Dienstbode. DIENSTBODE, Sigarenfabriek. TE HUUR PIANINO ADVERTENTIEN. Algemeene Vergadering Vereeniging tegen liet mishandelen van Dieren, GEVRAAGD: Gevraagd MEISJE, Wordt gevraagd Eene Burgervrouw TWEEDE MEID, TE HUUR gevraagd TE HUUR TE HUUR -HEERENHUIZEN TE HUUR TE HUUR TE HUUR gevraagd Ongemeubel. Kamers twee Benedenkamers. TE HUUR of TE KOOP De Schoenmaker HUIJKMAN, 4 "li ii»wiüii JllfHI1! IJl gende bizonderheden aan het licht. Te Ganshoven bij Brussel zijn twee mannen in hechtenis genomen. Een gezelschap, dat op het buiten van den burgemeester bezig was met duiven schieten, hoorde opeens een hevigen knal. Men snelde naar de plaats van waar het geluid kwam, en vond een man zeer zwaar gewond op den grond liggenmet de overblijfselen van een ge sprongen dynamiet-bom dicht bij zich. Een ander man gingbij het naderen van het gezelschapijlings op de vlucht. De ge kwetste werd naar het St. Jans-hospitaal te Brussel gebracht, en de andere man, die met een rijtuig op de plaats van het ongeluk terugkeerdewerd toen in hechte nis genomen. Bij het verhoor bleekdat de gekwetste Metayer en de ander Civoet heet, en dat beiden deelnamen aan de anarchistiesche woelingen van Monceaux- les-Mines en bij verstek veroordeeld wer den. Zij verklaren beidendat Metayer de bom in zijn jaszak droeg om er proeven meê te nemen voor een vuurwerk, en dat zij door een ongelukkig toeval ont ploft is. Men vond in de woning, door beiden een paar weken geleden in de Rue de la Traversière gehuurd, een portefeuille met papieren en een handboek voor„ontplof- bare stoffen." Civoet is na de ontploffing nog even op zijn kamer geweest om zijn koflfertjen en twee reiszakken te halen. Er hadden nog eenige andere huiszoekin gen plaatso. a. in eene woningwaar Louise Michel gelogeerd had. Er zijn een aantal belangrijke papieren in beslaggeno men. Daaruit is gebleken, dat in Belgie en andere landen een groot komplot bestaat. Verscheiden telegrammen in cijferschrift, zijn naar Parijs, Berlijn, Weenen en St. Petersburg gezonden. Men verwacht nog een aantal andere arrestaties. Drie huizen staan onder streng politie-toezicht. Metayer verkeert in zeer bedenkelijken toestand, maar houdt zich zeer kalm. Een later be richt meldt, dat hij Overleden is. Volgens de Etoile eischt de Fransche Regeering de uitlevering van Civoet. Bij een slachter te Roermond zijn een 80 tal hammen verbrand, waardoor de slachterij onder liep van vet. Voor de Rechtbank te Middelburg hebben terechtgestaan de bekende elairvo- yante en de magnetiseur Guntersalsmede de geneeskundige Kimmelwegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunst en medeplichtigheid. Het O. M. heeft tegen elk der drie beklaagden eene celstraf van 183 dagen en ƒ320 boete geëischt. Nog altijd zijn er in ons land oude centen in omloop, en men weet, welke lange termijnen de Westersche Regee ringen steeds stellen tot inwisseling van muntspecieënmuntbiljetten enz. die uit de cirkulatie worden teruggetrokken. In het Oosten gaat men daarmee op eenvoudiger wij ze te werk. De Shah van Perzië,die het in omloop zijn van Russiesche bank noten schadelijk acht voor dien van me taal heeft verordenddat alle Russiesche banknoten, die na 15 Maart door de over heid worden ontdektzullen worden ver beurd verklaard. De Shah zegt er niet bij, dat ze ook zullen worden vernietigd. Dit getuigt voor Perziesche wijsheidwant zoo de onderdanen ze niet meer gebruiken mogendaarin ligt nog niet opgesloten dat de Perziesche Regeering zelve ze niet bij de Russiesche banken ter inwisseling mag aanbieden In het American Hotel te Amster" dam hield gedurende eenigen tijd verblijf iemanddie zich noemde Baron van Boetselaar, die echter eigentlijk geen baron was, maar eenvoudig heette H. J. van der Wurtf, kellner te Utrecht. Aangezien de justitie nog iets met hem te verreke nen heeftheeft de politie hem voorloopig verzorgd. Hij is er wel aardig ingeloopen. Toen hij zijne verteringen moest betalen gaf hij voor geen geld bij zich te hebben maar juist eene zekere som te moeten ont vangen waartoe hij een rijtuig bestelde. Zoo 'n baron kwam den hotelhouder wel wat vreemd vooren hij vond 't in allen gevalle niet kwaadzijn fiinksten bediende in het rijtuig medetegeven. Onderweg wil de de baron er uit springen, maar de lieusche kellner wist hem dit te beletten en liet het rijtuig terstond naar 't hotel teruggaan. Verontwaardigd bood nu de baron den hotelhouder zijn jas aan, om die zoo aanstonds tegen betaling van het ver schuldigde terug te halen. Nadat hij de jas achter gelaten hadhaastte de baron zich bij de politie een aanklacht tegen den hotelhouder in te dienenwegens het hon den van een paard. De zaak werd onder zocht, en nu bewees de hotelhouder uit brieven, die in den jas zak waren ach tergelaten, dat men hier niet met een baron van Boetselaarmaar met den kellner van der Wurff te doen had. De gewezen stations-chef van Voor burg is door de Rechtbank te 's Graven- hage veroordeeld tot een maand celstraf. De zware mist in den ochtend en de lichte aard der verwondingen werden als ver zachtende omstandigheden aangenomen. De brugwachter werd vrijgesprokenom dat het gevaar voor den trein niet ont staan was door zijn verzuim om de brug te sluitenmaar door de onoplettendheid van den chef, die geen sein der sluiting had ontvangen en desniettemin den trein liet vertrekken. Dezer dagen kwam eene zeer deftige geheel in 't zwart gekleede dame van omstreeks 60 jaar in een manufaktuur- winkel te Parijs en betaalde het gekoch te met een vijflFrancstukdat echter als valsch geweigerd werd. Zij haalde geërgerd een linnen geldzakjen te voorschijn en nam er een ander stuk uitdat even eens voor valsch werd verklaard. Daar het zakjen vol bleek van dezelfde muntstukken, deed men de dame in hechtenis nemen. Op het politie-bureel in verhoor genomenant woordde zij aan de grootste ontsteltenis ten prooimet onsamenhangende woorden. Men viziteerde haar en vondbehalve het linnen zakjen met 1200 fr. aan vijffranc- stukken vier andere zakken onder haar rokken aan een gordel verborgenwaarin omstreeks 100,000 fr. aan etfekten, zes bankbiljetten van 1000 fr. en 1000 fr. aan goudbenevens een groote bos sleu tels. Bij nader onderzoek bleekdat geen enkel der valsch verklaarde geldstukken valsch was, en men met eene volmaakt eerlijke vrouw te doen had, die, daar zij geheel alleen zonder dienstbode op kamers woondegewoon was alles wat zij bezat op de boven beschreven wijze bij zich te dragen. In de duinen te Egmond aan Zee waren twee jongens van ongeveer 14jari- gen leeftijd bezig verdorde helm op te harken, toen zij in de verte een jachtop zichter zagen aankomen. Een der jongens werd zoo verlegen, dat hij op de vlucht ging. Bij het overklimmen van een duin- tjen struikelde hij en bleef hij liggen. Toen zijn kameraad en de jachtopzichter bij hem kwamen en de laatste hem op nam merkte hijdat de jongen stervende wasen werd hijmet behulp van andere personen, die in de nabijheid waren, dood bij zijne ouders thuis gebracht. Naar -het oordeel van-den dokter is de dood waarschijnlijk door schrik of overspanning veroorzaakt. Te Wassenaar heeft eene 75jarige vrouw een nieuwe tand gekregen, 't Is een geheel witte tand, die al ferm door is. HAARLEM, G Maart 1883. Op de voorjaars-paardenmarkt, Maan dag alhier gehouden, waren 246 paarden aangevoerd. Bij tamelijk levendigen handel varieerden de prijzen van 70,tot 500,—. De Heer P. H. Holtzman, lid der Provinciale Staten vanNoordholland, heeft wegens redenen van gezondheid, als zooda nig ontslag genomen. Gedurende d? maand Februari zijn alhier door de Politie 37 personen vervolgd wegens dronkenschap op straat. 11. Zondag namiddag heeft alhier een begin van brand plaats gehad ten huize van den kleermaker V. Z. in de Bartel- jorisstraat, vermoedelijk ontstaan bij het branden van den kachel in de beneden woning, waarvan de pij p door het plafond loopt. De brand werd gelukkig spoedig ontdekt en met behulp der politie gebluscht. VERGADERING van den Raad der Gemeente Haarlem op WOENSDAG den 7 Maart 1883, des namiddags ten een ure. De volgende stukken en punten zul len aan de orde gesteld worden 1. Miss. Min. Binn. zaken goedk. besluit jaarwedden leeraars H. B. School met 5 jarigen cursus. 2. Id. Ged. Staten goedk. besluit jaar wedden onderwijzers nieuwe scholen. 3. Id. id. goedk. staat af- en overschrijving. 4. Voorstel B. en W. rek. V. G. Spaargaren. 5. Id. id. Id. A. v. d. Steur Jr. grond Bolwerk. 6. Id. id. schattingen, reclam. 1882. 7. Id. id. 2e suppl. kohier 1882. 8. Id. id. vervanging Wethouder F. L. Kist. 9. Missive B. en W. met voordracht be noeming onderwijzer Tusschenschool. 10. Id. id. rekest Q. van Vliet overzet Spaarne. 11. Id. id verplaatsing zwem school Z. B. Spaarne. 12. Id. id. verhuring kiosken. 13. Voorstel id. wijziging verorden, leges. 14. Id. id. rekest Olieslagerslaan enz. 15. Missive districtsschoolopziener hoofd school voor min- en onvermogenden. 16. Id. id. cursus hoofdonderwijzers dankbetuiging. 17. Missive B. en W. met rapporten in zake prijsuitdeeling. 18. Missives raadslid Mr. R, H. J. Gal- landat Huetstelsel prijsuitdeeling. 19. Verslag opzigter gasverlichting. 20. Rekest J. van Cittert Sr. grond Twijn- derslaan. 21. Id. Mej. A. O. L. Sarlet benoe ming makelaar. 22. Rek. B. C. J. Proot gemeente heelmeest. 23. Jaarverslag middelbaar onderwijs. 24. Zaak normaallessen (raadsbesl. 30 Aug. 1882 n°. 10) en rapporten Arrondis sementsschoolopziener en comm. van toezigt lager onderwijs. van de Leden van de in de Bovenzaal van het gebouw „Tot 't Nut van H Algemeen"des avonds te 8 ure, op Donderdag 8 Maart e. k. (492) De President, Da. WINKLER. De Secretaris, W. G. v. n. WAL. 15 Maart, eene NOODHULP, die goed kan koken en werken en 's nachts ook kan bly ven. Adres: Parklaan N°. 10. (493) tegen l Mei eene Keukenmeid, P.G.goed kunnende koken en huis werk verrichten. Van goede getuigen voorzien zich in persoon aan te melden Ripperdapark N°. 17, 's mor gens vóór 12of 's avonds na 6 ure. Door ongesteldheid van de tegen- woordigevraagt Mevrouw de Wed. HERBERTSmedestraat N°. 5 eem In een stille, eenvoudige dienst vraagt men tegen Mei eene Dienst bode als meid-alleen, liefst van ruim dertigjarige leeftijd en van de P. G. Men adresseere zich met franco brieven onder N° 497, bij De Erven Loosjes, of in persoon Gedempte Oudegraeht 84. In een klein gezin verlangt men als meid-alleen, een knap, eenvoudig beneden de 18 jaar. AdresJansweq 34. (498) eene knappe, nette Werkvrouw, vast voor Dinsdag en Vrijdag en verder voor de schoonmaak. Adres bij De Ekven Loosjes met opgaaf waar informatie te bekomen. (499) vraagt Werkbuizen. Adres: Witte Leliestraat N°. 20. (500) als meid-alleen, die eene een voudige pot smakelijk kan koken. Spreekuur van tien tot twee uur. Gevraagd een JONGMENSCH, als Leerling op een Sigarenfabriek. Adres met franco brieven onder N°. 501bij De Erven Loosjes te Haarlem. Gevraagd tegen Mei aanstaande eene flinke die goed kan strijken en netjes naaien. Adres: Florapark 19. (496) een HUIS en TUIN voor] 1000 a f 1200. Adres onder N°. 502, bij De Erven Loosjes. met 1° Mei a. s.vlak bij m? 't Spoor, een net HEE RENHUIS met 7 ka mers dienstbodenkamers, tuin en verder van alle gemakken voorzien. Huurprijs 800. Te bevragen met franco brieven onder N° 503, bij DE ERVEN LOOSJES, Boekh. te Haarlem. TE HUUR aan den Schootersingel en in de Maerten Heemskerkstraatvlak over de Nieuwe Brug, zeer nabij het station en aan de wandelingen Huizen met Tuinen, alsook Boven- en Benedenhuizen, de huurprijzen zeer billijk. Te be- vragen bij J. D. KAAKEBEEN, ArchitectGed. Oudegracht N°. 34. twee flinke KAMERS, Bene- denvoor- en Achterkamerop goeden standnabij den Houtruim uit zicht iu den tuin en de straat, Ongemeubeleerd of gedeeltelijk Ge- meubeleerdmet of zonder Bediening, bizonder geschikt voor twee Heeren. Brieven franco onder N°. 507, hij De Erven Loosjes. op het Zuider Buiten- iialiiilii: spaarne te Haarlem, «mirjim met 5 kamerskeukenkelder ruime zolder met meidenkamer, be schoten kap. Huurprijs 350, alsook nog op de Gedempte Oudegracht een BOVENHUIS met 8 kamers en' 2 keukens, geschikt om door twee families bewoond te kunnen worden. Adres'J. VAN CITTERT Sa. Zui'ier Buitenspaarne 100Haarlem. voor eene eenige Jufvrouw, twee BOVENKAMERS, geplafon neerd behangenvele kasten en voorzien van duinwater. Huurprijs f 8,- per maand. Adres: Oranjestraat 9. (506) aan den Schootersingel, tegen 1° Februari en 1 Mei, Boven- en Benedenhuizen. De boven huizen met twee kamers en suite, groote alkoof, zijkamer, keuken ruimen zolder en dienstbodenkamer. Benedenhuizen idem. Van duin waterleiding en verdere gemakken voorzien. Huurprijs f 250 per jaar. Te bevragen aan het bureau van dit blad. (508) een knap Burgerhuisje, het] liefst aan de buitenkant van Haar lem. Huurprijs ƒ2,h ƒ2,50 per week. Franco brieven bij de uitge vers dezes onder N°. 509. gevraagd, liefst met keukentje. Zich te vervoegen met opgave van prijs onder N°. 510, bij De Erven Loosjes alhier. Tot het houden van kan toor worden gevraagd in het mid den der stad Adres met opgaaf van prijs en stand aan het bureau van dit blad. J. VAN DER VLUGT en J. VAN WESTERKAPPEL, Makelaars, presenteeren in publieke veiling te verkoopenop Zatur- dag 31 Maart 1883, des na middags na 5 uur, in het verkoop lokaal „De Gouden Leeuw", te Haarlemten overstaan van den Notaris G. C. MERENS. Een HUIS en ERVE met TUIN, aan de noordzijde van de Nieuwe Gracht tusschen den Jansweg en de Hooimarkt, get. N°. 46, kad. B, N°. 424, groot lare, 5 centiaren. 1lit P er ceel is alléén te bezichtigen op MaandagDinsdagWoensdag en Donderdag van 2 tot 4 uur. Breeder bij billetten omschreven. Nadere informatiën bij bovenge melde Makelaars. De bewijzen van eigendom en veilconditiën zullen 3 dagen vóór en op den verkoopdag ter visie liggen ten kantore van den Notaris' voornoemd. (512) gevraagd, om met 1 Juni te aan vaarden een droog HUIS, be vattende minstens 5 ruime kamers. Opgave van conditiën onder N°. 513, aan het bureau van dit blad. (groot model.) Kruissnarige PIANINO TE KOOP voor/500, die verleden jaar ƒ850 gekost heeft. Brieven franco bij De Erven Loosjes, Ged. Oude Gracht onder motto Pianino(514) Plein No. 33, belast zich ook met het herstellen van alle soorten van Schoeisel. (515)

Haarlemsch Advertentieblad | 1883 | | pagina 3