BOUWTERREIN School voor Bejaarden. „ZAETGGEITOT". Gevraagd te Haarlem, Werk-Tweede Meid IEMAND, Verloren: nieuwe leerlingen meisje, Jongste Bediende. TE HUUR TE HAARLEM ADVERTENTIEN. Eemonstrantsch Zangkoor, AANNEMING Dienstbode, DIENSTMEISJE, Eene fatsoenlijke Dienstbode KINDERMEISJE, Werkmeid. Verschillende Dienstboden Eene flinke JUFVROUW, TB HUUR De politie te Assen houdt zich met de zaak onledig. Nadat door samenloop van omstan digheden de bestaande afdeeling van het Alg. Ned. Werkliedenverbond te Dordrecht was ontbonden, werd door eenige leden eene nieuwe afdeeling gevormd, welke gisteren avond hare eerste vergadering hield. Daarin werd bepaald dat de vereeniging voortaan den naam zal dragen van Plicht voor allen" Tevens werd besloten dat tot de ver eeniging geene personen als lid zullen worden toegelatenof zij moeten lid zijn der Alg. Dordrechtsche Werkliedenver- eeniging Vooruitgang door beschaving terwijl leden van den Soeiaal-democrati- schen bond ten strengste zullen geweerd worden. Ten dien einde is er eene com missie van 4 leden benoemddie de aan vragen om toelating tot de vereeniging nauwkeurig zal moeten onderzoeken. L. 1. Dinsdag tegen den avond is te Lichtenvoorde de voerman Y. E. onder zijne met zand beladen kar geraakt en onmiddellijk als lijk opgenomen. De oor zaak is misbruik van sterken drank. Door de Belgische regering is aan de onze uitgeleverd de persoon van De K. uit Arnhemvoortvluchtig bankroetier. Hij werd onmiddelijk door de Rijkspolitie naar Arnhem vervoerd, om ter beschik king van den officier van justitie aldaar te worden gesteld. Er komt nu ook een bergspoorweg van Assmanshausen naar het Niederwald en op den berg van het Jachtslot naar het gedenkteeken de »Germania«. In het voorjaar wordt die spoorweg geopend. Reizigers in den Rijnstreek zullen dan den berg uit Assmanshausen op- en naar Rüdesheim af kunnen stoomen. In de menagerie van Sanger te Mar gate (Eng. gr. Kent) is dezer dagen een wildgeworden tijgerin door den houten scheidingswand heen ingebroken in het hok naast het hare, waar zich drie jonge leeu wen bevonden. Zij viel woedend op deze dieren aan en voor men tusschenbeiden kon komen had zij na een bloedig gevecht de drie leeuwen gedood. Bij het verbouwen van de kerk in het Engelsche dorpje Stourmuth (Kent) heeft men dezer dagen in het bovenge deelte van den preekstoel een geheele bij enkolonie gevonden. De bijen waren daar jaren lang geweest, maar de thans over leden predikanteen zonderlinghad ver boden hen te storenofschoon naar men verhaaltbij warme dagen de honing op zijn eerwaarde kruin druppelde. Men dacht echter niet, dat er zooveel bijen waren; de diertjes vuldennadat men ze door rook verstikt had, twee vaten en er was niet minder dan 100 kilogr. honig aan wezig. Voor de rechtbank te Leeuwarden heeft terecht gestaan vrouw R. M. aldaar omdat zij haren 13jarigen zoon op erge wijze geslagen en verwond had. De knaap wetende waaraan de moeder het geld be steedde had op een Zaterdag avond zijn weekloon aan een buurman ter hand ge steld, omdat zijn vader ziek te bed lag. Toen nu moeder des Zondags verlangde, dat hij drank zou halen voor zijn geld, weigerde hij. Dat maakte moeder driftig zij trok den pantoffel uitsloeg haren jon gen in het aangezicht dat hij bloeddeen gaf hem nog schoppen bovendien. De officier van Justitie denkt hierbij niet aan geoorloofde ouderlijke tucht oefeningen maar aan verregaande over schrijding daarvan, en requireert veroor deeling van bekl. tot 180 dagen celstraf en ƒ8 boete. Bekl. zal dezen eisch niet tegenspreken zij wil liever in het tuchthuis, dan zoo te moeten leven. Eene bejaarde vrouw, die Donder dag nam. haren man, in een windmolen nabij Roermond werkzaam, eten gebracht hadwerd bij het verlaten van den molen zóó hevig door eene der wieken in de zijde getroffen, dat zij kort daarop ge storven is. De schaarste aan werk op elk gebied is ook niet zonder invloed geble ven op de vrijwillige dienstneming voor het Ned.-Indische leger. De wervingen zijn veel talrijker dan vorige jaren en men vindt onder de adspiranten bijna alle am bachten vertegenwoordigd. Te Hoogersmilde heerscht onder de jeugd reeds een flinke handelsgeest. De jon gens, die tusschen de schooluren tijd vinden hunne konijnen te verzorgenhebben in dit vruchtbaar diersoort een zaakje gezien, en zij hebben eene formeele konijnenbeurs geopend die om de veertien dagen wordt gehouden bij de Pieter-Hummelerbrug. De markt bestaat nu twee maandende schippers kennen haar en besteden voor vette konijnen goede prijzen. HAARLEM, 19 September 1884. De Kiesvereeniging Haarlem heeft tot candidaten voor leden van den Gemeen teraad gekozen de heerenJ. R. de Brouwer en J. J. Sneltjes. Wij vestigen gaarne de aandacht onzer lezers op de in dit nummer voor komende advertentie, waar bericht wordt dat door de Vereeniging „Zanggenot" alhier de gelegenheid wordt opengesteld kosteloos Onderwijs te ontvangen in de beginselen der muziek, ten einde later met vrucht werkzaam te kunnen zijn als werkend lid der Vereeniging. Wij hopen, dat er velen gevonden mogen wordendie van deze loffelijke poging om den mannenzang te bevorderen zullen gebruik maken daar er zoo dikwijls flinke tenor en basstemmen worden aange troffen die door gebrek aan muziek-ken- nis, een waarlijk niet te verwerpen gave onnut bezitten. De aangename uren en ge notvolle avonden zullen later een geoefend zanger het schoonste loon zijn voor de genomen moeite. In den nacht van 11. Dinsdag op Woensdag is uit den Schootersingel alhier opgehaald het lijk van den 56 jarigen broodbakkersknecht D. S. Daar hij des avonds dronken was gezienvermoedt men dat hij in dien toestand te water is geraakt. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 17 Sept. G. Bijster en S. C. Hendriks. JE. Kroonsberg en WC. Teunisse. J de Haan en M. A. Klcinenbroicb. F. v. d. Keep en M. E. Vreese. GETROUWD. 17 Sept. W. H. Jorissen en M. W. Schipper. J. A. Nieman en E. v. Rixel. 18 Sept. C. Hazenkamp en S. W. Hessels. J. F. Spiering en A. B. Santbergen. F. D. Klingenspoor en W. C. H. Woest. GEBOORTEN. 10 Sept. A. v. d. Hoff geb. Bakker z. W. H. Scliornagel geb. Wijdom z. 11 Sept. A. S. Monné geb. Ego d. E. v. Kessel geb. Hens z. M. Groeneveld geb. Goed z. J. Dekker geb. Ero d. 12 Sept. H. M. Zuuren- donk gebLolkama zWWildschut geb Grefhorstd. A. M. v. d. Walle geb. v. d. Berk z. 13 Sept. C. M. Kooijman geb. Berg z. J. Walig geb. Proier z. C.Brian geb. Jansen z. W. Kruijer geb. Henning d. A. Sarlet geb. v. d. Lugt z. M. Berke- meijer geb. Wiedemeijer z. 14 Sept. C. H. Beekhuijs geb. Hoppe d. J. M. Gerritsen geb. Weasels d. B. de Mink geb. Dijkstra d. A. E. v. d. Grift geb. Muuff z. J. Steffens geb. Duvian z. J. E. Heiloo geb Wisse d. Z. Perk geb. v. Waveren z. J. Smits geb. Boeree d. G. C. Kruijer geb. v. Keulen d. J. G. Jansen geb. Eekhout d. 15 Sept. A. E. v. Hoekelen geb. Koster z. 16 Sept. A. Metten geb. v. d. Hoekd. M. de Boer geb. Askamp d. N. Kievit geb. de Vries z. 17 Sept. H. P. v. Dijk geb. Hirdes d. M. Cornet geb. Redekerd. M. Bruin geb. Waning d. 18 Sept. E. Zuiderduün geb. Ineke' d OVERLEDEN. 10 Sept. F. W. Captijn 13 m. z. Ravelingst. 11 Sept. J. v. d. Bos 91 j. Raaks. Een levenl. aangeg. kind van het Vrouwe', geslacht, van F. vAbs Nieuwe Kerksplein. Een levenl. »eg. kind van het mannel. geslacht van A lesselius Burgwal. H. J. Veering 6 j d. Glasblazerstraat."12 Sept. J. P. Niele 3 m. z. Palmstraat. JG. Snijders 3 ni. z. Zijlvest. Av. Rooijen 60 jGed. Voldersgracht. J. Nieman 11 j. d. Oranjestraat. 13 Sept. H. C. Velthorst, echtg. v. J. Dirken 61 j. Wagen weg. N. v. Amesvoord 81 j. K. Begijnenstr. P. S. Ego 9 m. d. Ursulasteeg. A. v. Os 15 d. d. Burgwal. 14 Sept. R. T. v. d. Dus- sen, wed. v. J. F. v. Breugel 71 j. Schagchelstr. 15 Sept. C. M. Waalewiju 22 j. Ij. Bagijnen- straat. 16 Sept. H. A. Jansen 21 j. Kinder- huisstraat. J. v. Rijn 2 m. z. Leidsebe Vaart, Straat BJ. L. Biesbrouck 1 m. d. de Haas straat. J. C. Schotz 86 j. Veldlaan. A. W. Neelis 7 j.z. Spaarne. D. W. Romp 71 j. Oranjeb.laan. 17 Sept. D. Schrik 56 j. KI. Heiligland. J. J. v. d. Walle 4 d. zLange Heerenvest. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die dage- lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Een beursje met geld en tram kaartjes.Een defecte gouden oorknop. Een armband. Een gouden ring. Een blauw koralen kettinkje. Een tabakszak. Een wandelstok. Een rijtuigmoer. Een kist met ledige flesschen. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten: Twee paar witte kousen. Terug te bekomen bij Kuenen, Zijlstraat 70, een onderstuk gouden oorbel. Aan het Kantoor van de Gemeentereiniging, Harmenjansenweg, een zilveren vork, ge merkt K. R. DRIE-EN-DERTIGSTE MUZIEKUITVOERING in den Hout, op Zondag 21 Sept. 1884, des namiddags van 24 uur, door het Stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. H. Muller, Kapelmeester. PROGRAMMA. 1. Unser AVensel. MarschSiippé, 2. Ouverture JosephMehul. 3. Hulde aan London. Fantaisie-lValsKühnev. 4. Fantaisie: Le Fils du BregadierMmsé. 5. Ouverture: Le ChaletAttain. 6. FantaÏ9ie: La Dame BlancheBoildieit. 7. PotpourriBoccaeioSv.ppé. BIJEENKOMST Zondag 21 September 1884, 's morgensj ten 10 uur precies. Liederen56043200. T. C. NIEPHAUS heeft de eer U te berichtendat er 1° October gelegenheid bestaat, tot het plaat sen van nieuwe leerlingen. Aan ouders of voogden wordt beleef delijk verzocht zich tijdig aan te melden. Prospectussen en informatiën zijn steedB verkrijgbaar bij T. C. NIEPHAUS Ged. Kraaienhorstergracht 27, b/d Zijlstraat. Het kosteloos onderwijs in lezen en schrijven zal primo October weder aanvangen. Die onder dan 18 jaar zijn en daarvan wensohen gebruik te maken, worden nitgenoodigdzichvoor het einde van September, met overleg ging van vaccinebewijs, te ver voegen bij den Hoofdonderwijzer J. SPAAN, op de Ged. Oudegracht. Namens de Commissie der School: W. VAN OORDE, (718) President. VEREENIGING De vereeniging 32 werkende leden tellende, wenschte gaarne hare krachten versterkt te zien en noo- digt daartoe HH. Zangers nit, als Werkend lid tot de vereeniging toe te treden. Eenige muziekkennis is bepaald vereisehte. Ook bestaat het voornemen, om, bij genoegzame deelneming, een Zangcursus te openen voor personen boven de 18 jaar, ten einde kosteloos onderwijs te ontvangen in de eerste beginselen der muziek, met de bedoeling, dat zijvoldoende kennis bezittende zich als lid bij de vereeniging aan sluiten. Donderdagavond van 9—11 uur in „de Korenbeurs" en ten huize van den Directeur A. HAZEVOET, Jtipperdapark N°. 5, kunnen nadere inlichtingen verkregen worden. liefst zoo spoedig mogelijk, in een gezin met kindereneene eenvou-' dige DIENSTBODE, die goed kan koken en huiswerk doen,| niet jonger dan 25 jaar, en eene TWEEDE MEID, die kan naaijen en met de wasoh omgaan. Spreekuur vóór twee uur en 's avonds van zes tot negen uur bij Mejuffr. SCHAGEN VAN SOELEN, Wilhelminastraat 23. (723) Voor de vele bewijzen van deelne ming ondervonden bij bet overlijden van Mr. D. MERENS Az. betuigt de familie haren hartelijken dank. Haarlem, 17 Sept. 1884. (720); Tegen November wordt te Haarlem gevraagd, eene stille, eenvoudige als meid-alleen. Zonder goede getuigen behoeft men zich niet aan te melden. Te vervoegen: Nieuwe Gracht N°. 36, Haarlem. (721) Met November wordt in een klein gezin gevraagd, een eenvoudig niet boven de 18 jaar, van wie uit haar tegenwoordige dienst, goede getuigen kunnen verkregen worden Adres: Jansweg N°. 34. (724) Tegen November vraagt men in een druk gezin te Amsterdam, eene FLINKE P. G.die goed en netjes werken] kan en ook geschikt is met kinderen om te gaan. Loon 90, buiten wascbgeld en verval. Zonder goede getuigen behoeft men zich niet aan te melden. Adres in persoon of met franco brieven, Gr. Heiligland 17. (725) zag zich gaarne geplaatst als TWEEDE oi WERKMEID, tegen Nov., goede getuigen staan haar ten dienste. Brieven onder lett. D D, Prinsegracht 211, den Haag. (722) Mejuffrouw WITTGREFE, Groote Houtstraat 46vraagt een tusschen 12 en 14 jaar, om met twee kleine kinderen te spelen. Met Nov. gevraagd een flink, knap P. G.niet beneden de 18 jaar. Adres: Gasthuissingel 24. (727) Wordt gevraagd met Nov.eene flinke WERKMEID, van de P. G.boven 25 jaar, voorzien van goede getuigen. Brieven franco onder N°. 728aan De Erven Loosjes. kunnen geplaatst worden naar buiten en ook in de stad. P.S. Eene nette Kindermeid boven 17 jaren, kan dadelijk alhier] geplaatst worden. Adres „Toevlucht"] Lakenstraat 33zwart, Haarlem. (729) 28 jaar, P. G.ervaren in alle huisselijke bezigheden, bekend met het naaien en knippenzoekt een nuttige werkkring. Adres: Kleine Houtstraat 12. Gevraagd voor dadelijk, bekwaam voor het Kruideniers- en Grnttersvak en bekend met rijden. Brieven franco onder N°. 731, bij De Erven Loosjes. Op een handelskantoor alhier wordt gevraagdeen Franco brieven onder N°. 732, bij de uitgevers dezes. een bloedkoralenCOLLIER één snoer, licht rood. De vinder ontvangt drie gulden. Adres De Erven Loosjes, Haarlem. Allen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den Heer J. E. YERNOUT, in leven lid der firma A. J. E. Yerxout Zoon loodgietersgewoond heb bende te Haarlemworden verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór of op den 15den Octo ber 1884, ten huize van W. B. YERNOUT, Jansstraat 17 Haarlem. TE KOOP. Zijlweg 4. (735) een HUIS, groot vijf kamers, waarvan twee ensuite, keuken, kelder en tuin beschoten zolder met kamertje, 350 per jaar, waar onder is begrepen de waterleiding, in de onmiddelijke nabijheid der scholen. (736) Te bevragenZijlweg 4, Haarlem. rnififm een net gemeubeleerde SLAAPKAMER met BED. Groote Houtstraat 46. (737) TE HUUR: een groot BOVEN HUIS, waarin zes kamersgroote keuken, dito zolder en verder alle gemakken. Huurprijs ƒ450 per jaar. Te bevragen bij C. ELFFERS ZOONTimmerliedenGedempte Oude Gracht 66. (738)

Haarlemsch Advertentieblad | 1884 | | pagina 3