Van alles wat. Nieuwsberichten. f 1200 voor de zes maanden. De arme bloedjesdie onoozel genoeg zijn om zich door dat prachtige „salaris" de oogen niet te laten openen, mogen zich per ei genhandig geschreven brieven, natuurlijk met bijvoeging van portret en opgave der tegenwoordige betrekking, tot uiterlijk 13 Mei aanmelden. Het portret zal de edelmoedige buitenlandsche fabrikant na gedane keuze terug zendendoch brieven zonder portret komen bij hem niet in aan merking. Ge ziet, de geheele historie is zoo doorzichtig als glas, en dus kan er niet genoeg gewaarschuwd worden tegen de laaghartige wijze, waarop deze buiten landsche fabrikantalias schilderesalias rijke oude dame, in het tentoonstellings water tracht te visschen." HH. MM. geven een lofwaardig voor beeld aan alle oudersdie hunne kinderen bederven. Nemen dezen hunne kleine kinderen overal meê, 't Prinsesje moet ditmaal t'huis blijven en komt niet te Amsterdam, dan alleen om 't koninklijk ouderpaar tot den verderen tocht af te halen. Voor eerzuchtigen is er een schoon uitzicht geopendde Koning van Servië heeft de wereld met eene nieuwe ridderordedie van den witten adelaar verrijkt. Reeds is Oostenrijk's keizer er gelukkig en mooi meê. Een schoolhoofd te Nimes was zoo verzot op voorwerpen betreffende de natuurlijke historie, dat hij met gebruik van valsche sleutels voor de vitrines, muBea bestal. Bij hem is gevonden een allerkeurigst museum van gestolen voorwerpen. Men oefent zich te Parijs thans met groote inspanning in zakkenrollenafzettenoplichtenenz., 't welk zeer veel belooft voor de Wereld- t.T. Lompe, onbeschofte Hollanders, die op het terrein van t.T. de meisjes met te weinig égards behandelenworden door Chinezen beschaamd en terecht gezet. Per telephoon spreekt men reeds duidelijk van New-York naar Chicago, vice versa, op 1600 Kilometers afstand. Een Italiaan gaat per velocipede op reis van Turijn naar Parijs. Bij de krooningBfeesten van Koning Kalakua te Honolulu heeft de minister van financiën onder den invloed van champagnezooveel jaargelden en gratificatiën beloofddat hij op 's Konings verzoekzijn ontslag moest indienen't welk zeer leerrijk is voor ons nieuwe ministerie, schoon het anders wel eens eene kleine verheuging noodig had bij zoo vriendelijke ontvangst als het in de bladen tebeurt valt. Dr. A. Kuyper zal dit wel geen eeresaluut der pers noemen. 't Merkwaardigste op t.T. zal zijn de bezending Roodhuiden van den stam der Arrowakken, en speciaal de kraamkamer van deze lieden, niet omdat gij er eene belangeloozeijverige, stille, geene aan matiging kennende baker zult vinden maar omdatbij de geboorte van een kind de man (jalezersde man'tis geen drukfout) in zijn hangmat gaat liggen, terwijl de vrouw haar werkzaamheden verricht alsof er niets gebeurd ware. Zoo hoort hetdat komt een kraamheer toe. Maar voor hoeveel extra zal zoo'n Arro- waksche kraamheer te zien zijn? Want denkt er aan, dat gij, als gij naar t.T. gaat, uwe porte-monnaie goed voorziet; gij zult er met uw entrée-kaartje niet af zijn. Meisjespast op den meisjesjager die u per advertentie in zijn net lokt, eerst als model voor eene schilderes daarna als aangenomen kind eener rijke damenu weêr voor eene étalage op t.T. Uit '8 Gravenhage wordt gemeld, dat Z. M. de Koning, hoezeer na zijne zeereis in welstand in de rezidentie aan gekomen, zich Zaterdag kort na de aan komst, waarschijnlijk ten gevolge van de vermoeienis der reisonwel gevoelde. Men schijnt gevreesd te hebben, dat Z. M. weder lijdende was aan de oude nier kwaal. Tegen den avond echter was de lichte ongesteldheid nagenoeg geweken, en Zondag gaf de toestand des Konings geenerlei reden meer tot bezorgdheid, en gevoelde Z. M. zich geheel beter. De gezondheidstoestand van H. K. H. Prinses Marianne isvolgens de laatste berichten steeds vooruitgaande. 1Met leedwezen vermeent men, dat het Handelsblad verkeerd is ingelicht ge weest wat betreft het voornemen van den Prins van Oranje om de opening van de Tentoonstelling bij te wonen. Z. K. H. zal aan die feestelijke plechtigheid niet deelnemen. De nieuwe ministers zijn reeds door Z.M. den Koning beëedigd en hebben hunne taak aanvaard. Met zeer weinig sympathie wordt het Kabinet begroet, zoowel door de liberale organen, als door de Stan daard. Men verwacht, dat het gesteund zal worden door de Ultramontaansehe- partij. Maar alleen met dezen steun en dien van de enkele konservatieven in de Kamer kan het ministerie zich onmogelijk staande houden. Wellicht zal gebeuren wat de Yossisclie Zeitung niet onmogelijk schijnt te achten: „Indien niet," zegt dit blad, „eene liberale fractie, uit naijver tegen een andereden heer Heemskerk ondersteunt, kan hij met de tegenwoor dige Kamer niet regeeren, aangezien hij bij haar hoogstens een half dozijn geest verwanten vindt." Maar er kan ook wel een ander remedie beproefd wordenWe weten in Nederland, dat Mr J. Heems kerk Az. niet tegen Kamer-ontbinding opzieten wie weetwat mooi gekleurde proklematies we weêr te wachten hebben. Volgens bericht uit Durban is Paul Kruger met groote meerderheid van stem men tot Prezident van de Transvaalsche Republiek gekozen. Ongetwijfeld zal dit bericht met ingenomenheid ontvangen zijn in Europa, waar „Oom Panl" algemeen hoog aangeschreven staat. Bij den Haagschen Gemeenteraad is een voorstel van B. en W. ingekomen waarbij in overweging wordt gegeven, met het oog op de te Rotterdam voor komende gevallen van pokken de kermis uit te stellen tot op zoodanig tijdstip, als waarop de vrees voor de overbrenging van de ziekte mag geacht worden gewe ken te zijn. De Burgemeester van Rotterdam brengt ter kennis van de ingezetenen al daar, dat een groot aantal lijders aan pokkenen de overgroote meederheid van hen, die er aan bezwijken, kinderen zijn beneden de 2 jaar, die niet-gevakcineerd zijn. vakcinatie en revakcinatie worden door hem ten zeerste aanbevolen. In de vorige week zijn te Rotter dam 24 personen aan pokken overleden; 55 nieuwe gevallen zijn in dat tijdsver loop aangegeven. Een ontvanger der registratie en domeinendie eenige maanden geleden op een dorp in Limburg in den echt trad, kwam dezer dagen tot de min aangename ontdekking, dat zijn huwelijk nietig is wegens een gebrek in den vorm. Bij ver gissing is bij de voltrekking van het hu welijk een minderjarige als getuige toe gelaten, terwijl de wet de meerderjarig heid der getuigen verplichtend stelt. Het paar zal nu genoodzaakt zijn over te trouwen. In het hospitaal te Montargis werd onlangs een jong soldaat, die een liter brandewijn achter elkander gedronken had, voor dood binnen gebracht. Er werd daar met hem een zonderlinge proef genomen. Men pompte de brandewijn uit zijn maag, wiesch die met zuiver water schoon, en vulde haar met melk. Daardoor werd de bewustelooze een oogenblik in het leven terug geroepen, maar hij was reeds te ver heen dan dat de kunstbewerking kon helpen, en hij stierf kort daarna. Van eene beter geslaagde kuur ge waagt een Amerikaansch blad. Te San Francisco raakten twee geneesheerendie bij een zieke in konsult geroepen waren handgemeenen de patiëntdie in zijn bed getuige van de vechtpartij wasmoest daar zoo om lachendat hij aan 't zweeten raakte wat zijn herstel ten gevolge had. - De Arrondissements-rechtbank te Arnhem heeft W. A. M. baron van Heec- keren veroordeeld tot eene cellulaire ge vangenisstraf van 6 maanden en eene boete van 25. De bij dezelfde treurige zaak betrokken vrouw en haar broeder zijn veroordeeld, de eerste tot een gevange nisstraf van 2 jaar, de tweede tot eene gevangenisstraf van 6 maandenen ieder tot eene boete van 25. Men leest in een brief uit Amster dam in de Arnhemsche Courant„In" de advertentie-kolommen der Amsterdamsche bladen is de „meisjes jager", weder opgedo ken. Dit sujet, dat zich bij afwisseling in Amsterdam en in den Haag schijnt op te houden, tracht in den laatsten tijd door het plaatsen van uitlokkende aanbiedingen in kennis te komen met jonge, knappe meisjes, die vermoedelijk later bitter be rouw over die kennismaking zullen hebben. Eerst deed hij want het moet een manne lijk individu zijn zich voor als een schilderesdie modellen zocht voor een Venustoen weder als eene rijke oude dame, die een mooi lief meisjen als dochter wilde aannemen. Thans treedt hij op in de ge daante van een buitenlandsch fabrikant, die binnen eenige weken te Amsterdam komt en vooraf eenige meisjes van de Protestantsche godsdienst en ongeveer 18- tot 25 jarigen leeftijd, om het even uit welken standwenscht te engageerenom gedurende de Tentoonstelling het opzicht over een étalage te houden. En dan komt de aap uit den mouw en volgt het oude liedjeeen goed „uitzicht" is een volstrekt vereischte. Het salaris bedraagt de kleinig heid van maar even f 200 's maands en gratis „uitrusting" op den koop toe. Dus - Onlangs hebben eenige bedriegers den bijbel tot smokkelen gebruikt. Te New-York werd nl. een uit Parijs ko mende by bel aangehouden, die by onder zoek uitgehold en met kostbaarheden ter waarde van 96000 gevuld bleek te zij n Op het gemaskerd bal by den spoor wegkoning van der Bilt te New-York waren 800 gasten. Hun gezamentlyk ka pitaal wordt op 1200 miljoen gulden ge- sohat. De bloemen tot versiering kostten 24.000 gulden, het soepee 48.000 en het bal 120.000 gulden. Mevrouw van der Bilt's toilet kostte 24.000 guldenen zy droeg diamanten tot een bedrag van f 3.600.000 - Dezer dagen zyn te Rome de kost baarheden uit de nalatenschap van Paus Pius IX publiek verkocht in het paleis van den overleden Graaf Mastai Feretti, wiens weduwe de klemoodieën in haar bezit had en zich er van wilde ontdoen daar zy Rome verlaat. Deze veiling van het eigendom van een opperhoofd der kerk wekte op het vatikaan groote erfenis. De rechtbank te Aken velde onlangs vonnis over een man, die den president van de rechtbank zyn schoen naar het hoofd had gegooid. Het bleekdat de be schuldigde niet in het volle bezit van zijn geestvermogens wasen dat in aanmerking nemende, veroordeelde de rechtbank hem tot dertien maanden gevangenisstraf. Welke straf zou wel opgelegd zyn, als de man volkomen toerekenbaar was ge weest Hij zou dan vast ter dood veroor deeld zijn geworden. Men klaagt wel eens dat tegenwoordig by het vonnissen van misdadigers te veel op rekening van ge krenkte geestvermogens wordt gebracht, maar de strenge rechtbank te Aken heeft zich daaromtrent niets te verwyten. Op een van de te Londen beginnende lynen der North-Western-Rail way-Compa ny loopt een geheel nieuw soort van spoor- wegrytuigen salonrytuigen, welke de buitengewoon groote lengte van twee-en- twintig meter bereiken. Deze soort van spoorwegrytnigentwee- lingsrytuigen genaamd, bestaat eigenly k uit twee aan elkaar verbonden wagens. De eene bevat, behalve den eigenly ken salon nog een klein vertrek voor zes personen waar gerookt mag worden, terwijl de ande re wagen samengesteld is uit een salon en een damesboudoir, dat eene oppervlakte van bijna vier vierkante meter heeft. De ruimte tusschen beide samengekop pelde rijtuigen is geheel overdekt en vormt als het ware een soort van vestibule (ook de zijden zijn van wanden voorzien)waar in een conducteur zit, die uitsluitend aan gesteld is om de in het tweelingsrijtuig reizende personen te bedienen. Electrische schellen zyn in de verschillende salons aangebrachtdie men slechts in werking behoeft te brengen wanneer men de diensten van den conducteur noodig heeft. Het heet thans weêrdat de kroning van den Czaar op 27 Mei bepaald blijft. Met het oog op die kroning is het garnizoen te Moskou tot eene sterkte van 55000 man gebracht, met 121 generaals en 2417 staf- en hoofdofficieren. De voor de plechtigheid bestemde 23 vergulde koetsen zyn in de oude Russiesche hoofdstad aangekomen. Fabelachtig zijn de beschrijvingen van de prachtdie zal worden ten toon gespryd en van de onkostendie zullen worden ge maakt. Zoo heeft een Petersburger tabaks fabriek opdracht gekregen30 miljoen ci- garetten te leverendie onder het volk en de troepen zullen worden verdeeld. Men meldt uit Bombaydat in een grooten vijver te Sekunderabad een vlot met 75 personen, die een godsdienstige plechtigheid wilden verrichten is gekan teld, met gevolg, dat 62 menschen ver dronken. HAARLEM, 27 April 1883. In de Gemeenteraadszitting van 25- April werd besloten eene nieuwe brug te bouwen in plaats van de lange brugmet Mej. A. A. C. Koenen eene ruiling van grond aan te gaan en aan J. van Cittert Sr. eenigen grond te verkoopenover te gaan tot verbetering van den Zylweg; een sub sidie toe te kennen aan het museum van Kunstnijverheid. Benoemd zijn de Heeren De Haan en Enschedé tot leden van het stembureau voor de verkiezing van leden, van Prov. Sdatentot lid van de comm. voor de Stads-apotheek de Heer B. C. J. Proot; tot gemeente vroedvrouw C. M. Jochems, geb. Cappelhoff; tot makelaar J. P. A. van Lummelaan den heer C. P. Burger Jr. is eervol ontslag verleend als leeraar aan het Gymnasium. Tot hoofd der Opleidingsschool voor meisjes is be noemd mej. C. J. Klomp te Doetinchem. Wij verwijzen onze lezers naar eene achterstaande advertentie van de Heeren P. van Cittert Zonenwaarin zy aankon digen dat by hen een en ander voor de a. s. Amsterdamsche Tentoonstelling zal te bekomen zyn. De goud- en zilverdief Jezaja Hang jas waarvan melding in ons vorig bladis reeds den volgenden dag door de Politie te Leiden gearresteerd, nog in het bezit van byna alle ontvreemde voorwerpen. Hij is herwaarts ter beschikking van de mili taire autoriteit naar het Huis van Arrest overgebracht. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 21 April. G. Nieuwenhuijs en E. H. Wagenaar. 25 April. J. L. Bijl en C. E. Niemann. L. Luikel en R. C. Schot. T. Bergman en M. Bonfrer. L. E. Kenselaar en J. Bertkolee. J. Leunings- en G. Mulder. J. de Koning en J. E. M. de Fouw. P. Braspenning en A. C. v. Bilderbeek.J. v. Zanten en J. Blank water. T. Blesgraaf en S. C. Junge. G. Bank en A. Koedijk. 26 April. J. A. v. d. Brink en A. M. van Kimmenalde. C. P. F. v. Bosstraeten en J. A. Rouffaer. G. H. Lcntelink en B. Wouda. L. P. Nobels en J. H. Kruijer. GETROUWD. 24 April. JCeulen en A. O. Coelen. 25 April. P. F. Hagen en P. J. G. v.Konings- bruggen. D. Hazekamp en NMRoza. A.J. Kaart en M. E Vlaanderen. A. Lucas en G. Cramer. D. Andréa en H. Wensing. 26 April. Mr. J. K. H.Ender- lein en J. P. H. v. Walchren. GEBOORTEN. 18 April. A. L. Klokke geb. Hagedoomd. 19 April. M. W. Wallbrink geb. Hofman d. F. Harren geb. Hogervorst z. 20 Apr. C. Slebe geb. Sckrama d. C. M. Spook §eb. Kappclbof d. M. Bouwmeester geb. choonhoven z. M. A. Pieters geb. Labaar d.E. Gijzen geb. v. Dartelen d.J.B. J. Tap geb. Klein d. 21 April. J. E. Vetk geb. Smit d. J. v. d. Horst geb. v. d. Reep z. J. M. Ligtenberg geb. v. Assen z. - J. de Liefde geb. Pynaker d. 22 April. S. P. Klinker geb. Tweehuijzen z. A. C. Wennekes geb. Timmers z.A. G. F. van Schie geb. Faase d. H. Blokker geb. Phi- lipsen d. 23 April. C. Fortgens geb. v. Leersum z.A. M. Weber geb. Lippits z. 24 April. H. M. Beijnes geb. v. d. Heijden z.M. Jansen geb. Serné z. G. G. M. Heeremans geb. Impink z. C. Elfering geb. Dam d. R. C. Verdel geb. Hanegraaf d. 25 April. J. C. M. Wassenaar geb. Steffens z. M. II. Hermanie geb. Bakker d. T. B. Knol geb. Wolfshagen d. H. A. v. Dobben geb. Otto d. A. M. Couturier geb. de Liefde u.J. Roos geb. Pcrrenoud d.26 Apr. M. W. Meuks geb. Hetum d. OVERLEDEN. 18 April. C. Wiekart Ecbtg. v. A. J. Kelfkens 70 j. Doelstr. J. C. Hendriks 22 j. Gr. Houtstr. 19 April. P. v. d. Eshof 39 j. Wester Boogaardstr. W. Boogaart 82 j. KL Houtstr. H. T. Toebcs 13 m. z. 't Zakje. A. M. Hertog 3 j. d. Antlioniestr. 20 April. Een levenl. aangeg kind van het mannel. gesl. van P. Snoek Witstraat. E. König 48 j. Gierstr. C. A. Maaskant 1 m. d. W. Geldel.pad. Een levenl. aangeg. kind v. h. mannel. gesl. van JP. Prinsen Antho- niestr J. B. Hessling 26 j. Burgwal. E. P. Colla 20 jBakenessergr. Een levenl. aangeg. kind v. li. vr. geslacht van II. van Leeuwen dubb. Buurt. 21 April. S. Meg- voet Echtg van H. Barendsen 30 j. Houtm. A. Benning Echtg. vanj. B. Gonnct78j. Ged. Oudegr. 23 April. C. J. Spook 3d. d. Hoogstr. B. Timmerman 3 m. z. Wou- wermanstr. J. Gerritsen 2 m. d. W. Gel del.pad. 24 April. II. W. v. d. Gicssen 40 j. K. Lakenstr. G. Blaauw 2 m. d. Ileeren- singel. J. W. Langeveld 17 m. z. Oranjeb.- laan. Een levenl. aangeg. kind v. li. mannel. gesl. van G. J. M. v. Iloekelen Papent. Vest. J. Sclierpcnhuijzen 29 j. Nieuwe Groenmarkt.

Haarlemsch Advertentieblad | 1883 | | pagina 2