LOOPMEISJE. Tegen flink loon advertentien. Dienstbode DAGMEISJE Eene Piano-Onderwijzeres, JOXGEM. H. BRÜEKMEI.JER, Yeerstraat knappe JONGEN. A. F. KREMER knappe JONGEN. Ter overname A. FRANSMAN, lustrnmentaal MIMK-ONMWIJS. Eene broeische KIP Een huzaar sedert eenige dagen te 's Hage vermist, werd gisteren opgevangen en naar de hoofdwacht overgebracht. Hij wist echter uit te breken en bij zijne dul cinea in de Bagij nestraat te komen. Ook daar werd hij door patrouille en politie achtervolgd. In politiek vluchte hij op een dak en bracht daar den nacht door. Heden ochtend begaf hij zich vrij willig in arrest. Een noodlottige brand brak Woens dagmorgen vroeg te Londen uit in de herberg The Bellin Old Bailey. Drie jonge vrouwen de zuster van den eigenaar en twee buffetjuffrouwenkwamen om het leven. Een paar letterzetters, die te half twee van hun werk terugkeerden, ontdekten bij het voorbijkomen, dat het achterge deelte van de oude herberg in brand stond en zij waarschuwden onmiddelijk de politie en de brandweer. Een oogenblik later kwam uit een over dekte zijgang de eigenaar, buiten zich- zelven van ontsteltenis. Hij was laat thuis gekomen en nog niet te bed gegaantoen hij den brand ontdekte. Onmiddelijk waar schuwde hij de drie vrouwen, die op de bovenverdieping sliepen, en snelde naar beneden. Daar bemerkte hijdat de vrouwen hem niet gevolgd waren. Zij bleven een oogenblik achter, om eenige noodige klee- dingstukken aan te trekken, en iu dat korte oogenblik hadden de vlammen haar den uitweg afgesneden. De brand ver spreidde zich met groote snelheid door het oude uitgedroogde huisen de spoedig aan gerukte spuiten vermochten niet veel er tegen. De drie ongelukkige vrouwen zag men nu weldra voor een der vensters op de tweede verdieping verschijnen. Maar het bleek onmogelijk haar te redden. Er was een brandladder bij de handlang genoeg om het venster te bereikendoch zij was stevig met kettingen en sloten vastgemaakt eneen onvergeeflij ke omstandigheidde sleutel was niet bij de hand. Het bleek onmogelijk de vrouwen over de daken te bereikenen alle verdere pogingen tot red ding werden mede verijdeld door den bouw vau het oude huis. Zoo moeBt men de ongelukkige vrouwen aan haar lot overlaten. Het duurde niet lang of zij verdwenen van het venster en later werden zij treurig verbrand terugge vonden. Men slaagde er in, de omstaande hui zen nagenoeg geheel voor de vlammen te bewaren. Campi, de geheimzinnige moorde naar, die door het gerechtshof te Parijs ter dood veroordeeld werdzonder dat men zijn waren naam wist, blijft bij zijn stil zwijgen volharden. Het is nog niet zeker of de voltrekking van het vonnis zal plaats hebben en wanneer. Zijn verdediger hoopt nog altijdgratie voor hem te verwerven. Intusschen moeten er aan de prefectuur van politie te Parijs niet minder dan 15,000 (een treurig cijfer) aanvragen voor het bijwonen van Campi's terechtstelling in gekomen zijn. Men meldt uit Haarlemmermeer: In den laatsten tijd hoorde men veel dat hier en daar des nachts kippen werden gestolen, maar om den dief te betrappen was voorzeker geen gemakkelijke zaak voor de politiedaar deze gemeente zoo uitge strekt is. In den nacht van 21 op 22 dezer had men dan wederom goedgevonden het nieuw gezette kippenhokgoed geslotenbij den landbouwer Jansennabij de Lijnden al hier, eens na te zien, en daaruit door afbreking van planken 4 kippen mede te nemen, doch toevallig heeft de dief bij het bukken zijn sigarenkoker uit zijn zak laten vallen, waarin briefjes zaten, waaruit bleekwien die koker toebehoorde 's mor gens werd die sigarenkoker bij het kip penhok gevondenen des avonds werd de vermoedelijke dader, een jongeling van twintig jaar, door den gemeente-Veld- wachter aangehoudenen 's nachts voor den burgemeester gebrachtdeze verhoorde den vermoedelijken dader, die eerst ont kende eigenaar van den gevonden sigaren koker te zijndoch nadat hij eenige uren alleen onder het raadhuis had doorgebracht, bekende hij bij een tweede verhoor oot moedig den diefstal eu erkende ook den gevonden sigarenkoker als den zijnen. Hij werd naar het huis van arrest over gebracht. Te Sauges, in Zwitserlandis weer een vergadering van het »Verlossingsleger« door de politie opgeheven. De gendarmes braken de deur open, trokken met ge trokken sabel binnen en namen de deel nemers aan de godsdienstoefening, toen deze weigerden uiteen te gaan, allen in hechtenis. Te Mannheim stond dezer dagen een 26-jarige vrouw terecht, die haren man den hals had afgesneden. Zij hield vol, dat zij dit op zijn eigen verzoek had ge daan, (iets dergelijks dus als de moord van Slotboomin de Kalfjeslaanaan ieder Amsterdammer welbekend.) Het gezin was zeer achteruitgegaan. De manvroeger vlijtig eu sterkwas ziekelijk geworden, zoodat hij niet meer werken kon en de vrouw was in den laatsten tijd aan den drank verslaafd. Eindelijk, nadat zij heel wat ellende- hadden uitgestaan vond de vrouw op zekeren nacht haar man met ontblooten hals zitten en een scheermes in de hand, waarmee hij haar verzocht hem den hals af te snijden. Na eerst ge weigerd te hebben, had de vrouw, die in een voortdurende roes verkeerdehem een snee toegebracht, en later, toen de wond niet voldoende bleek, gaf zij hem nog een tweede die doodelijk was. Uit allerlei gegevens bleekdat de be schuldigde waarheid sprak, en de recht bank veroordeelde het treurige slachtoffer van den drank, dat in koelen bloede een dergelijke misdaad kon plegentot de zwaarste straf welke zij in dat geval kon opleggen5 jaren gevangenisstraf. De voor zitter verklaarde te betreuren, dat het vonnis niet strenger kon zijn. Een merkwaardig geschenk werd dezer dagen aan den Burgemeester van Weenen ter hand gesteld. Een kruier gaf hem namelijk twee verzegelde pakjes. Bij het eene, dat ƒ100,000 in bankpapier bevatte, was een brief, waarin den Bur gemeester verzocht werd, dit geld zoo spoedig mogelijk te besteden voor een lief dadige instelling, welke hij hetnoodigst oordeelde voor de stad. Aan het andere pakje was een doorge scheurd visitekaartje vastgemaakt. Dit pakje moet de Burgemeester ongeopend bewaren tot 1890, en het dan ter hand stellen aan den persoon die hem het ont brekende gedeelte van het kaartje zal ver- toonen. Eischt niemand het pakje aldus opdan is de inhoud ook bestemd voor de te stichten liefdadige instelling. Sarah Bernhardtdie heden Zater dag de 92e maal te Parijs de 'Dame aux Camélias speelt, denkt dit stuk tot den lOen Mei te geven en dan dien avond met Macbeth te beginnen, waarvan de repe tities reeds sedert een paar weken dagelijks plaats hebben. De vertaling is van Richepin en geeftvoor zooveel mogelijkletterlijk het oorspronkelijke terug. In het eind van Juni zal Sarah met den Macbeth naar Londen gaan, en in begin Juni voor vier dagen naar Brussel met de Dame aux Caméliasandere reizen denkt zij dit jaar niet te maken. In September speelt zij te Parijs een nieuw stuk van Sardoudat reeds geheel gereed is, doch nog geen titel heeft. Zij blijft spelen in het theatre de la Porte St Martindat zij eerst had willen koopen en zelf exploiteeren, maar van welk plan zij echter is teruggekomen om een contract te sluiten met den impressario Mayer voor negen jarendat partijen echter na vijf jaar kunnen doen eindigen. De voornaamste bepalingen van dit contract zijndat Sarah zich verbindt minstens 200 maal per jaar te spelentegen eene vergoeding van 1500 francs per avond te Parijs2500 francs op reisen 4000 francs in Amerika. Haar zoon, Maurice Bernhardt, zal onder den eenen of anderen titel aan de administratie van het theatre verbonden worden. Op het Zwartewater was inde laatste dagen de waterstand zoo laag, dat er tusschen Zwolle en Zwartsluis meer dan 300 vaartuigen gelijktijdig aan den grond zaten. Thans is het water een weinig gerezen Te Eindhoven had Vrijdag een treurig ongeval plaats in de wolspinner ij van de firma Van der Velden. Terwijl een vader met zijn 13-jarigen zoon te zamen aan het werk warenwerd de laatste door den riem der machine aangegrepen en eenige keeren rondgesleurd. Toen men de hoofd-machine tot staan hadwas de ongelukkige knaap reeds een lijk. Te Port Said heeft een groote brand de helft van de Arabieren-wijk in de asch gelegd. Vier duizend Arabieren zijn hier door van onderkomen beroofd. Indertijd is gemelddat de Heer Johs. Gramser, te Beuningen bij Nijmegen, een prachtigen konings-arend had geschoten. Het fraaie dier had buiten dien nog deze merkwaardige bijzonderheid, dat het een grauw witten staart had, hetgeen tot de groote uitzonderingen moet behooren. De Heer L. Michels, te Brusselheeft thans dezen vogel opgezet en hem daarvoor naar de natuur in een aanvallende houding geplaatst. De wijze van uitvoering moet, allen lof verdienen. Dezer dagen overleed de soliedste man der Amsterdamsche Beurs, namelijk de schoenpoester Jan Iserief. Gedurende omstreeks 40 jaren heeft hij trouw en eerlijk het schoeisel zijner Beurs-abonné's van het stof ontdaan, alvorens zij den Mammon-tempel binnentradenen in dien tijd menigeen bij de poging om het andere „stof" machtig te wordenzien vallen hopeloos zien vallentot zelfs beneden zijn schoenenbak. Hij zelf bleef onder al de wisselvalligheden der fortuinonder zon neschijn en onweervlagendezelfdewei nig rijker, maar ook niet armer. Wie echter kon als hij met rechmatige fierheid uitroepen. „Leelijke kwajongen (een con- current-schoenpoester)wat doe je hierik sta hier reeds meer dan 40 jarenen geen menschkijkdie dat van me zeggen kan!' En nu. Jan is niet meer, doch zijn „zaak" ging gelukkig niet met hem mede Emanuel Peper zal ze voor eigen rekening voortzetten. „Langs den meer en meer gebruikelijken weg", als een man dus, die op de hoogte is van zijn tijdverzocht hij den Beursbezoekers in eene circulaire om de gunst, door Jan genoten, en be loofde eene prompte en nette bediening. Moge ook hij bestand wezen tegen de verleiding en zich evenals Jan houden aan zijn schoenenbak. Tusschen den bakker en den kwartier meester vau het stoomschip Schiedam ontstond zaterdag middag in dePlancius- straat te Amsterdam twist. Laatstgenoemde gaf zijn tegenstander met een steen een zóó hevigen slag op het hoofd, dat hij in levensgevaarlijken toestand naar de boot werd gebracht. De dader is in handen der politie overgeleverd. HAARLEM29 April 1884. Z. M. heeft den heer J. H. van Oijen veearts alhierbenoemd tot plaatsvervan ger van den districts-veeartswien Alk maar als standplaats is aangewezen. In den nacht van Zondag op Maan dag is eene felle binnenbrand uitgebroken in het achterhuis vau perceel n° 118 in de Groote Houtstraat alhierbewoond door Mevr. de Wed. J. P. Bauingardt ver moedelijk ontstaan door een defect van den schoorsteen op den turfzolderdeze zolder benevens twee daaronder gelegen kamers zijn geheel uitgebrand. Een aantal spuiten hebben water gegeven en ten 1 '/2 uur was het gevaar voor uitbreiding geweken en de brand gebluscht. Alles was tegen brandschade verzekerd. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 26 April 1884 in de Gouden Leeuw, te Haarlem. N°. 1. Woonhuis en Erve met Boekdrukkerij, Spaarne 94zwart en rood9500 Mr. Th. de Haan Hugenholtz. N°. 2. Huis en Erve met TuinHooimarkt 16, 4900, G. van Abs. N°. 3. Winkelhuis en Erve, K. Zijlstraat 16. N°. 4. Pakhuis en Erve achter het voorgaande. N°. 3 en 4 te zamen f 7425 H. C. Tombergh qq. N°. 5. Pakhuis en Erve, Raaks 30, ƒ4600, P. Hoogeveen. N°. 6. Huis en Erve met TuinSchootersingel 89Bf 5005opgehouden. N°. 7. Huis en Erve met TuinSchootersingel naast het voorgaande, ƒ5005 opgeh. N°. 8. Huis en Erve met Tuin, Wilsonsplein 3, 4400, H. Verkes Wz. VERGADERING van den Raad der Gemeente Haarlem op WOENSDAG den 30 April 1884, des namiddags ten een ure. De volgende stukken en punten zul len aan de orde gesteld worden: 1. Miss. Ged. Staten goedk. besluit straat Leidsche vaart. 2. Voorstel B. en W. brug Vrouwenhek. 3. Id. id. beheer den Hout en de plantsoenen. 4. Id. id. kiosk N. Z. H. Stoomtrammaatschappij 5. Benoeming ambtenaar Burgerl. Stand. 6. Miss. B. en W. voordrachten onder wijzers scholen C en B. 7. Id. id. id. onderwijzeressen scholen C en B. 8. Voorstel B. en W. leerares en onder wijzeres Gymnastiek. 9. Benoeming Commissiën van onderzoek en loting voor de schutterij 10. Rapport B. en W. rekest landbou- wersvereeniging Wildervank levering compostmest. 11. Voorstel id. verordeningen school geld hooger en middelbaar onderwijs. 12. Rapport Comm. finantien af- en over schrijving Burgerl. Armbestuur. 13. Id. id. rekening gildegoederen. 14. Id. id. id. Elis. gasthuis. 15. Id. id. id. Barbaragasthuis. 16. Id. id. verorden, rek. A. Perrin. 17. Rekest A. J. van Eyndhoven melk inrichting. 18. Id. A. A. Sprenger, bestrating straat C Leidsche vaart. 19. Id. ingezetenen, ongerief gasfabriek. 20. Verslag eener enquête betreffende de Gemeentereiniging te Rotterdam. 21. Verslagen Instellingen. Gevraagd om dadelijk in dienst' te tredeneene R. C. liefst niet beneden de 23 jaar. Brieven franco onder N°. 652 bij de uitgevers dezes. Er biedt zich aan een BURGER MEISJE, R.C., 17 jaar oud, liefst als Tweede Werk meid zij is ook bekend met het opdoen der wasch. Brieven franco, N°. 653, bij de uitgevers dezes. Terstond gevraagd: een knap Loopmeisje, weekloon 2,50. (654) A. VAN DER LAAN. Terstond een gevraagdniet beneden de 16 jaar van de P. G. Adres in persoon Groot Heiligland N°. 37. (655) in het bezit eener aanbeveling van de Maatsch. t. Bev. der Toonkunst, wenschte nog eenige leerlingen aan hare leiding te zien toevertrouwd. Brieven franco onder N°. 656, aan het bureau van dit blad. Voor een netten winkel vraagt men een fatsoenlijke Te bevragen bij de uitgevers. gevraagd een SMIDSKNECHT bekwaam in 't werkof een Hinken AANKOMELING- Adres: P. A. KRUIJER, (658) Hoogstraat 10. vraagt een Een fatsoenlijk JONGMENSCH, veel tijd disponibel hebbende, wenschte die met Hollandsch, Fransch of Engelsch Copieëor- werk te besteden. Aanbiedingen franco, onder N°. 660, bij de uitgevers dezes. vraagt een Een JONGMENSCH, enkele uren beschikbaar hebbende, wenBcht die gaarne te besteden tot het bijhouden van Boeken of Schrijfwerk. Brieven 438, aan het Advertentie-Bureau van P. VAN CITTERT ZONEN. (662) aangeboden, de huur van een HUIS met TUIN, aan den Schootersingel! N°. 49, bevattende 6 kamers en verder alle gemakken. Huurprijs 450 's jaars. Te bevragen bij den bewoner. SCHOEN- en LAARZENMAKER, vraagt ten spoedigste een nette JONGEN. Gortesteeg N°. 17boven Een sinds jaren gevestigde muziek onderwijzer hier ter stede, beveelt zich beleefdelijk aantot het geven van grondig onderwijs voor Piano, Zang, Viool en Vio loncel. Franco brievenN°. 665, aan de uitgevers van dit blad. GEVRAAGD groot soort. Adres: Jansmeg 43.

Haarlemsch Advertentieblad | 1884 | | pagina 3