ALADDIN TOVERFLUIT ïuutós "Roo^ebvood NIC. GROENLAND DOKTERESJE INGEZONDEN SPORT. VOOR DE JEUGD EN DE Geïllustreerd door PRED3K8EURTEN FEUILLETON Mijn 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Iedere winkelier is verplicht een prijslijst in tweevoud ter secretarie in te leveren en een zo danige prijslijst op een duidelijk zichtbare plaats in zijn winkel aan te brengen. Met ingang van 25 November a.s. moet de prijslijst in de winkel voorzien zijn van het ge meentestempel. EEN MOTORSPUIT BIJ BLOK 13. Zaterdagmiddag had de officiële ingebruik neming plaats van de motorspuit bij blok 13 van de luchtbeschermingsdienst. Op het terrein waar de eerste oefening zou plaats hebben, het terrein naast de R.K. kerk aan de Heerenweg, waren vele genodigden en belangstellenden aanwezig, waaronder o.m. de loco-burgemeester, Jhr. A. van de Poll, wethou der C. A. M. Jonckbloedt, Pastoor C. v. Mierlo, het hoofd der luchtbescherming, hoofdinspecteur A. Berentsen, Mr. O. J. Backer, voorzitter der afd. Heemstede van de vereniging voor lucht bescherming en de heer De Graaf, secretaris dezer vereniging, Ir. R. M. Spijksma namens Openbare Werken de heer J .Verzijlbergen van de staf der brandweer, het bestuur en blokhoofd van blok 13 en enige hoofden van andere blokken. Om kwart over vier geeft het blokhoofd, de heer P. J. Th. Marres, het sein „uitrukken" en 2/2 minuut later wordt reeds met twee stralen op de waterleiding water gegeven. Een andere groep belastte zich met de motorpomp, die aan gesloten wordt op de motorwei en vier minuten na het eerste signaal bestrijden 4 stralen de denkbeeldige brand in het kerkgebouw, waarbij de motorspuit een hoogte haalde van bijna de wijzerplaat, waardoor het bewijs geleverd werd, dat, zo niet de kerk in zijn geheel, dan toch elk huis in de omtrek bestreken kan worden. Het snelle en rustige optreden van dit corps van vrijwilligers bewees tevens, dat er onder leiding van het blokhoofd, den heer Marres, goed geoefend is. Het corps van merendeels jonge mannen maakte in de brandpakken, waar van de meesten al voorzien zijn, een goede indruk. Na afloop der oefening verenigde het corps zich met het bestuur en genodigden in het R.K. Verenigingsgebouw, waar de thee werd aange boden en toespraken werden gehouden door den voorzitter, den heer Th-, A. G. Bekker, den loco burgemeester, Jhr. R. van de Poll, hoofdinspec teur A. Berentsen, de voorzitter van de afd. Heemstede der Ver. voor Luchtbescherming, Mr. Backer, en het blokhoofd, den heer P. J. Th. Marres. MATINEE VAN „HAMLET" door het Centraal Toneel. Het Centraal Toneel (N.V.), directeur Cees Laseur, artistieke leiding Cees Laseur en Cor Ruys, zal Zaterdagmiddag a.s., aanvang 2.15 uur, in de Stadsschouwburg de eerste voorstel ling te dezer stede geven van Shakespeare's „Hamlet", in de vertaling van Jac. van Looy, geheel nieuw ten tonele gebracht onder regie van Eduard Verkade. De titelrol zal gespeeld worden door Gijsbert Tersteeg. Verder zullen medewerken: Eduard Varkade (de Koning), Elly van Stekelenburg (de Konin gin), Dick van Veen (Polonius), Adrienne Ca- vinez (Ophelia), Matthieu van Eysden, Pierre Myin, Jan Teulings, Jacques Snoek, Adolphe Hamburger, Arend Hauer, Ben Aerden, Ko van Dijk, Carel Briels en Gerard Rekers. De décors zijn ontworpen door Arend Hauer. SPIRITUSDRINKERS AANGEHOUDEN. V. E. uit Amersfoort, een bekend spiritus drinker, werd Vrijdagavond door rijksveldwach ter v. Duinen in de Haarlemmermeer met zijn echtgenote aangetroffen in kennelijke staat van dronkenschap, als gevolg van overmatig gebruik van spiritus. v. E. was dezelfde, morgen uit de gevangenis ontslagen, waar hij een lü-tal dagen had door gebracht voor een dergelijk feit. Vermoedelijk heeft het echtpaar de invrijheid stelling willen vieren met bovengemeld gevolg. Ter ontnuchtering werden zij in het politie bureau ingesloten. Maandag zijn zij veroordeeld om l/2 jaar in een rijkswerkinrichting door te brengen. Dins dag werden zij reeds op transport gesteld. Neem zoo'n -toestel van RADIO-EN GRAtiOFOONSPECIAUST 6S00TE HOUTST AAT 108 TEL.I304Ó GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Zwarte, Raadhuis straat 67, bord Verboden Toegang; Schoen maker, Wilhelminaplein 1, foudfazant; Visser, Haemstedeplein 11, langharig hondje; Boers, Leidschevaart 164, ruwharige foxterrier; Van der Meulen, P. de Hoo;:hstraat 9, bruine lederen handschoen; Steenmar, Woonark, jachthaven, groene handschoen; De Bruin, P. Wantelaan 52, Overveen, groene herenhandschoen; Van der Weiden, Bosb. Toussaintlaan 62, zilveren haak je; Schulz, Zandvoorfschelaan 68, hondje, soort tekkel; Seters, van Öbstadeplern 5, groene kano; Samsons, Havenstraat 2, mand met hengsel; Van Looy, Binnenweg 188, zilveren medaillon met ketting; Zandvoo tschelaan 55, portemon- naie met 'inhoud; Bu eau van Politie, porte- monnaie met enige ai: ributiebonnen; Hofman, Binnenweg 132, parapl ie; Van Egmond, Zand- .voorter Allee 19, rijwi tbelastingmerk in zwart étui; Zegwaard, Lindei aan 37, rijwielbelasting- merk; Breugelen, Liijuenlaan 8, kosteloos rij- wielbelastingmerk; Df ssen, Cruquiusweg 118, schaartje; Hageman, 1 renlaan 30, gymnastiek schoenen; Van der utten, Lombokstraat 4, speld. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN Th HEEMSTEDE. Opgave van 18 November 1940. G. S. flout, Camplaan 20. J. C. van dei- Waals, Rhododendronplein 12. E. Bloemen- daal, M. Hobbemastraat 14. R. R. M. A. Königel, Orchideeënlaan 22. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Op Zondag 24 November wordt de praktijk te Heemstede waargenomen door de doktoren W. H. Dippel, Aerdenhoutsduinweg 8, tel. 26035 en J. L. Tombrock, Burg. v. Lennepweg 1, tel. 28032. Geopend is Apotheek Schotsman, Binnen weg 206. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) HET COMITé WINTERHULP-NEDERLAND VRAAGT UW AANDACHT. Als Burgemeester der Gemeente Heemstede acht ik het mijn plicht en een eer, aan de a.s. Winterhulp-actie mede te werken. Ik vermoed, dat velen van mijn ingezetenen zich zullen aanmelden tot daadwerkelijke hulp om dit mooie sociale werk te doen slagen. Mijn verwachting is, dat zich hiervoor vele Dames, en Heren collectanten ter beschikking zullen stellen. Het is de bedoeling, dat uit alle kringen der burgerij aanmeldingen binnen ko men, terwijl ik hoop, dat vele bekende plaats genoten het eveneens als een eretaak beschou wen de collecte-bus te hanteren, om er toe mede te werken, dat de eerste inzameling een klinkend succes wordt. Door mij is aan de Hoofden van Dienst ver zocht aan deze actie hun volle medewerking te verlenen en bovendien hun personeeil, voorzover de dienst dit toelaat, aan deze inzameling te laten deelnemen. Ik mag verwachten, dat ook particuliere on dernemingen het hunne hiertoe willen bijdragen. Ten slotte herinner ik U aan de woorden van den Directeur-Generaal der Winterhulp-actie, den heer C. Piek: Dat het Winterhulpwerk een werk is voor het volk door het volk, ongeacht geloof of politieke gezindheid. Ik wil er de nadruk op leggen, dat onze op brengst in de eerste plaats is bestemd voor de behoeftigen te Heemstede. Daarnaast zal een bedrag worden afgestaan aan de behoeftigen in andere Nederlandse ge meenten, die er slechter voorstaan dan Heem stede. Aangezien de huis aan huis collecte Vrijdag 29 November en de straatcollecte Zaterdag 30 November 1940 zal worden gehouden, verzoek ik uw aanmeldingen onverwijld in te zenden, onder opgave van naam, voornamen, adres en beschikbare dag en uren aan den Secretaris van het Winterhulp-Comité Nederland te Heemstede, den heer P. de Koomen ten Raadhuize ën aan zijn privé-adres: Clivialaan 20. Giften kunt gij reeds nu storten op giroreke ning Comité Winterhulp Heemstede onder no. 397216. De w.n. Burgemeester, A. VAN DE POLL. R.C.H Met een gewijzigde samenstelling der voor hoede heeft R.C.H. j.l. Zondag in de uitwed strijd tegen Kenrtemers laten zien, dat zij toch nog wel in staat is doelpunten te maken, en tevens niet van plan is om langer een rol van ondergeschikte betekenis te spelen. Zonder uit zondering hebben alle spelers zich volkomen gegeven en wanneer zij a.s. Zondag, als Volen- dam, de club die bij vele Heemstedenaren een goede bekende is, op bezoek komt, weer het zelfde frisse, open spel vertonen, kan men van een goede wedstrijd getuige zijn. Volendam heeft, naar bekend is, in haar nieuwe omgeving al enige zeer goede resultaten bereikt. Het R.C.T.-elftal is voor deze wedstrijd ongewijzigd gebleven en ziet er als volgt uit: D. v. d. Vliet, K. Bartels, J. Brandse, J. Koppen, W. de Vos, W. Stevenhagen, P. Berk, D. de Wette, W. Hanse, C. Hoogen- doorn en H. v. Rooden. 's Morgens om 11 uur spelen de R.C.H.-reser- ves tegen D.W.S. II en ook hier kan een faire, spannende wedstrijd tegemoet worden gezien. Voor de lagere elftallen, welke thuis spelen, is het programma als volgt: Zaterdag 23 November: Zaterdagmidagcom. R.C.H.V.E.W.: 3 uur. Adspiranten.' Geen wedstrijd. Zondag 24 November: R.C.H, V—T.H.B.: II: 11 uur. R.C.H. IXHaarlem VIII11 uur. R.C.H. bKennemers b: 11 uur. Uit het H.B.C.-Kamp. Het is Zondag een goede dag geweest voar onze Heemsteedse club. HBCEDO 11meer dan wij verwacht hadden, want een kleine neder laag hadden wij hen wel toebedacht. Deze nit- slag was echter ten volle verdiend, want over alle linies heeft HBC zich een gelijkwaardige tegenstander van EDO getoond. HBC II nam revanche op de 10 nederlaag. Met een 3—1 overwinning op DWV lil keerde zij huiswaarts. Om het terrein van de wedstrijd HBCEDO te sparen werd HBC V uitgesteld, terwijl het 4e met 42 van DEK III won. Voor a.s. Zondag is deels om kerkelijke rede nen voor HBC geen enkele wedstrijd vastge steld. H.P.C.-NIEUWS. Zwemmen. Met een veertigtal zwemsters ëh zwemmers vertrok H.P.C. Zondag j.l. naar Zaandam, om deel te nemen aan de zwemcompetitie van Kring Haarlem, georganiseerd door Nereus. Niet zonder succes heeft de H.P.C. aan deze uitstekend geslaagde wedstrijden deelgenomen. het brood voor dezen tijd Zuiver roggemeel - 100% voeding Vraagt het UW BAKKER Slechts 4 of 2 bonnen vereischt JAN WIEGMAN 73. Een kleine kabouterjongen kwam te voorschijn, die Aladdin meenam naar buiten. Aladdin zag direct, dat het dé broer Van Hera was, zoveel leek hij op haar. De jonge prins was erg blij, dat hij eindelijk qieuws van huis hoorde en vernam, dat zijn vader en zijn zusje nog ge zond waren. Zelf had hij het niet zo slecht. De vorstin behandelde hem als was hij haar eigen zoon. Alleen was ze erg heerszuchtig. „Ze wil mij tot troonopvolger maken, maar dat wil ik niet," zei hij. „Ik heb mijn eigen koninkrijk. Vanavond zul je wel horen wat ze met jou van plan is." 74. 's Avonds moest Aladdin bij het dessert na net uniei apeicii. c-erst zong ue noimuziKant; de nachtegaal. Hij was niet voor vast aan het hof verbonden, alleen maar zes maanden per jaar. De overige tijd was hij ver weg in het Noorden. De nachtegaal zong het lied van de zoele zomernachten in het Noordse land, als zijn wijfje op de eitjes in het nest zat te broe den. Het was een wonderschoon lied en ieder klapte om het hardst, toen het uit was. Toen kwam Aladdin. Hij sjjeelde het lied van verlangen, het lied van den eenzamen kleinen zwerver, die zo graag zijn ouders terug had. Hij speelde wel een uur lang en toen hij geëindigd had, daverde de zaal van het applaus. 75. Ieder keek vol eerbied naar dien kleinen, knappen muzikant. De vorstin nam Aladdin bij de hand en voerde hem mee naar haar particu liere vertrekken. „Eindelijk heb ik dan iemand, die me helpen kan" zei ze. „Kleine jongen, ik weet, wat je zoekt, je wilt je ouders bevrijden, is het niet? En ik kan wel wat voor je doen. Ik ben heel machtig. Maar met al mijn macht kan ik mijn dochtertje niet bevrijden. Jaren geleden is ze geroofd door een slechten dwerg, die zijn toverkunsten aan hef hof kwam vertonen, te veel praatjes maakte en daarom weggéranseld is. Gedipl. horlogemaker Binnenweg 10 - Telef. 28429 ZONDAG 24 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. 10.30 uur: Ds. Barger. Medewerking van het kerkkoor. Extra collecte voor het Fonds Evangelisatie. Kapel Nieuw-Vredenhof. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. Extra collecte voor het Fonds Evangelisatie. Gebouw „Samuel", De Glip. N.m. 5 uur: Diakoön G. van Eijk. Evangelisatie-samenkomst. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uyr: Ds. v. d. Bom. (Boete- en biduur). N.m. 3.30 uur: Ds. Dondorp. (Catech. Z. 31). 3e collecte voor geestelijke arbeid in het IJsselmeer. Camplaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. (Boete- en biduur). N.m. 3.30 uur: Ds. v. d. Bom (Zond. 30). 3e collecte voor geestelijke arbeid in het IJsselmeer. Onafhankelijke Religieuze Gemeenschap, Oranjeplein 9, Haarlem. N.m. 3.30 uur: Jeugddienst. Voorganger: Ds. A. R. de Jong. Onderwerp: „Tempo-tempo!" SOEFIBEWEGING. (Centrum Bloemendaal) V.m. 11 uur: Universele Eredienst, Kerkplein 16, Bovenzaal Vreeburg. Spr.: Mevr. F. KampCompas. Onderwerp: „Wederopbouw". PRIJZEN VAN VLEESWAREN EN VARKENSVLEES. In een door den secretaris-generaal, waar nemend hoofd van het Departement van Land bouw en Visserij afgekondigd besluit zijn de maximum-prijzen vastgesteld voor het verhan delen en afleveren van vlees en vleeswaren door slagerijen aan het publiek. In deze bepalingen wordt onder „vleeswaren" ook verstaan lever pastei in blik, doch niet andere vleesconserven in blik. De in dit Besluit genoemde maximumprijzen, welke wij hieronder laten volgen, gelden per 100 gram voor van de winkel afgehaalde vlees waren en exclusief de omzetbelasting. Bij bezor ging aan huis mogen deze prijzen worden ver hoogd, met ten hoogste tien cent per pond of gedeelten van een pond per bezorging. Vleeswaren. Gekookte ham 0.25 Rauwe ham 0.24 Blaasham „0.31 Schouderham 0.22 Rookvlees muis0.31 Rookvlees bil 0.28 Procureur 0.23 Bacon ,0.27 Ontbijtspek 0.20 Rookworst prima 0.24 Rookworst 1ste soort 0.22 Gekookte worst „0.18 Plockworst 0.26 Snijworst 0.26 Cervelaatworst0.26 Tongenworst „0.17 Leverkaas 0.20 Nierkaas „0.18 Berliner leverworst 0.26 Saksische leverworst „0.19 Haagse leverworst „0.14 Bloedworst „0.13 Leverpastei in blik prima (inhoud 235 gr.) per blik ,0.54 Leverpastei in blik 1ste soort (inhoud 200 gr.) per blik „0.33 Vleessoorten. De prijzen voqt. varkensvlees gelden in gul dens per kilogram van de winkel afgehaald vlees en exclusief omzetbelasting; bij bezorging aan huis mogen zij worden verhoogd met ten hoogste 10 cent per pond of gedeelte van een pond per bezorging: Fricandeau en rollade 1.65 Magere lappen 1.6O Nekcarbonaden 1.40 Ribcarbonaden 'tt 1.50 Haascarbonaden 1.60 Gehakt en poulet „1.20 Krabjes (X60 Vers mager spek en speklappen 1.25 Vers vet spek 1,25 Kinnebaklappen 1.10 Vette lappen 1.10 Rauw varkensvet 1.35 Poten"045 w/mmmmymmyz/mmmMmmmmmmmmmmmtm. 4) Nadat Deyers haar glas had volgeschonken, klonk hij met haar en zei: „Op jouw toekomst en de mijne! Dat die één mogen worden, mijn geliefd dokteresje!" „O, heb toch wat geduld!" „Maar liefste, waarom zouden wij nu eigen lijk wachten? Ik heb je immers lief? En onze toekomst zal gelukkig zijn, als wij die delen." „Ja, maar eerst moet ik toch door mijn laatste examen komen! Laten wij dan tot zo lang wach ten. Me dunkt, dat zou jij toch ook niet anders verlangen?" „Zeker, maar op de dag, dat dat achter de rug is, kom ik mijn antwoord halen! Want je voelt toch wel voor mij?" Zij antwoordde slechts met een knikje, hief het glas op en zei met trillende stem: „Nu zal ik drinken op jouw toekomst en de mijne!" „Zullen we nu nog even een wandeling door het plaatsje maken?", stelde hij na afloop van de lunch voor. „Ja, dat is goed, dan zullen wij zeggen, dat over een uur de auto moet voorstaan." Hij wilde haar volstrekt een aandenken aan deze dag geven en ging een juwelierswinkel binnen, waar hij een turkozen hangertje aan een fijn gouden kettinkje voor haar uitzocht. "Een uur later zaten ze in de auto en na een ogenblik gezwegen te hebben, begon de be stuurster: „Mijnheer Deyers...." „Is dat tegen mij?" „Nu, Marinus dan, laten wij voor het ogen blik enkel goede vrienden zijn.... Als ik ver loofd was, zou mij dit ongeschikt maken voor mijn werk." „Goed," antwoordde hij, haar recht in het gelaat kijkend. „Mijn dokteresje spreekt en zij moet gehoorzaamd worden. Alles zal gaan, zo als je het verlangt, Leida, maar je zult mij te behandelen krijgen voor een hartaanval, denkt daaraan!" Toen Leida die avond haar geheim aan Helmi vertelde, barstte het zusje in tranen uit. „Maar, kind, wat is er nu? Ben je dan niet blij voor mij?" „Natuurlijk!.... Maar.... maar.... het lijkt'wel, of jij alle geluk moet hebben! En Louise is zo vreemd tegenover mij! Zo koud!.... Ik begrijp er niets van! Haar broer heeft toch het recht...." „Maar, Helmi, je voelt toch niets voor dien man!.... Feitelijk weten we niets van hem af en Marinus zegt...." „Ja, wat zegt hij?", viel Helmi verontwaar digd in. „Hoe-dürft hij zich eigenlijk een oordeel aan te matigen. Victor heeft hem al zo lang als een vijand bechouwd!" „Pas een beetje op je woorden!", klonk het streng. „Marinus acht je heel hoog en daarom vindt hij dit nodig als een waarschuwing. Daar heeft hij wel degelijk het recht toe. Hij is iemand, die veel in de wereld ondervonden heeft en ik geloof, dat wij ons allen in de Dulacs vergissen. Als ze nu eens niet van Spaanse af komst zijn, maar kleurlingenbloed in de aderen hebben?" „Belachelijk gewoon! Ik vind het lelijk van den heer Deyers, om op zo iets te zinspelen! Dat zal ik hem nooit vergeven! Goeden-nacht!" Boos ging Helmi weg; dit was nog nooit ge beurd en het stemde Leida droef. Zij had haar best gedaan, maar misschien had zij ook ge dwaald! In ieder geval scheen Helmi vast ver trouwen te hebben in Dulac; maar zijzelve was, naar aanleiding van hetgeen Marinus haar ver teld had, sterke achterdocht gaan koesteren voor dien man. Helmi zou haar zin doordrijven; daar kende zij haar zuster genoeg voor. Bovendien was zij meerderjarig. O, Leida voorzag veel leed van die kennismaking ën ging nu ook wensen, dat ze die ttvee nooit zo grif in hun kring hadden opgenomen! De bijzonder warme zomer werd gevolgd door een schitterend najaar, zodat de zwemsport nog in volle gang was. De ochtend daarop trok heel de stoet dan ook weer zeewaarts, onder luid gepraat en gelach en geblaf, want een collie en een paar spaniels waren de trouwe met gezellen. Helmi wat wat koud geweest tegenover haar zuster, terwijl ze van Deyers in het geheel geen notitie nam. Die beiden zouden het steile pad naar de golfbaan bestijgen, om van daar het zwemmen gade te slaan. Deyers had na het ontbijt nog een kort ge sprek gehad met den heer Niekerk en hij had alweer duidelijk de indruk gekregen, dat Leida's ouders zeer ingenomen zouden zijn met de ver loving, als het eenmaal zo Ver was. Het jonge paar stond nu te genieten van het prachtige zeegezicht. Hier en daar dook een hoofd van de zwemmers, of de kop van een hond op. Deyers haalde zijn kijker te voorschijn en overhandigde die aan het jonge meisje. „Zie eens, of je je broer en zuster ook ont dekt!" „Wat een prachtige binocle!.... Ja, zeker, ik zie Robert en Helmi duidelijk. Zij blijft dicht bij het strand; ze durft zich niet zo ver te wagen! Ook zie ik er twee ver-af, dicht bij het einde van de lange pier. Die mogen wel oppassen, want het het is daar een gevaarlijk punt. Kijk jij nu eens, Marinus!" Hij nam de binocle van haar over en richtte die op het strand. De meeste zwemmers keerden terug; alleen twee hoofden zag hij nog bij de 'pier. „Leida," sprak hij plotseling, „er zal daar een ongeluk gebeuren. Jouw hulp kan nog nodig zijn, liefste! Die één, zo ver af, verkeert in ge vaar, en de ander merkt het zeker niet, want die gaat terug.... Och ja, die houdt de armen omhoog!.... Die zinkt! Laten we dadelijk naar beneden gaan!" „Wie is het Marinus?.... Toch niet Robert of.... Helmi?...." „Neen, die gingen al eerder naar hun tenten. Voorzichtig, kind, geef mij een hand. Juist bij dat afdalen moet je niet te haastig zijn, want dan glijd je uit." Het leek Leida een eeuwigheid, eer ze be neden bij de badtentjes waren. „Hallo!", riep Nico van Duynen. „Wie is er nog in zee? Heeft er een ongeluk plaats gehad?" Velen kwamen op die alarmkreet half-gekleed uit de tentjes te voorschijn; ook Robert en Helmi. „Een ongeluk?", herhaalde Willem Michielsen en liet de' blik eens gaan over allen, die hij zag. „Wordt er dan iemand vermist? Waar zijn Dulac en zijri zuster?" Een pijnlijke stilte volgde. „Hier is Victor!", riep Helmi zenuwachtig. Juist op dat ogenblik stapte Dulac op het strand. Allen keerden zich die kant uit en Deyer's stem klonk weer: „Wie had je daar bij je, Victor?" „Mijn zuster. Maar zij is toch terug?" „Ik geloof het niet, -maar ik hoop, 'dat ik mij vergis. We zullen er ons echter van overtuigen. Er moet in alle tenten gekeken worden. Hallo, jullie daar!", riep hij tot een paar vissers, die aan het netten boeten waren. „Gaat eerst eens even met je bootje dicht bij de pier. Ik vrees, dat we te laat zijn," fluisterde hij tot Leida. Vanaf het strand namen de zwemmers waar, dat Louise Dulac niet gevonden werd. Intussen was Leida alleen naar het hotel teruggekeerd, om alles in gereedheid te brengen voor bet geval de drenkelinge gevonden werd. HOOFDSTUK III. Het hele gezelschap gasten in Hotel Benk dreigde uiteen te gaan door de tragische dood van Louise Dulac, wier lijk eerst later op de dag bovendreef. Haar broer leek overweldigd door droefheid; maar Deyers, die den man hoe langer hoe meer haten en verdenken ging, sloeg in het minst geen geloof aan het verhaal, dat Victor opdiste, dat zijn zuster het had doorgedreven, naar de pier te zwemmen en dat hij in de vaste over tuiging verkeerde, dat ze vlak bij hem was toen hij naar het strand zwom. Op zichzelve was het immers al misdadig, om zo'n teer.meisje, dat zich nooit een heldin had betoond in die tak van sport, te laten meegaan naar een gedeelte, waar de stroom zó sterk was, dat menig flink, geroutineerd zwemmer al moeite had slag te houden! (Wordt vervolgd.)

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1940 | | pagina 2