HAARLEMSCH No. 31. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegraeht 86. Vierde Jaargang. van WOENSDAG 19 April 1882. Per drie maanden f,25. Van alles wat. N ieu wsberichten. TXj huur. Mevrouw Cornelia. Toonkunst. HAARLEM, 18 April 1882. Dienstregeling van hat Postkantoor. 15 Ootober 1881. Openstelling van het kantoor: Dagelijks van 8's morgens tot 9 54 uur's avonds. Voor de storting en uitbetaling van postwissels en de invordering van gelden op kwitantiën alleen op werkdagenvan 9 uur 's morgens tot 3 uur 's avonds. Aanvang der bestellingen: Op werkdagen: 7.10.'s morgens, 1.30, 3.30, 6.30, 9.'savonds. Op Zon- en algemeene erkende Christelijke feestdagen: 7.'smorg., 1.30, 6.30 'sav Lichting der hulpbrievenbussen in de stad 7.—*, 10.—*, 'sm., 2.30, 6.—*, 8.30'sav. Hazcpaterslaan6.45, 10.'s morgens, 3. 8. 's avonds. De met geteekende worden op Zon- en Feestdagen gelicht. Lichting aan het Station: Richting Amsterdam 8.55, 11.35 's morgens 2.35, 5.50, 7.30 'savonds. Richting Rotterdam 7.44, 9.'s morgens, 12.10, 4.15, 5.25, 9.55 's avonds. Richting den Helder 6.45, 10.'s morgens, 4.558.45 's avonds. ABONNEMENTSPRIJS i/ u fr. p. p, a ,40. Prijs per Advertentie van 1 tot 5 regels 25 cents, elke regel Op den avond der uitgave kosteloos verkrijgbaar. meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 uredie alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Nog voor het einde dezer eeuw zal de geheele kust der Noordzee in Nederland met aan elkander grenzende badplaatsen bebouwd zijn en misschien 25 jaar later zal 't zijn van Huisduinen tot Monster ééne groote badplaats. De groote bier-etablissementen te Berlijn verbruiken 's jaars over de 200,000 bierglazen of seidels. Uit N.-Amerika alleen worden er 1,200,000 's jaars ingevoerd. Prof. W. Koster te Utrecht verzoekt bij gelegen heid in 't belang van de medische weten schap om uw lijk, vooral als gij recht van lijf en leden zijt. Haubing een engelsch veearts weet een middel tegen bederf van vleesch. Hij tapt bloed af uit den keelader en vervangt het door de dubbele hoeveelheid warm water verzadigd met acidum boricum; dan slacht hij een paar uur later en levert vleesch, dat 's zomers 2 a 3 weken en 's winters 2 maanden goed blijft. De Nederlandsche slagershekend door hunne zelfverlooche nende behandeling van het publiekzullen terstond de proef nemen en niet rusten voor zij ons in de zegeningen dezer uit vinding doen deelen. 23 April zal het prachtige nieuwe orgel in de Groote kerk te 's Gravenhage worden ingewijd 't is een kunststuk van de Utrechtsche orgelfabriek van Batz Co. Er gaat tegenwoordig geen dag voorbij dat er niet in eiken hoek van 't land brand woedt en dat er niet althans met één stoom-tram een ongeluk gebeurt. Nu de Trans- vaalsche zaken in orde zijn, komen de Russische joden aan de beurt. Alweer hoofdbestuur, comités, presidentensecre tarissen circulairesenz. En men beweert, dat het geslacht dezes tijds voor geen geestdrift vatbaar isJa maarziet u wat is ware geestdrift? gelieve daarover eens te denken. In Drente zullen de menschen nu gezond gaan worden't plan is ontworpen voor de eerste zwem- en badinrichting. Is inderdaad de bevolking der smeerigste achterbuurten in onze groote steden zooveel ongezonder dan de zwem- menden en badenden Men gelieve ons te zeggenwaar de schutters van v. d. Helst hun bad namen. Wel weten wij, dat zij veel minder gejaagd leefden en dat al weêr het dagelijksch jagen naar 't bad het gejaagde leven nog gejaagder maakt. Ais ge een schildwacht „kwajongen" noemt, kost u dit ƒ25.'t openbaar Ministerie te 'sHage eischte slechts 8.maar de rechters vonden dit te goedkoop. De burgemeester van 's Hage Gevers Deynoot heeft voor drie maanden verlof; de toe komstige burgemeester van Nieuweramstel krijgt 800.meer traktement, als 't voorstel van Gedeputeerden aan den raad doorgaaten te Leiden is tot eene leening besloten van ƒ450000 a 4°/0. Ziet daar het allerbelangrijkste op 't gebied der gemeentehuishoudingen in de laatste dagen. Over 's lands belangen valt niets te zeggen. De Tweede Kamer rust en blijft rusten en 't genoegen om de éêne der vijf A. Buma's te hooren spreken zullen wij ons nog wat moeten ontzeggen. Te Scharn bij Maastricht houdt men nog hanengevechten. Men maakt de dieren strijdlustig door verhittend voedsel. Is te Maastricht geene afdeeling van de Yereeniging ter dieren bescherming De man van Sara Bern hardt schijnt veel geld aan te kunnen. Yan de 150.000 gulden, hem door zijn papa nagelaten, heeft hij de laatste vijf honderd gulden te Parijs opgemaakt, 't welk daar zeker niet moeielijk was, en heeft zich toen in de armen der kunst geworpen. Jan Kapel ziet daar den naam van een eigenaardig man, wo nende te Purmerende. Des Dinsdags is hij een gewoon mensch, als hij achter zijne tafel met tuinzaden op de markt staat, maar des Zondags is hij zeer ex centriek, neemt eerst den dienst in de hervormde kerk zijner woonplaats waar, armoedig gekleed, een koetouw met ijzeren ring om de heupen gebonden; dan loopt hij naar de hoofdstadbezoekt daar of in naburige dorpen allerlei kerken, onver schillig Roomsch of Protestantsch en deelt brood uit in de dorpen en sigaren op de boot. 't Is een wonderlijke Jan! Eenige jaren geleden leefde hij geruimen tijd in een kuil in den grond. Sparen om daarna kwistig uit te deelen schijnt zijne gedrags lijn te zijn. Dr. P. J. F. Vermeulen heeft in „de Wachter" Darwin onder handen genomennaar men beweertmet door hem gewenscht en beoogd gevolg. Herhaalde malen zijn zijdie zich beriepen op rechterlijke uitspraak in zake van ont eigening bitter teleurgesteld en kregen minder inplaats van meer. Wie 't onderste uit de kan wil hebbenenz. Al wie een geheel jaar lang de berichten der Couranten over tentoonstellingen van AZ uitleest, verdient als premie één gratis exemplaar van alle Nederlandsche Nieuws bladen wie zich daartoe verbindt voor 83 wel twee exemplaren. Onze reporter evenmin als die van 't Handelsblad toege laten tot de Kweekschool voor Zeevaart bij 't bezoek van Z. M.heeft zich daar over getroost door een pannekoek te eten bij Kras. Onder de talrijke officieren en amb tenaren die verleden Donderdag de audi ëntie ten paleize te Amsterdam bezochten, bevond zich ook de Luitenant-Generaal van der Heijden. Nauwlijks was hij in de groote wachtkamer verschenen, of hij werd omstuwd door de in grooten getale opge komen officieren van het Indiesche leger en van hendiedaarbij vroeger gede tacheerd, met dien dapperen krijgsoverste hadden kennis gemaakt. Generaal van der Heiden onderhield zich minzaam met hen en drukte allen kameraadschappelijk de hand. Bg de voorstelling van verleden Vrydagavond in het Grand-Théatre van den heer Van Lierwaar met medewerking van den heer en mevrouw Thomas het kluchtspel Luftschlösser, oder Hugo Pinne- berg im Miesengebirge werd vertoond kondigde vóór den aanvang van het tweede bedrijf de heer van Lier aan, dat hy door het orkest een fanfare zou laten blazen ter eere van een hoogst verdienstelijk beroemd bezoekerop wiens tegenwoor digheid hy hoogen prijs stelde, namentlyk ter eere van Generaal van der Heijden. Geheel het aanwezige publiek stond op en een luid gejubel vereenigde zich met de fanfares, en merkbaar ontroerd betuig de de Generaal zijn dank van dit onver wachte huldebetoon. HH. MM. de Koning en de Konin gin hebben by gelegenheid van hun verblijf in de hoofdstad o. a. een bezoek gebracht aan de Kweekschool voor de Zee vaart. De Amsterdamsche bladen konden niets mededeelen aangaande dit bezoek daar op last van de heeren Kommissarissen Jhr. C. Hartsen en Mr. E. N. Rahnsen aan de verslaggevers der dagbladpers de toe gang tot het gebouw pertinent werd ge weigerd. Dit gebrek aan reverentie voor de Koningin der aarde is alweer een be wijs dat zulke konservatieve heeren eigenlijk in de negentiende eeuw niet thuis behooren. De uitkomst van de Rijksdienst, wat de voornaamste gewone inkomsten betreftover het eerste kwartaal van 1882 is thans bekend. Opmerking ver dient, dat de accijns op het gedistillleerd ƒ16.000 minder opbracht, dan in de drie eerste maanden van het vorige jaar. Dat verschil zegt nu wel niet veel op een bedrag van by na 5 miljoen, maar misschien is het toch reeds een gevolg van de drankwet en van de te verwachten op heffing van een aantal tapperijen, die het vergunningsrecht niet vragen. De volgende maanden zullen moeten aantoonen of de mindere opbrengst blijvend is. De rechtbank te Leeuwarden heeft twee vonnissen geveld, waarbij de scha devergoeding aan eigenaren van voor den spoorweg Leeuwarden-Stavoren te ontei genen perceelen vastgesteld is op omstreeks ƒ200 beneden de aangeboden sommen. Het voorbeeld dezer eigenaren, die ook de kosten van 't proces moeten betalen zij eene waarschuwing voor allendie be lust zyn op het onderste uit de kan. Een der slachtoffers van den brand in het Ringtheater te Weenen is voor den dag gekomen. Terwijl men hem dood waande, leefde Joseph Gertler heel rustig in een Hongaarsch dorpjen. Den man was het te Weenen niet voor den wind gegaan; hij dreef handel in gevogelte, maar kon zyn gezin niet onderhouden, hoezeer hy ook zyn best deed. Den dag na den brand vertelde zijne vrouw in wanhoopdat haar man den vorigen avond in den schouwburg was geweest hy had een kaartjen gekregen voor de gaan derij en dat hy ongetwijfeld was verbrand, Gertler werd indedaad vermist. Zyne vrouw kreeg dadelijk 200 florijnen, en er werd voor elk harer 4 kinderen 6000 florynen bijeengebrachtwaarvan de rente moest dienenom hen op te voe- den.Dezer dagen kreeg de politie te Weenen een anoniemen brief uit Hongarije, waarin werd medegedeelddat Joseph leefde, en dat zyne vrouw en kinderen hem geregeld schreven. Betty G. werd nu onmiddelyk gearresteerd. Zy bekende, dat zy, den winter met schrik te gemoet ziende, uit wanhoop met haar man het plan had op gevat om op de liefdadigheid van het publiek te spekuleeren. Gertler is ook gearresteerd. De zaak heefteen pijnlijken indruk gemaakt, want men begint zich thans af te vragenof het gelddat voor de slachtoffers werd byeengebrachtwel goed besteed is. Onlangs werd de Russiesche Nihi list Koboseff gevat, die verleden jaar, kort voor den moord op Keizer Alexander IIin de kleine Tuinstraat een melk- en kaas winkel huurdeom daar een mijn te graven. Deze man moet ook toebereid selen gemaakt hebben om een dergelijk plan te Moskou uittevoeren by de aan staande kroning van den Czaar. Hy had namentlyk in de nabijheid van het Krem- Anegang No. 34. Gem. kam. /36 p.m. terst. Anthoniestraat No. 21. Bovenhuis f 2.50 p.w. terst. Bakenessergr acht No. 54rood. 2 gem. kam. 12 p.m. terst. No. 100. Bovenh. ƒ3 p.w. terst. Botermarkt No. 21. Gem. voork. /12 p.m. terst. Brouwersvaart: No. 144rood. Bovenh. /150 p.j. terst. Burgwal No87Gemvoorkmalk8 p.m. terst Damstraat No. 12rood. Bovenh. ƒ300p.j. Mei. Doelstraat No. 26zw. Benedenh./2.50 p. w. terst. Drossestraat NO. 13. Bovenh./2.30 p.w. terst. Florapark No. 17. Huis ƒ700 p.j. terst. Ged. Oude Gracht: No. 5. 2 Gem. voork. /30 p.m. Mei. No. 5. 2 ongem. voork. ƒ25 p.m. terst. No. 150. Bovenh. ƒ250p.j. Mei. Gierstraat: No. 31. Gem. kam. ƒ18 p. m. Mei. No. 32. Gem. voor-en achterk./20 p.m.terst. No. 51. Gem. voork. 16 p.m. terst. Groote Houtstraat: No. 10. Gem. zit- en slaapk ƒ25 a ƒ30 p.m. Mei. No. 85. Bovenh. f250 p.j. terst. No. 103. Huis ƒ600 p.j. Mei of Aug. No. 122. 2 Benedenk. en suite 350 p.j. Mei. No. 150. Gem. kam. ƒ35 p.m. Mei. Groot Heiligland: No. 4. Kamer ƒ1 p.w. terst. Heerensingel: No. 43. Koffieh. ƒ22 p.m. terst. No. 44. Wagenh. ƒ6 p m. terst. Hooimarkt: No. 16. Bovenh. ƒ225 p.j. terst. Jansweg No. 2. Huis en tuin ƒ1000 p.j. terst. Kamperlaan No. 16. Spaarnzicht f300 p.j. terst. Keizerstraat: No. 7. Bovenw. 2 p.w. Mei. Klein Heiligland No. 19r. Gem. zit- en slaapk. 16 p.m. terst. Kleine Houtstraat: No. 28. Bovenvoork./8 p.m. terst. Korte Jansstraat: No. 3. Kamer ƒ2 p.w. terst. No. 6. Gem. benedenk. en slaapk. /20p.m. terst No. 8. Benedenh. ƒ250 p.j. Mei. No. 8rood. Gem. kam. ƒ12 p.m. terst. Koudenhorn No. 40. Benedenh. /250 p.j. Mei. Kruisstraat .- No. 13. Gem. kam. /30 p.m. Mei. Kruisweg No. 40. Huis met tuin ƒ500 p.j. Mei Lange Veerstraat: No. 10. 3Ongem. bovenk. ƒ200p.j. terst. No. 26. 2 Gem. kam. ƒ28 p.m. Mei. Molens teeg: No. 6. Benedenh. 4 p.w. terst. No. 6. Bovenh. 4 p.w. terst. Nieuw Heiligland: No. 7. Bovenwoning ƒ1.50 p.w. terst. Hoorder-Schoolsteeg No.len3. 2 pakhuizen 10 p.w. terst. "Pfl.-i*Tfl nan j No. 68. Huis en tuin ƒ550 p.j. Mei. No. 96. Huis met tuin 450 p.j. terstond. Baamvest Villa Marie, /650 p.j. Mei. No. 21. Huis m. tuin f350 p.j. Mei. No. 37. Benedenh. m. tuintje 300 pjMei Bidderstraat: No. 34. Pakhuis ƒ1.50 p.w. terst. Bustenburgerlaan No. 4. Gem. kam. ƒ35 p.m. terst. No. 13. Woonh. /225 p.j. terst. Schootersingel: No. 5. Gem. boven voork.10 p.m. terst. No. 62. Huis m. tuin /600 p.j. Mei. Schooterweg No. 4, 8. Huizen m. tuin. /600p.j. Mei. Spaarne No. 93. Huis/700 p.j. Mei. No 104. Huis ƒ550 p.j. Mei. 6 „Voor 't overige behoeft gij mij daarvoor het geld niet te geven liet zij er op scherpen toon op volgen; „neem het af van 't geen ik mede ten huwelijk gebracht heb." „Dat zou aan de zaak zelve weinig veranderen. Ik ben als je echtgenoot je natuurlijke voogd en mag als zoodanig eene zoo waanzinige verkwis ting niet dulden." ,,Ik moet het tooisel hebbenriep zij driftig. Hij haalde de schouders op en wend de zich van haar al. „Blijf hier 1" riep zij, buiten zich zelve van woedeuit„en zie me als 't je blieft niet langer aan met No. 105. Huis met tuin /600 p.j. terst. Turfmarkt No. 32. Benedenh. m. bovenk. ƒ225 p j. terst. Turfsteeg: No. 5. Bovenh. ƒ2.50 p.w. Mei. Wilhelminastraat Huis en tuin ƒ600 pjterst. Wolstraat: No. 17. Winkelh. 6.50 p.w. 15 terst. Zuider Buiten-Spaarne No. 8. Buitenverbl. Spaarnes Rust/500 p.j. No. 8. Gem. Bovenvoork. ƒ20p.m. terst. Zijlstraat No. 23. Gem. voork. ^2p.m. terst. No. 56. Huis ƒ800 p.j. Mei. No. 41. Bovenh. /350 p.j. Mei. Zijlvest: No. 13. Bovenh. ƒ350 p.j. terst. Zijlweg: No. 41. Gem. voork. ƒ16 p.m. terst. Gisteren avond had de tweede uitvoe ring plaats van de Maats, tot Bevordering der Toonkunst afd. Haarlem, onder directie van den Heer W. Robert. Het Oratorium van J. Haydn „die Schöpfung" zou worden uitgevoerdwaarvoor als solisten zouden optreden Mej. Fillunger uit Frankfort, de Heer. J. Rogmans uit Amsterdam en de Heer J. Messchaert mede uit Amster dam deze laatste werd door ongesteldheid verhinderd zyne party te vervullen, en vervangen door den bekenden baszanger den Heer Dekker uit 's Hertogenbosch. Deze solisten hebben zich van hunne soms moeielijke taak waardig gekweten, vooral beviel ons de Bas-aria No. 9 en de Tenor-aria No. 13, die zich kenmerkten door schoone voordracht en helderheid van toon. Mejuffrouw Fillunger zong uitstekendhet duet in de derde afdeeling was zelfs prachtigrein van toon en strikt gelijk van nuanceering. De Heer Robert, dien wij reeds van vroeger kennen als een uitstekend Directeur, komt alle eer toe voor de onder zijn leiding bestudeerde koren. De zangersvooral de sopranen en bassen, zongen correct in de maat, en over het geheel werden de piano's en forto's goed in acht genomen, iets waartegen zoo dikwijls in groote koren door de onoplet tendheid van sommigen, wordt gezondigd. Over het slotkoor in de tweede afdeeling was het publiek blijkbaar hoogst tevreden. Niet te wijten is het misschien aan het orchest zelf dat wij somtijds toonen hoorden, die den solist zoowel als het publiek zeker niet aangenaam in de ooren klonken, daar de welwillende medewerking van de Or- chestvereeniging Euterpedoor de leden van Toonkunst zeer op prys wordt gesteld, maar de ontbrekende krachten op instru mentaal gebieddie door te weinig studie niet genoeg waren voorbereid, zijn mis schien daarvan de oorzaak. Wij kunnen en moeten dit vergeven, 'tls zeer moeielijk in alle partijen het orchest zoo te bezetten dat men rekenen kan op een goede uit voering maar toch mogen wij vooral aan bevelen meerdere repetitiën te houden met degenen, die uit andere orchesten tot hulp worden geroepen. Het geheel gaf een goeden indruk, getuige de hulde, die den Directeur ge bracht werd, toen hy door de applau's weder den katheder moest bestijgen om den dank van publiek en zangers te beant woorden. De Haarl. afd. v. de M. v. Toonkunst gaf dezen winter twee uitvoeringen onder leiding van den Heer Robertwaarop zij waarlijk met voldoening mag terugzien, en die haar met nieuwen moed een volgend saizoen zal doen ingaan. liien strengen blik, als stond ik voor een rechter. Meent ge, dal ik aan dit voetstuk van deugd geloof, waarop ge goedvindt je zeiven te plaatsen'? Meent ge, dat ik niet weet, hoe ge aan de kokette Blanchi het hof maakt, en dat ge verbazende sommen gelds I met spelen verliest? Ik heb daarover nooit eenig verwijt doen hooren, ik „Indien ge het gedaan hadt," viel i hij haar op hatelijken toon in de rede, „dan zou een woord, een glimlach, eene vriendelijke blik van u mij aan uwe zijde terug gebracht hebben. Ja, ik heb aan Blanchi het hof gemaakt, ik heb haar door mijn kamerdienaar bloemruikers laten toewerpen, wanneer zij in hare beste rollen optradik ben in vrolijk gezelschap soms haar buur man aan tafel geweest. Yerder 'tzal je evenwel, dunkt me, maar al te weinig interesseeren dit te weten is het tusschen mij en haar niet gekomen, en ook deze weinig beteekenende konnektie heb ik sedert eenigen tijd afgebrokenomdat ze mij onbeschrij felijk begon te vervelen. Ja, 'tis waar ik heb in de laatste dagen gespeeld en belangrijke sommen ver loren niet zulke belangrijke sommen als die, welke gij op andere verspilt, maar toch meer dan mijn omstandigheden veroorloofden. Maar weet ge, waarom ik dat alles gedaan heb? Uit wanhoop, uit pure wanhoop, om me ongevoelig te maken voor mijn ellende, door me te bedwelmen, om tenminste gedurende eenige uren te kunnen vergeten, dat ik eene vrouw bezit, zonder liefde voormanen kin deren zonder zin voor het goede en schoone, eene vrouw, die eenmaal hel ideaal mijns harten was, en van wie in den loop de jaren eene marionnel der groote wereld, zonder hart en zonder gemoed gegroeid is." Mevrouw von Salten had zich op de causeuse laten nedervallenzij verbergde haar gelaat in het kussen, en in de stuipachtige beweging harer leden openbaarde zich haar hevige ontroering. Zij merkte het niet, dat haar echtge noot de kamer verliet; geheel ontstemd, gaf zij zich aan hare toornige smart over, en toen zij eindelijk opzag, was haar gelaat bleek en verwrongen, waren haar oogen rood van het harts tochtelijk schreien, en zag zij eruit als een schim van haar zelve. De kok had vandaag het middag maal vergeefs bereid; de heer von Salten roerde de spijzen nauwlijks aan, en zijne gemalin liet zich ver ontschuldigen, omdat haar hoofdpijn in den loop van den middag erger was geworden. 't Begon te schemerendiepe scha duwen vertoonden zich reeds irTde straten der stad; hier en daar werd het gas opgestoken. Mevrouw von Salten stond voor het venster van haar boudoir; zij wierp een blik op de drukke straat, maar zij zag niets van het gedrang en de bedrijvigheid daar beneden. Haar echt genoot was uitgegaanmisschien wel naar zijn club, om daar onder hoog spel zijn kommer te vergeten, of om achter de coulisses met de bekoor lijke Blanchi te schertsen. Nog steeds hadden hooghartigheid en bitterheid de overhand op haar; met geweld bracht zij de stem in haar binnenste lot zwijgendie haar toefluisterde: „ge hebt ongelijk, geef toe, terwijl het nog tijd is!" Nog nooit van haar leven had zij zich zoo rampzalig gevoeld, zoo ver laten, zoo moederziel alleen. Afgemat liet zij het hoofd tegen het Noord- en Zuldhollandsche Stoomtramweg- MaatschappijHaarlem—Lelden. 15 Oct. 1881. Haarlem, Hillegom en Leiden 9.15, 11.15 'smorgens, 12.30, 3.15, 5.35 'savonds. Haarlem—Hillegom 4.15, 7.55, 9.10 's avonds. Haarlemsche Tramway-Maatschappij. Eerste wagen 7.40 's morgens. Laatste 10.30 's avonds. Vertrekuren der spoortreinen van het Station Haarlem. 15 Oct. 1881. Naar Amsterdam: 6.55, 8.34, 9.1, 9,35*, 11.23, 11.41 f12.1 's morgens, 1.16, 2.41J, 3.58, 4.14*, 4.44, 5.54, 6.40, 7.19, 7.36*, 9.32, 10.37*, 11.8f 'savonde. Naar Rotterdam: 7.49f, 8.39', 9.4, 10.17*, 's morgens, 12.15-)- 12.39, 3.29*, 4.19 5.29-f-, 5.39, 8.2, 10.1* 's avonds. Naar den Helder: 6.50, 10.7 'smorgens; 1.30 tot Alkm. 5.8.49 's avonds. Voorjaarsdienst van af 1 April 1882. Naar Zandvoort: (H.S.) 8.37, 10.18'smorg. 12.37, 1.33, 3.27*, 4.54, 5.53, 8.—'sav. Van Zandvoort: 9.9, 11.35, 's morgens, 1.4 2.14*, 4.18 5.21, 6.53, 9.6 'avonds. De met gemerkte treinen alleen op Zon en Feestdagen. lin een bloemenwinkel gehuurd en was reeds begonnen met het graven van een mijn. Hij wildenaar men verbaaltby zijne gevangenneming volstrekt zyn naam niet opgevende portier van een huis in de Tuinstraat herkende hem, maar hij bleef steeds ontkennen, dat hij Koboseff was. Toen men echter zyn vrouwdie reeds vroeger gearresteerd wasbij hem bracht, en deze, hoewel zij blijkbaar ontsteldeverklaardehem nooit gezien te hebbenriep hy uit„ik wist welAnna dat gij mij niet verraden zoudt, maar ik wil nietdat men u nog langer met verhoo- ren pijnigt," en hy bekende, Koboseff te zijn. Yerdere mededeelingenzelfs om trent zijn ter doodgebrachte vriendenkon men echter niet uit hem krijgen Gelijk bekend is, bestaat het plan, om een tunnel te maken onder het Ka naal tusschen Engeland en Frankrijk. Eenige militaire autoriteiten in Engeland komen heftig tegen dit plan opomdat naar zy beweren, Engeland's veiligheid door zoo'n tunnel zou bedreigd worden en Albion langs dezen onderzeeschen weg plotseling door Fransche troepen zou kun nen overvallen worden. 't Is waarlijk niet te verwonderen dat velen deze bestrijding nog al bespot telijk vinden. Het bekende liberale parle mentslid Sir Wilfrid Lawson hield dezer dagen te Wigton een toespraakwaarin hij o. a. ook over den Kanaal-tunnel sprak. Hij noemde die onderneming stout en voortreffelijk en stak ook den draak met hendie haar gevaarlijk achtten voor Engeland's veiligheid. „Ik voor mij," zeide hij„ben bereid omvoor zoover den tunnel betreft, voor Engeland's vei ligheid in te staanindien men slechts zes flinke oude vrouwen uit Wigton met stokken gewapend tot mijne beschikking stelt, en die aan den ingang van den tun nel plaatst. Te Lyon schijnt eene werkstaking onder de zijdewevers op handen te zyn. Yerleden Zaterdag hebben zij een algemeene bijeenkomst gehoudenwaarin een komité van 15 leden werd verkozen, in last hebbende, de uitvoering te verzekeren van de volgende, met algemeene stemmen aangenomen rezolutie„Een som van een miljoen zal aan den gemeenteraad van Lyon worden gevraagd, om de wevers instaat te stellen, den strijd tegen de fabrikanten vol te houden. Ingeval de raad deze som mocht weigeren, zullen de wevers ophouden belasting en huur te betalen, totdat de vroegere tarieven naar hun eisch zullen zyn hersteld." Een berichtgever merkt spottend opdat deze rezolutie den heeren wevers zeker heimelijk door de deurwaarders van Lyon aan de hand zal zijn gedaan. 11. Zondag is door de politie alhier aangehouden en naar het Huis van Arrest overgebracht de schildersknecht J. Z., die Zaterdag avond in de Bannesteeg een steen houwersknecht A. R. met een mes eene belangrijke en gevaarlijke verwonding in de onderbuik heeft toegebracht. Beide ver keerden in ligt beschonken toestand en j na eenige woordenwisseling waren zy i handgemeen geraakt. vensterkozijn aanleunen. Eënoogem blik daarna richtte zij zich op, streek zich met beide handen het hair van het door smart gerimpelde voorhoofd en daarop verliet zij haar boudoir. Eene rij vertrekkenwaarin de avondschemering reeds was neêrge- daald, liep zij door; zij begaf zich naar de kinderkamer. Zij had de speelplaats der kleinen naar het meest afgelegen einde van het huis laten overbrengen, opdat toch geen rumoer uit de kinderkamer tot haar eigen vertrekken mocht door dringen. De deur van het groote, half donke re vertrek stond aan; mevrouw von Salten trad zachtkens binnen en sloeg even het deurgordijn open, dat allen tocht weren moest. {Hordt vervolgd

Haarlemsch Advertentieblad | 1882 | | pagina 1