ALADDIN EN DE TOVERFLUIT STOFZUIGERS FERWERDA TIEMAN No. 28397 HEEREN COSTUMES Wéér een meter dieper MARION'S GROTE AVONTUUR DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN, PR£ö8gtaS£UrtTEM SMOORENBURG Binnenweg 125 Heemstede VCCK. l)E.VECl!W V0;0R DE KINDEREN JAN WIEGMAN 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 45 bekende merken - Ook in huurkoop Ged. Oude Gracht 52 - Telefoon 12762 ZONDAG 17 MAART. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Barger. Bevestiging van lidmaten. Met medewerking van het kerkkoor. Extra collecte voor Fonds Kerkgebouwen. Kapel Nieuw-Vredenhof. V.m. 10.30 uur: Ds. G. Hennemann. Extra collecte voor Fonds Kerkgebouwen. Gebouw „Samuel", De Glip. N.m. 7.30 uur: Diakoon G. van Eijk. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. v. d. Bom. Heilig Avondmaal. N.m. 5 uur: Ds. v. d. Born. Heilig Avondmaal en dankzegging. Camplaan. V m. 10 uur: Ds. Dondorp. Heilig AvondmaaL N.M. 5 uur: Ds. D"öndorp. Heilig Avondmaal en dankzegging. Eglise Réformé Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 17 Mars. Pas de Service, a 9 h. 15: Ecöle du Dimanche. Onafhankelijke Religieuze Gemeenschap, Oranjeplein 9, Haarlem. V.m. 10.30 uur: Ds. A. R. de Jong. Onderwerp: „Zie, de mens". SOEFIBEWEGING (Centrum Bloemendaal) V.m. 11 uur:. Universele Eredienst, bovenzaal, Vreeburg, Kerkplein 16. Spr.: Ir. J. Pool. Onderwerp: „Winst en verlies". Donderdag 21 Maart. N.m. 8.15 uur: Cursus voor belangstellenden, Acacialaan 28 te Bloemendaal. GOEDE VRljDAG 22 MAART. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Prof. Dr. F. W. A. Korff te Leiden. Extra collecte noodlijdende kerken en pers. N.m. 7.30 uur. Ds. Barger. Bediening van het H. Avondmaal. Kapel Nieuw-Vredenhof. N.m. 5 uur: Ds. Barger. Bediening van het H. Avondmaal. M»T>tHMn->-i-in-Tm-nini-iinn1"- WIJNHANDELAREN BINNENWEG 139 - HEEMSTEDE Telefonisch aan gesloten onder Steeds voorradig een keur van exclusieve Wijnen en Gedistilleerd. GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIOCENTRALE (Des avonds van 78 uur). Maandag 18 Maart 1940. Kameradentreue, Carl Woitschach en zijn ork. Bonjour Mireille, Alexafider en zijn orkest Broken hearted clown, Joe Petersen Ich trinke auf dein Wohl, Adalbert Lutter en zijn orkest Viktoria and her Hussar, Reginald Foort The mood that I'm in, Greta Keller met orkest Echte Wiener Herzen, Concert orkest Alles tanzt Walzer, Adalbert Lutter en zijn orkest My heart is in Old Killarney, Joe Petersen C'est dans un caboulot, Alexan der en zijn orkest Carelessly, Greta Keller Stephanie Gavotte, Concert orkest - Ejn Glas auf das, was wir lieben, Adalbert Lutter en zijn orkest Viktoria and her Hussar, Reginald Foort Prasentiermarsch, Carl Woitschach en zijn orkest. Dinsdag 19 Maart. Nibelungen marsch, Groot Odeon orkest - On den blauen Wassern von Hawai, Walter Menske en zijn orkest Marigold, Quentin Maclean Goodnight to you all, Wim Scholte Die Walzer der Welt, Wiener Bohème Ork. C'est du billard Java, Alexander en zijn ork. Afraid to dream, Josephine Baker Fiedel wie am Rhein, Adalbert Lutter eu zijn orkest Narcissus, Quentin Maclean When mother nature sings her lullaby, Wim Scholte Gold- ner frohsinn heit'res lachen, Adalbert Lutter en zijn orkest The lovenliness of you, Jose phine Baker Chaque femme a quelque chose, Alexander en zijn orkest Pgr Aspera ad astra, Groot Odeon orkest. Woensdag 20 Maart. Marche des fleurs, Harmonie orkest Le p'tit cachotier, Alexander en zijn ork. Torch song parade, Sidney Torch Goodnight my love, Joe Petersen Astra Rheinlander pot pourri, Adalbert Lutter en zijn orkest -Choit boy, Joe Petersen Donauwellen, Ferdy Kauf- mann en zijn orkest Mit Musik durchs Leben, Wiener Sangerknaben Tonton, Alexander en zijn orkest Sei Iieb zu mir, Erwin Hartung en orkest Rosen aus dem Siiden, Ferdy Kaufmann en zijn orkest La girometta, Wie ner Sangerknaben Laszt doch die Sorgen sein, Erwin Hartung met orkest Le p'tit quin- quin, Harmonie orkest. Donderdag 21 Maart. Marche des enfants de troupe, Militair orkest Reine des neiges, Deprince en zijn orkst De rozenkrans, Wim Scholte Biarritz, De prince en zijn orkest Rozen voor moeder, Wim Scholte Charm of the valse, London Palledium orkest -Es singt .der Rhein, Karl §chmidt Walter met koor en orkest Happy days. -selection, Quentin Maclean - Lotos- blumen, Adalbert Lutter en zijn orkest Pes- ther-Walzer, Wiener Bohème orkest Lustiges Wien, Adalbert Lutter en zijn orkest Die Kosenden, Wiener Bohème orkest Souvenir de la brigade, Militair orkest. Vrijdag 22 Maart. My Jesus I love Thee, Methodist Union Con ference Schönster Herr Jesu, Regensburger Domkoor Love could I only tell Thee, The Kentucky Minstrels Coronation Anthem, 2 Engelsche Import Steeds voorhanden eï®vmjeu0&it GR.MARKT H/GR. houtstr. delen, Festval of English Church And can it be, Methodist Cpnference Der Glaube lebt, Regensburger Domkoor We come unto Our Fathers God, Methodist Union Conference I'll praise my Maker, Methodist Union Confe rence Gregoriaansche gezangen, Fraterskoor Gregoriaansche gezangen, Fraterskoor Ave Verum, Koor met orgel The Lourdes Hymn, Koor met orgel. Zaterdag 23 Maart. Taptoe der Kon. Ned. Marine, Kon. Ned. Marine Kapel Kameradschaftslied, Wiener Sangerknaben Fabelhaft (potpourri), Adal bert Lutter en zijn orkest Tee bei Maikafers, Salon orkest Von meinen Bergen musz ich scheiden, Wiener Sangerknaben Spatzen pa rade, Salon orkest Quand je serai loin de toi, Rogers en zijn orkest Husch, husch in 's Körbchen, Karl Berbeuer met orkest Amou- reuse, International Novelty Orch. Rose Marie selection, London Piano Acc. Band - Quand il fera noir, Rogërs en zijn orkest Mer han d'r schönste Lenz, Karl Berbeuer met or kest Lustige Brüder, International Novelty Orch. Show Boat selection, London Piano Acc. Band Defileermarsch, Kon. Ned. Marine Kapel. moesten wij onze etalage maken, daar het uiteindelijk niet meer mogelijk bleek het publiek eenigszins een idee te geven van onzen enormen voorraad Heerenmodeartikelen. Wij durven dan ook gerust te zeggen, „Nergens vindt U een dergelijke uitgebreide collectie als bij Aan de U reeds bekende artikelen op Heerenmodegebied hebben wij thans weer toegevoegd de bekende MEY's Boorden a \2l ct per stuk (f 1.45 per dozijn) alsmede een keurcollectie wandelstokken, terwijl wij naast de VLISCO overhemden ook thans de KERKO hemden leveren tot en met maat I7| boord. Ziet onze etalage en U bent overtuigd. APPELTAART. 3 ons bloem, 2% ons boter, l'/2 ons suiker, 1 ei, 6 middelmatig grote appelen, 1 ons kren ten en rozijnen, kaneel. Bloem zeven en met de vingertoppen ver mengen met de boter, totdat een fijne kruime lige massa' is verkregen, daarna met de suiker, waarin geen klontjes mogen zijn, 'n weinigje zout en het ei vermengen tot een stevige deeg bal, die een uurtje op een koele plaats moet rusten, daarna uitPoIlen en de bodem en een klein deel van de opstaande kant van een be boterde springvorm met het grootste deel van het deeg vullen en 15 minuten in matig warme oven vóór bakken. Terwijl het deeg rustte, zijn de krenten en rozijnen goed gewassen en even opgeweld, daarna vermengd met de geraspte appel (grove rasp), kaneel en suiker. Dit meng sel wordt voor op het deeg gedaan en afgedekt met repen deeg, die öp de opstaande kanten van het vóórgebakken deeg, gedrukt worden, waarna de taart ongeveer een half uur in een matig warme oven moet bakken. GOED GEREEDSCHAP nog steeds 't halve werk! SPONZEN en ZEEMLAPPEN STOFZUIGERS TRAPPEN ONDERHOUDSMIDDELEN voor LINOLEUM en PARKET GROOTE HOUTSTRAAT 99 HAARLEM DE COLLECTE VOOR FINLAND. Nog nimmer is er in Heemstede een collecte zo succesvol geweest als de straatcollecte, hier Zaterdag gehouden voor Finland. De opbrengst van de collecte was in totaal 1.992.55. MJDDAGJAl'ON. Succespatroon VKK 2054^ Prijs 0 35 Honingkleurige wollen slof met een gar neering van diepbruin fluweel is een goe de combinatie voor deze bijzonder geslaag de japon. Vele andere samenstellingen van kleuren kunnen eveneens harmonisch samenwer ken, hetgeen echter van de persoonlijke smaak der draagster afhangt. Wij geven b.v. aan een zwarte japon met roode gar neering, die bijzonder pikant kan zijn, mits men de juiste nuance weet te vinden, ver der bruin-groen, bruin-brique e.a. De ja pon heeft een split midden voor met on derslag en sluit met haken en oogen, knoo- pen in de tint der garneeringen of met de stof overtrokken breken de lijn. Patronen in de maten 4244--46-48. GOEDE KNIPPATRONEN Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van ƒ0.35 in postzegels aan de Moderedactrice, Muzenstraat 5 B, Den Haag Geïllustreerd door 4. Aladdin werd meegenomen door den hoofdman en hoewel hij luid weende om vader en moeder, hij werd op een paard voor den hoofdman gezet en al spoedig reed deze met enige zijner bende-leden weg, terwijl de anderen achterbleven. „Huil maar niet, jongen," suste de rover, „ik neem je mee als speelmakker voor mijn dochter tje Suleika, en .als je net zo vriendelijk bent als je er uit ziet, zul je het goed bij ons hebben." Al spoedig kwamen ze bij het dorpje, waar de rovers woonden, aan, en vrouwen en kinderen kwamen uit de tenten te voorschijn, om te zien wat de mannen veroverd hadden.... Omdat er zoveel buit gestolen was, waren ze hartelijk voor Aladdin, die echter stil in een hoekje van de tent van zijn meester wegkroop. 5. Er braken kwade dagen aan voor den kleinen man. Suleika was een verwend klein ding, enigst dochtertje met nog twee grote broers, en iedereen was er altijd op uit, om haar aangenaam te zijn. Zoals het meestal gaat met kleine kinderen, die in alles hun zinnetje krij gen, groeide ook Suleika Pp tot een harteloos, driftig ding, en hoewel ze in het begin heel lief was voor Aladdin, veranderde dit spoedig. Ze begon hem te plagen, niet omdat ze een hekel aan hem had, eigenlijk mocht ze hem heel graag, maar alleen omdat het een nukkig, driftig meisje was, dat van verveling niet meer wist, wat ze doen moest. Ja, het waren kwade dagen voor Aladdin, maar het zou anders worden. 6. Eens op een dag was Suteika's hondje, Sultan, zoek. en Aladdin kreeg natuurlijk van alles de schuld. Hij had beter moeten oppassen en hij moest er direct op uit, in de brandende zon, om de kleine Sultan te zoeken. De kleine jongen liep overal, en al dwalend, toen hij plot seling op zijn roepen een fijn stemmetje als antwoord meende te horen. „Dat kan Sultan niet zijn," peinsde Aladdin, maar wat is het dan?" FEUILLETON Roman van I F J. GROOT HE DDK (N a d ril k verboden.) 28) Marion leunde tegen een hoek van de tafel, sloeg haar blauwe ogen op en zei op vastbe raden toon: „Sinds onschuldigen met die naam betiteld worden." Verbluft en gedeeltelijk ontwapend door de fiere blik uit haar ogen, staarde hij haar aan en vervolgde enigszins onzeker: „Wat weet jij daarvan? Je moest je schamen, om je vader in zijn zaken tegen te werken." „Het zijn ook mijn zaken," antwoordde ze, „en daarom schaam ik me helemaal niet, in tegendeel, ik ben er trots op, dat ik een onschul dige geholpen heb op zijn vlucht." „Een onschuldige vlucht niet," schamperde Bluecorn, „juist door zijn vlucht bewijst hij zijn schuld." „Dat zei hij zelf ook. Maar ik heb hem over gehaald, om niet hier te blijven." „Wel, nu nog mooier!", barstte Bluecorn los en sloeg met zijn vuist op de tafel, zodat Marion verschrikt opsprong en tamelijk heftig zei: „Hij móést gaan. De schijn is tegen hem. Hij zou veroordeeld worden op deze bewijzen. En ik wilde niet, dat hij veroordeeld werd. Hoort u dat, ik wilde niet, omdat hij onschuldig is en.... en.... omdat ik van hem houd." Ze liep plotseling naar het venster en begon zacht te snikken. Een beetje hulpeloos keek Bluecorn toe. Het gezicht van zijn schreiende dochter maakte hem week, maar hij liet het niet merken en gromde: „Is het zoo met je gesteld? Ja, dan begrijp ik alles." Marion antwoordde niet, maar bleef snikkend naar buiten staren. Dat maakte hem kregel en hij snauwde: „Maar dit zeg ik je, hoe jij ook over hem denkt, als ik hem te pakken krijg, zal hij zijn straf niet ontgaan." Toen lachte Marion door haar tranen heen en zei: „U krijgt hem niet te pakken. Hall is geen man, die zich zo maar pakken laat." „Dat zullen we zien, dat zullen we zien," dreigde hij met opgeheven vuist, stapte de kamer uit en sloeg de deur met een klap achter zich dicht. Nog dezelfde dag maakte Bluecorn zich voor de derde keer kwaad. Het was, toen de inspec teur van de Brandwaarborgmaatschappij hem in uitgelezen termen, met de meest mogelijke beleefdheid, met buigingen, strijkagers en ver ontschuldigingen, maar toch met duidelijke woorden te verstaan gaf, dat de maatschappij de verzekeringssom niet kon uitbetalen, omdat er brandstichting in het spel was. Bluecorn wond zich op en barstte las: „Klets niet man, bazel niet, maar zeg ronduit, dat je blij bent om dit voordeeltje en hoepel op of ik bega een ongeluk aan je." De inspecteur waagde nog iets van: „U kunt het op den brandstichter verhalen," maar 'n verdachte beweging van den rancher deed hem ijlings het hazenpad kiezen. Bluecorn stikte zowat in zijn woede, dronk schielijk een glas water, verslikte zich en vervloekte de hele wereld. Weer tot bedaren gekomen, sprong hij ineens op, holde naar buiten, bulderde om zijn paard en stoof het erf af, mompelend: „Honderd mijl Noordwaarts in de rechte lijn, het kan niet missen." Degene, die dit gezegd had, stak nu zijn hoofd boven de doornige cactushaag uit, floot een paar keer op een eigenaardige manier, gaf Marion, die ijlings naar buiten kwam, de brief van Hall Pennock en zei: „Als we zijn adres weten, kun je hem wel eens terugschrijven. Maak je verder maar geen zorgen over hem. Hall is een gladde jongen, die nemen ze zo maar niet te grazen." Marion dankte den ruwen, maar toch goed- hartigen Boy. Deze wuifde haar vriendschappe lijk toe en klepperde fluitend den ouden Blue corn achterna, terwijl Marion met de brief een stil plekje opzocht, waar ze ongestoord kon lezen en dromen. De volgende morgen kwam Joe Blackburn naar buiten lopen, keek verbaasd naar de agen ten, die zijn erf bevolkten, dan naar Bluecorn, die als een razenden Roland kwam aangestoven, onmiddellijk gevolgd door Boy Milden, die lachend riep: „Ze zoeken een baard!" „Laat ze zoeken," zei Joe. De agenten verspreidden zich in verschillende richtingen. Bluecorn plaatste zich voor Joe en begon op hooghartige toon: „Ik zal je maar niet vragen of je ook weet, waar Hall Pennock is. Natuurlijk weet je dat, maar ik veronderstel niet, dat je zijn schuilplaats verraden wilt. Is ook niet nodig, hij komt wel ergens opduiken en dan is hij erbij. Maar je zult wel zo goed willen zijn, m;j SfinQ dollar te over handigen van Hal! Pennock's geld als vergoe ding voor de brandschade. De maatschappij be taalt niet uit en nu begrijp je zeker wel, dat de brandstichter aansprakelijk gesteld wordt." «„Zeker, begrijp ik dat," antwoordde Joe, „maar niet, wat ik daarmee te maken heb, ook al was Pennock de schuldige." „Houd je niet zo dom. jij beheert de zaak hier voor Hall Pennock, betaal dus in zijn naam, voor je er meer last mee krijgt." Joe lachte fijntjes, kneep zij ogen half dicht en gaf ten antwoard: „Je hebt de reis voor niets gemaakt, Blue corn. De ranch, met alles wat er bij hoort, is mijn volle eigendom. Ik wil niet ontkennen, dat ik alles van Hall Pennock gekregen heb, maar hij schonk mij al zijn geld in volle vrijheid. Als je het niet geloven wilt, hier is het bewijs." Hij duwde Bluecorn het papier van de schen king onder de neus en vervolgde sarcastisch: „Je denkt toch zeker niet, dat ik je zo maar 8000 dollar schenken zal?" Bluecorn's mondhoeken trokken omlaag. Bevend van ingehouden drift reikte hij het pa pier over en gromde: „Geboefte, schurken!" „Bedoelt u ons?" vroeg Boy vriendelijk. Bluecorn keek hem vernietigend aan, riep tegen den agent, die juist uit de stallen kwam, dat ze op moesten houden met dat idiote zoe ken, wendde zijn paard en kletterde het erf af zonder nog een keer om te zien, een ogenblik later gevolgd door de agenten, die deden of ze de spottende opmerkingen van de samenge stroomde boys niet hoorden. „Ziezo," lachte Joe handenwrijvend, die zijn we voorlopig weer kwijt. En nu aan de slag, jongens. Hall mag geen verwaarloosde ranch aantreffen, als hij teruggekeerd is." Jim Pavlick vond het jammer, dat Hall Pen nock niét was gevangen genomen. Een gevange nisstraf, hoe kort ook, zou hem voorgoed de toegang tot Marion's Ranch versperd hebben. Maar hij begreep wel, dat Hall Pennock de eerste jaren niet zou terugkeren en dat daarom voor hem de weg openlag naar Marion. Het kwam er nu maar op aan, tactisch te werk tc gaan en niet door overhaasting te zaak te be derven. Hij begon met een bezoek aan Bluecorn. Marion zag hem komen en verliet onmiddellijk het vertrek, om zich in haar slaapkamer op te sluiten. Jim zag het wel, maar deed alsof hij er niets van bemerkte en praatte de hele avond over paarden, ossen, koeien en stieren fokhengsten, particuliere en marktprijzen, weidegronden, be- drijfsmogelijkheden in de toekomst, ex- en im portmogelijkheden en veeziekten. Hij praatte goed en onderhoudend en vond in den ervaren rancher een dankbaar gehoor, temeer, omdat hij geregeld naar diens bezadigd oordeel vroeg en alle opmerkingen gretig aannam. Hij bereikte ermee, dat Bluecorn hem uitno digde, eens wat meer te komen praten. Voor Jim betekende dit de eerste stap naar de over winning en voorlopig was hij hiermee zeer tevreden. De volgende ochtend hield Bluecorn Marion staande en zei op bevelende toon: „Dat doe je niet voor de tweede keer!" „Wat?", vroeg Marion, hoewel ze heel goed begreep, wat haar vader bedoelde. „Dat je de kamer uitloopt, als de jonge Pav lick binnenkomt." Marion haalde haar neusje op en zei ver achtelijk: „Ik kan niet de hele avond tegen een idioot gezicht aankijken." „Idioot of niet ididot, je hebt de beleefdheid in acht te nemen. Idioot? Die jongen spreekt zeer verstandig. Ik mag hem wel." (Wordt vervolgd.)

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1940 | | pagina 2