DIENSTBODE DAGMEISJE. KEUKENMEID. Gevraagd Varkensslagerij. JONGELING, AD VERTENTIEN DAGMEISJE. Dienstbode, DAGMEISJE. Wordt gevraagd Wordt gevraagd MEISJE, LOOEGIETERSKNECHT Eene jonge Dame II.II. Bloemisten en anderen. Na de verwerping van dit amendement heeft de oppositie alle overigedoor haar voorgesteldingetrokken. Zondag om half drie hielden te Brus sel de liberalen een nieuwe, kolossale en zeer ordelijke manifestatie tegen de school wet. Eene groote menigte was uitgeloopen om het schouwspel te zien. Men schat het aantal manifestanten op een kleine 100.000. Na een adres aan het koninklijk paleis te hebben afgegevenverstrooide men zich in goede orde onder den kreet: «Levede Koning Onder den titel parlementaire sla- pers« bevat het Londensch conservatieve weekblad St. Stephens Review het volgende Gedurende de zittingen van het Parle ment te slapen is eene kunst, die men niet in een paar dagen kan aanleeren of zonder moeite kan uitoefenen. Nochthans zijn er ledenwelke haar volkomen meester zijn: Sir Robert Peel en Lord Randalph Churchil mogen zich daarop beroemen. Zij verkeeren in het land der droomen als zij hunne armen maar kruisen. De PremierGladstoneis geen geregeld slapermaar ook hij werd nog dezer dagen slapend op een bank in de colonnade aan getroffen. Beresford Hope sluimert in zoodra hij de eene hand maar op de andere legten een zoete glimlach licht dan over zijn breed gelaat verspreid. De afgevaar digde voor Budport dommelt altijd maar half in, en houdt één oog open. Wanneer men sir Stafford Northcote ziet met de armen over de borst gevouwen als een boetvaardige maagd, dsn weet ieder dat de leidsman der conservatieven zich in Morpheus' macht bevindten dit weet men ook als men bij den vertegenwoor diger van Warwickshire diens Indischen foulard over de linkerknie ziet liggendan rust de laatste der Newdegates uit. De aanhangers van Parnell en de radi calen maken in hun slaap veel gedruisch maar als des heeren Biggers geest ophoudt met na te denken over het onrecht Ierland aangedaandan meenen zijdie zich in zijn nabijheid bevindendat eene knorrende kudde varken naar de markt gedreven wordt en vol schrik ontwaken zij uit hunne eigene, zoo onzacht gestoorde sluimering. De verwachting omtrent de uitvin ding betreffende het gelijktijdig telefo- neeren en telegrafeeren langs een enkelen draad, schijnen te hoog gespannen te zijn geweest. Nog altijd zijn de proefnemingen niet zoo goed gelukt dat men zonder vrees Voor stoornis het telefoonnet dezer stad met dat van Haarlem of Zaandam door middel van de Rijksdraden heeft kunnen verbinden. In de praktijk ontmoet het systeem bezwarendie des te grooter zijn omdat de geabonneerden der telefoonmaat schappij aan lofwaardig snelle bediening gewoon zijn geraakt. Ook zijn de zooveel sterker batterijen welke het Rijk met het oog op de bedoelde proeven in dienst heeft moeten stellen, in andere opzichten zeer hinderlijk. Tot overmaat v.an ramp heeft dezer dagen de bliksem de toestellen beschadigd, welke voor de proeven aan het hoofdtelegraaf kantoor te Amsterdam waren opgesteld. Ook in het geboorteland van den uit vinder, in België, voldoet de zaak niet aan de verwachting. In een tapperij te Neustettin kwam dezer dagen een smidsknecht een glaasje brandewijn drinken, toen plotseling zijn kleederen in lichte laaie stonden. Men bluschte hem spoedig, maar de man had zulke zware brandwonden bekomen, dat hij weldra overleed. Een leerling is gevat onder verdekking van de kleederen van den smid in brand gestoken te hebben. Hij bekende dat hij hemvoor de grapmet spiritus begoten heeftmaar hij ontkende hem met een lucifer in brand te hebben gestoken. De verontwaardiging tegen den leerling is algemeen en het had weinig gesoheeld of zij had zich in volksongere geldheden lucht gegeven. Men schrijft uit Eibergen Het jachtveld in deze streken is dit jaar goed bezet met hazen en patrijzeneen goed vooruitzicht voor de heeren die hier uit alle oorden van 'tland eenige dagen komen jagen en voor het consent om in de heerlijkheid Borculo te mogen jagen eenige tientjes over hebben. Het begint hier met het wild te gaan als in de visschersdorpen met de visch. men mag zich verheugen in het genot dat een ander zal smaken die ze op tafel ziet verschijnen. Wij moeten ons tevreden stel len met een enkel stroopershaasjeom zelf te eten. Patrijzen krijgt niemand meer op tafeldie zijn weken vooruit al besproken in de winkels om als cadeautjes weg te sturen, waarvoor te zijner tijd een kabel jauw of ander zeeproduct onze tafels komt verrassen. Voor de kleine boerderijen langs den heikant is het wild eene ware plaag. Kool rapenboonenklaver en ander groen wor den afgeknaagd en de menschen moeten het maar rustig aanzien. De veldwachters schijnen bij instinct te weten waar een geweer geladen wordt om zoo'n ongenoode gast af te wachten, één-tweemaal mag het gelukkende derde: „onthoud je dag! hier't geweeren onze schutter gaat een paar dagen in de doos met verlies van 't geweer op de koop toe. De zittingen van het kantongerecht zijn doorgaans voor de helft aan jachtdelicten en de andere helft aan drankwetsover tredingen gewijd. Naar men ons mededeelt, verkeert het meisje uit 's Bosch, dat onlangs te Breda door een adelijk heer is geschaakt, in een toestand van krankzinnigheid. Bij dit bericht, roept men onwillekeurig het woord: Ellendeling! Door de correctioneele rechtbank te Assen is behandeld de zaak van de vrouw van A. Koops te Assenbeschuldigd van zonder vergunning te hebben, sterken drank te hebben getapt, en van zich tegen de politie te hebben verzet. Gelijk men weetwerd Koops verdacht gehouden van te tappen, doch kon de politie hem niet op de daad betrappen. Daarom werd een rijksveldwachter uit Smildedaar hij alle veldwachters te As sen kende, en in burgerkleedinggekleed naar het huis van K. gezondendie een borrel eischte, bekwam en daarvoor betaalde, hetgeen werd aangenomen, waarop de veldwachter zich bekend maakte en aan K. verklaarde, dat hij procesver baal opmaken zou. Bij deze gelegen heid had er door de vrouw verzet tegen den rijksveldwachter plaats, diedeflesch met jenever in beslag wilde nemen. De heer mr. A. H. ten Oever trad als verdediger van de vrouw op en noemde de wijze, waarop de overtreding gecon stateerd was, een Jezuietenstreek. De heer officier van justitie kwam te gen deze qualificatie op en zeide dat de wetsovertreding van het tappen zonder vergunning zeer veel plaats had en zeer moeielijk te betrappen viel, daarwanneer een veldwachter in uniform de geheime tapperij binnentrad, aan dezen natuurlijk geen sterke drank getapt werddat daarom deze overtreding niet kon geconstateerd worden dan op de wijze als nu had plaats gehaddat hij dan ook deze wijze van constateeren bevolen had en daarvan alle verantwoordelijkheid op zich nam. De eisch is G weken cel. Een boschwachter van het bosch van Vincennes, die stokdoof wasis dezer dagen op treurige wijze om het leven ge komen. Hij werdtoen hij 's avonds op de vestingwerken wandeldedoor een schild wacht aangeroepen, en toen hij na de derde waarschuwing geen antwoord gaf, doodgeschoten. Gisteren had in de stroo-cartonfabriek te Leeuwardenj een vrij ernstig ongeluk plaats. Een der daar werkzame jongens ontslootvóór dat de stoom was ontsnapt een der toestellen waarin het stroo wordt gekookt en draaide daartoe de schroeven loswaarmede het kooktoestel is bevestigd. Eensklaps vloog nu met een hevigen slag het ijzeren deksel in de hoogte en wel tegen het gelaat van den onvoorzichtigen jongen en daarna tegen het dak. De jongen bekwam ernstige brandwonden aan het hoofd en zal misschien het linkeroog moeten missen. Yoor eenigen tijd ondernam een En- gelsch operagezelschap een kunstreis door Indië en Australië. Maar het waagstuk had ean zeer treurigen afloop voor de leden. De eerste zangeres is nu kamermeisje in een heitelde heldentenor is knecht bij een dierentemmer, en tot welk beroep de min dere grootheden van het gezelschap hun toevlucht moesten nemenis niet bekend. In de voorgaande week vervoegde zich ten hnize van een broodbakker te Leiden een fatsoenlijk gekleed jongmensch, met een brief voor den bewoner. Daar de bakker en diens vrouw niet te hnis waren werd hij in eene der kamers gelaten, in gezelschap van de winkeljuffrouw. Laats- genoemde in den winkel moetende helpen bleef het jonge mensch eenige oogenblik- ken alleenwaarna hij op eenmaal ver trok, zeggende over een uur te zullen wederkeeren. Hieraan gaf hij echter geen gevolg, waarna de juffrouw, tehuis komende, ontdekte dat haar gouden horologe en dito ketting ontvreemd waren. Volgens het signalement van den persoonbegreep zij met een bij haar bekend zijnde slecht sujet te doen te hebbennamelijk zekeren H. Boumavan Hillegom. Nadat de politie van een en ander kennis bekomen had, gelukte het haar de ontvreemde voorwer pen die reeds verkocht warenin beslag te nemen. Bouma (die zich bij het ver- koopen dezer voorwerpen Wagner genoemd had) had de gemeente reeds verlaten. Gisteren echter is hij door de politie te Leiden aangehouden, juist toen hij die gemeente weder was binnen gekomen. Hij bekende het misdrijf te hebben gepleegd. Terwijl de vreemdelingen zoo schrijft de Haagsche correspondent der Zutf. Ct. in groote drommen hier ko men om van de schoone natuur te profi- teerengaan honderden Hagenaars de boorden van Rijn, Moezel of Donau op zoeken. Zelfs onder de lagere standen begint het reizen naar den vreemde in trek te komen. Dezer dagen miste ik bij een mijner vrienden den gewonen huis knecht. ZEd. was met zijne familie voor drie weken op reis naar Duitschland gegaan. HAARLEM, Z September 1884. De verjaardag van het kroonprin sesje werd Zondag herdacht door het uit steken der vlaggen van openbare en parti culiere gebouwen. De aangekondigde parade kon echter wegens het ongunstige weder niet plaats vinden. Gisteren heeft door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem de inwijding plaats gehad van de nieuwe parochiale jongens school aan de gedempte Oude Gracht al hier, welke plechtigheid door het Hoog waardig kapittel, de leden der Commissie voor de scholen, het Kerkbestuur en de leerlingen werd bijgewoond. Het schoolge bouw, met zijn uitstekend schoonen Go- thischen gevel, naar eene teekening van den Amsterdamschen architect Cuypers, was bij deze gelegenheid met vlaggen, bloemen en opschriften keurig versierd. Gisteren namiddag is de 39-jarige timmerman V. alhier gevallen van eene 26 meter hoogen steiger aan de in aanbouw zijnde R. C. Kerk aan het Spaarne, en op een hoop steenen terecht gekomen, waar bij zijn linkerbeen is gebroken en zijn hoofd verwond. Hij is per brancard naar het St. Elisabeth's-Gasthnis overgebracht. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 30 Aug. 1884 in de Gouden Leeuw, te Haarlem. N°. 1. Een Woon-en Winkelhuis metsmederij, van Marumstraat 59 zwart en rood, ƒ2955 opgehouden. 2. Een Winkelhuis en Erve met Tuin, Kruisweg 35, 8000, J. Mok. n 3. Een Huis en Erve, Delfstraat 11, ƒ1650. h 4. Id. id. naast het voorg. 13, 1635. 5. Id. id. naast het voorg. 15, 1630. 6. Id. id. naast liet voorg. 17, /'1625. No, 3—6 H. C. Tomeergh qq. 7. Id. id. id, 19, 1625, G. F.Evelein. u 8. Id.id.id.21,ƒ1605,H.C.ToMBERGHqq. 9. Id. id. id. 23, ƒ1600, ld. 10. ld. id. id. 25, 1575, D. A. Bjraaken- bürg jr. h 11. Id. id. id. 27, ƒ1575,H.C.ToMBEEGHqq. 12. ld.id.id.29,ƒ1575, id. 13. Id. id.id. 31, ƒ1525, id. 14. Id. id. id. 33, ƒ1525, B. H. A. Kösteks. 15. Id. id.id.35, ƒ1525,H.C.ToMBEKGiiqq. u 16. Id. id.id. 37, ƒ1500, id. u 17- Id. id. id. 39, ƒ1400, id. 18. Huis en Erve, Ged. Zijdgracht 14, 2500, opgehouden. 19. Huis en Erve met Tuintje, naast het voorgaande 16. 20. Id. id. id. 18. No. 19 en 20 2545, C. J. Kkoese. 21. Huis en Erve, Lange Raamstraat 50. 22. Id. id. naast het voorgaande 48«. 23. Id. id. id. 48b. No. 21-23, 3040, S. Cohen. 24. Huis en Erve met Tuin, Groendaal- steeg 14 zwart en rood, 2530, H. C. Tombergh qq, «25. Huis en Erve, Nobelstraat 10, ƒ770, A. v. n. Linden qq. DERTIGSTE MUZIEKUITVOERING in den Hout, op Woensdag den 3 Sept. 1884, des avonds van 7 M10 uurdoor het Stedelijk Muziekkorps van Haarlemonder directie van den Heer M. H. Muller, Kapelmeester. PROGRAMMA. 1Marsch uit Faust,Gounod. 2. Ouverture Le Droit du Seigneur. vanWeiinghen. 3. FantaisieLa BohémienneBalfe. 4. Paraphrase die ParaphraseKesvadba. 5. Potpourri: ZampaRèrold. 6. Ouverture: La RenaissanceNihoul 7. Pauline. Walzer. Labïizhj. 8. Potpourri MusicaleSc/ireiner. Haaeleh, 27 Augustus 1884. Heden nacht overleed plotseling tot mijne diepe droefheid, mijne ge liefde echtgenoote S. G. STOLP EZERMAN, in den ouderdom van 37 jaren. W. STOLP. Eenige Voor de blijken van deelneming, mijmijne kinderen en behuwdkin- deren betoond, bij het overlijden van mijne echtgenoote C. D. RADEMAKERbetuig ikook namens hen, hartelijken dank. Haarlem, mrir 1 September 1884. iiJLl Wordt gevraagd een fatsoenlijk Adres: Wagenweg N°, 9. (446)j Mevronw Wed. C. AVIS Cz., Nieuwe Gracht N°. 92 vraagt met November eene bekwame Spreekuur: 'savonds 8 uur. Loon 100 buiten verval en wasohgeld. (447) Men vraagt tegen 1° November, eene R. C. goed kunnende koken en huiswerk verrichten en van goede getuigen voorzien. Brieven franco N°. 450, aan het bureau van dit blad. Wordt gevraagd een AdresWilhelminastraat 58. (453) eene knappe WERKVROUW, 2 dagen vast per week. Adres: Groote Houtstraat 31. eene nette DIENSTBODE P. G.die goed koken en net huis werk verrichten kan. Loon naar bekwaamheid. Zich te vervoegen in persoon, 's aTonds van 810 uur Rothuizen N°. 2. (448) Een net en zindelijk van omstreeks 14 jaar gevraagd. Zich te vervoegenBarteljorisstr. 8. Een bekwaam kan geplaatst worden bij J. LASSCHDIT, Gierstraat 60. (455) een JONGMENSCH, van 16 a 17 jaar, die genegen is tegen genot van voorloopig klein salaris in een Sigarenmagazijn te worden opgeleid. Franco brieven worden ingewacht onder letter S, bij den boekhandelaar J. J. C. MUNK, te Haarlem. (452) Gevraagd eene en een AdresGr. Houtstraat 132. (449) Wordt gevraagd een flinke JONGEN. (456) Adres: Korte Begijnestraat 7. zoekt 2 of 3 anderen, om zich samen door privaatonderwijs te bekwamen in de vakken van 't L. O. Adres onder N°. 457, aan het bureau van dit blad. IEMANDbekend met moderne talen, met administratieeene nette hand schrijvende en voorzien van goede getuigen, wenseht plaatsing. Franco brieven onder N°. 458, aan het bureau van dit blad. Men vraagt in een netten winkel in Haarlemeen fatsoenlijk R. C. niet heneden 14 jaar. Franco brieven onder N9. 459, aan het bureau van dit blad.

Haarlemsch Advertentieblad | 1884 | | pagina 3