Pi Open i* de Vrouw Kinderledikantjes DE WERELDREIS VAN PROFESSOR SPUYT TWEEDE BLAD Vsrvolg Piaatsalljk Nieuws VULPEN DANTUMA ALTIJD PRIMA! Een Japanse theevisite JAC. v. WEERT INGEÏ «-•VTT—T—- 3 November 1938 No. 44 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 5a DE DAGERAAD JUBILEERT. Bij gelegenhe d van liet l2'/2-jang bestaan van het viscollege „De Dageraad" was de vorige week een groot visconcours gehou den, waaraan een 18-tal clubs had deelgenomen. Zaterdagavond j.l. had in Café Restaurant „Wapen van Heemstede" een feestvergadering plaats, waarbij het merendeel dezer verenigin gen aanwezig was, mede om de fraaie prijzen van het gehouden concours in ontvangst te nemen. De voorzitter der feestcommissie, de heer H Schoo, heette de aanwezigen welkom en droeg het werk voor deze avond voorlopig over aan den bekenden humorist Leo Peelen uit Bever wijk, die, met assistentie van de band „The Blue Boys", onder leiding van den heer J. Uvenhoven, er al spoedig de stemming wist in te brengen. In de loop van de avond reikte de voorzitter der vereniging, de heer Bos, de talrijke fraaie prijzen uit, daarbij de deelnemende verenigingen dankend voor de prettige geest die er tijdens het concours heerste. Verschillende afgevaardigden van de deel nemende clubs spraken bij hun gelukwensen woorden van dank voor de uitmuntende organi satie van het concours en de gezellige avond. Een tombola' en een kienwedstrijd om zeer fraaie prijzen, veelal geschonken door de leden en door verschillende ingezetenen, verhoogde de stemming. De avond werd besloten met een bal onder leiding van den heer Peelen. RAFAëL LANES EN MARINUS FL1PSE. Eerste seizoenuitvoering van de Kunstkring Heemstede. De Kunstkring Heemstede heeft Vrijdag j.l. het seizoen geopend met een uitvoering, die gegeven werd door den cellist Rafaël Lanes en den pianist Marinus Flipse. Het gebouw van de Protestantenbond was slechts matig bezet. Blijkbaar was een deel der leden door dringende redenen verhinderd deze uitvoering bij te wonen, want men kan moeilijk onverschilligheid voor het gebodene veronder stellen. Indien althans dit het geval was, hadden de thuisblijvers wel groot ongelijk. De kunste naars toch vergastten ons op een zeer kunst zinnig uitgevoerd programma, dat de naam van de Kunstkring eer aandeed. Zowel de cellist als de pianist toonden zich meesters in hun kunst, hoewel natuurlijk Rafaël Lanes als de cellist zowel in letterlijke als figuurlijke zin meer op de voorgrond trad dan Marinus Flipse, die als de begeleider een meer bescheiden, hoewel niet minder moeilijke taak had. Zowel de cello-solo, de prachtige suite van Bach in d min., als de werken door de beide kunstenaars gezamenlijk uitgevoerd, vermochten voortdurend het oor te boeien. Voor de pauze speelden zij te zamen het Adagio en Allegro op. 70 van Schumann en de Sonate in fis min. van Huré; na de pauze Fantastischer Praelidium und Schneller Tanz van Robert Reti (de componist was in de zaal aanwezig en dankte na afloop van de uitvoering voor de prachtige vertolking van zijn werk) en de Variaties op een Roccoco-thema van Tschai- kowsky. Als dank voor het hartelijke applaus, dat beide kunstenaars na afloop ten deel viel, lieten zij de ..aanwezigen nog van een toegift "genieten. Deze avond - bewees opnieuw op welk een hoog peil de uitvoeringen staan, die door de Heemsteedse Kunstkring worden georganiseerd. Als instelling van cultureel belang neemt de Kunstkring wel een zeer aparte plaats in het Heemsteedse verenigingsleven in en het zou waarlijk te betreuren zijn, als bij volgende uit voeringen een blijvende vermindering van be langstelling zou moeten worden geconstateerd. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Openbare Werken, Wipperplein, een ring met sleutels; L. Beek, Drieheerenlaan 32, herenhandschoen; Wed. Voordehake, Zandvoortschelaan 39, dames- parapluie; Bureau van Politie, broche; Van Luin, Bronsteeweg 76, hoed; J. Jansen, Borneo- straat 46, vulpenhouder; Bureau van Politie, nikkel horloge; Lombokstraat 11, sleutel van melkbus; v. d. Heijden, Heerenweg 180, hond (Tackel)Hooreman, Res Novaplein 8, rijwiel- belastingmerk; Bureau van Politie, gouden damesring; Bureau van Politie, kindertasje; Boeree, Rembrandtlaan 45, rijwielbelastingmerk (kosteloos); Van Deursen, Res Novaplein 3, gym.schoentje; Stichting Meer en Bosch, melk- geit; Stevens, lepenlaan 4, vulpen; Neijenhuis, Raadhuis, parapluie; Rhee, Bleekersvaartweg 55, herenhandschoen; Prins, Bleekersvaartweg 33, zak aardappelen; W. Bos, Lucas v. Leijden- laan 2, dynamo van rijwiellantaarn; W. Klaver, Raadhuisstr. 42, flesje met medicijnen; Stoeltie, Crayenestersingel 24, geldstuk; H. de Jong, Dr. Schaepmanstraat 40, regenmuts; W. v. Bergen, Camphuij zenlaan 5, jongenspet; Dr. Layen- decker, Raadhuisplein, herenhoed; Van Looij, Binnenweg 188, R.K. kerkboek; W. Kuiper, Voorweg 57, schroevendraaier; Van Biezen, Jac. v. Campenstraat 47, kinderhandschoen; Engelse, Jos. Israëlplein 2, herdershond. DOOR DE MIST. Maandagmorgen lag er een zware mist over Heemstede, zo dik, dat er op de Heerenweg op sommige plaatsen niet meer dan 10 M. zicht was. Op de Heerenweg reed een luxe auto, waarin een 5-tal personen zat en die bestuurd werd door H. B. uit Haarlem, in de richting Benne- broek. Nabij het Qrotstuk gekomen, zag de be stuurder de uit de Rijnstraat komende trambus niet tijdig genoeg om nog te kunnen stoppen. Wel remde de bestuurder en gooide zijn stuur naar links om, om zo nog te trachten achter de bomen om op het rijwielpad te komen. De auto kwam echter tegen een boom en sloeg om. Wonder boven wonder kwamen de inzittenden er met enige schrammen af. De auto werd echter beschadigd en moest weggesleept worden. INBRAAK. Tijdens de afwezigheid van een bewoonster van de Van Merlenlaan te Heemstede is, ver moedelijk Zondagmiddag, ingebroken. Men heeft zich toegang verschaft door met een steen een ruit aan de achterzijde te verbrijzelen, waar door de stolpdeuren geopend konden worden. Vermist worden een gesloten ijzeren geldkist, inhoudende waardeloze papieren en een spaar- busje, inhoudende 22.75, bestaande uit kwar tjes en dubbeltjes Door de politie wordt een uitgebreid onder zoek ingesteld. ALGEM. VEREN. VOOR BLOEMBOLLEN CULTUUR. Onder voorzitterschap van den heer Jos. M. J. Braam hield de afd. Heemstede van boven genoemde vereniging een ledenvergadering in Café-Restaurant „Hof van Heemstede". Onder de mededelingen kwam ter sprake een reeds eerder geuite wens om het 60-jarig be staan der afdeling in het volgend voorjaar enigszins feestelijk te herdenken. De voorzitter deelde mede, dat omstreeks de zelfde tijd verschillende afdelingen in de om geving 60 jaar zullen bestaan, wat aanleiding was geweest voor een onderlinge bespreking tussen de verschillende voorzitters. Hoewel men wel iets voor een gezamenlijke tentoonstelling voelde, was men toch unaniem van mening, dat de tijd van voorbereiding te kort was, en het beter was, dit plan nog een jaar uit te stellen. Het bestuur kreeg de volmacht in deze geest te werken, of plannen te beramen voor een andere viering. Van de gelegenheid tot het indienen van even tuele voorstellen voor de omstreeks half De cember a.s. te houden algemene vergadering werd geen gebruik gemaakt. Voor het hoofdbestuur zullen de volgende candidaten gesteld worden: In de vacature- Lefeber de heer M. Veldhuyzen van Zanten Rz. te Lisse. In de vacature De Brabander de heer G. Veldhuizen vanZanten Rz. (firma v. Zanten Co.) te Hillegom. De voorziening in de vacature-v. Waveren werd aangehouden tot de volgende vergadering. Oud vertrouwd adres. Grootste sorteering Iste klas merken. Vulpendokter Zijlstraat 90 - Haarlem - Tel. II161 WAPENSTILSTANDSDAG. Herdenkingsmiddag voor de schooljeugd. De Commissie van Moeders en Opvoedsters uit de Veren, voor Volkenbond en Vrede, afd. Haarlem en Omstreken, stelt zich voor, voor de leerlingen der twee hoogste klassen van de lagere school en niet ouder dan 12 jaar, een her denkingsmiddag van de wapenstilstandsdag te organiseren. De kinderen worden verwacht om 16 uur aan de ingang van de Gemeentelijke Concertzaal op Zaterdag 12 November (opening zaal 15.50 uur). De N.Z.H.T. vervoert de kinderen tegen gereduceerde prijs. van Heemstede (Sportpark) naar Groote Markt en terug vanaf halte „Hazepaterslaan". Het vervoer zal plaats hebben: heen tussen 15.20 en 15.35 en terug tussen 17.40 en 17.55 uur. In de concertzaal wordt met begeleiding van het orgel gezongen. De voorzitster geeft een korte uiteenzetting van het doel der bijeen komst. Mevrouw Blomberg-Zeeman vertelt een verhaal met lichtbeelden. Na afloop gaan de kinderen met muziek en fakkels langs Klokhuis- plein, Damstraat, Spaarne, Gasthuisvest, Kleine Houtstraat, naar de Dreef, (afstand hoogstens 20 min.), waar de stoet ontbonden wordt. Daar zullen trams klaar staan, die de kinderen naai de verschillende richtingen zullen brengen. Bij slecht weer gaat de optocht niet door en staan de uairra op CTC Ol UUie mdTKI. Toegangsbewijzen en de text der te zingen liederen zullen te Heemstede tot en met 9 Nov. gratis verkrijgbaar zijn aan de volgende adres sen: Boekhandel Plomp, Zandvoortschelaan 165, Mevr. Nienhuys, Frans Schubertlaan 24, Mevr. Knot, J. M. Molenaerplein 12. Op 10 en 11 November zullen de entree kaartjes, voorzover de voorraad strekt, uitslui tend verkrijgbaar zijn bij de fa. Vernout, War- moessiraat No. 10 te Haarlem. (i en enkel kind wordt zonder toegangsbewijs tot de Gemeentelijke Concertzaal toegelaten. Bij liet verlaten der zaal zal ter bestrijding der on kosten gecollecteerd worden. Ouders, die met de kinderen mee willen komen, zijn, mits voorzien van entreebewijs, eveneens welkom. Kosteloze vervoerbewijzen voor de tram, voor kinderen van werklozen en minvermogende uders, kunnen door middel van het schoolhoofd worden aangevraagd. VOETVERZORGING Filmvoorstelling in het R.K. Verenigingsgebouw. Op Woensdag 9 November zal in het R.K. Verenigingsgebouw een filmvoorstelling worden gegeven betreffende voetverzorging. De voor stelling vangt aan des avonds om half negen. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 24 tot en met 29 October genomen 530 douchebaden en 27 kuipbaden. Aan 45 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 92 volwassenen gebruik gemaakt. NUTS-SPAARBANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over October 1938-1937. Aantal behandelde posten 18450, v. j. 17412. Aantal inlagen 12785, v. j. 11660. Aantal terugbetalingen 5665, v. j. 5752. Ingelegd ƒ556.801.33, v. j. ƒ595.736.50. Terugbetaald ƒ537.547.81, v. j. 527.355.73. Meer ingel. ƒ19.253.52, v. j. meer ƒ68.380.77. Aantal nieuwe boekjes: 363, v. j. 380. Aantal afbetaalde boekjes: 149, v. j. 210. Spaarbusjes op 31 Oct. 1938 in omloop: 3780. Geledigd in October 1938: 380 busjes met totaal inhoud van ƒ6105.61. Aantal verhuurde kluisloketten op 31 October 1.938: 6"). WAARSCHUWING. De burgemeester van Heemstede waarschuwt voor een vrouw, klein gezet van postuur, zwart achteropgenomen haar, donker van uiterlijk, oud 30 tot 35 jaar, die langs de huizen der in gezetenen negotie verkoopt. Zij tracht daarbij tevens, bij voorkeur bij Duitse dienstmeisjes, de toekomst uit de lijnen der hand te voorspellen. Indien hiertoe wordt overgegaan eist zij na afloop een abnormaal hoge vergoeding. Hierdoor zijn reeds enige meisjes beetgenomen. PERSONALIA. Met ingang van 1 Januari a.s. is de heer J. M. Overmeer, onderwijzer aan de Dreef- school alhier, benoemd tot hoofd van de Open bare Lagere School No. 1 te Amstelveen. Overal kostbare kunstwerken en veel ceremonieel. Gastvrijheid speelt in Japan een grote rol; de Japanners houden zich angstvallig vast aan de oude tradities, die van generatie op generatie overgaan. Bekend is, dat één dag in het jaar gewijd wordt aan de meisjes, die dan haar poppen, waaronder vele kostbare exemplaren, exposeren, haar vriendinnen bezoeken en tegen bezoeken ontvangen. De jongens hebben eveneens hun eigen feest dag, waarbij bijzondere spelen worden uitge voerd, de draken-figuren vervullen een grote rol. Een oude, nog steeds gevolgde Japanse ge woonte is het geven van geschenken aan de verschillende familieleden en vrienden op het Juli-feest „O-Bon" en op Nieuwjaarsdag. De gever verwacht echter vereerd te worden met een geschenk van gelijke waarde als hij ge geven heeft en voelt zich inderdaad beledigd, indien dit niet het geval is. Tokio is het middelpunt van het Japanse society-leven, waar vele diplomaten, kunstenaars en industriëlen wonen en door bijzondere relaties was ik in de gelegenheid meermalen de gast te zijn van Japanse families. Hoe gast vrij men in dit land voor familie en vrienden moge zijn, toch staat men in de meeste gevallen ietwat afwijzend tegenover vreemden, zodat de uitnodigingen, die mij bereikten, door mij maar al te gaarne werden aangenomen. Een tuinfeest met meer dan 100 gasten. Zeer interessant was o.a. een tuinfeest, waar meer dan 100 gasten aanwezig waren, terwijl ik bij een bankiersfamilie dineerde, waar het diner uit niet minder dan twaalf gangen bestond. Als zeer grote onderscheiding geldt het bij wonen van een Japanse middagthee door buitenlanders, waarvoor mij eveneens een invitatie werd toegezonden. Mijn gastvrouw sprak vloeiend Engels, hetgeen de conversatie zeer vergemakkelijkte. Alhoewel ik met grote verwachtingen naar het huis van Mevrouw Y. gegaan was, werden deze nog in buitengewone mate overtroffen door alles wat ik bijwoonde. Aan de ingang van het huis stonden Japanse bedienden, die met onbewogen gelaatstrekken en zwijgend mijn hooggehakte Keuze uit 5 0 stuks. Anegang 46 Telefoon 14651 schoentjes verwisselden voor pantoffels, want niemand zal de „Tamatis" stroomatten betreden met schoenen, waarmede men op straat loopt. Men geleidde mij door een lange gang naar een grote ontvangkamer, die even eens met matten belegd was., waarover prach tige tapijten lagen, ter wij? «dfy vertrek op Europese wijze was gemeuoeld. *- Mijn gastvrouw ontving mij in een met goud bestikte grijze kimono en stelde mij na haar begroeting voor aan de reeds aanwezige Ja panse dames. Al pratende had ik gelegenheid de zeer interessante en kostbare muurversierin gen te bewonderen, evenals de vazen en schel pen. Prachtig beschilderde Kakaniono's hingen aan de muren, terwijl dit vertrek een schat aan kostbare kunstvoorwerpen bevatte, waaronder uit ivoor gesneden vazen en andere preciosa, die te zamen een fortuin vertegenwoordigden en een familiebezit waren, dat van eeuwen terug dateerde. Slechts bij bijzondere gelegenheden werden deze uit de „schatkamer" te voorschijn gehaald om aan het ontvangvertrek meer luister te verlenen. Een lastige wandeling op „getas". Nadat alle gasten aanwezig waren ik als enige Europese begon de thee-ceremonie, waarbij gastvrouw en gasten als het ware een gebarenspel uitvoeren, en niet gesproken wordt, totdat bij wijze van ontspanning een wandeling wordt gemaakt door de prachtig aangelegde tuin, waarvan de paden uit platte stenen bestaan. Eerst werden onze pantoffels ver wisseld voor een houten schoeisel, z.g. Getas, die bij het lopen eigenaardig klapperden op de stenen. Ik behoef niet te zeggen, dat deze on gewone voetbekleding mij het gaan niet ge makkelijker maakte; en meermalen gebeurde het, dat ik een mijner schoenen verloor, het geen echter niet ai te tragisch op mijn omgeving inwerkte, integendeel, veel pret veroorzaakte! Langs slingerende paden kwamen wij aan een kunstig gemaakte waterval en gingen later over een hoog bruggetje met stenen lantaarns naar een z.g. theehuisje. Het leek echter wel een poppenhuisje, zó klein was het, doch alles wat de tuin bevat heeft meer een symbolische beteekenis. Het moet me van het hart, dat ik blij was, langs de goudvissenvijver het huis weer te naderen, want hoe interessant het lopen op „Getas" ook moge zijn, makkelijk is het niet! Nadat onze houten tuinschoenen weer ver wisseld waren voor pantoffels werden wij door brede, geopende schuifdeuren naar het eigen lijke theevertrek geleid en onwillekeurig maakte ik in stilte bij mijzelf de opmerking, dat ik mijn ko|ije thee wel verdiend had. Het klokje van gehoorzaamheid. Mijn oog werd thans op buitengewone wijze geboeid door de omgeving, waarin ik mij be vond, een kamer, geheel door kaarsen verlicht, die een wonderlijk schijnsel wierpen op de mooiste theetafel, die een Europese vrouw zich kan denken. Onder het genot van geurige thee in uiterst fijne, doorschijnende kopjes ontspon zich een levendige conversatie. De gastvrouw behoeft zich geen zorgen te maken over de bediening, want op meesterlijke wijze kwijten de bedienden, zich onhoorbaar voortbewegend, zich van hun taak. De tijd vloog om en voor ik erop bedacht was, bleek het zes uur te zijn, het tijdstip, waar op volgens de Japanse etiquette, het bezoekuur is verstreken. Bedienden komen binnen met een kom groene thee en de gasten weten, dat het tijd is om te vertrekken. DE HUISARTS ZEGT: Vloeibare geneesmiddelen zullen bij voorkeur ingenomen worden uit een medicijnglas, waarop de hoeveelheid duidelijk is aangegeven. Druppels neemt men in met een scheut water uit een kopje, terwijl men aether of spiritus be vattende geneesmiddelen niet bij vuur moet jilaatsen. Poeders, die een lelijke smaak achterlaten, legt men op een vochtig stukje ouwel, dat men gemakkelijk inslikt. Pillen worden achter op de tong gelegd. Men slikt met het hoofd iets achterover en neemt een slok water na. Men kan kinderen pillen geven met een weinig jam of appelmoes op een lepeltje. Wonderolie kan het best op sinaasappelsap genomen worden, terwijl volwassenen meer malen de voorkeur geven aan capsules. Aange zien deze echter zeer weinig inhoud hebben, moet men hiervan verscheidene stuks nemen. VERKOUDHEID Bij zware verkoudheden en griep kan flink transpireren de zieke een eind op weg helpen naar beterschap. Men moet deze, zoals vanzelf spreekt, in bed toepassen en de beste tijd is tussen vier en vijf uur 's middags, aangezien de lichaamstemperatuur dan tevens oploopt, welke om zes uur het hoogtepunt bereikt heeft. VAZEN BLOEMPOTTEN SCHALEN zéér uitgebreide sorteering. Zie etalage. H E E N K Groots Houtstraat 99 HAARLEM. RECEPTEN VARKENS-COTELETTEN. Sauce Albigeoise. 4 coteletten van 1 j/2 ons, 2 grote uien, 1 eet lepel gehakte peterselie, 75 gram boter, peper, zout, 2 eetlepels bloem, 2 eetlepels mosterd, 2 a 3 augurkjes. Helft van de boter verwarmen, coteletten af drogen en met peper en zout bestrooien en aan beide kanten bruin braden. Uien schoonmaken en snipperen en in de rest van de boter fruiten, doch vooral niet bruin laten worden, bloem instrooien, en roerende enkele minuten iets laten kleuren, daarna een weinig water toevoegen of b.v. een kopje jus verdund met water, zoveel dat een dikke, ge bonden saus gevormd wordt, waarbij de boter gevoegd wordt, waarin de coteletten gebraden zijn. Als de saus nog een minuut of 5 zachtjes gekookt heeft wordt de mosterd bijgevoegd, die echter niet meer mee mag koken. De warm ge houden coteletten op een verwarmde schaal doen, overgieten met de saus en bestrooien met de fijngehakte peterselie; garneren met plakjes augurk. KINDERJURKJE Succespatroon 2571 Prijs 30 cent en 5 cent voor adm. en verzendkosten. Bedrukt flanel of als uitgaansjurk be drukt of effen fluweelen leenen zich het geschikst voor dit jurkje. Hoog rokje, dat uit verschillende baan tjes bestaat, die zich naar den zoom toe iets verbreeden. Lange mouwen en om liggend kraagje. Ben stof plm. 1.75 M. voor 6—8 jaar. Patronen 40 en 68 jaar. GOEDE KNIPPATRONEN Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van ƒ0.35 in postzegels aan de Moderedactrice, Muzenstraat 5 B, Den Haag. CITROEN-RIJST. 200 gram rijst, 8 dL. water, zout, 250 gram suiker (basterd), sap van 3 citroenen, en de zéér dun gesneden schil van 1 citroen. We wassen de rijst totdat ze volkomen helder is en zetten ze daarna op met de 8 dL. of 8 kleine theekopjes water, zout en de citroenschil en later, ze langzaam gaar koken, liefst op een asbestplaatje en niet te groote gaspit. Is de rijst gaar. dan roëren we er het gezeefde citroensap en de lichte basterdsuiker door, en doen de toe spijs in een glazen schotel. De rijst is niet zo droog als gewoonlijk, doch dit is bij citroenrijst véél smakelijker. (basterd), sap van 3 citroenen, en de zéér dun ABRIKOZEN-VLA. Klein blik abrikozen, '/2 ons biscuits (lange vingers), 3 d.L. melk, 2 eierdooiers, 1 eetlepel custardpoeder, 2 volle eetlepels suiker. Melk met suiker aan de kook brengen; custardpoeder aanmengen met eierdooiers en zo nodig 1 a 2 eetlepels melk. Bij dit mengsel met kleine hoeveelheden de warme melk gieten, steeds roerende en daarna in de pan teruggieten en tot op kookpunt brengen, liefst pan op as bestplaatje plaatsen. In een glazen schaal worden eerst de biscuits gelegd of oude cake hierover giet men abrikozen en sap en tenslotte komt als boven laag de goed opgeklopte vla. VOOR DE THEE. Rotsjes. 180 gram zelfrijzend bakmeel, 50 gram basterdsuiker, 60 gram krenten, '/2 theelepel kaneel, 50 gram boter, 1 ei, 30 gram sucade, tikje zout. Bloem zeven en in een kom doen, boter bij voegen en met de vingertoppen met bloem tot kruimelige massa verdelen, droge ingrediënten doormengen en het geklopte ei, eventueel wat melk als het deeg te droog blijkt te zijn. Een bakblik invetten, er kleine hoopjes van het deeg opbrengen, daarna 15 minuten in middelmatig warme oven bakken. Door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 9899. Oepoepoetoetie hield nu lang durige besjirekingen met zijn chefkoks, zeker over de inrichting van het menu. Hierop verwijderde hij zich, voldaan glim lachend. Kort daarop weerklonk nu, ach ter de schutting, een dof en eentonig ge- rombom: de feestdans der papoea's. Tegelijkertijd werd plechtig een groot hakblok aangedragen. „Hu!" dacht Pro fessor, „daar pas ik precies op!" Nog heviger werd zijn schrik, toen de papoea's met een grote bijl, een slagersmes, een zaag en meer dergelijke lieftallige werk tuigen, die ze blijkbaar bij blanke hande laars gekocht hadden, kwamen aandra gen. Terwijl tegelijkertijd een tobbe warm water werd klaargezet! Blijkbaar was Professor 't eerst aan de beurt. Hij werd netjes uitgekleed en naar liet hakblok geduwd. De overige papoea's staakten even hun dans en kwamen over de heining gluren. Zij grijnsden eens tegen elkaar, toen ze Professor zagen, alsof ze zeggen wilden: „Nou, een paas- os is 't nog lang niet!" Met plechtige gebaren werd Professor, ondanks al z'n tegenspartelen, achterover op het blok vastgebonden. De feestdans begon weer en reeds hield de opper- slachter zijn zaag gereed. „Ach!" kermde Professor, „zou er dan heus geen hulp meer komen? Heb ik dus m'n hoofd met geleerdheid gevuld, om het hier te laten afzagen?" (Buiten verantwoorde ESPERANTO V< Zeer Geachte Voor onderstaande een bescheiden plaats en betuig U voor c dank. Over enige weken voor werklozen weer jammer, dat een curs tot de vrome wensen den heer Jacobs, lera; goedkeuring van den voor ontwikkeling ei lozen, waag ik het e lozen in onze gemeen alleen op te geven vo maar, en daar komt eind toe met volledig Men behoeft daarvoo het gebied van taal men bezield zijn met van de wereldtaal E te ontsluiten. Boveni ranto de schoonheid kennen en zal men, van Esperanto gemal de talen leren. Gezien het grote cursus voor werklo ook te Heemstede mi cursus te openen. Zo te willen afdingen c sussen voor handen: dat door de meeste ontwikkeling wordt in het daardoor ont zien, door een beg te leren. Men geve zich mogelijk op bij den comité-leden. Donderdag j.l. v meente Heemstede meester, Jhr. J. P. Afwezig de heet De notulen word* Ingekomen is o.n Schotvanger te H belangrijke werken werkverruiming in B. en W. stellen te stellen ter afdoi Rel B. en W. bieder ning-courant-overei Bank voor Nederlai 's-Gravenhage. De heer R ij k e s credietrente te Ia andere gemeenten te zeggen. De voorzittt Het voorstel wo Aanv Nicolaa B. en W. stelle September van de testantse School baarstelling van van een turnhok nas/e'c-onderwijs (l.o.) aan de Bosi willigen. Z. h. s. aangeno Afschrijv B. en W. stelle centage voor het terrein van de An te stellen op 5 Z. h. s. aangeno B. en W. stelle te doen rooien: le. 1 zieke iep, 2e. 2 zieke iepe 3e. 1 slechte lir helminaplein; 4e. een hele rij acacia's op het R Z. h. s. aangem Benoeminj van Toezie Arbeidsbemi Als leden wei de heren H. M. F lid-werknemer de In de plaats vai zitting had als ve Christ. Arbeiders door deze groep zwaard.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 4