KEUKENMEID, ITALIAANSGH BOEKHOUDEN. Instrumentaal MUZIEKONDERWIJS. v""" ADVERTENTIEN. OPENING Dienstbode, Burgermeisje flink DAGMEISJE, DAGMEISJE. DAGMEISJE, MEISJE, DAGMEISJE. DAGMEISJE. bedaard verzocht heen te gaanstak hij dezen onverhoeds met een mes in den buik zoodat de ongelukkige dood neerviel. Zekere J. W. S. kantoorbediende bij de firma Van Gend&Loos, stond voor de Arrondissement-rechtbank te Amsterdam terecht ter zake dat hijna in Augus tus 11. van den Heer de C. 400 voor de firma ter verzending naar Mechelen te hebben ontvangendie gelden voor zich heeft behouden en daarvan voor een deel kleederen gekocht, terwijl hij het grootste deel verbrast had. Hij was tegen een salaris van f 700 eerst bij de afdee- ling comptabiliteit werkzaam geweest, doch later om gegronde redenen tegen een salaris van f 550 naar de expeditie-af- deeling verplaatst. Hij erkende zijn schuld en ook dat hij vroeger wel eens pakjes had opengemaakt om door eenen diefstal het tekort te dekken door een vorigen ontstaan. De substituut-officier Mr. Karseboom vroeg zijn veroordeeling tot celstraf van 183 dagen en betaling eener geldboete van f 12.50 ter zake van misbruik van vertrouwen. Uitspraak Woensdag e. k. De vesting Kelung op het eiland Fomosa is door de Fransche troepen ge bombardeerd en vervolgens op de Chinezen bemachtigd. Den 5 Augustus werd zooals nu bekend wordt gemaakt, het vuur tegen de verschillende forten geopend. De Chi nezen ten getale van twee a drie duizend vluchtten en vuurden van verre. Men weet te zeggen, dat de Franschen slechts 2 man aan dooden en tien aan gewonden zouden verloren hebbenterwijl het aantal gedoode Chineezen op honderd vijftig wordt geschat. Men meldt nit Nieuw-Appelscha: Een vreemd persoonvrij net gekleed p. m. 30 jaar oud en sprekende met Gro- ningschen tongvalheeft verscheidene in gezetenen trachten beet te nemen. Hij deelde hun mededat hij in de ge legenheid was, door middel van de Nederl. Bank een renteloos voorschot te doen van f 480, waarop maandelijks 5 kon worden afbetaald. Als bewijs had hij een gedrukt stuk bij zichwaarop twee groote stempels van de Bank stonden en onderteekend waren door den directeur Hij liet daarna de belangstellenden hunne namen schrijven op een ander stuk papier, en zeide dat zij bij vertooning van dit stuk, het geld konden halen, onverschillig bij welken kas sier. Hij gaf dit stuk echter niet af (en nu kwam de aap uit de mouw) alvorens van ieder der personen, die hij aan geld zou helpen f 5 ontvangen hebben. Gelukkig begreep men de oplichterij, zoodat de slimme man onverrichterzake kon afdruipen. Den 19 dezer is te Mapels het feest van den Heiligen Januarius gevierd. Pro- cessien hadden er wel is waar niet plaats dit mocht niet wegens de cholera; maar duizenden en duizenden trokken reeds 's morgens vroeg naar de kerk, vooral naar de Domkerk, waar het fleschje met bloed van den Heiligen Januarius bewaard wordt. Duizenden ook wachtten daar buiten om te hooren dat de beschermheilige der stad zich ook dit jaar niet onbetuigd heeft gelatendat wil zeggen dat het verdikte bloed is gaan vloeien. Men hoorde het volk op erbarmelijken toon den Heilige bidden toch goedertieren te zijn en de Napolitanen te redden. Tegen 10 ure begon het volk ongeduldig te worden en met de voeten te stampen. Daar buldert het geschut van het fort St. Elmo, en het mirakel heet nu volbracht. Het volk is daarop uitgelaten van vreugde en trekt met verruimd gemoed af. Intnsschen eisch- te de cholera den volgenden dag een grooter aantal offers, een gevolg van de smulpar tijtjes en andere buitensporigheden. Schrikkende voor een vélocipède, sprongen Dinsdagavond de jonge paarden van den landbouwer v. L.wonende on- per Lunterenop den straatweg tusschen Amersfoort en Hoevelaken plotseling op zijdewaardoor een der op den wagen zittende personen, een jeugdige vrouw, er afvielmet het treurig gevolgdat haar een der raderen over de borst ging. Hoe wel nog teekenen van leven gevendwerd zij in hoogst bedenkelijken toestand naar haar woning vervoerd. De statuten der «Eerste Nederland- sche Wereld-taal (Volapiik) Vereeniging® zijn verschenen. Hoofdleider der Vereenigingen is en blijft levenslang de Heer J. M. Schleyer, uit vinder der taal. Werkende leden moeten den leeftijd van 23 jaren bereikt hebben. Te Brussel worden huiszoekingen gedaan in de woningen der leden van de Ligue Republicaine. Heeds heet het, dat anarchistische geschriften en wapens gevon den zijn, en dat eene samenzwering zou ontdekt wezen tegen de veiligheid van den Staat. - Donderdagmorgen is voor den mond der haven te Enkhuizen gezonken het schip Koopmans Welvaren, schipper Heij- meijer, en geladen met turf. Het ongeval wordt toegeschreven aan een grooten steen, welke reeds jaren aan den mond in de haven ligt, en waartegen het schipdat binnenliep, gestooten is. Uit de rivier de Maas bij Maas tricht is het lijk op gehaald van zekeren Charles Keichoud 49 jaarwerkman geboren te Dainbrik (Pruissen.) Het lijk droeg aan het hoofd sporen van verwon ding en had om den hals een doek met steenen. Men vermoedt derhalve een mis daad de justitie te Maastricht heeft een onderzoek ingesteld. De raad der gemeente Wedde, in de provincie Groningen heeft een ver standig en navolgenswaardig besluit ge nomen. Hij heeft nl. met het oog op het zoo vaak voorkomen van brand te land, waarvan de oorzaken onbekend blijven eene verordening vastgesteld waarbij aan eene commissie van ingezetenen wordt opgedragen het toezicht op de verzekering van goederen tegen brandschade.Voordat eene assurantie wordt geslotenzal van de commissie het advies worden gevraagd over de hoogte der assurantie. Het kwaad toch wordt geacht hoofdzakelijk gelegen te zijn in te hooge assurantiën. Herhaaldelijk werd in den laatsten tijd de offerbus in de Groote Kerk te Sittard bestolen. Eindelijk is het thans den zoon van den koster dier kerk, die zich in den preekstoel had verborgen, gelukt, zekeren T., een jeugdigen knaap, op heeterdaad te betrappen. Het Nederlandsch van een Luikenaar. Een strooibiljet kondigt den volke een uitverkoop aan in den volgenden vorm Pasdoup Laetste voorbij komst. Groote aenslag aan de douane. Duizend stukken laken verkogt in Kou pons. Het Groot Huis R. De Jong, inde Méan Straet15te Luikkomt te koopen aan de Douane een groote cantiteid van Btoffe voortkomende van de eerste huzen van Vreemde Fibrikansie. Die Stoffen zullen verkogt worden aan eenen ongeloovelijk prijs. Het Huis R. De Jong wilt zijne klienten laeten profitere van de groote afslag van prijs. Zijn voageurs zullen die eer hebben van ue te presenteren die schoone en reike kalitijten van stoffen, en engajeere ue van die ocasie te profi teren die zig geen twee keeren presenteert op hondert jaeren. Weeten te koopen goeden koop is geld spaeren Profiteerd Moeders en gij spaerzaeme meenshen van die ocasie die dat Huis ue geeft en het secret heft van ue de verkoopen schoon, goed en goeden koop zonder uit uwe huis tegaen. In een voorkamer op het Frederiksplein bij de Utrechtschestr. te Amsterd., geraakte heden morgen een juffrouw door een onge luk met een petroleumtoestel in brand. De ongelukkige was reeds hevig verwond vóór een voorbijgangerdie het ongeval bemerkte, haar ter hulp kon komen en de vlammen zoo goed mogelijk blusschen. Een paar brandweermannen deden daarna door inwrijving met lijnolie, het mogelijke om haar hevig lijden te verzachtenwat niet verhinderdedat zij enkele uren la ter onder vreeselijke smarten overleed. Het aantal droeve rampendoor petro- leumtoestellen veroorzaaktwordt zoo groot dat men zich wel algemeen de vraag mag Btellen of het gemak, 't welk zij opleveren, tegen hunne gevaarlijkheid opweegt. HAARLEM, 30 September 1884. In de 1.1. Vrijdag avond gehouden vergadering van de kiesvereeniging „Evan gelie en Belijdenis" is ter vervanging van den Heer J. M. J. Hoog tot bestuurslid gekozen de Heer C. Prins. De rekening en verantwoording over 1883 sluitende, met een nadeelig saldo van ruim 50, werd nagezien en accoord bevonden. Het groote nadeelige saldo waar mede deze rekening sluit, gaf de commissie, die de rekening had nagezienaanleiding voortestellen dit jaar twee maal contributie te innen, na eenige bespreking en het doen van tegenvoorstellenis het voorstel der commissie met algemeene stemmen aangenomen. Hierna was aan de orde ballotage van nieuwe ledenaangenomen werden met J/3 der uitgebrachte stemmen de HH. H. C. Bosman, L. W. C. BervoetsA. J. Beekman Jr., D. G. Escher, C. Fortgens Cz., F. H. de Gelder, P. G. Otter, A. Richters, G. Schouten, H. Selle, D. Serné Az. M. Verdel en J. Wesselius. Hierna had plaats de verkiezing van candidaten ter benoeming van 21 gemach tigden in het kiescollege. Gekozen werden bg eerste stemming (volstrekte meerder heid) de HH. J. Adelaar, J. de Blauw, C. D. Bremer, H. C. Bosman, P. van Eijk, E. Felder Jr., C. Fortgens Cz., R. IJ. Hoeksema, F. Hos,J. M. Heck, J. G. C. Ickelsheimer, H. J. Landman, W. dn Celliée Muller, P. G. Otter, G. C. C. ReeserWN. Strating G. Schoevaart en P. Verkes. Bg de tweede vrije stemming de Heer J. A. B. Memper. Alsnu had herstemming plaats uit dubbeltallengeformeerd uit hen die de meeste stemmen op zich vereenigd hadden, en werden gekozen de HH. R. v. Waard en M. Verdel. Aan de orde kwam een voorstel tot het opnemen van -een nieuw artikel in het reglement van dezen inhoud „Als in stryd zynde met het doel „dezer vereeniging kan niemand lid „zijn van deze, en tevens eener an- „dere vereeniging in gelyken geest „werkendeof van dezelfde strekking. Na geanimeerde disenssiewaarbij werd aangewezen dat niet alleen de bedoeling was leden der gereformeerde vereeniging te werenzooals uit de discussie bleek dat sommigen meenden maar ook van andere bestaandeof nog op te richten vereeni gingen werd dit voorstelnadat inmid dels eenige leden de vergadering hadden verlatenmet algemeene stemmen aange nomen. In de vergadering van het Kies- collegie van de Ned. Hervormde gemeente van gisterenavond is uit het vroeger op gemaakte drietal tot predikant beroepen Ds. E. A. G.van Hoogenhuyze te Dordrecht. In het Museum van Kunstny verheid op den Dreef is eene verzameling van waterverfschetsen ter bezichtiging gesteld voorstellende op welke wyze de Heer H. Baesdecoratieschilder te Brusseleenige zalen en kamers in openbare en particu liere gebouwen, zoowel ter plaatse zyner inwoning als te Bocksfort en Antwerpen gedecoreerd heeft. Wij kunnen mannen van het vak en een ieder die belang stelt in het artistiek versieren van kamers, salons enz. een bezoek in het Museum zeer aanbevelen. Zooals men weet is de entree des Zondags geheel vrij. Tusschen de Haarlemsche Cricket club „Volharding" en de Cricketclub uit Beverwyk had Zondagmorgen te 10 uur een wedstrijd plaats in de „Koekamp". „Volharding" behaalde de overwinning met 93 punten tegen 31 door de Beverwijk- sche Cricketclub behaald. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 27 Sept. 1884 in de Gouden Leeuw, te Haarlem. No. 1. Een dubbel Huis ca Erve met Tuin, Barteljorisstraat 26, f 17600 B. Ha gen qq. 2. Het Buitenverblijf genaamd „Sckoon- zigt", gelegen aan het Molenpad 12a, ƒ13925, opgehouden. 3. Een Huis en Erve, Koralensteeg 10, ƒ810, P. van Lieshout. 4. Een Huis en Erve, Barteljorisstraat 16, 79200, G. P. J Beccari qq. 5. Een Huis en Erve, Jansstraat 87, 76105, opgehouden. u 6. Een Huis en Erve met Tuin, Park laan 25, /6850, S. Mobs. u 7. Een Huis en Erve, Parklaan 46 f 4475, H. Bannixk. u 8. Een Huis en Erve, Jacobijnestr. 7. /6200 W. Koon. De Heer en Mevrouw Ed. DE LANOIJ—VAN OUWENALLER betuigen hunnen hartelyken dank voor de belangstelling by de ge boorte hunner dochter ondervonden. 1884-1885. Op Maandag 6 October e.k. C. ELFFERS ZOON, (883) Ged. Oudegraclit 66. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze jongste Zoon JACOBUS, in den jeugdigen leeftyd van circa 4 jaar, na een smartelyk lyden van 5 dagen. Zy alleen die de lieveling gekend hebben, kunnen beseffen hoe zwaar ons dezen slag wederom valt. H. v. n. LAAN. W. v. d. LAAN van nimwegen. Haarlem, 28 Sept. 1884. Voor de vele bewyzen van be langstelling ondervonden by onze vyf en twintigjarige echtvereeniging betuigen wy onzen welgemeenden dank. G. A. VAN DER STEUR. E. VAN DER STEUR— Tiiorp. Haarlem, 24 Sept. 1884. (886) De ondergeteekenden betuigen by deze hun hartelyken dankvoor de vele bewyzen van belangstelling ondervonden by het treurig afster-l ven en bij de teraardebestelling van hun jongsten Zoon. P. VOET. P. M. VOET— züurendonk, Haarlem, 29 Sept. 1884. (887) Gevraagd met 1° November eenel als Meid-alleenby eene alleen wonende dame. Franco brieven letter A, bij den boekhandelaar J. J. C. MUNK, alhier. (889) Mevrouw KEIJSERflorapark N°. 13, vraagt met 1 Nov. eene kunnende koken en eenig huiswerk verrichten. (890) Gevraagd, een fatsoenlyk om boodschappen te doen en een weinig in huis te helpen. Van 's morgens 9 tot 's avonds 5 uur. Liefst van de P. G. Te bevragen bij De Erven Loosjes. (891) Met 1 Nov. wordt gevraagd een niet jonger dan 17 jaar, en die reeds eenigen tyd heeft gediend. Zich in persoon en niet zonder goede getuigen aan te melden Leidsche Vaart 142. (893) Wordt terstond gevraagd een AdresMeesterjoostenlaan 2d. Terstond gevraagd een fatsoenlyk 15 ii 16 jaar. Adres by de uitgevers dezes. (892) Mejuffrouw RIJK vraagt ten spoedigste een knap P. G.niet beneden de 15 jaar, om in de morgenuren werkzaam te zyn AdresSop/iiastraat 2Arood. (894) Spreekuur van 78 uur 's avonds. Gevraagd een netzindelyk Zich te vervoegen na 8 uur 's avonds Leidsche Vaart 66. (805) Gevraagd een fatsoenlyk DAGMEISJE, niet te jong. Adres by de uitgevers dezes. EEN MEISJE, bekwaam in het stryken en opdoen der wasch nog een paar dagen disponibel hebbende, zag die gaarne bezet. Brieven franco onder N°. 897, aan het bureau van dit blad. Begin October opening Cursus ITALIAANSCH BOEKHOUDEN e. a. Snel onderricht. Indien aansluiting ge- wenscht, wordt men verzocht zich te adresseeren onder N°. 898, aan het bureau van dit blad. Een sinds jaren gevestigde muziek- onderwyzer bier ter stede, beveelt zich beleefdelyk aan, tot het geven van grondig onderwijs voor Piano, Zang, Viool en Vio loncel. Franco brievenN°. 899, aan de uitgevers van dit blad.

Haarlemsch Advertentieblad | 1884 | | pagina 3