Smcerworst 25 ct. Eiken dag gebr. Roastbecf en fricandeau 22 ct. Hoorcn en bezorgen zonder prijsverliooging. A. E. SPRUYT, HOUTPLEIN 20 EEN NIEUWE COLLECTIE en NIEUWE PRIJZEN, MAAR ZEER LAAG, BINNENWEG lib., HEEMSTEDE - Telefoon 29906

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 5