flinke JONGEN Winkelopstal De nieuwe Wet op liet IflTMÏIE-ZESEi DIENSTBODE, LETTERZETTER ADVERTENTIËN. De Heer A. VAN DER VOORT Jr. KEUKEN-en eene TWEEDE MEID, knappe Jongens TE HUUR HAARLEMSCHE Onlangs is te Milwaukee de dikste man der stad, de 28jarige John Herzer, die niet minder woog dan 486 pondover leden. Deze man, een smid van beroep, was op zijn 16de jaar broodmagermaar hij werd gedurig dikker, tot dat hij niet meer loopen kon en naar zijn werk moest gereden worden. Op het laatst kon hij niet meer gaan liggen om te slapenen bracht hij de nachten zittend in een leu ningstoel door, en daar heeft men den ongelukkige dezer dagen dood gevonden. Te Cannes is een bende „worgers" gevat, n.l. roovers, die hun slachtoffers een strop om den hals werpen, om hen te verworgen en daarna te berooven. De bende bestond uit ongeveer 40 mannen van allerlei natieën. Zij waren pas aan gekomen en hielden juist een algemeene bijeenkomstom te beraadslagen over de wijze, waarop zij te werk zouden gaan, toen de politie, die gewaarschuwd was, het huiswaar zij vergaderd warenom singelde en hen overrompelde. De man nen waren allen gewapendmaar de over val verbijsterde hen in het eerste oogen- blik zoo zeerdat zij er niet aan dachten hunne wapenen te gebruiken. Zoo waren zijvoor zij het zelf recht wistengeboeid en naar de gevangenis gebracht. Te Rozenburg had Zondag jl. in de voormiddag-godsdienstoefening der Chris telijk gereformeerde kerk het volgende plaats. De heer Bosvoorganger dier gemeente en tevens hoofd der Christelijke school, maakte bekend dat zekere vronw, wier naam hij nog niet wou noemen, onder kerkelijk censuur zou gesteld worden. De echtgenoot der bedoelde vrouw stond op en riep luid„noem den naam ook maar; ieder weet tochdat het mijne vrouw is, en zeg er dan tegelijk bij dat het isom dat zij je onderwijs heeft durven afkeuren en hare kinderen naar de openbare school zendenmaar roep dan tevens den naam van die en van die af!" Men wilde den woordenvloed van den vertoornden echtgenoot stuiten, maar te vergeefs. Eindelijk gaf de voorganger een psalm op om te zingen, en onder 't gezang werd de rustverstoorder verwijderd. In de gemeente Dantumadeel worden gedurende dezen winter vele otters gevan gen. Reeds heeft men er een 20-tal weten meester te worden. Voor een ottervel wordt gemiddeld /7.50 bedongen. De mooi ste vangst was tot dusverre een levende otter, omstreeks 5 voet lang. Het dier zal waarschijnlijk voor den dierentuin te Amsterdam worden aangekocht. In een der Parijsche theaters laat menter vervanging van een ballet-dan seres die aanhoudend ziek waseen fraaie gomelastieke pop dansendie een acht tienjarige Circassische voorstelt. Zij danst zeer bevallig door een knnstig mechanisme, en wie niet in het geheim is, zon haar bijna voor levend honden. Verscheidene theaters van Parijs hebben dergelijke pop pen besteldmaar de dames van het bal let maken zich niet zeer ongerust over de concurrentie van die gomelastieken mededingsters. Het dragen van handschoenen in gezelschappen begintvolgens de Voltaire te Parijs uit de mode te raken. De ele gante heeren en dames verschijnen in den schouwburg en op partijen zonder hand schoenen die leggen zij met hoed en man tel af. De dames hebben ingezien dat het onlogisch is, hals en armen onbedekt te laten, en haar handen in een lederen omhulsel te steken. De heeren zijn om meer dan een reden zeer ingenomen met de afschaffing van het lastige gebruik. Te Peking is een der olifantendie volgens oud gebruik geregeld uit Birma als schatting aan den Keizer van China gezonden wordenplotseling dol geworden. Hij scheurde een man letterlijk in stuk ken en doodde nog verscheidene andere personen. Daar het onmogelijk was, het dier te dooden, wegens zijn dikke huid,'groef men een grooten kuil en liet hem daar in vallenom hem zoo te laten doodhongeren, i De olifant had reeds vroeger in een vlaag van woestheid eenige schade aangericht. Woensdag 11. geraakte de wissel wachter N. van de staatsspoorwegen bij het rangeeren van een trein op het sta tion te Nijmegen tusschen de buffers van een paar waggons bekneldwaardoor hem een paar ribben werden gebrokenen hij eenige andere ernstige kneuzingen bekwam, zoodat zijn toestand zorgelijk is. De 18jarige dienstbode van den Heer W. Vos, te Bolsward, zou Maan dag hare moeder, die te Makkum woont, bezoekenen ging daarom welgemoed de reis op schaatsen aanvaarden. Op het Makkumerkanaal echter reed zij in een wak, met het gevolg, dat zij onmidde- lijk onder het ijs schoot en jammerlijk verdronk. In de overstroomde plaatsen aan de Donan valt nu het water aanhoudend; maar de schade is er groot. Te Mohacs werden, naar men bericht, 600 huizen overstroomdwaarvan ongeveer de helft instortten. De bewoners wisten zich te redden Kroonprins Rudolf moet van zijn voor genomen reis naar het Oosten hebben afge zien, en zal een gedeelte van het daar voor bestemde geld aan de noodlijdenden door de overstrooming schenken. De belangstelling in de opvoering van de Fidelio in het Paleis voor volks vlijt te Amsterdam is, zooals men ver wachten kon, groot. Voorshands geeft zij zich lucht in een sterken aandrang tot het bespreken van plaatsen. Om niet te laat te komenvertoonden de eerste bood- schappers zich reeds Woensdagnacht te 4 uren aan het spreek bureaudat gewoon lijk te 10 uren geopend wordt. Bij de bespreking voor de Nibelungen- opvoeringen was het trouwens nog erger; toen stonden sommigen reeds des avonds te voren op post en bleven daar den gan- schen kouden winternacht. HAARLEM, 19 Januari 1883. Heden 19 Januari is de bus- kruitmolen in de nabijheid van het Muiderslot in de lucht gevlo gen. Te Muiden en Weesp is de schade zeer aanzienlijk; de slag, die zelfs in Abcoude gehoord werd was ontzettend. In de nabijheid van Amsterdam, te Watergraafs meer en in de Linaeusstraat zijn glasruiten gesprongen. tl. Dinsdag is door de Politie te Amsterdam aangehouden Maria Kok huis vrouw van A. Harmsen, die reeds vroeger kennis met de gevangenis heeft gemaakt. Thans had zij in verschillende gemeenten onder opgave van een valschen naam een aan tal aantal handkarren gehuurddus oplich tingen gepleegddie zij daarna ver beneden de waarde verkocht. Bij een wagenmaker te dezer stede zijn vier van die karren in beslag genomen. Door wijlen mejufvr. Jacoba Meester, Wed. P. E. Nix, is aan het Gereformeerd Weeshuis alhier vermaakt een legaat van 200.— Als eene bijzonderheid mag vermeld worden dat reeds den 16 Januari bij JBoe- reein de Ravelingsteeg alhier jonge kuikens zijn uitgekomen. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die dage lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Een stuk zilvergeld. Een gouden oorbelletje. Een bonte kraag. Een tros touw. Een gouden medaillon met haarwerk. Een lancet Een kous. Een boek getiteld: „Lessen der toonkunst". Een vlag. Een plaat. Eenige losse sleutels. Een ring met sleutels enz. Alles op straat gevonden. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 17 Jan. R. A. Verkooij en A. M. Woes- tenburg. J. Oudshoorn en J. Kruijsse. J. Luijten en H. Nieuwenhuijsen. J. Bak ker en M. de Wit. H. Pol en H. Stuur man. G. J. de Bruin en A. Grootens. J. Bijster en A. Poelman. -■ H. C. Lucas en C. M. v. Zijl. D. J. Jansse en J. Peper. W. Smit en T. Scheerhoorn. GETROUWD. 18 Jan. J. B. Larmené en W. C. v. Bom mel. W. v. d. Berg en J. C. Milo. GEBOORTEN. 10 Jan. B. J. Weiland geb. Zuiderkoek, d. 11 Jan. M. Visser geb. Lammerse, d. 12 Jan. N. Kruiff geb. Slot, z. H. Kraak geb. Hermsen, z. J. v. Maris geb. Peper, z. D. L. Dreijer geb. Vredendaal, z. H. K. v. Abs geb. Braakenburg, z. M. Timmerman geb. Helder, z. en d. H. H. v. Zutphen geb. Wijers, z. 13 Jan. M. J. L. Westendorp geb. Noordanus, d. A. Stam geb. Bisschop, z. M. C. Moerkerk geb. v. Rooij, d. T. M. P. de Waal geb. v. Kooten, d. M. Hutte geb. v. Ake, d. M. Obdam geb. Vertregt, d. J. C. C. v. d. Ven geb. Auwers, z. A. E. Beijer geb. v. d. Kaaij, d. 14 M. E. Smit geb. v. d. Pol, z. A. Metten geb. v. d. Hoek, z. A. Wallekers geb. v. Roode, z. C. Arnken geb. Hoving, z. 15 Jan. J. Cassee geb. Wiliemse, d. K. Mok geb. Brandon, z. 16 Jan. S. W. v. d. Broek geb. Reuter, z. N. Dweelaard geb. Veldslrn, z. A. v. d. Helm geb. Kieft, d. A. Bermert feb. Godecke, d. G. M. Smit geb. v. d. 'ol, d. 17 Jan. A. A. Schouten geb. v. Maas, z.J. Wikke geb. Oldenburg, z. S. Vermeer geb. Erijn, z. A. H. v. Boerum geb. Borger, z. 18 Jan. A. M. Kuijpers geb. Dudock, z. A. E. v. Gaale geb. Kuipers, d. M. v. d. Buut geb. v. d. Neut, z. C. Bloem geb. Danten, d. OVERLEDEN. 10 Jan. M. S. Bronkhorst d., 6 m., Gr. Houtstr. J de Wildt, 50 j., Echtgen. van Mr. J. P. A. Teding v. Berkhout, GrHoutstraat- - MHeijmen, 67 j Echtg. van 1'. Gresnich, Parklaan. D. B. liosen- beek z., 20 m., Rozensteeg. J. A. Gui- toneau z., 10 d., Dubb. Buurt. 11 Jan. A. J. de Nijs z., 2j., Parklaau. L. Platschorre 71 j., Wed. L. v. Noppen, L.Vaart. J. Huel z 19 d., Meesterlottenlaau G. v. Riessen, 95 j., Wed. J. Schaap, Spaarne. P. Vergers, 84jWijngaardstr. -— W. Jochemsz z., 8 m., N. Kerkspl. 12 Jan. H. Brakenburg d., 2 d., Ged. O. gracht. S. C. Hafkenscheid, 65 j., Wed. B. Lans, D. Spaarne. J. Mertens d., 19 m., Oranjeboomsl. T. J. Mertensz,4j. Oranjebooms! J. A. Berg z6 d., Houtm. 13 Jan. L. A. Kattenburg, 67 j., hl. Houtstr. J. W. Beukers, 18 j., Oudenw. M. Cornelisse, 58 j., Echtg. v. J. H. Delhaes, Spuarnw. straatM. J. v. Dort, 47 j., Echtg. v. M. Boumau, N. Heiligl. 14 Jan. H. Brinkman z., 7d.,K. Dijk. J. A. v. d. Bergh, 23j., Kinderhuisstr. A. G Kannegieter, 25 j., Echtg. v. S. Eterman, L. Poellaau. J. E. Hamann z., 3 j., Gr. Heiligl. 15 Jan. M. Lobel, 90 j., Burgwal. W. Volke, 61 jBar- revoetesteeg. H. Boereed., 4m., Papent. vestAPRidder z7 mSophiastr 16 Jan. A. de Graal' z., 12 jUrsulast. P. L. Nieuwveen z., 8 m., Ripperdst. S. Huijkman, 64 jKruisweg. 17 Jan- A. M. de Nijs d., 4 j., Parklaan. A. Nijenhuis, 83 j., Wed. G. de Beer, Jansstr. A. P. Picters d 22 m., L. Poellaan. 18 Jan. P. J. W. de Blank, 20j., Kin derhuisstr. Volgens besluit van den 17den Februari 1874 is het HONORA- RIUM voor Genees-, Heel- en Verloskundige diensten te Haarlem als volgt: Gewone visite bij ingezetenen van Haarlem, behoorende tot de lste klassef 1,50 11 2de 1, I, 3de ,75 4de —,50 Nachtvisite, van's avonds 10 uur tot 's morgens 8 uur, het dubbele van bovenstaand tarief. Visite met tijdsbepaling het dubbele van het tariet Consult met tijdsbepaling het dub bele van het tarief. Visite buiten de stad bij patiënten van de lste klasse 5,2de klasse 3, per uur afstand, behalve de reis kosten. Vaccinatie bij ingezetenen van de lste klasse5, 2de 4,— 3de 3,— 4de 2, Verlossing bij ingezetenen van de lste klasse100, 2de 60,— 3de 40,— 4de 20,— Heelkundige operatiën zullen naar omstandigheden worden berekend. Haarlem, 22 Jan. 1883. (741) 1 Maandag 22 Januari. Spreker Afdeeling „HAARLEM". Aan Ouders en Voogden wordt bericht, dat VÓÓr dOU lsten April a. s. geene kinderen meer zullen geplaatst worden. Zij die na dien tijd hunne kinderen wen- schen toegelaten te zienworden verzocht zich schriftelijk aan te melden bij den ondergeteekende. J. M. BROERS, (743) Florapark N°. 9. Heden overleed, tot diepe droef heid van mij en mijne kinderen mijn geliefde Echtgenoot S. HUIJKMAN, in den ouderdom van 64 jaar. (144) TJit aller naam: Wed. S. HUIJKMAN, geb. G. van TIENEN. Haarlem, 16 Jan. 1883. Mevrouw ORTT, Florapark 2, verlangt tegen Mei eene genegen mede naar 's Gravenhage te gaan. (645) Mejonkvrouw van SYPESTEIJN, Kruisstraat N°. 11, verlangt tegen Mei eene P.G.niet beneden de vijf-en-twintig jaar, een burgerpot kunnende koken en bekwaam om huiswerk te ver richten. Er wordt vooral gezien op zindelijkheid en netheid. (746) In eene Kruidenierszaak wordt een gevraagd tegen Februari, voor loop- en pakhulswerkdie met het vak bekend is genieten de voorkeur. Zich te adresseeren onder letters A B, bij den boekhandelaar W. KiiP- PERS, lansstraat, Haarlem. (750) gevraagd op de Boekdrukkerij van DE ERVEN LOOSJES. Loon naar bekwaamheid. Adres in persoon of met franco brieven onder N°. 747. 's wekelijks 6 a 8 uur disponibel hebbende. Brieven franco onder N°. 748aan het bureau van dit blad. Bij DE ERVEN LOOSJESkunnen boven de 12 jaar oud, geplaatst' worden tegen ƒ1,50 per week. Voor het bijhouden der W'inkelboekenÏEMAY D ge vraagd die ving en aeenraat schrijft en rekent. (751) H. J. KEEK1YK '/.OAKY. IEMAND, bekend met de Fransche, Duitsche, Engelsche, alsmede Hollandsche Ta len, en des avonds eenige tijd dis ponibel hebbendezag zich gaarne belast met Schrijfwerk enz. Adres: Burgwal N°. 76. (752) aan den Sehootersingeltegen l°i Februari en 1 Mei, Boven- en Benedenhuizen. De boven hnizen met twee kamers en suite, groote alkoof, zijkamer, keuken, ruimen zolder en dienstbodenkamer. Benedenhuizen idem. Van duin waterleiding en verdere gemakken voorzien. Huurprijs f 250 per jaar. Te bevragen aan het bureau van dit blad. (753) I O. Ik heb tot mijn spijt Donderdag uw brief te laat ontvangen, maar ver zoek U dus Zondag avond ten 8 uren ter bestemder plaats. (Jw toegenegen. (754)M. De Directie bericht, dat van af 1 Februari a. s. het depót der Tramway-kaartjes wordt verplaatst van den Heer J. G. ScnwEiTZ, naar den Heer J. H. WITTGREFE winkelier, Groote Houtstraat N°. 46. TE KOOP waarbij kleine BASCULE, HOE- DEN-STANDAARDS, EAU DE COLOGNE-STANDAARI) enz. enz., aUes zoo goed als nieuw. Te bevragen bij DE ERVEN LOOSJES, Ged. Oudegracht. (756) is verkrijgbaar bij (757) DE ERVEN LOOSJES, Alhier

Haarlemsch Advertentieblad | 1883 | | pagina 3