Societeit„Vereeniging" Baêvereeniging. Salon-Orgel. Kinderwagen. Verbod van Inrijden. a gehuwde Lieden Knecht of iongen gein. of oiigem. Kamer TE HUUR ADV E RTE N TIEN. KEUKENMEID DAGMEISJE, knappe Dienstbode, MANUSFELDT, Dienstbode Tot liet bijhouden van Boeken HAARLEMSCHE 4e CONCERT in de GROOTE KERK. TE HUUR TE HUUR TE HUUR onderzoek is het aan de politie geluktden persoon te vinden, die zeer waarschijnlijk om een grap te hebben den jongen een groote hoeveelheid cognac en jenever te drinken had gegeven. Tegen dezen persoon is proces-verbaal opgemaakt. De Koning van Kaffain Oost-Afrika isvolgens het verhaal van den Franschen reiziger Paul Soleibet, onzichtbaar voor zijn onderdanen. De Ministers en grooten des Rijks komenals zij audiëntie hebben achteruit loopende en met een zak van dierenvel over 't hoofd binnen. Z. M. houdt zich in de zaal achter een gordijn verborgen. Wil hij het paleis verlaten, dan heeft de Koningin hem in een zakmen zet hem op het oudste paard van den stal; vier hooge Staats-ambtenaren houden de teu gels terwijl er een groote troep eunuchen den koninklijken ruiter omstuwt eu de nieuwsgierigen met zweepslagen uit den weg jaagt. Wie zich beroemtden Koning gezien te hebben, loopt gevaar onthoofd te worden. In Europa 't moet gezegd worden gaan sommige zich afzonderende vorstelijke personen toch niet zóóver. In het tuchthuis te Leeuwarden ontstond Woensdagavond te 9 uurver moedelijk ten gevolge van broeiing van goederen, in het magazijn een begin van brand't welk echter spoedig met behulp van twee extinctenrs werd gebluscht. Ver schillende spuiten waren aangeruktdoch werden niet binnen het gebouw toegelaten. Het spoedig verspreid gerucht van „brand in het tuchthuis" bracht allerwege groote drukte in de stad te weeg. Een drogist te Parijs is wegens het vervalschen van quinine, ten gebruike in de ziekenhuizen bestemden het verkoopen van dit geneesmiddel, wetende dat het vervalscht was, tot een jaar gevangenis straf en frs. 50 veroordeeld. De Rechtbank heeft voorts gelastdat twaalf exemplaren van het vonnis zullen aangeplakten dat het in elf bladen van Parijs zal bekend gemaakt worden. Een der aan te plakken exemplaren moet veertien achtereen vol gende dagen op de deur van den winkel des veroordeelden gehecht blijven. Een elf-jarig meisjen wist te Scheve- ningen in het huis van den hoofdonder wijzer T. binnen te dringen, terwijl de bewoners afwezig waren. Van de meid ontvreemdde zij een halsketting, van de jufvrouw een gouden horloge met gouden kettingwelke voorwerpen door haar nabij de school werden begraven. De Heer Mr. L. H. J. D. De Vos tot Kederveen Cappel griffier bij het Kantongerecht te Arnhem die toevallig in de duinen wandelde had het overklimmen opgemerkt en achterhaal de diefegge, zoodat horloge en kettingen weldra uit hun schuilhoek te voorschijn kwamen. De voorwerpen en de diefegge waren spoedig in de handen der politie. In de gemeente Zwollekerspel was sinds vijf weken een tienjarig jongsken vermist. Door de onvermoeide pogingen van den veldwachter van Dort heeft men eindelijk het lijk van het knaapjen opge dolven uit een zandbelt in de konijnen belten bij de ouderlijke woning, ongeveer twee meter onder den grond. Vermoedelijk is het kind daarin gevallen en onmiddelijk door het nederstortende zand bedolven. Een persoon met grijze demi-saison blauwe das en Graribaldihoedtjen heeft op Zaterdag 11. op het strand te Scheveningen gehuurd een als rijpaard getuigden en gezadelden hit. De huurder betaalde vooraf ƒ2,50, beloofde te 6 uur's avonds terug te zijnmaar laat zich tot heden nog altijd met zijn hit wachten. Bij onderzoek moet gebleken zijn, dat de onbekende heet Arie Jacobus Bouwens, 20 jaar oud, ververs knecht, en gewoond heeft te Scheveningen, waar hij ruim een week geleden zijn kosthuis verliet. Dezelfde persoon moet weldra voor de Rechtbank terecht staanbeschuldigd van diefstal van een honddien hij te Delft heeft willen verkoopen. De kommissaris van politie te Scheveningen verzoekt op sporing, aanhouding en opzending van den hit. De ministerraad te Pesth moet be sloten hebben, dat het proces te Nyirargy- haza (de zaak te Tisza-Esslar) met gesloten deuren gevoerd zal wordenin tegenwoor digheid alleen van eenige door het O. M. en de verdediging aan te wijzen personen ingeval het publiek zich onbehoorlijk blijft gedragen. Het officieuze blad Nemzet zegt ,,'t Is onmogelijk, dat te Nyirargyhaza de waarheid aan het licht komtwant iedereen is in een opgewonden stemminghet pu bliek veroorlooft zich een door haat tegen de Joden bezielde pressiede voorzitter duldt daten hij zelf zoowel als de aanklagers en de verdedigers verraden eene groote verbittering. Dat verschijnsel is hierdoor te verklarendat de strijd daar gevoerd een strijd is tusschen het anti-semitisme en het humane moderne rechtsgevoel, terwijl bij sommigen ook het filo-semitisme er bij in het spel komt. De personen, die in dezen strijd optreden, schijnen bijna werk tuigen. 't Is als of iedereenvan den Voor zitter tot Moritz Scharf (den beschuldiger zijns vaders) zijne rol heeft ingestudeerd en die nu opzegt." Intnsschen treedt nu nog een andere getuige op in zake de beschuldigingdat de Joden voor hun gods dienstige plechtigheden bloed gebruiken. Kardinaal Jacobini, staats sekretaris van den Pausheeftop last van Zijn Heilig heid vóór het Joodsche Paaschfeest in den Moniteur de Rome de volgende verklaring doen opnemen„Daar het Paaschfeest der Joden nadert, maken wij uit naam van het H. Konsistorie bekendDewijl wij den inhoud van den Talmud en van de Joodsche godsdienstige wetten nauwkeurig kennen is het voor ons buiten twijfel, dat de beschuldigingwelke de Joden in verden king brengt, op het Paaschfeest van Christenbloed gebruik te maken, valsch en leugenachtig is. Den Joden is alle bloed verbodenhet bloed van veevan dieren en vogelshoeveel te meer dat van menschen 1" Te Mechelen (Limburg) is eene gevaarlijke verwonding toegebracht. De verwonde, een landbouwer, en de vermoede lijke dader, een zekere Pfeifer, parapluie- maker uit Sittardhadden twist gekregen waarbij de laatste aan den eerste een mes steek in den buik heeft toegebracht, die voor zijn leven doet vreezen. De brigade ma rechaussee van Gulpen, kwam nog juist van pas om te verhoedendat de bevolking op Pfeifer de lynchwet toepaste. Nogtans is hij erg gehavend te Maastricht gevanke lijk binnen gebracht. Twee schooljongens te Bovenkarspel kregen onder de les met elkander twist die op bedekte wijzen onder 't oog van den meester werd voortgezet. Terwijl de meester met andere leerlingen bezig was en zich naar dezen keerdegaf de eene jongen den ander een schopdie zóó ongelukkig aankwamdat de knaap eenige uren daarna stierf. De Arrondissements-Rechtbank heeft Jaantje Struik schuldig verklaard aan twee oplichtingen en den diefstal van juweelen, en haar veroordeeld tot 5 jaren gevange nisstraf en 2 geldboeten van ƒ100. Van hare medebeschuldigden zijn Gerrit Struik, Hoetink, Jools en van der Heem vrijge sproken. Van Zutphen is schuldig ver klaard aan medeplichtigheid van diefstal en veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 2 jaren. Consenheim is schuldig ver klaard aan heling en veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. Een der personendie Donderdag avond in het bad-bassin van de Zwemschool aan den Westerdoksdijk te Amsterdam aan 't baden warenkreeg den overmoedigen inval zich in het groote bassin te wagen. Zijn toeleg om over te klimmen werd door de wachters spoedig opgemerktmaar nog voordat men het hem kon verhinderen, was de man reeds van de steigerleuning in het diepe bassin gesprongen, met het natuur lijk gevolg, dat hij onmiddelijk in de diepte wegzonk en daar bleef. Gelukkig voor hem sprong de wakkere steigerknecht Bolman hem nadie na driemaal duiken er in slaagde den drenkeling boven te brengen. Door de goede zorgen van den direkteur en van een spoedig te hulp geroepen geneesheerkwam de mandie geheel bewusteloos was weldra bij kennis, waarna zijn verder herstel geleidelijk volg de. We vernemen met verontwaardiging dat de persoondie door overmoedige on bezonnenheid aldus zich aan zoo groot ge vaar blootstelde, vader van zes kinderen is. HAARLEM, 3 Juli 1883. Gedurende de maand Juni 11. zijn door de politie alhier 64 personen vervolgd wegens dronkenschap op straat. In de maand Juni van het vorig jaar was dit getal 68. Heden morgen is alhier per brancard naar het Gasthuis overgebracht een werk man die bij het tillen van een stuk ijzer zijn heupbeen had verrekt. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den30 Juni 1883, in de Gouden Leeuw, te Haarlem. No. 1. Ilecrenhuis en Erve, voor- en achter tuin, Schootersingel 71, ƒ6825, A. v. d. Linden, qq. No. 2. Huis en Erve met TuinKlaverstraat 2. No. 3. Idem naast het voorgaande 4. No. 4. Idem u 6. No. 5. Idem 8. No. 2, 3, 4 en 5 te zamen ƒ4075, J. J. Ho ma n voor A. Beukuof. No. 6. Huis en Erve, Klaverstraat 22, 1065, J. J. Homan voor A. Beukhof. No. 7. Villa met Tuin en ErveFlorapark 49, ƒ15500, M. Mulder. No. 8. Huis en Erve, Ripperdastraat 24zwart en rood, 5500, M. Molder. No. 9. Winkelhuis en Erve, te Zandvoort. No. 10. Huis en Erve naast het voorgaande. No. 11. Heerenhuis en Erve naast het voorg. No. 9, 10 en 11 ƒ23700, opgehouden. No. 12. Dubbel Huis en Erve met tuin, Baan 13, 14100, J. H. Brinkman qq. No. 13. Winkelhuis en Erve, Smedcstraat 24, ƒ4500, J. B. Lasschuit voor A. W. Henskes. No. 14. Huis en ErveRavelingsteeg 5 ƒ1325, G. v. Oostveen. No. 15. Huis en Erve, Koudenhorn 20, 3355, D. v. Seggele voord. M. v. Segghle. No. 16. Huis en Erve, Bagijnhof 27, niet geveild No. 17. Idem naast het voorgaande 25n niet geveild. No. 18. Huis en Erve, Lange Wijngaardstraat 18, ƒ3405, opgehouden. No. 19. Tuingrond met Schuurtje in de Pijls laan onder Heemstede, ƒ3975, Pol man Mooy. No. 20. Huis, Erve en tuin, Rustenburgerl. 15. No. 21. Idem naast het voorgaande 17. 20 en 21 te zam.3550, P. v. Garste. No. 22. Koetshuis met Stalling, L. Molensteeg 6, ƒ1255, opgehouden. No. 23. Huis en Erve met tuintje, Drappe- nierstraat 20, 1000, W. Sonnemans. ACHTTIENDE MUZIEKUITVOERING in den Hout, op Woensdag 4 Juli 1883 des avonds van half 8 tot 10 uur, door het Stedelijk Muziekkorps van Haarlemonder directie van den Heer M. H. MüLLER, Kapelmeester. PKOeRUJlA. 1. Prins Ludwig. MarschSchögel. 2. Concert-OuvertureLeutner. 3. "Wals. La Reine du BalM. S. Muller. 4. Fantaisie: Don CarlosVerdi. 5. Ouverture: JocoUndpaintner. 6. Chor aus EmbrioApollini. 7. Lieblings-KliiDge aus dem Reiche der TüueClarens. 8. Kaiser QuadrilleClarens. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Haarlem doen te weten datingevolge besluit van den Raad der Gemeente van den 6™ Junij j.l. n°. 12, de volgende stegen en straat voor het vervolg slechts van één zijde mogen worden hereden en wel de Turfsteeg en de Berken.' rodesteeg van het Spaarne; de Stoofsteeg van de Koning straat en de Jacobijnestraat van de Gedempte Oudegracht. (377) Haarlem, 29 Junij 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd E. A. JORDENS. De Secretaris J. TIELENIUS KRUIJTHOFF. Gevraagd met Augustus eene en een dit laatste boven de 14 jaren. Adres: Mevrouw VAN DER WILLIGEN, Parklaan N°. 2. (378) Gevraagd tegen 1 Augustus eene als meid-alléén bij Mejufvrouw FIDDELAAR, Zijlstraat 9. (379) onder directie van den Heer nit Dresden. Hitter des Königl. Sachs. Albrechts ordens, op Donderdag 5 Juli 1883, 's avonds 7 nur. De Leden hebben vrijen toegang met ééne Dame. Dameskaarten 50 Cts.introduc tie van vreemdelingen ƒ1, Kaarten voor jongeliedeninge volge art. 55 van het Huishoudelijk Reglement verkrijgbaar op den dag der uitvoering tusschen 35 uur h 50 Cts. (380) het bestuur. Op de Nieuwe Gracht N°. 62 wordt met 1 Augustus verlangd, eene fatsoenlijke (381) voor keuken- en huiswerk, liefst van de P. G. en niet beneden de 23 jaar. biedt zich aan eene jonge DAME, grondig hekend met boek houden, de moderne talen en een nette hand schrijvende. Brieven franco onderj||N°. 382 bij De Erven Loosjes. op MAANDAG 9 Juli 1883, des avonds te 7 ure, Solisten De Heer J. B. DE PAUWOrganist uit het Volkspaleis te Amsterdam. De Heer ANTOON BOUMAN, Solo- Violoncellist uit Utrecht. De Heer IVAR LINDQ.UIST, Bari ton-Zanger uit Parijs die zijne medewerking welwillend heeft toegezegd. (383) Voor niet-leden entrée- kaarten te verkrijgen a 1,- Gevraagd tegen 1° Augustus te Haarlem, in een stil gezin zonder kinderen te hunnen laste samen voor het geheele werk. Loon acht gulden per week en vrije woning. Brieven franco onder N°. 384 bij De Erven Loosies, te Haarlem. Voor de Water fabriek wordt een niet jonger dan 16 jaar gevraagd. Adres in persoon: Verkoophuis Groote Markt. (385) i rgiqirxi vlak hij 't Spoor, een net HEERENHUIS met 7 kamers, dienstbo- - denkamers, tuin en verder van alle gemakken voorzien. Huurprijs 800. Te bevragen met franco brieven onder N° 386, bij DE ERVEN LOOSJES, Boekh. te Haarlem. Voor een Heer of Dame een TE HUUR, op bet schoonste ge deelte der stad. AdresSpaarne bij de Kaasmarkt 50. (387) aan den Schootersingel, 2 Bene denhuizen, bevattende 2 kamers, en suite, groote alkoof, keuken, kel der, slaapplaats voor dienstboden, waterleiding, tuin en verder van alle gemakken voorzien. Huurprijs 220 per jaar. Verder een Bovenhuis met 3 kamers, alkoof, keuken en ruimen zolder, staande onder de gemeente Schooten, (geen plaatselijke belas ting). Huurprijs ƒ200 'sjaars. Te bevragen aan het bureau van dit blad. (388) TE KOOP aangebodentegen billijken prijs, een solied ijzer Ledikant met Veèren bed, een-persoons. Brieven franco bij De Erven Loosjes onder N°. 389. te Haarlemop netten standin een stil gezin, twee ruime, net gemeubeleerde Beneden kamers desverkiezende met Keu ken en Tuin, tegen Sept. of Nov. a. s. Brieven franco onder N°. 390 bij De Erven Loosjes, te Haarlem. een vrij BOVENHUIS in de Lange Heerenstraat N°. 14, bevat tende 4 kamers waarvan 2 ensuite, keuken, zolder en verder van alle gemakken voorzien. Huurprijs ƒ200 per jaar. Te bevragen: Gedempte Kraaijenhorstergracht 13. (391) Voor 200 wordt TE KOOP aangeboden een nieuw SALON- ORGEL, palisanderbouten kast, pianino-modelmet 8 registerskan met klavier en als draaiorgel be speeld wordenwaartoe een cilinder met 6 Airs. Brieven fr° onder motto „Salon- Orgel", bij De Erven Loosjes. Een extra sterke en nette KINDERWAGEN wordt TE KOOP aangeboden. AdresGr. Houtstraat 78. (393)

Haarlemsch Advertentieblad | 1883 | | pagina 3