ROUW Betaald gezet ALADDIN TOVERFLUIT UaoA de ZONDE*! PUNTEN PREDIKBEURTEN De grafie der vrouw door aiie eeuwen heen DASSEN - HOEDEN HANDSCHOENEN r VOOR DE JEUGD HAAffDEN Het gasstel moet in orde zijn! EN DE JAN WIEGMAN 2 - DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 22 SEPTEMBER 1940. Ned. Herv. Kerk, Wilhelrainaplein. V.m. 10 uur: Ds. G. Oberman te Utrecht. Extra collecte voor Fonds Kerkgebouwen. Kapel Nieuw-Vredenhof. V.m. 10.30 uur: Ds. Barger. Extra collecte voor Fonds Kerkgebouwen. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. v. d. Born N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. Zond. 23). 3e collecte voor de Rudolphstichting. Camplaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. v. d. Born. Zond. 22). 3e collecte voor de Rudolphstichting. Nederl. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Ds. F. W. J. van de Poel, Herv. pred., den Helder. (Met medewerking van het Dameskoor). SOEFIBEWEGING. (Centrum Bloemendaal). V.m. 11 uur: Universele Eredienst, Kerkplein 16, Bovenzaal Vreeburg. Onderwerp: „Een werktuig in Gods hand". VOOR DE VEILIGHEID VAN HET VERKEER. Geen vuilnisbakken enz. in het donker op het trottoir. De Burgemeester van Heemstede heeft de volgende algemene gedragsregel voor de bevol king dezer gemeente, krachtens artikel 12 der Wet betreffende* bescherming tegen luchtaan vallen, algemeen bekend gemaakt: „Onverminderd het door den Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandse gebied be paalde inzake het verduisteren en het daarom trent bepaalde in de Algemeene Politieverorde ning voor Heemstede, is het verboden tussen zonsondergang en een uur voor zonsopgang op de openbare weg voorwerpen als vuilnisbakken, kisten, rijwielrekken en dergelijke te plaatsen of geplaatst aanwezig te hebben." Door midel van deze bepaling zal de politie thans kunnen optreden tegen nalatigen, die door het plaatsen van voorwerpen op de weg voet gangers en an'dere weggebruikers in gevaar brengen. Voorts zijn maatregelen in voorbereiding om langs vaarten en grachten, ter plaatse waar zijwegen uitkomen, witte hekken te plaatsen, teneinde te voorkomen, dat weggebruikers door de duisternis te water geraken. In het belang van het verkeer zullen verder trottoirbanden op hoeken van wegen wit ge schilderd" worden. (In verband hiermee zouden wij willen vra gen: Wanneer zal de politie ook eens optreden tegen het ongesnoeid laten van wild groeiende doornige rozenhagen, waaraan de voetgangers in het donker blijven hangen en hun kleren scheuren? Red. E.H.C.). SCHOENENMAGAZIJN „BATA". Door de verbouwing van het schoenenmaga zijn „Bata", Binnenweg 74/76 is Heemstede een fraai schoenenmagazijn rijker geworden. De winkeloppervlakte is verdubbeld door het bij trekken van de woning en bijgebouwen, terwijl ook de étalage-ruimte veel groter is geworden en met wat „Bata" u hier laat zien, is wel zo smaakvol en overzichtelijk, dat een keuze niet moeilijk valt. In de winkel zelf noden gemakkelijke stoelen tot een zitje en waar men hier bediend en voor gelicht wordt door speciaal opgeleid personeel, twij.felen wij niet of men zal hier naar wens slagen. Speciaal vragen de aandacht de drie „Bata"- diensten; wij bedoelen de schoenen- en kousen- reparatie- en de pedicure-afdeling. De schoen makerij van „Bata" heeft zich door haar vak manschap en het prima materiaal reeds lang in Heemstede ingewerkt. Ook de „Bata"-pedicure heeft, zoals overal in Nederland, hier een zeer goede naam. Alles is zo ingericht, dat aan de hoge eisen, welke men aan hygiëne stelt, vol komen wordt voldaan. Ter gelegenheid van de heropening wordt men deze en komende week tegen verminderde prijs geholpen. De kousenreparatie heeft zich vooral bij onze dames onmisbaar gemaakt. Geladderde kousen, of die met gaten, werden vroeger weggegooid. Thans kan dat alles onzichtbaar worden ge repareerd. Al met al zijn wij overtuigd, dat het keurige filiaal een goede toekomst tegemoet gaat. GESTEMPELDE RIJWIELPLAATJES. Belangrijke toename in de afgelopen maanden. De controleur van het district Heemstede, voor het stempelen der rijwielbelastingmerken, zendt ons de volgende rectificatie van de in het vorige nummer gepubliceerde cijfers betreffen de gestempelde rijwielplaatjes. De officiële cij fers zijn als volgt: Aantal stempelingen in Heemstede (tijdvak 24 Juni12 Aug.): 5.000 stuks. Aantal verkochte plaatjes (zelfde tijdvak) 3.000 stuks. N.B. De laatsten zijn dus de rijwielplaatjes, welke verkocht zijn in het stalletje, dus om het juiste aantal plaatjes, dat totaal in Heemstede is verkocht, te verkrijgen, is het noodzakelijk de door het postkantoor en door de postagent schappen verkochte aantallen hierbij te tellen. De toename van het verkochte, zoowel als het aantal gestempelde rijwielplaatjes, is dus dit jaar zéér groot geweest en speciaal de stempe ling mag een succes genoemd worden. Het be stuur der Ned. Ver. A.V.O. heeft dan ook be sloten om het komende jaar zéér zeker in Heem stede wederom een stempelgelegenheid te plaatsen. CONCERT IN GROENENDAAL. Het Heemsteeds Fanfarecorps „Excelsior" geeft Zondagmiddag 22 September a.s. van 35 uur een concert in Groenendaal. Programma: 1. Marche Du Herós, H. Nichols. 2. Dans la Bruyére, ouverture, A. Govaert. 3. Ouverture Fantastique, A. Govaert. 4. Straus-Walsen-potpourri, arr. Adr. J. Maas. 5. Le Chevalier du Temple, ouverture, Frits Jakma. Pauze. 6. Les Clöches de Corneville, fantasie, Planquette. 7. Le Trouvère, M. J. H. Kessels. 8. Flots du Danube (Donau Wellen), I. Ivanovici. 9. Les Amazones, mars, G. Lohman. Het Korte Verhaal. Door LIEN PLUGGE. Arthur de Vries stond voor de kast en diepte een paar lakschoenen op. Hij bekeek ze critisch. Veel moois was het niet; ze waren niet bepaald nieuw meer en de zolen waren kapot. Met een zucht, met een steeds zangeriger klinkende zucht, want Arthur de Vries was een tenor, trok hij de schoenen aan. Uit de zucht ontwikkelde zich een aria en uit de voetbekle ding ontstond langzamerhand een heer in smo king. Arthur de Vries, de tenor van het stads theater, was namelijk te dineren gevraagd bij den heer Reinoud Bonkelen. Meneer Bonke len was zeer op beschaving gesteld en had diepe eerbied voor alles, wat in de krant onder het opschrift: „het culturele leven" stond. Overigens was meneer Bonkelen eigenaar van een grote schoenenwinkel, plus drie filialen in de voor steden. Vroeger was hij schoenmaker geweest. Maar flinke mensen als meneer Bonkelen bren gen het ver en dan kunnen ze zich een diner met „cultuurmensen" veroorloven. Het eten was uitstekend, de wijn was nog beter en Arthur de Vries had tevreden kunnen zijn, als hij niet in de hoek van de kamer een vleugel had zien staan. Dat voorspelde niets goeds, want bij zijn weten had^de heer Bonkelen alleen een radio. Wat hij vreesde gebeurde. Bij het dessert fluisterde mevrouw Bonkelen, Arthur's tafel dame, den tenor iets in 't oor. Hij luisterde maar half, want hij wist wel wat ze zei: „Niet waar, meneer de Vries, na het diner zingt u iets voor ons!" Arthur de Vries trok een gezicht en ant woordde: „Neemt u mij niet kwalijk, mevrouw, ik ben vandaag niet bij stem...." „Nee, nee, met uw techniek geeft dat niets; gaat u mee naar de kleine salon!" Waarop de tenor zijn hoofd schudde en in zijn wijnglas staarde. Hij dacht na. Plotseling keek hij op, lachte, keek zijn tafeldame aan en zei: „Nu, omdat u het vraagt, mevrouw!" Mevrouw Bonkelen straalde. Het werd toch nog een gezellige avond. De tenor zat in een fauteuil naast meneer Bonke len. „Een vreselijk leuke avond," zei de Vries tot zijn gastheer. „Maar als u het me toestaat, zou ik u ook graag een keer uitnodigen, zo onder ons, geen vrouwen, alleen nog een paar collega's van me. Natuurlijk heel bescheiden, u begrijpt meiwei." Meneer Bonkelen begreep en voelde zich zeer vereerd. Met allemaal kunstenaars! Zouden ze niet nog een paar kunstenaressen kunnen vra gen? Hij zou zich graag daarvoor.... het zou hem een grote eer zijn, zei meneer Bonkelen. Acht dagen later had de bijeenkomst in de kleine vrijgezellenwoning van de Vries plaats. Er waren kunstenaars en kunstenaressen. Ei meneer Bonkelen natuurlijk. In de middag was er een man gekomen, die van alles afgeladen had. „Van meneer Bonkelen," had hij gezegd. De koude gerechten waren uitstekend, de wijn was nog beter. Toen de gasten opstonden, ging de heer de Vries op meneer Bonkelen toe. Trots en zelfvoldaan, zoals Siegfried met het zwaard. Hij had echter geen zwaard in zijn handen, maar een paar lakschoenen. Hij draaide zich om „Alstublieft, meneer Bonkelen!" Deze keek hem verbluft aan. „Hoezo? Wat bedoelt u?" „Nu, dat is toch heel eenvoudig! Toen ik laatst bij u was, heeft u mij na het eten ge vraagd, iets te zingen. Nu bent u de gast.... en nu dacht ik zo, nu kunt u ons eens laten zien, wat u geleerd hebt, meneer Bonkelen!" Iets over de dictatuur van de mode en nog wat. Voet en schoenen bepalen gang en houding der vrouw. WANNEER men bedenkt, dat een nor maal ontwikkelde vrouwenvoet 24-27 c.M. lang en 7-10 c.M. breed is en dat op dit kleine vlak een hoogte van 1.65 tot 1.75 M. en een gewicht van 110-150 pond rust (soms nog heel wat meer!), dan zal men moeten toegeven, dat deze „instrumenten", bestaande uit "beenderen, spieren, en pezen, toch wel be wonderenswaardig goed gebouwd moeten zijn, om deze last te kunnen dragen. Voor mannen geldt, zo zou men oppervlakkig zeggen, het zelfde bezwaar, want ook hun gewicht en lengte is niet evenredig met het oppervlak der zolen. Het grote verschil is evenwel, dat hun steun pilaren meestal rusten in schoeisel, dat aan nor male verhoudingen beantwoordt, terwijl de zolen breed en de hakken plat zijn. Met dames-schoe nen is het anders gesteld en van oudsher waren zij objecten van een cultus, die, zooals de in gewijden weten, niet zonder invloed op de ont wikkeling der rassen is gebleven. De gang der vrouw, welke door het schoeisel bepaald wordt, geeft aan het lichaam een bepaalde as, die zo wel de innerlijke organen als verschillende lichaamsdelen beïnvloedt. Van sandaal tot hoge hak. De veranderingen, die het ideaal van schoon heid in de loop der eeuwen ondergaan heeft, zijn voor een niet gering deel toe te schrijven aan de dictatuur der mode. waardoor b.v. de voetbekleding der oude Grieken, de sandaal, vervormd werd tot het hooggehakte schoeisel, dat vele vrouwen bij voorkeur dragen. Een Griekse vrouw uit de oudheid, gekleed in een lang, gedrapeerd gewaad, is even ondenkbaar met hooggehakte schoenen als een Rococo schone in haar bijzondere kledij met brede, spor tieve schoenen en platte hakken. Niet alleen om dat deze combinatie stijlloos zou zijn, doch ook omdat de bouw van het lichaam er mede in strijd is. In grote lijnen gezien zou men kunnen zeggen, dat er een periodieke terugkeer ten aanzien der mode dus ook van de onderdelen Nog or:re eerste Klas fabrikaten en tegr oude prijzen. Fa. GEBRS. VERMEULEN Gr. Houtstraat, hoek Gr. Markt, Haarlem plaats vindt. De mode schrijft haar volge lingen naar gelang het haar goeddunkt, een be paalde gang en hofding voor. Nu eens zal, zoals in de jaren na de wereldoorlog is geble ken, het mannelijk element in de kleding domi neren jongenskop, smoking e.d. dan weer BENOEMINGEN BIJ DE POLITIE. Met ingang van 16 September zijn als agenten van politie benoemd: J. J. Stoop uit Velsen; 1. v. Rijswijk uit Sliedrecht en J. C. Last uit Renkum. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Bureau van politie, armband; Bronsteeweg 23, zilveren armband; E. Werkman, Frans Listzlaan 1, zilveren arm band; P. v. d. Stam, Sumatrastraat 31, auto banden; Tummers, J. v. Goijenstraat 19, bad pak; G. Spoor, Javalaan no. 13, reichsmark- biljet; T. Stevens, Iepenlaan 4, ceintuur; M. de Zwart, Rijnstraat 92, gouden ring; Bureau van politie, bruin jasje; H. Snippe, Molenwerfslaan 12, kleedje met rolletje oranjezijde; P. Pijst, Bleekersvaartweg 31, gummi laars; Dijkstra, Narcissenlaan 10, leesboek; Bureau van politie, scheermes; J. F. v. Wees, Lindenlaan 31, wollen muts; Bureau van politie, wollen muts; Brou wer, Heemsteedsche Dreef 133, militair naam plaatje; C. v. Rijswijk; De Zwart, Iepenlaan 21, rijwielbelastingmerk; Kraak, Bachlaan 6, lederen riem; K. Holtrop, gouden zegelring; Goosséns, Cruquiusdijk 11, Haarlemmermeer, regenkapje; Zwarter, Raadhuisstraat 7, sleutel met geld- stukje; Zwarter, Raadhuisstraat 71, zwarte schoen; J. Moedt, Hendrik Peperkornstraat 25, scheermes; Hupkes, Glipperweg 5, schooltas; J. Neeske, Molenwei fslaan 116, viszegen. KUNSTKRING „HEEMSTEDE". In het a.s. seizoen non-actief. De Kunstkring „Heemstede", die reeds meer dan tien jaar lang uitvoeringen organiseert, concerten, zowel vocaal als instrumentaal, als mede lieder- en voordrachtavonden, lezingen en tentoonstellingen, een en ander van hoog ar tistiek gehalte, ziet zich door de tijdsomstandig heden genoodzaakt, in het a.s. seizoen op non activiteit te blijven. Overwegingen van verschillende aard hebben het bestuur doen besluiten, de werkzaamheden tijdelijk te staken. In de onlangs gehouden be stuursvergadering is nog overwogen de uit voeringen op Zondagmiddag te houden, doch ook hiervan is na ampele bespreking afgezien. Een uiteenzetting van de redenen, welke het be stuur tot dit besluit hebben genoopt, zullen de leden per circulaire ontvangen. Zo spoedig de omstandigheden het toelaten, zullen de werk zaamheden van de Kunstkring worden voort gezet. komt het echt vrouwelijke naar boven en vieren jabots, ruches, stroken, kanten en plissé's hoog tij. Heeft een of andere modegril haar hoogte punt bereikt, dan slaat de balans naar het tegen gestelde over. Hoofdzaken en details zijn ten nauwste verbonden en daarom zal ook het schoeisel in koor met de overige bijkomstig heden meezingen.... Wanneer men in een mu seum van volkenkunde het schoeisel van ver schillende tijdperken bestudeert, zal men tot de conclusie komen, dat er een nauw verband be staat tussen mode en zeden. Wij leven in een tijd, de practische modellen van schoenen bewijzen dit meer en meer dat de vrouw zich aan de gewijzigde omstandigheden dient aan te passen en eenvoud en practische bruikbaarheid de richtsnoer der mode is geworden. We zouden bijna zeggen, dat het „uit de tijd" is om op grond van coquette overwegingen schoenen te HAARDKACHELS SALAMANDER KACHELS FORNUIZEN GAS-KOLEN Profiteert nog van onze enorme voorraden! Groote Houtstraat 99. Haarlem Wij geven MIDZA-BONS dragen, die de voeten als een harnas omsluiten. De moderne vrouw hecht geen waarde aan een verrassend kleine maat, zal zich niet kwellen uit ijdelheidsoverwegingen, doch zal er eerder toe medewerken om hetgeen door vroegere mode bedorven is, weer goed te maken. Het geheim van een verende gang. De verslapping der spieren, die de inwendige welving der voetzolen moet steunen, is eer. ernstig euvel, aangezien deze boog dient om de voetbal en de hiel te scheiden en om een voort durende wisseling van het te verplaatsen lichaamsgewicht mogelijk te maken. De elas tische spankracht dezer welving is het geheim van een lichte „verende" gang, die niet ver moeit. Is deze elasticiteit geheel of gedeeltelijk verloren, dan kan men haar toch zelfs op andere leeftijd weer herkrijgen. Als eerste eis geldt evenwel, dat men schoeisel draagt, dat met de normale vorm van de voet overeen komt, dus dat niet te smal, noch te kort is, waardoor de voetspieren in een voortdurende spanning verkeren. Eerst wanneer de voet spieren zich volkomen kunnen ontspannen, zul len zij sterker worden, terwijl in vele gevallen een lichte verhoging nodig is om de uitgezakte voetzool zijn natuurlijke vorm weer te geven, hetgeen aan een orthopaedisch arts toever trouwd kan worden. Actieve en passieve voet- gymnastiek, regelmatig en met energie toe gepast, zal de verslapte spieren sterker maken. Eksterogen, eeltvorming aan voetballen en tenen zijn niet alleen uiterst pijnlijk, doch tevens be schamend en doen hun invloed op de psychische en physieke welstand gelden. Zij moeten even wel niet als een „veel voorkomend" euvel be schouwd worden, waartegen men zich weert, wanneer het al te erg wordt, doch men moet de vorming ervan trachten te voorkomen. De mo derne cosmetiek kent genoeg middelen, om deze ongerechtigheden te .doen verdwijnen, terwijl regehnatig onderhoud der voeten eeltvorming voorkomt. Zeer zeker moet het schoeisel zodanig gekozen zijn, dat alle druk voorkomen wordt. De harde kussens, welke de omvang der tenen vergroten, zullen vele vrouwen de aankoop van schoenen noodzaken om, inplaats van op smalle, elegante modellen, haar keus te bepalen op an dere, die de normale voetvorm meer benaderen. Vergroeide tenen, spreid- en platvoeten moeten door een orthopaedisch geneesheer behandeld worden. Voetbaden zijn evenals massage aan te bevelen, terwijl toegepaste gymnastiek, waaromtrent men het verstandigst doet medisch advies in te winnen, zeer veel kan bijdragen tot versterking der voetspieren en tot verkrij ging van een goede gang. De oefeningen moeten er op gericht zijn de spieren soepel te maken en te ontspannen, waardoor men niet de indruk krijgt van „plompe" voeten en de gang veel veerkrachtiger wordt. Men dient de voeten tevens weer te gewennen aan hetgeen door SUCCESPATROON. Prijs 25 cent. Overhemd-blouses blijven nog steeds zeer in den smaak vallen en worden in den zomer bii voorkeur met korte mou wen gedragen. De voorzijde heeft een rechte pas, die vooral van gestreept mate riaal, dat horizontaal verwerkt is, een aar dig effect geeft. Omliggende kraag en koF- te mouwen Patronen in de maten 40. 42 en 44. A 197 dwang verloren ging, namelijk zich van hun natuurlijk vermogen te bedienen. Eerst wanneer de voeten geen tegenstelling meer vormen met onze persoonlijkheid, wanneer zij getuigen van ons wezen, inplaats van ons te verloochenen, eerst dan zuilen wij tot die vrouwen behoren, die de tijd waarin zij leven aanvoelen en begrij pen. Dan zullen wij ons met gemak en zekerheid kunnen bewegen, omdat de basis, waarop het lichaam gegrondvest is, tot in de puntjes ver zorgd is! Bezuiniging op afïerlei gebied is een dringende eis en hieraan kan niet voldaan worden, indien de hulpmiddelen, die ons ten dienste staan, niet volkomen in orde zijn. Gas sparen is b.v. slechts dan mogelijk indien men op de meest efficiente wijze kookt, en nauwkeurig berekent hoeveel water men nodig heeft voor het zetten van koffie en thee. Koffie kan uitstekend met koud water gezet, worden. Men maalt de koffie goed fijn, stampt ze in de filtreer aan, voegt er een flinke mes punt gebrande suiker aan toe en giet telkens een eetlepel koud water op de koffie. Aan te bevelen is om dit extract tijdig te maken, aangezien het water slechts langzaam door de stevig aangedrukte koffie zakt. Even tueel begint men daags te voren en sluit.de tuit met een propje papier af, opdat het aroma niet verloren zal gaan. Indien de vlam niet slechts onder de bodem van pannen en ketels is, doch ook om de zijkan ten naar omhoog gaat, betekent dit evenzeer verspilling, als wanneer verzuimd wordt de kraan zo laag mogelijk te draaien, wanneer de inhoud der pannen kookt. Gas kan ook bespaard worden door de pan nen op elkaar te stapelen; b.v. rijst, die aan de kook gebracht is, kan verder gaar stomen op de aardappelpan. De hooikist zal meer op de voorgrond treden, terwijl bij gebrek hieraan een zesdubbele laag courantenpapier eveneens de voorgekookte spij zen gaar doet worden. Bijzondere zorg dient aan het gasstel of gas fornuis besteed te worden en als eerste eis geldt, dat alle onderdelen goed werken. Branden de pitten niet gelijkmatig, dan zal men de kleine gaatjes in de branders met een stopnaald door moeten steken, evenwel niet, voordat men de hoofdkraan van het stel of for nuis heeft dichtgedraaid. Toevoerleidingen, gummislangen en kraantjes mogen niet de geringste hoeveelheid gas door laten; vooral slangen, die lange tijd in gebruik geweest zijn, worden poreus en laten het gas door de meestal onzichtbare openingen ont snappen. Aan te bevelen is om slangen te doen ver vangen door een pijpleiding. Het voordeel van gasverwarming is, dat men op hetzelfde ogen blik, dat men iets wil verwarmen, de vlam kan ontsteken. Voorts vergete men niet, dat dit eerst ge schiedt, wanneer de pan of ketel op het stel of fornuis is geplaatst; vele huisvrouwen hebben de gewoonte eerst het gas aan te steken, daarna de ketel te vullen en boven de vlam te plaatsen. De oven gebruikt, zoals bekend, veel gas en dit wordt des te groter, indien de verwarmings staven, die er zich in bevinden, niet regelmatig worden onderhouden. De openingen vullen zich vaak met stof, waardoor bij een zelfde gasverbruik de vlammen aanmerkelijk kleiner zullen worden, en dus min der warmte geven. Met overleg kunnen we veel bereiken en hiertoe zal iedere huisvrouw maar al te gaarne meewerken. GeJllustreerd door 46. Wanneer ze nu maar onder de grond gebleven waren, kon Aladdin zich moeilijk tot zijn ware grootte terugbrengen.. Maar ze wilden ook een kortere weg terug nemen en die leidde voor een klein gedeelte door een greppel. Alad din nam zijn kans waar en schudde plotseling zijn kwelgeesten van zich af. Vlug ontkurkte hij de fles, nam al lopend een druppel, en daar stond hij weer, levensgroot, met een paar lilli putters aan zijn voeten. Hij wilde hen pakken, maar ze waren hem te vlug af en in de struiken ontkwamen ze in hun holen. Verheugd ging Aladdin nu verder. Hij wilde eerst Sheik terugvinden, om hem uit zijn be narde positie te redden. Na lang zoeken vond hij eindelijk de woning van den kluizenaar. 47. Nog maar net op tijd. De elfen hadden al gehoord van Aladdin's ontsnapping en ze waren met hun moeder en de kabouters naar Sheik's woning gegaan om, wanneer Aladdin nog niet teruggekeerd was, den kleinen kluize naar naar hun woning te slepen. Eerst had de fee hem in een Marabout veranderd, dan had den ze een geleerde vogel in huis, zei ze lachend. De twee zwartjes hadden hem al half door het luik gesleurd en de elfen trokken joelend en schaterend mee. Aladdin's komst joeg ze echter op de vlucht en holderdebolder vlogen ze in hun hol'terug. Sheik, in zijn vermomming, lag buiten adem voor de opening. 48. Aladdin gaf hem gauw een druppel te drinken en gelukkig, zijn oude vriend stond weer levensgroot voor hem. Maar hij bief een vogel, en hij zag er zonderling uit in zijn nieuwe gedaante. Toch was hij blij, dat Aladdin hem weer tot zijn vroegere grootte terugbracht. Ook hij had een kwade tijd achter de rug. De elfen hadden, geholpen door de kabouters, de boel danig bij hem opgeschept en zelfs hadden ze gedreigd, hem mee te nemen, wat ze nu ook bijna gedaan hadden. „Ik wist niet," zei hij, „dat ik zulke gevaarlijke buren had. En ik zai maar hopen, dat die betovering niet blijvend is. Ik zal al dat kleine goed voortaan uit mijn nabijheid verjagen." „Och, je hebt er kwade en goede onder, net als bij ons," zei Aladdin, en hij dacht aan zijn vriendinnetje Aya met haar moeder, die niemand ooit kwaad zouden kunnen doen.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1940 | | pagina 2