jusiLE coram. HAARLEMSCH Mutsen-en Kapers- HANDWEVERS C. SWAANSWIJK, Pianoles, Haarlem. Een Loopjongen No. 24. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Vierde Jaargang. abonnementsprijs: yan zaterdag 25 Maart 1882. Per drie maanden f—,25. n i fr. p. p, —,40. Prys per Advertentie van 1 tot 5 regels 25 cents, elke regel Op den avond der uitgave kosteloos verkrijgbaar. meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. verschijnt Dinsdag- en Vrijdagavond. TE HUUR. Hoe ik zijne vrouw werd. Muziekavonden. N ieu wsberichten. ADVERTENTIËN GROOT Keukenmeid DAGMEISJE, Gevraagd Wasscherij Eene NAAISTER, JONGEN. Een flinke JONGEN Dienstregeling van het Postkantoor. 15 October 1881. Openstelling van het kantoor: Dagelijks van 8 's morgens tot 9 uur 's avonds. Voor de storting en uitbetaling van postwissels en de invordering van gelden op kwitantiën alleen op werkdagen, van 9 uur's morgens tot 3 uur 's avonds. Aanvang der bestellingen: Op werkdagen: 7.10.'smorgens, 1.30, 3.30, 6.30, 9.— 's avonds. Op Zon- en algemeene erkende Christelijke feestdagen: 7.'smorg.1.30, 6.30 'sav Lichting der hulpbrievenbussen in de stad 7.—*, 10.—*, 'sm.2.30, 6.—*, 8.30'sav. Hazepaterslaan6.45, 10.'smorgens, 3. 8.'s avonds. De met geteekeude worden op Zon- en Feestdagen gelicht. Lichting aan het Station: Richting Amsterdam 8.55, 11.35 's morgens 2.35, 5.50, 7.30 'savonds. Richting Rotterdam 7.44, 9.— 's morgens, 12.10, 4.15, 5.25, 9.55 's avonds. Richting den Helder 6.45, 10.'s morgens, 4.55, 8.45 's avonds. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Anthoniestraat No21Bovenhuis/250 pwterst Bakenesser graoht No. 54rood2 gem. kam. 12 p.m. terst. No. 67. Gem. kamers ƒ15 p.m. April. Botermarkt No. 21. Gem. voork. /12 p.m. terst. Brouwersvaart: No. 144roodBovenh. /150 p.j. terst. Boelstraat No. 26zw. Benedenh.250pwterst. No. 37. Winkelh. ƒ4 p.w. terst. Drossestraat NO. 13. Bovenh./2.30 p.w. terst. Florapark No. 17. Huis, met Mei. /750 p. j. Ged. Oude Gracht: No. 5. 2 Gem. voork. ƒ40 p.m. terst. No. 5. 2 ongem. voork. ƒ25 p.m. terst. No. 150. Bovenh. 250p.j. Mei. Ged. Voldersgraoht No. 1. Bovenh. 9.75 p.m. April. Gierstraat No. 31. Gem. kam. ƒ18 p. m. Mei. No. 32. Gem. voor-en achterk./20p.m.terst. No. 44. Bovenh. ƒ200 p.j. Mei. No. 51. Gem. voork. ƒ16 p.m. April. Groote Houtstraat: No. 10. Gem. zit- en slaapk ƒ25 a/30 p.m. Mei. No. 81. Ongem. bovenvoork. /lOp.m. Mei. No. 85. Bovenh. /"250 p.j. April. No. 100. Gem. kamer 16 p. m. terstond. No. 103. Huis /'600 p.j. Mei of Aug. No. 122. 2 Benedenk. en suite 350 p.j. Mei. No. 150. Gem. kam. f35 p.m. Mei. Heerensingel: No. 43. Koffieh. ƒ22 p.m. terst. No. 44. Wagenh. ƒ6 p.m. terst. No45Huis mtuin 22 p.m. terst No. 46. Hdis m. tuin ƒ22 p.m. terst. Hooimarkt No. 16. Bovenh. ƒ225 p.j. terst. Houtmarkt: No, 43. Achterbovenk. ƒ2 p.w. terst. Kamperlaan No. 16. Spaarnzicht f300 p.j. terst. Kerkstraat No. 4. 2kam. m.kelderkeuk./2.60p.w.Apr. Klein Heiligland No. 19r. Gem. zit- en slaapk. f 16 p.m. April. No. 80. Benedenk. ƒ0.80 p.w. terst. No. .66. Benedenh. /1.20 p.w. terst. Kleine Houtstraat: No. 28. Bovenvoork. ƒ8 p.m. April. No. 5. Gem. zit- en slaapk. ƒ20 p.m. April. No. 102. Huis ƒ300 p.j. Mei. Koningstraat; No. 38. Gem. bovenvoor- en achterk. 25p.m. terstond Korte Jansstraat: No. 6. Gem. benedenk. en slaapk. /20p.m. April No. 8. Benedenh. ƒ250 p.j. Mei. No. 8rood. Gem. kam. ƒ12 p.m. terst. Koudenhorn No. 40. Benedenh. /280 p.j. Mei. No. 66. Beneden-of bovenhf208 p.j. terst. Kruisweg: No. 40. Huis met tuin ƒ600 p.j. Mei Molens teeg; No. 6. Benedenh. ƒ4 p.w. terst. No6Bovenh4 p.w. terst No. 20. Benedenh. /2.25p.w. terst. Lange Voorstraat: No. 10. 3 Ongem. bovenk. ƒ200 p.j. terst. No. 26. 2 Gem. kam. ƒ28 p.m. Mei. Meesterlottenlaan No. 64. Bovenh. fl30p.j. 15 Mei. De Belijdenis eener jonge dame. De jongste novelle van den beroemden schrijver Wilkie Collins. 13) (Slot.) 0wat duurde het vreeselijk lang, voordat ik het lang verwachte kloppen aan de deur vernam!Kom binnen!" riep ik ongeduldig. Mevrouw Fosdyke had me misleid. Mijnheer Sax was in hare plaats te rug gekomen. Hij deed de deur dicht. Wij waren alleen. Hij was doodelijk bleekzijn oogen haddenterwijl hij ze op mij vestigde, eene wilde, verschrikte uitdrukking. Met ijzig koude vingers nam hij mijn hand en bracht die zwijgend aan zijne lippen. Toen ik hem zoo ontroerd zag, vatte ik moed ik weet tot op den huidigen dag nog niet, waaromtenzij misschiendoordat mijn medelijden werd opgewekt. Ik waagde het, de oogen naar hem op te slaan. Nog steeds zwijgend legde hij de brieven op de tafel neêr en vervolgens legde hij de ondertee- kende akte er naast. Toen ik dat zag, vatte ik nog meer moed. Ik sprak het eerst. „Ik mag toch hopen, dat gij niet PRiTICI ftftn No. 45. Huism. tuin ƒ700 p.j. Mei te bevr. Zijlvest 37. No. 68. Huis en tuin ƒ550 p.j. Mei. No. 96. Huis met tuin 500 p.j. terstond. Raamvest Bovenh. /230 p.j. bevr. K. Annastr. 10. Villa Marie, /650 p.j. Mei. No. 5rood. Bovenh. ƒ250 p.j. Mei. No. 21. Huis m. tuin ƒ350 p .jMei. Rustenburgerlaau No. 4. Gem. kam. 35 p.m. terst. No. 13. Woonh. 225 p.j. terst. Schootorsingel No. 62. Huis m. tuin /600 p.j. Mei. Schooterweg No. 4, 8 Huizen m. tuin. 600p.j. Mei. Spaarne No. 93. Huis ƒ700 p.j. Mei. No 104. Huis ƒ550 p.j. Mei. Spaarnwouderstraat No. 95. Bovenh. /2.75 p.w. Maart. No. 130. Bovenh. /5 p.w. Maart. Turfmarkt No. 32. Benedenh. m. bovenk. ƒ225 p j. terst. Zuider Buiten-Spaarne No. 8. Buitenverbl. Spaarnes Rust/500 p.j. Mei a s. No. 8. Gem. Bovenvoork. f20p.m. terst. Zijlstraat No. 56. Huis f800 p.j. Mei. Hoewel de concerten van Dinsdag en Woensdagavond van geheel verschillenden aard warenkwamen zij hierin overeen dat beide uitvoeringen uitstekend waren. Dinsdag avond had de afscheids-soireé plaats van den heer Appy in de goed bezette muziekzaal der sociëteit de Kroon. De namen der drie artisten, (de heeren Cramer, Röntgen en Appy) zijn reeds voldoende bewijs dat het met zorg ge kozen programma uitstekend werd uitge voerd. Vond de heer Cramer in de Sonate van Brahms en in eene van Handel ruim schoots gelegenheid met zijne zeldzame talenten te schitteren, de heer Röntgen bracht zijne hoorders in verrukking met de voordracht zijner variaties over een Zeeuwsch volkslied. Het tweede deel van 't programma hevatte het heerlijke trio in B dur van Beethovendat door beide heeren in ver- eeniging met den heer Appy onberispe lijk werd vertolkt. Moge de heer Appy in deze goed geslaagde soiree, aanmoediging vinden nog dikwijls in Haarlem op te treden Thans vermelden wij de tweede uit voering voor dit saisoenvan de Lieder tafel „Zang en Vrienschap'L 1. Woensdag avond onder leiding van den heer Schmöllingen met medewerking van de heeren Kes en Venverloo. Was de keuze der verschillende koor nummers gelukkigde uitvoering kan bi zonder goed genoemd wordenvijf der koorwerken waren reeds oude bekenden, die men blijkbaar met groote belangstelling nog eens hoorde, vooral de bekende Hymne. weigert dit van mij aan te nemen?" vroeg ik. Hij antwoordde: „ik dank u met geheel mijn hart; ik bewonder u meer dan ik met woorden kan uitdrukken maar ik kan het niet aannemen." „Waarom niet?" „Het fortuin is het uwe," antwoord de hij op minzamen toon. „Bedenk, hoe arm ik ben, en laat uw gevoel voor mij spreken, indien ik niets meer zeg." Zijn hoofd zonk op zijn borst. Hij strekte zijn eene hand uit, stilzwijgend smeekend, dat ik hem toch mocht begrijpen. Ik kon het niet langer uitstaan. Ik vergat te bedenken, wat elke vrouw in mijne pozilie had be- hooren te bedenken. De wanhopige woorden kwamen me over de lippen, voordat ik ze kon weêrhouden. „Wilt ge mijne gift op zichzelf niet aannemen?" sprak ik. ,,Neen." „Wilt ge mijzelve er dan bijnemen?" Dien avond kon mevrouw Fosdyke weer eens niet nalaten ondeugend te zijn. Zij stelde mij een almanak ter hand. Alles in aanmerking genomen, meisjenlief," merkte zij op,,,behoeft ge u niet te schamendat ge 't eerst gesproken hebt. Ge hebt maar ge bruik gemaakt van een oud privilegie der vrouwelijke sekse. We hebbben van 'tjaar een schrikkeljaar." Het zesde: „Super flumina Babylonis" vau Hillerwerd voor het eerst door de Liedertafel gezongenen uitstekend weêr gegeven, ondanks de groote moeielijkhe- denvooral het klankgehalte was vol en rond, terwijl ook de nuanceering der forto's en piano's streng werd opgevolgd. Iets meerdere eenheid en goede uitspraak der Latijnsche tekst zal door verdere studie zeker wel betar worden. Dat de heer Kes ook nu weer het groot auditorium door zijn voortreffelijk spel in verrukking hrachtbehoeft nauwelijks ge zegd. Na de herhaalde toejuichingen gaf hij nog eene kleine solo ten beste. Wij roepen den Heer Kes een hartelijk vaarwel toe, hopende tot weerzien. Ook de heer Venverloo ontlokte door zijn fraai tenor-geluid daverend applaus, zoodat hij ten slotte ook nog een extra nummer zong. De heer Schmölling toont zich voort durend een ijverig en bekwaam directeur, die zich tevens de toegenegenheid en vriend schap der zangers weet te verwerven. Na afloop der uitvoering begaven zich de zangers naar den Schouwburg, waar de presidentde heer Schmitzuit hunnen naamden gevierden directeur eene prach tige pendule met daarbij behoorende can- delabres, uit de fabriek van Paul Miche te Amsterdam, aanbood, als blijk van hunne hooge waardeering voor zijn on- vermoeiden ijver, dien hij geheel belangloos der Liedertafel betoont. De president uitte daarbij den wensch, dat nog menig ge lukkig uur in zijn volgend leven door dat uurwerk mocht worden aangewezen. Ook wij wenschen dit den heer Schmöl ling van harte toe. De Tweede Kamer heeft eene kiesche zaak te behandelen gehad. Generaal van der Heyden had een adres tot de Kamer j gerichtinhoudende het verzoekdat er een enquête zou worden ingesteld aan gaande afkeurenswaardige handelingen die hem ten laste waren gelegd. Er waren dwangarbeiders in Atjeh gruwelijk mis handeld kapitein Kauffmann werd daarvan beschuldigdmaar den generaal was mede plichtigheid aan die mishandeling aange wreven. Daarmede staat in verband het gedwongen ontslag van den heer v. d. Heyden als militair en civiel goeverneur van Atjeh. De konkluzie der kommissie van verzoekschriftenwaarin een enquête onmogelijk en niet gewenscht werd ver klaard, maar eene beperkte vraag om inlichtingen werd voorgesteldis verwor pen met 35 tegen 24 stemmenen aangenomen het voorstel van den heer de Casembroot, om het adres met de bijgevoegde stukken aan den Minister te zenden met verzoek om inlichting. Over de geheele klacht van den generaal, ook over zijn gedwongen ontslag zal de Re geering zich nu moeten verantwoorden. De Kamer heeft weder een barer leden door den dood verloren. De heer Mr. A. J. Thomassen a Thuessink van der Hoop van Slochteren, sedert 1879 lid voor Steen wijkis op 44jarigen leeftijd plotseling overleden. Hij behoorde tot de antirevolntionnaire partymaar werd ook door zijne politieke tegenstanders hoog geschat. De rechtsgeleerde fakulteiten aan de üniversiteiten te Leiden en te Groningen hebben beide een zwaar verlies geleden, de eerste door het overlijden in den ouderdom van 69 jaar van den beroemden beoefenaar van het Romeinsch Recht, Mr. J. E. Goudsmitde andere door den dood van den verdienstelijken hoogleeraar in denzelfden tak van wetenschap, Mr. W. Moddermandie na een langdurig en smartelijk lijden in den jeugdigen leeftijd van 43 jaar bezweken is. Het Fransche ministerie moet zich voorgenomen hebbeneene meer zelfstan dige houding aan te nemen tegenover de Kamer, en wel allereerst op financieel gebied. Geen schuldkon verziegeen uit schrijving van nieuwe leeningen, geen aankoop van spoorwegen door den Staat zoo luiden de hoofdbepalingen, waartoe de minister van flnancieënLéon Sayzich verhonden heeftenvolgens een ofHcieuse mededeeling in het Journal des Delate heeft het ministerie beslotenmet deze beginselen te staan of te vallen. In den senaat zijn de beraadslagingen over het onderwij s-ontwerp een goed eind ge vorderd. Art. 4, waarin het hoofdbeginsel verplicht onderwijs van 613 jaar gaf aanleiding tot uitvoerige gedachten- wisseling. Vooral kwam Buffet op tegen het beginsel der neutraliteit op het stuk van godsdienstdat hij onmogelijk achtte en hij verwees naar het handboek van den afgetreden minister Paul Bert, dat in zijn oog eene verderfelijke strekking heeft. De Min. van Onderwijs verklaarde, dat de Regeering de onzijdigheid der school met nauwgezetheid zou handhaven en on derwijzers, die er inbreuk op durfden makeneven streng zou straffenalsof ze hun leerlingen hadden mishandeld. De j legitimist Chesnelong stelde voorhet onderwijs niet verplichtend te maken dit voorstel werd echter met 140 tegen 83 stemmen verworpenwaarna art. 4 zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. De Min. van Justitie heeft bij de Kamer een ontwerp ingediend, waarbij de gezwore nen en getuigen ter terechtzitting voortaan vrij gelaten wordenal of niet den gods- dienstigen eed af te leggen. Zij kunnen volstaan met de formule„ik beloof op mijn eer en op mijn geweten de waarheid te zeggen en niets dan de waarheid. - De Duitsche Rijkskanselier ontvangt, bij veel verzet van andere zijden, menig blijk van sympathie wegens zijne protek- tionnistiesche politiek van den kant der landbouwersen de geslepen staatsman weet daarvan partij te trekken. In zijn antwoord op een adres van de landbouwers uit het distrikt Hildesheim drukt hij de ihoop uit, dat de landbouwende en indus- trieele bevolking bij de aanstaande ver kiezingen beter dan ten vorigen jare de voordeelen zal erkennen van de financieele legeerings-politiekdie door verhooging der beschermende tarieven en de vervanging der direkte door indirekte belastingen, voornamelijk strekt om landbouw en nij verheid te belasten. Om paal en perk te stellen aan het streven der obstruktionnistendie door het eindeloos rekken der diskussies eene tijdige afdoening van gewichtige zaken onmogelijk maken, heeft de Engelsche Premier een voorstel aanhangig gemaakt om de in vele andere parlementen ge bruikelijke „sluiting der debatten" in te voeren. De konzervatieve oppozitie heeft besloten dit voorstel krachtig te bestrijden en te stemmen voor het van liberale zijde voorgestelde amendement, strekkende om de sluiting slechts te doen uitspreken bij meerderheid van minstens twee derden der leden. De Deensche Kamer van Afgevaar digden bracht verleden week de derde lezing der hegrooting tot een einde en weigerde met eene meerderheid van 40 stemmen de voorstellen der Regeering tot verhooging van den post voor de Univer siteit dien voor den bouw van een pant serschip enz. enz. goed te keuren. Alles moet lijden onder de bestaande wanver houding tuBSchen de beide voornaamste machten in den Staat. In Noorwegen is 't niet veel beter gesteld. Men had gehooptdat de Koning, toen hij onlangs te Christiania was, er in zon slagen, het konflikt tusschen de Tweede Kamer en het ministerie bij te leggen, maar 'tis niet gelukt, daar de meerderheid der Kamer vóór alles verlangt, dat het ministerie Selmer zal aftreden. In het nieuwe Koninkrijk Servië hebben 58 leden der volksvertegenwoor diging hun mandaat neêrgelegd, omdat zij niet langer met het ministerie ver kiezen mede te werken. 'tZijn de aan hangers van Ruslanddie met de aanhan gers van Oostenrijk in Servië om* den voorrang strijden. Daar volgens de grond wet zekere besluiten van de Kamer niet geldig zijn, tenzij ze met 120 van de 160 stemmen zijn vastgesteld, heeft de werkstaking der oppozitie eene stoornis in de werkzaamheden teweeg gebrachten zijn de zittingen verdaagd moeten worden tot na de verkiezingen ter voorziening in de opengevallen plaatsen. Een gerucht, dat Oostenrijk van plan zou zijn Bosnië en de Herzegowina te annexeeren, wordt stellig tegengesproken. HAARLEM, 24 Maart 1882. Woensdag namiddag is door de Politie uit Leiden alhier gevankelijk bin nen gebracht de beruchte dief Jan Geil- voetdie reeds een aantal vonnissen heeft ondergaan. De vorige week had hij ander maal diefstal gepleegd en wel van 4 ge rookte hammen uit den keukenschoorsteen by een landbouwer te Haarlemmermeer die hij te Leiden heeft verkocht. Hij is op nieuw naar het Huis van Arrest over- gebragt waaruit hij eerst onlangs was ontslagen. L.l. Woensdag zijn door het kanton gerecht alhier veroordeeld 73 personen wegens openbare dronkenschap, waaronder een aantal vroeger veroordeelden. De minste opgelegde boete is f 3. J. F. de S., die reeds meermalen heeft getucht, is gisteren weder door de Arron- dissements Rechtbank alhier veroordeeld thans ter zake van bedriegelijke oplichting tot 183 dagen cellulaire gevangenisstraf en f 25.boete of subsidair een dag cell, gevangenisstraf. Van den llden April tot en met 13 Mei, behalve 1 en 2 Mei, zal op alle werkdagen de herijk der maten en gewich ten in deze gemeente plaats hebben in de kleine zaal van den Heer P. Smits in de Wijde Appelaarsteeg. De collecte van het fonds voor de gewapende dienst, 1.1. Woensdag alhier gehouden heeft opgebracht ƒ371.54 BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 22 Mrt. W. J. Pel en C. W. v. d. Berg. H. van Aken en M. C. van Franken. 23 Mrt.. M. de Vries. enM. E. Singels. GETROUWD. 22 Mrt. D. Blank water en. G. Briel. J. A. van Roon en C. J. Uijlenbroek. KBeute en MKokPvd.Bogaard en P. C. Opentij. 23 Mrt. J. E. H. Evertsen enE. D. Donleben. C. G. H. Bakkeren A. Bakker. 24Mrt. A. MerensenN. C. Smit. GEBOORTEN. 17 Maart. C. Koelemeyer geb. Negrijn, d. L. H. Zandst-a gebvan't Hek, z. C. B. van Kampen geb. Dech, d. - G. M. Langelaan geb. Dam, z. 18 Mrt. G. W Lycklama geb. Steenkist,d. M. W. J. v. d. Weegkgeb. Holtwijk, z. E. Arons geb. v.d. Manakker, z, 19 Mrt. Een oneekt kind van het mannelijk geslacht. G. H. Toebes geb. Romp, z. Z. de Lugt geb. Weidema, d. S. de Lugt gebde Wilde, zAde Graaf geb. Valk, z. Ben onecht kind van het vrouweljjk geslacht M. Haeseker gebZurendonk, z. 20 Mrt L. Fokker geb. Kottman, d. M. Cornet geb Redeker, z. N. Klaeveman geb. Nieboer, z. M. J. de Mongeb Klabou.z.R. C. Verdel geb. Hanegraaf, z21 Mrt. G. Roest gebEvers, z. A. de Vries geb. Groenewoud, d. A. H. Timmersgeb. Miezenbeek,d. M. Kruiswijk geb. Jansen, d. K. C. W. Zonneveld geb. Verzijlbergh, d. G. M. Bos geb. Tibboel, z. J F. Mulder geb. Erdt- sieck, d. H. Koehorst geb. v.Orlé, d.— 22 Maart. G. Matthieu geb. Jagersma, z. C. E. Sehoevaart geb. v. Daalen. z. A.C. van Maas geb. Majoor, d. L. Wit geb. Teensma, d. W. J. Smit geb. v. Lienden, d. OVERLEDEN. 16 Maart. JM. Frenay z. 23 mAnegang. A. G. v. d. Haas 68 jWed. J. C. Daams v. Tol, Raamvest. 17 Maart. H. P. W. Koster z. 6 jMorinnensteeg18 Maart. J. A. v. Bergen 30jKinderhuisstraat JPetrie 59 jEehtgv. PEKamp, Boter markt. C. Vasen 16 j., d. Brouwersvaart. 19 Maart. G. v. Deenen 25 jBannesteeg. PJJautze 5 mzWagenweg21 Mrt D. M. Katwinkel 76j.,L. Lakenstraat. L. M. Baas6j.,d. L. Heerenstraat. W. P. N. Kooij 2 jz. KL Heiligland. FLob man 4-6 jEchtgv. JVerdonk, Rosen straat. RDondorp 78 jZuiderstraat. C. Wol- zak 8 m.,z. Ged. Oudegracht. 22 Maart. Een levenl. aangegkind van het mannelijk ge slacht van F. v. HonschotenK. Annastraat. K. van Kampen 2 jz. Kennemerplein. WAv't Nederend 5 jz. schip N ieuwegr Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat vanPolitie, die dage lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een bloedkoralen ketting met gouden sluiting. Een gouden oorbel met bloed koralen hanger. Een onderstuk van een gouden oorbel.Een zilveren medaillon. Eenige portemonnaie's met geld. Een witte vrouwenzak, waarin portemonnaie enz. Een grijze omslagdoek met mandje en dasje. Een zwarte wollen doek. Een touw waaraan een ijzeren haak. Een koperen passer. Een kousenhand en eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Noord- en Zuldhollandsche Stoomtramweg- Maatschappij Haarlem—Leiden. 15 Oct. 1881. Haarlem, Hillegom en Leiden 9.15, 11.15 's morgens, 12.30, 3.15, 5.35 's avonds. HaarlemHillegom 4.15,7.55,9.10 's avonds. Haarlemsche Trainway-Mnatschapplj. Eerste wagen 7.40 's morgens. Laatste 10.30 's avonds. Vertrekuren der spoortreinen van het Station Haarlem. 15 Oct. 1881. Naar Amsterdam: 6.55, 8.34, 9.1, 9,35* 11.23, 11.41-f-12.1 's morgens, 1.16, 2.41f, 3.58, 4.14* 4.44, 5.54, 6.40, 7.19, 7.36*, 9.32, 10.37*, 11.8f 'savonds. Naar Rotterdam: 7.49f, 8.39*, 9.4, 10.17*, 's morgens, 12.15J 12.39, 3.29*, 4.19 5.29J, 5.39, 8.2, 10.1* 's avonds. Naar den Helder: 6.50, 10.7 'smorgens; 1.30 tot Alkm. 5.8.49 'savonds. Naar Zandvoort: (H. S.) 8.37, 10.18'smorg. 12.37, 4.54, (tot Overveen),5.53'savonds. Naar Zandvoort: (Bolwerk). 8.40, 10.21'sm. 12.40, 4.57, (tot Overveen), 5.56's avonds. Van Zandvoort: 9.9, 11.35, 's morgens, 3.46. 5.6(van Overveen) 6.53 avonas. Sneltreinen f Exprestreinen le en 2e Klas. Voorts te bevragen bij Harmans, in de drie Kabeljauwtjes aan de Groote Markt, eene zakdoek waarin eenig klein geld, aldaar door den eigenaar achtergelaten. VERBETERING. In het stukje handelende over Euterpe in ons nummer van 18 Maartstaat den jongeheer Suvermoet zynSnoer. Schouwburg Jansstraat Haarlem. Het Rotterdamsch tooneelgezel- schap. Directeur Willem van Zuylen. Woensdag 29 Maart 1282: FROU FROU, Tooneelspel in 5 bedrijven, van Meilhac en Heléry. Vertaling van H. P. Boudier. Pry zen: f2. f 1.80, f 1.50, 1.- f .40. (117) Aanvang ten half acht ure. Viool en Instrumentaal Con cert, te geven door JOHs. M. COENEN, op 't einde dezer maand# Mevrouw SYPESTEIJN—van EDEN, te Krommenievraagt eene (119) goed kunnende koken en genegen huiswerk te verrichten, wasch buitenshuis. Loon f 100. Men vervoege zich Raamvest 43. Er wordt ten spoedigste gevraagd een 13 of 14 jaar, hij een paar eenige menschen. Damsteeg ilzwart. (120) een MEISJE, van half negen tot 4 uur, niet heneden de 15 jaar. Adres: Nieuwe Gracht N°. 46. (121) AAN IDE Fr ankenstraat No. 2<gbove" knnnen terstond eenige LEERLIN GEN alsmede een MEISJE met het vak bekend geplaatst worden. (122) bekwaam in het maken van Costumes en Kinderpakjes, nog een paar dagen vrij hebbende, zag die gaarne bezet. Franco brieven onder N°. 123hij De Ebven Doosjes. gevraagd. Zich aan te melden in persoon Jausstraat 1 of Lange Molensteeg 24. (124) HORLOGEMAKER, Jansstraat 18, vraagt tegen Mei of vroeger, een fat soenlijken JONGEN. (125) GEVRAAGD een eerlijke AdresRuslenliurgerlaan N°. 4. (126) kan geplaatst worden bij A. SWEERTS: Gedempte Oudegracht N°. 95. (127) gevraagd, bij K. van EDEN, Damstraat 20. Eene Muziekonderwijzers, geroutineerd in de muziek, welke 2 maal per week te Haarlem Pianoles geeftzag gaarne nog eenige uren bezetde beste referentiën staan haar ten dienste. Brieven franco onder N°. 129, hij de hoekh. De Erven Doosjes, te Haarlem.

Haarlemsch Advertentieblad | 1882 | | pagina 1