Weener- P.f. Rechtsaf houden. INBOEDELS, Verplaatst A. MISSET, J. v. MAAS NienwNieuw JONGMENSCH, Een Bovenhuis TE HUUR Nieuw Verkooplokaal Napier Matting G. J. HEENK, ADYERTENTIËN. KEUKENMEID, KEUKENMEID. Mei 1884. TE HUUR Pander, Kruisstraat, BEGIJNHOF te HAARLEM. De Makelaar A. F. BALABRÉGA. Schachelstraat 38. De inrichting voor Heerenkleeding Geleipoeder.ƒ0.30 ]\i(VUW. IJscrême.0.30 liïAïlw Puddingpoeder 0,15 ,T. Bakmeel.0.25 '{IMIW. Bakpoeder. MOUW. K. VAN EDEN, 26 Anegang 26 Witte en gekleurde Keusen en Beenstukken, Yoeten, Sokken, D oppelgaren Karpetten voor Huiskamers 10 ets. 10 ets. Wederom ontvangen Snijboonen- en Aardappelschilmes. 10 ets. 10 ets. HOF VAN HOLLAND, Op IV». 13.183 i Kruisstraat,I: Lotwi-debietvan P. v. CittertZonen. geledigd te hebbenen reisde naar Amster dam. Ha eenige dagen hier vertoefd te hebbenraakte zijn geld opdoeh hij had intusschen een baantjen als kellner gekre gen. Hij schreef toen naar huis om zijn kleederendie hij had achter gelaten. Zijn ondersdie zeer ongerust waren over het verdwijnen van hun zoontjenwisten nu ook zijn adresdoch inplaats van kleederen te zenden, kwam zijn vader en nam den jeugdigen avonturier weder naar Dussel- dorp mede. Maandagavond, zoo schrijft met uit Drutenis een 19-jarige meisjendat zich van Griesbergen naar huis begaf, op de heide door een onbekend persoon aange rand. Hij vatte haar bij de keel en stopte haar den mond vol zand. Hoewel zij geen verwondingen heeftis haar toestand ern stig. De juBtitie doet onderzoek. Eene dame in den Haag heeft het kind ontvoerd van haar schoonzoon. Woens dagmiddag te 1 uur wachtte de dame het jongsken op aan de gymnastie-sehool in de Riemerstraatterwijl vlak daarbij op de Veenkade een tijtuig met twee paarden wachttewaarin zij met haar kleinzoon stapte. Op last van mevrouw reed de koetsier naar Rotterdam, waar zij met den ontvoerde in het hotel Leygraaf afstapte. Yolgens gerucht moeten zij later van daar per Harwichboot in gezelschap van een bejaard heer naar Engeland zijn vertrokken. Als een hoogst merkwaardige bizon- derheid wordt uit Bolsward medegedeeld dat eene 90-jarige vrouw aldaar, sinds vele jaren stokdoof, verleden weekzonder dat men kan gissen waardoor,plotseling haar gehoor heeft terug gekregenzoodat men thans gewoon sprekendezeer goed door haar kan worden verstaan. Een zonderling proces werd dezer dagen in Missouri (Ver. St.) beslist. Ge- ruimen tijd geleden verdronk een knaap, in tegenwoordigheid van twee speelkame raden die hem konden reddenmaar het niet deden. De vertoornde vader van den jongen liet toen op het graf de namen dier knapen als moordenaars van zijn zoon ver melden. De vaders dier knapen stelden eene rechtsvervolging tegen den man inen deze werd thans tot eene schadevergoeding van 800 dollars veroordeeld. De bliksem is Maandagavond bij een zeer hevig onweder te Nijmegen nabij het Belvedère, ingeslagen in de direktiekeet van een aannemeren richtte daarzonder brand te veroorzakenvrij wat verwoesting aan. In de nabijheid er van stond de tent van Carré met ongeveer 1500 menschen er indie er gelukkig met een schrik af kwamen. Jan Melisuit Onderdendamdie onlangs door het Gerechtshof te Leeuwar den wegens gebrek aan wettig bewijswerd vrijgesproken van de beschuldiging van moord op zijn huishoudster, is te Garn- werd verdronken gevonden. Een drietal knapen van 10 a 12 jaar die in de haven van het Nieuwediep met een vlet aan 't varen warenen niet be dacht waren op den opkomenden sterken vloed met westelijken windgeraakten de haven uit en waren in een oogwenk nit het gezicht verdwenen. De ouders, het ergste vreezendezonden onmiddelijk een blazerschuit ter opsporing uit, en deze had, na eenig zoekenhet geluk de zwervelingen in wanhopenden toestand nabij Wieringen te achterhalen en op te nemen. Te Zeyenbij Assen had een 19- jarig meisjen het ongeluk in een diepen weiwaterput te vallen. Een 84-jarige grij- zaardHarm Kremer genaamdhadon danks zijn hoogen leeftijd, den moed haar na te springen, en slaagde er in haar te redden. Eene brutale poging tot spoorweg- roof wordt uit New-York bericht. Een gewezen politie-agentNugent genaamd had tien dagen lang de gangen nagegaan van den kassier Jefferson Smith, en toen hij wistdat Smith met eene groote som gelds door Hoboken zou komenmet eenige ka meraden een roofplan beraamd. Zij wapen den zich ieder met een stuk looden pijp dat zij in een krant verborgen haddenen vielen Smith daarmee aan in den vollen spoortrein. Hij bood echter een onverwach- ten tegenstanden de dievendie ontdek king vreesdendeden eene stoute poging tot vluchten. Zij sprongen uit den trein, snelden naar een kar die te wachten stond en trachten het paard met de zweep voort te drijven. Doch het dier bleef stokstijf staanhet oponthoud maaktedat de rei zigers, die de vluchtelingen vervolgden hen inhaaldenen de kar werd omsingeld. De roovers losten een paar revolvers, sprongen uit de karen snelden heen maar hunne vervolgers zetten hen na en hadden hen weldra allen gevat. De Lumière electrique maakt gewag van eene nieuwe toepassing van de elek triciteit door een AmerikaanSheridan genaamd uitgevondenen waarop hij ok- trooi heeft gekregen. De uitvinding stelt in staat om aan een ter dood veroordeelden misdadiger de straf te voltrekken zonder hem pijn te veroorzaken. Men plaatst hem namelijk op een geïzoleerden leunstoel, welks beide armen verbonden zijn met de beide polen van een dynamo. Zoodra de veroordeelde gezeten is, brengt de beul hem een elektrieschen schok toeen dade lijk volgt de dood. Op nienw wordt uit New-York een verschrikkelijk spoorweg-ongeluk bericht. Op den Den ver-Rio-Grande-spoorweg stort te een zoogenaamde pleiziertrein van de brug in de Gunnison-rivier. Bij deze ramp moeten 140 personen omgekomen zijn. Een Engelsehman is op een driewie- lige velocipedein een bootwaarvan de raderen in beweging worden gebracht door de veloeipèdehet Kanaal overgestoken van Dover naar Caleis. Twee personen, die zich schuldig gemaakt hebben aan het vervaardigen van valsche toegangskaarten voor de Tentoon stelling te Amsterdamzijn in hechtenis ge nomen, de derde medeplichtige is „afwezig." Aan den Hoek van Holland kregen twee broedersmetselaarstwistdie zoo hoog liep, dat de een met een mes den ander een steek toebrachtaan de gevolgen waarvan hij overleed. Beiden waren ge huwd de dader heeft eene vrouw en twee kinderende vermoorde laat eene weduwe en vijf kinderen achter. Zondagavond omstreeks 10 uur pas seerden eenige personen in tamelijk opge wekte stemming de Gasthuislaan te Rotter dam. Een hunner kwam daarbij in aanra king met d8 winkeldeur van den melkboer v. L.met het gevolg dat het glaswerk daaruit brak en met een hevig geraas naar binnen viel. Doodelijk verschrikt kwam de vrouw des huizes naar buiten en informeer de doch te vergeefsnaar de namen van hendie haar deze schade hadden berok- kenk. Zij ging daarna in huis en werd eenige oogenhlikken later ongesteld. Zij is Dinsdagnacht ten een ure overleden. In de Hendrikslaan te 's Gravenhage werd Donderdagmiddag eene vrouw door haar echtgenoot, toen deze zijne woning binnentrad, dood gevonden. Tusschen de echtgenooten heerschte sedert lang geen goede verstandhouding. 'tLijk is geschouwd en naar het gasthuis vervoerd. Dezer dagen werden door den direk- teur-generaal der Maatschappij tot exploi tatie van Staatsspoorwegenvergezeld van eenige ambtenaren proeven genomen met een elektriesche verlichtingaangebracht op een lokomotief. Op den rit van Kuilen burg naar Utrecht bleek, dat op 250 a 300 meter de weg helder verlicht was. "Wanneer de machine stil stondkonden op 250 meter afstands klein gedrukte letters nog duidelijk gelezen worden. De proeven zullen worden voortgezet. Een ingezetene van Groningendie een lot in de Haarlemsche loterij genomen had, zag dezer dagen de lijst der nummers na, waarop prijzen gevallen waren, en ontdekte tot zijne groote vreugd en ver bazing, dat de hoogste prijseen span Isabella-paarden met rijtuignaar men zegt ter waarde van ongeveer 3000op zijn nummer was gevallen. Opgetogen van geluk spreekt hij met zijn vrienden er over, haalt het lot uit zijne portemonnaielaat het aan hen zien en steekt het vervolgens zoo meent hij weêrin de portemonnaie. Des anderen daags morgens het nummer willende nemenontdekte hij tot zijn groote ontsteltenisdat hel weg isen hoe hij ook zoekt, het is nergens te vinden. Thans heeft hij zich per brief tot het hoofdbestuur der loterij gewend om bij geval het nummer mocht aangeboden wordenden prijs niet terstond aftegeven. Dit verhaal rijmt niet met het berichteenige dagen geleden in de dagbladen te vindendat de bedoelde hoog ste prijs gevallen was op een nommer, dat door een kantoorbediende uit Zwijnsdrecht bij het overvaren, van een dorpsgenoot was gekocht. HAARLEM, 7 Augnstus 1883. Het was een gejoel van belang heden morgen tusschen 7 en 8 uur aan het Sta tionsgebouw alhier. Verschillende troepjes kinderenrecht prettig gestemdkwamen met hunne geleiders het perron op stappen, om daar plaats te nemen in afzonderlijke wagons. De plaats der bestemming was Amsterdam. Aanleiding tot al die vroolijkheid gaf de Vereeniging Door Vermaak tot Nut" die, even als vroegere jaren, ruim 400 leerlingen der kostelooze en tusschenscho- len(en wel de 400 die dit door getrouw schoolbezoek en vlijt waardig waren) be nevens de weezen der verschillende ge zindten uitgenoodigd hadden tot een tochtje naar Amsterdam om Artis te bezoeken. Waarom er geen 800 kinderen waren Ja, ziet U, de Vereeniging Door Vermaak tot Nut" kan om financieele redenen niet verder gaan, en dat is wel jammer, want wij zijn overtuigd dat het getrouw school bezoek door hare feesten meer wordt bevor derd dan door alle mogelijke wettelijke bepalingenen reeds alleen daardoor ver dient die wakkere Vereeniging de onder steuning van alle stadgenootendie éénmaal in een jaar 1,50 over hebben om een groot aantal kinderen een onvergetelijken dag te bezorgen. Of de kinderen genoten hadden bewees de terugkomst heden middag. Tal van moe ders wachtten hun opgetogen kroost op en na een vroolijk „hoezee" voor het wakker Bestuur der Vereeniging en menige harte lijke dankbetuiging van dankbare moeders scheidde men om in alle hoeken der stad te verkondigen dat getrouw schoolbezoek leiden kan tot een prettigen dag. A.s. Woensdagavond zal er geen muziek uitvoering in den Hout worden gegeven. De COLLECTE voor de Scholen met den Bijbel zal D. V. in Haarlem gehouden worden op Vrijdag 17 Augustus 1883. Be Secr. v. h. Comité „Haarlem" (850) J. VAN DER HAVE. Mevrouw KRUSEMAN— BOIS-j SE VAINSchooier sing el 11, zoektj met 1 November eene (851) P. G. Tegen 1 November wordt te Am sterdam eene flinke Keukenmeid gevraagd. Brieven franco bij Wed. J. TAK ZOON, Boekdrukkers, Spuistraat N°. 195, te Amsterdam, onder letter X. (852) GEVRAAGD een voor Winkel- en Kantoor werkzaam heden. Adres Gr. van den BERG, Groote Hoxitstraat 45. (853) TE HUUR gevraagd TiT een HUIS, bevattende IS minstens 6 kamers en tuin, Eigenaars en huurders vlak bij 't Spoor, een net ïïjïïrj HEERENHUIS fjjn~j met 7 kamers, dienstbo- denkamers, tuin en verder van alle gemakken voorzien. Huurprijs 800. Te bevragen met franco brieven onder N° 855, bij DE ERVEN LOOSJES, Boekh. te Haarlem. TE HUUR, van alle gemakken voorzien. Huurprijs ƒ2,— per week. Te bevragen in het Wapen van Bloemendaal", Zijlpoort. (856) aan den Schootersingel2 Bene denhuizen, bevattende 2 kamers, ensuite, groote alkoofkeuken, kel der, slaapplaats voor dienstboden, waterleiding, tuin en verder van alle gemakken voorzien. Huurprijs f 220 per jaar. Verder een Bovenhuis met 3 kamers, alkoof, keuken en ruimen zolder, staande onder de gemeente Schooten, (geen plaatselijke belas ting). Huurprijs ƒ200 'sjaars. Te bevragen aan het bureau van dit blad. (857) an perceelendie op dien datum eene Woning vrij krijgen of mochten willen verlaten, worden verzocht opgave te doen van stand en huurprijs onder N°. 854, bij De Erven Loosjes, Boekhandel, te Haarlem. groote collectie Reps, Damast, Cretonne, Nanking, Saai, etc. voor LEDIKANTS- en OVERGORDIJNEN aan het VERKOOPING ten overstaan van den deurwaarder A. GLASER, op Donderdag 16 Augustus '83, ten 10 uur, van twee GOED ONDERHOUDEN waarbij de goederen van wijlen Mej. TOUSSAINT, op de aanplakbilletten en in de latere advertentiön uitvoe rig omschreven. gjBp- Woensdag 15 Aug. kijkdag. uitsluitend voor Kantoorkleeden. PANDER, Kruisstraat. van Schachelstraat 6 naar van TAILLEUR. (862) VERHUISD op Woensdag 8 Augustus van de Ridderstraat 6 naar de St. Ursulasteeg 9. Blijft zich beleefd aanbevelen. bij Damstraat 20. (861) (in kleuren). (864) de zoo gunstig bekende als: HAMSTRAAT 18. Goederen voor publieke verkoopingen worden aangenomen in het Verkooplokoal Warmoesstraat 27, bij den geadmiteerden en beëedigden Makelaar N. D. DE LEUR, die zich aanbeveelt voor alle taxatiën en publieke veilingen van roerende goederen. (8671 trok een Zadelmakersknecht, de 2e Prijs der Woerdensehe-Paar- denloterij zijnde: l Elegant in buitengewoon sterke kwaliteit. Prachtig Zomerrijtuig.

Haarlemsch Advertentieblad | 1883 | | pagina 3